8 turas: Sintetikoje ir "bulvių" lauke lyderių trejetas įvarčių nepraleido Visos

 

Jau sekmadienį III lygoje laukia centrinis viso birželio mėnesio ir galbūt pirmojo rato mačas - Navigatoriai Senvagėje kausis prieš Aktą.

O iki tol lyderiai tradiciškai žygiavo užtikrintai ir 8 ture į savo sąskaitą įsirašė eilines pergales. Laimėjo ir nugalėtojų titulą ginantis Ozas, jiems pergalė prieš VGTU-Vilkus leido įsitvirtinti trečioje vietoje.

 

FKK Spartakas - TEC 3:0 (0:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
64' Karolis Džiovalas 1:0
70' Vilius Povilavičius 2:0
80' Nerijus Kačinsks (iš 11 m) 3:0

Praėjusį šeštadienį Ukmergės futbolas pagaliau gavo tai, ko laukė nuo sezono pradžios - iškovojo pirmąją pergalę III lygos pirmenybėse.

Abi komandos šiuo metu išgyvena ne geriausią periodą, todėl abi šiame mače tikėjosi sėkmės ir abi pasinėrė į atvirą futbolą bei kūrė progą po progos.

"Rungtynės mums gavosi neblogos. Tiek progų ir pusprogių šiemet dar neturėjome, dėl to smagu. Gaila, kad vienas pagrindinių gynėjų A. Rasimavičius patyrė traumą. Tai didelė netektis, nes iki šiol gynėmės neblogai, tik labai mažai įmušdavome", - sakė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

"Lygi dvikova, kurios pirmame kėlinyje netgi geriau atrodėme, bet koją pakišo prasta realizacija. Tai buvo rungtynės iki pirmo įvarčio. Deja, jį įmušėme ne mes", - apgailestavo TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Iš pradžių netrūko ne tik įvarčių, bet ir kietos kovos bei pražangų, geltonų kortelių.

Neišnaudotų progų seriją pirmieji nutraukė FKK Spartakas, kai 64 min. įmušė Karolis Džiovalas. Vėliau dvi puikias progas įmušti turėjo TEC. Tačiau jomis svečiai nepasinaudojo. O tuomet Vilius Povilavičius atėmė kamuolį iš varžovų gynėjo ir padvigubino saviškių persvarą.

Tašką rungtynėse padėjo FKK Spartako vartininkas Nerijus Kačinskas, 80 min. realizavęs 11 m baudinį (3:0). Komanda nutarė, kad N. Kačinskas tuo metu tinkamiausias kandidatas realizuoti baudinį ir vartininkas pelnė retą įvartį.

"Atviros rungtynės, kuriose pagal progas 8:7 dominavo FKK Spartakas. Kai neįmuši, sunku galvoti apie pergalę, - sakė D. Stakauskas. - Vis tik mūsų nuotaikos geresnės, žaidime juntamas gerėjimas, nors rezultatai kol kas ir nedžiugina."

 

Salininkai - Aktas 0:2 (0:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.
32' Martynas Rumkis 0:1
47' Andžejus Romeiko 0:2

Nors Aktas buvo laikomas aiškiu mačo favoritu, dulkėtoje Dilgynėje Geniai vos patys sau neprisidarė problemų. Jų į rungtynes susirinko vos dvylika. O dvyliktasis žaidėjas, vienintelis keitimas, veteranų komandos narys, atsirado tik prieš pat rungtynes.

Akte nebuvo vartininkų, tad vietą vartuose šį sykį užėmė žmogumi orkestru tituluojamas Marijus Rimas. Anot specialistų, naujame amplua šis asmuo jautėsi gana drąsiai. Daug darbo neturėjo, tačiau kai turėjo neklydo, porą kartų užtikrintai išėjo iš vartų pasitikdamas kamuolį. Kaip Jašinas.

"Net ir tokiomis aplinkybėmis iniciatyvą kontroliavome, kamuolį valdėme. Varžovai žaisti leido, bet to neleido daryti aikštė. Visgi trys taškai yra trys taškai", - sakė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Kad pramuštų Salininkų gynybą, Aktui prireikė pusės valandos. Tuomet po standartinės situacijos pasižymėjo Martynas Rumkis. Vos prasidėjus antram kėliniui, 11 m baudinį realizavo Andžejus Romeiko ir Geniams tapo dar ramiau.

