II ratas prasidėjo pergalėmis aikštėje ir kabinetuose Visos

Šešias savaites atostogavusi VRFS III lyga į rudens ratą žengė su naujienų virtine.

Pagrindine naujiena tapo tai, kad iš turnyro lyderio Granito dėl finansinių įsipareigojimų nevykdymo buvo atimti trys taškai ir taip juos automatiškai pavijo Fakyrai.

Techninis pralaimėjimas taip pat įskaitytas Ave. Ko. komandai, kuri taip ir nesuderino tinkamo rungtynių laiko su Pabradės ekipa. Diskusijas apie tokio sprendimo pagrįstumą galima paskaityti praėjusioje naujienoje. Bet panašu, kad vieno galėjo žaisti, kiti nenorėjo. Galbūt sąmoningai.

Antrasis pirmenybių ratas prasidėjo be staigmenų. Vienos rungtynės tarp Pabradės ir Prelegentų neįvyko - jos dėl Prelegentų užimtumo atidėtos vėlesniam laikui.

Tačiau prieš apžvelgiant 12 turo rungtynes vertėtų pasidomėti, kas gero įvyko III lygos vasaros transferų turguje.

Lyderis Granitas išliko beveik nepasikeitęs, tiesa, komandą artimiausiu metu gali papildyti Ruslanas Blinovas.

Esminiai pokyčiai įvykdyti Fakyrų komandoje. Jie atsisveikino su SFL mohikanu Mindaugu Kasperūnu (perėjusiu į TEC), tačiau pasistiprino labai solidžiai - Fakyrus papildė Gediminas Skrockas, Raimondas Vilėniškis, Artūras Žarnovskis ir Gerdas Aleksa.

TEC savo ruožtu R. Vilėniškį išmainė į M. Kasperūną.

Aktas gretas papildė LEU studentu Martynu Rumkiu ir kažkada TAIP komandoje rungtyniavusiu Deivydu Sabaičiu. Genius paliko vienas žmogus - Romualdas Kosinskis.

Aktyviai dirbo Krušos komandos skautai. Jie atsisveikino su kauniečiu Tomu Jakštu ir Liberalų Sąjūdžiui skolinamu Ignu Keru, bet pasistiprino keturiais naujokais. Tai - Martynu Budvydžiu, rugsėjį prie komandos prisijungsiančiu Valentu Mitkumi, o puolimo grandį stiprino Martynu Normantu bei Vaidotu Praniu.

Olimpija atsisveikino su Arnu Juriu bei Mantu Urbonu, o susigrąžino Tadą Želnį ir iš Vingio įsigijo Beną Tamošiūną.

Spartakas susigrąžino Edmundą Pukį ir Arminą Krinicką, į ekipos sudėtį įtraukė SM auklėtinį Matą Želvį.

Ave. Ko. stiprinosi Bekentui atstovavusiu Andrejumi Alfimovu.

Salininkai atrodo nukraujavę labiausiai. Negana, kad neteko G. Skrocko ir A. Žarnovskio, dėl traumos jiems padėti negali ir Tomas Korkutas. Žvelgdami į perspektyvą, Salininku vadovai įregistravo keturis 17-mečius, kurie ekipos paspirtimi turėtų tapti vėliau.

Daugiau žymesnių permainų III lygos komandose nebuvo, arba jos buvo kosmetinės.

..............

TEC - SPARTAKAS 1:2 (0:1)

Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.

26' Mindaugas Morkūnas 0:1 (iš 11 m)

50' Ričard Jankovskij 1:1

83' Tomas Aliubavičius 1:2

Pirmąjį čempionato ratą Spartakas pabaigė traumų virtine. Antrąjį pasitiko ne ką geresnėje situacijoje - ekipos snaiperis Laurynas Liausas prieš rungtynes su TEC vėl susižeidė čiurną, jau rungtynių metu tas pats nutiko Žydrūnui Keblui.

Spartaką guodė nebent tai, kad rudens ratui buvo pasirengta produktyviai. Sužaistos trejos kontrolinės rungtynės, per kurias įveikti visi varžovai - Olimpija, tie patys TEC ir Salininkai.

Ukmergėje nominaliais mačo šeimininkais buvo TEC, tačiau kaip namie, aišku, jautėsi Spartako žaidėjai. Jie turėjo daugiau keitimų, tad galėjo palaikyti dvikovos spartą ir dominuoti aikštėje.

