9 turas: Navigatoriai tolsta, Spartakas kyla iš pelenų Visos

Plius penki taškai. Tokią persvarą susikrovė Navigatoriai prieš persekiotojus po labai svarbios pergalės rungtynėse su Aktu.

Nors mėgėjų futbole toks pranašumas nėra lemiamas, tačiau tai vis šis tas turint omenyje, kad kelias savaites Navigai ir Geniai per III lygos stadionus žygiavo taškas į tašką. O be to, Aktą dabar pavijo ir Ozo komanda.

FKK Spartakas - Kaišiadorių Baltai 2:0 (0:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
49' Laurynas Liausas 1:0
71' Vilius Povilavičius 2:0
Pašalintas - Egidijus Žagaras (Baltai, 70)

Žinovų teigimu, krizė Ukmergės futbole negalėjo tęstis amžinai ir FKK Spartakas kažkada turėjo pakilti iš pelenų. Praėjusiame ture Ukmergėje krito TEC (3:0), dabar taškų neiškovojo Baltai (2:0).

Varžovai ne iš galingųjų, tačiau FKK Spartakas, jei dar nori pakovoti dėl aukštesnių pozicijų, juos privalėjo nugalėti.

"Iš tiesų, nenorint likti lentelės dugne, prieš tokius varžovus taškus privaloma rinkti. Vargstame, dirbame, kovojame, todėl smagu, kad pastaruoju metu neliekame tuščiomis", - teigė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Šeimininkai, kaip ir privaloma, į rungtynes susirinko gana gausiai. To negalima pasakyti apie Baltų komandą, kuri atvyko tik su dviem keitimais.

"Mažas keitimų skaičius turėjo įtakos, o dar vienas žaidėjas patyrė traumą pirmame kėlinyje. Po to iš karto praleidome įvartį antro kėlinio pradžioje ir tai išmušė iš vėžių", - pasakojo Baltų atstovas Andrius Jankauskas.

Taigi, dažni keitimai leido FKK Spartako komandai palaikyti aukštą žaidimo tempą, kas ilgainiui tapo akivaizdžiu pranašumu prieš varžovus.

Lauryno Liauso įvartis 49 min. nebuvo esminis. Lūžio tašku galima vadinti 70 min. nutikusį epizodą, kai Baltų vartininkas darydamas Neuerį užsižaidė su kamuoliu, prarado jį ir už pražangą buvo išvarytas iš aikštės. Netrukus ukmergiškis Vilius Povilavičius įtvirtino saviškių persvarą ir paklojo pamatus pergalei.

"Baltai yra gera komanda. Pas juos viduryje aikštės žaidžia jauni vaikinukai. Vadinasi, treneris "investuoja" į juos, pasitiki, tik reikia praktikos. Puolėjas irgi geras, tik jam trūksta rimtesnės pagalbos priekyje", - varžovus vertino I. Krasinas.

FKK Spartako kapitonas nepraleido progos pasidžiaugti ir savo komanda: "Rezultatu patenkintas. Visada galima sužaisti geriau, bet svarbiausia noras laimėti, žaidėjai netinginiauja aikštėje."

Dar labiau nuotaiką FKK Spartakas pasigerino antradienį, kai SFL taurės šešioliktfinalio mače 7:0 nušlavė Skaidiškes. Todėl Ukmergės komanda turi jau keturių rungtynių seriją, kai nepraleidžia įvarčio.

Granitas - Ozas 1:2 (0:1)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.
45' Vytenis Čukauskas 0:1
55' Gediminas Skrockas 0:2
67' Andžej Falčik 1:2

Granito bei Ozo rungtynės visuomet būna atkaklios ir įnirtingos. Ypač tos, kurios vyksta Naujojoje Vilnioje.

Šiame stadione oranžiniams nuo 2015 metų laimėti vis nepavykdavo, o paprastai jie išsiveždavo pralaimėjimus. Tačiau šį kartą pavyko nuimti savotišką prakeiksmą.

"Išvyka pavykusi. Pernai Granitas mus skriaudė du kartus, dabar po trejų metų pertraukos pagaliau įveikėme juos. Rungtynės buvo gana kietos, daug aistrų. Aišku, tam pasitarnavo ir sirgaliai su savo leksikonu", - pasakojo Ozo vadovas Domantas Savičius.

Čempionams pavyko įsegti "įvartį į rūbinę", kai prieš pat pertrauką pasižymėjo Vytenis Čukauskas. O antro kėlinio pradžioje savo 8-ą įvartį sezone pelnė Gediminas Skrockas.

Šeimininkai rankų nenuleido ir nepasidavė. Vis tik atakose jiems labai nesisekė, porą kartų drebino vartų konstrukciją. Andžejus Falčikas rezultatą sušvelnino, bet bent jau išlyginti šeimininkai nepajėgė.

