B divizionas: Nepraradusių taškų liko du Visos

FK Katastrofos nuotr.

Atvirai pasakysiu – mane nustebino Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono trečiojo turo rezultatai.

Ir jei tai bus ne koks nors išskirtinis netikėtumų turas, galiu prognozuoti nensupėjamą komandų kovą ir ateityje. Ir visiškai paniavą spėjimuose, kas užims kokią vietą. Galbūt išskyrus dvi pirmas ekipas – nei taško nepraradusias Granitą B ir Navigatorius Old Boys.

Tiesa, Granito ir Navigatorių dublerių pergalės trečiajame ture nebuvo panašios viena į kitą. Navigai laimėjo sunkiai ir patys tą pripažino. Granitas B antrą kartą paeiliui įmušė dviženklį įvarčių skaičių.

Granitas Senjorai ir Geležinis Vilkas patyrė pralaimėjimus ir todėl po trijų turų nepraradusių taškų komandų liko dvi.

Stickers, Skaidiškės ir Ozo Tapyrai dar nėra iškovoję nė vieno taško.

Beje, turas vyko Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų dieną. Bet komandos (bent jau dauguma jų) nesiskundė, kad rinkimai būtų sutrukdę jų susirinkimui.

Bet apie viską – paeiliui.

Granitas Senjorai – Tėvynės Sąjunga 0:1

Prieš šį susitikimą labiausiai neramu buvo dėl Tėvynės Sąjungos. Vis tik tai komanda su politinės partijos pavadinimu ir jos žaidėjai dalyvavimu rinkimuose turėjo būti suinteresuoti.

Bet nieko – susirinko, nuvažiavo Naująją Vilnią ir dar nugalėjo Granito veteranus, tuo gerokai nustebindami mane (nors prognozėje stačiau už nedidelę Naujosios Vilnios futbolininkų pergalę 3:1, tačiau tuo faktu,kad jie nugalės buvau tvirtai įsitikinęs).

„Rinkiminis turas su sėkmės pagalba mums baigėsi sėkmingai“, - pradėjo savo laišką Tėvynės Sąjungos komandos vadovas Alydas Eidukaitis.

Tiesa, šito galėjo ir nerašyt. Visi juk žino, kad pirmame rinkimų ture laimėjo Tėvynės Sąjungos remiama Ingrida Šimonytė...

O vat kaip ten ėjosi futbolo rungtynėse? Kažkodėl Alvydas tuo, kas vyko Naujojoje Vilnioje, futbolu vadinti nenori: „Nežinau, ar turėčiau ką daug pasakoti apie šias rungtynes, nes jos buvo žaidžiamos Naujosios Vilnios senajame stadione. Tokios kokybės stadione man asmeniškai SFL pirmenybėse rungtyniauti turbūt nebuvo tekę. Taigi ir rungtynių nevadinčiau futbolu. Džiaugiamės, kad pirmosiomis minutėmis įmušėme įvartį po smūgio iš baudos aikštelės prieigų ir su sėkmės pagalba išlaikėme tokį rezultatą. Kodėl su sėkmės? Nes varžovai neišnaudojo dviejų 11 metrų baudinių, pirmo kėlinio pabaigoje ir antro viduryje. Įvardinti kas geriau atrodė, sunku. Gal kiek ilgiau kamuolį kontroliavo varžovai, bet ir mes turėjome momentų tiek pirmame kėlinyje, tiek antrame. Tikiuosi, SFL vadovai aplankys Naujosios Vilnios senąjį stadioną ir įvertins ar tikrai jame galima rungtyniauti.“

Pasak Alvydo, TS rezultatai rinkimuose ir aikštėje nėra susiję: „Mūsų rezultatai niekaip nesusiję su rinkimais. Tikiuosi, ir toliau stebinsime patį rungtynių rezultatais, nes vis tiek spėsi mums neigiamą baigtį (mes nepykstame).“

Na čia tai nėra kaip prieštaraut. Spėsiu neigiamą. Ir rinkimuose, ir aikštėje. Na gerai, galbūt I. Šimonytė kitame ture ir turi kokį šansą prieš Gitaną Nausėdą, bet TS komandai kitame ture tai ir praleisti mažiau nei 10 įvarčių bus pasiekimas...

Bet apie prognozes - apžvalgos pabaigoje.

