7x7 D divizionas: turo laimėtojos – nežaidusios komandos Visos

 

Taip nutiko dėl to, jog kitos dvi žaidusios lyderių ekipos – „VSG United“ bei „Ozo tapyrai“ – merkė taškus prieš turnyro autsaiderius ir taip pradžiugino turą praleidusius „Žemaičius“ bei „Vienus vartus“. Taip pat savaitgalis nusisekė „Dūkštoms“ – komanda laimėjo abu susitikimus ir šoktelėjo ant penktojo lentelės laiptelio.

REZULTATAI

VSG United 4:0 PILK; Ozo tapyrai 1:2 WorldOne United; Katastrofa 3:3 Vova; Dūkštos 3:1 Reaktyvas;

Dūkštos 4:1 WorldOne United; VSG United 2:2 Katastrofa; Vova 2:3 Ozo tapyrai; Reaktyvas 5:1 PILK;

 

SKAIČIAI

Savaitgalio metu buvo pelnyti 37 įvarčiai (vid. 4,6 per rungtynes);

Rezultatyviausios rungtynės: Katastrofa – Vova (3:3); Reaktyvas – PILK (5:1) – po šešis įvarčius;

Rezultatyviausia komanda: Dūkštos (7 įvarčiai);

Mažiausiai rezultatyvi komanda: PILK (1 įvartis);

Rezultatyviausias žaidėjas po turo: Ignas Kirsnys (VSG United; 20 įvarčių);

 

LYDERIAI

Po savaitgalio į pirmą vietą lentelėje pakilo (pirmą kartą sezone) „VSG United“ komanda. Pirmoje dienos akistatoje nesunkiai susitvarkę su „PILK“, vėlesniame mače sulaukė daug rimtesnio autsaiderių „Katastrofos“ pasipriešinimo ir, paskutinėmis mačo minutėmis praleidę išlyginamąjį geltonųjų įvartį, buvo priversti tenkintis vos vienu tašku, kuris komandą vargu ar tenkina.

Į prizininkų trejetą sugrįžo ir „Ozo tapyrai“, bet kol kas jiems dėl to nėra kuo džiaugtis – artimiausi persekiotojai lenkiami vos tašku ar dviem, o negana to, jie dar turi ir dvi arba dvejas rungtynes rezerve. Panašu, kad tapyrai įkrito į tam tikrą duobelę – prieš tai žygiavę kone be praradimų, per paskutines šešerias rungtynes oranžiniai pralaimėjimą jautė net keturiose, o šį savaitgalį buvo nusileista vienai iš dugno komandų – „WorldOne United“. Tiesa, tapyrų šansus iškovoti medalius dar tikrai anksti – tiesioginėse akistatose dar teks susitikti ir su „Žemaičiais“ ir su „Vienais vartais“, o sėkmingos baigtys tose rungtynėse gali būti svarbus postūmis kovoje link apdovanojimų.

„Surinkome toli gražu ne pačias rimčiausias pajėgas, tačiau pirmame mače turėjome iškovoti taškus. Atakoje žaidė veteranai, tad aštrumo buvo labai nedaug, bet galėjome nepraleisti. Kaip ten bebūtų, „WorldOne United“ atidavė daug jėgų ir tokio rezultato nusipelnė.

Su „Vova“ rungtynės buvo panašios: turėjome iniciatyvą, bet galėjome nudegti ir likti be pergalės. Paskutinę minutę varžovai kėlė kampinį, kurio metu sekė klaidų virtinė, laimei, skersinis leido pasidžiaugti reikalinga pergale. Atrodėme blankiai, mohikanai taip priekyje nesiardo kaip jaunimas, tad tikrai pateisinome savo tapyriškąją prigimtį“ – kalbėjo oranžinių atstovas Karolis Tretjakas.

 

VIDUTINIOKAI

Šioje lentelės dalyje, kaip jau ir minėjau apžvalgos pradžioje, geriausiai pasirodė „Dūkštos“ – ekipa iškovojo abi pergales užtikrintais skirtumais, pademonstravo gerą puolimą bei sustyguotą gynybą ir taškus atėmė tiek iš „Reaktyvo“, tiek ir iš „WorldOne United“ komandų. Šios pergalės leido „Dūkštoms“ pakilti iki penktos vietos, kuri, turbūt, yra geriausias šiuo metu galimas pasiekimas, nes pirmasis ketvertas bus sunkiai pavejamas bet kuriai žemiau esančiai komandai.

 

O štai „Vovai“ savaitgalis tikrai nenusisekė – komandą dar prieš rungtynes deklaravo, jog norint dar išsaugoti viltis pakovoti dėl medalių būtinai reikia sulaužyti 50/50 tradiciją bei iškovoti dvi pergales, tačiau iki tikslo išpildymo buvo gana toli – buvo pasiektos tik lygiosios su „Katastrofa“ bei nusileista „Ozo tapyrams“, tokiu būdu iš esmės palaidojant rimtesnes viltis kabintis į prizines vietas.

