A divizionas: sezonas baigtas, o medalių savininkai dar neaiškūs (22 turo apžvalga) Visos

SFL istorijoje taip dar nėra buvę. A diviziono pirmenybės formaliai baigtos, bet nei nugalėtojų, nei kitų medalių komplektų savininkų mes dar nežinome. Žinome tris žemiau krentančias komandas, žinome 5–9 vietų išsidėstymą, tačiau medalininkų rikiuotės – ne.

Taigi, visi reikalai keliasi į lapkritį. Į auksinį Ave.Ko. ir Vovos mačą bei į atidėtas bronzos vertės Lentvario rungtynes.

Viesulas – Top Kickers 4:1 (1:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Radiušas.
34' Maksim Afanasjev 1:0
40' Saulius Klevinskas 1:1
64' Darius Burbulis 2:1
71' Andrej Kostevič 3:1
81' Andrej Kostevič 4:1

Abiem komandoms tai buvo išskirtinės svarbos rungtynės, didžia dalimi lėmusios A diviziono bronzos medalių likimą. Lentvaris nugalėjo užtikrintu rezultatu 4:1 ir neleido suabejoti savo pranašumu. Lentvaris, tiesa, kol kas ketvirtas, tačiau jiems dar lieka rungtynės su Viesulu ir nesunku nuspėtii, kad jie tuos formalumus sutvarkys.

VRFS operatorius užfiksavo veiksmą Trakų stadione. Dėmesio vertas ketvirtasis Andrejaus Kostevič įvartis techniškai perkeliant kamuolį per vartininką. Kaip sakė lentvariškiai – ir pats Zlatanas Ibrahimovičius turėtų ko pasimokyti.

„Ne taip norėjome ir tikėjomės pabaigti sezoną, todėl apmaudu“, – pripažino Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Jo komanda Trakuose laikėsi pusantro kėlinio. Tačiau rezultatui esant 1:1, antrą geltoną kortelę užsidirbo Aidas Momkus ir netrukus ėmė lyti lentvariškių įvarčiais.

„Galbūt dar Viesulas mums įteiks dovaną, todėl trečios vietos galutinai nelaidojame. Bet aišku, norėjosi tuos medalius išsikovoti savo jėgomis, ir manau, kad vaikinai šiame sezone tikrai buvo to verti“, – mano M. Urbonas.

Iš pažiūros atrodo, kad Lentvaris nugalėjo nesunkiai. Tačiau šios komandos vadovas Nerijus Varnas atskleidė, kad prieš rungtynes žaidėjų akyse baimės buvo.

„Trakuose laukėme viso Top Kickers žvaigždyno, bet jie nepasirodė. Komandos lyderiai, pamatę kokią sudėtį išleidžia varžovai, taip užmotyvavo visus likusius žaidėjus, kad aikštėje reikia atiduoti visa save pergalei pasiekti nes mūsų tikslas – III lyga! Neturėjome nė vieno keitimo, į aikštę išėjome sąmoningai žaisti antru numeriu, atiduodami iniciatyvą ir ieškodami jų klaidų gynyboje“, – pasakojo N. Varnas.

Persilaužimas įvyko antro kėlinio viduryje, kai Top Kickers liko mažumoje, o Darius Burbulis neišnaudotą 11 m baudinį vis tik pavertė įvarčiu ir pakėlė komandą ant emocinės bangos, nunešusios link pergalės.

„Ypatingai didelis ačiū mūsų sirgaliams, kurių susirinko apie 50. Pavydėti mums gali Atlantai ir Palangos iš A lygos!“, – džiaugėsi N. Varnas.

Pagiriai – Širvintos/VGTU–Vilkai 3:2 (1:1).
Dilgynės stadionas. Teisėjas – T. Bedulskij.
15' Viačeslav Rodevič 1:0
28' Ignas Modėjis 1:1
57' Marek Vasilevski 2:1
77' Ignas Modėjis 2:2
90' Karolis Čižius 3:2

Paskutinės VGTU–Vilkų rungtynės neblogai iliustravo visą jų duobėtą sezoną A divizione.

