I turas: kol kas daug broko ir klaidų Visos

Ilgai lauktas mūsų III lygos sezonas jau prasidėjo, bet pavasaris vis dar vėluoja. Dabar jis kažkur ties Lenkijos ir Lietuvos siena, o atvykti turėtų po kelių dienų.

Todėl pirmame ture komandoms teko prisitaikyti prie gana atšiaurių žaidimo sąlygų. Logiška, kad visos šešerios rungtynės buvo žaidžiamos ant sintetinės dangos aikščių.

Čempionatą pergalingai pradėjo visi favoritai - Fakyrai, Prelegentai ir Granitas. Tačiau pergales jie iškovojo įdėdami ne vienodą kiekį pastangų. I ture buvo užfiksuotos vos vienos lygiosios, o įvarčių vidurkis per rungtynes siekė 3,83.

FAKYRAI-AD MEN - AVE. KO. 1:0 (0:0)

LFF stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.

89' E. Tučinskis 1:0

Sezono atidarymo rungtynės pateikė atkaklią ir dramatišką kovą. Mačo favoritais laikyti Fakyrai, bet pergalei pasiekti jiems teko atiduoti visas jėgas.

Rungtynių pradžioje Fakyrai pakėlė du pavojingus kampinius, tačiau niekas jų tiksliai neuždarydavo ir šaudavo visai greta virpstų ir skersinio. Retesniais, bet taip pat aštresniais išpuoliais atsakydavo ir Ave. Ko. komanda.

Laikas vis slinko, stadione spėjo ir gausiai palyti, tačiau rezultatas kaip nesikeitė, taip nesikeitė.

"Tvyrojo nežinios nuotaikos. Vis dar nežinome savo potencialo, stinga susižaidimo, o ir fizinės kondicijos miglotos. Jei rungtynių pradžioje būtume įmušę po kampinių, viskas būtų ėjęsi lengviau. O po to ir varžovai atsigavo Jie jauni, bėgantys, o mums, veteranams, sunkiau", - jau po rungtynių sakė Fakyrų prezidentas Kastytis Valantinas.

Ir pagaliau lemtinga 89-oji minutė. Užsitęsusi Fakyrų ataka, perdavimas iš krašto į baudos aikštelę, o ten Eduardas Tučinskis ledo ritulininko stiliumi iš arti įstumia taip lauktą įvartį - 1:0.

"Panikos, rungtynėms einant į pabaigą, nebuvo. Vis tik iniciatyvą turėjome, nors žaidybinio broko ir nestigo. Aiškiai žinojome, ką turime daryti, net likus 5-10 min. bandėme žaisti ramiai, nebuvo jokio "spirk ir bėk" žaidimo, - pasakojo K. Valantinas. - Pagaliau tai davė vaisių. Pakovojome dėl kamuolio, tikslus perdavimas iš krašto ir "uždarymas". Tik taip kovodamas gali tikėtis pozityvaus rezultato."

Ave. Ko. prezidentas Česlavas Savkoit apgailestavo dėl išsprūdusių lygiųjų: "Žinoma, rezultatas 0:0 mus labiau tenkintų. Pagal žaidimą ir susikurtas progas lygiosios būtų teisingiausias rezultatas. Su Fakyrais kovoti galima, jei esi pasirengęs atiduoti visas jėgas per visas 90 minučių."

FKK SPARTAKAS - TEC 1:1 (1:0)

Fanų stadionas. Teisėjs - V. Gomolko.

18' Ž. Keblas 1:0

50' R. Vilėniškis 1:1

Tai vienintelės turo rungtynės, kuriose varžovai pasidalino po tašką. Vienus jis tenkino, kitus - nelabai.

"Atsižvelgiant į aplinkybes, vienas taškas išvykoje prieš panašaus pajėgumo komandą yra geras rezultatas. Mes ir pernai Vilniuje su TEC turėjome daug vargo ir po to paties Ž. Keblo įvarčio išvargome pergalę, šiemet istorija nepasikartojo", - sakė Spartako atstovas Igoris Krasinas.

