8x8 Lyga: Sidabras - VSG, bronza - Dvarčionims Visos

Antradienį uždarytas ir 2022-ųjų Lygos 8x8 čempionatas. Tiesa, prizai išdalinti buvo anksčiau – prieš dieną. Mat antradienį LFF stadioną vėl teko dalintis su Žalgiriu, kuris jame rengė vakarinę treniruotę. Ir visų keturių stipriausių komandų rungtynės buvo atkeltos į pirmadienį.

Dėl panašių dalybų pirmenybės ir užsitęsė neplanuotai ilgai – iki pat lapkričio 8-osios. Mėgėjus arena įsileisdavo toli gražu ne kiekvieną savaitę.

Prizininkai

Lygos 8x8 nugalėtoją Spartaką sveikinome jau ankstesnėje apžvalgoje. Prieš paskutinį turą Spartakas jau buvo užsitikrinęs pirmąją vietą ir nebepavejamas nė vienam varžovui. Paskutiniajame ture išsisprendė kitų dviejų prizinių vietų likimas. O į tas vietas prieš turą pretendavo trys komandos.; Dvarčionys, Medikas ir VSG United.

Dvarčionys susikibo su čempionu Spartaku, o Medikas ir VSG United susigrūmė tarpusavy.

Deja, lauktos atkaklios kovos nė vienoje iš pirmadienio aikštelių nebuvo. Spartakas jau pirmą kėlinį sumušė Dvarčionims 4 įvarčius ir laimėjo 5:1, o VSG United – dar rimčiau. Sutriuškino medikus 8:1.

Per pastarąsias rungtynes Kirilas Levšinas įmušė 4 įvarčius ir viso pelnęs 32, rezultatyviausiųjų rikiuotėje aplenkė Mediko atakų lyderį Jorį Pikturną.

„Labai, labai norėjome įveikti „Spartaką“, tačiau perdegėme taip, kad nebuvome panašūs į komandą, kuri sezono eigoje turėjo devynias pergales iš eilės ir realius šansus užimti pirmąją vietą“, - rašė po rungtynių Dvarčionių paskyra socialiniame tinkle Facebook.

„Šiaip abi jaunos komandos - Dvarčionys ir Medikas akivaizdžiai perdegė. Abi iš pradžių kapojosi, turėjo momentų bet neįmušė, gavo vieną-antrą ir palūžo. Spartakas labai solidžiai sulošė. Labai kokybiškos rungtynės buvo iš jo pusės. VSG irgi demonstravo aukšto lygio futbolą“, - pirmadienio mačus komentavo Sekmadienio Futbolo Lygos prezidentas Mindaugas Kasperūnas.

Pasibaigus susitikimams jis įteikė komandoms apdovanojimus. Spartakui - už pirmą vietą, VSG United – už antrą, Dvarčionims – už trečią.

Jokio apdovanojimo neliko septynių pergalių seriją nutraukusiam ir ketvirtąją vietą užėmusiam Medikui.

„Rungtynėms su Mediku labai gerai nusiteikėm, - kalbėjo VSG United komandos vadovas Denisas Pastuškovas. - Chebra buvo labai išalkusi medalių. Ir visų metų sąžiningo ir tvarkingo darbo dėka mes juos turime. Padarėm viską, kas priklauso.

Aišku, pirma vieta būtų buvusi geriau. Visi nori pirmos vietos. Ir aš manau, kad mūsų sustiprėjusi ir atjaunėjusi komanda pagal žaidimą šį sezoną buvo verta ir pirmos vietos.“

Vieną pralaimėjimą per sezoną VSG United patyrė techniniu rezultatu. Ir ne nuo ko kito, o nuo pagrindinio varžovo Spartako. Priežastis – aikštėje pasiektas pergalingas visaginiečių rezultatas buvo nubrauktas dėl to, kad jų komandoje žaidė du žaidėjai iš antrosios lygos.

„Jeigu ne tas incidentas su Spartaku, mes būtume pirmoje vietoje. Nenoriu aš jo komentuoti, bet kai iš varžovų girdėjome, kad jeigu būtume pralaimėję, jie niekur nebūtų kreipęsi, tai žinot... Bet yra, kaip yra.

Ar nuo šiol Spartakas mums bus principinis varžovas? Tai kad mūsų rungtynės su jais visada būna principinės. Dabar bandysim Spartakui atsirevanšuoti žiemos turnyre. Netgi privalėsim atsirevanšuoti“, - tikino VSG United vadovas.

„Žvelgiant į sezoną retrospektyviai, trečioji vieta – tikrai geras rezultatas. Kai pirmajame rate barstėme taškus prieš ką tik netingėjome, atrodė, kad medaliai nuplaukė. Tačiau puikus žaidimas antrajame rate, per kurį iš 27 galimų taškų pasiėmėme 23, leido gerokai pakelti savo akcijas, - savo komandos sezoną vertino Dvarčionių Facebook paskyra.

Kiti

Antradienio rungtynės, nors buvo kur kas mažiau svarbios, bet vyko atkakliau. Tiesa, ne visos. Geležinis Vilkas nepaliko šansų autsaiderei Pilaitei ir sutriuškino ją 5:0.

Daug rimčiau savo varžovams priešinosi kiti autsaideriai – Stickers. New World juos pajėgė įveikti tik minimaliu rezultatu 2:1.

Stickers ir Pilaitė surinko po vienodai taškų. Aukštesnė – priešpaskutinė devintoji vieta atiteko geriau tarpusavio rungtynes žaidusiems lipdukams.

O Pietų IV vos neprarado šeštosios vietos. Jos varžovas Miami Beach bandė kibo į atlapus jau nuo susitikimo pradžios. Ir pirmas kėlinys buvo aiškiai vyrukų rožiniais marškinėliais naudai. Žaliai baltiems tiesiog pasisekė, kad jie jį pralaimėjo tik 0:1. Gelbėjo ir virpstas ir skersinis.

Antrą kėlinį Pietų IV pranašumo gal ir nesijautė, bet žaidimas bent jau išsilygino. Turbūt galima pasakyti, kad Žalgirio fanai šiame susitikime buvo tiesiog sėkmingesni. Du kartus lyginę, paskutinę mačo minutę jie įmušė lemiamą įvartį.

Įvarčiai

Per paskutinįjį lygos 8x8 turą buvo įmušti 28 įvarčiai arba 5,6 įvarčiai per rungtynes vidutiniškai.

Rezultatyviausias turo mačas  - VSG United ir Mediko rungtynės, 9 įvarčiai.

Rezultatyviausia turo komanda – VSG United, 8 įvarčiai.

Rezultatyviausias turo futbolininkas – K. Levšinas, 4 įvarčiai.