Spalį širvintiškiai buvo laimėję trejas rungtynes iš eilės, bet sezoną pabaigė nelauktu pralaimėjimu Pagiriams 2:3.

„Pagrindinis tikslas buvo pergalė ir buvome tam nusiteikę, norėjome sezoną pabaigti gražia nata. Tačiau dauguma žaidėjų patikėjo pergale dar rungtynėms neprasidėjus. Buvo pervertintos jėgos, o Pagiriai davė gerą kovą“, – esminę klaidą nurodė VGTU–Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas.

Pagiriai davė tokią kovą, kokią šiemet duodavo labai retai. Vien ko vertas pergalingas įvartis paskutinę mačo minutę.

Tokiu būdu pagiriškiai pasiekė bent šiokį tokį moralinį pasitenkinimą ir revanšą už tas rungtynes liepą, kai buvo sudaužyti 3:17.

VGTU–Vilkų treneris Nerijus Kuzmickas šį kartą pralaimėjimą vertino ramiau ir pragmatiškiau: „Kai kurie žaidėjai į rungtynes pažvelgė pro pirštus ir nesilaikė numatyto plano. Bet ir taip turėjome laimėti, tačiau vėl šlubavo realizacija. O varžovams, kaip jie patys sakė, buvo geriausios sezono rungtynės. Vartininkui – gal net karjeros.“

Mostiškės–Tonitra – TEC 3:3 (0:2)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – K. Sidorovas.
24' Vytautas Žičius 0:1
28' Arminas Vaskela 0:2
51' Miguel Gil Mast 0:3
62' Vaidas Lileika (iš 11 m) 1:3
62' Bekzod Kayumov 2:3
90+1' Fatikh Vosikov 3:3

Ateičiai reikėtų žinoti, kad kai žaidžia šios dvi komandos – lauk fantastiško scenarijaus.

Žmonės ilgai kalbėjo apie pirmą tarpusavio akistatą liepos mėnesį, kai TEC'ai atsilikdami 0:3, nuprausė varžovus 7:3. Šį sykį jau TEC'ai pirmavo 3:0 ir sugebėjo rungtynes baigti 3:3.

Tai kas per cirkelis nutinka per šių komandų susitikimus? Abiejų atstovai tiesaus atsakymo irgi nerado, tik pagūžčiojo pečiais.

Atsiliekant 0:3, per pusvalandį surengti comebacką ir išplėšti tašką yra solidu. Todėl bravo Mostiškėms.

„Iš tikrųjų, tai mes įmušėme ne 3, o 5 įvarčius. Tik teisėjas dviejų neįskaitė neva dėl pasyvios nuošalės ar dar kažkokios nesąmonės“, – pataisė Mostiškių atstovas Valerijus.

Teisėjų darbas jį šį kartą nuvylė: „Nekontroliavo rungtynių, pjovė grybą ir iš šono atrodė, kad abi komandos naudojosi tuo, kiek galėjo.“

Vertinant iš statistinės pusės, TEC šiek tiek ilgiau valdė kamuolį (56 proc. prieš 44), tačiau kiti svarbūs rodikliai buvo apylygiai (smūgiai į vartų plotą 7–9, kampiniai 4–5).

Sezonui artėjant prie pabaigos išryškėjo tendencija, kad TEC silpniau žaidžia rungtynių pabaigas, o kartais jas visai paleidžia.

„Išryškėjo fizinio pasirengimo spragos. Ir tas dar kartą atsispindėjo paskutiniame ture. Galvojome antrą kėlinį atžaisti viena koja ir pasiimti tris taškus, o teko tenkintis lygiosiomis“, – pažymėjo TEC atstovas Donatas Stakauskas.

