7x7 C grupė: priverstinė tyla prieš audringą finišą Visos

 

Žiemos turnyro 7x7 C pakopoje intriga išsilaikys iki pat sezono pabaigos ir paskutinio turo.

Komandoms likus sužaisti po 2-4 rungtynes, į aukščiausios prabos medalius vis dar pretenduoja keturi kolektyvai: Top Kickers, Mostiškės-Tonitra, Futbolo Broliai ir FC Vova.

 

Praėjusios savaitės rezultatai

Dineris – Navigatoriai Old Boys 6:0; Futbolo Broliai-Railana – Mostiškės-Tonitra 1:5; LMFT Medikas – SK Nemenčinė-Hegvita 1:7; Viesulas – Top Kickers 3:8

Dineris – Top Kickers 0:4; Mostiškės-Tonitra – Viesulas 10:0; Navigatoriai Old Boys – SK Nemenčinė-Hegvita 3:2; Futbolo Broliai-Railana – LMFT Medikas 7:4

Geležinis Vilkas – SK Dūkštos 9:1; FC Vova – Western Union 7:1; Western Union – Geležinis Vilkas 2:11; SK Dūkštos – FC Vova 2:15

 

Turnyro lentelė (kovo 10 d.)

 

Svarbus SFL pranešimas

Ketvirtadienį SFL, atsižvelgdama į LR Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybės sprendimus dėl koronaviruso pandemijos prevencijos, komandoms išplatino aktualią informaciją.

SFL informuoja, kad laikinai stabdomos SFL 7x7 pirmenybės. Todėl kovo 15 dieną numatytas turas neįvyks.

Sprendimas dėl kovo 22 dienomis Sportimos manieže numatomų vykti 7x7 C, D ir E divizionų rungtynių bus priimtas įvertinus tolesnę įvykių eigą ir valstybės įstaigų rekomendacijas. Kadangi atvirose erdvėse renginiai leidžiami, jei juose dalyvauja iki 100 žmonių, SFL ieškos galimybių vykdyti kovo 22 turo rungtynes lauke, išskaidant t.y. sumažinant vienoje erdvėje susiburiančių rungtynių dalyvių skaičių.

C grupėje kovo 15-ąją buvo numatyti tik keturi susitikimai, todėl jų nukėlimas nėra toks skausmingas. Rimtesni reikalai laukia kovo 22-osios ture.

O kol kas galima apžvelgti pagrindinius praėjusios savaitės turo įvykius.

 

Top Kickers nestabdo ir nežada stabdyti

Devynios pergalės iš eilės. Tokia įspūdinga serija gali pasigirti Top Kickers komanda, nuo vasario mėnesio pradžios įgavusi optimalią sportinę formą.

Praėjusį sekmadienį nuo Kickersų smūgių krito dar du varžovai. Tiesa, ne paties aukščiausio kalibro. Viesulas buvo nugalėtas 8:3, Dineris įveiktas 4:0.

Top Kickers atstovas Artūras Survila sakė, kad mačo prieš Viesulą pradžia nenudžiugino: „Pirmi prasileidome, bet po to atsilošėme ir jau kūrėme progą po progos. Rezultatas galėjo būti gerokai didesnis.“

Dineris Kickersams pasiūlė kietesnę ir kibesnę kovą. Tai tesėsi pusę susitikimo, tačiau įmušus vieną, po to ir antrą įvartį, oponentai palūžo.

„Buvome susikaupę visas rungtynes, taikėme mažesnę žaidėjų rotaciją, todėl viskas baigėsi gerai“, – tvirtino A. Survila.

Įspūdinga serija užkėlė Kickersus į C grupės 1-ąją vietą. Nors skaičiuojant taip vadinamus prarastus taškus, juos gali pavyti Futbolo Broliai ir FC Vova, situacija valdoma.

„Svarbiausia, kad esame patys savo likimo kalviai. Futbolo Broliai prarado taškų, o mes prieš juos turime palankesnį įvarčių santykį. Todėl laimėję abejas likusias rungtynes, taptume čempionais“, – skaičiavo Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Tačiau bėda, anot jo, kad likę varžovai nenorės dalinti taškų. Geležinis Vilkas dabar pagavęs gerą bangą, o FC Vova taip pat tikisi išplėšti auksą.

„Tiesa, ir Vovai dar žaisti ir su Futbolo Broliais ir su Mostiškėmis, tad taškai gali pasiskirstyti labai įvairiai. Finišo tiesioji bus labai įdomi. Tikiuosi, kad savo žaidimo kokybę išlaikysime iki pat pabaigos“, – vylėsi M. Urbonas.

 

Mostiškės uždominavo konkurentus

Futbolo Broliai savo paskyroje apgailestavo, kad Žiemos turnyrui slenkant į pabaigą, gerų naujienų vis mažiau. Jie jau nebelaiko savęs favoritais tapti C grupės nugalėtojais, o prie ypač nesėkmingo scenarijaus gali likti vos su 4 pozicija.

Brolių situaciją stipriai pablogino nesėkminga akistata su tiesioginiais konkurentais kovoje dėl medalių Mostiškėmis ir beviltiškas pralaimėjimas 1:5.

„Apie rungtynes net nėra ką pasakoti. Galvojome, kad jau pasimokėme iš klaidų, bet pasirodo, ne“, – sakė Futbolo Broliai.

