Apžvalga: 2024 m. VRFS III lygos komandų pristatymas Visos

 

Tryliktasis VRFS III lygos sezonas prasideda su mažesniu komandų kiekiu. Po pernykščio sezono iš lygos pasitraukė FK Ataka, į SFL A divizioną persikėlė VJFK Trakai ir Geležinis Vilkas, o FC Vova apsijungė su dubleriais ir nusileido į SFL D divizioną.

Į III lygą iškopė Viltis B ir Top Kickers, prie regiono pirmenybių prisidėjo iš LFF II lygos iškritusi Vilniaus Žalgirio jaunimo U-19 komanda.

Nors komandų mažiau, jos turėtų būti stabilesnės ir lygos vadovybė tikisi išvengti neatvykimo į rungtynes atvejų. Pirmenybės nuo balandžio 12 iki spalio 20 d. vyks dviejų ratų sistema.

Sezono įžangoje – visų komandų pristatymas.

 

FK NAVIGATORIAI

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 2005 m. Šiemet pradeda dvidešimtą mėgėjiško futbolo sezoną. Pasiekimai: III lygos nugalėtojai 2018 m., antra vieta 2016 m. ir 2020 m., trečia vieta 2019 m. Spalvos: žalia ir juoda. Praėjęs sezonas: 6 vieta III lygoje ir aštuntfinalis Vilniaus taurėje.

Stadionas. Pagal ilgametę tradiciją Navigatoriai varžovus priima Senvagės stadione ir beveik visada – pirmadienio vakarais.

Treneris. Iš viso lygos dešimtuko išsiskirs tuo, kad šiemet nebeturės pagrindinio trenerio, ar aiškiai išreikšto žmogaus, kuris imtųsi tų funkcijų, stovėtų prie šoninės linijos ir patarinėtų bei reguliuotų keitimus. Komanda susirinks, kolektyviai aptars žaidimo planą, tarpusavio susitarimus ir eis žaisti. Komandos viduje juokaujama, kad kiekvieną kartą vyriausiuoju treneriu bus vyriausias žaidėjas, arba tas, kuris kitiems parūpins alaus ir giros. Bus įdomu.

Transferai. Kadangi pirmosios oficialios rungtynės tik pirmadienį vakare, kol kas neskuba deklaruoti galutinės savo paraiškos. Jos su nekantrumu laukia ne tik varžovai, bet ir patys Navigatorių senbuviai.

Užsimenama, kad bus ir sugrįžusių senų Navigų, ir naujokų, ir kolegų iš klubo dublerinės Old Boys komandos, o taip pat – užsieniečių, kuriuos pritraukė seni klubo nariai.

Dauguma ilgamečių Navigatorių žaidėjų šiemet rinksis ramesnį bei sėslesnį futbolinį gyvenimą Old Boys'uose ir pajudėjimą SFL B divizione.

Pasiruošimas. Intensyviomis treniruotėmis pasiruošimo cikle neapsikrovė, bet keletą kartų susirinko visi ir pasportavo. Sužaidė vienas draugiškas rungtynes – jose 1:2 pralaimėjo Medžiams.

Sezoną III lygoje pradės pirmadienį vakare rungtynėmis prieš debiutantus Top Kickers.

Komentaras. Navigatorių komandos komplektavimo darbus perėmęs Danielis Gunevič žadėjo, kad komandos gretos šiemet kažkiek susitrauks ir remsis 20-25 narių pajėgomis: „geriau mažiau, bet kokybiškiau“. Navigatoriai palankiai sutiko naujieną apie didesnį langą tarp I ir II ratų bei ilgesnes vasaros atostogas, nes nuo to pastaraisiais metais labai kentėdavo. Visgi neatmestina, kad pavienėse rungtynėse jiems prireiks didesnio pastiprinimo iš Old Boys'ų.

„Sužaidėme smagias draugiškas su Medžiais, o tai aikštėje daug reikalaujanti komanda, kuri bus viena iš favoričių laimėti lygą. Mūsų pasiruošimo procesas vyko mėgėjiškai ir jį toliau tęsime jau sezono metu. Bandysime atkurti komandos stabilumą per gražų ir įdomų futbolą, bandant kurti ir kombinuoti. Tikas – „kaifuoti“ kiekvienose rungtynėse“, – pažymėjo D. Gunevič.

