D divizionas: Ukmergėje – spyris čempionams į sėdimąją Visos

Gedimino Galvydžio nuotrauka

Priešpaskutiniame SFL D diviziono ture nutiko tai, kas atrodė sunkiai tikėtina: iki tol viską laimėję ir titulą anksčiau užsitikrinę FKS Ukmergės dubleriai patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Ir dar savo žiūrovų akivaizdoje!

O nedidelį žygdarbį atlikę Anykščių futbolininkai garantavo sau medalius ir su Versme B dar pratęs lenktynes dėl sidabro.

Komplikuotas sezonas praėjusį savaitgalį pagaliau baigėsi autsaiderei Nemenčinės ADS Auto ekipai.

Elektrėnų Versmė B – FK Arpas 5:0 (2:0)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
9' Eligijus Ašmena 1:0
33' Vytautas Giedra 2:0
46' Deividas Marcinkevičius 3:0
71' Eligijus Ašmena 4:0
88' Vytautas Giedra 5:0

Idealiu scenarijumi ši pergalė Versmės dubleriams galėjo garantuoti D diviziono sidabrą. Bet dėl jo dar teks pakovoti paskutiniame ture.

Arpo komanda paskutinėmis savaitėmis jautė žaidybinį pakilimą ir draskėsi su visais varžovais, bet Elektrėnuose subyrėjo. Ir dėl to kaltas prastas susirinkimas – žaista be keitimų.

Arpo vadovas Romualdas Sirutkaitis sakė, kad ne tik rungtynių laikas buvo blogiausias įmanomas (šeštadienis, 14 val.), bet ir aikštės būklė prasčiausia, kurioje „prasidėjus rudens lietums, iki pavasario galima padaryti prūdą karpiams veisti.“

Tad arpiečiai vargais negalais surankiojo 11 žaidėjų, dalis kurių buvo su savo problemomis.

„Deja, pusės žaidėjų kondicija buvo užjaučianti. Pora veteranų, neatsigavusių po Pilkų šalto dušo senjorų turnyre, trečias – su prieskoniniu gripu vartuose. Ketvirtas – dar nebaigęs gerti pilnos anabolinių steroidų papildų normos, maksimaliai didinančios kūno masę. O penktas – pakėlęs galvą matantis Starlink palydovų spiečių virš aikštės“, – vardino R. Sirutkaitis.

Ne daug geriau pavyko susirinkti ir šeimininkams. Jų vartininkas 15 minučių vėlavo į rungtynes, tad iš pradžių tvarką vartuose teko prižiūrėti aikštės žaidėjui.

„Traumos praretino sudėtį, susirinkome negausiai, tačiau varžovams su atsarginiais žaidėjais buvo daugiau problemų“, – sakė Versmės B atstovas Nerijus Kobelevas.

Žaisti ant sunkios rudeninės aikštės nebuvo lengva, bet prie tokių sąlygų greičiau prisitaikė elektrėniškiai. Jie greitai perėmė iniciatyvą, savo pranašumą versdami įvarčiais. Jau antro kėlinio pradžioje rezultatas tapo 3:0 ir klausimų dėl rungtynių nugalėtojo nekilo.

„Pasiekta pelnyta pergalė ir žengtas svarbus žingsnis link sidabro. Ruošiamės paskutiniam mačui ir tikimės tik pergalės“, – tvirtino N. Kobelevas.

R. Sirutkaičio komentaras: „Rungtynės buvo kultūringos ir smagios. Naujokai gavo įgūdžių, kaip žaisti čiuožykloje su balutėmis prieš pakankamai stiprią komandą. Tikimės dar ateityje su jais susitikti. Sveikiname Versmę B iš anksto, kaip būsimą prizininkę. Rungtynių santrauką galima pažiūrėti mūsų youtube reportaže. Manome, kad epizode 4:43 min. už žaidimą ranka į varžovų vartus buvo galima skirti 11 m baudinį.“

FKS Ukmergė B – FK Anykščiai 0:1 (0:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
85' Alikas Samoilovas 0:1

D diviziono čempionų šventimas, dubliuotas su pagrindinės komandos bronza VRFS III lygoje, mažumėlę apkarto. Šimtaprocentinį rezultatą iki tol demonstravę ukmergiškiai namie nelauktai gavo sprigtą.

