6 turas: Lyderių trio - be pergalių Visos

III lygos 6-ojo turo pagrindiniu įvykiu tapo Navigatorių komandos pirmieji prarasti taškai. Tiesa, kluptelėjo ir artimiausi persekiotojai, todėl Navigatoriai išsisuko su minimaliais nuostoliais.

Pagaliau užtikrintas pergales šventė praėjusio sezono geriausieji Fakyrai bei Granitas. Gal per anksti juos nurašėme? Pamatysime.

Navigatoriai-LT Aqua - Naujieji Verkiai 1:1 (0:0).
LEU stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
60' Vladimir Zadneprovskij 0:1
90' Ričardas Kulis 1:1

Kelios ar keliolika sekundžių skyrė Navigatorius nuo pirmojo pralaimėjimo. Tačiau praėjusį penktadienį LEU arenoje jie sugebėjo išsikapstyti.

Lyderiai šį kartą pasirinko kiek neįprastą taktiką žaisti kontratakomis. Ir tai jiems sekėsi neblogai, kol 60 min. ir vėl įspūdingą įvartį tolimu smūgiu pasiekė tokių atlikimų specialistas Vladimiras Zadneprovskis.

Nebeturėdami kur trauktis, Navigatoriai ėmė daugiau atakuoti, spausti varžovus ir kantriai dirbo iki pat pabaigos. Paskutinę rungtynių minutę teisėjas Robertas Valikonis skyrė baudos smūgį link Naujųjų Verkių vartų ir pasakė, kad tai paskutinis kamuolio pakėlimas - netrukus bus švilpukas. To Navigams ir pakako - po akimirkos Ričardas Kulis pasiekė išlyginamąjį įvartį, kuris leido jo komandai išlikti nepralaimėjusia turnyre.

"Jei skaičiuotume pagal realias progas įvarčiui pasiekti, sakytume, kad praradome du taškelius. Jei vertinti visas rungtynes, tuomet normalus, dėsningas rezultatas. Šį kartą sunkokai judėjome. Be to, atidavėme kamuolio kontrolę varžovams ir bandėme žaisti kontratakomis", - sakė Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Naujųjų Verkių stovykloje emocijos taip pat buvo dvejopos.

"Kai praleidi įvartį paskutinėmis sekundėmis, tai jausmas nekoks. Lygiosios gal ir dėsningas rezultatas, bet gaila prasileisti paskutinėje atakoje", - sakė šios komandos vadovas Ruslanas Sidorovičius.

Tačiau jis rado ir kuo pasidžiaugti: "Rungtynės geros. Kamuolio kontrolė buvo mūsų pusėje. Navigatoriai bandė paprastesnį žaidimą, mėgino užmesti kamuolį į priekį puolėjams. Esame pirmieji, atėmę taškus iš šios komandos. Malonu ir džiugu dėl žaidėjų atsidavimo."

Fakyrai-AD MEN - FKK Spartakas 5:2 (3:2).
LEU stadionas. Teisėjas - A.Radiušas
4' Igoris Krasinas 0:1
21' Martynas Adamonis 0:2
33' Raimondas Vilėniškis 1:2
44' Eduardas Tučinskis 2:2
45' Tadas Švaikevičius 3:2
47' Raimondas Vilėniškis 4:2
61' Raimondas Vilėniškis 5:2

Apžvalgininkas šiame mače būrė lygiąsias, tačiau Fakyrai pagaliau sujudėjo ir netgi viešai pasidžiaugė, kad tos prognozės buvo visai neteisingos. Tačiau pažvelgus į rungtynių eigą supranti, kad Fakyrai buvo visai netoli dar vieno fiasko.

"Šiandien komanda suprato, kaip jaučiasi žmogus gavęs per veidą šlapiu skuduru, po idealios rungtynių pradžios vėl užlipome ant to pačio grėblio kaip ir su Ave.Ko., ir paleidome rungtynes. Vėl kūrėm progas varžovams, o Fakyrai šaltakraujiškai jas išnaudojo, čempionams negalima dovanoti tokių klaidų. Jei su Ave.Ko. išsikapstėm, tai šiandien mūsų klaidos varė į neviltį, džiugu kad niekas nefilmavo tokių rungtynių nes būtų gėda žiūrėti", - tokiu rungtynių apibendrinimu pasidalino FKK Spartako facebook profilis.

Prasidėjo mačas LEU stadione Spartako dominavimu. Fakyrai sunkiai susirinko, sunkiai adaptavosi prie karščio, ir pradėjo žaisti lyg per prievartą. Tad per 20 minučių ukmergiškiai pasinaudojo dviem varžovų klaidomis ir atsidūrė priekyje 2:0.