Prognozė. 8 vieta. Pernai Navigatoriai išgyveno vieną sunkesnių savo istorijos sezonų ir kovojo su klubo narių apatišku požiūriu. Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis atvirai pripažino, jog dauguma „atsivalgę“ futbolo. Prieš šį sezoną įlieta šviežio kraujo, bet per pusmetį niekas stebuklingai nepasikeis. Navigatoriai tampa klasikine mėgėjų komanda, kuriai svarbiau linksmai pasižaisti, o rezultatas – kaip išeis.

 

FC TOP KICKERS

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 2016 m. Šiemet debiutuoja III lygos pirmenybėse. Pasiekimai: trečios vietos laimėtojai SFL A divizione 2023 m. Spalvos: mėlyna ir juoda. Praėjęs sezonas: 3 vieta SFL A divizione ir šešioliktfinalis Vilniaus taurėje.

Stadionas. Namų rungtynes labai norėjo žaisti Kalnų parke, bet dėl užsitęsusių šio stadiono biurokratinių reikalų pasirinko Pilaitės dirbtinę aikštę. Rudenį planuoja išmėginti rekonstruotą VFA stadioną (buv. Panerio).

Treneris: Sercanas Saylikas (32 m.). Top Kickers komandos senbuvis, su ja rungtyniaujantis įvairiuose turnyruose dar nuo 2018 m. Taip pat žaidęs Vilties komandoje ir netgi atstovavęs Rotaliui LFF II lygos pirmenybėse.

Transferai. III lygos naujokai į šį lygį atsiveda praktiškai naują komandą su įspūdingu kiekiu naujoku. Jų priskaičiuojama net 17.

Po praėjusio sezono išbraukė pasyvius žaidėjus, o silpnesnius perkėlė į dublerių komandą. Rimtesnis praradimas – Marijampolės Sūduvos auklėtinis Džiugas Omilevičius, nusprendęs išbandyti save II lygoje su Vilties komanda.

Kadangi didžiajame futbole nebeliko Akto ir FK Atakos, nemažai jų narių atkeliavo į Top Kickers komandą. Prie jos prisijungė Aivaras Meškinis ir Eimantas Budreckas, taip pat Augustas Valikonis, Evaldas Pliavga, Jokūbas Višinskas, Jonavoje žaidęs Arnas Neimantas, taip pat žiemos 7x7 turnyre solidžiai judėjęs Georgas Freidgeimas.

Top Kickers atstovas Deividas Maciulis viliasi, kad komandos lyderių žiedas formuosis aplink G. Freidgeimą ir Kickersuose jau žaidusius buvusius profesionaius futbolininkus Simoną Stankevičių bei Luką Artimavičių.

Pasiruošimas. Stipriai atsinaujinusi komanda nelabai turėjo laiko susižaisti – pasipraktikavo tik vienose draugiškose rungtynėse su klubo dubleriais. O savo žaidimą toliau styguos jau sezonui prasidėjus.

Pirmosios rungtynės pirmadienį su Navigatoriais taip pat bus labiau skirtos savo žaidimo, o ne varžovų silpnybių paieškoms.

Komentaras. D. Maciulis: „Komandoje daug atnaujinimų ir tikimės, kad tai padės išvengti pernykščių susirinkimo problemų. Iššūkių bus, nes dar nesame išsigryninę pagrindinių 15-16, didžiausią krūvį gausiančių, ir rotacijos žaidėjų. Todėl pirmieji 3-4 turai mums bus eksperimentų metas.

Apie III lygos pajėgumą kol kas galime spręsti tik pagal komandų sudėtis. Bet jei rinksimės tvarkingai, manau, kad būsime naujokai išsišokėliai, kurie kovos dėl medalių. Norime pasiimti ir Vilniaus taurę, ir kuo toliau nueiti LFF taurėje. Su tokia sudėtimi galime tai, klausimas – kaip pavyks susirinkti? Bent į pirmas sezono rungtynes jau registravosi virš 20 žaidėjų.“

Prognozė. 7 vieta. „Ant popieriaus“ atrodo gana įspūdingai ir vien žvelgiant į sudėtį tikrai galima svarstyti apie kovą dėl medalių. Bet realybėje viskas atrodys sudėtingiau, nes sezoną pradeda visiškai nesusižaidusi komanda. Be to, nėra aišku, kiek iš žinomų žaidėjų stabiliai rinksis viso sezono metu. Todėl naujokams pirmą sezoną gerai atrodytų ir garbingas pasirodymas kovojant dėl vietos lentelės viduryje.