Jo kolega iš TEC ekipos Donatas Stakauskas lygiosiomis nesidžiaugė: "Po lygiųjų vieni būna patenkinti, kad nepralaimėjo, kiti nepatenkinti, kad nelaimėjo. Mes buvome pastarųjų rolėje. Sukūrėme daugiau progų, žaidėme pranašiau, bet rezultatas liko lygus."

"Jei būti visiškai nešališku, tenka pripažinti, kad varžovai galėjo išplėšti ir tris taškus. Bet Fortūna nusprendė, kad čia bus lygiosios", - mandagiai pridūrė I. Krasinas.

Nuo rungtynių pradžios TEC atakos smaigalyje ieškojo savo puolėjo Vaidoto Pranio. Jis turėjo išėjimą vienas prieš vieną, bet puikiai padirbėjo Spartako vartininkas. Netrukus buvo aktyvuota nerašyta futbolo taisyklė. Ukmergiškis Žydrūnas Keblas rengėsi skersuoti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau po klastingo veiksmo kamuolys nusileido TEC vartininkui už nugaros. Netyčiukas tai ar meistriškas smūgis - žino tikriausiai tik pats Ž. Keblas.

TEC ir toliau turėjo iniciatyvą savo kojose, bet vis trūko paskutinio akcentuoto perdavimo. Išlyginti rezultatą pavyko po pertraukos - tolimu smūgiu pasižymėjo Raimondas Vilėniškis.

Spartako taktiką diktavo aplinkybės. Ukmergės komanda atsivežė tik du keitimus, o antrame kėlinyje jų nebeliko, kai pora žaidėjų patyrė traumas. Todėl teko dėmesį sutelkti gynybai, o retus išpuolius nesunkiai neutralizuodavo TEC vartininkas Audrius Dilys. TEC'ai savo ruožtu nenusiramino ir vis ieškojo būdų persverti rezultatą. Tačiau kelios dėkingos progos buvo iššvaistytos ir teko tenkintis tik lygiosiomis.

"Jei vertintume procentais, 55-45 pergalės buvome vertesni mes. Bet kai du kartus neįmuši būdamas vienas prieš vieną, belieka kaltinti tik save", - pridūrė D. Stakauskas.

FK GRANITAS - SALININKAI 5:1 (3:0)

Fanų stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.

13' E. Sinkevič 1:0

15' A. Kondratovič 2:0

31' E. Pavlovskij 3:0

47' A. Kondratovič 4:0

69' A. Žarnovskis 4:1

76' A. Seniutis 5:1

III lygoje debiutuojanti Granito komanda pirmose savo rungtynėse nesunkiai išgliaudė Salininkų riešutą. Stambesnę pergalę pirmame ture šventė tik Prelegentai.

"Trūko labiau prityrusių žaidėjų, kurie negalėjo atvykti į rungtynes. Labai prastai sužaidė gynybinio plano žaidėjai. Visur vėlavome, išsigandome kovos. Varžovai visur buvo greitesni ir tikslesni. Negavome nė vienos geltonos kortelės, o tai įrodo, kad trūko kovingumo", - sakė Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas.

Jau 15 min. naujokai (jei juos taip galima pavadinti) pirmavo 2:0, o sužaidus pusę valandos įmušė ir trečiąjį įvartį. Salininkų gynėjų košmaras tęsėsi ir po pertraukos, kai po eilinės klaidos savo dublį įformino Andrius Kondratovičius (4:0).

Ir tik tuomet Granitas sumažino apsukas, kai atliko nemažai keitimų. Salininkams pavyko išlyginti žaidimą ir antrasis kėlinys buvo apylygis.

