7x7 D grupė: Lyderiai - be nuostolių, Trivartis - su pergale Visos

Galvojau pradėti apžvalga sakiniu, kad Sekmadienio Futbolo Lygos žiemos 7x7 pirmenybių D grupės komandoms liko sužaisti nuo dvejų iki ketverių rungtynių. Bet nelabnai toks sakinys tinka. Nes taip bus nebūtinai. Savo žodį tarė koronavirusas. Na gal ne pats koronavirusas, o jo baimė ar prevencija (pasirinkite tą žodį, kuris jums mielesnis). Lietuvos vyriausybė minimum dviem savaitėms uždraudė futbolą uždarose patalpose, o SFL pareiškė, kad ateinančio sekmadienio žaidimo diena nukeliama, o kada, kur ir ar ji ir dar viena diena bus sužaistos, paaiškės vėliau. Žodžiu, ieškoma išeičių.

Tikėkimės ras. O jei neras? Skelbs B diviziono nugalėtoju dabar pirmaujančius, dvejomis rungtynėmis nei artimiausi varžovai sužaidusius Ozo Tapyrus?

Be nuostolių – du lyderiai

Kita vertus, jei čempionatas prasitęs, Ozo Tapyrai toli gražu nebus jo pagrindiniai favoritai.

Nespėliokim. Geriau pagirkim Tapyrus aną sekmadienį iškovojusius dar dvi pergales.

Pirmą mačą dabartiniai turnyro lentelės lyderiai laimėjo pernelyg nepersistengę – Reaktyvą sutriuškino rezultatu 8:1 (3 Vitalijaus Zablockio įvarčiai).

Bet antra Tapyrų dvikova tokia lengva nebuvo. Jie įmušdavo įvartį, o Top Kickers Koloro vis išlygindavo. Kol neįmušė trečio. Kuris buvo lemiamas.

Šešis taškus iškovojo ir dar viena lyderė – Vilties B ekipa. Ir dabar jau ir pirmo Žvilgsnio jos padėtis neatrodo bloga – nuo Ozo Tapyrų ji atsilieka keturiais, nuo aną sekmadienį nežaidusio Polivektrio – trimis taškais.

Vilties B atstovas Teodoras Žukas pripažino, kad abu mačai jo komandai buvo išties sunkūs. Ir Tėvynės Sąjunga, ir Žemaičiai pirmi įmušė įvarčius. Bet Viltį, pasak T. Žuko, gelbėjo jos futbolininkų šaltakraujiškumas net ir pralaimint. Žodžiu, uždėjo vėliau Viltis B du įvarčius TS ir 3 atkilėliams iš Žemaitijos.

O štai A komanda taškų maksimumo neiškovojo. Per antrąsias dienos rungtynes sužaidė lygiąsias  su Trivarčiu. Ir dar labiau sukomplikavo savo galimybes nugriebti prizą.

Autsaiderį Trivartį taip pat verta atskirai paminėti. Jis pastarąją rungtynių dieną baigė nepralaimėjęs. Prieš lygias rungtynes su A komanda, Trivartis dar ir pergalę iškovojo. Pirmą sezone. Nemeluoju – ėmė ir 2:0 įveikė Top Kickers Koloro.

Kiti rezultatai: A Komanda – Žemaičiai 7:2 (4 įvarčius įmušė Ernestas Gerasimovas), Tėvynės Sąjunga – Reaktyvas 4:3 (29-erių metų Tėvynės Sąjungos saugui Ignui Kerui ir 17-mečiui Reaktyvo gynėjui Lukui Gaidžiui parodyta po raudoną kortelę už tarpusavio muštynes).

Jeigu pirmenybės tęsis toliau (tikėkimės, kad taip), prieš akis dar laukia du svarbiausi sezono mačai, kuriuose Viltis B susitiks su Polivektriu. Su visa pagarba dabartiniams lyderiams, veikiausiai šios rungtynes ir turės lemiamą įtaką tam, kuris iš dviejų jų dalyvių taps diviziono nugalėtoju.

