C divizionas: juoda Modulio atkarpa, negailestingi lyderiai ir įsibėgėjantys voviniai Visos

Praėjusią savaitę divizione buvo sužaistos devynerios rungtynės. Eilinę skaudžią nesėkmę patyrė Imperialas, pirmą tašką prieš tai iškovojusi Vėtra pateko diviziono lyderių Medžiai 2 komandos presu ir buvo sugrąžinta į juodą realybę, o sezono pradžioje varžovus vieną po kito šlavęs Pabradės Modulis patyrė jau trečią nesėkmę paeiliui. Apie viską – tradicinėje savaitės apžvalgoje.

REZULTATAI

Imperialas 0:4 Viesulas 2, Ave.Ko 2 3:0 Top Kickers-Koloro, Medžiai 2 8:1 Vėtra, Molėtai 2:4 Vova Juniors, Pagiriai 2:3 Nemenčinė, Arpas 1:3 Reaktyvas, PILK 1:1 Pressas, Olandai 6:3 Modulis, Viesulas 2 0:4 Medžiai 2;

TIKĖJOSI DAUGAIU.

Tai jau tampa tarsi tradicine fraze komandų, susikaudavusių su Imperialu. Dauguma jų dar pamena, jog Imperialas prieš du sezonus žaidė A divizione, pernai – B, todėl natūralu, jog jų kiek prisisaugo. Ne išimtis buvo ir Viesulas 2 – nors laukė rimtesnės kovos, jos negavo ir iškovojo nesunkią pergalę 4:0. Apie tai, jog laukė daugiau kovos, kalbėjo ir vienas viesuliečių vadovų Raimondas Kundra. „Susirinkimas į rungtynes pas mus kaip visada gausus, problemų su keitimais neturime. Bendras vaizdelis gal šiek tiek nuvylė, laukėme didesnio pasipriešinimo, bet FK Imperialas gera komanda, bus dar pergalių. Rezultatas 4:0, nors galėjo būti ir daugiau mūsų naudai“, – minėjo R. Kundra.

(Imperialo ir Viesulo rungtynių galerija)

KALVELIŲ TVIRTOVĖ.

Apie tai, jog žaisti nestandartinėje Kalvelių aikštėje yra sunku, kalbėjo ne vienos komandos atstovai, tačiau susidaro įspūdis, jog sezono pradžioje ten žaisti sunku buvo ir pačiai Ave.Ko 2 ekipai, mat namuose buvo pralaimėtos pirmos dvejos rungtynės.

Tačiau tada komanda pradėjo savo tvirtovę saugoti atidžiau – po lygiųjų su Olandais namuose buvo iškovotos jau trys pergalės, o paskutinę iš jų pavyko nugvelbti iš Top Kickers dublerių komandos – po dviejų Ernesto Pristavkos ir vieno Arturo Vaškevičiaus įvarčio pavyko laimėti net 3:0.

TopKickers 2 komandos atstovas Andžej Ladinskij pripažino, kad prie nesėkmės prisidėjo ne tik nestandartinių išmatavimų Kalvelių aikštelė, bet ir prastas susirinkimas į rungtynes. „Apie Kalvelių mini aikštelę jau tiek prikalbėta, kad galiu tik pasikartoti, kad malonumo ten žaisti nėra jokio. Bandėm koreguoti savo taktiką, taikytis prie aikštės išmatavimų, tačiau turint vos vieną keitimą jokie taktiniai sprendimai nepadėjo. Aišku, čia jau mūsų pačių kaltė, kad prasidėjus vasarai ėmėme atsainiai žiūrėti į rungtynes, - konstatavo A.Ladinskij.

Iš tiesų, pagal rungtynių protokolą Ave.Ko 2 komanda vien ant atsarginių suolelio 10 žaidėjų, tad kiekybinė persvara buvo daugiau nei akivaizdi. Galiausiai tai atsispindėjo ir švieslentėje. „Kalbant apie rungtynes, nesame patenkinti nei rezultatu, nei žaidimu. Tikėjausi, kad vyrai susikaups ir bent jau antrame kėlinyje duos rimtą kovą, bet taip nenutiko. Gaila, nes šis pralaimėjimas mūsų komandą siunčia į apatinę turnyrinės lentelės pusė. O juk antrame pirmenybių rate mums teks žaisti iš esmės tik su aukštesnes pozicijas užimančiais varžovais“, - pastebėjo A.Ladinskij.