„Gavome spyrį į užpakalį ir kitaip to nepavadinsi, – pareiškė Ukmergės dublerių treneris Andrius Sipavičius. – Tikiuosi, tas spyris mūsų nenusodins, o pakels į viršų. Ne mūsų diena. Teisintis nėra ko – nesužaidėme, kaip norėjome ir tikėjomės. Varžovai tiesiog mus pranoko, puikiai darbavosi jų gynybos linija ir saugai, jie priimdavo pirmuosius kamuolius ir atkakliai kabinosi už kiekvieno iš jų, įtraukė į lėtesnį žaidimą, o pabaigoje įmušė gražų įvartį. Su tuo juos ir sveikiname!“

Puiki pergalė Anykščių klubo vadovą Marių Valančiūną, be abejo, nudžiugino: „Sužaidėme taip, kaip norėjau visą sezoną. Plačiai išsidėstę, žemais perdavimais, daugiau smūgių į vartus. Ukmergė žaidė savo greitą, agresyvų futbolą, bet gynėjams pavykdavo nutraukti jų perdavimus, dėl to negalėjo pasinaudoti greičio savybėmis.“

Progų D diviziono karaliai turėjo keletą, bet jomis nepasinaudojo. O realiausia buvo 78 min., tačiau ekipos lyderiui Giedriui Vaivadai nepavyko realizuoti 11 m baudinį.

Netrukus, 85 min. svečiai pelnė pergalingą įvartį po tikslaus Aliko Samoilovo smūgio.

„Nekreipiame dėmesio į tai, kad G. Vaivada neįmušė baudinio. Giedrius tempė mus viso sezono metu ir dabar kaltinti jį būtų mažų mažiausiai neteisinga, – neabejojo A. Sipavičius. – Mes komanda. Kartu ir laimime, ir pralaimime. O šį sykį pralaimėjome, nes varžovai 90 minučių sužaidė geriau už mus.“

„Baudinys galėjo padėti tašką ir tikriausiai nebūtume atsitiesę. Iš kitos pusės, sėkmė šiemet ne kartą nusisuko nuo mūsų, tad tai – lyg kompensacija. Labai džiaugiuosi komanda, kuri atidavė daug jėgų. Smagu, kad lieka motyvacijos kautis paskutiniame ture, nes yra galimybių pakilti laipteliu aukščiau“, – teigė M. Valančiūnas.

Po rungtynių FKS Ukmergės B nariai kurį laiką jautėsi nesmagiai, bet viską pamiršti padėjo šampano purslai, juodų-raudonų dūmų užsklanda ir užplūdusios čempioniškos emocijos.

„Pralaimėti nėra gėda, nes žaidėme iki galo ir kovojome, nors rezultatas ne mūsų naudai. Tikėjomės laimėti visas rungtynes, bet esmės tai nekeičia – juk mes SFL D diviziono čempionai“, – pažymėjo Ukmergės dublerių treneris.

Iš karto po rungtynių jam teko atsisveikinti su savo vešlia barzda. Už tai, kad nuvertino savo komandą prieš sezoną.

„Pralošiau lažybas su dviem komandos nariais. Vienas „statė“ plaukus, kitas – rūkymą, o aš – savo mylimą barzdą. Jie sakė, kad laimėsime pirmą vietą. Aš maniau, kad liksime antro. O toliau visa istorija jau žinoma“, – juokėsi A. Sipavičius.

FK Molėtai – Top Kickers-Koloro 0:5 (0:1)
Molėtų miesto stadionas. Teisėjas – L. Aržuolaitis.
19' German Rudnev 0:1
51' German Rudnev 0:2
65' German Rudnev (iš 11 m) 0:3
75' Raul Martinez Gomez 0:4
90' Ignas Novikas 0:5

Molėtų komandai tai tikriausiai buvo prasčiausios sezono rungtynės, Top Kickers dubleriams – geriausios.

Atsilikdami 0:1 ir 0:2 Molėtų futbolininkai kovėsi lygiaverčiai, turėjo progų ir net du sykius drebino varžovų vartų konstrukciją. Tačiau viską sugriovė gynybos klaidos antrame kėlinyje ir pasipylę varžovų įvarčiai.

Kickersų vadovas Mantas Urbonas taip pat pripažino, kad Molėtai buvo verti įmušti vieną kitą įvartį, o savo komandos pergalę pavadino lengvesne, nei tikėjosi.

