D grupė: Sensacija nenutiko - auksas Navigams Visos

FK Navigatoriai nuotr.

Sekmadienį sužaistos visos 10 paskutiniųjų Sekmadienio Futbolo Lygos žiemos 7x7 pirmenybių D grupės rungtynių.

Iki sekmadienio D grupės turnyro nugalėtojas teoriškai dar nebuvo aiškus. Bet Navigatoriai Old Boys šį klausimą išsprendė dar prieš daugumai komandų pradėjus savo susitikimus.

Navigatoriai savo du mačus su autsaideriais Top Kickers žaidė atskirai, prieš prasidedant kitų keturių porų rungtynėms.

Ir po lengvai bei dideliu skirtumu 10:0 laimėto pirmojo mačo jau galėjo švęsti ramia sąžine. Bet vietoj to sužaidė antrąjį susitikimą ir jį laimėjo 10:1.

„Paskutinis savaitgalis pavyko puikiai: 6 taškai ir pirmoji vieta nuteikia puikiai prieš lauko sezono pradžią.

Smagu, jog tarp visų divizionų komandų praleidome mažiausiai įvarčių bei buvome vieninga komanda, neturinti vieno išreikšto lyderio. Lygi sudėtis bei stabilus rinkimasis į rungtynes ir buvo mūsų stiprybė, nulėmusi gerus rezultatus.

Žiemos sezoną uždarinėsim atidarinėdami lauko sezoną 04.13 - prieš/per Navigų-Prelengentų legendų ir Navigų-Ozo supertaurės rungtynes ir po jų. Laukia smagūs SFL bendruomenės renginiai, tad paraginčiau visus sudalyvauti“, - rašė savo paskutiniame šios žiemos sezono laiške Navigatorių Old Boys futbolininkas Vilius Kadys.

Bet kokiu atveju sveikinu Old Boys.

Manau, tas prieš daugumą mačų išsisprendęs D diviziono aukso likimas buvo į naudą ir prieš paskutinę varžybų dieną teorinių galimybių vis dar nepraradusiam Dineriui. Kadangi tos galimybės buvo labai jau teorinės ir pats Dineris vargu ar ko nors aukščiau sidabro paskutinę dieną besitikėjo, geriau jam buvo susikoncentruoti į antrosios vietos medžioklę.

Bet pats Dineris dėl tokios situacijos ir kaltas, nes sugebėjo pralošti abudu mačus priešpaskutinę žaidimo dieną. Na tokiais atvejais ir Trivarčiui už taškų atėmimą iš lyderių pasiūlytas alus nepadeda...

Dabar Dineriui alaus siūlyti nereikėjo niekam (Top Kickeriams tu siūlyk nesiųlęs, visvien jie aukso siekiantiems lyderiams praloš...), o Trivartis buvo vienas iš Dinerio konkurentų kovoje dėlmadalių.

Tiesa, Dineris bet kokiu atveju turėjo pranašumą ir prieš Trivartį, ir prieš Dūkštas – jo situacijoje viskas priklausė nuo jo paties. Tereikėjo tik laimėti abu mačus prieš ne stipriausius varžovus Pilk ir sidabras – tavo.

Tą Dineris ir padarė, juolab, kad Pilk sprendė savo uždavinį – rasti visiems susirinkusiems laiko pažaisti.

Pilk komandos vadovas Vygantas Šepetis: „Varžovui tai buvo medalio spalvos klausimo rungtynės, o mums -labiau garbės reikalas. Visi sprendėm savo klausimus, Vienas iš esminių mūsų tikslų buvo nesivaikant rezultato išdalinti žaidimo laiką po lygiai. Tai galbūt tokios nuotaikos ir nulėmė galutinį rezultatą. Galima sakyti, kad rungtynės vyko be ginybos. Bent jau iš mūsų pusės. Be to susirinkome toli gražu nuo optimalios sudėties. Jei ataka atrodė, kaip ir pusėtinai, tai gynyba braškėjo per visas siūles. Galima sakyti, kad galutiniai rungtynių rezultatatai yra gana dėsningi.

 Galutinė vieta turnyrinėje lentelėje mūsų tikrai netenkina. Tikrai galėjome būti gerokai aukščiau, kas puikiai buvo pademonstruota kad ir antrojo rato rungtynėse su bronzininkais. Galime apibendrinti, kad susirinkimo klausimas mus nustūmė ten, kur ir esame dabar. T.y. – ten, kur galėjome imti taškus, juos tiesiog padovanojom varžovui. Sakykime, kad džiaugiamės praleistais savaitgaliais su futbolu. Sakykime, kad tai ir buvo mūsų pagrindinis tikslas šiam turnyrui!“

Realiai rimta kova vyko dėl bronzos. Joje neakivaizdžiai susikovė po tiek pat taškų prieš paskutinę dieną turėjusios Dūkštų ir Trivarčio komandos.

