9 turas: "Mes juk sakėme, kad bus įdomu" Visos

VRFS III lygos apžvalgos vėl sugrįžta į eterį po trumpo apžvalgininko diskurso į šalį.

9-ojo turo apžvalgoje - pasakojimas apie dar šešerias atkaklias dvikovas. Nė viena iš jų nesibaigė didesnių nei dviejų įvarčių skirtumu.

Net priartėjus I rato pabaigai vis dar smagu nagrinėti turnyro lentelę. Negalima nesidžiaugti, kai 1 ir 8 vietas vis dar skiria trys taškai arba viena pergalė.

"Mes  juk sakėme, kad bus įdomu"; "Lyga visiškai nenuspėjama"; "Kiekvieną savaitę čia viskas gali pasikeisti" - tokias ir panašias frazes dabar trindami rankomis kartoja visų komandų vadovai.

Nerealas - SŽK Pabradė 0:0
Fanų stadionas. Teisėjas - D.Ramanauskas.

Ramus, pasyvus ir nykokas futbolas vyravo šiame mače. Tikriausiai įtakos tam turėjo neišblėsę įspūdžiai iš po Joninių linksmybių, o taip pat - stiprokas vėjas, gadinęs žaidimą.

Antrą savaitgalį iš eilės nelaimėjęs Nerealas apleido lyderių pozicijas. O lygiosios labai tiko Pabradės komandai, kuri per pastaruosius 4 turus sukaupė net 10 taškų.

"Taškas svečiuose - visada gerai. Dar surinksime tris ir turėsime 17 taškų. Tiek, kiek surinkome per visą 2015-ųjų sezoną", - pažymėjo Pabradės komandos žaidžiantysis treneris Grigorijus Kisel.

Savo komandos pagyvėjimą jis siejo su senbuvių sugrįžimu, kurie žaidimui suteikė naujų idėjų ir užtikrintumo. Visgi Pabradės treneris iki vasaros pertraukos norėtų dar mažiausiai 2 taškų.

"Tada pirmą ratą galėsime įvertinti teigiamai. Nors liko Granitas ir Rotalis. Tai įsibėgėjančios komandos, kurių sportinė forma kelia nerimą", - prisipažino G.Kisel.

FKK Spartakas - Aktas 1:0 (1:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - A.Dapkus.
27' Tomas Bielickas (iš 11 m) 1:0

FKK Spartakas ir Aktas visada palaikė įdomius, bet nepiktybinius santykius, o šių komandų susitikimai irgi virto savotiškais derbiais, kur principo reikalas yra nenusileisti savo draugams.

Šį kartą stipresni buvo ukmergiškiai, o juos netgi pasveikino iš šio krašto kilęs Marijampolės Sūduvos futbolininkas Robertas Vėževičius.

Kitas ukmergiškis, Akto vadovas Egidijus Civilka prisipažino - su saviškiais geniais pralaimėti žemiečiams yra skaudu.

Kalbant apie pačias rungtynes - pirmoji jų dalis vyko pagal šiemet ne kartą matytą scenarijų. Spartakas energingai pradėjo susitikimą, daugiau atakavo ir pelnytai pirmavo po Tomo Bielicko realizuoto 11 m baudinio.

O po pertraukos Spartakas jau daugiau buvo priverstas gintis. Ir ne todėl, kad norėjo saugoti rezultatą, o todėl, kad Aktas primetė savo žaidimą bei perėmė mačo kontrolę. Tačiau ypatingų progų nesukūrė, išskyrus smūgį į skersinį paskutinę minutę. Bet ir spartakiečiai prieš tai sudegino puikią galimybę, nepasinaudoję išbėgimu vienas prieš vieną. Tad rezultatas turbūt dėsningas.

"Aktas yra stipri komanda, žaidžiant prieš ją visuomet reikia išsikrauti 120 proc. energijos. Šį kartą laimėjo stipresnė gynyba", - aiškino FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Gynyba praėjusį sekmadienį jam tikrai patiko: "Pagaliau sausi mūsų vartai. Prireikė 9 rungtynių kad pasiekti šį rezultatą. Sausi vartai - ir iš karto pergalė. Visada sakau, kad savo įvartį įmušime, o svarbiausia patiems neprasileisti."