"Pasiekėme nesunkią pergalę ir dominavome aikštėje. Ypač pirmame kėlinyje, - tvirtino Granito saugas Jevgenijus Rybakovas. - Antrame atlikome daug keitimų ir tai, savaime aišku, išbalansavo komandos žaidimą. Net ir tokiose rungtynėse pastebėjome taisytinų dalykų. Matome tam tikrų spragų, žinome, ką reikia tobulinti žaidime. Ką? Nenorime apie tai viešai kalbėti, tegul liks komandos viduje."

Po nemalonaus pralaimėjimo čempionato starte P. Janušauskas ragino komandos narius nenukabinti nosių: "Ne vienas sužaidė prastai, bet apie tai kalbėsimės per treniruotę. O dabar turime dar sunkiau dirbti, kito kelio nėra. Neturėtume kaltinti vienas kito, o kartu eiti į priekį. Viskam reikia laiko."

AKTAS - OZAS 1:3 (1:1)

Fanų stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.

15' A. Zuj 0:1

26' V. Garšvinskas 1:1

70' M. Žulpa 1:2

71' D. Venckus 1:3

Tie visi pasvarstymai ir pamastymai, kad Aktui gali prireikti laiko adaptuotis prie didžiojo futbolo aikštės po salės ir mažojo futbolų, pasirodo buvo ne be pagrindo. Kietoje lygiaverčių varžovų kovoje geniai buvo priversti pripažinti Ozo šalies komandos pranašumą.

"Žaidimas buvo lygus, ryškiau nedominavo nė viena komanda. Tačiau aišku, kad mums dar trūksta judėjimo lauke, žaidime daug broko. Gynyboje dirbome, švelniai tariant, prastai, pritrūko koncentracijos, epizoduose, kai praleidome įvarčius, nepakovojome iki galo", - nesėkmės priežastis analizavo Akto vadovas Nerijus Jakučionis.

Nors šiose rungtynėse buvo tikimasi atsargaus futbolo, pirmojo įvarčio ilgai laukti neteko. 15 min. gavęs tolimą perdavimą, Antonas Zuj susitvarkė su kamuoliu ir perkėlė jį per Akto vartininką. Ozas pirmavo neilgai - po dešimties minučių tikslą pasiekė Vaido Garšvinsko smūgis iš už baudos aikštelės ribų.

Antrame kėlinyje laiką su kamuoliu dažniau leido Akto ekipa, bet Ozas kantriai išlaukė savo šanso. 70 min. įmušė Mindaugas Žulpa, o prabėgus vos minutei po A. Zuj prasiveržimo ir perdavimo oranžinių persvarą smūgiu galva įtvirtino Deivydas Venckus.

Per likusias dvidešimt minučių įsimintinų įvykių aikštėje nebuvo. Aktui nieko išspausti nepavyko, o Ozas išlaikė rezultatą.

"Pergalę lėmė geresnis progų realizavimas. Aktas ilgiau valdė kamuolį, dažniau atakavo, bet mūsų gynėjai ir vartininkas, išskyrus praleistą įvartį, sužaidė pagirtinai", - teigė Ozo vadovas Domantas Savičius.

"Vienas mačas dar nieko neparodė. Realesnį vaizdą matysime po mėnesio, - pridūrė jis. - Abi komandos gali būti pirmame penkete, jei visada taip rinksis į rungtynes."

Nors Ozas nugalėjo, mačas su Aktu atskleidė ir taisytinus dalykus. "Dar yra daug broko kamuolio stabdyme, netikslių perdavimų. Kol kas džiugina komandos rinkimasis, gera realizacija ir gynybos grandis", - sakė Ozo vadovas.

KRUŠA-BASICA - OLIMPIJA 2:1 (1:1)

Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - Z. Markovskis.

