C divizionas: diskusijos dėl pasitraukusių komandų, atsigavę PILK ir Gariūnų vargai Maišiagaloje Visos

Per praėjusią savaitę C divizione buvo sužaistos septynerios rungtynės, o didesnių sensacijų jose užfiksuota nebuvo. Galima išskirti nebent Gariūnų vargus mače su Arpu, Vienų Vartų nulines lygiąsias Pabradėje (tiesa, VV per savaitę turėjo ir kitų rūpesčių, bet apie juos – vėliau) ar Lentvario B smūgį Pressui.

Pastaruoju metu C divizione daugiau diskusijų kyla dėl to, kaip turėtų būti pasielgiama su pasitraukusių Pagirių dublerių ir Vėtros komandų surinktais taškais.

Taip pat neįvyko ir rungtynės tarp Top Kickers-Koloro ir Olandų, o priežastis kiek kuriozinė – Fabijoniškių mokyklos, kurios stadione turėjo vykti mačas, direktorius apie tai arba pamiršo, arba nenorėjo žinoti ir neleido komandoms rungtyniauti motyvuodamas savo sprendimą tuo, jog stadioną reikėjo ruošti rugsėjo 1-osios šventei. Su ta pačia situacija susidūrė ir III lygos Advoco ir Akto komandos.

REZULTATAI

Ave.Ko 2 1:3 Medžiai 2, Vova Juniors 2:2 Viesulas 2, Molėtai 2:1 Reaktyvas, Modulis 0:0 Vieni Vartai, Arpas 0:1 Gariūnai, PILK 4:0 Imperialas, Pressas 4:5 Lentvaris B;

Iškart galima trumpai pakalbėti apie situaciją su pirmenybių nebetęsiančių komandų taškais. Pirma VRFS išplatino pranešimą, jog abiejų jų taškai bus anuliuojami ir komandos, taškus iškovojusios kovose su šiomis ekipos, neteks ten surinktų taškų.

Tačiau vėliau buvo paskelbta, jog tų nebežaidžiančių komandų taškai liks galioti, o visoms kitoms komandoms, turinčioms žaisti su Vėtra ar Pagiriais 2, bus įskaitomos techninės pergalės 3:0.

Dėl tokio sprendimo viešojoje erdvėje kilo nemažos diskusijos, tačiau bent jau šiuo metu panašu, jog sprendimas yra galutinis ir keistis nebeturėtų.

O dabar pereikime prie rungtynių.

Ave.Ko 2 1:3 Medžiai 2

Svečiams, galima drąsiai šį kartą sakyti, jog padėjo iš pirmos komandos prisijungęs Dmitrijus Raksa.

Šis jau pirmame kėlinyje pelnė du įvarčius ir padėjo komandai pasikloti gerus pamatus pergalei.

Iškart po pertraukos Aleksandras Borovko smūgiu nuo 11 metrų žymos rezultatą sušvelnino, tačiau paskutinę mačo minutę tašką rungtynėse padėjo Medžių dublerių saugas Edvardas Sadovskij.

Verta paminėti, jog abi komandos nebaigė pilnų sudėčių – pačioje dvikovos pabaigoje raudonas korteles prieš save išvydo Medžių atstovas Audrius Bukovskis ir Kalvelių ekipos futbolininkas Igoris Kasperski.

„Manau, kad daugelis komandų nemėgsta žaisti Kalveliuose dėl aikštės dydžio. Kadangi tenka labai susispausti, daug kontakto, dėl ko kyla ir daug aistrų ir parsivežame daug kortelių. Džiaugiamės, kad pavyko išnaudoti bent jau nedidelę dalį savo susikurtų progų ir pasiimti 3 svarbius taškus“, – trumpai reziumavo nugalėtojų komandos atstovas Tauras Navašinskas.

Medžių antroji komanda kol kas laikosi pirmoje diviziono vietoje, tačiau turi ne vieną varžovą, artimai kvėpuojantį jiems į nugaras.

Vova Juniors 2:2 Viesulas 2

Turbūt viena iš turo puošmenų galima vadinti šį susirėmimą Senvagėje, kuris turėjo patikti neutraliems žiūrovams – daug įvarčių, pavojingų progų ir intriga iki pat paskutinės sekundės.

