C divizionas: prieš čempionato pusiaukelę – driokstelėję Molėtai ir drama Senvagėje Visos

 

Pirmasis turnyro ratas baigėsi ir C grupėje, o paskutinės dvejos rungtynės čia baigėsi skirtingai – Molėtuose dominavusi šeimininkų komanda nesunkiai susitvarkė su svečiais iš Pagirių, tuo tarpu dvi pirmojo dešimtuko komandos stipresnės neišsiaiškino. Apie viską – tradicinėje savaitės apžvalgoje, kurią seks ir trumpas komentaras apie visą prabėgusį ratą.

REZULTATAI

Pagiriai 2 1:5 Molėtai, Viesulas 2 4:4 Visinčia;

Nesunkus molėtiškių pasivaikščiojimas. Sekmadienį didesnės intrigos Molėtuose nebuvo – Pagirių dubleriai į svečius atvyko vos su vienu keitimu ir jau antrąją minutę atsiliko 0:1.

Šeimininkų (nors protokole jie ir įvardinami svečiais) persvara palaipsniui vis ryškėjo, kol dar pirmajame kėlinyje ji buvo padidinta iki dviejų įvarčių.

Netrukus Pagirių futbolininkai liko žaisti mažumoje, kai už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo išvytas Aleksandras Korotkovas.

Po pertraukos molėtiškiai savų sirgalių akivaizdoje dar labiau didino savo pranašumą, o Pagirių snaiperio Viačeslavo Rodevičiaus tikslus smūgis buvo tik paguodos įvartis.

Iškovoję šį laimėjimą Molėtai pakilo iki dvyliktosios pozicijos, tuo tarpu ir toliau stringanti antroji Pagirių komanda kapanojasi lentelės apačioje ir yra aštuoniolikta.

Įvarčių lietus Senvagėje. Tuo tarpu antroji Viesulo ir Visinčios ekipos Senvagės stadione trečiadienio vakare viena kitai davė rimtą kovą, po kurios stipresnė komanda nepaaiškėjo – mačas baigėsi kovingomis lygiosiomis 4:4.

Nors dvikovos statistika dar nėra suvesta, tačiau Viesulo dublerių atstovo Vykanto Vaiciukevičiaus komentare apie dvikovą galima matyti, jog viesuliečiai kurį laiką atsilikinėjo, tačiau viskas susiklostė taip, jog paskutinėmis sekundėmis jie net ir patys paleido pergalę.

„Rezultatas dėsningas, nors pergalė ir buvo labai arti, pasiekiama ranka, Viktoras Jėzus šaunuolis, atidirbo visu pajėgumu, tad tikrai nereikia jo kaltinti(90min įvartis į savo vartus), juk kas nežaidžia, tas neklysta.

Gynyba momentais buvo superinė, bet kai pavargome pasipylė klaidos, nes be kamuolio žaisti sunku.

Vienareikšmiškai kertiniai momentai buvo neišnaudotos progos, kaip 11m baudinys ir kitos, bet kaltas nuovargis.

Visumoje žaidimas buvo super, ypatingai, kai buvo 1:3. Vyrai parodė charakterį, tad antrame rate yra kur tobulėti ir matosi teigiami pokyčiai“, – teigia V. Vaiciukevičius.

Tuo tarpu vienas komandos vadovų Raimondas Kundra pasakojo, jog pirmas sezono ratas buvo permainingas ir asmeniškai kreipėsi į Medžių antros komandos vadovą Paulių Glosą.

„Buvo ir sunkių ir nelabai sunkių pergalių bei rungtynių. Labiausiai skaudžiausias pralaimėjimas buvo prieš Medžius 2, čia tarsi kažkokia karma. Pauliau, deja, bet šiame sezone nepavyks jums atsirevanšuoti, nebent draugiškose.

Pirmas ratas praėjo neblogai, tikėjomės aukštesnės pozicijos, bet dar ne vakaras. Laukia antras ratas, nervus varžovams dar patampysime“, – ryžto nestokoja R. Kundra.

Tuo tarpu Visinčios žaidėjas Valerij Barbarovič teigia, jog susitikimas buvo ganėtinai keistas.

„Rungtynės su Viesulu buvo labai keistos, dominuojant beveik visą laiką sugebame įmušti 3 įvarčius pirmame kėlinyje, bet taipogi prasileidžiame du po gan nepatyrusių jaunų gynėjų klaidelių.

Antrajame gauname dar du keistus įvarčius. Tačiau atrodė, kad užspaudėme varžovus ir kūrėm ataką po atakos, turėjome gerų progų. Bet galiausiai sugebėjome išlyginti paskutinės atakos metu...

Pirmą ratą vertiname dviprasmiškai, jaunimas ,,duoda vaizdų" sužaidėme tobulų rungtynių, bet šlubuoja rinkimasis i rungtynes. Visgi, tikimės kažkas pasikeis į dar geresnę pusę“.

Po pirmojo rato – aišku, kad niekas neaišku

Nors pirmajame rate oficialiai dar liko sužaisti vienerias rungtynes (Modulis – Gariūnai), tačiau panašu, jog jų data greitu metu nustatyta nebus ir jos bus nukeltos jau į rudens ratą, tad galima padaryti kelias trumpas įžvalgas apie jau prabėgusią čempionato dalį.