Granitas B – Stickers 12:1

Aš taip draugiškai Stickeriams prognozavau pralaimėjimą tik 0:4. Ir dar parašiau, kad nesitikiu, jog Granitas B dar kartą įmuš dviženklį įvarčių skaičių. Įmušė. Prisidėjo prie to ir tragiškas Stickerių rinkimasis. Bet apie tai lai pasakoja jų vadovas Ruslanas Daškevičius, pats, beje, irgi nebuvęs mače: „Na, man pačiam savaitgalis buvo labai įdomus - dalyvavau tėvo vestuvėse, tai teko praleisti rungtynes, tad daug negalėsiu papasakoti. Aišku, kai rezultatas 1:12, tai viskas ir taip aišku. Deja, taip jau sutapo aplinkybės, kad šeštadienį penki žaidėjai iškrito prieš pat rungtynes ir tas rungtynes pradėjome devyniese ir be vartininko, vėliau atvažiavo dar du žaidėjai. Pirmam kėlinyje vyrai dar laikėsi, atsilikinėjome 0:3, po pertraukos pavyko net sušvelninti, bet tai tebuvo košmaro pradžia, nes gavome 1:12, ir tai yra mūsų klubo antirekordas.

Noriu atsiprašyti Granito B, kad taip išėjo su susirinkimu, antrame rate tikrai susirinksime.“

Robertas Urbanavičius (Granitas B): "Rinkomės neblogai, su tuo kol kas problemų neturime. Esame labai patenkinti, kad rungtynės buvo filmuojamos. Pasižiūrėjome ir padarėme šiokias tokias išvadas. Rezultatas yra toks, koks yra. Tačiau neįvykdėme trenerio prieš rungtynes duotų užduočių. Dėl to esame nepatenkinti ir visa tai aptarėme, išanalizavome. Labai norime padekoti Stickeriams, kad kovojo iki galo, kovojo lyg rezultatas visuomet būtų buvęs 1:0 Superkomanda, superkolektyvas - didelis jiems ačiū!"

Na ir ką man pridėti? Nebent tai, kad Žygimantas Kirsis įmušė 5 įvarčius, o Darekas Zaviša – 3. Ir kad Granito B įvarčių santykis po trijų turų – 28:3.

Ozo Tapyrai – Navigatoriai Old Boys 0:1

Kaip ir rašiau, Navigatoriams Old  Boys trečioji pergalė klostėsi skirtingai, nei kitam lyderiui. Dar kiek ir viena viską laimėjusia, bei viena viską pralošusia komandomis būtų mažiau.

Aurimas Baubkus (Navigatoriai Old Boys): „Nežinau, ar tai tikrai buvo tik rinkimai, ar labiau - geras oras, kad į rungtynes vos rinkome 11 žmonių. Nors vėliau, turbūt dėl neramios sąžinės, susirinko net 14 žaidėjų, tačiau ir tiek buvo per mažai tokių karštu oru.

Apie pačias rungtynes galiu pasakyti, kad jos buvo sunkios. Nors ir turėjome kelias pusproges, tačiau vos pavyko įmušti ir bent kažkiek pataikyti į apžvalgininko prognozes. Labai džiaugiamės trim taškais, nes šį kartą mums sėkmė šypsojosi.

Toks neeilinis įvykis įvyko per pertrauką, kai kokį penktadalį stadiono palaistė vandeniu. Tai buvo smagu žaisti, kai toje vietoje kamuolio slydimas ir bucų sukibimas buvo kitoks.“

Taikė, taikė Navigai į mano prognozę, bet liko ji vis vien labai tolima nuo realybės, nes joje buvo rezultatas 7:1 Old Boys naudai.

Beje,  Ozo Tapyrai taip pat, kaip ir jų varžovai savo susirinkimu nesidžiaugė. Komandos socialinio tinklo Facebook paskyra: „Ir toliau renkam baronkas. Šiandien negana to, kad žaidėm su vienais diviziono lyderių Navigatoriais Old Boys, turėjom rimtų komplektacijos problemų. Susirgusių, traumuotų ir nespėjusių susitvarkyt reikalų gavosi daugiau nei pusė komandos ir šeštadienio vakarą suskaičiavom, kad turim tik 9 žmones. Šiaip netaip pavyko suderint papildomų rezervų ir sugebėjom rungtynes pradėt 11 žmonių su aikštės žaidėju vartuose ir praktiškai 9 saugais bei vienu puolėju aikštėje (bent taip tie žaidėjai buvo pratę lošt). Morališkai nuo suolo palaikė traumuoti Vasia su Seniu, o pirmo kėlinio gale atvyko pasiklydęs Rolas :)

Crazy Tomso idėja spustelt varžovus varžybų pradžioje, kol dar buvo sveikatos, iškart buvo vienbalsiai atmesta.

