B divizionas: Mūšį dėl sidabro laimėjo Visinčia Visos

Turbūt svarbiausios B diviziono priešpaskutiniojo turo rungtynės vyko Šalčininkėliuose, kur vietos Visinčia 2:1 nugalėjo Katastrofą. Tai, galima sakyti, buvo mūšis dėl antrosios vietos. Tiesa, Visinčia tos antrosios dar neužsitikrino. Teoriškai. Praktiškai aš jau lažintis galėčiau, kad sidabras atiteks Šalčininkėlių komandai.

Įdomi situacija susiklostė B2 pogrupyje. Prieš paskutinį turą dvi jo komandos surinko po 21 tašką, dar dvi – po 20. Kuri viena iš to ketverto praras vietą B divizione, paaiškės savaitgalį.

B1 pogrupis

Prieš paskutinįjį turą B1 pogrupyje situacija tokia: varžytuvėse dėl trečiosios vietos Visinčia lenkia Katastrofą vienu tašku ir jeigu per jai likusias dvejas rungtynes surinks bent du taškus, sidabras – jos.

Į medinius medalius – ketvirtąją vietą pretenduoja šiuo metu ją užimanti Viesulo ir šiuo metu ją bandanti prisivyt Granito Senjorų komandos. Tėvynės Sąjunga nepretenduoja. Jos aukščiausias galimas pasiekimas – penkta vieta.

Na o pirmą vietą jau prieš aprašomąjį turą užsitikrino Gariūnai.

Granitas Senjorai – Gariūnai 3:3

Priešpaskutines savo šio sezono rungtynes Gariūnai žaidė Naujojoje Vilnioje.

Ir jos nebuvo jiems eilinis pasivaikščiojimas po aikštę. Ir net su trimis taškais iš stadiono prie bažnyčios neišvyko. Ir prie pralaimėjimo buvo arčiau nei prie pergalės.

Galima sakyti, kad Gariūnus savo hetriku išgelbėjo rezultatyviausias diviziono futbolininkas Deividas Linauskas.

O iš tiesų mačas vyko labai permainingai. Šeimininkai į priekį išsiveržė pirmi. Mačo pradžioje. Vėliau Gariūnams pavyko persverti rezultatą. Bet dar pirmą kėlinį Granitas Senjorai išlygino. O antrą vėl ėmė pirmauti.

Ir tik 80-ą minutę rezultatas tapo lygus galutinaI.

Aš rašiau anonse, kad kaip per sviestą, per Granitą Gariūnai šįkart nepereis (pirmojo rato rezultatas – 11:2 Gariūnų naudai). Vis tik tikėjausi, kad svečiams pavyks iškovoti minimalią pergalę 1:0.

Visinčia – Katastrofa 2:1

Jei neskaitytume pergalės techniniu rezultatu prieš Tėvynės Sąjungą, Katastrofos pastarojo meto rezultatai būtų tikra katastrofa – penkios nelaimėtos rungtynės paeiliui.

Bet kaip ten bebūtų, Katastrofa bet kokiu atveju medalius buvo užsitikrinusi dar prieš aprašomą turą. Šiame ture Katastrofa tiesiog pralaimėjo sidabrą. Ir gaus bronzą. Nemanau, kad blogai.

Mače Šalčininkėliuose šeimininkai jau 16 minutę pirmavo 2:0. Katastrofai liko padaryti neįmanoma – ne tik išlyginti (kas būtų palikę kur kas geresnius šansus Visinčiai), bet ir persverti rezultatą.

Nors negali sakyt, kad Katastrofa to padaryt nebandė. Bandė. Tik ne viskas pavyko. Anot Katastrofos futbolininko Nedo Suoko, ypač – antrajame kėliny: „Du skirtingi kėliniai - jeigu pirmajame sėkmingai ir tiksliais perdavimais išeidavom į puolimą bei susikūrėme ganėtinai daug progų, tai antrajame žaidėme priešingai, be jokios idėjos, darėme daug klaidų ir vis pritrūkdavo šalto proto.

Jau pačioje rungtynių pradžioje prasileidome įvartį, kai nesusikalbėjo gynėjas ir vartininkas. Po šalto dušo bandėme žaisti ramiai ir tiksliais perdavimais pereiti link varžovų vartų. Susikūrėme bent kelias šimtaprocentines progas, bet vis pritrūkdavo tikslumo, o tuo tarpu gavome ir antrą įvartį, kas apsunkino galimybes grįžti į kovą dėl sidabro.

