7 turas: Šeimininkų prestižą gelbėjo Vilkai Visos

III lygos 7-asis turas buvo žiauriai nesėkmingas nominaliems rungtynių šeimininkams. Jie iškovojo tik vieną pergalę, o tą padarė vieninteliai VGTU-Vilkai. Dar trys mačai baigėsi lygiosiomis, kituose dviejuose pergales šventė nominalūs svečiai.

FKK Spartakas - FK Medžiai 0:0
Ukmergės stadionas. Teisėjas - S. Melnikovas.
Pašalintas - Tomas Dudėnas (FKK Spartakas, 5)

Turas prasidėjo Ukmergėje dvikova tarp nerezultatyviausios lygos komandos (FKK Spartako) ir vienos iš prasčiau besiginančių (FK Medžiai). Nerezultatyviausiems nepavyko pagerinti savo statistikos ir mačas baigėsi be įvarčių.

Dabar galima tik spėlioti kaip viskas būtų susiklostę, jei ne raudona kortelė Spartako žaidėjui jau 5 min. Ir ne bet kam, o vartus pametusiam vartininkui Tomui Dudėnui.

Netekę jo, spartakiečiai sugebėjo persigrupuoti ir sėkmingai kovojo prieš daugumoje žaidusius varžovus.

"Po tos raudonos kortelės sutrikome, galvodami, kaip čia toliau bus. Bet vartininką puikiai pakeitė atsarginis. Vyrai sukaupė visas jėgas, pasisėmė sportinio pykčio ir sužaidė puikiai", - pasakojo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Neutralūs rungtynių stebėtojai porino, kad Medžiai tomis lygiosiomis netgi turėtų būti patenkinti.

O FKK Spartakas buvo netoli pirmosios pergalės. Ir galėjo ją pagriebti paskutinėmis minutėmis po kontratakos, tačiau priekyje atsidūręs puolėjas nesuvaldė kamuolio.

FKK Spartakui kol kas nesiseka, bet žiūrovai nuo komandos nenusisuka. Puikiu oru vykusiame mače penktadienio vakarą apsilankė nemažas būrys futbolo mylėtojų.

"Stebint tiek žiūrovų, buvo vienas malonumas aikštėje atiduoti visas jėgas. Labai norime tos pirmosios pergalės ir jos toliau sieksime, su kuo bežaistume", - pažadėjo I. Krasinas.

Granitas - TEC 0:0
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - B. Kikutis.

Mėgėjiškoje lygoje nedažnai fiksuojamos nulinės lygiosios, o šį kartą per turą tokios pasitaikė net dvejos.

Granitas šį kartą namie nepajėgė įveikti TEC komandos. Ir šis faktas neturėtų stipriai stebinti turint omenyje, kad granitiečiai iki tol per 3 rungtynių atkarpą buvo pasižymėję lygiai 2 kartus.

"Susirinkome gana neblogai ir šį kartą privalėjome pasiimti 3 taškus, bet įmušti niekaip nesisekė. Belieka pasidžiaugti nebent tuo, kad ir vėl pavyko nepraleisti", - sakė žaidžiantysis Granito treneris Jevgenijus Rybakovas.

TEC'ams pavyko atremti Granito mohikanų atakas ir išlaikyti vartus sausus. Šioks toks pasiekimas, mat svečiai į Naująją Vilnią susirinko neturėdami nė vieno keitimo.

"Mes atidavėme iniciatyvą varžovams, patys bandėme gintis ir kontratakuoti. Turėjome tris ar keturias realias progas. Du kartus juos gelbėjo vartininkas, kitais atvejais mums trūko tikslumo, - rungtynes prisiminė TEC atstovas Donatas Stakauskas. - Šeimininkai progų turėjo daugiau, bet atsilaikėme, parodėme charakterį."

Lietuvoje kurį laiką vyravo kaitra, trūko lietaus, o dėl to stipriai kenčia aikščių kokybė. Sausra neaplenkė ir Naujosios Vilnios stadiono. Visgi šeimininkai prieš rungtynes pagal galimybes pasistengė palaistyti bent dalį aikštės, kad ji nebūtų tokia kieta. Ir dėl to sulaukė varžovų komplimentų.

