D divizionas: pirmoji „Medžių2“ nesėkmė ir sugrįžusi trivaldystė Visos

Visų pirma – sveikinimai futbolo aistruoliams pagaliau atėjusio Pasaulio čempionato proga, tačiau ne ką mažiau atkaklūs susitikimai vyksta ir D diviziono. Po aštuntojo turo susitikimų lentelėje vėl trivaldystė, o komandoms iki vasaros pertraukos liko sužaisti paskutinį turą, per kurį bus galima dar labiau pagerinti savo pozicijas.

Spėta rezultatų: 40

Tiksliai spėta baigčių: 27

Tiksliai spėta rezultatų: 3

Medžiai2 0:3 Navigatoriai Old Boys

Centrinės turo rungtynės vyko dar praėjusios savaitės viduryje, ir jose nutiko nemaža staigmena – žalieji patyrė pirmąją sezono nesėkmę, ir ją patyrė itin dideliu ir netikėtu skirtumu. Jei praėjusio turo mače jie varžovams patys įmušė pirmą minutę, tai dabar tokiu būdu buvo nubausti patys. Po praleisto įvarčio atsigauti greitai nepavyko, antro kėlinio pradžioje krito ir antras, o paskutinėje dvikovos fazėje praleistas trečiasis įvartis atsakė į paskutinius dar likusius klausimus. Navigų dubleriai, laimėję šias rungtynes, pagal taškus pasivijo žaliuosius ir vėl grįžo į viršutines lentelės pozicijas.

„Tądien  sužaidėme blogiausias sezono rungtynes. Prasileisti kokią penkioliktą sekundę buvo smūgis į paširdžius. Iš esmės progų beveik neturėjom, patys klydome ginantis bei perduodant kamuolį, tad rezultatas dėsningas“ – varžovų pranašumą pripažino žaliųjų vadovas Paulius Glosas.

„Rungtynės buvo pakankamai įsimintinos“ – pradėjo savo komentarą nugalėtojų žaidėjas Aurimas Daukšas. – „Prieš jas bijojome, kad negalės prisijungti dubleriai (išskyrus Mindaugą Kurą) ir teks verstis vidiniais resursais, bet rezultatas rodo, kad ir vidinių resursų mes turime labai gerų. Kaip vieną iš svarbiausių pergalės faktorių paminėčiau Andrej Petrov pasiaukojimą visas rungtynes praleisti diriguojant komandai šalia aikštelės. Andrej prieš rungtynes išaiškino savo varžybų planą, pagal kurį turėjome „Medžiams2“ suteikti galimybę daryti trumpus perdavimus ir stengtis eliminuoti galimybę ilgiems. Komandos nariai supratę jo idėjas puikiai jas įgyvendino aikštėje. Aišku, 17 sekundę (pagal P. Malžinską, nes jis buvo įvarčio liudininkas) pasiektas įvartis kažkiek leido nusiraminti ir paliko galimybių suklysti, tačiau komanda sužaidė praktiškai be klaidų gynyboje, o puolėjai dar turėjo kelias neblogas progas rezultatą padidinti, tačiau pasigailėjo varžovų.

Nežinau ar galėčiau šitas rungtynes pavadinti geriausiomis sezono varžybomis, tačiau įdomiausiomis tai tikrai. Smagu, kai stiprus varžovas suteikia galimybę labai rimtai kovoti“ – pagarbą ir varžovams atidavė A. Daukšas.

Prognozėje numačiau draugystę, bet navigai turėjo kiek kitokių planų.

Ave.Ko2 4:6 Vova Juniors

Štai tokios įvarčių lenktynės įvyko kitame turo susitikime Kalveliuose. Voviniai nuo pat pradžių pirmavo, tačiau šeimininkai vis mažindavo skirtumą. Bėda tik tame, kad skirtumą Kalvelių komanda sugebėdavo tik sumažinti, tačiau išlyginti jo taip ir nepavyko – į kiekvieną tokį bandymą grįžti į rungtynes „Vovos“ dubleriai atsakydavo dar įvarčiu ar dviem, tokiu būdu vėl kiek atitoldami. Tačiau viską savo akimis galite išvysti vovinių paruoštame video reportaže.

Prognozėje teigiau, kad Kalvelių komanda, pastaruoju metu rodžiusi neblogą žaidimą, turėtų pasiekti pergalę, bet vilniečiai turėjo kitų planų.

Molėtai 1:9 Pabradė

Dar vieną skaudų smūgį gavo diviziono naujokai, šį kartą savo žiūrovų akivaizdoje nedavę rimtesnės kovos svečiams iš Pabradės. Jau po pirmo kėlinio rezultatas buvo 0:4, o antroje dvikovos dalyje, jau ir senkant jėgoms buvo praleisti dar penki įvarčiai ir patirta dar viena didelė nesėkmė.

