C divizionas: Tapyrai nustūmė Pressą nuo medalių Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos C divizione sužaistas priešpaskutinysis turas. Nors komandoms liko sužaisti vieną turą bei vienerias nukeltas 12-ojo turo rungtynes, aiškios yra tik trys vietos: pirma (Modulis), antra (Nemenčinė Hegvita) ir paskutinė (Trivartis).

Ir net Pressą įveikę bei gerokai varžovus lenkiantys Ozo Tapyrai dar negali pasigirti medaliais. Taip, iki jų - pusė žingsnio, taip – sunku tikėtis, kad Ave.Ko.-2 juos pavys. Bet trečia vieta vis dar ne straublinių kišenėje.

O nuo ketvirtą vietą užimančio Presso iki devintojoje įsikūrusių Vova Juniors, komandos nutolusios viena nuo kitos vieno ar dviejų taškų intervalu.

Ave.Ko.-2 – Trivartis 3:0

O Ave.Ko.-2 pradėjo turą pirmi ir savo Kalveliuose patvarkė autsaiderį Trivartį.  3:0 – kaip pridera. (Tiesa labiau priderėjo laimėti 5:2, tada aš būčiau atspėjęs rezultatą. Dabar atspėjau tik įvarčių santykį).

Visą pirmą kėlinį Trivartis išstovėjo ant nulio. Įvarčius šeimininkai mušė tik po pertraukos. Ir tai pirmą svečiai įsimušė sau.

Na po to įvarčiai pasipylė gan chronologiškai – kažkur kas 10 minučių.

Žodžiu, laimėjo Ave.Ko.-2 ir dar išsaugojo viltis į prizinę vietą. Kad ir labiau teorines nei realias.

Vova Juniors – Viesulas-2 1:2

O šiose rungtynėse sprendėsi, kuri komanda išlaikys viltį, neužimti vienos iš trijų paskutinių vietų C divizione, nurodančių kitais metais keliauti į žemyn į D.

Pergalę laimėjo Viesulas-2, jis tą šansą ir išlaikė. Vova Juniors aukščiau aštuntosios vietos niekaip nepakils.

Ir nėra ko čia man atpasakot mačo, kai tai puikiai padarė Viesulo-2 futbolininkas Šarūnas Šiuipis. Nors ir pradėjęs per aplinkui: „Carlo Ancelotti, penkiskart Čempionų lygos laimėtojas (triskart kaip treneris ir dukart kaip žaidėjas) savo knygoje “Tylus vadovavimas” (“Quiet leadership”) atskleidžia savo esmines lyderio savybes - šaltą protą ir emocijų valdymą, prisimindamas italų filmo “Krikstatėvis” herojų Vito Carleone: “Būti ramiam ir išmintingam, kurti pasitikėjimą ir šaltai priimti sprendimus - visa tai yra galia ir autoritetas. Ar žiūrėdamas Vito Carleone filme „Krikštatėvis“ matai silpną, tylų žmogų, ar ramų, galingą vyrą, atsakingą už savo paties padėtį?”.

Viesulas-2 žvarbų penktadienio vakarą rungtynėse Senvagės dirbtinės dangos stadione suspindėjo ramybe, pasitikėjimu savo jėgomis ir beprotišku noru laimėti. Priešininkai - jauna ir ambicinga Vova Juniors, gausiai palaikoma vietos sirgalių, rungtynes pradėjo didele energija ir po eilinės kontratakos bei Viesulo-2 klaidelės gynyboje gražiu technišku smūgiu 4 min. nuginklavo mūsų vartų sargą Audrių.

Po gauto įvarčio kaunamės kaip komanda vienas už visus ir visi už vieną. Varžovams šiek tiek pavargus, mūsų vidurio saugai perima iniciatyvą: Tomas, Giedrius ir Mindaugas gražiais perdavimais ir  kombinacijomis kuria pavojų priešininkų vartų pusėje, laiku ir vietoje pasijungia Andre, Osama, Rožė, Martynas ir kiti. Tad kėlinio pabaigoje 41 min. Adamas pirmas atsidūrė prie kamuolio po puikaus perdavimo ir įvartis. Išsiskirstome į “rūbinę” pakilios nuotaikos.