Grįžtant prie TEC reikia pažymėti, kad tai buvo pirmieji jų sausi vartai šį sezoną. Taškas taip pat nuteikia pozityviai, tačiau pati komanda gyvena atostogų laukimo nuotaikomis.

"Vis dar vargstame. Tačiau jau esame susitaikę su esama padėtimi, todėl neisterikuojame. Tiesiog laukiame pirmo rato pabaigos ir galimybės pergrupuoti žaidėjus, pertvarkyti sudėtį", - sakė Donatas.

Salininkai - Navigatoriai 0:4 (0:2)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
7' Dmitrijus Kirjackis 0:1
35' Edvardas Pšelenskis 0:2
64' Dmitrijus Kirjackis 0:3
72' Modestas Bajoriūnas 0:4

Septintame ture įvarčių teko palaukti net iki trečiųjų rungtynių. O tuomet savus reikalus Dilgynėje užtikrintai sutvarkė Navigatoriai, nepalikę vilčių Salininkams.

Aišku, Dilgynės stadiono veja turi savų niuansų. Ir visi jie - neigiami. Danga kieta, žolė reta, o žaidžiant kaitroje kyla dulkių kamuoliai.

Bet pačiose rungtynėse Navigatorių pranašumas abejonių nekėlė. Klausimas buvo keliamas ne "kas laimės", o "kiek laimės".

"Smagu, kad sekmadienio popietę, per tėvo dieną, susirinkome gana gausiai ir pasidovanojome pergalę. Salininkams noriu palinkėti pasitempti ne tik aikštėje, bet ir su aikšte - opcijų dabar jau yra. Nemanau, kad patys Salininkai žaisdami Dilgynės stadione jaučia malonumą", - nuomone dalinosi Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Salininkų strategas Pranas Janušauskas pasakojo, kad jo komanda planą šioms rungtynėms turėjo. Bet jis griuvo po anksti praleisto įvarčio.

"Bet esmė tame, kad jau rungtynėse su Ozu nekokią sudėtį turėjome, o šį kartą susirinkome dar sudėtingiau", - pasakojo P. Janušauskas, gan optimistiškai žvelgiantis į kito turo mačą su Aktu ir netgi kalbantis apie pergalę.

VGTU-Vilkai - Kaišiadorių Baltai 4:1 (0:0)
Fanų stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
53' Erikas Milašauskas 1:0
59' Simas Mizera 2:0
66' Ignas Vilkelis 3:0
75' Danny de Bruijn 4:0
85' Gvidas Juška 4:1

Nors namų sienų pranašumo faktorius mėgėjų lygose yra labai sąlyginis ir specifinis dalykas, vis tik VGTU-Vilkai 7 ture tapo vienintele komanda, laimėjusia "namų" rungtynes.

Rezultatas tarsi sufleruoja apie nesunkią VGTU pergalę, visgi varžovus jie "pramušė" tik po pertraukos. Nesutrukdė vilniečiams ir tas faktorius, kad jie turėjo mažiau keitimų už kaišiadoriškius.

VGTU-Vilkai žaidė aiškiai pranašiau, valdė iniciatyvą ir kūrė daugybę progų, bet realizuoti jų niekaip nesisekė.

Reikalai pasitaisė po pertraukos. Erikas Milašauskas buvo pirmasis, nuginklavęs Baltų vartininką, o po kelių minučių tą padarė ir Simas Mizera.

"Po to jau buvo tik klausimas, kokia persvara baigsime rungtynes. Nes rezultatas galėjo būti ir nepadorus", - pastebėjo VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas.

Baltai verti pagyrimų už tai, kad rankų nenuleido ir bandė žaisti, kovoti. Tiesa, jų žaidimo stilius buvo gana primityvus - nuolat siunčiami aukšti kamuoliai vieninteliam puolėjui Gvidui Juškai (ne tam, kuris "Palangoje" įvarčius muša). Viena tokia kombinacija pavyko ir Gvidas svečiams pelnė garbės įvartį.