2' A. Fedorovičius 0:1

21' D. Pinkevičius 1:1

72' M. Rašinskas 2:1

76' pašalintas T. Paplauskas (Kruša-Basica; antra geltona kortelė)

Stebėdami rungtynių santrauką galėjote pastebėti, kad dvikovą abi komandos praėjo labai jau panašiais aprangų atspalviais. Olimpija neįsijautė į svečių komandos statusą ir atvyko žaisti tamsiai mėlynomis uniformomis, panašiomis į Krušos spalvas. SFL drausmės komitetas olimpiečiams už tai skyrė 15 eurų baudą.

Spalvų maišalynė veikiausiai ir lėmė, kad nesužaidus nė dviejų minučių, Kruša prarado kamuolį. Olimpija surengė staigų išpuolį, kurį tiksliu smūgiu iš arti baigė komandos naujokas Armandas Fedorovičius.

Nutarę, kad nieko gero taip žaidžiant nebus, Krušos futbolininkai patys apsivilko žalius skirtukus ir ne už ilgo išlygino rezultatą. Rungtynių baigtį nulėmė Olimpijos gynėjų pozicinė klaida antro kėlinio viduryje, kai darydami dirbtinę nuošalę, jie akimirka pavėlavo ir leido Martynui Rašinskui netrukdomam priimti kamuolį bei smūgiuoti į vartus. Po kelių minučių Kruša liko mažumoje, bet sugebėjo išsaugoti pergalingą rezultatą.

Abi komandos buvo pasiilgusios didžiojo futbolo, todėl rungtynės sekmadienį vyko gana aukšta sparta,

"Komandos puolime neblizgėjo, bet rungtynių tempas buvo aukštas, kova vyko dėl kiekvieno aikštės metro. Todėl niekam nesisekė atlikti daugiau 5-6 perdavimų, o priartėti prie baudos aikštelės reikėdavo vos ne per kraujus. Teisėjui buvo nelengva raminti aistras ir penkios geltonos kortelės tą patvirtina, - sakė Krušos komandos atstovas Valius Bagdonas. - Mūsų saugai sakė, kad pamesdavo dengiamus žaidėjus, nes Olimpija, kaip įprasta, intensyviai keitė krašto ir centro žaidėjus, mėgindama palaikyti aukštą tempą. Kai vyksta toks žaidimas, rezultatą nulemia kontratakose geriau išnaudotos progos. Abi komandos tokių turėjo po penkias, Olimpija išnaudojo 1, o mes - 2."

Olimpijos prezidentas Šarūnas Beivydas, suprantama, buvo nepatenkintas tokia dvikovos baigtimi: "Puolime žaidėme blankokai, turėjome tik keletą ryškesnių progų. Tai buvo lygių varžovų rungtynės. Kovos nestigo, tačiau aktyvumo puolime trūko abiem komandoms. Kruša tesukūrė dvi progas, kurias pavertė įvarčiais. Tiesa, tas progas jiems padovanojome patys. Todėl lygiosiomis pasibaigti turėjęs mačas baigėsi mūsų fiasko. Neįmušėme turėdami vienu žaidėju daugiau ir tai rodo, kad pasinaudoti tokia persvara dar nemokame."

Olimpijos atstovai ilgai aptarinėjo epizodą pirmame kėlinyje, kai į puolimą nurūkusį jų žaidėją ties baudos aikštelės linija nugriovė varžovas. Nuomonės čia išsiskyrė - vieniems tai atrodė kaip tikras 11 m baudinys, kiti gynė teisėjo sprendimą skirti baudos smūgį.

"Bet kaltinti teisėjo mes negalime. Patys strigome puolime. Dar ne visi naujokai įsiliejo į komandą, daugumai jų trūko kovingumo, gal ir įtampa aukštesnėje lygoje darė savo. Vykdėme per dažną rotaciją pozicijose, per daug eksperimentavome. Tai galbūt irgi tapo pralaimėjimo priežastimi", - svarstė Š. Beivydas.

