8 turas: Įdomybių metas Visos

VRFS III lygos aštuntasis turas suteikė keletą įdomių spektaklių. Ozas atėmė taškus iš Granito, Spartakas - iš Fakyrų, o Prelegentai nukalė Krušą, nors rungtynes pradėjo... devyniese.

8 ture vėl sužaistos penkerios rungtynės. Šį kartą lygos naujokai SŽK Pabradė ir Ave. Ko. savo rungtynes nusikėlė liepos 6 dienai.

FAKYRAI-AD MEN - FKK SPARTAKAS 1:1 (1:0)

LEU stadionas. Teisėjas - Z. Markovskis.

10' Nikalaj Marciulevič 1:0

49' Gytis Vaivada 1:1

81' pašalintas Aurimas Šarapajevas (Fakyrai)

"Pastaruosius penkerius metus Spartakas Vilniuje prieš Fakyrus nelaimi ir nežinau, kodėl sekmadienį turėtų būti kitaip" - prieš praėjusį turą rašė apžvalgininkas. Kitaip ir nenutiko, tačiau rungtynių baigtį galėtume vadinti netikėtumu.

"Na, nesakyčiau, kad pagavome labai gerą bangą. Jei taip būtų, tai būtume laimėję. Prieš rungtynes žinojome, kad Fakyrai daug nemuša. Tad jei išlaikytume sausus vartus, turėtume gerus šansus parsivežti pergalę", - sakė Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Vis dėlto, vaikiška ukmergiškių gynyba rungtynių pradžioje leido fakyrui Nikolajui Marciulevič pelnyti ankstyvą įvartį ir Spartakui rungtynių planą iš A teko keisti į B.

Praleistas įvartis Ukmergės komandos neišmušė iš vėžių. Jie toliau drąsiai atakavo varžovų vartus ir 49 min. antrose rungtynėse iš eilės pasižymėjęs Gytis Vaivada išlygino rezultatą - 1:1.

"Trauktis arčiau savo vartų ir mėginti išlaikyti lygų rezultatą tą vakarą mums neatrodė kaip priimtinas variantas, todėl dar labiau "lipome". Aišku, gynyba taip pat atsivėrė ir varžovai turėjo kelias progeles", - prisiminė I. Krasinas.

Rungtynės baigėsi nedideliu incidentu. Po pražangos prieš varžovus Fakyrų žaidėjas Aurimas Šarapajevas nusprendė pasistumdyti ir griežtojo teisėjo Z. Markovskio buvo nubaustas raudona kortele, o drausmės komiteto vėliau diskvalifikuotas dvejoms rungtynėms.

Fakyrai per paskutines trejas III lygos rungtynes surinko tik 5 taškus ir praleido progą pavyti Granitą. Todėl ir komandos prezidento komentaras apie rungtynes buvo lakoniškas: "Labai blogai nusiteikėme varžyboms, nevykdėme didžios dalies trenerio nurodymų ir gavome tai, ką gavome. Dar kitas aspektas - traumų kaip niekad daug, solidus žaidėjų amžius..."

GRANITAS - OZAS 2:2 (0:1)

Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - A. Pipiras.

40' Deividas Paulauskas 0:1

50' Deividas Paulauskas 0:2

53' Edvinas Pavlovskis 1:2

82' Erikas Sinkevičius 2:2

Karštą šeštadienio dieną Ozas susidūrė su nemenkais išbandymais. Pirmiausiai jie skaičiavo, kad į rungtynes surinks 13-14 žaidėjų, bet paaiškėjo, kad pasiruošusių yra tik 8,5 (kas tas pusė - nežinau). Vis dėl to, iki rungtynių pradžios atsirado dar trys piliečiai ir mačas prasidėjo.

Pirmame kėlinyje Granitas valdė kamuolį ir atakavo dažniau, bet jų atakos nebuvo mirtinos, o Ozas rinkosi Fakyrų patikrintą taktiką - žaidė ramiai, lėtai ir apgalvotai.