Abiem komandom pirmame rate dar liko po vienerias rungtynes. Prieš vasaros atostogas kalveliškiai namuose sužais su Reaktyvu ir galima spėti, jog ten juos tenkins tik laimėjimas. Top Kickers dubleriai pirmą ratą užbaigs savo aikštėje su PILK ekipa. Ir žinant, kad komandai negalės padėti net trys pagrindiniai gynėjai, o pirma komanda savo rungtynes žais iš karto prieš dublerių mačą, tikėtis geresnės baigties labai sudėtinga.

ATGAL Į REALYBĘ.

 Neseniai Rūdiškių Vėtrai pavyko iškovoti pirmąjį tašką, tačiau jie greitai buvo nuleisti ant žemės. Tai padarė diviziono lyderių marškinėlius šia proga pasimatavę Medžių dubleriai, įsirašę nesunkią pergalę 8:1.Apie tokias rungtynes daugžodžiauti nereikia – įvarčius pelnė net šeši ekipos žaidėjai, o deguto šaukštas didelėje medaus statinėje turbūt buvo tik Manto Geringo Vėtrai pelnytas įvartis.

Beje, verta paminėti ir žaliųjų žygį taurėje – čia jie eliminavo praėjusių metų laimėtojus iš III lygos Ozą, tad natūralu, kad nuotaikos stovykloje po tokios pergalės privalėjo būti pozityvios.

PARODĖ CHARAKTERĮ.

Nors šį frazė Lietuvos futbolo padangėje naudojama dažnai (kartais – net per dažnai), tačiau šiuo Vovos dublerių pergalės Molėtuose atveju ji tinka tobulai. Nuvykę į Molėtus svečiai dažnai sulaukia ne tik solidaus šeimininkų pasirpriešinimo, o ir nemažo tribūnų šurmulio, tad apsiprasti su tuo reikia laiko ir toli gražu ne visi iš ten parsiveža taškus.

Sužaidus dešimt minučių galėjo atrodyti, kad neparsiveš ir Juniorsai – jau pačiame dvikovos starte šeimininkai pabėgo 2:0. Tačiau voviniai pasiduoti nebuvo linkę – dar iki pertraukos spėjo išsiveržti į priekį, o antrajame kėlinyje ketvirtuoju įvarčių pranašumą įtvirtino – 4:2.

https://www.youtube.com/watch?v=TuojtIrHcgg

Dar tris įvarčius pelnė ekipos atakų lyderis Ričardas Matiukievičius, o komanda iškovojo jau ketvirtą pergalę paeiliui. Nepaisant to, komandos vadovas ir vienu tiksliu smūgiu Molėtuose pasižymėjęs Ignas Rudzevičius sako, kad džiaugtis dėl kažkokių serijų dar anksti.

„Visada smagu nugalėti priešininkus atsilikinėjant, o ypatingai išvykoje, todėl Molėtus palikome plačiomis šypsenomis veiduose. Džiaugtis dar ankstoka, čempionatas tik įpusėjo, bet pagaliau matosi kažkokie komandos kontūrai, o tai suteikia optimizmo ateičiai“, – sakė I. Rudzevičius.

https://www.facebook.com/pg/fkmoletai/photos/?tab=album&album_id=1359479344208657&ref=page_internal

ŽYGIS Į VIRŠŪNĘ

Po pirmo rato C diviziono lyderių trejetuke kiek greta Medžiai 2 ir Vieni Vartai komandų kiek netikėtai atsidūrė ir ADS AUTO Nemenčinė. Nors prieš sezoną nedaug kas matė III lygoje žaidžiančios Nemenčinės komandos dublerius tarp galimų prizininkų, jie sėkmingai tokias prognozes paneigia.

Priešpaskutiniame ture nugalėję Olandus, paskutiniame jie palaužė Pagirių dublerius. Nors vienu metu rezultatą varžovai buvo išlyginę, tačiau kažko daugiau pasiūlyti nesugebėjo – po įvarti abiejuose kėliniuose pelnęs Valdas Kondratovič padėjo savo komandai iškovoti pergalę 3:2.

