B divizionas: Svarbiausiame derbyje - gulinčio suspardymas Visos

Jeigu man reikėtų išrinkti penkis svarbiausius Sekmadienio Futbolo Lygos pirmenybių B diviziono 15-ojo turo įvykius, tai penktą vietą skirčiau Stickers žaidimo pagerėjimui. Šįkart jie ne vien skaičiavo, kiek įvarčių praleis, bet ir bandė pasivaržyti su Katastrofa.

Ketvirtoji vieta – rezultatyviausio diviziono futbolininko Žygimanto Kirsio penkių įvarčių kerštas Tėvynės Sąjungai.

Trečia vieta - Euforijos nesėkmė Granito Senjorų aikštėje, jų vartų šturmas ir vietoj baudinio gautos kortelės.

Antroji vieta – Geležinio Vilko Pergalė mače tarp dviejų rimčiausių pretendentų į diviziono bronzą.

Ir pirmoji vieta – triuškinamai 5:0 pasibaigęs supeprincipinis Ozo Tapyrų mačas su Trivarčiu.

Na o dabar – apie visą tai šiek tiek plačiau.

Granitas Senjorai – Euforija Tirola 3:2

Labai atkaklus mačas. Ypač jo pabaiga.

Euforija įmušė pirma. Bet iki pertraukos šeimininkai persvėrė rezulotatą savo naudai.

O vos įsibėgėjus antram kėliniui, persvarą padidino.

Viskas baigtis turėjo 87 minutę, kai Granitas Senjorai gavo teisę į baudinį. Tačiau Viktoras Frizelis jo neišnaudojo ir tuo įkvėpė varžovus.

Netrukus Euforija sušvelnino santykį. Ir po to pradėjo šturmą. Kuris baigėsi swvečių futbolininko griuvimu varžovų baudos aikštelėje ir apeliavimais į tesėją skirti baudinį į Granito vartus.

Už tai du Euforijos futbolininkai buvo apdovanoti geltonomis, vienas – raudona kortele.

„Žodžiu jie dė to buvo labai įpykę, - pasakojo Granito Senjorų saugas Arturas Dubinovičius.

Pačias rungtynes jis apibrėžė štai kaip: „Pagal mane, tai žaidimo persvarą turėjome mes. Ir galimybių turėjome daugiau. Tik po to, kai rungtynių pabaigoje pirmaujant 3:1 neįmušėm 11 metrų, o varžovai iš kontratakos sušvelnino rezultatą, jie ėmė mus šturmuoti. Tas šturmas tęsėsi visas paskutines penkias minutes, visą tą teisėjo pridėtą laiką. Žodžiu, nesakysiu, kad mes buvome daug stipresni. Panašu, kad mūsų komandos vienodos, bet progų mes turėjome šiek tiek daugiau.“

Po šio pralaimėjimo Euforija dar labiau nutolo nuo išsvajotosios trečiosios vietos.

Prognozuodamas šio mačo rezultatą nepataikiau. Spėjau Euforijos Tirolos pergalę 2:1.

Katastrofa – Stickers 4:2

Na štai. Pagaliau Stickers rezultatas panašus į žmonišką. Kad ir pralaimėjo. Kad pralaimėjo, aišku, šiek tiek gaila. Būtų ką apčuopiamesnio iškovoję šiose rungtynėse - gal apskritai nuotaika ir motyvacija pasitaisytų?

Katastrofa, aišku, su tais mano teiginiais vargu ar sutiktų, bet šiuo atveju mano subjektyvumas atleistinas, nes remiasi užuojauta visiškam autsaideiui.

Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius ir pradėjo kalbą nuo to, kad pagaliau pavyko pažaisti, o ne vien skaičiuoti praleistus įvarčius, ką daryti Lipdukai šiemet jau buvo įpratę.

