III lyga: Prasčiausias Granito startas – čempionai dar be pergalių Visos

LFF taurės varžybos šiek tiek sudarkė VRFS III lygos tvarkaraštį, bet praėjusią savaitę komandos po truputį grįžo į ritmą.

Kol kas lygos viršūnėje tie, kurie prieš sezoną nežadėjo ardyti nusistovėjusios hierarchijos – pirmauja 7 taškus po 3 rungtynių surinkusi Žalgirio U-19 komanda. Būtenet jie be pergalių paliko dviejų praėjusių sezonų nugalėtojus Granito komandą.

AFK – FK Navigatoriai 6:1 (2:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
3' Benas Paulėkas 1:0
12' Augustas Trinkūnas 2:0
45' Ruslan Tamilin 2:1
62' Tomas Mikalauskas 3:1
74' Tomas Mikalauskas 4:1
77' Matas Kirkutevas 5:1
86' Arnoldas Kunigėlis 6:1

Pasitaiko, kai triuškinamą pergalę iškovojusi komanda lieka nepatenkinta savo pasirodymu. Būtent taip šias rungtynes apibūdino AFK: „Nesigavo niekas, tačiau turime svarbius tris taškus.“

Priežasčių tokiai dvikovos eigai reikėtų ieškoti Navigatorių komandos sudėtyje. Nors dar tik sezono pradžia, jie jau demonstruoja nesusirinkimo požymius.

Rungtynes Navigai pradėjo aštuoniese, vėliau į kovą metė devintą, dešimtą ir tik pirmo kėlinio viduryje į aikštę išstūmė vienuoliktą žaidėją. Rezultatas tuo metu jau buvo 2:0.

„Karštis ir varžovų mažos pajėgos padarė neigiamą įtaką nusiteikimui. Jo nebuvo nei žaidžiant prieš 8, nei prieš 11 žaidėjų“, – pasakojo AFK vadovas Darius Navikas.

Vieni žaidė nenorėdami, kiti negalėdami, bet ir tokiomis aplinkybėmis sušvelnino rezultatą. O antrame kėlinyje galėjo netgi išlyginti. Turėjo bent dvi šimtaprocentes progas, bet vartininko Mindaugo Ragausko patirtis bei meistriškumas išgelbėjo AFK nuo didesnių nemalonumų.

Po vieno tokio išsigelbėjimo jau atsakomajame AFK išpuolyje Tomas Mikalauskas padidino skirtumą iki 3:1. Ir tuomet Navigatorių pasipriešinimas išblėso, nes esamais pajėgumais priešintis varžovams nebuvo nei resursų, nei galimybių.

Galutinis rezultatas – 6:1 – buvo lyg moralinis revanšas už pernykštį pažeminimą (2:8), bet didelio pasitenkinimo jis neatnešė.

„Įsirašėme tris taškus – valio. Bet mes negalime nuvertinti varžovų, kad ir kaip jie būtų susirinkę į rungtynes. Praeityje ne kartą nuo tokio požiūrio kentėjome“, – prisiminė D. Navikas.

Mažai iš tokių rungtynių AFK gavo naudos ir prieš artėjantį FPRO LFF Taurės mūšį – sekmadienį 18 val. Pilaitėje šešioliktfinalio etape grumsis su Klaipėdos FM komanda.

Žalgiris U-19 – FK Granitas 2:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Solovjovas.
6' Augustas Zavackas 1:0
42' Viktor Dovbysh 2:0
63' Artiom Stepuro 2:1

Prieš III lygos sezoną Žalgirio akademijos techninis direktorius Justinas Baužys pažadėjo – iš šios komandos galima laukti visko. Kartais dovanėlių varžovams, o kartais, surinkus solidesnę sudėtį – skaudžių kirčių favoritams.

Praėjusį savaitgalį išvydome būtent tokius žalgiriečius, nuleidusius ant žemės dviejų pastarųjų sezonų stipriausią III lygos komandą Granitą.

Tai buvo labai intensyvios ir kupinos įvykių rungtynės, su daug pavojingų epizodų. Granitas lipo iš dviejų įvarčių deficito, bet nesėkmės neišvengė.