 

FK VILTIS B

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 2017 m. susijungus su Žaibų komanda, o kitą sezoną pakeitė pavadinimą į Viltis B. III lygos debiutantai. Pasiekimai: antra vieta SFL A divizione 2023 m. Spalvos: juoda, balta ir raudona. Praėjęs sezonas: 2 vieta SFL A divizione ir šešioliktfinalis Vilniaus taurėje.

Stadionas. Namų rungtynėms nuomojasi LFF stadiono aikštę.

Treneris: Furkanas Saidas Yerlikaya (26 m.). Trenerio patirties įgijo treniruodamas vaikus. Anksčiau žaidė pagrindinėje Vilties komandoje ir Studentų futbolo lygoje, o pernai prisijungė prie Vilties dublerių, kai šiems buvo sunku surinkti sudėtį. F. S. Yerlikaya vėl panoro žaisti už Viltį LFF II lygoje, o kadangi gerai pažįsta klubo vidinę virtuvę, buvo priimtas optimalus sprendimas jam patikėti ir dublerių komandos trenerio pareigas. Furkanas yra Turkijos pilietis, bet seniai gyvenantis mūsų šalyje ir laisvai bendraujantis lietuviškai.

Transferai. Prie pernykščio „sidabrinio“ SFL A diviziono komandos branduolio prisijungė keletas naujokų, dauguma jų užsieniečiai, išlaikant dalinai „internacionalinę“ Vilties komplektavimo liniją. Šiemet nemažai tikimasi iš kelių naujokų vokiečių. III lygoje komandai padės ir pagrindinės ekipos jaunimas. Naujokams kryptį mėgins rodyti tie Vilties B žaidėjai, kurie praeityje yra sukaupę III lygos patirties – Vaidotas Jarašius, Artūras Tkačius ir komandos kapitonas Aleksas Stankevičius.

Pasiruošimas. Turėjo du kontrolinius testus. Pirmosiose draugiškose rungtynėse po šv. Velykų, dar be legionierių pastiprinimo ir praretėjusia sudėtimi, 0:2 nusileido lygos senbuviams AFK. Sezono išvakarėse sužaidė lygiosiomis 1:1 su Modulio-Nemenčinės komanda.

Komentaras. A. Stankevičius: „Mes pasiruošimą pradėjome vėliau, todėl kažko įspūdingo sezono pradžioje nesitikime. Susižaidimas ir bendras komandos klimatas tik konstruojamas, tad pirmi turai bus skirti apsiuostymui. SFL A divizione gal tik rungtynėse su pirmo ketverto komandomis reikėjo maksimalaus susikaupimo, o III lygoje toks bus kiekvienas turas.

Esame kuklūs ir konkretaus sportinio tikslo nedeklaravome – eisime nuo rungtynių prie rungtynių. Nors išlaikėme sudėties branduolį, bet yra ir daug naujokų, tad neaišku, kaip seksis. Stebuklų laukti nereikia, bet ir gale nenorime likti, tikimės pergalių. Kažkada norėtume pakartoti ir pagrindinės Vilties komandos sėkmę III lygoje, bet tam prireiks laiko ir kantrybės.“

Prognozė. 9-10 vietos. Draugiškos rungtynės parodė, kad jaunimui ir naujokams prireiks laiko integruotis į komandą ir susižaisti. Noro bei entuziazmo yra daug, bet ne vien tai lemia pergales. Vilties dublerių laukia sudėtingas debiuto III lygoje sezonas, pamokos ir taškų praradimai. Tad naujokams gali tekti fokusuotis į tikslą nelikti paskutiniais lygoje.

 

ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS FUTBOLO ASOCIACIJA-VERSMĖ

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 2014 m. III lygoje be pertraukų žaidžia nuo 2018 m. Pasiekimai: antros vietos laimėtojai 2018 m.; SFL taurės laimėtojai 2022 m. Spalvos: salotinė ir juoda. Praėjęs sezonas: 10 vieta lygoje ir aštuntfinalis Vilniaus taurėje.

Stadionas. Namų rungtynėse varžovus priima atnaujintame Elektrėnų Sporto mokyklos stadione. Ekstra atveju retkarčiais žaidžia Kaišiadoryse.

