D divizionas: visą prizininkų pakylą nunešė turnyro naujokai (18 turo apžvalga) Visos

 

Sekmadienį baigėsi futbolo kovos ir spalvingame bei geografiškai kaip reta plačiame SFL D divizione.

Senų seniausiai D diviziono nugalėtojų titulą užsitikrino FKS Ukmergė B komanda. Po savaitgalio paaiškėjo, kad sidabras atitenka Elektrėnų Versmės dubleriams, bronza – FK Anykščiams. Visos šios komandos šiemet debiutavo SFL struktūroje.

Prieš paskutinio turo apžvalgą galima prisiminti priešsezonines apžvalgininko prognozes.

Su čempiono spėjimu aiškiai prašauta – sėkmę prognozavau Anykščiams, o už visus stipresni pasirodė Ukmergės dubleriai. Na, bet tokios sėkmės nesitikėjo net ukmergiškių treneris, tad tai šiek tiek guodžia. „Nurašyta“ A Komandos-Margirio B ekipa buvo statoma į 7 poziciją, o finišavo 4-a.

Visos kitos prognozės buvo gana tikslios: Anykščiai ir Versmė B liko tarp medalininkų, Molėtai vietoje žadėtos 4 vietos užėmė 6-ą, Imperialas vietoje pranašautos 6-os liko 7-oje. Top Kickers-Koloro (5 vieta), Arpo (8) ir ADS Auto (9) pranašautos vietos atspėtos tiksliai.

 

FK Anykščiai – FK Imperialas 10:0 (4:0)
Anykščių stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
3' Rytis Prušinskas 1:0
4' Alikas Samoilovas 2:0
17' Kęstas Ramoška 3:0
33' Edvinas Degutis 4:0
46' Alikas Samoilovas 5:0
65' Rytis Prušinskas 6:0
68' Dalius Šiaučiūnas 7:0
70' Kęstas Ramoška 8:0
83' Alikas Samoilovas 9:0
90' Marius Cvetkovas 10:0

Bronziniu tapusį šeštadienį Anykščių futbolininkai namie pažymėjo įspūdingu įvarčių fejerverku ir didžiausia sezono pergale. Ryškus kontrastas palyginus su lygiosiomis pirmame tarpusavio mače (3:3).

„Išlaikėme intrigą iki pabaigos. Norėjosi, kad Top Kickers įteiktų dovaną, bet yra kaip yra. Su Imperialu buvo dar vienos puikios mūsų rungtynės. Norėjome sezoną baigti pergalingai ir tai pavyko su kaupu“, – sakė Anykščių klubo vadovas Marius Valančiūnas.

Anykščių siekis buvo patekti tarp prizininkų ir iškovoti kelialapį į C divizioną. Tai ir pavyko padaryti. Be to, jie tapo vienintelė D diviziono komanda, kuri šiemet įveikė Ukmergės dublerius.

„Reikia pasidžiaugti, kad sezono pabaigimui nesutrukdė corona. Su SFL mums viskas buvo labai gerai, o klube pasitaikė nesklandumų, daugiausiai – su žaidėjų dalyvavimu rungtynėse. Bet manau, kad kitais metais pavyks tai išspręsti“, – teigė M. Valančiūnas.

Tuo metu Imperialui praėjęs sezonas buvo banguotas. Pasitaikė ir puikių rungtynių, su pergale 10:1,bet buvo ir pralaimėjimų 0:10 ar 1:9.

„Labai bangavome. Buvo ir labai gerų, stipriai sužaistų rungtynių, po kurių atrodė, jog galime pasiekti daugiau. Tačiau buvo ir tokių, kai sunkiai galėjau atpažinti komandą“, – pritarė Imperialo treneris Janas Vilkin.

Anot jo, problemų kildavo dėl nelygiavertės žaidėjų sudėties: „Turime neblogą pagrindinę sudėtį, bet ne visada pavykdavo visus surinkti, o lygiavertės pamainos jiems nėra. Keli naujokai galėjo sustiprinti komandą, bet jiems trūko susižaidimo ir tarpusavio supratimo. Jeigu išlaikysime šį branduolį, rezultatai ateityje bus daug geresni.“

 

A Komanda-Margiris B – FK Molėtai 3:0 (2:0)
Širvintų stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
7' Edgaras Krasnoložskis 1:0
43' Jonas Povilaitis 2:0
83' Antanas Paulauskas 3:0

Ši pergalė A Komandos-Margirio dublerių turnyrinei padėčiai įtakos neturėjo – jie taip ir liko 4 pozicijoje.