Nugalėtojų gretose net penkiais tiksliais smūgiais pasižymėjo Saulius Kaušinis.

„Sporto bazė Molėtuose - pasaka. Nors pajėgios komandos dar nėra, bet po poros sezonų pradės vyrai žaisti ir laiminėti prieš visas diviziono komandas. Iš tiesų tikėjomės didelio rezultato, tad smagu, kad prieš pirmo rato pabaigą laimėjome. Laimėti mes galime prieš kiekvieną komandą, reikia tik kad rinktųsi vyrai - prieš Molėtų komandą turėjome 19 žaidėjų, o taip turėtų visada būti, jei norime medalių“ – sakė Pabradės komandos vadovas Grigorij Kisel.

Tikėjau, kad savų žiūrovų akivaizdoje molėtiškiai gali iškovoti kovingas lygiąsias, bet matyt tuos planus reiks nukelti tolimesniam laikui.

Top Kickers2 1:3 Viesulas2

Palankia kitų rungtynių baigtimi pasinaudojo ir į viršutinę lentelės dalį grįžo ir „Viesulo“ dubleriai, gana užtikrintai įveikę „Top Kickers“ antrąją komandą, kuri, nors ir žadėjo rimtą kovą, tačiau prieš labiau patyrusius varžovus rimtos kovos nepastatė. Nors po pirmo kėlinio deficitas buvo tik minimalus, tačiau antroje mačo dalyje krito dar du įvarčiai, o Igno Bakanausko smūgis tik kiek pagražino vaizdą švieslentėje, tačiau realios įtakos neturėjo.

„Ne veltui „Viesulas2“ dabar dalijasi pirmą vietą lygoje - mūsų jaunuoliams dar sunku kovoti su labiau patyrusiais ir fiziškai stipresniais varžovais“ – varžovų pranašumą pripažino TK2 vadovas Mantas Urbonas. – „Varžybų pabaigoje pelnėm paguodos įvartį, be to dar turėjom dvi šimtaprocentines progas. Bet apskritai žiūrint, žaidimas gerėja ir su Molėtais tikimės sužaisti geriausią savo mačą. Varžovų komanda pagal amžių panaši kaip ir mūsų, tad entuziazmo aikštelėje tikrai bus. Kadangi tai paskutinės pirmo rato rungtynės, tai norisi išeiti atostogų su pergale ir gera nuotaika“.

O štai kokius įspūdžius pristatė „Viesulo2“ atstovas Evaldas Jokubauskas: „Maloniai šilta sekmadienio popietė. 28 laipsnių temperatūra tiesino mūsų kaulus. Bendru sutarimu teisėjo sprendimu buvo nutarta per pusę kėlinio padarytu minutės vandens atsigėrimo pertraukėlę. Per pirmą kėlinį taip ir įvyko, bet antrame jau buvo pamiršta, o gal teisėjas turėjo termometrą ir buvo jau nebe 28 šilumos, o 27. Dėl įvarčių eigos yra pastebėjimas, kad nutiko vienas iš retesnių atvejų, kai pirmi įmušėme mes. Viso rezultatas 3:1. Šiaip progų turėjome tikrai daug, buvo bandyta įmušti net su pilvu. Arba mūsiškiai sugalvodavo pabūti geri ir jau iš geros mušamos pozicijos sugalvodavo duoti pasą. Nežinau, ar vyrai atsipalaidavo ar tiesiog mūsų bėda, tarp mūsų gynėjų ir sekančios grandies atsirado tarpas ir gynyba patapo tik vien gynėjų reikalas, dėl to neišlaikėme sauso rezultato. Be to, reikia pagirti ir varžovus - kovėsi iki galo. Teisėjui galima būtų pasakyti irgi keletą „komplimentų“, bet jis vienas, o mūsų daug, todėl geriau susilaikysiu. Šiaip Viktoro Ananikovo geltona, mano manymu, nebuvo reikalinga, bet reiktų visai mūsų komandai truputi daugiau savitvardos. Manau, tai padėtų pasiekti aukščiausią vietą“.

Buvau patikėjęs TK2 pažadais ir prognozavau jiems lygiąsias, tačiau nutiko kaip nutiko...