"Žaidėme geriau, nei tai darome per eilines sezono rungtynes, tačiau kai prasileidžiame tokius nesąmoningus įvarčius, kai praktiškai įsimušame patys, tai jau nieko nepadarysi, - nusivylęs kalbėjo Granito treneris Jevgenijus Rybakovas. - Tikrai turėjome pakankamai progų sėkmingesnei rungtynių baigčiai."

Su tokia pozicija faktiškai sutiko ir D. Savičius: "Gerų progų daugiau turėjome mes, bet Granitas šansų taip pat sukūrė. Ir jei juos būtų geriau realizavę, dar klausimas, kaip viskas būtų pasibaigę."

Granito stovykloje juntamas nusivylimas. Jie nelaimi jau tris savaitgalius, o daugiau nei 1 įvartį per rungtynes pelnė dar 3 ture gegužės pradžioje.

"Aš manau, kad jiems trūksta vienų ar dviejų sėkmingų rungtynių, per kurias jie pajaustų tuos įvarčius ir atsirastų geri rezultatai", - svarstė D. Savičius.

AFK - FK Medžiai 3:4 (0:3)
LFF stadionas. Teisėjas - A. Lotužys.
24' Justinas Baltrimavičius 0:1
27' Eduard Grudinskij 0:2
44' Aivaras Grabliauskas 0:3
49' Tomas Mikalauskas 1:3
56' Justinas Baltrimavičius 1:4
74' Aurimas Tamaliūnas 2:4
80' Aurimas Tamaliūnas 3:4

Pastarosiomis savaitėmis abi komandos buvo patobulinusios savo gynybą, tačiau šį kartą nusprendė, kad velniop gynybą, reikia užatakuoti. Ir septynių įvarčių fiestoje triumfavo Medžiai, kurie po visko lengviau atsikvėpė.

Šios sėkmės žaliai balti laukė nuo gegužės pradžios, kai buvo sutriuškinę Salininkus. Vėliau per penkis turus III lygoje jie sukrapštė tik du taškus.

Dabar galima tik spėlioti, kaip viskas būtų pasibaigę, jei AFK būtų realizavę ankstyvą 11 m baudinį. Deja, 15 min. Algirdas Radauskas baudinio neįmušė, o po to ėmė kristi Medžių įvarčiai.

"Sunku pasakyti, ar tas baudinys buvo esminis rungtynių epizodas, nes turėjome dar dvi geras progas, kai mūsiškiai buvo atsidūrę vieni prieš vartininką. Todėl viską "nurašyti" ant Algirdo baudinio būtų neteisinga", - teigė AFK vadovas Edvardas Čyvas.

Vis tik kalčiausias šiame mače buvo AFK nusiteikimas. Tiksliau - jo nebuvimas, o tuo pasinaudoję varžovai mušė įvarčius.

"Pirmame kėlinyje prastai gynėmės. Susitarėme daryti vienaip, atsitraukti, tačiau plano nesilaikėme, "kilome" aukštyn ir gavome tris įvarčius", - paaiškino Edvardas.

Po viso to šeimininkai į pertrauką ėjo labai pikti. Antrame kėlinyje jiems pavyko užkurti šiokią tokią intrigą, bet minižygdarbio atlikti nepavyko.

"Kai atsilieki trimis įvarčiais, labai sunku atsitiesti. Vilties dar buvo, bet pritrūko ir laiko, ir sveikatos", - pripažino E. Čyvas.

Nesėkmių seriją nutraukę Medžiai šoktelėjo į 5 vietą, tuo metu AFK liko 8 pozicijoje.

Aktas - Navigatoriai 1:2 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
48' Ernest Bublevič 0:1
77' Edvardas Pšelenskis 0:2
90' Karolis Eidukonis (į savo vartus) 1:2

Tuo metu, kai Lužnikuose meksikiečiai lupo vokiečius, Senvagės dangą svilino šio sezono III lygos lyderiai.

Atsižvelgiant į tai, kad Aktas pastaruoju metu kenčia dėl sudėties nepakankamumo, lygiosios šiame ture jiems gal ir būtų visai tikę.

"Trūko svarbių žaidėjų tiek gynybos, tiek saugų grandyse. Dėl to buvo sudėtinga vykdyti žaidėjų rotaciją karštą dieną", - pripažino Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Navigatoriai turėjo iniciatyvą ir ilgiau kontroliavo kamuolį. Tačiau bent jau pirmame kėlinyje Genių kontratakos buvo aštresnės ir pavojingesnės. Tik realizacija prasta.