Per pastarąsias 5 dvikovas Ukmergės komanda surinko 11 taškų. Tai reiškia, kad jie grįžta į pernykštės formos piką? "Oj, dar toli iki to", - atkirto kapitonas. Jis sakė, kad labiausiai FKK Spartakui stinga sėkmės. Kai ji atsisuks, viskas bus dar geriau.

O Aktas priešingai - po solidaus starto sekė vangi vasaros pradžia. 4 paskutiniai turai - 4 taškai ir 2 nesėkmės iš eilės.

Analizuodamas suprastėjusius saviškių rezultatus Akto treneris Nerijus Jakučionis kalbėjo: "Kartais labai nedaug trūksta iki teigiamo rezultato, kartais šiek tiek daugiau. Dabar nesugebame surinkti pastovios sudėties. Atrodo, įeiname į ritmą, bet vėl kažkas iškrenta, kažkas kažkur išvažiuoja. Tokie mėgėjiško futbolo niuansai ir įtakoja mūsų rezultatus."

Ozas - FK Medžiai 3:2 (2:1)
Panerio stadionas. Teisėjas - G.Macevičius.
6' Algirdas Pranckūnas 0:1
10' Gediminas Skrockas 1:1
33' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 2:1
63' Vytas Galeckas 3:1
84' Dmitrij Raksa (iš 11 m) 3:2

Pastaruoju metu itin dažnai žaidžiantys Medžiai "dėka" nuovargio įklimpo į nesėkmių liūną ir mače su Ozu stengėsi iš jo išbristi, bet nepavyko - patirtas ketvirtas iš eilės pralaimėjimas lygoje.

Medžiai pirmieji išsiveržė į priekį, kai po nesuprantamų Ozo gynėjų veiksmų Algirdas Pranckūnas kažkokiu būdu sunkioje padėtyje rado kamuoliui kelią į vartus. Bet tada savo gimtadienio išvakarėse padirbėjo Gediminas Skrockas. Greitai jis įmušė efektingą įvartį būdamas nugara į vartus, o vėliau persvėrė rezultatą realizuodamas 11 m baudinį (pagaliau). Antrame kėlinyje po pavyzdinės Ozo atakos Vytas Galeckas įtvirtino oranžinių pranašumą. Medžiai dar spėjo sušvelninti, bet nespėjo išlyginti.

Gražių rungtynių įdomiausi epizodai:

Jei III lygos rungtynėse būtų renkamas MVP, šį kartą juo neabejotinai būtų tapęs G.Skrockas. Du įvarčiai ir puikus "asistas" kulnu byloja apie solidų Gedo pasirodymą.

"Šį kartą gerai pajudėjome, buvo gana kietokos rungtynės ir teko "pasikapoti". Manyčiau, kad visai neblogai sužaidėme puolime", - savo įspūdžiais dalijosi G.Skrockas.

Nors pats sužaidė solidžiai, jis išskyrė komandos vartininką, ištraukusį bent du rimtus smūgius.

Kalendorinę vasarą Ozas pasitiko per tris savaitgalius surinkdamas vos 1 taškelį, tos serijos metu praleisdamas 8 įvarčius. Bet pergalė prieš Medžius grąžino Ozą į pirmąją poziciją. Štai tokia nenuspėjama šių metų III lyga!

Ave.Ko. - Granitas 0:1 (0:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
65' Sergej Makrov 0:1

Praėjęs čempioniškas sezonas Granitui nebuvo lengvas, tačiau šiemet granitiečiai vargsta dar labiau. Kol kas surinkta tik mažiau nei 50 proc. visų taškų, o pasiektas pergales tenka plėšte išplėšti.

Taip ir grumiasi Naujosios Vilnios komanda visą sezoną, o mačas Nemenčinėje buvo tipinis šių vargų atspindys.

"Iš tikrųjų, kad ir kokia sudėtimi bei kur renkamės į rungtynes, dažniausiai tenka vargus vargti aikštėje, o ne mėgautis futbolu, - pripažino Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas. - Nieko nepadarysi, tai mėgėjiškas futbolas. O mums svarbiausia gera kolektyvinė dvasia, bet ne rezultatai."

Čempionai Nemenčinėje prieš Ave.Ko. nieko įspūdingo nerodė. Bet, kaip pasakytų vienas iš Lavrinovičių, padarė tai, kas svarbiausia: "pavyko apsigint ir gerai užpulti."

