9 turas: Favoritų įvarčių salvės Visos

III lygos 9 ture visi trys lyderiai - Granitas, Fakyrai ir Prelegentai pasižymėjo itin rezultatyviu žaidimu. Tačiau pergales jiems teko išplėšti dantimis ir nagais.

Toliau buksuoja Akto kolektyvas, o Spartakas ir SŽK Pabradė ir vėl maloniai nustebino savo gerbėjus.

AVE. KO. - GRANITAS 2:4 (1:0)

Nemenčinės stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.

25' Valdemaras Šaveiko (iš 11 m) 1:0

48' Valdemaras Šaveiko 2:0

54' Andžejus Falčikas 2:1

65' Edvinas Pavlovskis 2:2

71' Žygimantas Kirsis 2:3

90' Pavelas Svirskij 2:4

Pašalintas - Aleksandras Borovko (Ave. Ko.)

Ave. Ko. šį kartą metė iššūkį pirmaujančiai lygos komandai. Tačiau pirmaudami 2:0, persvaros neišlaikė ir turėjo patirti pralaimėjimą. "Ir vėl turėjome problemų su sudėtimi. Manau, kad tai ir lėmė, jog neišlaikėme turėtos persvaros", - sakė Ave. Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

Jo teigimu, pirmame kėlinyje jo komanda niekuo nenusileido lyderiams. Galbūt neprilygo kamuolio kontrole, tačiau sukūrė daugiau progų pasižymėti. 25 min. į baudos aikštelę įsiveržusį Aleksandrą Borovko pargriovė varžovai, o 11 m baudinį realizavo Valdemaras Šaveiko. Po to Ave. Ko. įmušė dar kartą, bet teisėjai užfiksavo nuošalę.

Antro kėlinio pradžioje vėl efektyviai suveikė V. Borovko ir V. Šaveiko tandemas. Po pirmojo perdavimo savo antrąjį įvartį pelnė V. Šaveiko - 2:0.

"Įvarčius praleidome, kai žaidėjai nepasaugojo vienas kito. O po to jau nebebuvo kur dėtis, tad bėgome į priekį, žaidėme greičiau ir šį kartą atakuojantys žaidėjai jau buvo tikslesni", - sakė Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

Tvirtai perėmęs iniciatyvą, Granitas per gana trumpą laiko tarpą išlygino rezultatą. Progų turėjo ir Ave. Ko. - po Alberto Šaveiko baudos smūgio kamuolys prašvilpė pro pat devyniukę.

71 min. dėka individualaus meistriškumo rezultatą persvėrė ir dvikovos baigtį nulėmė geriausias gegužės žaidėjas Žygimantas Kirsis. Po to jau Ave. Ko. nebepakako energijos, o dar ir iš aikštės už nesuvaldytas emocijas buvo pašalintas A. Borovko.

"Pasakysiu taip - jei žaidėją nukerta aštuonis kartus ir nė sykio neparodoma kortelė, gali neatlaikyti net kantriausio žmogaus nervai. Nekaltinu Granito futbolininko. Turime pretenzijų teisėjui. Manau, jis pasikarščiavo rodydamas raudoną kortelę. Gaila, nenufotografavome A. Borovko po mačo, nė vienos sveikos vietos ant kūno. Bet yra kaip yra, nugali stipresnis, o šį kartą tokiu buvo Granitas", - sakė S. Lajevskis.

Granitas jau antrose rungtynėse iš eilės leidžia sau prabangą prasileisti du įvarčius, o po to pradeda žaisti. Tik aną savaitgalį tenkinosi lygiosiomis su Ozu, o šį kartą pergalę ištraukti pavyko.

"Pasistengsime, kad tai būtų paskutinės rungtynės, kai pradedame žaisti rezultatui esant 0:2", - tvirtino J. Rybakovas.

TEC - FAKYRAI-AD MEN 3:4 (1:4)

Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.