Taip ir slinko pirmas kėlinys o jo pabaigoje po gero perdavimo į priekį nurūkęs Donatas Paulauskas pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą ir - 0:1. Antro kėlinio pradžioje gindamasis Ozas bandė "išvalyti" kamuolį nuo savų vartų, o išėjo dar vienas neblogas perdavimas D. Paulauskui ir šis žaidėjas suklaidinęs gynėją, įmušė antrą kartą.

Svečiai persvara džiaugėsi neilgai. Jau po 3 minučių Edvinas Pavlovskis galingu smūgiu iš 25 metrų sušvelnino skirtumą. Nuo tos akimirkos šeimininkai užsivedė dar labiau ir nuolat gausiomis pajėgomis atakavo Ozo vartus. Oranžiniams atsilaikyti nepavyko - 82 min. rezultatą tolimu smūgiu išlygino Erikas Sinkevičius. Granitiečiai užsivedė ir dar pabandė išplėšti pergalę, tačiau Ozo komanda atidavė visas jėgas ir lygiąsias išsaugojo.

"Pagal žaidimą jie ženkliai geresni tą dieną, pagal geras progas šiek tiek geresni, bet nusiteikimas ir teisingas žaidimo planas atnešė mums tašką. Jei taip protingai būtume žaidę ir prieš Pabradę ir Ave. Ko. - turėtume ženkliai daugiau taškelių", - mano Ozo atstovai.

"Ozas turėjo vos vieną keitimą, žaidė sutankintai nuo gynybos ir kelis kart perėję aikštės vidurį sugebėjo mus du kartus nubaust. O mes kiek atakavom, mušėm, daužėm.. ir gerai, kad bent tie du išlyginamieji įkrito, - pasakojo Granito puolėjas Jevgenijus Rybakovas.

- Taip pat mūsų komandoje daug žmonių liko nepatenkintų teisėjavimu. Asmeniškai aš nesupratau kaip galima buvo neskirti pirmame kėlinyje 11 m baudinio, kai priešininkų žaidėjas nutraukė perdavimą alkūnės judėsiu. Taip pat antram kėlinį prie viso laiko tempimo ir kitų stabdymų nesužaidėm nei vienos pilnos pridėto laiko minutės."

Apie diskusijas (reikalingas ir ne) savo nuomonę turėjo ir Ozo atstovai: "Besiilsėdami išklausome kelias minutes nepertraukiamų serenadų teisėjų atžvilgiu iš tiek Granito sirgalių, tiek iš kelių žaidėjų pusės. Sirgaliai, kurių buvo geras šimtukas, visų rungtynių metu laidė įvairiausias replikas tiek mūsų, tiek teisėjo kryptimi. Antro kėlinio viduryje nedaug trūko, kad varžybos būtų nutrauktos, nes keletas panoro labai asmeniškai pasišnekėti su teisėju."

AKTAS - OLIMPIJA 1:1 (1:0)

Nemenčinės stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.

17' Andžejus Romeiko 1:0

70' Andrius Monkus 1:1

Pernai Aktui pramušti Olimpijos gynybos nepavyko. Šiemet - pavyko, bet labai didelio džiaugsmo komandai tai nesuteikė.

"Specialistai sako, kad ekonominė krizė jau praeityje, bent kuriam laikui, o kas per sunkmetis pas mus? - klausė geniai - Sunkumas apėmęs ne juokais, per 4 rungtynes pelnėme tik 3 taškus."

Abi komandos susirinko gana gausiai ir galėjo palaikyti aukštą žaidimo spartą. Olimpiečiai vėl rėmėsi jaunais greitaeigiais savo žaidėjais, Aktui gi beliko priešpastatyti patirtį ir racionalumą. Nemenčinėje pirmieji įmušė šeimininkai. 17 min. kamuolį į vartus kone įnešė Andžejus Romeiko. Pirmame kėlinyje vyko apylygė kova, o prieš pertrauką geniai galėjo pasidvigubinti persvarą. Tačiau po tolimo vartininko perdavimo D. Zykus atsidūręs prie varžovų vartų, perkėlė kamuolį ne tik per vartininką, bet ir per vartus.

Antrame kėlinyje nė vienai komandai nepavykdavo perimti iniciatyvos, atakavo tai vieni, tai kiti. Kėlinio viduryje Olimpijai visgi pavyko įmušti. Ir kaip ir pernai Nemenčinėje, tą padarė Andrius Monkus. Tik šį kartą ne taip efektingai, pasižymėti pavyko po rikošeto.