„Aš negaliu pasakyti, koks čia buvo Žalgirio jaunimas – kovinis ar vis dar eksperimentinis – bet tai labai gera, jauna ir kovinga komanda, fiziškai gerai pasiruošusi ir daug bėganti. Mums buvo labai sunku. Žalgiris U-19 sukūrė daugiau progų, turėjo daugiau galimybių laimėti. Ir laimėjo“, – oponentų pranašumą pripažino Granito treneris Pavelas Svirskij.

Granitas prieš sezoną išsikėlė tikslą siekti trečiojo čempionų titulo iš eilės. Bet pirmenybių pradžia kol kas žvėriškai sudėtinga. Startavo pralaimėjimu AFK (1:2), buvo klampios lygiosios su Navigatoriais, o dabar pripažino žalgiriečių pranašumą.

Ir tai yra prasčiausias Naujosios Vilnios komandos startas per dešimtmetį III lygoje.

Du kartus paeiliui – 2017 ir 2018 m. – granitiečiai per pirmus 3 turus pradėjo 2 pralaimėjimais, bet tuomet turėjo ir 1 pergalę. O šiemet pergalių nėra, yra tik 1 taškas. Todėl tai – istorija.

Bet Granito stovykloje kaip visuomet sunkiu periodu niekas tragedijos nedaro ir nepanikuoja.

„Ieškome sprendimų, kaip galėtume grįžti į kovą. Ar bus sprendimų? Bus, bet jiems reikia laiko. Šeštadienį planuojamas komandos sezono atidarymas, tad ir bus daromi sprendimai, – šyptelėjo P. Svirskij. – Viliuosi, kad pralaimėjimai tuo baigsis.

Tokios prastos sezono pradžios neturėjome, bet dėl to nežadame liūdėti. Labai lygus sezonas, visi čia praras taškus, o mums dabar svarbiausia nepanikuoti ir sugrįžti į savo ritmą.“

Viltis B – Širvintos/VGTU-Vilkai 2:4 (1:4)
LFF stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
9' Mantas Leonavičius 0:1
17' Mantas Leonavičius 0:2
24' Estanislao Moles 1:2
28' Paulius Keliotis 1:3
43' Paulius Keliotis 1:4
62' Arnoldas Čepkauskas 2:4

Lygos debiutantams Vilties dubleriams sezono pradžia duoda daug pamokų ir suvokimo, kad pirmųjų taškų dar reikės palaukti.

„Pirmosios trejos rungtynės mums aiškiai parodė, kad lengvų rungtynių čia nėra. Komandų lygis daug aukštesnis nei žaidžiant SFL A divizione“, – konstatavo Vilties B treneris Furkanas Yerlikaya.

Anot jo, sezono pradžioje komanda vis dar ieško savęs ir sudėtyje atlieka dideles rotacijas. Bet pamokas žada įsisavinti ir greitai parodyti tikrąjį komandos veidą.

Visi trys pralaimėjimai prieš Versmę, Žalgirį U-19 ir VGTU-Vilkus buvo patirti pagal labai panašu braižą. Varžovai pirmuose kėliniuose sumušdavo po 3-4 įvarčius ir taip nulemdavo dvikovos baigtį. O antruose kėliniuose likdavo tik mėginti sušvelninti atsilikimą ir pakovoti dėl garbės.

„Prieš žalgiriečius ir VGTU-Vilkus kartas nuo karto žaidėme visai pozityvų ir patrauklų futbolą. Bet mums pradės sektis, kai tą darysime ne 10 minučių atkarpomis, o bent 60-70 minučių žaidimo laiko, – neabejojo F. Yerlikaya. – Jau kitame ture į komandą grįžta kai kurie pagrindiniai žaidėjai ir jie padarys gerą įtaką. Dabar svarbu mokytis iš šios situacijos ir kuo greičiau nutraukti pralaimėjimų seriją.“

Leo Stankevičius Photography užfiksuoti šios dvikovos momentai:

FK Tera – ESFA Versmė 2:3 (0:2)
Fanų stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
32' Arturas Juchno 0:1
34' Ignas Raštutis 0:2
77' Oleksij Mazurenko 1:2
83' Stanley Uzoigwe (iš 11 m) 2:2
89' Arturas Juchno 2:3

Antra iš eilės Elektrėnų komandos pergalė pasiekta dominuojant aikštėje, bet švieslentė to neparodo ir netgi galėjo nutikti taip, kad Versmė būtų apmaudžiai praradusi taškus.

