Be sniego, bet su „Snaigės“ taure Visos

Nors šiais metais žiema pagailėjo sniego, bet „Snaigės“ taurės futbolo turnyras įvyks bet kokiomis sąlygomis. Šį penktadienį startuojančiame tradiciniame futbolo turnyre jėgas išmėgins 10 komandų iš Vilniaus, Lentvario, Utenos ir Daugpilio.

 

 

Vilniaus regiono futbolo sąjungos rengiamame „Snaigės“ taurės turnyre žaidžiančios komandos suskirstytos į dvi grupes. A grupėje žais 2018 ir 2019 metais “Snaigės” taurę iškovojęs „Vilniaus Vytis“, pernai antrą vietą užėmusi Daugpilio BFC „Daugavpils“ ekipa, 2016 m. turnyro nugalėtojai „Žalgiris B“, FK TERA ekipa bei BFA komanda. Savo ruožtu, B grupėje žais „Žalgiris U17“, FK „Lentvaris“, Naujosios Vilnios „Granitas“, po metų pertraukos sugrįžtantis Utenos „Utenis“ ir pirmą kartą šiose varžybose žaisiantis Vilniaus „Panerys“.

 

Pirmose turnyro rungtynėse jėgas išmėgins varžybų debiutantai Baltijos futbolo akademijos auklėtiniai ir šių varžybų senbuviai Vilniaus „Žalgirio“ dublerių komanda. Šios rungtynės įvyks penktadienį 20.30 val. BFA arenoje. Šeštadienį Senvagės stadione susitiks B diviziono ekipos, o centrinėse turo rungtynėse į kovą stos „Vilniaus Vytis“ ir BFC „Daugavpils“. Pernai finalinėse A diviziono rungtynėse Vyčiai net 5:1 įveikė svečius iš Daugpilio ir iškovojo nugalėtojų taurę. Galima neabejoti, kad praėjusiame sezone aukščiausioje Latvijos futbolo lygoje 9 vietą užėmęs „Daugavpils“ šį kartą pasistengs grąžinti skolą vilniečiams.

 

„Vilniaus Vytis“ šį sezoną atsidūrė savotiškoje kryžkelėje. Pernai Lietuvos Pirmoje lygoje trečią vietą užėmęs klubas siekia A licencijos ir neslepia ambicijų dalyvauti šalies A lygos pirmenybėse. Tačiau likus mėnesiui iki A lygos sezono pradžios „Vilniaus Vyčio“ perspektyvos startuoti elitinėje Lietuvos futbolo klubų kompanijoje lieka miglotos. Vyriausiojo komandos trenerio Algimanto Liubinsko teigimu, tokia nežinomybė apsunkino ir pasirengimo sezonui procesą. „Atvirai kalbant, šiuo metu turiu dvi komandas. Viena galėtų drąsiai stoti į kovą A lygoje ir tikrai nebūtų paskutinė. Joje yra ir gabus jaunimas, ir patyrę, visiems gerai žinomi Lietuvos futbolininkai. Pridėjus kelis pajėgius užsieniečius gauname tikrai solidų kolektyvą. Bėda, kad ta komanda kol kas yra tik popieriuje. Realybėje turime kelis pernykštės komandos narius, būrį jaunimo ir į peržiūrą atvykusius legionierius. Dalis jų prie komandos prisijungė vos prieš kelias dienas, tad šeštadienį jie žais faktiškai be jokio pasirengimo“, - teigė „Vilniaus Vyčio“ vyriausias treneris A.Liubinskas.

 

Pasak A.Liubinsko, nors komandos gretos išretėjusio, bet šeštadienį baltos vėliavos Vyčiai kelti nežada. „Žinau, kad Daugpilio komanda žadėjo atsivežti pajėgiausią sudėtį, tad mūsų laukia labai sunkios rungtynės. Kita vertus, futbolininkams tai bus labai geras egzaminas. Pamatysime ko jie yra verti, kaip pasiruošę, ko trūksta. Nors mes šiais metais konkrečių tikslų „Snaigės“ turnyre neturime, bet pasiduoti be kovos irgi neketiname. Eisime į aikštė, kovosime ir sieksime laimėti“, - tikino „Vilniaus Vyčio“ strategas.

 

Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas neabejojo, kad „Snaigės“ turnyras suteiks puikią galimybę jo dalyviams tinkamai pasirengti naujam sezonui. „Prieš turnyrą juokavome, kad gal reikėtų keisti jo pavadinimą, nes šiais metais futbolininkai su snaigėmis gali ir nesusitikti. Bet net jei šį kartą futbolininkams neteks žaisti ant sniego, turnyras vis tiek turi didelę vertę. Tai yra ilgametė Vilniaus futbolo tradicija, žiemą sukviesti į futbolo aikštes pajėgias sostinės komandas ir tokiu būdu pradėti naują sezoną. Turnyras yra atviro pobūdžio, komandos gali išbandyti visus norimus žaidėjus, nėra jokios atskiros registracijos ar apribojimų. Manau, kad tokios varžybos leis komandoms geriau pasirengti sezonui, juo labiau, kad oro sąlygos turėtų būti palankios tradiciniam futbolui“, - teigė P.Malžinskas.

 

KOMANDOS

A grupė

Baltijos futbolo akademija

BFC Daugavpils

FC Vilniaus Vytis

FK TERA

Vilniaus Žalgiris B

 

B grupė

FK Granitas

FK Lentvaris

Vilniaus Panerys

Utenos Utenis

Vilniaus Žalgiris U-17

 

TVARKARAŠTIS

1 turas

01.31 PENKTADIENIS

A divizionas

20.30 BFA – FC Žalgiris B (BFA Arena)

02.01 ŠEŠTADIENIS

A div.:

13.00  FC Vilniaus Vytis– BFC Daugavpils (LFF stadionas)

B div.:

10.30  Žalgirietis U17–FK Utenis (Senvagės stadionas)

12.10  FK Lentvaris – FK Granitas (Senvagės stadionas)

 

2 turas (vasario 8 d.)

A div.:

11.20  FC Vilniaus Vytis – BFA (BFA Arena)

13.00  BFC Daugavpils – FK TERA (LFF)

B div.:

11.30  FK Panerys – FK Utenis (LFF)

10.30  Žalgirietis U17– FK Granitas ( Senvagė)

 

3 turas (vasario 15 d.)

A div.:

12.30  FC Vilniaus Žalgiris B – BFC Daugavpils (Senvagė)

11.30  FK TERA – FC Vilniaus Vytis (LFF)

B div.:

10.30  Žalgirietis U17 – FK Lentvaris (Senvagė)

13.00  FK Panerys – FK Granitas (LFF)

 

4 turas (vasario 22 d.)

A div.:

12.30  FC Vilniaus Vytis – FC Vilniaus Žalgiris B (Senvagė)

11.20  FK TERA – BFA (BFA Arena)

B div.:

10.30  FK Panerys – Žalgirietis U17 (Senvagė)

11.00  FK Lentvaris – FK Utenis (LFF)

 

5 turas (vasario 29 d.)

A div.:

11.20  BFA – BFC Daugavpils (BFA Arena)

12.30  FK TERA – FC Vilniaus Žalgiris B (Senvagė)

B div.:

11.00  FK Panerys– FK Lentvaris (LFF)

10.45  FK Granitas – FK Utenis (Senvagė).