Futsal I lyga: FK Akto žaidimai su ugnimi Visos

VRFS futsal I lygos bendruomenė kelias savaites gyvena Vilnius TECH komandos triumfo laukimu. Titulo jie dar neužsitikrinę, bet abejojančių, kad taip nutiks – nėra.

Medaliai iš anksto jau rezervuoti ir Spartakui. O dėl trečiosios prizinės vietos lygoje verda didžiulė drama.

Vieną savaitę kovoje dėl bronzinių medalių aiškų pranašumą įgavo Aktas, o kitą jau VDA Fustal atgavo kvapą. Vis labiau panašėja, kad šis bronzinis ginčas išsispręs paskutinę sezono dieną.

Savaitės tema: Akto ir VDA pasistumdymas

4:0. Tokį antausį tėškė Akto meistrai VDA komandai tarpusavio rungtynėse praėjusią savaitę. Kitaip tariant, pateikė bronzinį pareiškimą.

Tai buvo šachmatų partija iki pirmojo įvarčio – kuri komanda atidaro rezultatą, ta vėliau diktuoja sąlygas.

Kaip visi žinome, Aktui labai sunku siekti rezultato, kai jie prasileidžia pirmieji. O įmušę pirmi patys, atsikrato didelės naštos. Taip nutiko šiame mače, kai priešpaskutinę pirmo kėlinio minutę Andžejus Romeiko precizišku smūgiu nuo krepšinio baudos aikštelės linijos padėjo kamuolį į apatinį vartų kampą.

Antrame kėlinyje VDA bandė lyginti rezultatą, bet visas pastangas braukė žioplos klaidos gynyboje ir atsikirtimai.

Beje, antro kėlinio viduryje rezultatui tapus 2:0, VDA paprašė minutės pertraukėlės. Tuo metu Akto trenerių štabas buvo beveik įsitikinęs, kad varžovai vartininką keis penktu žaidėju ir mėgins eiti va bank, o patys jau dėliojo kompaktiškos gynybos planus. Tačiau VDA nutarė nerizikuoti. Bet kokiu atveju, Akto užduočių siekiant pergalės tai nė kiek neapsunkino.

Trečiosios VDA Futsal nulinės rungtynės šį sezoną, bet pirmosios – tokiu riebiu skirtumu. Paskutinį kartą panašiai triuškinami VDA buvo prieš 4 metus ir 1 mėnesį susitikime su FC Baltais (3:9).

Priežasčių šiam sausam pasirodymui buvo. Po pergalingų, bet alinančių taurės rungtynių su Spartaku iškrito pagrindiniai VDA žaidėjai – Pavelas Šarynskis, Darius Pupliauskas ir Valentinas Baranovskis. O Valdemaras Borovskis prieš Aktą visas rungtynes atgrojo be kitimų.

„Net žaidžiant pilna sudėtimi mūsų galimybės prieš Aktą būtų 50 prie 50, o tokioje situacijoje mums be variantų. Žaidėme nuleistomis padangomis. Tiesiog vieni vartai ir be šansų kažką pasiekti“, – neslėpė VDA Futsal vadovas Artūras Žarnovskis.

Akto treneris Tadas Diržininkas 9 iš 10 atvejų net po pergalės turi savo žaidėjams pastebėjimų. Bet šį kartą jis buvo patenkintas ir ramus.

„Gana geros ir gražios rungtynės. Jaudulio iš pradžių buvo, bet tą jaudulį palaipsniui nuslopinome. Sužaidėme kokybiškai ir jaučiausi gerai stovėdamas šalia aikštelės. Pirmame kėlinyje VDA turėjo progų – jų visada būna žaidžiant salėje. Bet antrame mes sužaidėme tvarkingai ir drausmingai. Gera pergalė nepraleidus nė vieno įvarčio“, – pažymėjo T. Diržininkas.

Šių rungtynių MVP savoje komandoje jis paskelbė Armantą Žigą: „Tas, kuris gali išspręsti kai kurias situacijas aikštelėje, suklaidinti, apvesti varžovą. Taip pat perėmė daug svarbių kamuolių. Buvo jo vakaras. Prie geresnių rezultatų prisideda Eimanto Budrecko, Aivaro Meškinio stabilumas. Tas pats Andžejus Romeiko – jis 1982 metų, bet savo įvarčius susirenka. Atrodo, su metais lėtėja, tačiau efektyvumą išlaiko ir į vartus geba pataikyti.“

Bet nepraėjo nė savaitė, ir nuotaikos Akto stovykloje pasikeitė, o giedrą prizininkų padangę po truputį ėmė niaukti debesys.

Antradienio vakaro futsal I lygos sesija LEU salėje prasidėjo Bekento ir VDA Futsal rungtynėmis.