Čia Viesulo dubleriai jau pirmame kėlinyje atitrūko 2:0, tačiau vovinių puolėjas ir vienas rezultatyviausių diviziono futbolininkų dar iki pertraukos deficitą sumažino.

Antrame kėlinyje atakos vėl ritosi nuo vartų iki vartų, tačiau galų gale labiau pasisekė šeimininkams – tas pats R. Matiukievičius, likus 5 minutėms iki mačo pabaigos rezultatą išlygino ir komandos svarbius taškus pasidalino.

Apie viską išsamiau – Vovos komandos paruošta video santrauka.

„Varžovas paliko tikrai gerą įspūdį ir žaisti prieš Viesulą buvo tikrai labai sunku, sakyčiau vienos sunkiausių rungtynių. Praleidome 2 įvarčius per 2 minutes, o atsitiesti po tokio nakdauno yra begalo sunku.

Sušvelninus rezultatą dar pirmajame kėlinyje atsirado pasitikėjimas, todėl į antrą kėlinį voviniai žengė užtikrinčiau. Visos rungtynės buvo gana apylygės, tiek vieti, tiek kiti susikūrė momentų pasižymėti“, – pagyrų ir priešininkų komandai negailėjo Vovos dublerių vadovas Ignas Rudzevičius.

Toks rezultatas lėmė, jog Viesulo antroji komanda, bent jau laikinai, įsikūrė trečioje lentelės vietoje, o voviniai stovi dviem laipteliais žemiau, penkti.

Molėtai 2:1 Reaktyvas

Sėkminga Reaktyvo rudens rato pradžia nutrūko Molėtuose, kur, nepaisant ankstyvo pelnyto įvarčio, vėliau buvo praleisti du ir teko pripažinti šeimininkų pranašumą, taip patiriant pirmą nesėkmę antroje sezono dalyje.

Apie rungtynes tradiciškai pasakoja Reaktyvo komandos vadovas ir vienintelio savo komandos įvarčio autorius Justinas Baužys.

„Pralaimėjome labai svarbias rungtynes dėl 6 taškų, pagrinde, manau, todėl, kad per anksti patikėjome pergale. FK Molėtai pirmas 20 min. darė tokias klaidas gynyboje, kad galvojau, jog bus 3:0 ir viskas. Susirinkome gerai. Į rungtynes žiūrėjome profesionaliai, užsisakėme sodybą, nuvažiavome jau penktadienį ir nekantriai laukėme sekmadienio. Turėjome 5 keitimus ir labai gausų palaikymą, manau, tiek pat, kiek vietiniai, jeigu ne daugiau.

Rungtynes galima suskirstyti į 3 dalis, pirmos 20 min. kur rezultatas turėjo būti 0:3, bet gavosi tik 0:1 tada 40 min. lygaus futbolo, kurį iliustravo 2 mūsų grubios klaidos gynyboje, kurios pasibaigė įvarčiais, ir tada likusios 30 min. kurį vadiname jų vartų šturmu ir masiniu puolimu. Tai sukūrė 5 labai geras progas, dvi praktiškai 1 prieš 1. Gaila, neįmušėme. Aišku, kadangi mes buvome priekyje, tai Molėtai turėjo kur pasibėgioti ir sukūrė nemažai pavojingų kontratakų. Keletą privalėjo realizuoti. Paskutinės 10 min. išvis buvo tikras karas tiek žodžiais, tiek veiksmais.

Išvada labai paprasta, koks rezultatas bebūtų buvęs abi komandos būtų nepatenkintos. Manau, kad antrame kėlinyje padarėme taktinių klaidų išsidėstyme, reikėjo žaisti labiau gynybinį futbolą susispaudus ir patiems kontratakuoti didinant vidurio saugų skaičių, o dabar gavosi atvirkščiai. Kai praleidome pirmą įvartį reikėjo protingiau. Labai dažnai palikdavome savo gynėjus plačiai išsidėsčiusius ir be jokio pasaugojimo. O jaunimas mėgsta bėgti, tai ir bėgo. Kitą savaitgalį ilsimės, ir renkame komanda veteranų futbolui.