Treneris: Romas Ščiuka (38 m.). Prie Versmės komandos vairo stovi nuo pat jos debiuto III lygoje laikų. Praėjusį sezoną išgyveno sudetingą turbulentinį periodą, kai dėl vidinių konfliktų Elektrėnų komanda sužaidus kiek daugiau nei pusę sezono pasitraukė iš pirmenybių. Bet šiemet sugrįžta su naujomis ambicijomis.

Transferai. Įvyko rutininis kosmetinis prasivalymas, kai iš paraiškos buvo išbraukti beveik nežaidę arba visai nežaidę žaidėjai.

Tuo metu pastiprinimo paieška vykdyta aktyviai. Į aktyvą sugrįžta Martynas Matijoška ir Kasparas Naskauskas, jungiasi aukštesnio lygio futbolo ragavę Tomas ir Ignas Raštučiai, taip pat Nedas Labukas ir futsalo žvaigždė Vladimiras Derendiajevas, o svarbiausia naujiena – Arturo Juchno sugrįžimas.

Pasiruošimas. Selekciniai darbai užgožė kuklius pasirengimo procesus. Versmė tikėjosi vėlesnės sezono pradžios, po to viskas pasisuko kitaip ir galiausiai jie nespėjo sužaisti nė vienu draugiškų rungtynių.

Pirmasis krikštas šiai komandai – sekmadienio rungtynės Vilniuje su Vilties dubleriais.

Komentaras. R. Ščiuka: „Pradedame be draugiškų. Dabar pagrindinė užduotis ta, kad komanda susižaistų ir jaustų malonumą būdama aikštėje. O su tuo ateis ir rezultatai. Pirmąsias išvadas ir įspūdžius suformuoti bus galima po penkių turų.“

Prognozė. Kartu su Žalgiriu U-19 yra dvi III lygos komandos, sezoną pradedančios be žvalgybos draugiškose rungtynėse. Bet žalgiriečiai tai kompensuos treniruotumu, o pakitusiai Versmės komandai prireiks laiko susižaisti. Tai kainuos prarastų taškų ir realiu šios komandos pajėgumu laikytina kova dėl 6 vietos.

 

FK MEDŽIAI

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 2011 m., III lygoje be pertraukų žaidžia nuo 2017 m. Pasiekimai: lygos nugalėtojai 2019 m., antros vietos laimėtojai 2021 ir 2023 m. Spalvos: žalia ir balta. Praėjęs sezonas: 2 vieta III lygoje ir finalas Vilniaus taurėje.

Stadionas. Namų rungtynes vėl žais Senvagės stadione, o kritiniu atveju naudosis Pilaitės aikšte.

Treneris: Paulius Glosas (42 m.). Nuo pat Medžių įkūrimo jau 13 metų yra klubo vadovas, idėjinis lyderis, organizatorius, motyvatorius, iniciatorius ir, be abejo, pagrindinis treneris.

Transferai. Medžių komandoje reikšmingas praradimas – juos paliko sunkiai pakeičiamas krašto žaidėjas Dmitrijus Aschabovas, kuris nusprendė toliau žaisti jungtinėje Pabradės Modulio-Nemenčinės komandoje SFL A divizione.

Medžiai pildėsi Viliumi Juozėnu iš Salininkų, Eriku Mitsui iš Ukmergės antrosios komandos ir anksčiau TEC bei Gariūnuose žaidusiu Mykolu Antušu.

Pasiruošimas. Treniruočių ciklą tradiciškai pradėjo nuo draugiško susitikimo su dubleriais, vėliau pralaimėjo Širvintų VGTU-Vilkams (2:4) ir įveikė Navigatorius (2:1).

„Nieko gero draugiškose dar nepamačiau“, – sakė treneris, o jam didesnį susirūpinimą kelia kelių svarbių komandos žaidėjų traumos, nes sezoną teks pradėti be jų.

Pirmosiose rungtynėse sekmadienį Medžiai Pilaitės stadione priims Terą.