16' Nikolajus Marciulevičius 0:1

17' Eduardas Tučinskis 0:2

21' Eduardas Tučinskis 0:3

32' Mindaugas Kasperūnas 0:4

34' Laurynas Juknys 1:4

53' Artūras Bubokas 2:4

64' Vaidotas Pranys 3:4

Tiesa, reikia paminėti, kad į operatoriaus objektyvą nepateko pirmosios 15 minučių. Jų metu TEC buvo prispaudę Fakyrus ir du kartus pataikė į virpstą, neuždarė perdavimo beveik į tuščius vartus.

Na, o po to sužaidė nerašyta taisyklė "neįmuši tu - įmuš tau". Vienas Nikolajaus Marciulevičiaus ir du Eduardo Tučinskio įvarčiai lėmė, kad jau 21 min. švieslentėje degė skaičiai 0:3.

"Tai buvo ketvirtosios mūsų rungtynės per 7 dienas. Galbūt dėl to turėjome tokią prastą atkarpą kėlinio viduryje, kai praleidome tris įvarčius. Trumpam praradome koncentraciją, negelbėjo ir vartininkas", - svarstė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Po to savo įvarčių sąskaitą šį sezoną atidarė ir Mindaugas Kasperūnas, su kamuoliu įbėgęs į vartus. Bet net ir esant tokioje beviltiškoje situacijoje TEC'ai sugebėjo sugrįžti į rungtynes. Jau antro kėlinio viduryje rezultatas buvo 3:4. Galėjo jis būti ir kitoks, bet Fakyrus ir vėl du kartus gelbėjo vartų konstrukcija.

"Akivaizdu, kad fortūna vis dar ne mūsų pusėje", - atsiduso Donatas.

O ką Fakyrai? Kaip galima tokiai prityrusiai komandai pirmaujant 4:0, susikurti tiek problemų?

"Turbūt per greitai sumušėme savo įvarčius, o po to atėjo ir atsipalaidavimas. Rungtynes pradėjome be keitimų, tik pirmo kėlinio viduryje prisijungė pora žmonių. Po antro įvarčio TEC atgijo o tada ir atkūrė intrigą. Šį kartą ir vėl blogai vykdėme trenerio nurodymus, todėl ir žaidimas išėjo banguotas", - komandos problemas nurodė Fakyrų prezidentas Kastytis Valantinas.

OZAS - PRELEGENTAI 2:3 (1:1)

Panerio stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.

22' Mindaugas Ponomariovas 0:1

40' Deividas Paulauskas 1:1

52' Tomas Mickevičius 1:2

61' Girius Kalvaitis 1:3

81' Deividas Paulauskas 2:3

26' pašalintas Janas Januševskis (Ozas)

Iš patirties žinome, kad Ozo ir Prelegentų kovos visuomet būna įnirtingos. Ne išimtis ir šis mačas - penki įvarčiai, teisėjui teko parodyti net 7 geltonas ir 1 raudoną korteles.

Prelegentai jau pradeda įprasti žaisti ne geriausios sudėties ir vos sukrapšto vienuoliktuką. Sekmadienį prieš pat rungtynes jie teturėjo 8 žaidėjus be vartininko. Teisėjui paskelbus mačo pradžią, pandos turėjo vienuolika futbolininkų, nors kai kurios pozicijos gerokai braškėjo.

To pasekoje Prelegentai žaidė žema sparta, stengėsi ilgiau kontroliuoti kamuolį, rūpinosi gynyba, laukdami pastiprinimo - jaunesnės kartos atstovų Tomo Mickevičiaus ir Vydmanto Kuzmicko.

"Midgėme varžovus, migdėme, kelis kartus buvome priartėję prie varžovų vartų, tačiau šimtaprocentes progas kūrė būtent Ozas. Jei jas būtų realizavę, jau kokią 15 min. būtume atsilikinėję 0:2", - prisiminė Prelegentų lyderis Mindaugas Ponomariovas.

Prisijungus lauktiems žaidėjams, Prelegentai įsibėgėjo. Netrukus pats M. Ponomariovas įmušė įvartį, o dar po kelių minučių Prelegentų užduotis palengvėjo, kuomet antrą geltoną kortelę gavo Janas Januševskis. Žaisdami mažumoje oranžiniai nepasidavė ir kovėsi iki galo. Ir nors pralaimėjo 2:3, antrose rungtynėse iš eilės Deivido Paulausko pelnytas dublis laikė įtampą iki mačo pabaigos.