Tiesa, Molėtų komanda nesurinko pilnos sudėties, tad šeimininkams didelių sunkumų nekilo.

„Tai buvo ramios rungtynės. Pasižaidėme savo malonumui, po to paragavome alučio ir visi patenkinti išsiskirstėme laukti SFL taurės finalo, kur mūsų pagrindinė klubo komanda laimėjo“, – sakė A Komandos-Margirio B atstovas Artūras Sukristovas.

Sezonas jiems galėjo būti sėkmingesnis, tačiau dažnose rungtynėse labai jau sunkiai sekėsi rankioti sudėtį.

Artūras pasakojo, kad priežasčių yra pačių įvairiausių. Vasarą daug žaidėjų atostogavo. Be to, nemažai komandos narių žaidė MFL ir VFL varžybose, Senjorų 35+ turnyruose, tad atsiduoti ir sekmadienio futbolui ne visuomet pavykdavo.

Todėl užimta 4 vieta komandos atstovas liko visiškai patenkintas.

„Nors likome be medalių, įvertinus viską, džiaugiamės, kad esame pirmame ketverte. Tai – geras rezultatas. Tikslo būti prizininkais ir kilti aukštyn neturėjome. Mūsų lygis yra čia, D divizione, – komentavo A. Sukristovas. – Nors rinkdavomės sunkiai, tačiau įvertinus žaidėjų amžių, mūsų senukai neblogai sujudėjo. Du kėlinius dar sugebame atlaikyti.

Dabar ruošimės žiemos 7x7 turnyrui, jei tik jis įvyks. O dėl kitų metų sezono nieko negalvojame. Niekas nežino, kokia bus situacija su virusu, kada viskas prasidės. Todėl pokalbių apie tai neturėjome. O kalbant apie pasibaigusį sezoną – mus tenkina viskas!“

Tuo metu Molėtų komandai antroji sezono dalis buvo permaininga. Rugsėjį po trijų pergalingų turų jie smagiai sėdėjo 2 vietoje, lenkdami tiek Versmę B, tiek Anykščius. Deja, sezono pabaigoje molėtiškiams „nuleido padangas“ – per 5 rungtynes surinktas tik 1 taškas ir kritimas į 6 vietą.

 

Top Kickers-Koloro – Elektrėnų Versmė B 2:4 (1:1)
Pilaitės BFA arena. Teisėjas – R. Jasiūnas.
25' Modestas Lapuchinas 0:1
29' Onur Koksel 1:1
53' Eimantas Kateiva 2:1
61' Deividas Marcinevičius (iš 11 m) 2:2
69' Vytautas Giedra 2:3
82' Simas Afoninas 2:4

Po to, kai Anykščiai nušlavė Imperialą, Elektrėnų Versmės dubleriams šiame išvykos mače siekiant 2-osios vietos, būtinai reikėjo laimėti. Ši užduotis įvykdyta, bet pareikalavo daug pastangų.

Antro kėlinio pradžioje Top Kickers dubleriai išsiveržė į priekį 2:1 ir atrodė, kad gali įvykti netikėtumas. Vėliau abi komandos užsidirbo po raudoną kortelę, o Versmei B vis tik pavyko perlaužti mačo eigą savo naudai. Jie įmušė tris įvarčius ir triumfavo 4:2.

„Versmei buvo reikalinga pergalė siekiant išsaugoti sidabro medalius, mūsų pozicija buvo aiški dar prieš rungtynes. Galbūt šis faktorius nulėmė ir mūsų atsipalaidavimą pabaigoje“, – svarstė Top Kickers-Koloro vadovas Mantas Urbonas.

Versmė B nusipelnė antrosios vietos, nors duobelių sezone buvo ir jie patyrė 4 pralaimėjimus – daugiausiai iš viso prizininkų trejeto. Bet galingas sezono finišas (7 pergalės ir 1 lygiosios) nepaliko jokių klausimų.

„Sezono rezultatu esame patenkinti. Mūsų tikslas ir ambicija kaip tik buvo tapti diviziono prizininkais. Smagu, kad tą pasiekėme“, – sakė Versmės B treneris Nerijus Kobelevas.

Ne mažiau patenkintas po sezono liko ir M. Urbonas, nors jo komanda tik penkta. Visgi Koloro stebino sezono pabaigoje, kai iki mačo su Versme per penkis savaitgalius iškovojo 3 pergales ir 2 sykius sužaidė lygiosiomis.