Po išlyginamojo įvarčio Olimpija sukruto ir surengė dar kelis pavojingus išpuolius. Susitikimo pabaigoje tuo pačiu atsakė ir Aktas. Tačiau rezultatas išliko nepakitęs - kovingos lygiosios 1:1.

"Kol kas važiuojame mes šiaip sau, įsibėgėjom po false start‘o, bet jau kuris laikas bėdos su sankaba ar rankiniu, tampomės (nesumaišyti su žodžiu tampome) vietoje, jei kokia nuokalnė pasitaiko pariedame, paskui vėl laukiam laukiam", - apie savo bėdas vaizdingai pasakojo geniai.

SALININKAI - TEC 2:3 (0:0)

Dilgynės stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.

68' Vilius Jurgis Stakutis 0:1 (į savo vartus)

70' Gediminas Skrockas 1:1

71' Pavelas Šarynskis 2:1

77' Lukas Dukavičius 2:2

83' Lukas Dukavičius 2:3

Rungtynės šios klostėsi labai nenuobodžiai. Iš pradžių beveik 70 minučių nebuvo pelnyta jokio įvarčio. Po to per 4 minučių intervalą Salininkai pasižymėjo tris kartus, bet vieną - į savo vartus. O galų gale TEC pavyko persverti rezultatą.

Abi komandos turėjo pakankamai keitimų, tačiau TEC neturėjo nė vieno iš dviejų savo vartininkų. Todėl vilktis pirštines teko aikštės žaidėjui Donatui Stakauskui. Pirmame kėlinyje Salininku lyderiai Gediminas Skrockas ir Pavelas Šarynskis patikrino jo ginamų vartų konstrukcijas.

Antrame kėlinyje TEC pavyko perimti iniciatyvą, bet visų įdomybių teko šiek tiek palaukti. 68 min. po kampinio kamuolys atsimuša į Salininkų žaidėją Vilių Jurgį Stakutį ir įskrieja į vartus. Po šalto dušo Salininkai atsigavo labai greitai. Visai netrukus G. Skrockas išlygino rezultatą, o dar po minutės P. Šarynskis ir persvėrė.

"Netrukus atlikome kelis taktinius keitimus ir tai padėjo išlyginti žaidimą", - esminę persilaužimo priežastį nurodė TEC vadovas Aurimas Baubkus.

77 min. po Ernesto Karsteno perdavimo iš gilumos Lukas Dukavičius atsiplėšė nuo gynėjų, priėmė kamuolį, jį pasitaisė ir iš keliolikos metrų nukreipė į vartus - 2:2. 83 min. L. Dukavičius įmušė pergalingą įvartį. Vėl išėjimas 1 prieš 1 ir vėl smūgis iš toliau įlėkė į vartus - 2:3.

"Rungtynių pabaigoje Salininkai bandė lipti, o mes ramiai pabaigėme rungtynes nuo gynybos. Reziumuojant sakyčiau, kad abi komandos nenorėjo pralaimėti ir žaidimas gavosi laukiant varžovų klaidų. Po praleistų įvarčių abi atsibudo ir pradėjo žaisti aktyvesni futbolą. Mano nuomone, pabaigoje mes atrodėme fiziškai šviežesni, ko pasekoje, pavyko atsitiesi ir iškovoti 3 taškus" - reziumavo A. Baubkus.

Salininkų komandos vadovo Prano Janušausko komentaras: "Pritrūko koncentracijos iki rungtynių pabaigos. Pralaimėjimas 3:2 neatrodo toks baisus, tačiau labai blogai, kad neberenkame taškų. Galbūt net leidžiame sau per daug atsipalaiduoti. Kai kas pasakys, jog mes - ne profesionalai. Tačiau darbą aikštelėje, kaip ir visur gyvenime reikia atlikti gerai, sąžiningai ir labai gerai."

PRELEGENTAI - KRUŠA-BASICA 3:1 (2:0)

Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.