„Atsiimu savo žodžius - tokiais rezultatais geriau tradicijų nelaužyti. Sakyčiau, jog pritrūko sėkmės ir šiek tiek atidumo gynyboje. Praleisti įvarčiai kartais buvo kurioziški, o kartais tiesiog dėl neatidumo išsirenkant žaidėjus. Iškovotas vienas taškas labai apsunkino galimybes kovoti dėl medalių, bet nėra ko prarasti,  kovosime iki galo. Lyginant komandas su pirmu ratu, tai galima teigti, kad „Katastrofos“ žaidimas nelabai pasikeitė, o tapyrai buvo kiek prisnūdę – galbūt jiems trūko jaunimo atakoje“ – sakė vovinių atstovas Ignas Rudzevičius.

 

Kiek geriau pasisekė SFL senbuviams „Reaktyvui“ – nors pirmame dienos susitikime komanda neprilygo „Dūkštoms“, vis dėlto paskui mobilizavosi ir nepaliko vilčių „PILKams“, tokiu būdu bent kažkiek nuplaudami tą pirmojo pralaimėjimo apmaudą.

„Vertinant pagal žaidimą - tai buvo eilinis savaitgalis. Kai vis nepataikome į vartų plotą - tai jau standartas. Aišku, reikia paminėti (nors čia ir ne pasiteisinimas), kad mūsų gynėjai nusprendė, jog galime laimėti ir be jų, tai net trys neatvyko į rungtynes.

Aišku, labai apmaudu, nes pralaimėjome pagrindiniams varžovams. „Dūkštas“ galime pagirti - žaidė daug racionalesnį futbolą, neprasiženginėjo kiekviename aikštės metre. Baudų buvo daug mažiau, nei praeitose rungtynėse. Tai buvo dviejų lygių komandų dvikova. Puldavo tai viena, tai kita komanda. Įspūdingų progų nebuvo. Mums net pavyko surengti jų vartų apgultis ir ne vieną kartą. Rezultatas neatspindi kovos, nes pats sąžiningiausias būtų turbūt 0:1 jų naudai. Laimėjo ta komanda, kuri pirma įmušė įvartį. Pirmas, viską nulėmęs įvartis, buvo įmuštas dėl drausmės stokos, nes kai kamuolį nuo savų vartų išmušėme į šoninį tinklą, per lėtai ir vangiai rinkome žaidėjus, o jie staigiai pakelė kamuolį ir iš poros metrų galva įmušė įvartį.

Antras įvartis po greitos kontratakos, o trečias - tiesiog kuriozas, kai jų gynėjas išnešė kamuolį nuo savų vartų kažkur į Sportimos palubes, bet tas sugebėjo įsileisti į vartus su mūsų vartininko pagalba, nors akivaizdžiai skriejo pro šalį. Nepasisekė. Pagrindinė pralaimėjimo priežastis - energijos stoka puolime. Daug kartų smūgiavome į vartus, dar daugiau kartų į jų gynėjus ir šalia vartų. Porą kartų gelbėjo jų vartininkas. Kažkokių 100 proc. progų neturėjome, bei kai muši iš 12-16 metrų, iš tiek daug kartų privalai vieną kitą įmušti.

Mače su „PILK“ vėl nepasisekė varžovams. Nors jie žaidė prasčiau nei pirmose rungtynėse prieš mus, bet mes buvome labai supykę ant savęs po pirmo mačo (tiksliau tariant - gynėjai buvo supykę ant puolėjų, tai nuėjo į priekį ir sumušė visus įvarčius į „PILK“ komandos tinklą). Daugiau apie šią dvikovą neturiu ką pasakyti, o man pačiam reikia pamąstyti, ar nevertėtų visų mūsų gynėjų išleisti į puolimą, o puolėjus į gynybą - gal įmušim daugiau nei praleidžiame?

Nors ir laimėjome užtikrintu rezultatu, tačiau po keleto valandų džiaugsmo liko mažai, nes vienas iš komandos mohikanų ir padkatų karalius Valdėjus Vitartas po įmušto įvarčio, švęsdamas Robbeno stiliumi, sugebėjo susilaužyti koją.

Jau turime penkis žaidėjus su ilgalaikėmis traumomis, tai po truputį darosi neramu, ar turėsime kas žais 11x11“ – apie komandos sėkmes ir nesėkmes pasakojo „Reaktyvo“ vadovas Justinas Baužys.

 

AUTSAIDERIAI

Įprastai šioje dalyje būdavo minimos tik dvi komandos, tačiau šį kartą galima pridėti ir trečią – „PILK“ per paskutines septynerias rungtynes pralaimėjo net šešis kartus ir tokiu būdu gana greitai nusileido iki apatinės lentelės dalies. Žinoma, iki „WorldOne United“ ar „Katastrofos“ žemumų dar šiek tiek trūksta, tačiau komanda turi skubiai kažką gerinti, jei dar yra ambicijų kilti į aukštesnes pozicijas.