Šį kartą vėl pamatėme „biudžetinį“ VDA modelį: ne pilnos sudėties, ne labiausiai motyvuotą ir žaidžiantį gal 50-60 proc. galimybių. Jiems tai labiau buvo aktyvi treniruotė, nei rungtynės, kuriose išsikrauni visomis jėgomis.

Bekentas ieškojo spragų VDA gynyboje ir tų spragų buvo vos ne kiekvienoje atakoje. Pavojaus prie akademikų vartų netrūko, tačiau didelis Bekento fokusas į puolimą taip pat atvėrė varžovams neaprėpiamus medžioklės plotus. Ir nors VDA Futsal nežaidė geriausių savo rungtynių, savo įvarčius palaipsniui mušė užtikrintai. Todėl galutinis rezultatas – 7:1 jų naudai – atrodė logiškas ir dėsningas.

VDA Futsal lengvai įsimetė 3 taškus į taupyklę ir laukė, kuo gi baigsis vėlyvosios vakarinės rungtynės tarp Akto ir Vilniaus kolegijos.

Šių rungtynių tėkmę padiktavo komandų susirinkimas. Greita ir bėganti Vilniaus kolegijos komanda keitimų turėjo užtektinai, o ant Akto suolo sėdėjo trys aikštės žaidėjai. Tai reiškė, kad dviejų pilnaverčių ketvertų nesurinko, todėl pasirinko žaisti lėtu tempu pritaupant jėgas ir ilgai laikant kamuolį. Bet viena yra žaisti atsargiau ir mėginti numušti tempą, o visai kita – paprasčiausiai vaikščioti po aikštelę stumdant kamuolį vienas kitam.

Taip ir vaikštinėjo Aktas nuo rungtynių pradžios. Kaip kokiame masinio futbolo festivalio renginyje „Futbolas vaikščiojant“. Vis tik pavyko primigdyti varžovus ir įmušti pirmiems. Po kurio laiko Vilniaus kolegija atsakė gražia kombinacija ir ledo ritulio tipo įvarčiu vienu lietimu Giedriui Vaivadai uždarant aštrų perdavimą. Bet džiaugėsi neilgai. Jau kitoje atakoje Akto veteranas A. Romeiko atsakė tolimu tiksliu smūgiu. 2:1 Akto naudai po pirmo kėlinio.

Pasivaikščiojimas tęsėsi ir po pertraukos. Kėlinio pradžioje komandos apsikeitus įvarčiais, švieslentė rodė skaičius 3:2.

Aktui toks rezultatas tiko. Bet susitraumavus A. Romeiko, jie liko tik šešiese. Nepaisant tokios situacijos, Geniai vis tiek buvo per žingsnį nuo pergalės. Mažų mažiausiai – nuo lygiųjų. Bet sugebėjo susigadinti sau padėtį chrestomatiniu pavyzdžiu.

Likus žaisti minutei, Gytis Vaivada išlygino rezultatą (3:3). Jau tiksint paskutinėms sekundėms, Simonas Stankevičius iš Akto nusprendė paspręsti rungtynių likimą. Bet pasprendė priešinga linkme. Užsižaidęs ir mėgindamas pergudrauti varžovą, jis prarado kamuolį. Vilniaus kolegija nurūko į greitą puolimą trise prieš vieną ir likus žaisti 4-5 sekundes Laurynas Bauža dūrė pergalingą įvartį – 3:4.

Tokią rungtynių pabaigą pamatysi retai, o po jos Vilniaus kolegijos komanda pratrūko griausmingomis emocijomis.

„Jokio išskirtinio nusiteikimo prieš Aktą tikrai nebuvo, nors pagalvojus, galėjo būti, nes pirmo rato pralaimėjimas jiems 2:10 lyg ir turėtų užgauti, – pasakojo Vilniaus kolegijos treneris Deivydas Venckus. – Pastaruoju metu stengiamės būti kovingai nusiteikę prieš visus, nes nebesijaučiame, taip, jog būtume prastesni prieš kurią vieną komandą ir galutinį rezultatą galime nulemti patys.“

O Akto padėtis kovoje dėl trečiosios vietos komplikavosi, bet dar nėra kritinė. Jei nenori dairytis į VDA ir TECH susitikimo baigtį, jiems patiems likusiuose mačuose būtina įveikti Spartaką ir Setaltą. Jei vis tik VDA prieš TECH laimėti nepajėgs, Aktui gali pakakti ir keturių taškų, o gal tik vienos pergalės.

Variantų lieka keli, bet faktas, kad Geniai pasilieka minimalią klaidos galimybę. Kaip sakė jų treneris T. Diržininkas – reikia laimėti patiems ir nereikės skaičiuoti. O kai laimėti nepavyksta, tada jau prasideda matematika.

Vieni nenorėjo, kiti negalėjo

Kol vyksta kapotynės dėl trečiosios vietos, Vilnius TECH komanda ramiai užbaiginėja sezoną, renkasi „statistines“ pergales ir artėja prie čempionų titulo.