Jeigu tuodvi komandos būtų surinkusios vienodai taškų, reikėtų daug skaičiuoti ir gilintis į turnyro nuostatus. Nes tarpusavio rungtynėse abi jos pasidalijo po pergalę minimaliu rezultatu. Bet skaičiuoti neteko, trečia vieta atiteko Dūkštoms. Jos du kartus patvarkė Vovą, o Trivarčio bėda buvo ta, kad jam sezono pabaigą teko žaisti su Ozo Tapyrais. Ne, ne dėlto, kad Ozo Tapyrai būtų galva aukštesnio lygio už Vovą superklubas. Dėl to, kad Trivarčio mačai Ozo Tapyrais – visada principiniai. Tokie, kurių rezultatus atspėsi ne visada.

Tą kalba ir Trivarčio žaidėjas Artūras Stepanovičius: „Trivarčiui sezono pabaigtuvės nenusisekė. Taip jau sukrito tvarkaraštis, kad dvigubą turą teko žaisti prieš Ozo Tapyrus ir tarsi dar trūktų intrigos, šie susitikimai buvo lemiami mums kovojant dėl apdovanojimų. Kadangi buvome priversti žūt būt iškovoti pergales, teko bandyti žaisti pirmu numeriu, ko Trivartis visiškai nemoka. Ir jei pirmoje akistatoje dar vargais negalais sugebėjome sugeneruoti 4 įvarčius prieš susispaudusią tankią varžovų gynybą (pergalingą įvartį pelnydami kone paskutinę rungtynių minutę), tai antrajame susitikime gan greitai praleidome du įvarčius, dar didesnėmis pajėgomis metėmės į puolimą, už ką ir buvome tvarkingai baudžiami Ozo Tapyrų įvarčiais. Technikos trūkumas, bandant žaisti kruopštų pozicinį žaidimą, mėginant pralaužti oranžines masyvias gynybines barikadas kainavo mums gausybę praleistų įvarčių.

Apibendrinant sezoną, galima teigti, kad jei jau lemiamose rungtynėse apturim kone prasčiausią mačą per visą turnyrą, tai, reiškia - medalių verti nesame... Nepaisant to, nuotaikos yra geros - visos žiemos metu pavyko palaikyti šiokią tokią sportinę formą, neužmiršti kamuolio išvaizdos ir komandos partnerių veidų. Galutinį rezultatą vertiname teigiamai, o nuplaukusių medalių kartėlį pavyko įveikti pasitelkiant Dinerio sąžiningai įteiktą alų (po pažado atsilyginti už atimtus taškus iš Navigatorių OB).

Taigi, o toliau morališkai ir fiziškai ruošimės vasaros sezonui.“

Negali sakyti, kad Reaktyvo ir Katastrofos susitikimai nieko nelėmė. Jei Katastrofa būtų laimėjusi abu mačus, ji turnyro lentelėje aplenktų tą patį Reaktyvą. Net ir tuo atveju, jei vienas susitikimas iš dviejų būtų pasibaigęs lygiosiomis. Reaktyvas gi jei būtų pasiekęs optimalų rezultatą, būtų pralenkęs Vovą.

Bet nei tam, nei tam išsipildyti lemta nebuvo ir komandos, pasidalinusios po pergalę, liko tose vietose, kuriose jos buvo ir prieš šiuos mačus: Reaktyvas – septintoje, Katastrofa – aštuntoje.

Bet paskaitykime, ką mums surašė abiejų komandų atstovai.

Reaktyvo komandos vadovas Justinas Baužys: „Čempionatą pabaigėme gerai, intensyvioje kovoje su stipriu varžovu pasidalinome po pergalę. Abi galėjome laimėti, abi galėjome pralošti. Didžiulis nuostolis, kad antro susitikimo metu mūsų vartininkui trūko raumuo - tai 1-2 mėn. be futbolo.

Buvo lygi kova visas rungtynes: tai mes juos paspausdavome, tai jie mus. Jie gal žaidė truputį protingesnį futbolą, daugiau atmetimų į baudos aikštelę, bet atotrūkis tarp gynėjų ir jų saugų buvo per didelis ir iš gynybos jie dažnai išeidavo ilgu perdavimu per visą aikštę. Mes dažnai smūgiavome iš toliau, bet jų vartininkas žaidė solidžias rungtynes, o mūsų smūgiai nebuvo tokie tikslūs ir stiprūs.

Mes sunkiai rinkomės į rungtynes, tačiau surinkome net 15 žmonių, nes pasikvietėme rezervo. Katastrofai to padaryti nepavyko, tai antrose rungtynėse naudojome 6 keitimų taktika ir keitėme visus žaidėjus. Manau, kad rezultato tai nedavė, bet Katastrofa buvo pavargusi, nes turėjo vieną ar du keitimus.