Arpas 2:5 Pagiriai2

Šioje vietoje tribūną užleidžiu ir rungtynių aprašymą pristatyti leidžiu Pagirių2 atstovui Pavel Rudnev:

„Karštas vakaras išpuolė Maišiagaloje, bet rinkomės neblogai, ir likus ~10 minučių iki mūšio pradžios atrodė jog varžovai vos sukrapštys vienuolika žaidėjų, bet galiausiai žaidėjų netrūko niekam. Mes stengėmės kontroliuoti kamuolį ir žaisti futbolą, bet meistriškumo stoka ir aikštės kokybė neleido to daryti dažnai. Varžovų taktika buvo užmetimai vieninteliam išsiskiriančiam žaidėjui, jaunuoliui, kuriuo nr. 17. Jis ir pelnė išlyginamąjį įvartį (nors statistikoje kažkodėl ne jam įrašytas), o už mus pirmą įvartį irgi pelnė šeimininkai. Turėjome puikių progų, bet kamuolys niekaip nėjo į tinklą, kol kėlinio pabaigoje po skerso pasižymėjo Eimantas Kotovas. Antrame kėlinyje įmušėme greitai, dingo įtampa, o varžovų lyderis jau buvo pavargęs ir vienas negalėjo pridaryti pakankamai problemų. Kėlinio viduryje prie 1:5 viskas buvo aišku, ir pora mūsiškių padarė varžovams dovaną: galutinis rezultatas 2:5“.

Pavyko nuspėti laimėtoją, bet iki tikslaus rezultato kiek pritrūko.

REZULTATYVIAUSI

Nors šiame ture buvo „tuščias“, bet snaiperių įskaitoje pirmas lieka Aleksandras Korvelis („Ave.Ko2“) su 13 įvarčių. Iškart už jo su 10 įvarčių rikiuojasi du žaidėjai – A. Korvelio komandos draugas Ernest Pristavko bei „Medžių2“ atstovas Jevgenij Rymov.

DRAUGIŠKOS

O štai priežastis, dėl kurios „Medžiai2“ savo rungtynes žaidė taip anksti buvo ta, jog į Vilnių draugiškoms rungtynėms buvo atvykę svečiai iš Anglijos – Londono „Westminster Wanderers“. Su šia ekipa sužaidė abi „Medžių“ komandos, o antroji, kuri mums šiuo atveju yra aktualesnė, iškovojo užtikrintą pergalę 4:1.

"Su anglais dialogas pradėtas pernai gruodį, derinome datas/detales ir tikrai smagu, kad visa tai pavirto dvejomis draugiškomis rungtynėmis. Turime jau kvietimą į Londoną atsakomosioms, ir nors datų tiksliai dar nežinome, bet susiplanuosime ir būtinai nuvyksime“ – apie smagią iniciatyvą atsiliepė žaliųjų vadovas Paulius Glosas.

ANONSAS

Ateinantį savaitgalį D grupės komandos sužais paskutinį turą prieš vasaros atostogas.

Pabradė – Ave.Ko2

06.16 (šeštadienis), 17.00, Pabradė

Pabradė šiuo metu renka vieną gerą rezultatą po kito, tuo tarpu Kalvelių komanda kiek netikėtai namie nusileido svečiams iš Vilniaus. Jei dvikova vyktų „Ave.Ko2“ tvirtovėje, pergalę daug negalvodamas skirčiau jiems, tačiau dabar manau, jog Pabradė rimtai sukovos ir iškovos svarbų tašką – 2:2.

Top Kickers2 – Molėtai

06.17 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškių

Molėtai pirmajame savo sezone kol kas tik pažindinasi su didžiuoju futbolu ir rezultatų lauks po kelių metų, o TK2 savo gretose turi jaunų, alkanų ir kokybišką futbolą galinčių žaisti futbolininkų, tad manau, kad lentelės kaimynų dvikovoje labiau pasiseks šeimininkams – 4:1.

Vova Juniors – Arpas

06.17 (sekmadienis), 16.30, Senvagės

Kol „Arpas“ dar ieško pirmų savo taškų, voviniai savo ruožtu stabiliai gerina savo žaidimą ir jau turi iškovoję net keturias pergales iš eilės. Jei nenutiks kažkokių nenumatytų staigmenų, turėtų būti iškovota ir penktoji – 3:0.

Navigatoriai Old Boys – Viesulas2

06.18 (pirmadienis), 20.00, Senvagės

Centrinis turo mačas, kuriame susitiks dvi iš trijų topinių turnyro lentelės komandų. Jei navigai gana aiškiai šnekėjo, jog sieks tik aukščiausių tikslų, tai toks geras viesuliečių startas yra tam tikra staigmena tiek ir man, tiek, turbūt, ir pačiai komandai. Vis dėlto spėsiu, jog navigai nenorės, jog ta pergalė praėjusiame ture nueitų perniek, ir savo įprastame stadione iškovos pergalę, tarkime, 3:1.

Pagiriai2 – Medžiai2

06.18 (pirmadienis), 20.00, Dilgynė

Pagiriai šiuo metu tikrai neužima tokios pozicijos, kokios tikėjosi prieš sezoną, tuo tarpu žalieji sieks atsitiesti po skaudaus antausio praėjusiame ture. Draugiškas mačas su svečiais iš Anglijos, tikėtina, padėjo kažkiek prasivalyti galvas bei atsipalaiduoti, tad čia „Medžiai2“ klysti neturėtų – 2:4.