FC Vova – Salininkai 2:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
1' Sergej Listopadov 1:0
77' Vitor Salmaso 2:0

Vova žinojo, kad auksinės rungtynės su Ave.Ko. artėja nenumaldomai, bet prieš tai reikėjo pasiimti pergalę šiame mače.

Jei ir turėjo Salininkai kažkokių iliuzijų pagadinti reikalus Vovai, tai tos iliuzijos prislopo jau 1 min. po atakos kraštu ir nestipraus, bet preciziškai tikslaus Sergejaus Listopadovo smūgio.

Visgi Salininkai baltos vėliavos nekėlė, bet dar vienas Vitoro Salmaso įvartis antrame kėlinyje Vovos gyvenimą pavertė ramesniu.

„Rungtynės buvo labai sunkios. Varžovams leidome susikurti labai daug progų ir keletas jų buvo tiesiog šimtaprocentinės, – neslėpė Vovos treneris Ignas Rudzevičius. – Patys irgi galėjome įmušti daugiau, bet su realizacija tą dieną buvo problemų. Pergale pasidžiaugėme ir jau ruošiamės sezono finalui.“

Anot biteStats duomenų, Vova du trečdalius laiko valdė kamuolį ir apipylė varžovus smūgių kruša (22 ir 9, į vartų plotą – 10 ir 4).

„Jei Vovos statistika tiksli, tai per šias rungtynes atlikome tiek smūgių, kiek per visą atrą ratą kartu sudėjus“, – ironizavo Salininkų treneris Pranas Janušauskas.

Pirmenybių pabaiga jo komandai buvo komplikuota. Traumų išvarginti Salininkai prarado daug taškų, o paskutines rungtynes žaidė ne per daug mėgaudamiesi tuo.

„Antras ratas parodė, kad per daug esame priklausomi nuo vieno žaidėjo. Kalbant apie likusius – vieni dar negalėjo, o kiti jau negalėjo“, – palygino Pranas.

Ave.Ko. – Viltis 10:5 (2:3)
Kalvelių stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
3' Viliam Novicki 1:0
27' Teodoras Žukas 1:1
29' Aleksandr Borovko 2:1
31' Audrius Ivanovas 2:2
39' Marius Aukštolis 2:3
50' Žilvinas Dereškevičius 3:3
56' Aleksandr Borovko 4:3
57' Dmitrij Ovsejuk 5:3
70' Dmitrij Ovsejuk (iš 11 m) 6:3
71' Dmitrij Ovsejuk 7:3
75' Aleksandr Borovko 8:3
80' Žilvinas Dereškevičius 9:3
81' Viliam Novicki 10:3
85' Stanley Chinnso Uzoigwe 10:4
87' Teodoras Žukas (iš 11 m) 10:5

Kiti pretendentai į A diviziono auksą Ave.Ko. 22 ture turėjo ramesnį savaitgalį, nors vienu metu jiems teko vytis varžovus.

Vandensvydis ar regbis (išskirtiniu atveju rankinis) turbūt yra tos sporto šakos, kurioms rezultatas 10:5 yra artimesnis, nei futbolui.

Nestandartinių matmenų Kalvelių stadione nutinka visko – kartais komandos čia taip ir nepelno įvarčio, o kartais drauge priberia 15 įvarčių.

„Iš rezultato atrodo, kad žaidėme rankinį. Bent jau vietomis tai tikrai priminė rankinį, nes varžovai kokius keturis įvarčius įmušė po išmetimų iš užribio linijos. Tai toks ten ir futbolas buvo, – pasakojo Vilties B atstovas Teodoras Žukas. – Smagu, kad po pirmo kėlinio pirmavome ir atrodė, kad galime sugadinti jiems šventę. 5 įvarčių šį sezoną A divizione dar nebuvome mušę, bet ir praleidę 10 nebuvome. Kai tokie nesuvokiami aikštės išmatavimai, tai ir rezultatas fantasmagoriškas.“

„Viskas čia normalu. Žaidėme futbolą. Juk neseniai I lygoje buvo užfiksuotas rezultatas 15:1“, – priminė Ave.Ko. vadovas Sergejus Lajevskis.