Nors Olimpija liko nepatenkinta savo žaidimu atakuojant, tačiau šios komandos puolimas V. Bagdonui paliko neblogą įspūdį: "Visiems bus sunku prieš juos žaisti. Pernai greitose Olimpijos kontratakose dalyvaudavo 2-3 žaidėjai, o šiemet jų būna 3-4, be to, juntamas totalus presingas jau nuo baudos aikštelės."

PRELEGENTAI - SŽK PABRADĖ 6:1 (4:0)

Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.

18' M. Ponomariovas 1:0

31' A. Grabliauskas 2:0

33' L. Kudaba 3:0

45' M. Zurza 4:0

59' M. Ponomariovas 5:0

62' T. Mickevičius 6:0

65' A. Bukovskis 6:1

Vos 4 laipsniai šilumos, įkyrus lietus ir stingdantis šiaurys vyravo Fabijoniškių VFM stadione sekmadienio vakarą. Oro sąlygos labiau priminė ne balandžio, o lapkričio vidurį. Bet nuaidėjus rungtynių pradžią skelbiančiam švilpukui, viskas pasimiršo.

Jei nematėte rungtynių, rezultatas gali sudaryti klaidingą įspūdį. Tiesiog Prelegentų turimas meistriškumas yra tai, kai tu išnaudoji susikurtas progas.

Pabradės komanda rungtynes pradėjo labai drąsiai, spausdami varžovus. Pirmosiomis minutėmis jie kėlė du kampinius. Kirbėjo abejonės, ar tik taip žaisdami svečiai neišsikvėps, juolab teturėjo du keitimus.

"Normali ta mūsų komanda. Visi sakė, kad gausim. Gal ir gausim, bet žaisti galima", - optimistinis konstatavimas nuaidėjo ant Pabradės atsarginių suolelio.

Bet optimizmas palaipsniui ėmė blėsti. 18 min. po Mindaugo Ponomariovo smūgio vartininkas nesugraibė šlapio kamuolio ir kone įsimetė jį į savo vartus. Pabradė nutarė, kad nieko baisaus neįvyko ir tęsė savo spaudimą. Prelegentus gelbėjo vartininkas, o po Amali Delenot klastingo smūgio galva - skersinis.

Matydamas kas vyksta, Prelegentų treneris Zdančius puolėją pakeitė papildomu vidurio saugu. Manevras pasiteisino. Prelegentai varžovų spaudimą nesunkiai įveikdavo plačiu išsidėstymu ir trumpais perdavimais. Kamuolys taip buvo nugabenamas iki varžovų baudos aikštelės, o ten 31 min. Aivaras Grabliauskas smūgiu galva nuo virpsto pelnė antrą komandos įvartį. Po poros minučių Pabradė suklydo aikštės viduryje ir tuoj praleido rezultatyvią varžovų kontrataką. Lyg to būtų maža, 45 min. pozicinės atakos metu rezultatą nepadoriu pavertė Mindaugas Zurza - 4:0.

Kadangi viskas buvo aišku, komandos į naktį netempė ir po pirmo kėlinio abipusiu susitarimu ilsėjosi trumpai. Kaip reikia realizuoti baudos smūgius, S.Neries gatvės 3 ir 5 devynaukščių gyventojams 59 min. pademonstravo M. Ponomariovas. O netrukus savo įvarčių sąskaitą atidarė ir Tomas Mickevičius (6:0). Garbės įvartį Pabradės komanda visgi pelnė. Jo autoriumi tapo Audrius Bukovskis.

"Nežinau, ar buvo galima įsivaizduoti blogesnį debiutą. Padarėme dvi grubias taktines klaidas, trūko dviejų gynybos grandies žaidėjų. Bet ir tai tikrai nepadėtų laimėti prieš tokią komandą, - svarstė Pabradės treneris ir žaidėjas Grigorijus Kisel. - Prelegentai yra aukštesnio meistriškumo ekipa. Ką sukūrė, tą ir įmušė. O mums su realizacija - rimtos problemos."