Pabaigai reikia padėkoti Molėtų savivaldybei ir bendruomenei kuri prižiūri stadioną. Didelis ačiū, Vilnius graužia nagus ir pavydi tokios infrastruktūros“, – gražiu žodžiu Molėtams laišką baigė J. Baužys.

Modulis 0:0 Vieni Vartai

Tiesa, apie šias rungtynes daug kalbėti nėra – kaip apžvalgininkui pasakojo VV vadovas Darius Borisas, tam įtaką padarė vangus susirinkimas ir specifinė aikštės kokybė.

Šią savaitę aktualesnis buvo kitas su VV susijęs atvejis, mat šiai komandai buvo skirtas techninis pralaimėjimas 0:3 kovoje su Olandais nepaisant to, kad varžovai visas rungtynes žaidė mažumoje.

Priežastis paprasta – rungtyniavo žaidėjas, kuris, pagal elektroninę sistemą, rungtyniauti negalėjo.

Tačiau iš tiesų viskas atrodo kiek komplikuočiau.

Vieni Vartai prieš antrą ratą pasipildė buvusiu Trivarčio žaidėju Jaroslav Bžozovskij. Šis, dar atstovaudamas B diviziono komandai, susirinko 4 geltonas korteles (paskutinė gauta buvo paskutinėje pirmojo rato dvikovoje su Katastrofa) ir turėjo praleisti kitas rungtynes.

Esmė ta, jog žaidėjo kortelės nebuvo perkeltos į Vienų Vartų sudėtį, todėl komanda nežinojo, kad žaidėjas rungtyniauti negali.

Nors SFL teigia, jog žaidėjų kortelių apskaitą turi vykdyti pačios komandos, tačiau, kaip sakė D. Borisas, yra fiziškai neįmanoma sužiūrėti buvusios žaidėjo komandos protokolus ir matyti, kiek kortelių jis turi. Juo labiau, jog viena iš kortelių buvo gauta taurės varžybose, o jos bendrame žaidėjo statistikos sąraše neatsispindi.

Įdomu ir tai, jog apie žaidėjo negalėjimą dalyvauti rungtynėse buvo pranešta, tiesa, dar Trivarčio komandos rungtynėse – jo pavardė puikavosi prie negalinčių žaisti žaidėjų sąrašo B diviziono rungtynėse tarp Navigatorių Old Boys ir Trivarčio rugpjūčio pabaigoje – tada, kai jis jau atstovavo Vieniems Vartams.

Žodžiu, vieno kalto šioje situacijoje rasti negalima, tačiau faktas, jog tokia situacija gali brangiai kainuoti dėl aukščiausių vietų kovojančiai VV komandai.

Arpas 0:1 Gariūnai

Arpas prieš vienus favoritų laikėsi daugiau nei 80 minučių, tačiau pačioje rungtynių pabaigoje išlaikyti sausų vartų nepavyko – be vieno išvaryto žaidėjų likę Arpo futbolininkai vis dėlto praleido vienintelį Ramūno Radavičiaus įvartį ir svarbaus taško neišsaugojo.

Nepaisant to, Arpo komandos kapitonas Tadas Šlimas liko patenkintas savo komandos pasirodymu.

„Nors ir pralaimėjome, žaidimu džiaugiamės. Iki šių rungtynių Gariūnai šį sezoną priešininkams mušdavo vidutiniškai daugiausiai divizione (po šešis), turėjo geriausią +- santykį (+38), o mes praleidome tik vieną įvartį. Be to, turėjome tikrai gerų progų.

Nuo pirmų minučių matėsi Gariūnų kokybė puolime. Pirmas kelias minutes Gariūnai mus spaudė, buvo pora gražių techniškų kombinacijų prie baudos aikštelės ribos, keli kokybiškai skersuoti kamuoliai, iš kurių vienas praskrido gal 20 cm nuo virpsto. Tačiau atsilaikėme. Laikui bėgant ir patys susikūrėme kelias puikias progas - pvz., du mūsų puolėjai išbėgo dviese prieš vieną Gariūnų gynėją ir vartininką, prisivarė gal iki 5 metrų iki vartų... tačiau įmušti nepavyko. Gariūnai varžyboms iš viso surinko tik 11 žaidėjų, o mes turėjome gal 5 keitimus, ir šviežesni žaidėjai pirmo kėlinio pabaigoje jau pradėjo jaustis. Pirmąjį kėlinį pabaigėme lygiomis.

