7 turas: Pabradės šou ir du sausi mačai Visos

Geriausiu (konkurencingumo prasme) pretenduojantis tapti III lygos sezonas toliau "rokenrolina". Ozas pasidžiaugė pirma vieta ir gana - 7 ture ją perleido Nerealo komandai. Situacija III lygoje ir toliau išlieka įtempta: 3-11 vietas skiria vos 4 taškai.

Šeštasis turas priklausė varžybų šeimininkams (4 pergalės ir 2 lygiosios). Praėjo savaitė ir viskas apsivertė aukštyn kojomis - mačų šeimininkai liko be pergalių (2 lygiosios ir 4 pralaimėjimai).

Turas buvo įsimintinas ir stulbinančiu Pabradės rezultatyvumu bei dvejomis nulinėmis lygiosiomis.

Ave.Ko. - Nerealas 1:2 (0:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
49' Darius Lukoševičius 0:1
57' Saimonas Vitkauskas 0:2
62' Dmitrij Ovsejuk 1:2

Į pirmąją III lygos vietą Nerealas pakilo po sunkios, varginančios kovos Nemenčinėje su Ave.Ko. komanda. Pastaroji gerai susirinko ir aktyviai pradėjo rungtynes. Pirmame kėlinyje Ave.Ko. teigia atrodę pranašiau, sukūrė daugiau progų ir net patikėję, kad gali laimėti rungtynes.

Bet apie pergalę galvoti buvo per anksti. Nerealas puikiai startavo antrame kėlinyje ir po Dariaus Lukoševičiaus bei Saimono Vitkausko tikslių smūgių išsiveržė į priekį 2:0.

Ave.Ko. viltys atgijo greitai - po 5 minučių ant sintetikos įpratę rungtyniauti Nerealo gynėjai nesusitvarkė su aukštu varžovų perdavimu, suklydo ir leido Dmitrijui Ovsejukui sušvelninti skirtumą - 1:2.

Neturėdami ko prarasti šeimininkai metėsi į priekį, o svečiai kontratakavo ir turėjo ne vieną galimybę įtvirtinti savo pranašumą. Tačiau 70 min. Nerealo gynėjas baudos aikštelėje sužaidė ranka ir svečiai nunarino galvas suprasdami, kad tą dieną gali likti be pergalės. Bet vartininkas Audrius Paškevičius buvo kitos nuomonės. Jis atrėmė Viliamo Novickio smūgį ir išsaugojo savo komandai pranašumą.

"Komandai noriu padėkoti už pasitikėjimą ir atsiprašyti, kad nuvyliau bei nerealizavau "pendelio". Galėjome ištraukti nors taškelį, kuris mums buvo labai svarbus, - krimtosi V.Novickis. -  Nerealas gera komanda, buvo sunkios ir labai įdomios varžybos."

Tuo metu Nerealo atstovas Vilius Paulauskas su ironija kalbėjo apie neišnaudotas galimybes įtvirtinti pranašumą: "Ėmėme juokauti, kad į tuščius vartus nemušame. Mušame iš oro, vienu lietimu, bet nesugebame įkrapštyti kamuolio į tuščius vartus iš penkių metrų. Todėl galėjo pasikartoti rungtynių su TEC (1:1) scenarijus."

Kaip ir buvo galima prognozuoti, natūralios dangos nelygumai Nemenčinės stadione nesužavėjo Nerealoekipos.

"Ant tokios dangos kamuolio nelabai "pasuksi", todėl ypatingo futbolo grožio šios rungtynės neturėjo", - pažymėjo Vilius.

FK Medžiai - FKK Spartakas 1:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D.Ramanauskas.
18' Justinas Baltrimavičius 1:0
22' Žydrūnas Keblas 1:1
56' Julius Butkus 1:2

Nedažnai pasitaiko, kad III lygos apžvalgininkas pataiko su savo prognozėmis, bet šį kartą jis šovė tiesiai į dešimtuką ir tiksliai atspėjo rezultatą.