Komentaras. P. Glosas: „Istoriškai mums po prizinio sezono III lygoje būdavo prastesnis, todėl šiemet norėčiau išvengti tokios duobės. Draugiškos rungtynės įspūdžio nepaliko, bet matau potencialo. Atrodo, po antrosios vietos pernai komandai neturėtų trūkti motyvacijos siekti pirmosios. Bet tai, kaip jie rinkosi į treniruotes ir draugiškas – neramina. Nėra užsivedimo ir kartais atrodo, kad tik man vienam viso šito reikia. Žiūrėsime, galbūt rasime kuo pakeisti traumuotus, laimėsime vienas kitas rungtynes ir įsivažiuosime. Bet rimtesnio nusiteikimo norisi dar prieš sezoną, o ne jam prasidėjus.“

Prognozė. Medaliai ir 3 vieta. Stabiliai gerai sužaisti viso sezono Medžiams paskutiniais metais nepavyksta. Pernai jie užbuksavo sezono pradžioje, užpernai ir 2021 m. – viduryje. Tų trumpų stabtelėjimų pakanka, kad favoritai pabėgtų į priekį. Panašiai eis ir šiemet. Prizininkais III lygoje išliks, bet pernykštį sidabrą keis į klubo trofėjų spintoje trūkstamą bronzą.

 

FK TERA

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 1996 m. Pasiekimai: nuo 2021 m. III lygoje žaidžiančios komandos geriausias sezonas buvo pernykštis, kai užimta 4 vieta. Spalvos: raudona, balta ir mėlyna. Praėjęs sezonas: 4 vieta III lygoje ir aštuntfinalis Vilniaus taurėje.

Stadionas. Teros komanda lieka prie savo tradicijų namų rungtynes žaisti Nemenčinės stadione. Pasirodys jame nuo 3 turo.

Treneris: Aleksejus Kliosovas (48 m.). Vilniaus futbolo veteranas Teros treneriu tapo praėjusį sezoną. Pastaruoju metu paliko Spartaką, kuriam futsale atstovavo daugelį metų, ir visą dėmesį sufokusavo į Teros reikalus.

Transferai. Teros paraiška sezonui dar niekada nebuvo tokia ilga – jame šiuo metu figūruoja net 36 pavardės. Prieš šį sezoną į Teros gretas įsiliejo daug jaunimo. Bet kiekybė dar nereiškia kokybės. Klubo vadovas Sergejus Vasiljevas neslapukaudamas pareiškė, kad ne tik naujokai, bet ir visos komandos priešsezoninė veikla jam didelio įspūdžio nesukėlė. Daugiau – nerimo. Pasak vadovo, treniruotėse jo matytas vaizdas kol kas visiškai neįtikina, o šitai komandai dar reikia laiko. Kiek – niekas nežino.

Pasiruošimas. Geriau pralaimėti draugiškas nei oficialias rungtynes, bet Teros kontroliniai testai kelia nerimo signalus. Testuodamiesi su Vilties, Sūduvos B ir Pabradės komandomis, jie patyrė tris riebius pralaimėjimus ir praleido net 18 įvarčių.

Sezono startas lengvo pasivaikščiojimo taip pat nežada – sekmadienį laukia dvikova su praėjusio sezono sidabriniais prizininkais FK Medžiais.

Komentaras. S. Vasiljevas: „Prieš šį sezoną turiu daugiau pesimizmo, nei optimizmo. Ne taip viską įsivaizdavau. Iš komandos norėtųsi daugiau vidinės energijos, o kol kas jos nematau. Aišku, mes nekovosime dėl aukštų vietų. Kai pasižiūri į kitas komandas ar jų ambicijas, atrodo, kad mums palikta autsaiderių dalia. Manau, kad būtų gerai, jei Tera užimtų 6-7 vietas. Konkurencija šiemet didelė.“

Prognozė. 9-10 vietos. Po gero praėjusio sezono Teros laukia sugrįžimas į 2022-uosius ar 2021-uosius, kai rinko mažiau taškų, nei sužaidė rungtynių. Pasiruošimo rungtynės apnuogino daug problemų, sutvarkyti jas prireiks laiko ir traukinys jau bus nuvažiavęs. Jei pavyks įgyvendinti vadovo apkalbėtą tikslą – bus netikėtumas. Bet realiau atrodo laukianti kova dėl prestižo nelikti paskutiniais. Laukia sudėtingas sezonas.

 

ŠIRVINTOS/VGTU-VILKAI

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 2014 m. Pasiekimai: III lygos trečioji vieta 2023 m. Spalvos: mėlyna ir balta. Praėjęs sezonas: 3 vieta III lygoje ir ketvirtfinalis Vilniaus taurėje.

Stadionas. Namų rungtynes visada žaidžia Širvintų miesto stadione.