Žinodama, kad Vova laimėjo, Ave.Ko. komanda į aikštę ėjo pergalės. Jau 3 min. įmušė įvartį ir panašėjo, kad dominuos, bet iki pertraukos spėjo paleisti varžovus į priekį 2:3.

„Per pertrauką atlikome reikiamus pakitimus ir rimtai pasikalbėjome. Visi labai aiškiai suprato mintį, kad auksinių rungtynių dėl 1 vietos gali ir nebūti, – prisiminė S. Lajevskis. – Antrame kėlinyje buvo gaila žiūrėti į varžovus, per pusę valandos krito 8 įvarčiai. Jų buvo įvairiems skoniams. Puikiai iš toli įmušė Dmitrijus Ovsejukas, jis vėl tapo diviziono snaiperių įskaitos lyderiu, sveikiname Dimą.“

Sekmadienį Ave.Ko. laukia lemiamas žūtbūtinis šio sezono mūšis dėl aukso prieš Vovos komandą.

„Lieka kova dėl aukso. Mes jo labai norime ir padarysime viską, kad laimėtume. Žaidėjai mirs aikštėje, bet laimės. Jie tikrai atiduos visas jėgas. Tikimės ir sirgalių palaikymo, tai mums labai padeda“, – tvirtino S. Lajevskis.

Futbolo Broliai–Railana – Viesulas 3:2 (1:2)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
7' Evaldas Lukaševičius 0:1
15' Tomas Mickevičius 1:1
40' Kostas Pavliuk (iš 11 m) 1:2
80' Ernestas Mininas 2:2
87' Tomas Mickevičius 3:2

Komandos sužaidė panašiai, kaip ir pirmo rato pabaigtuvėse. Tuomet Futbolo Broliai nugalėjo 4:2. Šį kartą jiems dėl pergalės teko stipriai pavargti. Vertėjo tą daryti, nes laimėję Futbolo Broliai sezoną pabaigė 7–oje vietoje.

Po šių rungtynių Viesulo komandai teko prisiminti tradicines klasikines klišas. Kad „kamuolys apvalus“ ir kad „toks jau tas sportas“.

Sportas toks, kad Viesulas likus žaisti 10 minučių pirmavo 2:1, bet baigė su pralaimėjimu 2:3.

„Mes jau senokai šį sezoną „palaidojome“. Todėl dabar tokie pralaimėjimai nebestebina ir nebeskaudina“, – ramiai viską priėmė Viesulo atstovas Vytautas Liubinas.

Kas mums liko?

A divizione liko sezono desertas. Sekmadienį 18.45 val. Senvagės stadione laukia auksinis sezono mūšis tarp Ave.Ko. ir Vovos komandų. Šiemet tarpusavio kovose nugalėtojas nepaaiškėjo – abejos rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0 ir 2:2.

Sekmadienį nugalėtojas pasiima viską. A diviziono komandas gerai pažįstančio Salininkų trenerio Prano Janušausko komentaras apie šį mūšį buvo labai aiškus: „Daug priklausys, kaip sužais Vovos žaidėjas Abdulas Gafaru Issahaku. Jei Ave.Ko. sugebės jį uždengti, turės visus šansus laimėti. O jei leis Abdului laisvai judėti po visą aikštę ir įsibėgėti, tai jau Vova turėtų nugalėti.“

Dvejos rungtynės dar lieka Viesului. Lapkričio 5 dieną jie persimes su kitais turnyro autsaideriais Vilties dubleriais. O Lapkričio 9 dieną Viesulas vyks į Trakus, kur jo su dideliu entuziazmu lauks Lentvaris. Jie jau matuojasi bronzos medalius, todėl susigadinti šventės nenorės. O gal šventę sugadins Viesulas?