Kova, drąsus žaidimas puolime, užtikrinta gynyba antrajame kėlinyje varė varžovus iš proto tiesiogine to žodžio prasme: ginčai su teisėjais, epitetai priešininkų atžvilgiu, didėjantis nuorūkų skaičius po atsarginių Vova Juniors žaidėjų apsilankymų stadiono prieigose... Visa tai, kartu su geležine Jėzaus ir Co. gynyba, leido Viesului-2 perimti iniciatyvą rungtynių pabaigoje: kamuolys keletą kartų lietė Vova Juniors vartų konstrukciją. Buvo tik laiko klausimas, kada varžovai neatsilaikys. Ir tai įvyko 86 min. po stipraus viesuliečio smūgio iš toli, kurį atmušė vartininkas. Pirmas pribėgęs prie atšokusio kamuolio taikliai į vartus smūgiuoja Tomas.

Likusias rungtynių akimirkas Viesulas-2 užtikrintai apsigina. Pelnyta pergalė prieš turnyro lentelės kaimynus.

Po rungtynių sėdint pirtelėje ir skanaujant nealkoholinį Švyturio alų šių eilučių autorius paklausė Makaliaus: „kaip manai, kodėl šiandien laimėjom?“ Makalis atsakė: “Gal todėl, kad šįvakar nerėkėm viens ant kito..?”

P.S.: Carlo Ancelotti knygą “Quiet Leadeship” rekomenduoju per ateinančias žiemos atostogas perskaityti visiems.“

Verčiau man patartų, kokią knygą perskaityt, kad geriau spėčiau rezultatus anonsuodamas mačus? Nes šį kartą – nei į tvorą, nei į mietą. Spėjau, kad Vova laimės 3:1.

Nemenčinė Hegvita – Modulis 1:3

Nemenčinės ir Pabradės futbolininkų mačas iš tiesų jau nieko nebesprendė, abi komandos jau prieš turą žinojo savo galutines vietas. Na, nebent kokius nors principinius klausimus. Ir tuos principus ryškiau parodė C diviziono nugalėtojai, laimėję prie antrą vietą užėmusią ekipą 3:1.

Iki tol Nemenčinė-Hegvita buvo vienintelė komanda, kurios Modulis šiose pirmenybėse nebuvo nugalėjęs.

„Čempionai įrodė, kad ne veltui tapo jais, - atidavė duoklę varžovų pajėgumui Nemenčinės Hegvitos komandos vadovas Vladimiras Pivovaras. - Nors pradžia buvo nieko blogo nežadanti, bet mūsų nuolatinis palydovas atriezai gynyboje leido gan greitai pabradiškiams ir išlyginti rezultatą, ir pabėgti į priekį. Jie gi mums tokių klaidų nedovanojo. Tai ir buvo ko gero esminis skirtumas tarp komandų.

Nekasdieniškas buvo ir oras per rungtynes. Vienu metu net teisėjas užklausė, ar tikrai tęsiame rungtynes? Rungtynes visgi pabaigėm, realią situaciją pamatėm, išvadas ateičiai, manau, pasidarysime.“

O kad principo klausimai šiame mače vis tik buvo, parodė ir tai, kad rungtynių pabaigoje iš aikštės buvo išvyti du aiškiai kažko nepasidaliję abiejų komandų futbolininkai.

O mano spėjimas buvo lygiosios 1:1. Vėl šūvis pro šalį.