"Apskritai, Baltai turėjo daugiau progų ir daugiau keitimų, kas iš pradžių mums atrodė grasinančiai. Tačiau rungtynės parodė, kad tą dieną šansų išsivežti pergalę jie neturėjo", - teigė H. Kerušauskas.

„FOTO Sportas“ rungtynių galerija:

Aktas - Ozas 1:1 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.
14' Andžej Romeiko 1:0
27' Gediminas Skrockas 1:1

SFL derbių derbis ar vadinamoji klasika sekmadienį baigėsi lygiosiomis, 1:1. Maždaug taip, kaip ir įsivaizdavo Ozo vadovas Domantas Savičius, kuris dėl saviškių sudėties problemų iš anksto teigė, kad lygiosios jį pilnai tenkintų.

"Sekmadienio rytą būčiau mielai ėmęs tas lygiąsias. Vėl nesurinkome savojo 11-tuko, teko stiprintis net trimis Tapyrų žaidėjais", - pasakojo D. Savičius.

Vis tik nebuvo taip blogai. Aktą į priekį išvedė rezultatyviausias III lygos žaidėjas Andžejus Romeiko, bet dar pirmame kėlinyje rezultatą išlygino Gediminas Skrockas.

Vėliau aikštėje labiau dominavo oranžiniai, bet rezultatas išliko nepakitęs iki dvikovos pabaigos.

O D. Savičius tuomet pridūrė: "Sekmadienio vakarą jau buvo gaila prarastų taškų. Manau, kad juos praradome. Turėjome daugiau geresnių šansų įmušti, o patys praleidome po kvailos mano klaidos."

Po šių lygiųjų III lygoje baigėsi dvivaldystės seansai, Aktas užleido pirmąją vietą Navigatoriams. Tačiau tokia dvikovos baigtis nenuliūdino Genių trenerio Nerijaus Jakučionio: "Žaidimas mums visai nesiklijavo. Atsiliepė kai kurių svarbių žaidėjų nebuvimas ir traumos. Taigi, rezultatas yra dėsningas."

Ozą nuo lyderių šiuo metu skiria 5 taškai. Vis dar prieš akis, tačiau dažnai barstyti taškus jau nevalia.

"Labai tikiuosi, kad pagaliau traumuotieji ir atostogautojai po truputį pradės grįžti į aikštę ir galėsime pademonstruoti geresnį žaidimą bei rezultatus", - vylėsi čempionų komandos vadovas.

Šio mačo protokole dominavo geltona spalva. Teisėjas Donatas Šimėnas padirbėjo kaip reikiant ir Akto žaidėjus įspėjo 4, Ozo - 3 kartus. Todėl po rungtynių buvo diskutuojama, ar profesionaliai savo darbą atliekantis arbitras (dėl klaidų ar kompetencijos stokos jam niekas nepriekaištavo) profesionalaus teisėjavimo niuansus turėtų taikyti ir mėgėjiškame futbole? O gal į kai kuriuos epizodus mėgėjų futbole derėtų pasižiūrėti atlaidžiau ir tai interpretuoti kitaip? Tema ateities diskusijai.

Elektrėnų Versmė - AFK 2:3 (1:2)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas - V. Gomolko.
10' Aurimas Tamaliūnas 0:1
27' Audrius Labanauskas 1:1
35' Dovydas Pačkauskas 1:2
67' Aurimas Tamaliūnas 1:3
90' Aringas Streckis 2:3
Pašalintas - Aurimas Gudelis (Versmė, 58)

Versmės ir AFK komandas taip pat sieja savita istorija ir ryšiai. Abi jos SFL struktūroje debiutavo 2015-aisiais ir kasmet drauge koja koja žengdavo vis į aukštesnę pakopą, kol šiemet abi atsidūrė III lygoje.

Nežinia, ar tam jau galima pritaikyti derbio sąvoką, tačiau konkurencinė kova tarp komandų juntama.

Šį kartą varžovai susitiko Elektrėnų SM stadione.

AFK vadovas Edvardas Čyvas sakė, kad šį kartą viskas vyko kaip visada: "Kaip visada kovingos rungtynės, daug emocijų, daug įvykių. Šiemet mums tai buvo pirmas išėjimas ant natūralios vejos, todėl techniško futbolo nesitikėjome ir net neplanavome."