"Tuo metu mums beliko įkvėpti oro ir pradėti įrodinėti, kad žaisti mokame. Gal tuo metu Spartakas patys nustebo, kad viskas taip lengvai einasi, tad mums beliko tuo pasinaudoti", - pasakojo Fakyrų vadovas Kastytis Valantinas.

Naudojosi jie tuo nepriekaištingai ir dar iki pertraukos sugebėjo persverti rezultatą, o antro kėlinio pradžioje įmušė dar du. Abu verti atskiro paminėjimo - abu Raimondas Vilėniškis užsuko į vartus tiesiai iš kampinio, ir dėl to Spartakui buvo taip "malonu", jog niekas nefilmavo rungtynių.

"Realiai nuo to momento galėjome baigti rungtynes. Dar turėjome dvi tris geras progas, o Spartakas jau neatsitiesė. Viskas buvo gerai išskyrus rungtynių pradžią. Bet komandinis nusiteikimas padėjo persilaužti", - sakė K.Valantinas.

O kas gi sekmadienį nutiko FKK Spartakui?

"Pirmaudami 2:0 patikėjome, kad galime laimėti. Sakyčiau ir turėjome laimėti, jei ne vaikiškas atsipalaidavimas. Pradėjome simuliuoti gynyboje, blogai užsiimti pozicijas ir krito įvarčiai. Fakyrams dovanojome progas ir jie jas išnaudojo.

Kai krito įvarčiai nuo kampinio gairelės, jau buvo sunku rasti savyje jėgų ir tęsti kovą. Liūdna, bet dabar svarbiausia neįkristi į duobę ir visas neigiamas emocijas palikti LEU stadione", - pasakojo Ukmergės komandos kapitonas Igoris Krasinas.

Aktas - Olimpija 0:0.
Senvagės stadionas. Teisėjas - D.Šimėnas.

Pirmosios šio sezono nulinės lygiosios ir jos priklauso šioms dviem komandoms, turinčioms antrą ir trečią rodiklius pagal gynybą III lygoje.

Aktas antrą turą iš eilės įvarčio nepelnė ir komandos treneris Nerijus Jakučionis dėl sauso žaidimo pirštu dūrė į komplektacijos spragas: "Dėl traumų, atostogų, darbų ir savaitgalį vykusių Žalgiriados finalų neturėjome visos sudėties. Teko vieną vartininką perkvalifikuoti į saugus. Laimei, trys Žalgiriados dalyviai spėjo atlėkti iš Palangos, tad nors ir pavargusius, bet du keitimus turėjome."

Esant tokioms aplinkybėms ir atsižvelgiant į Olimpijos greitį bei jaunatviškumą, geniai rinkosi antraplanį vaidmenį rungtynėse (nors varžovams atrodė kitaip).

"Ir gavosi visai neblogai. Sunkiai dirbdami apsigindavome nuo varžovo rezgamų atakų ir bandymų pabėgti kraštais. Savo ruožtu patys kontratakuodavome, turėjome gana pavojingų išpuolių, pavojingų standartinių momentų prie varžovų vartų. Tačiau pavojingi momentai į protokolą nerašomi ir už tai taškų neduoda. Kovingas taškas šiose varžybose. Smagu dėl gero nusiteikimo ir parodyto charakterio. Iš serijos - kai reikia, mes galime", - pažymėjo Nerijus.

Olimpija niekuo nesiskiria nuo Akto - įvarčio III lygoje taip pat nepelnė du mačus iš eilės.

"Buvo gynybinio pobūdžio rungtynės. Varžovai turėjo 2-3 progas iš serijos „mirtinos“, ir mes galėjo kelis kartus įmušti. Pas mus pirmame kėlinyje Rimgaudas iš pusmetrio galva nepataikė į vartus, o antrame Armandas turėjo išėjimą į pasimatymą su vartininku, bet pramušė stipriai ir netaikliai. Aktas gal ilgiau kontroliavo kamuolį, bet mes sąmoningai pasirinkome žaidimą antru numeriu. Jie mėgino žaisti aukštai, presinguoti, bet iš to spaudimo naudos neturėjo. Toks ir buvo žaidimas", - komentavo Olimpijos treneris Sigitas Aleknavičius.

Trumpai tariant, atkaklios kovingos lygiosios, kurios turėtų tenkinti abi komandas.