Na ir visai tvarkingai kažkaip gavos palaikyt tą kamuolį gynyboj, nedaryt klaidų. Patys keletą kartų buvom prie varžovų vartų, bet Navigų vartininkui rimto darbo nebuvo. Prie savo vartų irgi tvarkėmės gana gerai ir nors varžovai sukūrė keletą pavojingų momentų, įvarčiais jie nevirto.

Deja, vienintelį rungtynių įvartį 62 minutę pelnė Navigų puolėjas, netikėtai perkėlęs kamuolį iš kokių 20-25 metrų.

Dėl 0 taškų šiek tiek gaila, bet žaidimas šiandien tikrai nenuliūdino.“

Katastrofa – Skaidiškės 4:1

Ir čia nepataikiau. Spėjau pergalę 2:1 Skaidiškėms. Bet aikštėje į tai net panašu nebuvo...

Vaidotas Kazlauskas (Katastrofa): „Nežinau, ką dar turime padaryti, kad priverstume apžvalgininką truputį pergalvoti savo spėjimus. Į mačą su Skaidiškėmis pirmą kartą šiemet susirinkome gausesnės sudėties, o varžovai priešingai - ant suolo turėjo vos porą galvų. Tai pamatę nusprendėm, kad reikia spausti. Spaudėm, mušėm, bet varžovai ilgai laikėsi dėka gero vartininko žaidimo. Bet netrukus gavom dovanėlę, pasižymėjom, varžovai netrukus gavo raudoną, liko mažumoje, įmušėm antrą ir atrodė, kad antram kėliny primušim dar.

Gavosi priešingai - žaidėm kažką neaiškaus, o Skaidiškės bandė paspausti ir laikinai perėmė kontrolę. Tačiau greitai atsigavom, atakos vėl pradėjo ristis link varžovų vartų ir galų gale pridėjom trečią. Skaidiškės neblogu smūgiu sušvelnino, bet netrukus ketvirtu užbaigėm rungtynes.

Smagu, kad susirinkom, laimėjom, įsirašėm taškus, išlipom iš minusinio įvarčių santykio, tačiau neapleidžia mintis, kad tokiose rungtynėse galėjome primušti ir dar daugiau - kas ten žino, sezono finiše tas įvarčių santykis gali kažką lemti.“

Geležinis Vilkas – Euforija Tirola 1:4

Prisipažinsiu,kad šis rezultatas – man didžiausia turo staigmena. Neveltui juk Geležinį Vilką vertinau kaip vieną didžiausių B diviziono turnyro favoritų. Ir prognozėje buvo nelabai didelė, bet ganėtinai užtikrinta vilkų pergalė 2:0.

Nors Geležinio Vilko vadovas Dariūs Indriūnas tikino, kad viskas galėjo būti kitaip, o jo komandai tiesiog nepasisekė, kaip ten bebūtų, Geležinio Vilko košmaras nuo šiol bus Laurynas Slavinskas, įmušęs visus keturis Euforijos įvarčius.

D. Indriūnas: „Pirmą kėlinį pradėjome gerai, turėjome iniciatyvą, pirmi įmušėme įvartį ir atrodė, kad viskas einasi pagal planą, bet kėlinio pabaigoje grubi vartininko klaida, tuoj pat padaryta klaida gynyboje - ir į pertrauką einame su vieno įvarčio deficitu. Antrame kėlinyje Fortūna atsuko mums nugarą, turėjome nemažai 100-procentinių progų, kurių neišnaudojome, plius grubus priešininkų žaidimas neleido mums pasižymėti. Nors atrodė, kad tuoj pakeisime varžybų eigą.Ir kai visi nubėgome lyginti rezultato, gavom dvi kontras ir du įvarčius. Nesiteisiname, bet keli pagrindinės sudėties vilkai nežaidė, nes laižosi traumas, o po šių rungtynių traumuotų sąrašas tik pailgėjo. Manome, kad jauni žaidėjai dar nėra gerai susižaidę ir ši nesėkmė išeis tik į naudą jaunimui, o komandos GV treneris Šarūnas padarys išvadas ir rudenį atsirevanšuos Euforijos treneriui Andrejui antrojoje šachmatų partijoje...“