Sunku nebuvo - tokią prognozę padiktavo pastarieji Medžių rezultatai, kuomet pergalę keičia pralaimėjimas. O, kaip sakė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas, Spartakui nebuvo skirtumo, prieš ką laimėti. Trijų taškų reikėjo kaip oro.

FKK Spartakas Senvagėje sužaidė panašias rungtynes kaip ir prieš tai su Navigatoriais. Daugiau nei pusę laiko solidus žaidimas ir iniciatyva, o vėliau jau teko vargus vargti.

Tiesa, rungtynės sėkmingiau prasidėjo Medžiams, tačiau į jų įvartį tuoj pat atsakė ir ukmergiškiai. Pastarieji ilgą laiką presingavo varžovus, neleido jiems laisviems priimti bei įžaisti kamuolio. Tokia taktika davė naudos ir antro kėlinio pradžioje Julius Butkus FKK Spartakui pelnė pergalingu tapusį įvartį.

O tada prasidėjo minėti svečių vargai ir sunkus žaidimas iki pabaigos. Medžiai laikui bėgant aktyvino spaudimą, tačiau 7 ture liko be taškų.

"Mes gerai žaidžiame, kol būna lygus rezultatas arba kai pralaimime. Nemokame žaisti, kai pirmaujame, tai yra kažkokia liga, - stebėjosi I.Krasinas. - Tuomet trūksta ramybės, nemokame adaptuotis prie pasikeičiančios taktikos. Šį kartą ir nuovargis atsiliepė, nes prieš tai spaudėme varžovus. Priežasčių turbūt milijonas ir neaišku, kuri iš jų esminė."

Ozas - Navigatoriai 1:4 (0:2)
Panerio stadionas. Teisėjas - A.Pipiras.
18' Gražvydas Mikulėnas 0:1
25' Modestas Bajoriūnas 0:2
48' Artūras Karasiovas 0:3
81' Vytas Galeckas 1:3
86' Marius Kazlauskas 1:4

Ozas sužaidė prasčiausias sezono rungtynes. Gynėjai darė apmaudžias klaidas, neįspūdingai pasirodė vartininkas, ypač prie trečio įvarčio, o Navigatoriai tuo naudojosi. Prie viso to galima priskirti Gedimino Skrocko nerealizuotą 11 m baudinį (nepataikė į vartus), rezultatui tapus 0:3. Ir nors oranžiniai po to sušvelnino, netrukus gavo lemtingą kirtį - baudos smūgį gražiai bei techniškai realizavo Marius Kazlauskas.

Štai tokiu efektingu stiliumi Navigai sugrįžo į lyderių gretas ir pamažu jungiasi į kovą dėl titulo. Ar tai reiškia, kad vicečempionai jau pagavo bangą?

"Tose rungtynėse tai pagavome, o be to, fortūna šypsojosi tam tikrais momentais. Video santrauka tai patvirtins, - sakė šios komandos vadovas Kęstutis Maželis. - Galvoju, kad ir Ozas nesusirinko optimaliai. Norisi padėkoti savo žaidėjams, kurie aikštėje dirbo sąžiningai ir daug."

Kęstas taip pat siuntė linkėjimus Gražvydui Mikulėnui, atidariusiam savo įvarčių sąskaitą naujoje komandoje ir linkėjo jam bei visai komandai nesustoti.

Kažkas pastebėjo, kad Ozui trūksta komandos vadovo, išvykusio atsikvėpti i egzotiškus kraštus. Nesant jam - baigėsi ir pergalės. Visgi vadovas net būdamas už kelių laiko juostų, situaciją seka. Pasak Domanto, komandai dabar labai trūksta anksčiau iškritusių vidurio saugų. Taip pat trūksta ir sėkmės, geresnio rinkimosi į rungtynes.

Įdomu tai, kad trejas pastarąsias tarpusavio rungtynes su Ozu Navigatoriai laimėjo tuo pačiu rezultatu 4:1.