Ozas - Kruša-Basica 2:1 (1:1).
Panerio stadionas. Teisėjas - A.Pipiras.
3' Deividas Paulauskas 1:0
21' Martynas Rašinskas 1:1
49' Deividas Paulauskas 2:1

Sėkmės atveju Kruša turnyro lentelėje galėjo aplenkti Ozą, tačiau dabar šias komandas skiria jau 5 taškų atstumas (6 ir 11). Liūdna atomazga Krušai po pergalingų ano savaitgalio rungtynių su Aktu.

"Trumpas atsarginių žaidėjų suolas, karštis ir prasta aikštės kokybė susidėjo į šio pralaimėjimo priežastis", - sakė Krušos treneris Valius Bagdonas.

Abu įvarčius Ozui pelnė Deividas Paulauskas ir abu - kėlinių pradžioje sužaidus vos kelias minutes.

"Identiški įvarčiai dvyniai. Abu gavome, kai kamuolys atšoko nuo kupstų kiek kitokia kryptimi, nei tikėjosi kamuolį priimantys gynėjai. Ir vietoje "išnešimo" iš baudos aikštelės gaudavosi toks "furfulas", kuris nukrisdavo būtinai Ozo žaidėjui ant kojos, - stebėjosi Valius. -

"Rungtynės apylygės, progų turėjo tiek Ozas, tiek Kruša, tik Ozas jas geriau išnaudojo. Jie turėjo pranašumą pagal atsarginių žaidėjų skaičių, todėl po keitimų įgaudavo pranašumą, papildomų jėgų. Mes tuo atsakyti negalėjome. Bet žvelgiant iš šono, galėjo laimėti ir viena ir kita komanda, galėjo būti ir lygiosios."

Panerio stadiono aikštės kokybė jau ne pirmą kartą kelia klausimų čia atvykstančioms komandoms.

"Nežinau, ar pačiam Ozui patinka žaisti tokioje aikštėje, nes dėl specifikos joje abi komandos darė daug klaidų. Dėl to žaidėjai nuo bėgiojimo pirmyn-atgal nusivarė nuo kojų. Dar nustebino grubus kai kurių Ozo žaidėjų žaidimas ir teisėjas kartais galėjo būti griežtesnis", - pastebėjimais dalinosi V.Bagdonas.

Prie aikštės specifikos geriau prisitaikęs Ozas pratęsė sėkmingų mačų seriją - lygoje per tris pastaruosius turus surinko 7 taškus.

"Rungtynės kaip ir visos šiemet - netobulos, abipusės klaidos, o nugalėjo daugiau įmušę įvarčių. Džiugu, kad kiekvienose rungtynėse vis kas nors iššauna, bet norėtųsi ir stabilumo", - sakė šios komandos vadovas Domantas Savičius.

Divenda - Ave.Ko. 2:5 (1:0).
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas - A.Jakubovskis.
37' Gvidas Juška 1:0
48' Valdemar Šaveiko 1:1
54' Gvidas Juška 2:1
62' Dmitrij Ovsejuk 2:2
71' Jurij Muravskij 2:3
78' Dmitrij Ovsejuk 2:4
87' Valdemar Šaveiko 2:5
3' pašalintas Romuald Šalkovski (Ave.Ko.)

Divendą šiame ture ištiko FKK Spartako likimas - pirmauta, bet subyrėta per trumpą žaidimo atkarpą.

"Šiose rungtynėse savo komandą galėčiau apibūdinti kaip neišnaudotų progų pasaulio čempionus. Sumušk visus ir viskas būtų pasibaigę kitaip", - ironizavo Divendos atstovas Mindaugas Žigutis.

Sumušk tai sumušk, bet juk praleisti taip pat ne 1 ir ne 2 įvarčiai...

"Antrame kėlinyje jauni krašto gynėjai palūžo. Nuovargis taip pat davė savo, nes kaip visada į rungtynes surenkame 12 žaidėjų, iš kurių trečdalis jauni, trečdalis veteranai ir tik trečdalis tie, kurie galėtų žaisti pilnu pajėgumu. Lauksime geresnių laikų, kol vieni pasveiks, o kiti ras laiko savo komandos rungtynėms", - teigė M.Žigutis.

Ave.Ko. nespėjo apsiprasti prie natūralios dangos vejos, kai jau 3 min. liko žaisti mažumoje. Svečių laimei, kaišiadorietis Gvidas Juška nerealizavo 11 m baudinio.