Artūras Bazys, Euforijos Tirolos komandos kapitonas: „Sekmadienį susirinkome gana gausiai: keli žaidėjai paskutinę sekundę atkrito, keli prisijungė, todėl turėjom 5-6 keitimus. Ant suolo turėjom ir fanų štabą. Visai neblogai, kaip šiltam ir rinkiminiam sekmadieniui. Žinojome, jog žaisim prieš gausią jaunatvišką Geležinio Vilko komandą, todėl stengėmės išnaudoti savo pranašumus - truputį didesnę patirtį SFL'e ir tvirtesnį sudėjimą, bei nuslėpti trūkumus, kurių čia neįvardinsiu... Tikėjomes kovingų rungtynių, tokios jos ir buvo - Vilkai daugiau kontroliavo kamuolį, turėjo keletą pavojingų prasiveržimų ir pelnė įvartį, nepraėjus pusei pirmo kėlinio. Ttačiau mes nepasimetėme ir jau pirmo kelinio pabaigoje Laurynas pelnė 2 įvarčius. Antrasis kelinys pasižymėjo tuo, kad jame buvo nemažai kieto futbolo ir diskusijų su teisėjais dėl skirtų ir neskirtų baudų. Visgi, tai nesutrukdė mūsų kraštams Karoliui, Aleksejui ir Olegui grėsmingai veržtis kraštais, o Laurynui pridėti dar 2 įvarčius,kad solidžiu pokeriu atsidarytų įvarčių sąskaitą B divizione. Puikiai sužaidė ir mūsų vartininkėlis Rolandas, patraukęs kelis mirtinus smūgius iš arti. Prieš rungtynes tikslą turėjom vienintelį - pasiimti 3 taškus. Jį ir pasiekėme, o pergalę pasaldino dar ir tai, jog sugebėjome atsitiesti, pirmi praleidę įvartį.“

Futboliukas – Trivartis 4:1

Trečias B diviziono 4:1 buvo užfiksuotas Futboliuko ir Trivarčio mače. Čia irgi neatspėjau, nes tikėjausi rezultatyvių lygiųjų 3:3.

Tai, kad varžovai buvo stipresni, pripažino ir Trivarčio komandos žaidėjas Artūras Stepanovičius. Tiesa, jo manymu 4:1 - kiek per didelis rezultatas tam mačui, vertininant komandų pajėgumus.

 „Susirinkimas į rungtynes buvo neblogas, nuotaikos geros, tad tikrai tikėjomės teigiamo rezultato, - pradėjo pasakojimą apie susitikimą jis.- Rungtynių pradžioje vyravo apylygis žvalgybinis futbolas, sugebėjome sukurti kelis perspektyvius išpuolius ir manėme, kad viskas einasi gerai ir situacija daugmaž kontroliuojama. Vis gi sugebėjome lygioje vietoje gan nepavojingoje situacijoje uždirbti 11 metrų baudinį į savo vartus, dar po dešimties minučių praleidome antrą įvartį ir nugrimzdome į rimtą nokdauną - nesisekė absoliučiai niekas: nei bent šiek tiek ramiai palaikyti kamuolį, nei pakovoti aikštės vidury ir užsikabinti už “niekieno” kamuolių, nei organizuoti kažkokį spaudimą varžovų vartams. Laimei, visą tą laiką vidurio gynėjai dirbo išsijuosę ir tik jų pastangomis gan aukštai sukilęs ir inertiškai žaidžiantis Trivartis nebuvo dar kartą nubaustas įvarčiu. Kažkokios koordinuoto žaidimo prošvaistės pradėjo atsirasti tik pačioje kėlinio pabaigoje, tačiau paversti jas apčiuopiamu rezultatu nepavyko. Bet bent jau atsirado kažkokio optimizmo nuotaikos, kad galbūt dar ne viskas prarasta ir pavyks užsikabinti už iš rankų slystančių rungtynių.

Tačiau antroje kėlinio pradžioje, po gynėjų ir vartininko nesusikalbėjome įsimušėme įvartį į savus vartus ir, iš esmės, viskas tapo aišku. Esant tokiam rezultatui ir prastam trivartininkų žaidimui, kažką kardinaliai pakeisti šiose rungtynėse nesimatė jokių galimybių. Į mūsų bandymą pelnant įvartį bent pabandyti atkurti kažkokią intrigą, Futboliukas tuoj pat atsakė savuoju tiksliu smūgiu ir likęs pusvalandis buvo pažymėtas bergždžiomis Trivarčio pastangomis kažką sukurti ir ramia Futboliuko būsena nesunkiai tai griaunant.