Aktas - Granitas 0:0
Senvagės stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.

Mano pasvaičiojimai apie tai, kad Aktas moka žaisti prieš Granitą ir turi kažką neparankaus jiems - pasitvirtino. Nulinės lygiosios Senvagėje lėmė, kad Granitas atsidūrė 7 vietoje.

"Ar tenkina lygiosios? Tenkina, netgi labai. Vėl labai sunkiai surinkome sudėtį, todėl net neįsivaizduoju, kaip teks žaisti kitas rungtynes", - atviravo Granito žaidėjas Jevgenijus Rybakovas.

Aktas susirinko dar prasčiau ir padėjo žaisti be keitimų. Tačiau vėliau vienas po kito Geniai ėmė plasnoti į Senvagės stadioną ir Akto strategai galėjo lengviau atsikvėpti.

Didesnis keitimų skaičius leido Aktui imtis iniciatyvos ir bandyti diktuoti rungtynių tempą. Šios Granito rungtynės priminė dvikovą su Ozu. Pirmame kėlinyje Naujosios Vilnios ekipa dar kažką organizavo ir kombinavo, bet po pertraukos visas žaidimas sukosi jų aikštės pusėje.

Vartininkas Edgaras Ratomskis antrame mače iš eilės išsaugojo vartus sausus, tačiau padirbėti jam teko nemažai.

Antra vertus, Granitas vos neapvogė Akto reto išpuolio metu. Po atakos aikštės kraštu ir gynėjų nesusikalbėjimo svečių žaidėjas turėjo idealią progą, bet jo smūgį iš 12 metrų ištraukė Akto vartus gynęs Aurimas Pilkauskas.

Tai buvo rungtynės, kurių baigtimi neturėjo labai nusivilti nei vieni, nei kiti.

"Mes ilgiau kontroliavome kamuolį ir turėjome iniciatyvą, rezgėme atakas, bet priekyje trūko aštrumo. Momentų šiek tiek susikūrėme, tik užbaigimas nebuvo tikslus, - pastebėjo Akto treneris Nerijus Jakučionis. - Rungtynės buvo lygios, o jų rezultatas taip pat dėsningas."

Naujieji Verkiai - SŽK Pabradė 3:9 (1:5)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - G.Macevičius.
11' Artur Blaškevič 1:0
19' Denis Romanov 1:1
27' Tadas Švaikevičius 1:2
31' Vilius Zabarauskas 1:3
36' Tadas Švaikevičius 1:4
43' Tadas Švaikevičius 1:5
46' Dariuš Jankovskij 2:5
49' Artur Blaškevič 3:5
52' Denis Romanov 3:6
63' Grigorij Kisel 3:7
78' Mindaugas Vilius 3:8
80' Vilius Drevnickis 3:9

O III lygoje kartais pasitaiko ir tokių, sunkokai paaiškinamų rezultatų iš fantastikos srities.

"Ko gero, tai mūsų rekordas III lygoje", - sakė Pabradės treneris Grigorijus Kisel. Ir yra neabejotinai teisus. Pabradiškiai prieš savaitę mušė 5 kamuolius į Ave.Ko. vartus, o 2015-aisiais yra taip pat 5 kartus įmušę Salininkams.

"Buvome labiau nusiteikę, labiau norėjome laimėti, galėjo žaisti visi pagrindiniai žaidėjai. Nuotaikos neblogos, nes per dvejas rungtynes pelnėme 14 įvarčių. Tačiau tai nieko nereikš, jei kitame ture nelaimėsime namie", - sakė G.Kisel.

Ir kaip tokiais atvejais dažniausiai būna, galima prisiminti klasika virtusį pasakymą "rungtynių pradžia Naujiesiems Verkiams nieko blogo nežadėjo". Nes jie pirmieji pelnė įvartį. Bėdos prasidėjo po to, kai uždominavusi Pabradė atsakė penkiais įvarčiais ir komandos galėjo skirstytis jau po pirmo kėlinio. Antro kėlinio pradžioje verkiečiai dar bandė kabintis, bet greitai buvo sutriuškinti nepadoriu skirtumu.