Reaktyvas – Olandai 0:5

Iš rezultato sakyčiau, kad Olandai gana lengvai sunešiojo Reaktyvą. Nors įvarčius pradėjo mušt tik priartėjus pertraukai. Nutaikė momentą, kai Reaktyvo vadovas Justinas Baužys nuėjo užsivilkt striukės ir pykštelėjo du. Pats Justinas tai ir aprašo. Ir dar teigia, kad skirtumas turėjo būti ne toks didelis. Nors, kad Olandai turėjo laimėti, pripažįsta: „Rezultatas yra labai nesąžiningas, turėjome pralošti 3:5. Du ar tris įvarčius privalėjome įmušti. Scenarijus identiškas, kaip ir daugelyje rungtynių šiame sezone - per 2-3 minutes pralošiame rungtynes, o paskui chaosėlis likusį laiką, kai 3 ginasi ir 7 puola. Ypač, kai praleidome, dažnai galvodavau: gal mes jau nebepulkim? Nes kiekviena mūsų ataka, kuri nesibaigdavo kampiniu ar bauda, baigdavosi pavojinga kontrataka ir smūgiu į mūsų vartus. Taip ir prasileidome dar 3, nes visi jautėsi puolėjai su polėkiu.

Šį kartą tik apie įvarčius nieko negaliu parašyti, nes buvau pasikeitęs ir kol nuėjau užsidėti striukės, kad nesulyčiau, gavome abu įvarčius. Kiek suprantu, vėl situacijose, kai visi saugo vienas kitą, ir niekas nežiūri savo žaidėjų.

Susirinkome, kaip ir visada, su 3 keitimais, tačiau nebuvo 4 svarbių žaidėjų, todėl teko gelbėti kitiems, rečiau pasirodantiems ar mažiau žaidžiantiems. Iš tų pačių dar 3 buvo nevisiškai sveiki. Buvo labai šaltas oras ir smarkiai lijo, rungtynes pradėjome aiškindamiesi ar galima žaisti su vėjastriukėm, kepurėm ir pirštinėm ir kapišonais? Buvo juokinga, pasijutom kaip ČL, nors aikštė ir priminė dirvonėlį. Prieš tai Salininkai dar ją pagražino per 90 minučių.

Kaip ir buvo galima tikėtis po pirmo rato susitikimo, kamuolio kontrolė buvo jų ir viskas buvo pagal analogišką scenarijų. To tikėdamasis mečiau slaptą greitakojį ginklą į puolimą. Jo dėka turėjome ne vieną pavojingą momentą per pirmas 10 minučių dėka kontratakų. Gintis sekėsi neblogai, bet turėjome didelių problemų su jų puolėjais, atšokančiais į aikštės vidurį, ypač tais momentais, kai mūsų vidurio saugai nuspręsdavo papresinguoti jų gynėjus. Tada jie labai efektyviai tuo pasinaudodavo, skersavo nemažai kamuolių, bet mūsiškiai efektyviai gynėsi, nors ir būdavo problemų.

Varžovų žaidimas pasižymėjo labai ilgo nuotolio perdavimais, keičiant kraštus, nuo 40-50 metrų. Nors ir balionai, bet dauguma pasiekdavo adresatą.

Skirtingai nei rungtynėse su Moduliu ir su Olandais pirmame rate, turėjome daug progų jų baudos aikštelėje. Porą kartų traukė jų vartininkas, bet dažniau patys viską sugadindavome, nes smūgiuodavome iš 30 metrų į krūvą gynėjų, vietoje to, kad sužaisti žemus perdavimus ir mušti iš baudos aikštelės. Buvo ne vienas epizodas, kai puolime buvome daugumoje prieš varžovus, bet vietoje to, kad sukurti kažką, gaudavome kontrataką.

Tai va taip - nesilaikai plano, žaidi kur nori, tai ir gaunasi taip, kaip gaunasi. Arba tiesiog taip, kaip visada.“

O čia – Olandų mintys apie 5 litrus dopingo (arbatos, nepagalvokit nieko blogo), platų vartininką ir kitką:

Prognozėje spėjau kuklią Olandų pergalę 2:1.