Salininkų ekipos žaidimui diriguojantis Pranas Janušauskas pasakojo, kad jo komandai šį kartą trūko atakuojančio plano ir priekinės linijos žaidėjų.

Puolimas pastaruoju metu yra didžiausia Salininkų problema. Ši komanda negali įmušti jau 4 turus iš eilės.

"Įvarčių sausra tęsiasi, bet gerinant gynybą, tenka aukoti atakuojantį potencialą. Namas juk statomas nuo pamatų, po to - sienos ir stogas. Taip ir komandiniame žaidime: pirmiausiai gynyba, po to saugų linija ir puolimas. Progų turime, tereikia jas išnaudoti. Komanda dar formuojasi ir jai reikia laiko. Luktelėkime", - kantrybės prašė P. Janušauskas.

 

Kaišiadorių Baltai - Granitas 1:1 (0:0)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas - U. Veprauskas.
53' Rolandas Komparskas 0:1
54' Gvidas Juška 1:1

Kaip ironizavo Kaišiadorių Baltų komandos svetainė, šiuo metu Lietuvoje ne mažiau už ūkininkus lietaus laukia ir futbolininkai. Aikštės perdžiuvusios, žolė jose neauga.

Prieš šį mačą Žiežmarių stadiono veja buvo pavoluota, visa tai bent minimaliai pagerino situaciją.

"Visas rungtynes vyko atkakli, lygi kova. Stadionas perdžiuvęs, vargino saulė, karštis. Žaidėjams buvo sunku. Lygiosios - dėsningas rezultatas. Mėginome kovoti dėl pergalės, bet nesame nusiminę ir dėl taško", - pasakojo šeimininkų komandos atstovai.

Sausra kamuoja ir Granito komandos puolimą. Jau penki savaitgaliai, kaip Naujosios Vilnios komanda negali įmušti daugiau nei vieno įvarčio.

Nepavyko jiems sužibėti ir Žiežmariuose. 53 min. Rolandas Komparskas išvedė į priekį Granitą. Tačiau jau atsakomojoje atakoje rezultatą išlygino Baltų lyderis Gvidas Juška.

Po šių lygiųjų Granitas lieka 6 vietoje, o viltis pakovoti dėl prizinių poziciją tikriausiai teks atidėti rudeniui.

 

Ozas - VGTU-Vilkai 2:0 (2:0)
Panerio stadionas. Teisėjas - K. Bartuškevičius.
17' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 1:0
28' Karolis Gečas 2:0

Sugrįžimą į sau mielą Panerio stadioną Ozo futbolininkai pažymėjo pergale. Tiesa, Panerio aikštė ir taip pasižymi nelygumais, o sausringa vasaros pradžia tuos trūkumus dar labiau paryškino ir vertė kamuolį šokinėti kupstais.

"Dauguma mūsų renkasi pažaisti savo malonumui, todėl buvo daug priekaištų dar prie rungtynes, kad teks žaisti vadinamajame bulvių lauke. Manau, kad III lygoje turėtų drausti tokias aikštes, tegul jos lieka Vasaros lygai, - piktinosi VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas. - Varžovams gal ir malonumas, bet studentai nepratę žaisti tokiuose stadionuose. Mūsų varikliukas yra vidurio saugai ir kamuolio kontrolė. Todėl keisti žaidimo braižą sunku. Neturime "bėgikų". Esu įsitikinęs, kad ir Salininkai Dilgynėje žaisdami su mumis bus favoritais..."

Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas Panerio aikštei, suprantama, buvo atlaidesnis: "Ji kėlė nemažai klausimų dėl sausos dangos ir nelygumų. Tačiau tikrai nebuvo taip blogai, kaip Žiežmariuose."

VGTU-Vilkai prieš turą nerimavo dėl to, kaip pavyks susirinkti geriausiems komandos žaidėjams, mat jiems prasidėjo vasaros atostogos.

"Trūko kelių studentų, bet susirinkome neblogai ir motyvuoti buvome. Turėjome žaidybinę persvarą ir neišnaudojome poros dėkingų momentų. O po to sekė kvailas pendelis", - prisiminė H. Kerušauskas.

Ta situacija nutiko 17 min., kuomet po kampinio Vilkų gynėjas išmušinėdamas kamuolį apmaudžiai pataikė sau į ranką. 11 m baudinį realizavo G. Skrockas.