„Na, realiai pirmą kartą normaliai pažaidėm per paskutinius 5-6 turus, t.y. negavome 0:10 ar kažkaip panašiai, - rašo jis. - Pavyko surinkti 13 žmonių, atėjo didelė dalis pagrindo žaidėjų, todėl ir žaidimas atrodė visai kitaip nei įprasta. Po pirmo kėlinio pirmavome 1:0, nors iniciatyva, aišku, priklausė Katastrofos žaidėjams. Nors antro kėlinio pradžioje praleidome du greitus įvarčius po grubių klaidų, o vėliau ir dar du, bet pagaliau grįžo tas malonumas žaisti futbolą. Manau, tai yra labai svarbu. Apibendrinus - pelnyta Katastrofos pergalė.“

Katastrofos futbolininkas Paulius Petravičius: teigė, kad kaip ten bebūtų, jo komanda aikštėje atrodė kur kas geriau, nei autsaideriai: „Žaidimas nebuvo prastas, bet sunkiai sekėsi su progų realizacija. Tuo tarpu varžovai pirmajame kėlinyje išnaudojo bene vienintelį savo šansą. Po pertraukos du greiti įvarčiai viską sustatė į vietas. Galėjo skirtumas būti ir didesnis, bet kamuolys sunkiai rasdavo kelią į lipdukų vartus.“

Prognozuodamas rezultatą įrašiau Katastrofos pegalę 6:1. Ir džiaugiuosi, kad Stickers sužaidė kur kas geriau, nei spėjau.

Granitas B – Tėvynės Sąjunga 7:2

Nors rezultatas iš pažiūros atrodo įtikinamas, socialinio tinklo Facebook Granito klubo paskyra rungtynes apibrėžė, kaiplabai daug nervų kainavusias. „Vakar daug nervų ir jėgų kainavusios rungtynės prieš Tevynės Sajunga baigėsi Granito B pergale Rungtynių didvyriais ir gelbetojais tapo Žygimantas Kirsis ivarčiai ir Darius Kazubovičius“ – rašo Granito Facebookas.

Ir iš tiesų. Pirmąjį ratą Granitą B įveikusi Tėvynęs Sąjunga ir dabar nebuvo nusiteikusi jam nusileisti.

Į pirmą Ž. Kirsio įvartį TS netrukus atsakė savuoju. Ir pirmas kėlinys baigėsi lygiai – 1:1.

O antrajame Naujosios Vilnios stadiono svečiai išsiveržė į priekį.

Vistik neilgai trukus į Tėvynės Sąjungos įvarčiai pasipylė vienas po kito.

Žodžiu, mačas kažkiek priminė Lietuvos rinktinės susitikimą su Portugalija, o Kirsis - Granito B Cristiano Ronaldo. Tik įmušė daugiau. Penkis. O pati komanda – septynis.

Tėvynės Sąjungos komandos vadovas Alvydas Eidukaitis: „Rungtynes lyderiams pralošėme smarkiai, bet džiaugiamės, jog bent 65 minutes pavyko sukovoti. Iki to laiko pirmavome ir neatrodė, kad prasileisime per 25 minutes 6 įvarčius. Neatlaikėme jų pasiūlyto tempo ir nesusitvarkėme su jų lyderiais. Taigi pralošėme komandai, kuri turi kelis žaidėjus nuo kurių dalyvavimo/nedalyvavimo priklauso komandos rezultatas. Po pirmų rungtynių jų gretose buvo keli pasikeitimai, visas rungtynes aikštėje praleido žaidėjai sumušę visus įvarčius, ko pirmose rungtynėse nebuvo.

Dar norėčiau padėkoti Granitui B už išpildytą prašymą dėl rungtynių datos perkėlimo iš šeštadienio 18 val. į sekmadienį.“

Prognozėje spėjau šeimininkų pergalę 5:1.

Ozo Tapyrai – Trivartis 5:0

Va tai tau... Ozo Tapyrai antrą kartą be jokių prošvaisčių varžovams laimėjo prieš Trivartį. Ir šįsyk dar daugiau nei pirmą ratą.

Aišku, tai visai galimas scenarijus dviejų lentelės kaimynų tarpusavio kovose mėgėjų futbole, kur komandai blogiau susirinkus – ji gali būti gerokai silpnesnė.

Bet ne šių kaimynų. Nes matyt visas SFLas gerai žino apie legendinius šių dviejų ekipų santykius. Mačas Tapyrai – Trivartis yra laikomas derbių derbiu.