"Rungtynės buvo geros, kovingos, emocijos liejosi per kraštus. Bet su Ozu visada taip būna. Tai geras varžovas, kurį gerbiame ir su kuriu visada smagu pasikapoti", - sakė M. Ponomariovas.

Ozo atstovai savo versiją apie šias rungtynes pateikti atsisakė.

FKK SPARTAKAS - AKTAS 1:0 (0:0)

Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.

81' Laurynas Liausas 1:0

3:4, 2:2, 0:0, 1:1, 0:1. Toks va Akto rezultatų algoritmas po paskutinės pergalės prieš Prelegentus prieš mėnesį. Per šiuos 5 mačus - tik 3 taškai. Visai kaip praėjusio sezono pradžioje, ar ne?

"Žiūrint į savo potencialą, Ukmergėje atrodėme apyblankiai. Gal karštis trukdė, nes prie tokios kaitros sunku įjungti aukštesnę pavarą. Kažkiek progų susikūrėme, bet neišnaudojome. Bendras mūsiškių žaidimo vaizdas man nepatiko, nebuvo pakankamai aštrumo", - pasakojo Akto treneris Nerijus Jakučionis.

6:0, 1:1, 1:0. Tokie va Spartako pastarieji rezultatai po paskutinio pralaimėjimo Prelegentams ir 7 taškai per 3 mačus.

"Na tikrai neblogą atkarpą turime. Jei taip baigsime I ratą, tai bent iš dalies kompensuosime tragišką sezono pradžią", - sakė Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

O pačios rungtynės nebuvo labai gražios ir patrauklios. Vyravo lygi kova, daugiausiai aikštės viduryje, be mirtinų progų. Ukmergiškių gynėjams pavyko pasiekti savo tikslą - neutralizuoti vieną Akto lyderių Juozą Dūdėną.

Rungtynių baigtis buvo nulemta 81 min. Akto gynėjai sužaidė kiek atsainiai ir tuo pasinaudojęs Laurynas Liausias pelnė įvartį. L. Liausas per paskutines 6 rungtynes pelnė net 6 įvarčius.

"Laurynas šaunuolis. Muša svarbius įvarčius, kurie mums atneša taškus. Gaila, tik kad mušdamas Aktui jis susidūrė su vartininku ir patyrė raktikaulio traumą. Lūžio nėra, bet esu įsitikinęs, kad pirmas ratas jam jau baigtas. Mums tai milžiniškas praradimas", - pažymėjo I. Krasinas.

KRUŠA-BASICA - SALININKAI 3:1 (1:1)

Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - V. Gomolko.

9' Darius Pupliauskas 1:0

22' Gediminas Skrockas 1:1

47' Darius Miečius 2:1

71' Nikita Juščenko 3:1

11' pašalintas Vilius Jurgis Stakutis (Salininkai)

Rungtynes Salininkai pradėjo nesusitelkę ir Kruša lengvai perėmė žaidimo kontrolę. Per pirmąsias 10 minučių jie susikūrė dvi progas, viena kurių baigėsi Dariaus Pupliauso įvarčio.

"Pradėjome be jokios koncentracijos, žaidėme kas sau. Įvartis krito po greitai įžaisto kampinio, kai visa mūsų komanda ieškojo centų ant dirbtinės stadiono dangos", - ironizavo Salininkų vadovas Pranas Janušauskas.

Dar po minutės neatlaikė Salininkų komandos žaidėjo Viliaus Jurgio Stakučio nervai ir jis paliko savo komandą kautis mažumoje.

"Bet kaip dažnai būna, mažumoje likusi komanda susitelkia, o esanti daugumoje pagalvoja, kad rungtynes jau laimėjo ir praranda koncentraciją. Taip ir įvyko. Pradėjome skubėti ir nieko doro nesukūrėme, o Salininkai sugebėjo išlyginti", - prisiminė Krušos vadovas Valius Bagdonas. Kėlinio viduryje rezultatą išlygino Gediminas Skrockas.