Solidžiai gynęsis Granitas triumfavo po vienintelio Sergejaus Makrovo įvarčio antro kėlinio viduryje. Nors, pasak J.Rybakovo, svečiai galėjo pelnyti ir daugiau įvarčių, tačiau teko susikaupus kovoti iki pat pabaigos.

Tuo metu Ave.Ko. atstovas Viliamas Novickis pakartojo puikiai žinomą tiesą: "Šiemet III lygoje visos komandos yra lygios ir tik viena klaida gali nulemti rungtynių rezultatą."

Birželis Ave.Ko. komandai yra toks, nelabai koks: 4 pralaimėjimai ir įvarčių santykis 3:10.

Tačiau V.Novickis nenori girdėti kalbų apie jokias krizes: "Nemanau, kad patekome į duobę. Tiesiog morališkai negalime užsivesti. Tikiu, kad greitai susitvarkysime. Mes su visais kovojame ir tai svarbiausia. Reikalinga viena pergalė ir viskas stos į savas vėžes. Ginklų nesudedame."

TEC - Navigatoriai 1:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Radiušas.
38' Modestas Bajoriūnas 0:1
64' Laurynas Juknys (iš 11 m) 1:1

Panašiai kaip FKK Spartakas su Aktu, TEC su Navigatoriais irgi yra artimos viena kitai komandos, jų žaidėjai pažįstami, kartu dalyvauja kituose turnyruose, kartais vieni kitus pavadina broliais. Tačiau visos draugystės-brolystės pasimiršta, kai komandos susitinka III lygos fronte.

Gegužės pradžioje Navigatoriai eliminavo TEC'us iš SFL taurės po epinės baudinių serijos, kurioje prireikė 17 tikslių smūgių.

O šį kartą keršto planą kurpę TEC'ai turėjo tenkintis vienu tašku - 1:1.

"Gera kova, įdomios rungtynės. Kalbant apie jų baigtį - 1 taškas visuomet geriau nei nulis. III lygoje tokia kova, kad net būdamas lentelės viršuje nesijauti pirmaujančiu", - sakė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Beveik "vadovėlinė" Navigatorių ataka ir puikus Modesto Bajoriūno užbaigimas leido Navigams pirmauti po pirmo kėlinio. Bet antro kėlinio viduryje nutikęs epizodas įtakojo rezultatą (įraše - nuo 3:07). Navigatorius Aurimas Kievišas baudos aikštelėje neleistinai sustabdė varžovą ir buvo nubaustas geltona kortele, o 11 m baudinį užtikrintai realizavo Laurynas Juknys - 1:1.

"Labai gaila dėl šito gana ginčytino 11 m baudinio, gaila dėl neišnaudotų progų, bet gerai, kad ir patys neprasileidome daugiau, - pasakojo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. - Manau, kad galėjome ir privalėjome laimėti. Didelio džiaugsmo nėra, bet situacija III lygoje tokia, kad nežinai, kas bus toliau. Ne veltui prieš sezoną taip sunku buvo nustatyti lygos favoritę."

Jūsų dėmesiui - Navigatorių paruošti išsamesni abiejų komandų atstovų komentarai

Naujieji Verkiai - Rotalis 3:1 (2:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - Z.Markovskis.
19' Dariuš Jankovskij 1:0
25' Paulius Sakalis 1:1
36' Artūras Borščevskis 2:1
75' Andžej Baranovskij 3:1

Prognozuoto Rotalio spurto į turnyro lentelės viršų bent iki rudens jau nesulauksime. Pirmadienio vakarą vykusiose paskutinėse turo rungtynėse Rotalis prarado dar tris "neplanuotus" taškus.

"Buvo labai sunku, bet komandinis atsidavimas daug ką reiškia", - po šios pergalės džiaugėsi nugalėtojai.

Jų vadovas Ruslanas Sidorovičius pasidžiaugė, kad pavyksta palaikyti intrigą pirmenybėse: "Dar prieš sezoną sakiau, kad bus labai įdomu, nes šiemet komandos susirinko labai panašaus pajėgumo. Todėl kiekviename ture dėl taškų reikia kautis."

Kautis Naujiesiems Verkiams pavyksta ne visuomet. Bet pastarosios dvi savaitės nuteikė optimistiškai, nes taip pat įveiktas ir Nerealas.