Pradėti galima nuo apatinės lentelės dalies. Čia kol kas labiausiai vargsta praėjusio sezono nebaigusi, bet prieš šių metų pirmenybes grįžti nusprendusi Vėtra, sukaupusi vos vieną taškelį, nuskausmindama Arpą. Pastarasis, daugelio komandų teigimu, šiemet yra „pridėjęs“, tačiau dažnai tiesiog stokoja elementarios sėkmės.

Jei antrame rate komanda ras kiek daugiau sėkmės – drąsiai gali kovoti dėl pozicijų pirmajame penkioliktuke.

Vienu didžiausių nusivylimų galima vadinti Imperialą. Komanda dar prieš porą metų žaidė A grupėje, pernai varžėsi B divizione, o šiemet nusileido dar laipteliu žemiau ir taip pat vargsta čia. Sukrapštyti viso labo du taškeliai – tikrai ne tas rezultatas, kuris turėtų tenkinti komandos vadovus ir pačius žaidėjus. Žinoma, komanda pastaruoju metu ryškiai atsinaujino, tačiau tai negali būti pasiteisinimas.

Tuo tarpu tokios komandos kaip Reaktyvas bei Pagirių ar Lentvario dubleriai ir toliau stumdysis lentelės apačioje, nors Reaktyvas turi potencialo ir kilti kiek aukščiau, nes komanda jau sužaidė su nemaža dalimi pagrindinių pretendentų į medalius.

Žvelgiant aukščiau – lentelės viduryje prasideda tikra mėsmalė. Iš esmės atskirti vidutiniokus nuo lyderių užduotis nėra lengva, nes komanda skiria vos vienas kitas taškas ir viskas gali keistis kiekviename ture.

Pirmiausia turbūt reikia išskirti Vova Juniors ekipą. Voviniai sezoną pradėjo sunkiai įsibėgėdami, tačiau pagavo solidų ritmą ir pirmą ratą baigė ilga pergalių serija, leidusia komandai šoktelti į pirmą dešimtuką. Komandą nuo medalių zonos šiuo metu skiria vos trys taškai, tad kas žino – gal, sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, įmanoma pakovoti ir dėl apdovanojimų.

Apžvalgininko vienais favoritų vadinta Visinčia kol kas irgi banguoja ir ne visada rodo tokį žaidimą, kokį gali. Kartais tam koją kiša susirinkimo problemos, kartais – progų nerealizavimas. Patys komandos atstovai kalba, jog su stabiliu susirinkimu ekipa yra pajėgi kautis dėl aukščiausių lentelės vietų, tad to susirinkimo galima ir palinkėti.

Vidurinėje lentelės dalyje šiuo metu įsikūrę ir Olandai, Molėtai ar Pressas. Nors ir šių komandų atsilikimas nuo aukščiau esančių ekipų nėra didelis, tačiau pačios komandos apie apdovanojimus kalba atsargiai, o labiausiai jų baidosi Pressas, eilinį kartą nenorintis kilti aukščiau.

Žiūrint į dabartinį pirmąjį septynetą į akis iškart šoka PILK pavadinimas. Šią komandą apžvalgininkas prieš sezoną buvo kiek nurašęs, tačiau SFL mohikanai toliau sėkmingai juda ir kaunasi dėl aukščiausių apdovanojimų, neretai į kaulus įkrėsdami ir jaunesniems bei vikresniems varžovams.

Patys save ganėtinai kritiškai vertina Vieni Vartai. Nepaisant to, jog debiutuoja didžiajame SFL futbole, jie iškart sau kėlė tikslą kilti aukštyn ir kovoti dėl patekimo į B divizioną. Kol kas niekas neprarasta, tačiau pati komanda žino, jog gali ir dar geriau.

Prieš sezoną ryškiais grupės lyderiais buvo įvardinami Gariūnai ir, nors taškus renka gana stabiliai, vieni favoritų jau gavo antausius nuo Olandų ir Visinčios. Nors kitos grupės komandos Gariūnus gerbia, tačiau galima spėti, jog antrame rate į atlapus jiems kibs dar rimčiau, ypač tada, kai šlubuos varžovų susirinkimas.

Tuo tarpu pačiame lentelės viršuje šiuo metu yra Medžiai 2. Pernai D divizione antri likę žalieji šiemet iškart čiupo jautį už ragų ir per 10 rungtynių taškus prarado vos du kartus – pralaimėję Vovos dubleriams ir lygiosiomis išsiskyrę su Nemenčine.

Apie Medžių tikslus galima matyti ir taurės varžybose, kur jie jau antrajame etape eliminavo titulą gynusius III lygos Ozo futbolininkus.

Kitos pirmojo septynetuko komandos – Modulis, Viesulo dubleriai ar Nemenčinės antroji komanda – taip pat pasižymi savo blykstelėjimais, tačiau kartais trūksta stabilumo. Ypatingai Moduliui – Pabradės ekipa sezoną pradėjo galingai, tačiau vėliau krito į duobę ir antrame rate turės rimtą iššūkį grįžti į viršūnę.

Kaip bebūtų, komandos dabar atostogauja, o į lemiamas kovas dėl apdovanojimų grįš jau vasaros pabaigoje.

FK Molėtai nuotr.