„Tiesiog sunku net komentuoti tokį savaitgalį - komanda susirinko labai gerai, turėjome pakankamai keitimų, pati sudėtis buvo gana lygi ir subalansuota. Tikrai tikėjomės iškovoti bent tris taškus. Deja, viskas virto dvejomis košmariškomis rungtynėmis. Tiesiog nesigavo niekas - nesisekė nei kamuolio palaikyti, nei apsiginti, nei kurti progas. Nesakyčiau, kad varžovai buvo gerokai stipresni - paprasčiausiai mes nesužaidėme, o varžovas sumušė savo įvarčius.. Jei ankstesnėse rungtynėse iš dalies pralaimėdavome tik todėl, kad nerealizuodavome susikurtų progų ir paskui prasileisdavome apmaudžius įvarčius, tai šis savaitgalis buvo absoliučiai nulinis. Bandysime reabilituotis per likusiais rungtynes, gal kažkiek pakoreguosime ir taktines schemas, nes manau, jog ir čia buvo problemų, nulėmusių tokias nesėkmes“ – po nevykusio savaitgalio apgailestavo komandos vadovas Vygantas Šepetis.

 

Rimtu favoritų siaubu tampa „WorldOne United“ – pirmo rato metu taškus į kairę ir į dešinę visiems dalinusi komanda antroje sezono pusėje baudžia lyderius – praeitame ture buvo nubausti „Vieni vartai“, o šį savaitgalį krito ir kita oranžinė komanda (gal čia koks sutapimas?) – „Ozo tapyrai“. Patys mėlynieji pernelyg aukštai nebepasilypės, bet štai palikti savo žymę kovoje dėl medalių dar tikrai gali.

 

Iš dugno ir toliau nekyla „Katastrofa“ – nors šį kartą ir nebuvo patirtas pralaimėjimas (abu mačai baigėsi lygiosiomis), tačiau ne itin palankūs rezultatai kitose aikštėse neleido geltoniesiems atsispirti nuo apačios. Tiesa, lyginant su artimiausiais konkurentais „WorldOne United“, „Katastrofa“ dar turi du mačus atsargoje ir tarpusavio dvikovą, tad kovą dėl nebuvimo paskutinėje lentelės vietoje dar tikrai nėra baigta.

„Kai stabiliai sėdi įsikūręs lentelės dugne, nesunku prisigalvoti įvairių progų bent minimaliam šventimui - pirmas savaitgalis su taškais, pirmas savaitgalis su pergale ir panašių. Tai ir šis sekmadienis buvo toks - pirmasis, kai nepralaimėjome.

Prieš „Vovą“ atsilikinėjom-išlyginom-vedėm-vėl atsilikinėjom-vėl lyginom ir galų gale išsiskyrėm 3:3 (Nedas x2, Loveikis). Pabaigoj vyravo kažkoks chaosėlis, abi komandos stabiliai bėgdavo į priekį ir bandydavo kurti progas, bet ne veltui žaidžiame D divizione - tas progas stabiliai siuntėm į vartininkus arba kažkur šalia vartų. Galėjo laimėt vieni, galėjo kiti, bet nelaimėjo nei vieni, kas, turbūt, ir yra dėsningiausia.

"VSG United" - komandėlė rimta, ir tuo jau įsitikinom pirmam rate, išsitraukę nuo jų šešis. Vis dėlto, šį kartą pradėjom apylygiai, bet vis tiek praleidom pirmi. Per daug nesutrikom ir Vytaras gana greitai, po oponentų klaidos, palygino. Tada varžovai pradėjo kiek rimčiau spausti ir pasiekė antrą. Paskutines dešimt minučių lipom lipom, norėjom lygint ir pačioj pabaigoj pavyko - kažkas mūsiškių pramušė iš toliau, pataikė Nedui į kojas, tas rikošetas pasiuntė kamuolį į vartus, o vartininkas nebesusigaudė ir liūdnu veidu išsitraukė kamuolį iš tinklo. 2:2 ir baigėm.

Du kartus reikėjo lyginti lemiamais momentais - kaip ir skaitosi parodytas charakteris, ar ne? Taip pat po šio savaitgalio galime oficialiai pareikšti, jog nebepretenduojame į medalius ir visą dėmesį skirsime pakilimui iš paskutinės vietos“ – pajuokauti progos nepraleido „Katastrofos“ feisbuko puslapis.

 

ANONSAS

Artimiausią savaitgalį D diviziono komandos praleis ir į Sportimą grįš jau vasario 11-ąją (sekmadienį). Centrinė turo akistata: „VSG United“ – „Vieni vartai“. O štai savo pozicijų pagerinti progos neturės „Ozo tapyrų“ bei „PILK“ komandos.

15.30 Vieni vartai – Vova; Katastrofa – Reaktyvas; Dūkštos – VSG United; WorldOne United – Žemaičiai;

16.15 Žemaičiai – Reaktyvas; Dūkštos – Katastrofa; VSG United – Vieni vartai; WorldOne United – Vova;