Fortūna ir toliau šypsojosi Ozui. Sužaidus pusvalandį gynėjas nesuvaldė kamuolio, jį perėmęs Karolis Gečas iššoko vienas prieš vartininką ir padvigubino saviškių persvarą - 2:0.

"Po šių apmaudžių klaidų gynyboje subyrėjome ir neturėjome šansų pakeisti rezultato. Bandėme visokias schemas, sukūrėme kelias pusproges, bet Panerio stadionas lyg užburtas mums. Varžovai gynėsi patikimai ir patys turėjo progų", - pasakojo VGTU-Vilkų vadovas.

Trečiasis Ozo įvartis būtų galutinai nužudęs intrigą, tačiau ir be jo oranžiniai antrame kėlinyje turėjo iniciatyvą ir dominavo aikštės centre. Turėdami iniciatyvą, jie dažnais keitimais palaikė žaidimo tempą ir išsaugojo daugiau jėgų,

"Susirinkome neypatingai, tačiau keli žaidėjai jau grįžo po traumų, laukiame ir kitų. Apibendrinant, 2:0 mums yra geras rezultatas žinant tai, kad susitikome su technišką ir kombinacinį futbolą žaidžiančia VGTU komanda", - pasakojo G. Skrockas.

 

Navigatoriai - AFK 4:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
10' Karolis Eidukonis 1:0
57' Gražvydas Mikulėnas 2:0
60' Modestas Bajoriūnas 3:0
82' Pavel Sorokin 4:0

Pirmadienio vakarą išvydome neblogą futbolo spektaklį Senvagės stadione. Čia susitiko Navigatoriai ir AFK.

Abi komandos prieš rungtynes deklaravo pagarbą viena kitai, bet iš karto ėmė ryškėti favoritais laikytų Navigų pranašumas.

Ryškėjo ir AFK gynybos spragos, kai jų gynėjų linija nespėdavo pasitikti varžovų puolėjų. Ir nors Navigatoriai dažnai patekdavo į nuošalės spąstus, savų galimybių jie susikurdavo sočiai. Vieną tokių 10 min. Karolis Eidukonis pavertė įvarčiu.

Pirmo kėlinio pabaigoje atkuto ir AFK, o dar labiau jie suaktyvėjo antro pradžioje. AFK žaidėjai dažniausiai atakavo aikštės kraštais, o pavojingi perdavimai į baudos aikštelę kėlė įtampą Navigų gynybai.

Nežinia, kiek ilgai tai būtų trukę, jei ne fantastiškas Gražvydo Mikulėno įvartis beveik iš aikštės vidurio. Po kelių minučių pasižymėjo Modestas Bajoriūnas ir dvkovos baigtis buvo nulemta.

Smagių rungtynių epizodus užfiksavo ir SFL operatorius.

Spaudos konferencijoje Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis sutiko su nuomone, kad jo komandai reikėjo efektyviau išnaudoti sukurtus momentus: "Tikrai taip. Jei pirmame kėlinyje būtume solidžiau atakavę, po to jau būtų ramu. Bet smagu, kad vyrai kovojo visas 90 minučių ir nepatingėjo pajudėti, pasistengti. Tik taip laimimos rungtynės, sudėjus visas smulkmenas."

Ne patį geriausią saviškių žaidimą gynyboje pripažino AFK vadovas bei treneris Edvardas Čyvas. Pasak jo, atsiliepė vieno geriausių gynėjų Roko Simanavičiaus nebuvimas šiame mače

"Taip ir gavosi, kad pritrūkę meistriškumo, išsibalansavome ir pridarėme krūvą klaidų, - neslėpė Edvardas, nukėlęs kepurę prieš pirmenybių lyderius. - Reikia pripažinti, kad Navigatoriai yra puiki komanda, verta būti pirmoje vietoje. Turime iš ko pasimokyti. Antrame rate pasistengsime jiems įkąsti stipriau."

 

Elektrėnų Versmė - FK Medžiai 2:2 (2:0)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
2' Aringas Streckis 1:0
30' Julius Dranginis 2:0
54' Justinas Baltrimavičius 2:1
60' Danielius Vaitkus 2:2

8 turas pasibaigė kovingu maču ir kovingomis lygiosiomis Elektrėnuose.