Šiuo metu Nemenčinė yra trečioje lentelės vietoje ir savo pasirodymą pirmajame rate baigė. Baigė, tikėtina, pozityvių nuotaikų – patirtas vos vienas pralaimėjimas (su PILK), lygiosiomis sužaista su Medžiai 2, Gariūnais ir Molėtais bei pasiektos šešiospergalės, tad pozityvo rudens kovoms yra tikrai nemažai.

REZULTATYVI PABAIGA.

Reaktyvo Maišiagaloje 3:1 laimėjo prieš Arpą 3:1, o visi keturi rungtynių įvarčiai buvo pelnyti per paskutines 15 mačo minučių.

Mintis apie dvikovą ganėtinai išsamiai sudėliojo abiejų komandų atstovai, tad tribūną galima perleisti jiems. Pirmasis – Reaktyvo vadovas ir vieno įvarčių autorius Justinas Baužys.

„Laimėjo tas, kas ir turėjo laimėti. Nebuvo labai lengva, bet ir nebuvo sunku, reikėjo tik vieno įvarčio ledams pralaužti. Sunkiai rinkomės į rungtynes, trūko net 5 žaidėjų, bet žinojome koks tikslas ir kokios sąlygos mūsų laukia. Džiugu, kad pavyko jį realizuoti, nors žaidimo kokybės trūko. Kaip tai keistai beskambėtų velkantis turnyrinės lentelės viduryje ar gale, bet mes geriau sukomplektuoti ir subalansuoti. Mūsų žaidėjų meistriškumas yra aukštesnis, nors Arpas turi keletą gerų žaidėjų, bet visi kiti yra tiesiog neprognozuojami.

Tai nebuvo geriausios mūsų rungtynės ir tikrai galime žaisti ir žaidėme šiame sezone geriau net skaudžiai pralaimėdami, Arpo žaidėjai labai daug klydo perdavimuose ir netgi tokiose situacijose, kurios mums būdavo labai netikėtos. Arpas stengėsi spausti aikštės viduryje, ir jiems tai sekėsi daryti, mums buvo sunku kurti. Kur tik lėčiau besisukdavai ar padarydavai netikslų lietimą, gaudavai dvikovą. Per pirmas 15 min. turėjome dvi progas ir būtų viskas savo vietose, tačiau iš 5 metrų pataikėme į skersinį ir kitą smūgį blokavo varžovas. Nors kokybiškų ir logiškų perėjimų į varžovų baudos aikštelę nebuvo, nes mums trūko aikštės pločio ir ilgio, tačiau mes kūrėme atakas vieną po kitos, tik nepavykdavo užbaigti jų smūgiais į vartų plotą. Tai taip ir kankinomės visas rungtynes. Bet įmušus įvartį rungtynės atsivėrė ir progų pasižymėti turėjo visi, kurie norėjo.

Antro kėlinio pradžioje Arpas buvo mus visai uždaręs aikštės viduryje ir bandė perlaužti rungtynes, turėjo vieną 100 proc. progą bet šiaip buvo nepavojingi. Pavienių žaidėjų užbėgimai už nugaros ar tolimi smūgiai daug problemų nesudarė, gynėjai darbo turėjo, bet dažniau atakas pats Arpas sugadindavo.

Pirmieji du įvarčiai kurioziniai, mūsų puolėjas iš po vartininko ir gynėjų kojų iš arti pasiuntė į kampą po nedidelės įtampos jų baudos aikštelėje ir varžovų komunikacijos stokos. O jie išlygino rezultatą po užribio smūgiu galva iš arti, kai kamuolys nukrito į vartininko baudos aikštelę, visi gynėjai rėkė „vartininkas“, o vartininkas rėkė „gynėjai“. Tai, kaip sakant, atsilyginom. Antras įvartis jau logiškas, ataka kraštu ir žemas skersas į baudos aikštelę, vartininkas atmušė kamuolį į baudos aikštelės vidurį, kur jau aš vienu lietimu pasidėjau gynėją į šalį ir antru kaire koja be jokio pasipriešinimo pasiunčiau į kampą. Trečias įvartis panašus labiau į kontrataką, bet ataka iš kitos pusės, žemas skersas išilgai baudos aikštelės, kur mūsų krašto saugas iš 16 metrų akcentuotai ir lengvai pasiuntė į vartus, nebuvo nei gynėjų patkatų, nei vartininko įspūdingo šuolio.