"Net nespėjome apsiprasti prie natūralios žolės, kai reikėjo galvoti apie tai, kaip paskirstyti žaidimą ir jėgas, kad būnant mažumoje išvengti didesnių nemalonumų. Bet maždaug apie 20 min., nors buvo velniškai karšta, supratome, kad net ir mažumoje žaidžiant čia įmanoma laimėti", - pastebėjo Ave.Ko. treneris Pavelas Pristavka.

G.Juška pirmo kėlinio pabaigoje išvedė šeimininkus į priekį. Bet jau tampa įprasta, kad praleistas įvartis išjudina Ave.Ko. žaidėjus. Taip ir buvo antrame kėlinyje. Penki tikslūs smūgiai per 45 minutes leido svečiams iškovoti įspūdingą pergalę.

"Tie įvarčiai sukrito manau dėl to, kad turėjome, kaip bebūtų keista, daugiau keitimų, net septynis. Tai ir padėjo siekiant rezultato. Varžovai nuleido rankas po trečiojo įvarčio ir pritrūko jėgų. Nors Divenda žaidė daugumoje, mums žaidimo kokybę ir tempą išlaikyti padėjo dažni keitimai", - įsitikinęs P.Pristavka. Jis neneigė fakto, kad Divenda sukūrė daug progų pasižymėti ir mano, kad šita komanda dar prabils III lygoje.

Visgi Ave.Ko. treneris vėl turėjo pastabų saviškiams: "Kaip jau esu sakęs, mums reikia dirbti su žaidimu rungtynių pradžioje. Reikia nuo pirmų minučių žaisti susikaupus ir nedaryti klaidų, nes stipresni varžovai už tai nubaus skaudžiai."

Granitas - TEC 4:1 (1:0).
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - Z.Markovskis.
45' Žygimantas Kirsis 1:0
53' Žygimantas Kirsis 2:0 (iš 11 m)
56' Žygimantas Kirsis 3:0
81' Tadas Jacinavičius 3:1 (iš 11 m)
89' Sergej Makrov 4:1

Šeštasis turas baigėsi tik trečiadienio vakarą užtikrinta Naujosios Vilnios Granito pergale prieš TEC komandą. TEC'ams koją pakišo vasariškos bėdos - traumos, išvykos ir kitokie reikalai leido jiems surinkti tik 13 žmonių, o jau pirmo kėlinio viduryje ši komanda liko be keitimų.

Pirmame kėlinyje komandos keitėsi abipusėmis progomis. TEC turėjo du išėjimus 1 prieš 1, bet jais nepasinaudojo. O prieš pertrauką Granitas išsiveržė į priekį, kai baudos smūgį realizavo Žygimantas Kirsis.

Antro kėlinio pradžioje Granitas atsitraukė, leido varžovams atakuoti, o patys rėmėsi kontratakomis. Ir vienos jų metu uždirbo 11 m baudinį, kurį realizavo Ž.Kirsis. Dar po trijų minučių Ž.Kirsis atliko "hat-tricką", kai vienam iš gynėjų pavėlavus padaryti nuošalę, gavo kamuolį ir tiksliai smūgiavo į vartus.

"Mes toliau atakavome, o Granitas kontratakuodavo, keisdavo žaidėjus, taupydavo jėgas. Iš tikrųjų atakavome neblogai. Deja, niekaip nepavykdavo uždaryti skersų perdavimų. Trūko jėgų", - sakė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Likus žaisti 10 minučių TEC dar uždirbo 11 m baudinį, o jį realizavo 29-ąjį gimtadienį šventęs Tadas Jacinavičius.

Tačiau rungtynės baigėsi Sergejaus Makrovo įvarčiu. Jis padėjo tašką ir įtvirtino pelnytą Granito pergalę rezultatu 4:1.

"Pirmas kėlinys buvo sunkesnis, vis kažko pritrūkdavo paskutinėje atakų stadijoje ir gerai, kad neprasileidome, nes galejom... Bet kėlinio pabaigoje Ž.Kirsis realizavo baudos smūgį, tai nuėmė įtampą nuo komandos ir antrame kėlinyje žaidėme dar geriau ir greičiau, ko pasekoje užsitikrinome pergalę", - sakė Granito žaidėjas Jevgenijus Rybakovas.

LFF taurės reikalai

Įsibėgėja 2016 metų LFF Taurės turnyras, o jame kol kas neblogai sekasi ir kelioms III lygos komandoms. Kruša-Basica 8:3 nukovė Euforiją, Navigatoriai po baudinių serijos (1:1 ir 5:4) palaužė atgimstantį (o gal ir ne) "FC Pakruojį" ir žais III etape. Čia gali patekti ir Granitas, šeštadienį susidursiantis su Klaipėdos Sarema.