Praėjusiame ture TECH namų arenoje 6:3 susitvarkė su Setaltu. Reikalai iš esmės šiose rungtynėse buvo paspręsti per pirmą kėlinį, kurį šeimininkai kontroliavo ir laimėjo 4:1. Didelio noro toliau mušti ar triuškinti varžovų jie neturėjo ir ramiai sulaukė rungtynių pabaigos.

Setaltas priešintis galimybių neturėjo. Nelabai pasipriešinsi tokio kalibro varžovams, kai į rungtynes susirenki lygiai šešiese.

Dabar esminis klausimas – kada TECH užsitikrins nugalėtojų titulą: 17 ar 18 ture? Jeigu jie penktadienį nesusimaus rungtynėse su Mostiškėmis, tai kitos savaitės dvikova su VDA jiems gali tapti auksine.

„Joks balius dar nėra planuojamas ir joks plotas šventei dar neužsakytas, – klausiamas apie būsimą fiestą, patikino Vilnius TECH komandos vadovas Salvijus Barevičius. – Mums labai padėjo pergalė prieš Spartaką, ji stipriai pagerino situaciją. Iki tikslo trūksta labai nedaug, bet vis dar trūksta. Todėl reikia neatsipalaiduoti.“

Dešimtmečio fotosesija

Spartako komanda praėjusį penktadienį vietoj rungtynių gavo organizuoti tarpusavio treniruotę. Jų turo varžovai – SK Nemenčinė – nesusirinko į rungtynes, todėl statistikoje Spartakui buvo užfiksuota pergalė 5:0.

Apie Nemenčinės sprendimą nevažiuoti į rungtynes Vilniuje buvo informuoti varžovai ir teisėjai. Bet niekas kažkodėl neinformavo mūsų fotografo Sauliaus Čirbos, kuris atvykęs prie Pliaterytės mokyklos salės kaip blogą ženklą suprato tai, kad lauke priparkuoti vos šeši automobiliai.

Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Tai buvo pirmoji istorijoje Spartako treniruotė, kurią savo apsilankymu pagerbė profesionalus fotografas.

Kitas geras ženklas – tai sudarė galimybę palyginti, kaip nemirštanti Spartako komanda vizualiai keitėsi per 18 metų laikotarpį.

2006 metai:

2024 metai:

Vilniaus taurė

VRFS futsal Vilniaus taurės turnyre praėjusią savaitę paaiškėjo trys pusfinalio dalyviai. VDA Futsal, po baudinių serijos įveikę Spartaką (3:3 ir 4:3), Vilniaus kolegija, eliminavusį praėjusio sezono taurės savininkus Setaltą (7:5), ir Kaišiadorių O.G., 7:3 nugalėję Aktą.

Nauja Kaišiadorių komanda sunkiai pradėjo rungtynes ir vienu metu atsiliko nuo varžovų 0:2. Aktas manė, kad kontroliuoja rungtynes, bet greitai nuomonę pakeitė. Kaišiadorys efektyviai išnaudojo į žaidimą prisijungiantį vartininką Egidijų Žagarą ir netruko perimti iniciatyvą. Kai Aktas praleido ketvirtą įvartį, metė į aikštę penktą žaidėją, bet norimo efekto nepasiekė ir gavo priešingą rezultatą.

Paskutiniu pusfinalio dalyviu tapo Mostiškių komanda, pirmadienį 6:3 nugalėjusi FK Terą.

Terai nepavyko pakartoti pernykščio žygio, kai tik taurės turnyrui surinkta komanda nukeliavo iki finalo.

Pirmame kėlinyje pirmaudama 2:1, Tera persvaros neišlaikė ir prieš pertrauką prasileido varžovų kontrataką. Antrą kėlinį Tera, kaip patys sakė, pradėjo „truputį apsileidę“ ir greitai prasileido du įvarčius – 2:4. Tada susiėmė, priartėjo iki 3:4, tačiau didelis dėmesys puolimui atėmė jėgas gintis, o Mostiškės baudė greitose atakose ir triumfavo 6:3.

Futsal taurės burtai lėmė, kad pusfinalyje Mostiškės susitiks su Kaišiadorių O.G., o Vilniaus kolegija kovos prieš VDA Futsal. Rungtynės turi būti sužaistos iki kovo 28 dienos.

Savaitės citata

Vilniaus kolegijos komanda nelengvoje kovoje 4:3 palaužė Mostiškes, nors vienu metu pirmavo 4:0 ir tik rungtynių pabaigoje sugebėjo prisidaryti sau reikalų.

„Tvirtai pirmaudami įsivėlėme į jų chaotišką žaidimą ir leidome priartėti. Neparanki komanda, labai provokuojanti ir toms provokacijoms atsilaikyti sunku“, – Vilniaus kolegijos treneris D. Venckus.