"Negalima paneigti to, kad Pabradė žaidė geriau, - pripažino Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovičius. - Mes subyrėjome. Tai buvo prasčiausias susirinkimas šiemet. Jau trys mūsiškiai patyrė sunkias traumas. O dar nuovargis, atsirandantis po kitų turnyrų, darbai, kortelės... Aikštėje žaidė vienas iš vartininkų. Žaidė be keitimų ir žaidė labai gerai."

Ekipos vadovas padėkojo tiems, kurie atėjo žaisti ir bandė kažką pakeisti, o taip pat rado jėgų pašmaikštauti.

"Po rungtynių mano galvoje buvo viena dainelė - "какая боль какая боль, Аргентина-Ямайка 5-0!", - juokėsi Ruslanas.

TEC - Rotalis 0:0

Senvagės stadionas. Teisėjas - D.Šimėnas.

Antrasis "sausas" turo mačas užfiksuotas šioje dvikovoje, nors kažkas įsivaizdavo, kad čia gali būti pelnyti net septyni įvarčiai..

Rotalis III lygoje iki šiol 11-as, tačiau klubo vardas, sudėtis ir pasiekimai vis dar pelno varžovų pagarbą. Net aukščiau stovintys TEC liko patenkinti iškovotomis lygiosiomis.

"Taškas žaidžiant su Rotaliu yra tikrai gerai. Varžovai atrodė geriau už mus, ypač antrame kėlinyje. Žinoma, kovojame dėl pergalių, ne dėl lygiųjų, tad visada tikiesi daugiau. Bet ne visada tai atspindi realybę", - samprotavo TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Akto ir Granito rungtynėse gerų progų bent vienam įvarčiui pasiekti nebuvo daug, o štai šiame mače momentai buvo dažnesni.

Pirmame kėlinyje TEC buvo arti įvarčio, kai puolime surado Vytautą Žičių, bet šis atleido kamuolį ir progą prašvilpė. Rotalis atsakė savo grėsmingais išpuoliais, kėlinio pabaigoje įmušė įvartį, bet buvo užfiksuota nuošalė.

Rungtynių antrąją dalį Rotalis pradėjo aktyviu keliolikos minučių spaudimu, tiesa, smūgiai iš tolimesnės distancijos pavojaus varžovams nekėlė.

TEC nesėdėjo užsidarę savo aikštės pusėje, irgi bandė regzti atakas, o 89 min. Artūras Bubokas galėjo nuspręsti dvikovos likimą, bet išbėgęs vienas prieš vieną pralaimėjo mikrodvikovą vartininkui Arturui Semežui.

"Prisiminus tą epizodą, tikriausiai Rotalis irgi labai neliūdi dėl taško. Manau, abi komandos turėjo likti patenkintos rezultatu. O šios lygiosios nuteikia optimistiškai, nes įrodo, kad turime potencialo", - teigė D.Stakauskas.

Taigi, Senvagėje užfiksuotos kovingos lygiosios, po kurios net 2013 m. geriausias Lietuvos futbolininkas Mindaugas Kalonas (kuris stebėjo visas varžybas) pasakė "geras grajus".

8 turo anonsas

Aštuntasis turas startuos jau penktadienio vakarą, o finišuos trečiadienį. Tradiciškai Panerio stadione. Prieš šį turą turnyro lentelė šiek tiek pasikeitė, nes atkeltose 11 turo rungtynėse Aktas tame pačiame Paneryje 2:0 nugalėjo Medžius.

SŽK Pabradė - FK Medžiai

Penktadienis, 19.45. Pabradė.

Jau po dviejų pralaimėjimų iš eilės FK Medžiai penktadienio pavakarę skubės į Pabradę, kur tikslas bus aiškus - laimėti ir kilti aukštyn.