Matėsi, kad Gariūnai nesitikėjo, kad nepavyks mums greitai įmušti. Per pertrauką pailsėjo, apsitarė ir antrojo kėlinio pradžioje vaizdas labai panašus - Gariūnai spaudžia, tačiau mes atsilaikome (šaunuoliai mūsų centro gynėjai) ir po truputį kuriamės savo progas. Iš tiesų, vertinant visas rungtynes, manau, kad progų abi komandos turėjo vienodai - mes galėjome įmušti kokius 4-5 įvarčius, bet pritrūkdavo keliasdešimties centimetrų. Kažkur 65-ą minutę mūsų krašto saugas užsidirbo visiškai kvailą antrą geltoną kortelę ir likome dešimtyje, tačiau bandėme laikytis. Deja, likus gal dešimčiai minučių mūsų pražanga šalia baudos aikštelės krašto, geras baudos smūgis - ir 0:1.

Bendrai kalbant, varžovų gynyba tikrai ne stebuklinga (mes progų turėjome nemažai), tačiau Gariūnų atakuojantys saugai ir puolėjai geri ir susižaidę. Ačiū mūsiškiams, garbingai pakovojome su vienais favoritų ir tikrai galėjome išsaugoti lygiąsias ar laimėti“, – pasakojo T. Šlimas.

Po šio laimėjimo antroje vietoje esantys Gariūnai nuo lyderių Medžių dublerių atsilieka trimis taškais, tačiau dar turi vienerias rungtynes rezerve.

PILK 4:0 Imperialas

Po nesėkmingo starto rudens starte atsigavo ir PILK futbolininkai, susidoroję su Imperialo komanda.

Tiesa, visi įvarčiai krito tik antrajame kėlinyje, o prie to galimai prisidėjo ir faktas, jog pirmo kėlinio pabaigoje Imperialas liko žaisti mažumoje, kai raudoną kortelę už paskutinės vilties pražangą prieš save išvydo komandos vartininkas Eduardas Kolovšic.

Tiesa, antroje mačo dalyje, šeimininkams jau pirmaujant 2:0, žaidėją prarado ir jie – raudona kortele buvo nubaustas Paulius Vaineikis.

Dviem įvarčiais laimėtojų gretose pasižymėjo komandos atakų lyderis Irmantas Kaprašovas.

Žemiau – laimėtojų komandos vadovo Vyganto Šepečio mintys apie rungtynes.

„Žaidimo laikas ir aplinkybės buvo labai patogios, todėl susirinkimas buvo fantastiškas, tą, matyt, atspindi ir galutinis rezultatas. Varžovas tikrai nėra vertas tos vietos, kurią dabar užima, jautėsi šioks toks mūsų pranašumas, bet nebuvo visiško dominavimo. Be jokios abejonės, buvo didelės ambicijos ir tikėjimas pergale.

Kadangi prieš tai gavome nemažai šalto dušo su potencialiai silpnesniu Arpu, tai rungtynėse tikrai nebuvo jokio atsipalaidavimo. Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių, bet turėjome du labai karštus momentus prie savo vartų, kai gynėjai valė kamuolius, jau skriejančius į tuščius vartus, ir sugebėjome patys susikurti super momentą, kai vartininkui nebeliko nieko kito, kaip tik pjauti mūsų žaidėją prie pat baudos aikštelės linijos. Įgytas žaidėjo pranašumas puikiai realizavosi antrajame kėlinyje, kad šįkart buvome stipresni už varžovus puikiai atspindi ir du įmušti įvarčiai jau išsilyginus sudėtims.

Šis epizodas labiausiai ir apkartino mūsų rungtynes ir netgi galvojant apie išvyką į Molėtus, kadangi tai buvo vienas iš mūsų lyderių, tai sakykime, kad susikuriame nemažai įtampos ir kovoje dėl medalių. Buvo dar vienas varžovui raudonos kortelės vertas epizodas, kai perdavimas į plotą išėjimui 1x1 buvo demonstratyviai nutrauktas tinklininko šuolyje, bet, gaila, teisėjas pagailėjo varžovo ir baudė tik geltona kortele… bet toks epizodas jau nebeturėjo lemiamos reikšmės rungtynių pabaigai.