„Atakoje žaidėme labai efektyviai, sezono pabaigoje komandos sportinė forma labai gera. Anksčiau daugelis komandų mus tiesiog apibėgdavo, o dabar jaučiame, kad patys turime pranašumą šioje srityje. Mačo žaidėjas – Gemanas Rudnev su 3 įvarčiais, bet ir daugelis kitų sužaidė labai gerai. Pavyko sukurti gražių kombinacijų, tad savaitgalis buvo labai smagus“, – komandos forma pasidžiaugė Mantas.

Po šio turo tarp komandų įvyko rokiruotė: Top Kickers-Koloro pakilo į 5-ąją vietą.

Per paskutinius 5 turus jie nepralaimėjo ir surinko 11 taškų. Tad kyla hipotetinis klausimas: o jei taip būtų žaidę nuo pirmo rato?

„Po tokios serijos imame žiūrėti į lentelę ir pradedame ieškoti taškų, kur galėjome jų prisirinkti. Tačiau norint kovoti dėl medalių, aukštą pavarą reikia įjungti jau sezono pradžioje, o šiemet mes startą pramiegojome.

Nepaisant to, dabartinė sportinė forma nuteikia optimistiškai kitam sezonui. Vieninteliai ukmergiškiai buvo visa galva pranašesni, o su kitais kovojome ir atėmėme taškų. Jei išlaikysime 5 vietą, sezoną vertinsime teigiamai. Ir paskutinis mačas su Versme B bus labai geras jėgų patikrinimas“, – pasakojo M. Urbonas.

FK Imperialas – ADS Auto 10:1 (3:1)
Fanų stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
9' Artūr Kratkevič 1:0
21' Darius Volodkevič 2:0
25' Edgar Dževeckij (iš 11 m) 2:1
28' Viktor Kuzmičiov 3:1
49' Artūr Kratkevič 4:1
51' Eduard Grudinskij 5:1
61' Eduard Grudinskij 6:1
63' Eduard Grudinskij 7:1
68' Danil Nikitin 8:1
70' Eduard Grudinskij 9:1
74' Michail Krasockij 10:1

Imperialo treneris Janas Vilkin ne kartą ir ne du akcentavo, kad didžiausia jo komandos problema yra prasta progų realizacija.

Mače su turnyro autsaideriais imperialistai tuo skųstis negalėjo. Jie sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, o Eduardas Grudinskis pasižymėjo „pokeriu“. Savo bendrą sezono įvarčių sąskaitą dabar jis pakėlė iki 12.

„Džiugina, kad laimėjome ir dar tokiu įspūdingu rezultatu. Tačiau gaila, kad tai nepadeda atsiplėšti nuo turnyro lentelės apačios“, – sakė J. Vilkin.

Šiuo maču ADS Auto baigė sudėtingą savo sezoną, per kurį pelnė tik 1 tašką (lygiosios 2:2 su Arpu). Dviženklį įvarčių kiekį jie praleido pirmą kartą. Ir paskutinį.

Aštuonioliktas turas (spalio 24-25 d.)

FK Anykščiai – FK Imperialas. Šeštadienis, 14.00, Anykščių stadionas. Medalius jau užsitikrinę Anykščių futbolininkai sėkmingą debiutą SFL įprasmins paskutinėmis rungtynėmis namie, savų sirgalių akivaizdoje. Pirmasis tarpusavio mačas baigėsi dramatiškomis lygiosiomis 3:3. Prognozė: 3:1.

A Komanda-Margiris B – FK Molėtai. Šeštadienis, 15.00, Širvintų stadionas. Netikėta Anykščių pergalė Ukmergėje sužlugdė bet kokias Margirio dublerių viltis siekti medalių. Dabar jiems belieka garbingai baigti sezoną prieš varžovus, kurių pirmame rate įveikti nepavyko (1:1). Prognozė: 3:3.

Top Kickers-Koloro – Elektrėnų Versmė B. Sekmadienis, 14.30, Pilaitės BFA arena. Jei Anykščiai laimi namie, sidabro siekiančius Versmės dublerius sekmadienį tenkintų tik pergalė. Nors Kickersus namie jie nušlavė 5:2, dabar žaisti su pagreitį pagavusiais varžovais bus nepalyginamai sunkiau. Prognozė: 1:2.

FK Arpas – FKS Ukmergė B. Sekmadienis, 17.00, Širvintų stadionas. Pirmame rate Ukmergės komandą Arpą įveikė tik 2:0, o abu įvarčius pasiekė per paskutinį rungtynių pusvalandį. Čempionai sako, kad puikiai mena tas rungtynes ir tikrai atsižvelgs į tai sekmadienį, nes nori sezoną pabaigti pakilia nata. Prognozė: 1:6.