Jau antro kėlinio pradžioje Kruša susigrąžino persvarą - po baudos smūgio pasižymėjo Darius Miečius, į vartus nukreipęs jam atšokusį kamuolį (2:1). Dominavusi Kruša vėliau savo persvarą įtvirtino Nikitos Juščenkos įvarčiu.

"Per pertrauką pasikalbėjome su komanda, nuraminome aistras ir antrame kėlinyje neskubėdami, ramiai ištampėme bei nuvarginome Salininkų gynybą, ko pasekoje buvo pelnyti du įvarčiai. Taigi, peršasi išvada, kad puikiai pasinaudojome kiekybine persvarą ir trumpu varžovų suoliuku bei karšta saule", - rungtynes apibendrino V. Bagdonas.

"Pergalės teks palaukti. Antrose rungtynėse iš eilės nesusitvarkėme psichologiškai ir rungtynes baigėme ne pilnos sudėties", - pastebėjo P. Janušauskas.

OLIMPIJA - SŽK PABRADĖ 0:1 (0:0)

Dilgynės stadionas. Teisėjas - A. Jakubovskis.

65' Aleksandras Podnebesnovas 0:1

Pradėti pasakojimą apie šias rungtynes galima nuo lyrinio Olimpijos press tarnybos pasvarstymo: "Vargu ar kas bepamena, kaip prieš kelias savaites olimpiečių padangėje skaisčiai švietė saulė, o rūtų darželiuose žydėjo bijūnai. Taip, ta 6 ture nutikusi pergalė (5:1!!!) prieš Salininkus buvo kažkas tokio, kažkas...nerealaus? Kažkas, ką pakartoti, kaip netrukus paaiškėjo, bus labai sudėtinga. Nes tikroji Olimpija, vis dėlto, yra ne ta, kuri kala 5 golasus per 45 min., o ta, kuri išstena 1 įvartį per 90 min. Ir tai, ne visada. Rungtynės su III lygos autsaideriais, po 8 turų turėjusiais lygiai 3 taškus, turėjo virsti Olimpijos triumfo žygiu. Bet nevirto."

Kol Olimpija šiame mače ieškojo savojo žaidimo, Pabradės komanda žaidė paprastai. Kiek kietokai, kibokai, bet su energija ir nevoliodami kamuolio spirdavo jį į priekį bei ieškodavo laimės ten.

Antro kėlinio pradžioje mačo šeimininkai įgijo auksinį šansą pelnyti įvartį. 50 min. Pabradės gynėjas baudos aikštelėje apmaudžiai sužaidė ranka ir į jo komandos vartus buvo skirtas 11 m baudinys. Tačiau realizuoti jo stojusio Edgaro Aršausko smūgį atrėmė SŽK vartininkas Miroslavas Opermanas.

Sunku pasakyti, kaip viskas būtų pasisukę įvarčio atveju, bet po šio epizodo Pabradė ėmė žaisti drąsiau. 65 min. po kampinio Olimpijos vartininkas prasilenkė su kamuoliu ir tuo pasinaudojęs Aleksandras Podnebesnovas įspyrė įvartį. Pergalingą.

"Manau, kad Olimpija mūsų neįvertino, o mes laimėjome, nes labiau troškome pergalės. Turėjome problemų su sudėtimi. Surinkome labai kukliai, nes persekioja traumos. Iš pradžių turėjome tik 11 žaidėjų, bet vėliau prisijungė dublerių komandos nariai", - pasakojo SŽK Pabradės treneris Grigorijus Kisel.

Pastaruoju metu Pabradė padarė akivaizdų progresą - lygiosios su Aktu ir Ozu, pergalė prieš Olimpiją.

"Progresuoti gali sezono pradžioje, o kai pasieki kitų komandų lygį, tas progresas sulėtėja. Jau darome mažiau vaikiškų klaidų gynyboje, saugai labiau pasitiki savimi", - pažymėjo G. Kisel.