17' Linas Zareckas 1:0

41' Tomas Mickevičius 2:0

62' Giedrius Petryla 2:1

78' Mindaugas Bičkovas 3:1

68' Pašalintas Vladimiras Medvetskis (Kruša)

Prelegentai šias rungtynes pradėjo devyniese (!) ir be savo trenerio, tačiau net turėdami dviem žaidėjais mažiau, pirmieji pelnė įvartį. 17 min. tą padarė Linas Zareckas. Tai buvo pirmasis Choro įvartis šį sezoną.

Vėliau prie Prelegentų sudėties prisijungė dar du žmonės, bet pandos netrukus ir vėl liko mažumoje, kuomet viename epizode raktikaulis išniro vienam komandos nariui. Nepaisant to, prieš pat pertrauką Tomui Mickevičiui pavyko padvigubinti rezultatą.

Šiose rungtynėse Krušai negalėjo padėti suspenduotas Martynas Rašinskas. Tai sunkino komandos užduotis puolime. Visgi 62 min. rezultatą sušvelnino pirmą įvartį šiame sezone pelnęs Giedrius Petryla. Krušai atgijo viltis, tačiau jas netrukus prislopino 68 min. Vladimirui Medvetskiui parodyta antra geltona kortelė.

O žaidžiant 10 prieš 10 Prelegentai buvo pranašesni. 78 min. dviejų įvarčių persvarą atstatė Mindaugas Bičkovas.

3:1 ir saldus Prelegentų triumfas prieš Krušą už pralaimėjimą prieš mėnesį SFL taurės turnyre 0:4.

"Kartais būna, kad komanda be keitimų ir net mažumoje sužaidžia solidžiai. Kai žaidėme taurėje, jie buvo labai užsivedę ir ragino vieni kitus mus sudaužyti, nes ir tada žaidėme mažumoje. Dabar jie gavo savo porciją ir tikriausiai jaučiasi labai apmaudžiai, kad nepasinaudojo pirmame kėlinyje turėtu kiekybiniu pranašumu. Mes galėjome įmušti ir daugiau, tačiau kartais užsižaisdavome su bandymais apeiti, suklaidinti varžovus", - pasakojo Prelegentų futbolininkas Mindaugas Ponomariovas.

9 turas: Ozo ir Prelegentų susidūrimas

Devintame III lygos ture visos dvikovos bus sužaistos sekmadienį, Lietuvos ir Šveicarijos rinktinių rungtynių dieną.

Įdomiausia akistata numatoma Panerio stadione, tarp dviejų senų gerų varžovų, aukščiausioje SFL pakopoje kovojančių nuo neatmenamų laikų. Tai Ozas ir Prelegentai. Anksčiau šių komandų kovose būta ir įvarčių fejerverkų ir apsistumdymų ir pykčių. Žodžiu, liūdna nebus. "Lengva su Prelegentais niekada nebuvo - klausimas tik vienas, ar susirinksim?", - klausė Ozo atstovai. Tas pats klausimas galioja ir Prelegentams. Antra vertus, jei jie pradės rungtynes devyniese, žinome, ko galima laukti.

Antras įdomus spektaklis nusimato Ukmergėje, FKK Spartako ir Akto dvikovėje. Spartakas per pastarąsias 2 rungtynes surinko 4 taškus. "Grįžtant prie klausimo ar mes ant bangos, tai galima pasakyti, kad jei sukovosime ir nugalėsime genius, bus galima teigti, kad bangelę pagavome", - sakė Spartako kapitonas I. Krasinas. Mačas su stringančiu Aktu - gera proga toms bangoms gaudyti. Vis dėlto, galima prisiminti, kad pernai per du mačus Aktas į ukmergiškių vartus įmušė 12 įvarčių.

Trečioji įdomioji dvikova - tarp Krušos-Basicos ir Salininkų. Komandos, kurios pastarajame ture patyrė skaudžias nesėkmes. "Tikrai nuoširdžiai tikiu savo žaidėjais, kad jie gali žaisti daug geriau. Pataisysime kelias klaidas, pridėsime pastangų ir kovingumo, atsiras pasitikėjimas savimi ir komandos draugais, o tada turi ateiti ir pergalės", - vylėsi Salininkų vadovas.