Bet gavosi neblogai. Jau 10 min. Aurimas Tamaliūnas pasinaudojo šeimininkų klaida ir išvedė saviškius į priekį.

Po to jau Versmė aktyviai reiškėsi puolime, sykį pataikė į virpstą. Ir sužaidus pusvalandį, išlygino rezultatą. Bet po kelių minučių Elektrėnų komandą ištinka nelaimė. Po vartininko klaidos varžovai persveria rezultatą, o pats vartininkas patiria traumą ir negali tęsti rungtynių.

Epizodas antro kėlinio pradžioje iš esmės nulėmė mačo baigtį, kai 58 min. iš aikštės už paskutinės vilties pražangą buvo pašalintas Versmės žaidėjas Aurimas Gudelis. Neilgai trukus A. Tamaliūnas įformina dublį, priartindamas AFK prie pergalės.

Mačo pabaigoje Versmė dar spėjo sušvelninti rezultatą, tačiau didesnių žygdarbių antradienį nuveikti nepavyko.

"Neįprasta buvo žaisti natūralioje aikštėje, kartais atrodė, kad kamuolys daugiau laiko praleidžia užribiuose, - stebėjosi E. Čyvas. - Tą "spirk ir bėk" futbolą šį kartą geriau sužaidėme mes. Gyvenimą palengvino nesmagi varžovų vartininko trauma ir gynėjo raudona kortelė."

Versmės treneris Romas Ščiuka vėl akcentavo pasikartojančias problemas: "Antras rungtynes iš eilės grubiai klystame, dėl to prasileidžiame įvarčius. Du kartus neužtikrintai sužaidė gynėjai, antrą įvartį praleidome po kritinės vartininko klaidos. Tada netekome ir pačio vartininko, jo vietą beveik valandą užėmė aikštės žaidėjas."

O kai šeimininkai liko žaisti mažumoje, šansai kovoti dėl teigiamo rezultato sumenko iki minimumo.

"Visgi noriu pagirti komandą, kad žaisdami mažumoje kovojome ir nenusileidome varžovams. Gaila tik, kad tokios klaidos nulemia mačo baigtį", - apgailestavo R. Ščiuka.

Aštuntas turas (birželio 9-12 d.)

III lygos aštuntame ture FKK Spartakas toliau kantriai sieks pirmosios pergalės namie prieš TEC. Granitas važiuos į Žiežmarius mėginti suderinti atšipusio puolimo taikiklio, o Aktui teks išbandymas Dilgyne.

Bet esminiu įvykiu taps Ozo sugrįžimas į seną gerą Panerio stadioną, kuris oranžiniams reiškia daug ir yra tapęs klubo istorijos dalimi. Paneryje čempionai sekmadienio vakarą priims aršius VGTU-Vilkus. Pastarieji tyliai ramiai susirinko tris pergales iš eilės ir pavijo Ozą.

Abi komandos dabar turi po 14 taškų, tad nugalėjusi įsitaisytų trečioje vietoje. Tiesa, abi susiduria su sudėties problemomis. Ozui įsivažiuoti neleidžia ne tik traumuotieji, bet ir atostogautojai - pramogautojai. VGTU komandai koją kiša vasara - studentai būriais traukia pailsinti galvas.

"Jei surinksime padorią sudėtį, Ozui kovą tikrai duosime. Visgi mūsų studentai jau išsivažinėjo, tad galime turėti problemų", - nerimavo Vilkų vadovas H. Kerušauskas.

FKK Spartakas - TEC. Šeštadienis, 18.30. Ukmergės stadionas. 37/33/30 (1:0)

Salininkai - Aktas. Sekmadienis, 17.00. Dilgynės stadionas. 13/24/63 (0:3)

Ozas - VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 18.00. Panerio stadionas. 32/38/32 (1:1)

Kaišiadorių Baltai - Granitas. Sekmadienis, 18.00. Žiežmarių stadionas. 24/31/45 (1:2)

Navigatoriai - AFK. Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas. 51/33/16 (4:1)

Elektrėnų Versmė - FK Medžiai. Antradienis, 20.00. Elektrėnų SM. 38/34/28 (2:1)