Estafečių bėgime prizininkais tapo ir futbolo mėgėjai su garsiu ultramaratonininku Visos

Augusto Četkausko nuotrauka

Pravaitgalį Vilniaus Vingio parko stadione vyko tradiciniu tampantis bėgimas „Greičio ratai“. Renginį organizuoja „Volverė run“ bėgimo klubas kartu su asociacija „Sporto renginiai“. Tai – komandinės varžybos, kuriose varžomasi estafetėse 5×1000 m. Bėgimai vyko trijose grupėse – vyrų, moterų ir mišrioje (turi būti bent dvi moterys).

Dominykas Genevičius, Sportas.info

Mišrių komandų varžybose nugalėjo „FCKN Running“ – 14 min. 21,4 sek. Jai atstovavo Justinas Laurinaitis, Vytautė Budavičienė, Lukas Budavičius, Aurelija Vaiciukevičiūtė ir Laimonas Strikaitis. Antrąją vietą užėmė „Ereliai_squad Volvere Run“ (15.13,9), trečiąją – „Volvere Run Mišri 2“ (17.35,9).

Moterų grupėje nugalėjo „Romas team 1“ (16.30,4). Jai atstovavo Monika Bytautienė, Liepa Juozaitytė, Karolina Bliujūtė, Eleonora Višnevskytė, Goda Ziaziulytė. Antros finišavo bėgikės iš „Volvere Run Moterys“ (18.53,6), trečios – „Romas team 2“ (19.16,3) atstovės.

Vyrų komandų varžybose greičiausi buvo LSR atstovai. Jie finišavo per 14 min. 9,3 sek. Nugalėtojų komandai atstovavo: Paulius Auryla, Lukas Čiurinskas, Osvaldas Vrubliauskas, Džiugas Balčiūnas, Edgaras Arlauskas.

Antrąją vietą užėmė „Volvere Run Vyrai 1“ (14.50,1), trečiąją – Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) pirmoji komanda (14.52,6).

Būtent futbolo mėgėjų komanda tapo didžiausia bėgimo staigmena, nes ji aplenkė ne vieną bėgimo sporto klubų komandą.

„Atstovaudami Vilniaus regiono futbolo sąjungai jau eilę metų dalyvaujame Vilniaus 100 km bėgimo estafetėje 10×10 km. Nusprendėme, kad galime suburti komandą ir „Greičio ratams“. Kadangi žaidėjų susirinko nemažai, tai subūrėme net dvi komandas“, – kalbėjo futbolininkų komandos atstovas, verslininkas Rytis Davidovičius.

Verta pažymėti, kad sėkmingą pirmos komandos pasirodymą lėmė ir gana rimtas papildomas koziris – pasaulio ilgų nuotolių bėgimo rekordininkas Aleksandras Sorokinas. Be didesnių iliuzijų pasiūlę jam prisijungti prie komandos, VRFS nariai greitai sulaukė teigiamo atsakymo.

Estafetė 5×1000 m yra retai organizuojama. Tai tarsi sprinto ir ištvermės mišinys. Futbolo mėgėjų komanda šiam startui ruošėsi atsakingai. Ji susidėliojo kiekvieno bėgiko preliminarius laikus ir pagal tai išrikiavo juos bėgimui. Žinoma, A. Sorokinas startavo paskutinis.

„Ši distancija yra labai apgaulinga. Atrodo, kad reikia „spurtuoti“ ir bėgti iš visų jėgų, bet tikrai prireikia ir ištvermės, nes gali greitai pavargti. Kadangi tokioje estafetėje nesame dalyvavę ir juolab stadione, tai šiek tiek pasitreniravome kaip perduosime vienas kitam lazdelę. Bėgant tikrai buvo momentas, kai atrodo, jog griūsi, bet komandos palaikymas padėjo nepasiduoti. Tas komandiškumas lydėjo mus nuo pradžios iki pabaigos“, – pasakojo R. Davidovičius.

Jis pridūrė, kad laimėjo visa komanda, todėl visi kartu vėliau atšventė viename iš sostinės restoranų. Anksčiau visai komandai po bėgimo varžybų būdavo sunku susirinkti, nes, pavyzdžiui, estafetėje 10×10 km vienas komandos narys startuoja 6 val. ryto, o kitas – 12 val.

R. Davidovičius sutinka, kad tokie renginiai padeda stiprinti klubų ar įvairių organizacijų bendruomeniškumą ir komandiškumą.

„Tokie renginiai leidžia atrasti kažką naujo. Mes net patys nustebome, kokį gerą rezultatą pasiekėme. Nustebinome net bėgimo klubus, kurie klausinėjo, iš kur mes atsiradome. Juk bėgome su futbolo aprangomis. Mums bėgimas yra smagi pramoga. Jau planuojame dalyvauti kituose estafetiniuose bėgimuose“, – sakė R. Davidovičius.

Varžybose greičiausiai įveiktas kilometras: 2 min. 40,3 sek. (mišrių komandų rungtyje).

Puikiai surengtą bėgimo šventę vainikavo apdovanojimai: nugalėtojų ir prizininkų taurės bei prizai.

Projektas „Sportas“ – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.