Rungtynės prasidėjo aukštu tempu, o greitas futbolas buvo parankesnis ESFA komandai.

Po pusvalandžio du praėjusio sezono Versmės papildymai Arturas Juchno bei Ignas Raštutis pelnė įvarčius ir svečiai pirmavo 2:0.

„Jau pirmoje rungtynių dalyje turėjome uždaryti rungtynes ir į pertrauką eiti pirmaujant 4:0 ar net 5:0“, – buvo įsitikinęs Versmės treneris Romas Ščiuka.

Versmė neuždarė rungtynių ir Terai liko šansiukas pavienėmis atakomis kabintis.

77 min. Versmė po standartinės situacijos neišsirinko ginamųjų, netrukus ilgametis Teros lyderis Oleksijus Mazurenko sušvelnino skirtumą. O dar po kelių minučių teisėjas skyrė baudinį, su kuriuo Versmė nesutiko. Bet baudinys nebuvo atšauktas ir Stanley Uzoigwe lygino rezultatą – 2:2.

„Labai gerai, kad turime žaidėjų, kurie vienu smūgiu gali pakeisti rungtynių baigtį“, – pasidžiaugė Versmės treneris.

Omenyje jis turėjo Arturą Juchno. Pačioje susitikimo pabaigoje Arturas savo meistriškumo dėka padėjo Elektrėnų komandai išplėšti pergalę 3:2.

„Turėdami tik du keitimus likus žaisti 15 min. „pasėdome“ ir gal per anksti patikėjome, kad pergalė jau yra mūsų. Bet svarbiausia, kad vis tik pavyko pasiimti tuos tris taškus ir galime judėti toliau“, – reziumavo R. Ščiuka.

Šioks toks paradoksas, kad Versmė turėjo tik du keitimus lyginant su varžovų triskart ilgesniu suolu, bet būtent Teros atstovai po mačo kalbėjo apie susirinkimo problemas. O taip pat, pasak jų, kai kurie komandos nariai kol kas pritingi atidirbti aikštelėje tiek už save, tiek už komandą.

FK Medžiai – Top Kickers 2:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
11' Tadas Slavinskas 0:1
71' Danielius Šaputko 1:1
82' Danielius Šaputko 2:1

Prieš savaitę vykusios rungtynės pasibaigė Medžių „darbine“ pergale po to, kai Danielius Šaputko dvikovos pabaigoje dubliu persvėrė rezultatą. Kaip pasakojo dvikovos liudininkai – abu įvarčiai buvo gražūs, akcentuoti, į vartų kampus ir joks vartininkas ten nebūtų gelbėjęs.

Medžiai sezono pradžioje praretėję ir kankinami traumų, todėl tokios pergalės šiuo metu jiems labai vertingos.

Top Kickers spaudos tarnyba pasakojo, kad jų treneris sumaniai nuskaitė Medžių polinkį žaisti aukštais perdavimais. Todėl atidavė jiems kamuolį, leido turėti iniciatyvą ir buvo iš anksto pasiruošę minėtiems tolimiems perdavimams.

Kickersų planą labai palengvino ankstyvas Tado Slavinsko įvartis vienu lietimu, bet apsunkino klaidos gynyboje ir iš jų išsivystę neatremiami D. Šaputko smūgiai.

Top Kickers treneris nuskaitė varžovų taktiką, taip pat nuskaitė galimą savo komandos nuovargį, bet prieš jį laimėti nepadėjo net ilgiausias lygoje atsarginių suolas. Visgi Kickersams tai buvo antros rungtynės per keturis vakarus. Pridėjus pratęsimą LFF taurės pralaimėtame mače su Dembava, gautųsi 210 minučių futbolo. Žlugdantis krūvis mėgėjų komandai.

Ketvirtas turas (gegužės 3-6 d.)

FK Granitas – ESFA Versmė. Penktadienis, 20.15, Fanų stadionas.