"Gera Akto komanda ir nuvargino mus rimtai. Jei ne mūsų turbo vartininkas, tai po pirmo kėlinio galėjome būti besivejančiųjų vaidmenyje", - pripažino Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Na, o antrame kėlinyje daugiau jėgų išsaugoję Navigai ėmė tvarkytis reikalus. Iš pradžių Ernestas Bublevičius išvedė saviškius į priekį, vėliau persvarą įtvirtino Edvardas Pšelenskis. Navigatoriai įmušė ir trečią rungtynių įvartį, tiesa, į savo vartus.

"Komandoms geriau išnaudojus progas, galėjo būti labai rezultatyvios rungtynės. Buvo sunku, nes Aktas kovinga komanda, o dar ir karštis savo darė. Na, bet nenusvilome ir keliaujame toliau", - pasidžiaugė Kęstutis.

Replikavus, kad sezone intriga žlugdoma, jis atsakė, kad taip tvirtinti dar tikrai negalima.

Elektrėnų Versmė - TEC 0:3 (0:1)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas - A. Dapkus.
16' Vytautas Žičius 0:1
57' Ignas Griškonis (iš 11 m) 0:2
78' Vytautas Žičius 0:3

Po sauso pralaimėjimo Ukmergėje, TEC išvyka į kitą apskrities kraštą pasibaigė puikia pergale rezultatu 3:0.

Išvyka gavosi labai nenuobodi dėl nuotykių komandos viduje. Kaip papasakojo TEC atstovas Donatas Stakauskas, dėl aibės priežasčių antradienio vakarą pavyko surinkti vos 12 aktyvių žmonių. Vienas jų negalavo ir buvo su temperatūra, kitas sužeista čiurna, trečias atlaikė tik kėlinį, kol atsinaujino trauma. O ketvirtas susimušė pėdą, tačiau kadangi keitimų nebebuvo ir vietos ant suolelio užimtos, kęsdamas skausmus atbuvo antrą kėlinį aikštėje.

"O atvažiavę dar susigriebėme, kad neturime kamuolių. Teko skolintis iš šeimininkų. Davė vieną nepripūstą ir su gumbu, bet nėra ko verkti, ačiū ir už tai", - pasakojo nuotykius D. Stakauskas.

Kadangi Elektrėnų aikštė kiek mažesnių matmenų, TEC nusprendė negudrauti ir į savo baudos aikštelę atsistūmė seniai išrastą autobusą bei varžovams besąlygiškai atidavė iniciatyvą.

Nė vienos komandos atstovai nesiginčijo, kad dominavo ir daugiau progų sukūrė Versmė. Bet sėkmė tą vakarą lankė svečius iš Vilniaus.

16 min. po gero Valdemar Šaveiko perdavimo Vytautas Žičius paspruko vienas prieš vartininką ir šią progą pavertė įvarčiu.

Elektrėnų komandai prireikė laiko atsigauti po šio nokdauno O kai atsigavo, rimtai užspaudė varžovus. Sykį TEC'us gelbėjo kamuolį nuo linijos atmušęs gynėjas, sykį - vartų skersinis.

Šeimininkų spaudimas tęsėsi ir po pertraukos, o TEC'ai kantriai laikėsi savo. Ir vienos kontratakos metu uždirbo 11 m baudinį, kurį realizavo Ignas Griškonis. Nors Versmės spaudimas nesiliovė, dar vienas įvartis krito būtent į jų vartus. Po kontratakos, suprantama.

"Šeimininkai dar bandė kabintis ir atakuoti, tačiau patys matė, kad iš sostinės atvykęs autobusas kantriai stovi prie vartų ir niekur nesutraukia", - juokavo D. Stakauskas.

Taigi, šį kartą rungtynių rezultatas visiškai neatspindi to, kas dėjosi aikštėje.

"Rungtynes kontroliavome, bet nepasinaudojome gal 5-6 progomis. O TEC sužaidė drausmingai, įvarčius pelnė po mūsų klaidų kontratakų metu", - pažymėjo Versmės komandos vadovas Romas Ščiuka.

Namų sienos ne visuomet padeda. Versmė savame stadione žaidė trečias rungtynes iš eilės, bet per jas pelnė tik 1 tašką.

"Turime problemų dėl poros traumuotų svarbių žaidėjų, taip pat nesirenkame taip, kaip norėtume. Didžiausia problema yra prasta progų realizacija. Jau trečius metus iš eilės patenkame į duobę panašiu metu", - aiškino R. Ščiuka.

Belieka tikėtis, kad Versmė iki LFF taurės rungtynių su Alytaus Dainava sugebės atsigauti.

VGTU-Vilkai - Salininkai 0:0
Fanų stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.