Pressas – Ozo Tapyrai 1:2

Ozo Tapyrai laimėjo labai svarbias rungtynes, pasirinkę kontratakų taktiką ir kur kas geriau nei Pressas išnaudoję savo progas.

Tiesą sakant, aš nežinau dėl ko jie tą taktiką pasirinko, bet strateginiu kovos dėl trečiosios vietos požiūriu ji buvo labai tinkama. O kodėl nepasistengti apsiginti, kai tau ir lygiosios visai pritinka - prieš paskutinį turą įgauni pranašumą ir prieš Pressą, ir prieš Ave.Ko. Bet kam čia apie lygiąsias? Ozo Tapyrai laimėjo ir dabar iš trečios vietos juos iškrapštyti gali nebent Ave.Ko.-2 pergalės dviejuose mačuose penktadienį ir sekmadienį ir tai tuo atveju, jei Tapyrai patys dėl kokių nors priežasčių padovanos pergalę Reaktyvui.

Kaip visada, išsamioje Presso rungtynių apžvalgoje: apgailestavimas dėl pralaimėjimo, bet tuo pačiu ir džiugesys dėl to, kad neteks kitais metais keltis į aukštesnį B divizioną, nepramušamą (ar retai pramušamą) varžovų gynybą ir stipriuosius alkoholinius gėrimus persirengimo kambaryje.

Kas dėl prognozės, tai pastačiau ne ant to arklio. Pagal ją žurnalistai turėjo laimėti 3:1.

Anonsas

Ave.Ko.-2 – Olandai

10.23 19.30 Kalveliai

Pirmą ratą šių komandų dvikovą 3:0 laimėjo Olandai.

Bet tai buvo Vilniuje. Mažų išmatavimų Kalvelių aikštėje gali nutikti visiškai kitaip.

Juolab, kad Ave.Ko.-2 dar bus motyvuoti bandyti kautis dėl prizų.

Kita vertus, per dvejas pastarąsias rungtynes Olandai mušė po 5 įvarčius.

Nelengva čia pasirinkti, bet reikia. Tad spėsiu šeimininkų pergalę 4:2.

Modulis – Trivartis

10.24 15.00 Pabradė

Pirmą ratą Modulis nugalėjo Trivartį 3:0.

Ir dabar nėra ką čia daug svarstyt – Modulio pergalė 5:0.

Ozo Tapyrai – Reaktyvas

10.25 14.30 Panerio

Ozo Tapyrai šį sezoną kartą jau įveikė Reaktyvą. Pirmą ratą. 2:1.

Manau, kad jie laimės ir dabar bei užsitikrins bronzą. 3:1 šeimininkų naudai.

Olandai – Nemenčinė Hegvita

10.25 17.30 BFA arena

Pirmą ratą Nemenčinė įtikinamai nugalėjo Olandus – 5:2.

Čia mačas – ne su laimėtoja Pabrade ir principų antrą vietą užsitikrinusiai Nemenčinei rodyti nėra didelio pagrindo. Todėl laimės Olandai. 3:0.

Viesulas-2 – Ave.Ko.-2

10.25 19.30 BFA arena

Pirmojo rato tarpusavio mačą ekipos sužaidė lygiosiomis 3:3. Ir tai buvo blogiausias Viesulo-2 pasirodymas, žaidžiant su šiais varžovais. Net septynerias tarpusavio rungtynes Viesulas-2 prieš Ave.Ko.-2 yra laimėjęs.

Bet viskas turi pabaigę. Ir spėju, kad Ave.Ko, dubleriai perlauš Viesulo dublerių prakeikimą ir iškovos pirmąją pergalę prieš juos 2:1.

Pressas – Vova Juniors

10.26 21.30 Fanų

Pirmojo rato mačą Pressas laimėjo 4:2.

Bet sezono pabaiga žurnalistams eina visiškai ne kaip. Pastaruoju metu jie yra pralaimėję 3 rungtynes paeiliui.

Tad spėsiu, kad ši serija prasitęs. 3:2 laimės Vova Juniors.