Tai va, laimėjom ir taškas. Dabar vėl darbo diena, vėl išvyka ir ne bet kur, o Kalveliai, vėl praktiškai nesusirenkame. Kas moka iššifruoti Sekmadienio futbolo lyga, tam reikia 5 balus parašyti, o kas dar sugeba suorganizuoti rungtynes sekmadienį - tam 100 balų. Visiems kitiems - dvejetai ir eikite su visais savo argumentais žaisti krepšinio“, – komentaro pabaigoje už penktadieninę išvyką pastabų pažėrė J. Baužys.

O štai Arpo kapitonas Tada Šlimas su tokiu varžovo rungtynių vertinimu nebuvo linkęs sutikti. Jo teigimu Arpas nenusipelnė pralaimėjimo, nes būtent jo komanda turėjo daugiau šansų įvarčiams. „Šį sezoną tai jau aštuntos mūsų pralaimėtos rungtynės ir dėl šių, tikriausiai, labiausiai gaila. Su visa pagarba Reaktyvui, tikrai neatrodėme už Reaktyvą prasčiau - susikūrėme daugiau progų, jei kas būtų matavęs, spėju, matytumėme, kad ir kamuolį kontroliavome ilgiau, turėjome šansų, porąkart sužaidėme efektyviomis kombinacijomis aikštės viduryje, tačiau Reaktyvas puikiai išnaudojo savo progas - be įvarčių, prisimenu vieną-du jų smūgius link vartų ir vienąkart mus gelbėjusį skersinį. Labai gaila. Žaidė abu mūsų pagrindiniai vidurio gynėjai, susirinko kone visi komandos centro saugai, net ir tie, kurie įprastai žaidžia kone 90 minučių, šįsyk turėjo keistis.

Po pirmojo kėlinio buvo 0:0 ir jautėme, kad tikrai žaidžiame ne prasčiau už Reaktyvą ir turime puikius šansus. Deja, Reaktyvas po mūsų klaidos įmušė pirmi. Mauro Alexis Battellini po šešių minučių rezultatą išlygino, ir atrodė, kad taip ir baigsime. Tačiau tada krachas - per tris minutes praleidome dar du įvarčius. Sveikinu Reaktyvą - pergalė jiems turėjo pakelti nuotaiką. Mes, tuo tarpu, likome su kartėliu vienose iš tų rungtynių, kurias tikrai galėjome laimėti. Truputį gaila, kad nebus revanšo. Laukiame rudens!“, – pasakojo T. Šlimas.

LYGYBĖ NEMENČINĖJE.

Vienos įdomiausių (bent jau emocijų prasme) turo rungtynių vyko sekmadienį Nemenčinėje, kur Pressas susitiko su pakilią formą šiemet demonstruojančiais nominaliais aikštės šeimininkais - PILK futbolininkais. Dvikovoje netrūko emocijų, kortelių (abi komandos jų gavo po tris), bet stigo įvarčių (vos du). Apie mačą tradiciškai išsamiai pasakoja Presso atstovas spaudai Evaldas Gelumbauskas.

„Pirmą ratą Pressas užbaigė išvyka į Nemenčinę. Susirinkimas buvo gan neprastas, nors keli žadėję sudalyvauti veiksmo vietos taip ir nepasiekė. Vis dėlto, ant pirmo arbitro švilpuko Presso gretose pleveno 15 žaidimui nusiteikusių sielų. Atsižvelgus į vakarop nenoriai mažėjusią kaitrą matėsi, kad keitimų skaičius gali turėti lemiamos įtakos galutiniam rezultatui. Kažkaip panašiai ir nutiko, tik ne visai. PILK iš pradžių irgi turėjo keturis keitimus, bet po pertraukos prie jų kolektyvo prisijungė pagrindinis puolėjas Irmantas. Natūraliai gavosi, kad po pirmų 45 min. risnojimo kiek pavargusių Presso gynėjų kojoms Irmanto šviežumas tapo nemenku iššūkiu.