Jau 5 min. spartakiečiai galėjo atsidurti priekyje, kuomet įgijo teisę mušti 11 m baudinį. Bet Kosto Fijalkausko smūgį atrėmė TEC vartininkas Maksas. 26 min. situacija pasikartojo, bet šį kartą vartininkas prieš Mindaugo Morkūno smūgį buvo bejėgis. Po pirmo kėlinio Spartakas pirmavo 1:0, bet rezultatas galėjo būti ir didesnis, met kamuolys du kartus atsimušė į TEC vartų konstrukciją.

Antrame kėlinyje TEC toliau žaidė nuo gynybos suvokdami, kad viena kita proga vis tiek atsiras. Tai nutiko 50 min., kai ukmergiškiai prasižengė šalia baudos aikštelės. Baudos smūgį puikiai "išpildė" Ričardas Jankovskis - 1:1. Toliau Spartako spaudimas vis didėjo. TEC vylėsi išsivežti bent tašką, bet jų viltis sužlugdė Tomo Aliubavičiaus įvartis likus žaisti mažiau nei 10 minučių. Per likusį laiką vilniečiams jau nepakako jėgų ką nors pakeisti.

"Rungtynės pavyko. Kamuolio kontrolė buvo mūsų pusėje, judėjome po visą aikštės plotą, turėjome optimalų keitimų skaičių. Nusipelnėme pergalės, bet labai nepatiko, kad neišnaudojome daug puikių progų", - apibendrino nugalėtojų kapitonas Igoris Krasinas.

SALININKAI - GRANITAS 0:3 (0:3)

Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.

9' Artiom Stepuro 0:1

22' Sergejus Makrovas 0:2

31' Pavel Jurevič 0:3

Drausmės komiteto sprendimas nepaveikė Granito komandos dvasios. Viskas šiose rungtynėse buvo aišku jau po pirmųjų 30 minučių. Tiksliau - 31.

Ankstesniuose turuose salininkiečiai net turėdami savo lyderius garsėdavo gebėjimu neleistinai prarasti koncentraciją. O dabar netekus esminių žaidėjų, ši problema išryškėjo dar labiau.

Kelios salininkiečių klaidos ginantis, kurias lyderiai meistriškai vertė įvarčiais ir jau po pusės valandos rezultatas buvo 3:0. O laikyti rezultatą Granitas moka. Patys Salininkų žaidėjai prisipažino, kad varžovų meistriškumas yra aukštesnis.

Meistriškumo Salininkams pritrūko ir kėlinio pabaigoje, kai atsidūręs vienas prieš vartininką, Valdemaras Stefanovičius sumanė atlikti perdavimą komandos draugui, kuris buvo nuošalėje.

Antrasis rungtynių kėlinys virto formalumu. Granitas vykdė dažną rotaciją. Tai leido jų varžovams perimti iniciatyvą, bet didesnių pavojų prie granitiečių vartų nebuvo sukurta.

"Svarbu buvo laimėti, sužaidėme geresnį pirmą kėlinį, per kurį ir išsprendėme rungtynių baigtį, antras kėlinys jau buvo žymiai prastesnis. Bet tai tik antro rato pradžia, žaidybinė ir sportinė komandos forma dar gerės", - įsitikinęs Granito žaidėjas Jevgenijus Rybakovas.

Po rungtynių - Salininkų vadovų pasvarstymai apie ekipos bėdas: "Negali sakyti, kad žaidimas tragiškas, tačiau tai turi būti atspirties taškas, nuo kurio reikia kilti ir gerinti žaidimą, kai netekome dviejų lyderių. Krito į akis neužtikrintas vartininko žaidimas ir neteisingi centro gynėjų veiksmai pradedant atakas. Labai gaila, kad praradome koncentraciją, o plano B neturėjome."

Bent kiek sustyguoti pašlijusius komandos žaidėjų veiksmus Salininkai bandė savaitės viduryje, draugiškomis rungtynėmis su Visinčia.

OLIMPIJA - KRUŠA BASICA 0:0

Buivydiškių stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.

Tai buvo tik antrosios nulinės lygiosios šiame III lygos sezone.

Olimpiečiai tokį rezultatą įvertino kaip teigiamą. Ir nesunku suprasti, kodėl. 80 min. arbitras įžvelgė Olimpijos vartininko Arūno Juškevičiaus pražangą ir skyrė 11 m baudinį. Bet pats Arūnas netrukus savo klaidelę ir ištaisė - jis atrėmė sudėtingą varžovo Dariaus Pupliausko smūgį į vartų kampą.