Komandų turnyrinė padėtis šiuo metu skirtinga. Granitas po 3 žaistų rungtynių lieka su 1 tašku. ESFA Versmė laimėjo abu kartus, bet žaidė su numanomais autsaideriais (Viltimi B ir Tera). Tad padarė tai, ką ir turėjo.

Granitas permainų ir sprendimų žada jau dabar, laukti nėra ko. Be to, šeštadienį suplanuotas komandos sezono atidarymas ir niekas nenori į jį ateiti po dar vienų nelaimėtų rungtynių.

Tarpusavio susitikimų istorija favoritų statusą krauna ant Granito pečių. Versmė yra nugalėjusi juos, nors paskutinį kartą tai nutiko 2019 m. Dar buvo pora lygiųjų, o nuo 2021 m. tarpusavio mačus laimi čempionai.

Prognozė. Tai bus Granito proveržio rungtynės, kuriomis jie pradės skinti pergales. Užtikrinta pergalė 4:1.

FK Tera – Žalgiris U19. Šeštadienis, 16.00, Nemenčinės stadionas.

Prieš sezoną Tera atnaujino ir išplėtė savo sudėtį, praskiedė ją jaunimu, tačiau „update'ai“ kol kas neveikia. Trejos rungtynės III lygoje ir LFF taurėje – trys pralaimėjimai ir 13 praleistų įvarčių.

Savaitgalį Teros laukia dar vienos sunkios rungtynės, gausių spragų išryškinimas ir dvi valandos bandant gainioti greitą žalgiriečių jaunimą.

Prognozė. Nemenčinėje rungtynių šeimininkai neturės jokių šansų ir šviečiasi dar vienas mačas su krūva praleistų įvarčių – 1:5.

Viltis B – Top Kickers. Sekmadienis, 19.15, LFF stadionas.

Kadangi dėl LFF taurės šešioliktfinalio AFK ir VGTU-Vilkai nusikėlė savo dvikovą, ši akistata turėtų būti labiausiai intriguojanti 4-ame ture.

Dviejų debiutantų mūšis, kuriame nei vieni, nei kiti nenorės nusileisti savo varžovams.

Pernai SFL A divizione Viltis B finišavo antra, Top Kickers – treti, o abejos tarpusavio rungtynės buvo labai skirtingos. Pavasario rate Vilties dubleriai triumfavo 4:1, o rudenį jau Kickersai išspardė jiems minkštąsias rezultatu 6:0. Tokių svyravimų viena iš priežasčių galėtų būti ta, kad pirmame rate Simonas Stankevičius mušė įvarčius už Viltį, o antrame jau matavosi Top Kickers aprangą.

Šį sezoną geriau pasiruošę ir solidžiau pasistiprinę atrodo Top Kickers. Bet ir Viltis B po šalto dušo starte žada įsivažiuoti, o treneris laukia pastiprinimo. Pavyzdžiui, sugrįžta ir pirmąsias rungtynes lygoje jau turėtų žaisti Artūras Tkačius.

Prognozė. Debiutantų akistatoje vyraus atviras futbolas ir įvarčių kris nemažai, o sėkmė lydės Top Kickers – 2:3.

FK Navigatoriai – FK Medžiai. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas.

Tradicinis Navigatorių pirmadieninis mačo laikas verčia tikėti, kad jie šį kartą susirinks padoriai, ne kaip į septynetų futbolo rungtynes ir trūkstamiems žaidėjams neteks žengti į aikštę komandai jau atsiliekant.

Medžiai, nepaisant didelio traumingumo komandoje, sezoną pradėjo dviem pergalėmis ir mielai įsirašytų trečią.

Praėjusį sezoną Medžiai tarpusavio mačų su Navigatoriais triadą III lygoje ir Vilniaus taurėje laimėjo sausai – 2:1, 6:1 ir 3:1.

Prognozė. Kai Navigatoriai pažadins savo komandos naujokus ir pradės rinktis į rungtynes turėdami keletą keitimų, ateis ir rezultatai. O kol taip nenutiko, koeficientai rodo Medžių pranašumą – 2:4.

AFK ir VGTU-Vilkai tarpusavio susitikimą nusikėlė į gegužės 15-ąją, nes artimiausiomis dienomis medžios kelialapį į LFF taurės aštuntfinalį.