Antrojo kėlinio pradžioje privalėjome spausti varžovų vartus, ką sėkmingai ir darėme, nes jau po kelių minučių pelnėme įvartį. Sušvelninus rezultatą mūsų žaidimas pasikeitė ir klaidų buvo daugiau nei sėkmingų epizodų. Turėjome kelias geras progas išlyginti, bet varžovų vartininkas sužaidė puikias rungtynes.

Reziumuojant galima pasakyti, kad nei aikštė, nei lietus, nei varžovai per daug neišgąsdino, nes puikių progų turėjome tiek mes, tiek oponentai. Visinčia geriau išnaudojo progas ir jų vartų sargas sužaidė puikias rungtynes, kas ir nulėmė tokį rezultatą.“

Apžvalgininko prognozėje buvo įrašyta Visinčios pergalė 3:1.

Viesulas – Tėvynės Sąjunga 5:1

O šiame mače atspėjau nebent per rungtynes įmuštų įvarčių skaičių. Prognozavau čia lygiąsias 3:3.

Viesulas apie lygiąsias ir negalvojo. Laimėjo užtikrintai. Kaip jie patys tai vertina. Buvo stipresni – bet ne tiek, kiek išreikšta rungtynių rezultate. Pagal varžovų vertinimą.

Viesulo futbolininkas Vygandas Masilionis: „Rungtynės susiklostė labai gerai - įtikinama pergale 5:1. Lietus, žinoma, pasunkino žaidimo ritmą (kadangi viskas žymiai slidžiau buvo), bet su tuo susitvarkėme gerai, jautėmės gana ramūs ir užtikrinti. Valdėme žaidimą nuo pirmų minučių ir laukėme, kada galiausiai atsiriš varžovų vartai. Antrajame kėlinyje intriga buvo iki 75 minutės, kol įmušėme 3-iąjį įvartį ir tada greitai sekė likusieji. Gaila, kad prasileidome vieną įvartė po klaidos aikštės viduryje. Žinoma, didžiulis ačiū mūsų vartininkui Meirūnui, kuris ištraukė kelis ypatingai pavojingus kamuolius.“

Tėvynės Sąjungos vadovas Alvydas Eidukaitis: „Rungtynių rezultatas neatspindi aikštėje vykusios kovos, varžovai buvo stipresni, bet ne tiek. Iki 75 min. vyko lygi kova ir tik po trečio įvarčio nuleidome rankas ir perstojome kovoti. Iki 75 min. mes atrodėme gal net geriau. Gaila, kad sunku buvo su progų realizacija.

Šiose rungtynėse noriu išskirti teisėjus. Ne iš geros pusės. Nuošalių vienas kraštinis užfiksavo tiek, į kiek mes per visą sezoną nebuvome patekę ir pagavę varžovų. Mūsų puolėjui pabėgant 1x1 ir likus 1 metrui iki baudos aikštelės, varžovas jį tempia už maikutės, po to pagavęs už rankos pargriauna - gynėjui rodoma tik geltona (tada rezultatas dar buvo 1:2). O rungtynių pabaigoje Viesului kontratakuojant, gynėjas žvilgteli į šoninį ar nėra nuošalės, mato jį atsisukusį nugara į aikštę ir besikalbantį su žiūrovais...“

B2 pogrupis

Taigi, kaip jau rašiau įžangoje, B2 pogrupyje po pastarojo turo susiklostė tokia padėtis, kad keturios komandos turi po 20-21 tašką ir žemiausią vietą iš tų komandų užėmusi ekipa turės (bent jau teoriškai) būti laikoma iškritusia į žemesnę lygą.

Skaidiškėms ir Medžiams-2 šiuo klausimu turėtų būti lengviau. Jiems bereiktų tik įveikti turnyro autsaiderius (Skaidiškės ir lygiųjų pakaktų užsitikrinti ne žemiausią iš ketvirto vietą). Sunkiau gali būti Euforijai Tirolai ir Vieniems Vartams. Jų tarpusavio susitikimas veikiausiai bus išgyvenimo mačas.

Bet tai bus ateinantį savaitgalį. O mes grįžkime prie to, kas nutiko praėjusį.

Medžiai-2 – Skaidiškės 5:1

Skaidiškės galėjo išvengti tos dabartinės situacijos. Jei būtų įveikusios Medžius. Taip kaip prognozavo joms apžvalgininkas (2:1). Tada skaidiškiečiai galėtų būti ramūs – niekas iš B diviziono jų neišmes.

Bet įvyko visiškai kitaip.

Nuo mačo pradžių abi komandos nė negalvojo pasirinkti gynybą, o ne puolimą. 3 minutę įmušė Skaidiškės, praslinkus dar dviem minutėms, Medžiai-2 rezultatą išlygino. Ir tuoj pat persvėrė.