„Tai buvo geriausias mūsų dublerių sezonas istorijoje, tad nuotaikos geros. Iki medalių dar pritrūko kelių žingsnių, bet jei ir toliau taip tobulėsime, tai įmanoma apie juos galvoti jau kitąmet. Žaidimas tikrai pagerėjo antroje sezono dalyje, atėjo keli naujokai, senbuviai taip pat įsivažiavo po ilgalaikių atostogų ir karantino, tad nenuostabu, kad pavyko ištempti nepralaimėtų rungtynių seriją iki 5“, – sakė M. Urbonas.

O jų vicekapitonas Eimantas Kateiva nepatingėjo ir skaičiais įvertino Top Kickers-Koloro sezonus:

2018 – 17 taškų (0.94 per rungtynes); 40 įvarčių (2.22); 54 praleisti (3.0)

2019 – 18 taškų (0.95 per rungtynes); 37 įvarčiai (1.95); 67 praleisti (3.53)

2020 – 21 taškas (1.31 per rungtynes); 37 įvarčiai (2.31); 40 praleistų (2.50)

„Ženklus pagerėjimas visose srityse, tai sezoną turime įvertinti kaip puikų“, – reziumavo M. Urbonas.

 

FK Arpas – FKS Ukmergė 0:5 (0:3)
Širvintų stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
21' Giedrius Vaivada 0:1
26' Giedrius Vaivada 0:2
41' Giedrius Vaivada 0:3
84' Giedrius Vaivada 0:4
86' Ugnius Kancelskis 0:5

Čempionišką sezoną FKS Ukmergė B baigė 15-ąja pergale, o jų lyderis Giedrius Vaivada – dar vienu įspūdingu asmeniniu pasirodymu.

Rezultatyviausias D diviziono žaidėjas į Arpo vartus sukrėtė „pokerį“. Iš viso G. Vaivada šį sezoną įmušė 27 įvarčius vos per 15 rungtynių. Tiek nemušė nė vieno diviziono žaidėjas.

Šeimininkų komanda šiame mače galėjo pasiekti šiek tiek padoresnį rezultatą, tačiau Arpo žaidėjams vėl prastai sekėsi išnaudoti susikurtas progas.

Arpo vadovas Romualdas Sirutkaitis vėl suklijavo šių rungtynių santrauką iš dviejų dalių.

Rungtynės su Arpu D diviziono čempionams tevirto malonia rutina, formalumu baigiant sezoną. Todėl aikštėje pasirodė netgi jų treneris Andrius Sipavičius. Kaip pats sakė, didžiajame futbole nežaidė 7 metus.

„Puikiai sužaidėme, kamuolys draugavo su mumis ir mes tuo mėgavomės, o varžovai buvo priversti taikytis prie mūsų sąlygų. Džiaugiuosi komanda, jos laimėjimu ir ypač tuo, kad esame tikra komanda. Šiemet paslydome tik kartą, bet tai jau praeitis. Manau, nusipelnėme titulo“, – sakė A. Sipavičius.

Jis pasidžiaugė ir pagrindinės Ukmergės komandos iškovota bronza III lygoje ir dar kartą prisiminė, kad dublerių ekipos šansus prieš sezoną vertino atsargiai.

„Kėlėme tikslą pakilti į C divizioną. Aš buvau kuklus, įvyko lažybos, o tai, kaip žinoma, kainavo mano barzdą, bet už tai gausiu aukso medalį. Smagu, kad pirma komanda trečia, mes pirmi – tai dvigubas laimėjimas klubui, puikus sezonas“, – džiaugėsi Ukmergės dublerių treneris.

Jie, Versmė B ir Anykščiai keliauja į C pakopą, kur laukia rimtesni išbandymai. Todėl bus įdomu pamatyti, kaip ten atrodys D divizione lygių neturėję ukmergiškiai.

„Laukia daug kovos. Tikrai bus sunkiau, nei buvo čia ir daugiau intrigos. Todėl nuo to tik smagiau. Kokios mūsų galimybės? Manau, kad vėl kelsime tikslą kilti aukštyn ir užimti kuo geresnę vietą tame kylančiam lėktuve. Tačiau viskas priklausys nuo mūsų pačių: koks bus nusiteikimas, kaip rinksimės, kiek įdėsime pastangų. Viskas mūsų rankose. Labai smagu, kad komanda suburta vien iš ukmergiškių, tuo didžiuojamės ir tikriausiai nedaug komandų tuo pasigirtų“, – pasakojo A. Sipavičius.

Žiemą Ukmergės futbolininkai tinginiauti neketina, nebent veiksmų laisvę visiškai suvaržytų karantinas. O kitais metais viliamasi išlaikyti tokį patį požiūrį ir nusiteikimą, kuris SFL naujokus stūmė į priekį visą šį sezoną.