O tuo tarpu Olimpijos stovykloje po rungtynių nebuvo liūdna. Pasakoja komandos spaudos atstovas: "Matomai visas jėgas ir emocijas olimpiečiai pataupė rungtynių aptarimui. Anas gavosi tikrai audringas. Ir ne tik gyvai vykęs, bet ir komandos socialinėse erdvėse nutikęs. Vadovas pakaltino žaidėjus, žaidėjai papriekaištavo treneriui, treneris pasakė, kad jei šitaip, tai jis eina ant atostogų... Galiausiai protingiausi (su aukštuoju) pasiūlė visiems apsiraminti ir ruoštis likusioms rungtynėms. O jų liko nelabai daug."

10 turas: Kuris lyderis suklups?

Dešimtasis III lygos turas prasidės sekmadienį, o iki tol mes turėsime vienas 11 turo rungtynes. Ketvirtadienį atkeltas rungtynes Nemenčinėje žais Kruša-Basica ir Aktas. Visai neseniai Aktas SFL taurėje nukalė Krušą 3:0.

Sekmadienį veiksmas prasidės nuo Salininkų ir Ozo akistatos Dilgynėje. Ambicijų pakovoti dėl prizinės vietos neatsisakantiems oranžiniams pergalė šiame mače bus reikalinga kaip oras. Salininkai vis dar klaidžioja III lygos aikštėse ieškodami savojo žaidimo ir drausmės. Komanda jau nusirito į pavojingą 11 vietą. Salininkiečius gali įkvėpti pergalė prieš Ozą 2:0 lygiai prieš metus toje pačioje Dilgynėje.

Nemenčinėje špagas sukryžiuos Aktas su TEC. Ir čia bus labai įdomu, kadangi abiem komandoms pastaruoju metu velniškai nesiseka. Iki ketvirtadienio mačo su Kruša Akto vyrai buvo nelaimėję 5 rungtynių; TEC per pastaruosius 6 turus klupo 5 kartus, nors pagal demonstruojamą žaidimą to visiškai nenusipelnė.

Fakyrai - Kruša. Mačas, pretenduojantis į turo dvikovos titulą. Dėl glaudžios abiejų komandų istorijos ir draugystės ryšių. Tai savotiškas derbis. Kur bežaistų šios komandos - ar Sportimos ketvirtyje, ar lauko aikštėje, visuomet verda bekompromisė kova, abiejų ekipų žaidėjai būna labai motyvuoti. Žinoma, Kruša dar nepamiršo pralaimėjimo 1:8 praėjusį spalį Fabijoniškėse.

Vidinį kivirčiuką apturėjusi Olimpija iš Dilgynės keliasi į Buivydiškes ir čia priims bangą pagavusį Spartaką."Spartakas šį sezoną nekažką - 9 rungtynės, 10 taškų, 8 vieta", - rašo Olimpijos apžvalgininkas. "Labai malonu, kad net Olimpija nesitikėjo tokio silpno mūsų starto", - šyptelėjo Spartako kapitonas. Jo komandai, deja, teks verstis be pagrindinio puolėjo L. Liauso.

Keturių iš eilės pergalių serija pasigirti galintys Prelegentai ateinančiame ture priima ambicingos ir kovingos Ave. Ko. komandos iššūkį. Tai bus pirmoji šių komandų akistata istorijoje. Rimtas nuostolis Prelegentams - negalės padėti Minaugas Ponomariovas. Ave. Ko. gretose suspenduotas Aleksandras Borovko.

Turas finišuos Joninių išvakarėse, antradienį Pabradėje, vietos SŽK ir Granito dvikova. Pastaruoju metu Granitui reikėdavo praleisti du įvarčius, kad komanda suprastų, jog reikia pradėti žaisti. Pabradė po pastarųjų sėkmingų rungtynių atkarpos įgavo daugiau pasitikėjimo savimi ir pasiryžusi mesti iššūkį lyderiui. "Granitas demonstruoja superinį futbolą ir bus įdomu su jais sužaisti. Namuose mes galime duoti kovą. Viskas priklauso nuo to, kaip susirinksime", - tvirtino Pabradės treneris Grigorijus Kisel.

Taigi, ar ateinančiame ture visi trys lyderiai žais pergalingai?