Ukmergės Spartakas šią savaitę pasimatavo su legendine Gargždų Banga (1:3), o Olimpija po atkaklios kovos 0:8 pripažino saviškių FM-Ateitis pranašumą. Nepasisekė ir TEC, kurie 4:8 neatsilaikė prieš Radviliškio ŠSPC (berods).

Įdomiausia šioje istorijoje yra tai, kad nuo III varžybų etapo turnyre kovos visi pajėgiausi Lietuvos klubai. Visi. Todėl Krušai, Navigatoriams ir galbūt Granitui atsiveria nemenka tikimybė išmėginti jėgas su kuriuo nors A lygos klubu! Burtai - šį penktadienį 13 val.

VII turo reikalai

FKK Spartakas - Navigatoriai-LT Aqua

Penktadienis, 19.30. Ukmergės stadionas.

Lyderis važiuoja į Ukmergę kur sieks tai, ko nėra pavykę padaryti. Nuo 2011 metų Navigatoriai Ukmergėje lankėsi keturis kartus ir nė karto nelaimėjo. Vienos lygiosios ir net trys pralaimėjimai.

FKK Spartako sėkmė didžia dalimi priklausys nuo to, kaip pavyks susitvarkyti su psichologija po košmariško pralaimėjimo Fakyrams.

Prognozė. Spartakas atsities po košmaro, o Navigatoriai ir toliau liks nepralaimėję. 2:2.

Olimpija - Ozas

Sekmadienis, 14.00. Fabijoniškių stadionas.

Dviejų "O" susidūrimai visuomet būna įnirtingi ir emocingi. Aikštės danga parankesnė Olimpijai, bet šeimininkams trūks suspenduoto puolėjo Olego Kricuno. Įdomu tai, kad III lygos aikštėse Ozas per ketverias rungtynes į Olimpijos vartus įmušė vos kartą (1 lygiosios, 3 pralaimėjimai, įvarčiai - 1:5).

Prognozė. Spėčiau, kad Olimpija išsilaižys žaizdas po FM Ateities antausio LFF taurėje ir laimės tik sau būdingu rezultatu. 1:0.

Naujieji Verkiai - Aktas

Sekmadienis, 16.00. Fabijoniškių stadionas.

Jei nebus jokių žalgiriadų-olimpiadų, Naujųjų Verkių laukia sudėtinga sekmadienio popietė. Tiesa, naujaverkiečių pusėje - pasitikėjimo savimi užtaisas po dviejų gerų mačų prieš Fakyrus bei Navigatorius ir troškimas revanšuotis Aktui už pralaimėjimą Carlsberg taurės aštuntfinalyje pernai.

Prognozė. Aktas pagaliau įmuš. Bet ir praleis. 2:2.

Kruša-Basica - Divenda

Sekmadienis, 18.00. Naujosios Vilnios stadionas.

Kruša sugrįžta į savo mėgiamą "Vileikos" stadioną ir jame viską tikisi pradėti nuo švaraus popieriaus lapo. Pradėti skinti pergales metas palankus, nes Divenda kol kas kenčia nuo prasto žaidėjų rinkimosi į rungtynes.

Prognozė. Drįsiu spėti, kad Kruša sužais rezultatyviausias sezono rungtynes. 4:1.

TEC - Fakyrai-AD MEN.

Sekmadienis, 20.00. Senvagės stadionas.

Po truputį po truputį TEC'ai nusileido į paskutinę lentelės poziciją, o dabar jie susitinka su praėjusių metų čempionais, kurie sužaidė puikias rungtynes prieš FKK Spartaką.

Prognozė. Nuspėti TEC rezultatus misija sudėtinga, bet panašu, kad jiems dar teks pabūti autsaiderių rolėje. 1:3.

Ave.Ko. - Granitas

Antradienis, 21.00. LFF stadionas.

Šį kartą geriausiu rungtynių anonsu bus Ave.Ko. trenerio Pavelo Pristavkos komentaras: "Granitas, galima sakyti, mūsų kaimynai, tad numanau, kad bus daug kietos kovos. Gal ne tiek gražios, kiek fiziškai sunkios. Todėl turime būti pasiruošę spaudimui. Jie techniškesni už mus, todėl turime sugalvoti, kaip stabdyti jų lyderius, nes Granito užimama vieta neatspindi jų pajėgumo. Neįvertinus jų galima skaudžiai nudegti."

Prognozė. Bus rezultatyvus mačas. 2:3.