Dar vienu iššūkiu tapo pati Nemenčinės aikštė. Sausa, kieta, nors ir apylygė, bet sudėtinga. Tiesa, antrame kėlinyje PILK sugebėjo geriau prisitaikyti prie aikštės reikalavimų, tačiau visumoje žaidimo techninis lygis nebuvo aukštas. Pirmoje rungtynių dalyje su kamuoliu ilgiau draugavo Pressas ir jau pačioje mačo pradžioje galėjo pasižymėti žiniasklaidininkų atakų lyderis Gediminas Dulskas, bet po labai sėkmingo atšokimo vienas prieš vartus kamuolį pasigavęs presininkas smūgiavo skubotai – ir netiksliai. Apskritai, PILK gynyba gan neblogai tvarkėsi su Presso atakomis, bet kėlinio viduryje Marius Babravičius ėmėsi iniciatyvos, įsiveržė į baudos aikštelę ir ten buvo neleistinai sugriautas. Baudinį realizavo Laimis Misiūnas, Pressas išsiveržė į priekį – ir nuo tol pamažiukais pradėjo atidavinėti iniciatyvą varžovams.

Pirmame kėlinyje PILK iš tos atiduotos iniciatyvos išspaudė bent dvi galimybes, bet vienu atveju pagirtinai žaidė Presso vartininkas Tautvydas Vencevičius, o antru už Pressą sužaidė virpstas. Kėlinio pabaigą apkartino nemalonus susidūrimas, po kurio aikštę buvo priverstas palikti už nosies pertvaros susiėmęs Marius Babravičius. Ir nors antrame Presso dirigentas sugrįžo, bet deramai sustyguoti komandos žaidimo jam nepavyko. Antrame kėlinyje žaidimas tapo atviresnis ir gyvesnis, atakų bangos ridenosi į abi puses, bet rimtesni pavojaus laužai liepsnojo prie Presso vartų. Iš vieno tokio lauželio gavosi ir išlyginamasis įvartis, kurio autoriumi tapo Presso vartininko ir gynėjų nesusišnekėjimu pasinaudojęs Irmantas.

Rezultatui pakeisti progų turėjo abiejų komandų žaidėjai, bet tądien PILK ir Presso vartų sergėtojai buvo aukštumoje. Tiesa, jau baigiantis rungtynėms nutiko kontroversiškas epizodas, kai varžovų vartininkas savo baudos aikštelėje kietai ir pavojingai įsirėžė į Presso žaidėją. Presininkams atrodė, kad nutiko 100-procentis baudinys, gal net ir su pašalinimu iš aikštės, pilkams matėsi visiškai švarus ir savalaikis vartininko žaidimas į kamuolį. Su šiuo požiūriu sutiko ir mačui teisėjavęs arbitras Sigitas Aleknavičius. Natūralu, kad Nemenčinės stadiono prieigose dar kurį laiką skambėjo įspūdingos abiejų stovyklų atstovų tirados, tačiau rezultatas dėl to nepasikeitė. Lygiosios 1:1 ir Pressas sulig tuo pajudėjo prie Neries. Ten presininkai surengė trečią kėlinį, aptarė rungtynes, arbitro darbą, varžovus, savo pačių kliurkas, tuo pačiu išgėrė kas buvo geriamo, suvalgė kas buvo valgomo, ištaškė kas buvo taškomo. Ir reziumavę, kad pirmas ratas iš principo susiklostė teigiamai, išsiskirstė iki antro rato pradžios.“

Savo nuomonę apie rungtynes išreiškė ir PILK atstovas Vygantas Šepetys. Padėkojęs vyrams už parodytą charakterį, jis konstatavo, kad lygią rungtynių baigtį nulėmė vieno konkretaus (bet neįvardinto) asmens nebuvimas: "Nepaisant įsibėgėjančių atostogų susirinkome gan neblogai, trūko tik vieno kertinio komandos žaidėjo, kuris kamšo skyles gynyboje ir sėkmingai gali pats užbaigti ataką...Manau tai ir tapo esminiu faktoriumi, kad rungtynės baigėsi taikiai. O šiaip mūsų akistatos su Pressu visada pasižymi atkaklia kova, padidintais emocijų pliūpsniais ir daugybe įvykių. Netapo išimtimi ir šio sekmadienio dvikova. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad rezultatas gan dėsningas, nors tiek viena, tiek kita komanda galėjo išeiti iš aikštės pakelta galva. Jei pirmas kėlinys labiau priklausė Pressui, tai antrajame daugiau galimybių nugalėti turėjome mes. Taigi, reikia padėkoti savo Pilkams už gerą susirinkimą ir atsidavimą komandos dvasiai. Liko vienos rungtynės pirmame rate kurias norėtūsi laimėti bei su nemažais lūkesčiais laukti antrojo rato".