Treneris: Deividas Maciulevičius (27 m.). Praėjusiais metais tapo žaidžiančiuoju Širvintų komandos treneriu. Klubo vadovybė liko patenkinta trenerio įdirbiu bei pasiektais rezultatais, todėl šiemet sutarė tęsti bendradarbiavimą.

Transferai. Iš esmės liko visi pernykščio ansamblio atlikėjai, kurie pernai įrodė esantys konkurencingi ir galintys kovoti dėl aukščiausių pozicijų. O prie jų prisijungė keletas daug žadančių naujokų. Tai – futsal I lygoje dominavusios Vilnius TECH komandos atstovai Jurgis Stankevičius ir Danielius Zybartas bei iš III lygos pasitraukusios VJFK Trakų komandos vienas lyderių Mantas Leonavičius.

Pasiruošimas. Turėjo dvejas draugiškas rungtynes ir jose vienodais rezultatais 4:2 nugalėjo FK Medžius ir Lentvarį. Tačiau šių testų rimtai nevertina, nes patys rėmėsi visais pajėgiausiais turimais žaidėjais, o varžovai buvo ne stipriausių sudėčių. VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas norėjo prieš III lygos sezono startą apšilimui sužaisti SFL taures rungtynes, bet tvarkaraščiai pakoregavo planus. Todėl šį mėnesį, pridėjus LFF taurę, gali tekti žaisti kas 3-4 dienas ir toks intensyvumas žada rimtus krūvius.

Sezoną atidarys šeštadienį namų rungtynėmis su Žalgirio U-19 komanda.

Komentaras. H. Kerušauskas: „Mes kiekvieną sezoną einame kovoti dėl prizinių vietų. Pernai savo pasiekėme, bet galbūt pirmenybių lygis buvo silpnesnis, o mes surinkome stiprų kolektyvą ir prie sėkmės galėjome pakovoti dėl pirmosios vietos. Šiemet bandysime išlikti trejete. Nežnia, kaip atrodys lygos naujokai – Top Kickers surinko gerą komandą, Žalgirio jaunimas kelia daug klausimų. Mes mėgėjai, o jie jauni ir bėgantys, todėl visiškai nežinome, ko iš jų tikėtis. Manau, pirmosios mūsų rungtynės su jais pateiks bendresnį vaizdą visai lygai. Turime tikslą tapti prizininkais, o viskas susidėlios jau sezono eigoje.“

Prognozė. Praėjusį sezoną VGTU-Vilkai trečiuoju bandymu pagaliau tapo III lygos prizininkais. Tarpsezoniu išlaikė savo branduolį ir dar sulaukė pastiprinimo. Stabilumas garantuotas, todėl turi visas galimybes ne tik pakartoti, bet ir pagerinti pernykštį pasiekimą. Spėjimas – 2 vieta.

 

FK ŽALGIRIS U-19

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 2020 m. kaip Žalgirio klubo jaunimo komanda. Pasiekimai: 2020 m. LFF II lygos Pietų zonoje užėmė antrąją vietą. Spalvos: žalia ir balta. Praėjęs sezonas: II lygoje užėmė 11 vietą tarp 16 komandų, bet iš I lygos iškritus Žalgiriui B, C komanda privalėjo leistis laipteliu žemiau.

Stadionas. Namų rungtynes Žalgirio jaunimas žaidžia Senvagės stadione.

Treneris: Žalgirio vaikinus treniruoja ukrainiečių specialistas Romanas Lenski. Jam talkina Žalgirio akademijos techninis direktorius Justinas Baužys.

Transferai. Iš pernai II lygoje žaidusios komandos liko tik 4 jos nariai – šeštadalis arba septintadalis visos sudėties. O apskritai Žalgirio U-19 sudėtis bus labai kintanti viso sezono, ar bent pirmo rato, metu. Pasak akademijos vadovo, kol iki birželio vyksta jaunimo U-18 pirmenybės, artimiausias kelias savaites III lygoje galima tikėtis eksperimentinės žalgiriečių sudėties su akademijos treneriais aikštėje. O vasarai prasidėjus planuojamas 2007-ųjų kartos permetimas į šią komandą. Ir tada varžovų lauktų rimti reikalai.