Ir dabar jau Trivartis negalės sakyti, kad sezonas nusisekė, net jei laimės visas likusias rungtynes.

Trivarčio žaidėjas Artūras Stepanovičius sako tikėjęsis dviejų lygių varžovų dvikovos, o ne pasijusti gulinčiu, kurį spardo.

Aš irgi taip galvojau, kai prognozavau rezultatą 2:2.

Bet duokime žodį A. Stepanovičiui: „Nesinori daugžodžiauti po tokios tragiškos principinių rungtynių baigties. Tai turėjo tapti mūšiu tarp dviejų apylygių varžovų, o virto gulinčiojo spardymu. Neieškosiu jokių pasiteisinimų, nes bendras šio sezono akistatų su Ozo Tapyrais rezultatas (0:8) verčia tiesiog tyliai tupėti kamputyje ir kūkčioti - du svarbiausi sezono mūšiai pralaimėti į vienus vartus ir be jokių prošvaisčių.

Sekmadienį aikštėje kažką panašaus į futbolą žaidėme tik pirmame kėlinyje, kai sugebėjome bent kažkiek padoriai apsiginti ir imituoti kažkokį kontržaidimą. Nors jokių progų nesukūrėme, bet bent jau neleidome Tapyrams grasinti savo vartams (įvartį praleidome po grubios vartininko klaidos). Antroje rungtynių pusėje tik bevališkai stebėjome, kaip varžovai galva “uždaro” kampinius (3 įvarčiai iš 5). Patys atakoje atrodėme apgailėtinai. Jau ne pirmą kartą visiškai nesugebėdami pristatyti kamuolio puolėjui - vis pastrigdavome kažkur aikštės viduryje. Rungtynių pabaigoje pabandėme paspausti varžovus ir pažaisti kiek kiečiau, tačiau tai išvirto geltonomis kortelėmis ir vienu pašalinimu. Dabar turime savo komandos atstovą nedrausmingiausiųjų diviziono žaidėjų sąrašo viršuje. Tarpsezoniu prie komandos prisijungęs naujokas trykšta energija ir noru kovoti - kartais netgi per daug.

Belieka tik pasveikinti Ozo tapyrus ir tikėtis, kad mūsų akistatos kitąmet nenutrūks. Tikėtina, kad pratęsime jas jau C divizione.“

Futboliukas – Geležinis Vilkas 1:2

Šį kartą Geležinis Vilkas iškovojo labai sunkią ir labai reikalingą pergalę.

Pergalę, už kurią, pakiliai sakant, duoda šešis taškus.

Nes Futboliukas – pagrindinis Vilkų varžovas kovoje dėl medalių.

Juolab, kad prieš turą Geležiniam, pirmavusiam prieš dar vieną konkurentę Euforiją, nepavyko išsaugoti net trijų įvarčių persvaros.

Dabar pavyko dviejų. Anot Geležinio Vilko vadovo Dariaus Indriūno – nelengvai.

D. Indriūnas: „Kontroliavome didžiąją dalį rungtynių, bet pradėjome improvizuoti taktinėmis schemomis ir tuo pasinaudoję priešininkai sušvelnino skirtumą. O pajutę kraują, pradėjo žaisti aktyviai, bet kariškiai paskutines minutes sužaidė be klaidų ir pavyko išvengti praeitų varžybų scenarijaus...“

Prognozėje nurodžiau Geležinio Vilko pergalę 3:2. Ką gi, negali sakyti,kad labai jau neatspėjau.

Navigatoriai Old Boys – Skaidiškės 5:3

Žiūrėk tu man, kaip Skaidiškės pasipriešino Navigatoriams Old Boys... Savo laiku net 3:1 pirmavo. Absoliučiai ne taip, kaip galvojau, spėdamas, kad Navigai iškovos ramią pergalę 4:0...

Žodžiu, antrasis kėlinys, kurį Old Boysai laimėjo 3:0, nulėmė skaidiškiečių nesėkmę.