Turi, ką papasakoti Mostiškės, nes šis laimėjimas įkvėpė vilties Žiemos turnyre finišuoti su medaliais.

„Futbolo Brolius gerai pažįstame nuo senesnių laikų. Gera, susižaidusi komanda, prieš kurią reikia gerai pasiruošti. Galbūt jie sekmadienį neturėjo poros svarbių žaidėjų. Tačiau ir mūsų pagrindinės sudėties žaidimas vis gerėja, o teisinga taktika lemia pergales“, – akcentavo Mostiškių vadovas Igoris Gulbickis.

Įkvėpti šios sėkmės, Mostiškių futbolininkai kitame dienos mače 10:0 nupūtė Viesulą. Ir atšventė dvi atžymas.

„Geros nuotaikos po tokio turo. Komanda pasiekė 100 įvarčių turnyre. Taip pat ir aš peržengiau 100 įvarčių ribą šiame klube. Ačiū, ačiū“, – juokėsi I. Gulbickis.

 

FC Vovos treniruotė

Iš keturių pretendentų į titulą praėjusiame ture mažiausiai prakaito išliejo FC Vovos komanda.

Voviniai pirmadienio vakarą BFA arenoje apturėjo dvi treniruočių pobūdžio rungtynes, per kurias galėjo parepetuoti puolamuosius veiksmus.

Vova 7:1 sutriuškino Western Union ir 15:2 – SK Dūkštas. Ričardas Matiukievičius pastarajame mače pasižymėjo 5 kartus.

 

Tuščias medikų savaitgalis

Nuo vasario mėnesio pradžios Mediko komanda prisigraibė nemažai taškų. Per keturis varžybų savaitgalius ir aštuonerias rungtynes jie surinko 11 taškų. Toks rodiklis debiutantams nėra prastas.

Bet praėjusiame ture medikai buvo „pastatyti į vietą“ – 1:7 pralaimėjo SK Nemenčinei ir 4:7 – Futbolo Broliams.

„Niekas niekur mūsų nestatė, mes visą turnyrą stabiliai stovime savo vietoje“, – su palyginimu nesutiko Mediko atstovas Vilhelmas Bajoras.

Mače su Nemenčine, pasak jo, reikėjo šaltakraujiškiau elgtis puolime, išnaudoti susikurtas progas ir rezultatas galėjo būti kitoks. Tačiau medikams nepramušama siena tapo Nemenčinės vartų sargas.

Tuo metu į LMFT Mediko vartus stojo komandos prezidentas Remigijus Mielinis, šiame vaidmenyje nesijaučiantis labai komfortiškai.

„Sekmadienį buvo daug energijos, bet nesugebėjome jos koncentruotai panaudoti. Čia kaip su saulės šviesa – užuot deginę aikštę ir spirginę varžovus, tik žandus maloniai paglostėme“, – lygino V. Bajoras.

Nors Futbolo Broliai įveikė Medikus 7:4, prisipažino, kad mačo pradžioje suteikė varžovams per daug galimybių ir šie tik patys gali save kaltinti, kad nuo pradžių nesusikrovė pranašumo.

„Rezultatas apgaulingas, nes Broliai norėdami galėjo ir daugiau mums primušti“, – savo vertinimą pateikė V. Bajoras.

Kantrybės ir drausmės trūksta LMFT Mediko žaidime. Tačiau tai yra logiškos komandų naujokių problemos.

„Daug noro, užsivedimo ir nepaskaičiuoto lėkimo, o iš tokio didelio debesies – mažai lietaus. Visų žaidėjų galvose trūko bendros minties. Todėl judėjimas aikštėje labiau priminė Browno dalelių judėjimą, ar spraginamus popkornus“, – pridėjo LMFT Mediko paskyra.

 

Kariškiai „ant bangos“

Nebe padriką dalelių judėjimą ir blaškymąsi aikštėje primena Geležinio Vilko žaidimas, vis panašėjantis į brandesnį futbolą.

Netgi būsimieji kariškių varžovai Top Kickers nemano, kad gali tikėtis lengvos pergalės ir atkreipė dėmesį, kad šie laimėjo 4 rungtynes iš pastarųjų 5.

Praėjęs turas Geležiniam Vilkui buvo lengviausias iš buvusių – 9:1 sutriuškintos SK Dūkštos ir 11:2 – Western Union.

„Šį kartą turėjome pilną sudėtį ir pagaliau pavyko iš žaidėjų išsireikalauti maksimalių pastangų bei užsivedimo. Žaidėjai neblogai vykdė trenerio nurodymus, tad visa komanda nepervargo ir buvo gana šviežia“, – teigė Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas.

Autsaideriai retai blyksteli panašiomis pergalingomis atkarpomis, todėl ši pakėlė Geležinį Vilką į 8 poziciją. Taip pat tai – rimta paraiška siekiant išsaugoti vietą C grupėje.

 

Savaitės citata

„Kai Dineris susirenka, yra Top-2 komanda, kai nesusirenka, gali ir nuo Vovos gauti 0:7. Prieš mus susirinko, o mes – ne. Pradėjome rungtynes su aikštės žaidėju vartuose. Per penkias minutes praleidome du įvarčius, o po trečio sugebėjome tik garsiai keiktis“, – Navigatorių Old Boys atstovas Vilius Kadys po beviltiškai, 0:6 pralaimėto mačo prieš Dinerį.