Penktą vietą po 9 rungtynių užimanti PILK komanda pirmą ratą gali užbaigti net ir antroje vietoje. Tam pilkams tereikia sekmadienį įveikti Top Kickers dublerius. O tada jau laukti rudens ir ruoštis lūkesčių išpildymui.

JUODA MODULIO ATKARPA.

Sezono pradžioje atrodė, kad atsinaujinęs Pabradės Modulis taps nauja SFL jėga. Pabradiškiai iškart šovė į lentelės viršų ir kurį laiką net laikėsi pirmoje vietoje. Tačiau pastaruoju metu kažkas nutiko – Modulis pralaimėjo jau trejas rungtynes paeiliui ir iškrito iš pirmojo penketuko.

Paskutiniai Modulį nuskriaudė Olandai. Nors kurį laiką ir atrodė, kad Modulis visgi ims pergalę – po pirmojo kėlinio, dėka trijų Sauliaus Kaušinio įvarčių, svečiai Senvagėje pirmavo 3:2.

Tačiau po pertraukos kažkas tarsi išjungė Modulį – oranžiniai pradėjo smagintis puolime, į vartus siuntė vieną tikslų smūgį po kito ir iškovojo pergalę ledo rituliui labiau tinkančiu rezultatu 6:3.

Verta paminėti, jog rato pabaigoje gerą formą pagavę Olandai laimėjo jau trečią kartą per pastarąsias rungtynes ir atsilikimą nuo to paties Modulio sumažino jau tik iki poros taškelių.

LYDERIŲ PARAIŠKA.

Trečiadienį vykusiose paskutinėse turo rungtynėse Senvagės gimnazijos aikštėje susitiko du dublerių kolektyvai. Išsisklaidžius parako dūmams paaiškėjo, kad III lygoje pirmaujančių FK Medžiai dubleriai įrodė akivaizdų pranašumą prieš SFL A divizione vargą vargstančio Viesulo antrą komandą.

Viesulo dubleriai prieš susitikimą su Medžių dubleriais C divizione buvo laimėję ketverias rungtynes iš eilės ir pasiekę dar dvi pergales galėjo netgi užbaigti pirmą ratą diviziono viršūnėje. Bet Medžių dublerių kolektyvas su tuo nesutiko ir keturiais galingais smūgiais sustabdęs viesulingųjų žygį sutvirtino savo pozicijas pirmoje C diviziono turnyrinės lentelės vietoje.

Viesulas 2 komanda į pirmą vietą jau nepakils, bet pasigerinti savo pozicijas šansą dar turės. Liepos 14 d. Fabijoniškių VFM aikštėje viesulingieji priims Visinčios ekipą. Įdomu, kad SFL statistika rodo, jog tarpusavio rungtynėse iki šiol visuose formatuose pergales rinko tik Visinčia. Visgi, vidurvasario išvyka į Vilnių gali tapti lemtingu Viesulas 2 komandos sėkmės garantu.

ANONSAS

Per artimiausią savaitę (o tiksliau, liepos 5 – 7 dienomis) C grupėje bus sužaisti keturi 1, 5 ir 9 turų susitikimai. Dar dvi pirmo rato rungtynės įvys liepos 14 dieną, o intriguojantis Modulio ir Gariūnų mačas iš 8 turo kol kas apskritai neturi konkrečios datos ir laiko.

07.05 19:30 Kalveliai: Ave.Ko 2 – Reaktyvas;

07.07 15:00 Senvagė: Vova Juniors – Olandai;

07.07 19:15 Šalčininkėliai: Visinčia – Vėtra;

07.07 20:00 Fabijoniškės: Top Kickers-Koloro – PILK;

 

TURNYRINĖ LENTELĖ