Apie susitikimą Navigatorių Old Boys žaidėjas Vilius Kadys: "Rungtynės vyko gan aukštu tempu, be didesnės žvalgybos. Po vartininko klaidelės pirmi praleidome įvartį, labai greitai ir antrą. Netrukus E. Bublevičius nuo kampinio puikiai įsuko kamuolį į vartus (1:2). Ilgai nepasidžiaugėme, gavome dar vieną (1:3). Tuomet K.Strolys sušvelnino (2:3), na o pirmojo kėlinio pabaigoje teko ne kartą imtis už galvų dėl ypač apmaudžiai neišnaudotų progų - ilsėtis galėjome išeiti jau pirmaudami. Antrajame kiek geriau išnaudojome progas, varžovai kiek pavargo, tad pavyko iškovoti 3 taškus. Nepaisant to, jog atsilikome 1:3, nepasakyčiau, jog pergalę iškovojome labai sunkiai. Manau, antrasis įvartis prieš pertrauką buvo esminis, minimaliai atsilikdami jautėme, jog antrajame kėlinyje progų atsitiesti dar turėsime, o motyvacijos netrūko. Skaidiškės paliko malonų įspūdį - korektiška, mažai šnekanti komanda, kuriai gal būt pritrūksta stabilumo. Prieš sezoną maniau, jog tikrai bus pirmajame šešetuke.“

Karolis Strolys iš Navigatorių Old Boys pelnė trivartį (hattricką).

Stickers – Navigatoriai Old Boys

09.13 20.00 Fanų

Pirmojo rato rungtynes Navigatoriai Old Boys laimėjo visai padoriu reuzltatu 3:1. Ir tada Stickeriai dar ir pirmi įmušė, o į pertrauką išėjo prie lygaus rezultato.

Vis tik dabar, kad ir gerai susirinktų Lipdukai, vargu ar gali tikėtis net tokio rezultato. Žodžiu, antrą kartą paeiliui spėsiu Stickeriams prlaaimėjimą 1:6.

Granitas Senjorai – Futboliukas

09.14 12.00 Naujoji Vilnia. Naujasis

Pirmąsias šio sezono rungtynes komandos sužaidė lygiosiomis 1:1.

Šiuo metu Granitas Senjorai specializuojasi pretendentų į prizus nuotaikos gadinime. Nugalėjo Tėvynės Sąjungą, vėliau Euforiją.

Nors ir Futboliukas tebepretenduoja į medalius, šįsyk nujaučiu, kad Granito seneliams pratęsti tradicijos nepavyks. Bet ir Futboliukas nesidžiaugs. Tos pačios lygiosios tuo pačiu rezultatu 1:1.

Euforija Tirola – Granitas B

09.15 16.00 Širvintų

Pirmą ratą Granitas B nugalėjo Euforiją Tirolą 2:0.

Kažkodėl man atrodo, kad šį kartą Euforija kibs lyderiams į atlapus labai smarkiai. Prognozuosiu Granito B pergalę 2:1, lemiamą įvartį įmušus rungtynių pabaigoje.

Ozo Tapyrai – Skaidiškės

09.15 17.30 Panerio

Skaidiškės namuose Ozo Tapyrus sutriuškino 7:0.

Nors pirmą ratą jos žaidė prasčiau nei pradėjo antrą.

Todėl tvirtai kliaunuosi skaidiškiečiais ir kitoms rungtynėms. Įveiks jie straubliuotuosius 3:1.

Trivartis – Geležinis Vilkas

09.15 18.00 Fanų

Geležinis Vilkas pavasarį privertė Trivartį pasiduot 3:0.

Atsakomajame komandų mače negalės žaisti Trivarčio gynėjas Edgaras Mosenko.

Prognozuojų nesunkią Vilkų pergalę 4:1.

Tėvynės Sąjunga – Katastrofa

09.15 20.00 Fanų

Pirmąjį ratą Tėvynės Sąjunga pralaimėjo Katastrofai, praleidusi vienintelį rungtynių įvartį jų pabaigoje.

Ne mažiau atkaklų mačą prognozuosiu ir šįkart.

Komandos rungsis aršiai, o permaininga kova baigsis lygiosiomis 3:3.