Tik pergalė sukasi ir Pabradės treneri G.Kisel mintyse. Anot jo, du efektingi laimėjimai prieš Ave.Ko. bei Naujuosius Verkius neteks prasmės, jei šis savaitgalis nebus pradėtas trimis taškais.

Prognozė. Aikštės niuansai bus Pabradės pusėje, tačiau to pergalei pasiekti nepakaks. 1:2.

FKK Spartakas - Ozas

Šeštadenis, 17.00. Ukmergė.

Įsivaizduokite, kokia įdomi šiųmetinė III lyga. Ką tik Ozas buvo pirmoje vietoje, o FKK Spartakas kapstėsi kažkur apačioje. O dabar, jei laimės šeimininkai, abi komandos susilygins pagal taškus.

Du kartus iš eilės pralaimėjęs Ozas nesijaučia labai gerai ir ukmergiškiams atsiranda šansas. Bet FKK Spartako kapitonas I.Krasinas taip pat nėra užtikrintas - šeimininkams trūks dviejų pagrindinių gynėjų, todėl teks imtis kito plano stabdant Ozo atakas.

Prognozė. Abipusės lyderių netektys skatina rezultatyvių rungtynių prognozę. 3:2.

Granitas - TEC

Sekmadienis, 13.00. Naujoji Vilnia.

193 minutes įvarčio nepraleidžiantis Granitas šiuo metu yra labiausiai susirūpinęs dėl savo sudėties. Kol kas žaidėjus labai sunku privilioti į III lygos rungtynes.

TEC žaidėjai į artimą išvyką keliaus motyvuoti. Komandos metraštininkai suskaičiavo, kad per 5 tarpusavio dvikovas su Granitu patirti ir 5 pralaimėjimai. "Bet šį kartą mes esame pasiruošę iškovoti taškus", - tvirtino jie.

Prognozė. Viskas priklausys nuo to, kaip šeimininkai susirinks savo stadione. Tik turėdami pilnaverčių keitimų jie gali tikėtis pasiekti pergalę. 2:1.

Nerealas - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 14.00. Fanų stadionas.

"Cirkus" pastaruoju metu krečiantys Naujieji Verkiai vyksta pas Nerealą ir mėgins nutraukti trijų pralaimėjimų seriją. Verkiečių vadovas Ruslanas ranka numoja ir problemas ir sako, kad "Kuo mums sunkiau, tuo įdomiau."

Lengvo pasivaikščiojimo nesitiki ir Nerealo atstovai. Jie prisimena, kad Naujieji Verkiai prieš keturias savaites sugebėjo įveikti TEC 6:2.

Prognozė. Kalbos kalbomis, tačiau favoritas čia daugiau nei akivaizdus. 6:1.

Aktas - Navigatoriai

Sekmadienis, 18.30. Senvagės stadionas.

Išbandymą Granitu Aktas atlaikė, o ir taip neblogai atrodantį taškų kraitį dar labiau papildė savaitės viduryje įveikdami Medžius. Dabar - kitas egzaminas pavadinimu "vicečempionai". Iš Panerio stadione vykusio mačo su Ozu solidžią pergalę parsivežę Navigatoriai įsivaizduoja, kad sunki sezono pradžia jau tėra praeitis, o kovingumas ir atsidavimas padės pasiekti savo tikslus.

Prognozė. Bus artima lygi kova ir Navigatoriai savo pasieks tik antrame kėlinyje. 0:2.

Rotalis - Ave.Ko.

Trečiadienis, 19.00. Panerio stadionas.

Negali būti palankesnio meto Rotaliui pradėti skinti pergales, nei kad šis etapas. Dabar - Ave.Ko., po to - Naujieji Verkiai ir Pabradė. Sėkmingai sužaidus šią atkarpą, galima 11-ąją poziciją iškeisti į, tarkime, 5-ąją.

Prognozė. Rotalis savo sezoną pradės dabar. 3:0.