"Kaip bus toliau - pamatysime. Bet malonu, kad mes jau ne paskutiniai", - sakė Ruslanas vildamasis, kad siaubinga atkarpa 3-7 turuose tebuvo baisus sapnas.

10 turo anonsas

Priešpaskutinis turas prieš vasaros pertrauką pasiūlys dar penkias nenuspėjamas akistatas. Taip, 10 ture vyks tik penki mačai. Rotalis ir Pabradė savo rungtynes nutarė atidėti liepos 12 dienai.

Granitas - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 13.00. Naujoji Vilnia.

Sunkiai pergales šiemet gimdantis Granitas savo aikštėje priims gerokai atkutusius ir pakilimą jaučiančius Naujuosius Verkius, kurie atkakliai stengiasi sugrįžti į lenktynes dėl medalių.

Granito puolimas šį sezoną prasčiausias lygoje, todėl naivu tikėtis, kad kartosis pernykštis scenarijus, kai į Naujųjų Verkių vartus sukrito septyni įvarčiai (7:2).

Prognozė. Patikima gynyba bei Makrovas trauks Granitą. 3:0.

FK Medžiai - Nerealas

Sekmadienis, 16.45. Senvagės stadionas.

Pastaruoju metu po FK Medžių komandos pranešimų Facebook paskyroje pasirodo vis daugiau neigiamų emocijų veidukų. Visiškai suprantama - lygoje patirti 4 pralaimėjimai iš eilės, o trečiadienį Salininkuose buvo pasitraukta ir iš SFL taurės.

Nerealas irgi stabtelėjo (2 turai - 1 taškas), bet jų emocinė ir fizinė būsena nepalyginamai geresnė. Tad dabar palankus metas siekti revanšo prieš Medžius už dvi praėjusio sezono nesėkmes IV lygoje.

Prognozė. Medžių krizė tęsis toliau. 1:3.

TEC - FKK Spartakas

Sekmadienis, 18.30. Senvagės stadionas.

Ta nuostabi III lygos intriga reiškia, 7-oje vietoje esantis FKK Spartakas yra vos vienos pergalės atstumu nuo 1-2 vietas besidalinančių TEC'ų. Pastarieji jau nesuskaičiuoja, kiek kartų šiemet po kiekvieno turo keitėsi lygos lyderis.

Norėtų, kad šį kartą nesikeistų, bet FKK Spartakas atvyks turėdamas savų planų. Papildomo žavesio šiam mačui suteiks toks faktas, kad abi komandos nepralaimi nuo 4 turo.

Prognozė. Pratęs nepralaimėtų rungtynių seriją ir toliau. 1:1.

Aktas - Ozas

Sekmadienis, 20.15. Senvagės stadionas.

Ozo kolektyvas sekmadienį veikiausiai palinkės sėkmės komandai iš Ukmergės. Tačiau kad patys taptų vienvaldžiais lyderiais, turės įveikti nenuspėjamą Aktą SFL klasika vadinamame mače.

Komandos SFL susitinka kasmet, bet pastarųjų sezonų dvikovų balansas palankesnis Ozui. Nuo 2014 metų III lygoje per 6 tarpusavio kovas oranžiniai laimėjo 4 kartus, 2 mačai baigėsi lygiosiomis. Bet Aktas mėgavosi puikia pergale 5:1 2015-ųjų Taurės turnyre.

Prognozė. Prognozuoti Akto pergalę būtų gal kiek drąsu, bet juk šiemet lyga nenuspėjama, tiesa? 1:0.

Navigatoriai - Ave.Ko.

Trečiadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

O Valstybės dienos išvakarėse stebėsime Navigatorių bandymus pramušti Ave.Ko. gynybą. Pernykštė tarpusavio dvikovų istorija (4:2 ir 5:1) ir dabartinė Ave.Ko nesėkmių serija sufleruoja apie aiškų mačo favoritą.

Vis tik Ave.Ko. vadovas patikino, kad niekas komandoje ginklų nesudeda ir atostogų dar neišeina. "Paskutinius tris mačus pralaimėjome minimalia persvara. Todėl bandysime "kabintis" ir per likusius du turus surinkti šešis taškus", - žadėjo jis.

Prognozė. Deja, vien kovingumo Ave.Ko. šį sykį nepakaks. Pristigs meistriškumo. 3:1.