Ir po to neleido Skaidiškėms įmušt daugiau. Patys smaginosi. Ypač Jevgenijus Rymovas, pasižymėjęs keturis kartus.

Taip įsivažiavo Medžiai, kad net, kai vienam jų teisėjas parodė raudoną kortelę, nesustojo.

Pilk – Euforija Tirola 0:5

Euforija Tirola laimėjo ketvirtą kartą paeiliui. Kol kas ji yra laimėjusi visus antrojo rato mačus.

Bet po ne kokio pirmojo rato vis dar nėra užsitikrinusi ne žemesnės, nei 9-oji vietos.

„Prieš paskutinį, išlikimą ar iškritimą iš diviziono nulemsiantį, SFL turą nuotaikos mūsų stovykloje pakilios, o komanda atrodo susitelkusi, susižaidusi ir užsivedusi labiau nei bet kada, - rašo Euforijos Tirolos komandos kapitonas Artūras Bazys. - Sužaidėme puikias, netgi euforiškas rungtynes: apvalus rezultatas švieslentėje, akiai patrauklus žaidimas priekyje, nebraškanti gynyba ir geras palaikymas iš tribūnų net ir vėsoką sekmadienio vakarą. Vienas iš geriausių savo rungtynių mūsų ekipoje sužaidė Gabrielius (2 rezultatyvūs perdavimai ir daug pavojingų progų), taip pat Karolis, du kartus pasižymėjęs įvarčiu ir kartą rezultatyviu perdavimu, abu mūsų Edgarai: saugas ir vidurio gynėjas - žaidę faktiškai be klaidų.

Prieš paskutines rungtynes neramina tik tai, kad net po 4 pergalių iš eilės (ir praleidžiant tik du įvarčius) yra galimybė likti už išlikimo borto. Nerimo prideda ir tai, jog viskas spręsis istoriškai mums neparankiame, parketo kietumo dangos Fanų stadione prieš solidžią Vienų Vartų ekipą. Visgi, paskutinį turą pasitinkame labiau kaip iššūkį: turime puikią progą nutraukti Fanų stadiono prakeiksmą ir permainingą, traumų kupiną sezoną pabaigti išliekant B divizione. Nepaisydamas rungtynių baigties, galiu iš anksto pasakyti, kad po šio neįprasto, psichologiškai sunkaus sezono tiek aš, tiek komandos vadovas Andrejus bet kokiu atveju didžiuosimės nudirbtu darbu, sustiprėjusiais tarpusavio ryšiais komandoje, išsiplėtusiu palaikymu ir bendru klubo judėjimu į priekį.“

Vygantas Šepetis (Pilk): „Tai buvo vienos iš prastesnių Pilk rungtynių šį sezoną. Nepavyko nei sėkmingai gintis nei užpulti. Atrodo, kad susirinko beveik ta pati sudėtis kaip ir kiekvienose rungtynėse bet pats žaidimas buvo blankokas. Gal įtakos turėjo ir gana greitai praleistas įvartis bei dar du, kritę pačiame pirmojo kėlinio gale. Vėlgi nepavyksta išnaudoti savo progų. Jų nebuvo labai daug, bet mes neišnaudojome, o varžovų vartininkas žaidė gan užtikrintai. Mums pavykus išlaikyti teigiamą rezultatą pirmą kėlinį rungtynių dažniausiai jau nepaleidžiame, tada tarsi įsijungia komandos antras kvėpavimas ir visas rungtynes sugebame sužaisti aukšta nata. Bet jei gauname greitus įvarčius ar daug pralošinėjame, tada jau sustojame ir nuo kokios 60 min. jau laukiame rungtynių pabaigos. Šiaip varžovai žaidė gan užtikrintai ir kontroliavo žaidimo eigą, taigi jų pergalė visiškai pelnyta. Galima sakyti kad ruošiamės jau C divizionui, ten save ir savo gerbėjus džiuginsime, manau, žymiai dažniau...“

O spėjimas? Prognozuodamas, rašiau, kad rungtynes 4:1 laimės euforikai.

Futboliukas – Vieni Vartai 2:2

Galima sakyti, kad šiame mače Futboliukas atėmė taškus iš Vienų Vartų. Bet galima sakyti ir kad jis du taškus prarado, neišlaikęs pergalės. Aš pats tai labiau linkstu prie antrojo varianto.

Rungtynės, kaip pagal vienos iš komandų pavadinimą, ėjo į praktiškai į vienus vartus. Pirmą kėlinį į juos atakavo Futboliukas, antrą – Vieni Vartai.