Stengsimės susirinkti ir sužaisti kaip galima sėkmingiau Molėtuose, daug kas, manau priklausys, ne tik nuo mūsų, bet ir nuo varžovo sudėties. Taip pat turėtų prisijungti pora atostogautojų, taigi tikimės tik pergalės“, – pasakojo V. Šepetis.

Tokia pergalė leido Pilkams pakilti iki ketvirtos vietos ir vėl priartėjo prie pirmojo trejeto.

Pressas 4:5 Lentvaris B

Savaitės rungtynių maratonas baigėsi kova Fanų stadione, kur komandos sėkmingiau puolė negu gynėsi, o Pressas buvo netoli gražaus sugrįžimo ir iškovoto taško.

Apie viską – Presso komandos atstovas spaudai Evaldas Gelumbauskas.

„Po skaudžių Gariūnų komandos pamokų Pressas užlipo ir ant Lentvario dublerių grėblio. Iš tiesų, Lentvaris B niekaip nepriminė C diviziono antro ešelono komandos. Atakoje trypė rezultatyviausias pagrindinio Lentvario žaidėjas Andrej Kostevič, jam talkino dar keli solidūs pirmos komandos nariai, jų fone labai smagiai žiūrėjosi ir kiti „dubleriai”. Įdomu, kad nepaisant galingo atakuojančio varžovų komandos užtaiso, rezultatyviau startavo Pressas. Prabėgus keliolikai minučių presininkai pirmavo 2:0, bet išlaikyti persvaros nepavyko.

Lentvario futbolininkų spaudimas davė savo vaisių, vertė Presso žaidėjus klysti elementariose situacijose, o iš tų klaidų pirmame kėlinyje gimė 4 įvarčiai. Du – nuo 11 metrų žymos, vienas – iš tiesioginio baudos smūgio, o dar vienas – po apmaudaus Presso gynėjų ir vartininko nesusikalbėjimo. Atrodė, kad antrame kėlinyje Lentvario dubleriai nušluos Pressą nuo Fanų aikštės paviršiaus, bet gavosi šiek tiek kitaip.

Po pertraukos žaidimas išsilygino, abi komandos priėmė kieto ir kontaktinio futbolo taisykles, o arbitras Robertas Valikonis dosniai dalijo įspėjimus. Įpusėjus antram kėliniui dar viena apmaudi Presso žaidėjų klaida virto penktu praleistu įvarčiu, tačiau dėl sunkiai suvokiamų priežasčių tai presininkų nepalaužė. Atvirkščiai – varžovai atsipalaidavo, o Pressas surengė kelias rezultatyvias atakas ir sušvelnino skirtumą iki 4:5. Paskutinėmis minutėmis Lentvario dublerių baudos aikštelėje buvo labai karšta, kamuolys ilgai blaškėsi aplink vartus, bet išlyginti rezultato Pressui taip ir nepavyko“.

Hat-tricku laimėtojų komandoje išsiskyrė puolėjas Artūras Borščevskis.

Po pralaimėjimo Pressas kiek nusileido į dešimtuko pabaigą, o svarbią pergalę iškovojusi antra Lentvario komanda, bandanti atsiplėšti nuo paskutinių komandų grupės.

ANONSAS

Per ateinančią savaitę (penktadienis – trečiadienis) C divizione bus sužaistos aštuonerios rungtynės, o centrinė dvikova vyks sekmadienį Nemenčinėje, kur favoritų akistatoje susikaus Gariūnai ir Medžių dubleriai.

09.08 15:00 Šalčininkėliai: Visinčia – Vieni Vartai;

09.08 15:00 Senvagė: Olandai – Pressas;

09.08 16:00 Fanų: Imperialas – Ave.Ko 2;

09.08 16:00 Nemenčinė: Gariūnai – Medžiai 2;

09.08 17:00 Molėtai: Molėtai – PILK;

09.08 17:00 Lentvaris: Lentvaris B – Arpas;

09.08 17:30 Pabradė: Modulis – Top Kickers-Koloro;

09.09 20:00 Fabijoniškės: Viesulas 2 – Nemenčinė;