Retokai mėgėjiškame futbole fiksuojamos nulinės lygiosios. Jei būti visai tiksliems, šį sezoną rezultatas 0:0 III lygoje užfiksuotas tik trečią kartą.

Todėl Fanų stadione plušėjęs VRFS operatorius filmavo tik pavojingus epizodus, bet ne įvarčius.

Aiškiais mačo favoritais laikyti VGTU-Vilkai, tad natūralu, kad jie turėjo iniciatyvą ir sukūrė daugiau momentų. Bet kamuolys į vartus "nėjo".

"Iš tiesų, labai gaila, kad nepavyko įmušti. Nors ir buvome užgulę varžovų baudos aikštelę, bet nepavyko išnaudoti kelių progų. Kažko pritrūko. Galbūt tiesiog fortūnos pagalbos", - dėl prarastų taškų nedžiūgavo Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas.

Jis taip pat išskyrė patikimą ir drausmingą Salininkų gynybą, kuri buvo "tarsi iš vadovėlio".

"Niekaip neradome priešnuodžių jų tankiai ir kietai gynybai", - teigė Haroldas.

Salininkų atstovai pasakojo, kad šios lygiosios iš jų pareikalavo trijų traumuotų žaidėjų.

Ir nors salininkiečiai jau penkis turus negali įmušti (progų šį kartą buvo), po ilgos pertraukos pelnytas taškas komandoje sutiktas pozityviai.

"Kol kas stringa išėjimas iš gynybos į ataką ir pozicinis puolimas su kamuolio kontrole. Norisi daugiau judesio, greičio, atsidengimų perdavimui. O kartais prarandame paprastus kamuolius dėl tarpusavio nesusikalbėjimo", - vardijo Salininkų treneris Pranas Janušauskas.

Anksčiau jis sakė, kad pirmiausiai reikia išmokyti komandą gintis, o po to bus imtasi ir puolimo veiksmų.

"Bandome gintis teisingai, nors žaidėjai tai daro labai nenoriai. Jaunimas nori atakuoti, bet kol kas sunkiai sekasi palaikyti kamuolį. Šį kartą turėjome dvi rimtas progas. Gynyba kainuoja daug jėgų. Bet tikiu, kad pergalės tikrai ateis", - įsitikinęs P. Janušauskas.

Dešimtas turas (birželio 22-27 d.)

Joninės Lietuvoje yra dalykas rimtas ir jų savaitgalį mėgėjų komandos pas mus susiduria su rimtais iššūkiais, kadangi nemažai žaidėjų mėgsta pašėlti ir paparčio paieškoti. Todėl dešimtame ture laukia neprognozuojamos kovos ir jų rezultatai iš esmės priklausys nuo to, kiek ir kokio šviežumo veidų komandų vadovai atsives į stadionus.

Įdomus mačas turėtų vykti sekmadienį Panerio stadione tarp dviejų pagreitį pagavusių komandų Ozo ir FKK Spartako. SFL istorijoje būta ne vieno atkaklaus šių ekipų mūšio. Po skirtingos sezono pradžios abi komandos atsidūrė skirtinguose turnyro lentelės poliuose. Vis tik FKK Spartakas atsigauna ir sugebėjo iškovoti dvi pergales iš eilės. Dabar ukmergiškiai mėgins pakutenti nervus praėjusio sezono čempionams.

"Laikas mums nėra labai patogus, bet mėginsime surinkti visus geriausius ir pasipriešinti puikią formą demonstruojančiam Ozui", - žadėjo FKK Spartako kapitonas I. Krasinas.

Įdomus faktas - Ozas negali įveikti FKK Spartako penkeriose tarpusavio rungtynėse III lygoje iš eilės, o paskutinį kartą pergale prieš Ukmergę džiaugėsi prieš trejus metus!

Granitas turės progą prisiminti įvarčių skonį, jei tik sugebės pralaužti Salininkų gynybą. O turas prasidės jau penktadienį vakare savotišku derbiu tarp Kaišiadorių Baltų ir Elektrėnų Versmės.

Kaišiadorių Baltai - Elektrėnų Versmė. Penktadienis, 19.30. Žiežmarių stadionas. 30/37/33 (2:2)

Salininkai - Granitas. Sekmadienis, 17.30. Naujosios Vilnios stadionas. 17/27/56 (1:3)

Ozas - FKK Spartakas. Sekmadienis, 19.00. Panerio stadionas. 41/33/26 (2:0)

Navigatoriai - FK Medžiai. Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas. 44/33/23 (3:1)

TEC - AFK. Antradienis, 21.40. Fanų stadionas. 30/40/30 (3:3)

VGTU-Vilkai - Aktas. Trečiadienis, 20.00. Fanų stadionas. 31/33/36 (0:1)