Visas rungtynes absoliučiai impotentiškai atrodęs Trivartis tikrai nebuvo vertas taškų. Kita vertus, tris pirmus įvarčius į savo vartus atsivežėme patys, varžovai įdėjo ne itin daug pastangų. Padėjus oponentams sukrauti tokią solidžią persvarą, mums teko imtis plano B ir bandyti žaisti pozicinį žaidimą (ko Trivartis daryti nemoka), o Futboliukas tokiame vaidmenų pasiskirstyme jautėsi gan komfortiškai. Visgi nemanau, kad galutinis rezultatas objektyviai atspindi jėgų santykį - Futboliukas tikrai pelnytai nugalėjo (ir Trivartis itin ženkliai prie to prisidėjo), bet tikrai nebuvo keturiomis galvomis geresnis, kaip kad rodo rezultatas 4:1.“

Lešekas Jankovskis (Futboliukas):

„Negalėčiau teigti, jog rezultatas mums netikėtas. Ir pirmose dvejose rungtynėse galėjome laimėti, tiesiog pritrūko sėkmes, o gal būt susižaidimo.

Šį kartą viskas pavyko. Dominavome aikštėje visų rungtynių metu ir pelnėme nusipelnytus 3 taškus, todėl rezultatas nenustebino.“

Anonsas

Euforija Tirola – Granitas Senjorai

05.19 14.00 Širvintų

Komandos nėra tarpusavyje žaidusios oficialių mačų.

Prognozė: Atkakli kova ir lygiosios 1:1.

Skaidiškės – Navigatoriai Old Boys

05.19 16.30 Rudaminos Žolės Riedulio

Komandos nėra tarpusavyje žaidusios oficialių mačų.

Ryngtyniauti dėl kortelių negalės Michailas Mlynskis (Skaidiškės).

Prognozė: Nuvylė mane Skaidiškės, tai dabar prognozuosiu triuškinama Navigatorių pergalę 6:1.

Trivartis – Ozo Tapyrai

05.19 18.00 Fanų

Rimčiausias SFLo derbis ir didžiausia priešprieša. Nors didžiajame futbole oficialiuose mačuose komandos yra susitikę ne tiek daug – šešis kartus. Tris mačus laimėjo Trivartis, du – Ozo Tapyrai, vienerios rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Na ir esu tikras, kad čia viskas paprastai nesibaigs. Lygiosios 2:2, abi komandos nepatenkintos. Ypač Trivartis.

Geležinis Vilkas – Futboliukas

05.19 18.30 Kariškių

Geležinis Vilkas Futboliukui – ypač nesėkmingas varžovas. Šešis kartus komandos žaidė tarpusavyje – visus šešis laimėjo Vilkas.

Bet Futboliuko nusiteikimas sekmadieniui – labai kovingas. L. Jankovskis: „Kitą sekmadienį su geru nusiteikimu keliausime į kariškių stadioną pasiimti dar 3 taškus ir sugrįžti į žadėtą kovą dėl medalių.“

Na kad jau Futboliukas taip aršiai nusiteikęs, o Geležinis Vilkas mane nuvylė per rungtynes su Euforija, spėsiu, kad šį kartą vilkai nelaimės. Lygiosios 1:1.

Tėvynės Sąjunga – Granitas B

05.19 20.00 Fanų

Komandos trapusavyje rungsis pirmą kartą.

Prognozė: nei daug, nei mažai – 7:0 Granito B naudai.

Stickers – Katastrofa

05.22 19.00 Panerio

Ilga šių komandų tarpusavio kovų istorija yra kur kas naudingesnė Katastrofai. Ji laimėjo 10 tarpusavio mačų, Stickeriai – 1, 3 baigėsi lygiosiomis.

V.Kazlauskas (Katastrofa): „Kitame ture savaitės viduryje laukia Stickers. Kažkokia įdomi tendencija, jau trečią kartą paeiliui žaisime su komanda, kuri praėjusiame skaudžiai gavo nuo Granito dublerių. Situacijos nepalengvina tai, kad žaisime Paneryje - aikštėje, parankioje tokioms gynybinėms komandoms. Tačiau bandysim tą nervų karą laimėti ir pratęsti smagią seriją.“

Prognozė: Na tegu šis turas būna lygiųjų turu. 2:2.