O čia – pergalingas ano sekmadienio Ozo Tapyrų žygis:

 

Citatos

Evaldas Gelumbauskas (Top Kickers Koloro): „Sekmadienį dar kartą įsitikinome, kokią įtaką turi žaidžiantis TopKickers vadovas Mantas Urbonas. Praėjusį turą Mantas praleido dėl asmeninių priežasčių - ir komanda liko su nuliu taškų. Šiaip jau susirinkimas nebuvo prastas, žaidėjų turėjome į visas pozicijas ir ne po vieną, tačiau tą dieną trūko didesnio kuriančių ir atakuojančių žaidėjų indėlio. Pirmose rungtynėse Trivartis dviem gynybinėmis linijomis išsirikiavo prie savo vartų ir beveik visas 40 minučių sėkmingai gesino bet kokius Top Kickers Koloro atstovų išpuolius. O po to, kai viena jų kontrataka pasibaigė įvarčiu, prasimušti pro monolitinius gynybinius įtvirtinimus tapo dar sunkiau. Tiesa, progų Top Kickeriai visgi susikūrė, bet realizacija šlubavo abiem kojom, o pačioje mačo pabaigoje dar viena Trivarčio kontra padėjo skambų tašką rungtynėse.

Supratę, kad pirmu numeriu pažaisti nelabai galime, tikėjomės, kad su Ozo Tapyrais galėsime daugiau gintis ir kontratakuoti. Bet Tapyrai taip pat rinkosi žaidimą nuo gynybos, o jų apsisprendimą sutvirtino gan anksti pelnytas įvartis. Po pirmojo įvarčio futbolas pasidarė gyvesnis. Top Kickeriai palygino, varžovai vėl išsiveržė į priekį, bet netrukus menama švieslentė ir vėl rodė lygiąsias. Toks rezultatas netenkino nei vienų, nei kitų, tad atsirado ir šiek tiek emocijų, žybtelėjo kelios geltonos kortelės, o paskutinis žodis priklausė Ozo Tapyrams. Jie pelnė trečią įvartį ir paliko Top Kickers Koloro ekipą be taškų.“

Teodoras Žukas (Viltis B): „Sekmadienį vėl grįžome į pergalių kelią. Abi rungtynės buvo sunkios, turėjome tik du keitimus. Abiejose akistatose atsilikinėjome, tačiau sugebėjome persverti rungtynių rezultatą. Pavyko vėl sugrįžti į savo žaidimo specifiką - ilgai kontroliavome kamuolį, net ir pirmi praleidę įvartį neskubėjom aklai pulti varžovų. Šaltai ir ramiai pademonstravome savo pranašumą. Sezonas spręsis per artimiausias dvejas akistatas su Polivektriu. Vienaip ar kitaip - tai finalas.“

Titas Stasiulionis (Trivartis): „Prieš rungtynes nusiteikimas buvo ganėtinai pozityvus, kadangi kelionė turnyro metu nebuvo labai sklandi, stengėmės mokintis iš savo klaidų ir išbandyti skirtingus žaidimo modelius, kurie galėtų atnešti sėkmę. Pergalė prieš Top Kickers buvo kiek netikėta, bet labai laukta. Žaidėm disciplinuotai, nepadarėm grubių klaidų, stengėmės išnaudoti sukurtas progas, tad buvom apdovanoti. Iškovoti 3 taškai stipriai pakėlė komandos moralę ir antras varžybas sutikom labai geromis nuotaikomis. Tikslas buvo išlaikyti panašų žaidimą ir išnaudoti visas galimybes, kurias susikursim. Žaidimas tikrai nebuvo blogas ir pelnytai su vienais iš lyderių sužaista lygiosiomis. Komanda savaitgalio rezultatais liko patenkinta. Kitose rungtynėse stengsimės palaikyti panašų žaidimą ir gerą moralę vardan geresnių rezultatų ir asmeninio tobulėjimo.“

Įvarčiai

Komandos per aštuonerias rungtynes įmušė 43 įvarčius. Vidutiniškai – po 5,375 per mačą.

Daugiausiai įvarčių buvo įmušta Reaktyvo – Ozo Tapyrų ir A Komandos – Žemaičių susitikimuose, po 9. Mažiausiai – per Top Kickers Koloro ir Trivarčio mačą – 2.

Rezultatyviausia dienos komanda – Ozo Tapyrai, 11 įvarčių. Mažiausiai įmušė Top Kickers Koloro – 2.

Mažiausiai įvarčių praleido Trivarčio ir Vilties B vartininkai – po 2. Daugiausiai – Reaktyvo, 12.

Rezultatyviausias dienos žaidėjas – Vitalijus Zablockis (A Komanda), 5 įvarčiai.