Pasiruošimas. III lygos debiutantai nežaidė nė vienų draugiškų – turėjo tik bendras treniruotes. Ir šeštadienio išvyka į Širvintas jiems taps pirmuoju testu. Yra nuogąstaujama, kad nepasikartotų užpernykštis BFA-B scenarijus, kai pavienėse rungtynėse jie stiprinosi pagrindinės komandos nariais ir mėgėjus maldavo į miltus. Tačiau J. Baužys atkerta, kad „Mes – ne BFA, ir duoto žodžio laikysimės“. Tai reiškia, kad jie nesiųs kontraktuotų žaidėjų, turinčių aukščiausių tikslų II lygoje, pasibėgioti į III lygos pirmenybes. To paties žadama nedaryti ir su tais žalgiriečiais, kurie II lygoje gaus bent 60 minučių žaidimo laiko.

Komentaras. J. Baužys: „Jokių sportinių tikslų sau nekeliame. Vienintelis tikslas – kad jauni žaidėjai gautų po 90 minučių žaidimo laiko, tobulėtų ir pamatytų, kaip atrodo sportinių tikslų siekiantis vyrų futbolas. Ir džiaugsimės užėmę bet kokią vietą, ar tai būtų 5-a, ar 10-a. Nemanau, kad mėginsime atimti medalius iš kitų komandų, bet būsime konkurencingi. Kai kuriais savaitgaliais mesime iššūkį visiems, bet taip pat bus savaitgalių, kai varžovams pasiseks, nes sudarysime komandą akademijos trenerių pagrindu, kurie nesitreniruoja kartu. Kiekviename ture mūsų sudėtis keisis ir tai bus netikėtumas mums patiems – net nežinome, ką išleisime į aikštę artimiausiose rungtynėse.“

Prognozė. Žalgirio jaunimas  pretenduoja tapti lygos tamsiuoju arkliuku arba X faktoriumi. Reguliariai besitreniruojantys jaunuoliai turės aiškų pranašumą prieš lygos senbuvius mėgėjus ir gali nesunkiai nugalėti bet kurį pirmenybių favoritą, bet lygiai taip pat dėl sudėties kaitos prarasti „neplanuotų“ taškų. Stabilumo stoka tikriausiai neleis užsitikrinti pakankamo taškų kiekio prizinei vietai, bet viršutinėje lentelės dalyje tikrai bus. 4-5 vietos.

 

AFK (Alternatyvus futbolo klubas)

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 2007 m. Pasiekimai: antra vieta 2022 m. buvo kol kas vienintelis kartas, kai AFK tapo III lygos prizininkais. Spalvos: mėlyna ir balta. Praėjęs sezonas: 5 vieta lygoje ir pusfinalis taurėje.

Stadionas. Daugybę sezonų AFK namų rungtynes žaidžia Senvagės stadione.

Treneris: Eivinas Zagurskas (34 m.). Buvęs Vilniaus Žalgirio futbolininkas AFK komandai diriguoti pradėjo 2022 m. ir šioje rolėje pradeda trečią savo sezoną.

Transferai. Praėjusiais metais AFK kentėjo dėl prasto žaidėjų susirinkimo į rungtynes. Pagrindinis fokusas šį pavasarį buvo sutelktas į stabilumo paieškas. Siekta išlaikyti pagrindinius komandos narius ir – svarbiausia – išsigydyti senas traumas. AFK atsisveikino su mažai aktyviais nariais ir turėjo du rimtus praradimus: Aringas Juška perėjo į TransINVEST B komandą, o Julius Kibirkštis sugrįžo į Žalgirio C gretas.

Bet AFK spėjo pasipildyti rimtais naujokais: prie jų prisijungė vartininkas Gytis Jakubaitis, prieš porą metų gynęs Panevėžio Ekrano vartus, taip pat gynėjas Nojus Jančiauskas bei saugai Matas Kirkutevas ir legionierius iš Ispanijos Inigo Perezas.

Pasiruošimas. AFK vadovas Darius Navikas kol kas pozityviai nusiteikęs dėl žmonių aktyvumo sezono išvakarėse – treniruotėse žaidėjų vidurkis siekė apie 20. Optimistiniai ženklai pernai sunkiai susirinkdavusiai komandai, todėl tokio aktyvumo jie norėtų visą laiką.

Tiesa, apart gausių treniruočių, jie spėjo sužaisti tik vienas kontrolines rungtynes. Jose, būdami be kelių savo lyderių, 2:0 įveikė Vilties B komandą.

Žiemą SFL 7x7 turnyre AFK C divizione užėmė trečiąją vietą. Ir suprato vieną dalyką: stabilus žaidėjų susirinkimas daug prisideda ir prie bendros komandos nuotaikos, ir prie rezultatų.