Žinant, kad Medžiai pergalės III lygoje "nečiupinėjo" nuo pirmo gegužės savaitgalio, rezultatas jų lyg ir neturėtų tenkinti. Bet vertinant rungtynių eigą, nebuvo taip blogai.

"Apibendrinus - neliūdime, tačiau ir nekrykštaujame, nes be pergalių jau 5 turai", - konstatavo Medžių paskyra feisbuke.

Nekrykštavo ir Versmės futbolininkai, kurie šiame mače paleido turėtą dviejų įvarčių pranašumą. Visgi reikia pažymėti, kad elektrėniškiai vėl rungtyniavo be tikro vartininko ir šią poziciją teko užimti aikštės žaidėjui.

Pirmaudami 2:0, šeimininkai turėjo galimybių padidinti savo persvarą. Nepadidino, ir už tai brangiai sumokėjo. Aktyvus ir aštrus Medžių žaidimas antro kėlinio pradžioje padėjo jiems greitai pelnyti du įvarčius ir išlyginti rezultatą. Svečiai mėgino pasinaudoti tuo, kad Versmės vartuose stovėjo vartininko patirties neturintis žaidėjas, bet šis daugiau įvarčių nepraleido.

"Aikštėje vyko kieta kova, buvo daug kontakto. Abi ekipos turėjo pusprogių, bet įvarčiais jų paversti nepavyko. Tai pat gaila dėl abejotinų teisėjo sprendimų, kai du kartus galėjo skirti 11 m baudinius į varžovų vartus, bet... Gaila, bet judame toliau ir kitą antradienį bandysime iškovoti labai reikalingą pergalę", - pasakojo Versmės atstovai.

III lygos savaitės apžvalgą aktualu pabaigti svarbiausiu šios savaitės įvykiu. Entuziastai išleido ilgai lauktą žurnalą apie futbolą, kurį privalo įsigyti kiekvienas šios sporto šakos gerbėjas.

 

Devintas turas (birželio 15-20 d.)

III lygos devintas turas prasidėjo dar penktadienį Ukmergėje. Čia FKK Spartakas iškovojo antrą pergalę iš eilės, namų teritorijoje 2:0 palaužęs Kaišiadorių Baltus.

O pagrindiniai 9 turo reikalai mūsų laukia sekmadienį vakare Senvagės stadione, kur susikaus Aktas ir Navigatoriai. Po šios dvikovos viskas gali pasisukti neprognozuojamu kampu. Lygiųjų atveju Navigatoriai toliau pirmaus 2 taškais prieš Aktą. Pergalės atveju Navigatoriai atitrūktų nuo persekiotojų net 5 taškais. Nugalėję Akto futbolininkai taptų sezono lyderiais.

Pernai abi komandos taip pat grūmėsi Senvagės aikštėje. Vasarą pergalę 2:1 išplėšė Navigatoriai. Rudenį viskas baigėsi kovingomis lygiosiomis 3:3.

"Pirmaujant čempionate nuotaikos, suprantama, geros. O dar pasaulio čempionato pradžia... Mes futbolo mylėtojai, mums kiekvienos III lygos rungtynės yra šventė. Taip bus ir su Aktu", - būsimos lyderių kovos optimistiškai laukia Navigatorių vadovas K. Maželis.

Jų rungtynėse su AFK apsilankė ir Akto atstovai. Tačiau ne varžovų žaidimo niuansai pirmiausiai rūpėjo Akto treneriams. Juos neramina savos problemos, kai įsibėgėjant vasarai dėl traumų ar kitų priežasčių į rungtynes atvyksta vis mažiau savų žaidėjų. Sekmadienį kiekvieno iš jų parama bus ypač svarbi.

Granitas - Ozas. Sekmadienis, 12.00. Naujosios Vilnios stadionas. 30/33/37 (1:2)

AFK - FK Medžiai. Sekmadienis, 15.00. LFF stadionas. 30/40/30 (2:2)

Aktas - Navigatoriai. Sekmadienis, 18.15. Senvagės stadionas. 28/34/38 (1:3)

Elektrėnų Versmė - TEC. Antradienis, 19.00. Elektrėnų SM. 40/33/27 (3:1)

VGTU- Vilkai - Salininkai. Trečiadienis, 20.00. Fanų stadionas. 51/29/20 (3:0)