Kėlinio viduryje slidžioje Fanų stadiono aikštėje bandydamas išgelbėti situaciją sau įsimušė prie savo vartų atsidūręs Vienų Vartų puolėjas Benas Paulėkas.

Futboliukas,  vis atakavęs iki įvarčio, nenustojo pulti ir po jo. Ir per vieną kampinių Tomas Svilainis galva nukreipė kamuolį į varžovų vartus.

Dar po to vienos atakos metu Vienus Vartus gelbėjo skersinis.

Bet antrą kėlinį iniciatyvą jau turėjo Vieni vartai. O Futboliuko gynyba visiškai prairo. Kartą varžovams pasiekti įvartį padėjo ir vartininkas. Žodžiu, likus žaisti 10 minučių rezultatą Vieni Vartai sulygino.

Ir daugiau progų Vieni vartai turėjo, bet nesugebėjo jų išnaudoti. Futboliuko puolėjas antrą kėlinį nebent kartą buvo išbėgęs prieš vieną vartininką, bet įveikti jo nepajėgė.

Žodžiu – lygiosios su nežymia Futboliuko persvara.

Ir visiškas apžvalgininko nepataikymas su prognoze, pagal kurią Vieni Vartai turėjo laimėti 4:1.

B1 pogrupis

Visinčia – Viesulas

10.18 14.00 Šalčininkėliai

Pirmą ratą Visinčia Viesulą įveikė be didelio vargo – 5:1. Mačas vyko tuose pačiuose Šalčininkėliuose.

Manau, kad Visinčia ilgai nestabdys su antrosios vietos užsitikrinimu ir vėl nugalės Viesulą tuo pat rezultatu.

Katastrofa – Granitas Senjorai

10.18 18.00 Fanų

Pirmą ratą Katastrofa įveikė Granitą Senjorus 2:1.

Na ir kiek ta Katastrofa pastaruoju metu bepatirtų nesėkmių, tikiu, kad sezoną ji užbaigs pergale. Sakykim – tuo pat rezultatu 2:1.

Gariūnai – Tėvynės Sąjunga

10.18 20.10 Senvagės

Pirmą ratą Gariūnai nugalėjo Tėvynės Sąjungą užtikrintai – 7:3.

Dabar labai didelės motyvacijos neturės nė viena komanda.

Spėsiu įtikinamą Gariūnų pergalę 5:0, nes man sunku patikėti, kad TS jiems rimtai pasipriešins.

Granitas Senjorai – Visinčia

10.24 11.00 Naujoji Vilnia, Naujasis

Pirmosios šių komandų rungtynės Šalčininkėliuose baigėsi lygiosiomis 1:1.

Į Naują Vilnią šalčininkėliečiams teks grūstis šeštadienio rytą. Manau tai, o ir motyvacijos trūkumas, užsitikrinus antrąją vietą, bus paranku jų  varžovams. Kurie ir laimės šias rungtynes 2:1.

B2 pogrupis

Vieni Vartai – Euforija Tirola

10.17 16.15 Fanų

Pirmą ratą Vieni Vartai įtikinamai nugalėjo Euforiją 5:2.

Išgyvenimo mačas. Euforiją jame tenkins lygiosios, Vieniems Vartams būtina pergalė. Vieną „išgyvenimo mačą“ susikaupę Vieni Vartai šiemet jau laimėjo – 2:1 prieš Medžius-2, kai sprendėsi patekimo į aukštesnįjį šešetą klausimas. Bet nieko ta pergalė jiems nepadėjo.

Euforija laimėjo visus mačus po to pasidalijimo.

Spėsiu šias rungtynes baigsiantis lygiosiomis 1:1 Euforijos naudai.

Pilk – Medžiai-2

10.18 14.45 Senvagės

Atkaklų pirmojo rato šių komandų tarpusavio susitikimą 1:0 laimėjo Medžiai.

Prognozuoju, kad jie laimės ir antrą mačą. Šį kartą 3:1.

Futboliukas – Skaidiškės

10.18 20.00 Fanų

Skaidiškės 7:2 nugalėjo Futboliuką pirmajame rate.

Pažiūrėjau, kaip Futboliukas pagirtinai rungėsi su Vienais Vartais ir nutariau pastatyti už jį. Ims ir pateiks skaidiškiečiams nemalonų siurprizą – 1:0.

Ir išliks Skaidiškės B divizione tik per tai, kad savo laiku Vieni Vartai nepajėgė atvažiuot į Rudaminą ir pralaimėjo techniniu rezultatu 0:3.