Sezoną pradeda penktadienį Fanų stadione rungtynėmis prieš Granitą.

Komentaras. D. Navikas: „Pradedame geromis nuotaikomis – turėjome neblogą sezono atidarymą, į jį susirinkome gausiai, taip pat gausiai renkamės ir į treniruotes. Jei išlaikysime šią tendenciją, šiemet galime kažką nuveikti. Tikslas – medaliai. Sunku nuspėti kitų komandų pajėgumą, bet „ant popieriaus“ mes pajėgūs imti medalius. Viskas priklausys nuo to, kaip rinksimės – ateisime į kas antras, ar kas trečias rungtynes, išlaikysime stabilumą, ar ne. Be abejo, labai laukiame ir LFF taurės burtų. Norėtume revanšo prieš Žalgirį...“

Prognozė. Pastaruosius sezonus AFK pradeda su dideliais lūkesčiais, bet tik 2022 m. juos pateisino. Dažnesniu atveju viskas baigiasi nusivylimu dėl kritusios motyvacijos sezono eigoje, suprastėjusio rungtynių lankymo ir, svarbiausia, dėl traumų. Šios priežastys vėl paliks juos „už brūkšnio“. Spėjimas: lentelės vidurio komanda, 4-5 vietos.

 

NAUJOSIOS VILNIOS FK GRANITAS

Klubo facebook profilis. Įkurtas: 2002 m. Pasiekimai: 3 kartus III lygos nugalėtojai (2016, 2022 ir 2023 m.), antra vieta 2015 m., trečia vieta 2017 ir 2021 m. Spalvos: raudona ir juoda. Praėjęs sezonas: 1 vieta lygoje ir taurės pusfinalis.

Stadionas. Sezono pradžioje namų rungtynes žais Fanų stadione. Balandžio pabaigoje arba gegužę sugrįš į savo stadioną Naujojoje Vilnioje.

Treneris: Pavelas Svirskij (31 m.). Prie Granito vairo stovi nuo pat šios komandos debiuto III lygoje. Tai yra nuo 2015 m. ir šis sezonas jam bus jau 10-asis. Žiemą pirmą kartą subūrus VRFS rinktinę, P. Svirskij tapo vienu jos trenerių.

Transferai. Prieš kiekvieną sezoną Granito sudėtis beveik nesikeičia – jos lyderiai kitų komandų niekada neieško. O šis tarpsezonis buvo bene pirmas, kai galima sakyti, jog Granitas netgi sustiprėjo. Pirmiausiai reikia paminėti pernai profesionalo karjerą baigusį Valdemarą Borovskį. Iš Naujosios Vilnios kilęs ilgametis Riterių futbolininkas aikštėje turėtų tapti pagrindine III lygos figūra. Šiemet nebeliko Granito B dublerių komandos, o keletas jų žaidėjų prisijungė prie pagrindinės komandos. Todėl šiemet, skirtingai nei ankstesniais metais, Granitas gali mėgautis prabanga per rungtynes turėti po 4-5 keitimus.

Pasiruošimas. Vienintelėse draugiškose rungtynėse susitiko su pernai SFL C divizioną laimėjusia Šalčininkėlių Ketera ir pasiekė prieš ją rezultatyvią pergalę 6:3. Prie pasiruošimo ciklo galima priskirti ir VRFS Supertaurės rungtynes prieš Ave.Ko. sekmadienį bei sunkią pergalę 2:1. Sezoną pradeda penktadienį Fanų stadione dvikova su AFK.

Komentaras. P. Svirskij: „Šiemet norime susirinkti kuo daugiau trofėjų Vilniuje ir nueiti kaip įmanoma toliau LFF taurėje. Žinau, kad kitos komandos norės atimti titulą iš mūsų ir matau labai rimtai nusiteikusius FK Medžius ir VGTU-Vilkus. Bet mūsų motyvacija vėl laimėti III lygą ir tapti pirma komanda, kuri tą padarytų tris sezonus iš eilės. Iki šiol to niekam nebuvo pavykę.“

Prognozė. Trenerio išsakyta mintis geriausiai atspindi Granito nusiteikimą ir tikslą. Neįmanoma nuspėti, kokios sumaišties į III lygos hierarchiją įneš Žalgirio jaunimas, bet sudėtį praplėtęs Granitas turi viską, kad vėl taptų geriausiais. Spėjimas: 1 vieta.