Sezoną vertinu labai pozityviai, nes su visais varžovais žaidėme ir tik prieš Dinerį atrodėme beviltiškai. Iš ketvertuko pavyko atimti tik 2 taškus, bet susitikimų į vienus vartus nebuvo ir tik detalės neleido atimti taškų iš Navigatorių, Trivarčio. Su visomis kitomis komandomis po pergalę ar dvi į krepšelį atsinešėme. Žaidimas buvo stabilus, dažnai trūkdavo pauzės puolime ar dar vieno perdavimo.

Manau, suteikėme daug pozityvių emocijų tiek varžovams, tiek mūsų komandos nariams. Likome 7 vietoje, 3 taškai nuo 5 vietos. Tikslai įgyvendinti su kaupu. Tai daug geriau, nei planavome ir tikėjomės. Ačiū varžovams ir apžvalgininkui už 10-ą jubiliejinį sezoną 7x7 turnyre.“

Katastrofos komandos futbolininkas Vaidotas Kazlauskas: „Baigėme tą užsitęsusį žiemos turnyrą blankiai, dviem dvikovomis su Reaktyvu dėl septintos vietos lentelėje.

Norint ten pakilti turėjome iškovoti bent 4 taškus, ir pirmoje dvikovoje planą sėkmingai vykdėme - permainingose rungtynėse pabaigoje įmušėme pergalingą ir laimėjome 3:2. Antrame reikėjo bent taško, bet ten jau aiškiai trūko kvapo - buvome susirinkę vos aštuoniese, iš tų aštuonių septyni prieš parą buvo sužaidę praktiškai po pilnas rungtynes lauke, tai žaidėme nuo gynybos. Pusvalandį rezultatas abiems komandoms buvo nulinis, tačiau vėliau porą kartų buvome prigauti, atsilikome 0:2, bet tada Reaktyvas praktiškai nustojo žaisti. Įmušėme vieną, dar kelis kartus pataikėme į virpstus, o pabaigoje, kai lyginti jau buvo pasijungęs ir vartininkas, į tuščius gavome trečią ir lentelėje likome aštunti.

Varžovų vadovas turbūt tradiciškai sakys, jog jų komanda buvo visa galva geresnė ir dominavo abejose rungtynėse, tai komentarus pasiliksiu sau. Ginasi jie neblogai, tačiau rotacijoje turėję bent porą papildomų žaidėjų, būtume drąsiai galėję kabintis ir antrame mače.

Kalbant apie sezoną, tai net neaišku, kaip jį vertinti. Likome aštunti ir tose vidutiniokų lenktynėse buvome apačioje, tad galime tik patys prisiminti apmaudžiai pralaimėtus mačus Top Kickersams ar Pilkams pirmame rate. Pridėk tuos 4-6 taškus - ir pozicija visai kita. Iš esmės 5-8 vietoje likusios komandos galėjo išsidėlioti bet kaip ir jokia baigtis nebūtų nustebinusi, viską lėmė detalės, kaip mėgsta kartoti tautos dievaitis Šarūnas Jasikevičius.

Kitiems metams turbūt šviečiasi leidimasis į E lygą, tačiau apie tai dabar negalvojame. Belieka padėkoti varžovams už gražias kovas aikštėje ir palinkėti sėkmės toliau, o mes judame į lauko sezoną ir bandysime kažką nuveikti ten.

Apžvalgininkui - ačiū už solidžias ir įdomias apžvalgas.“

Na tiek šie abu mane išgyrė, kad net išraudau...

Ai ir beje. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Dūkštų įvarčių mašina Aleksandras Korvelis, įmušęs 31 ir bet kuriuos savo konkurentus palikęs toli uodegoje.

Rezultatai

Navigatoriai Old Boys – Top Kickers 10:0, Top Kickers – Navigatoriai Old Boys 1:10, Pilk – Dineris 1:6, Reaktyvas – Katastrofa 2:3, Dūkštos Delta Logistik – Vova 3:1, Trivartis – Ozo Tapyrai 4:3, Dineris – Pilk 8:3, Katastrofa – Reaktyvas 1:3, Vova – Dūkštos Delta Logistik 4:5, Ozo Tapyrai – Trivartis 7:1.

Įvarčiai

Paskutinę D grupės rungtynių dieną viso buvo įmušti 76 įvarčiai.

Daugiausiai jų pelnė čempionai Navigatoriai Old Boys – 20. Mažiausiai – Top Kickers, 1.

Tuo pačiu mažiausiai praleido Navigatoriai Old Boys – 1, daugiausiai – Top Kickers, 20.

Rezultatyviausias dienos žaidėjas – Vidmantas Černiauskas (Navigatoriai Old Boys) – 6 įvarčiai.