Šiame skaudžiai pralaimėtame mače G. Kisel gavo kelias pamokas: "Turėjome progų įmušti ir tai parodo, kad einame teisinga linkme. Bet realizaciją būtina gerinti. Turime mokytis iš stipresnių. Jei nori laimėti III lygoje, turi iš kiekvienos situacijos išspausti maksimumą, o to padaryti kol kas nemokame."

II TURAS: Išbandymas Fakyrams ir sezono atidarymas Ukmergėje

Antrame III lygos ture centrinė dvikova neabejotinai vyks pirmadienio vakarą LFF stadione tarp Fakyrų ir Granito komandų. Fakyrai pirmose rungtynėse neįtikino, sunkiai įveikdami Ave. Ko. komandą. Per savaitę bus sunku stebuklingai pagerinti formą, todėl reikia tikėtis dar vienų atkaklių rungtynių.

"Vargu bau ar pavyks staigiai patobulėti, bet link to judame. Granitas yra mokanti žaisti komanda, pilna jaunatviškos energijos ir entuziazmo. Rungtynės žiūrovams bus įdomios, o mums - labai sunkios", - neabejojo Fakyrų prezidentas K. Valantinas.

Dvikovos su jais nekantriai laukia ir Granito ekipa. Jos žaidėjas J. Rybakovas sakė: "Laukia rimtos rungtynės, kurios atskleis tikrąjį mūsų komandos potencialą. Aišku, Fakyrai su trimis Gariūnų komandos nariais nusipelno favoritų statuso. Bet neturėtume galvoti ir kalbėti apie tai. Viskas yra mūsų pačių rankose. Jei žaisime kaip mokame ir galime, nereikės dairytis į varžovus."

Nemenčinėje pirmosios pergalės sieks Aktas, atvyksiantis pas Ave. Ko. komandą. Ave. Ko. atstovai tikino, kad kiekvienose rungtynėse bus nusiteikę rimtai kovai. Tik dėl pergalės žadėjo kautis ir Akto vadovai. Tiesa, jie pažymėjo, kad Nemenčinės stadiono veja ne tokia lygi, kaip dirbtinė danga, todėl visko gali nutikti. Juk ir kamuolys apvalus...

Solidžiu žaidimu prieš Aktą pasižymėjęs Ozas dabar Panerio stadione priims problemų nestokojančią Olimpiją. "Kažko įspūdingo nebūsime parengę. Tiesiog pakeisime taktinę schemą, kuri turėtų mums padėti daugiau kontroliuoti kamuolį aikštės viduryje ir kurti progas puolime", - sakė Olimpijos vadovas Š Beivydas.

Futbolo fiesta šeštadienį nusimato Ukmergėje. Čia 14 val. pirmąsias sezono rungtynes centriniame miesto stadione žada žaisti Spartako komanda. Jų varžovai - Kruša. "Laikas ankstyvas, nes po rungtynių darysime sezono atidarymą, tad nesinori ilgai naktinėti", - paaiškino Spartako atstovas I. Krasinas. Jis sakė, kad visą savaitę dirbama sudėties formavimo klausimu, kad šeštadienį susirinktų pajėgiausia sudėtis ir Ukmergės krašto žiūrovas neliktų nusivylęs pamatytu reginiu. Aišku, Kruša į Ukmergę vyks taip pat ne dovanų dalinti.

Po skaudaus Prelegentų antausio SŽK Pabradė sugrįžta namo ir čia priims TEC futbolininkus. "Komandą kitoms rungtynėms aš sutelksiu. Savo aikštėje žaidžiame drąsiau. Nors turime problemų su žaidėjų sveikata, namie trijų taškų niekam lengvai neatiduosime", - tvirtino Pabradės treneris Grigorijus Kisel.

Dar vienas sunkus išbandymas laukia Salininkų komandos. Sekmadienį jie stengsis mesti iššūkį Prelegentams.