Tai nebuvo vienintelis A. Juškevičiaus blykstelėjimas - kiek anksčiau vienas prieš jį buvo atsidūręs Krušos naujokas V. Pranys, bet šią mikrodvikovą laimėjo vartininkas.

Subjektyvia stebėtojų nuomone, šiose rungtynėse pavojingiau atakavo Krušos komanda, bet varžovai pasidalino po tašką.

"Rungtynės buvo lygios, atkaklios, kovingos - kaip ir įprasta. Pirmame kėlinyje mes gal daugiau žaidėme su kamuoliu, bet antrame išsikvėpėme, leidome įsižaisti Krušai. Jie turėjo kelias progas, bet visumoje, lygiosios - dėsningas rezultatas", - konstatavo Olimpijos treneris Sigitas Aleknavičius.

Su tokiu vertinimu nesutiko jo kolega iš Krušos komandos Valius Bagdonas: "Lygiosios neatspindėjo to, kas vyko aikštėje. Žaidybinę persvarą turėjo Kruša, kartu ir sukurtų progų pasižymėti santykis būtų koks 6:1,5 mūsų naudai. Įspūdingai sužaidė ir geriausio Olimpijos žaidėjo vardo nusipelnė jų vartininkas. Po rungtynių buvome nusivylę, kad nepavyko nugalėti tiesioginių konkurentų turnyro lentelėje. Tačiau man ir kitiems komandos nariams paliko įspūdį mūsų solidesnis žaidimas puolime."

OZAS - AKTAS 1:0 (0:0)

Panerio stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.

88' Vytas Galeckas 1:0

Ozas ir antrą kartą šį sezoną nugalėjo Akto komandą, o šį kartą viską nulėmė vienintelis įvartis likus žaisti 2 minutes. Tuo metu Ozo puolėjas Vytas Galeckas išsiveržė 1x1 su vartininku, po smūgio kamuolys atšoko nuo vartininko, atsimušė į puolėją ir įskriejo į vartus.

"Kamuolys atsimušė į puolėjo ranką ir tuomet įriedėjo į vartus. Aikštės teisėjas buvo toli nuo įvykių epicentro, linijos teisėja irgi nepamatė ir įvartis buvo įskaitytas", - tvirtino Akto treneris Nerijus Jakučionis. Ir pridūrė: "Rungtynės buvo korektiškos. Kalbų, ginčų labai daug nebuvo, todėl teisėjams neturėjo būti sudėtinga."

Pačios rungtynės vyko lygiai, komandos sukūrė po kelias pusproges.

"Tų pusprogių gal keliomis daugiau turėjome mes, bet puolėją Deivydą Venckų pavedė varžybų stoka, nes tik dabar atsigauna po traumos, - pasakojo Ozo vadovas Domantas Savičius. - Neturėjome vartininko, bet vartuose stovėjęs žaidėjas klaidų nedarė. Patiko, kad rungtynės vyko kovingai, bet korektiškai. Labai patiko, kad laimėjome."

"Apsikeitėme keliais momentais su varžovais. Gal kažkiek turėjome iniciatyvos, šiek tiek daugiau kontroliavome kamuolį, bet į šimtaprocentines progas tai neišsivystė. Apskritai mūsų puolamasis arsenalas buvo toks bedantis", - sakė Nerijus.

AVE. KO. - FAKYRAI AD MEN 0:4 (0:1)

Nemenčinės stadionas. Teisėjas - S. Melnikovas.

32' Gediminas Skrockas 0:1

52' Eduardas Tučinskis 0:2 (iš 11 m)

70' Raimondas Vilėniškis 0:3

89' Eduardas Tučinskis 0:4

Mačo išvakarėse netikėtai sužinoję apie techninį pralaimėjimą Pabradei, Ave. Ko. futbolininkai patyrė skaudų antausį nuo Fakyrų.

Kone detektyvu virtusi istorija apie neįvykusias Ave. Ko. ir Pabradės rungtynes jau buvo išdiskutuota komentaruose. Vieni taip ir neatrado tinkamo meto rungtynėms, kiti buvo įsitikinę, kad taip jų varžovai bando pasiekti techninę pergalę.

"Norėtųsi, kad rungtynių nugalėtojas spręstųsi aikštėje. Mūsų komanda visuomet neprieštarauja varžovų prašymams nukelti rungtynes", - sakė Ave. Ko. atstovai.

Kaip patys sakė, po tokių naujienų rungtynėse su Fakyrais žaidė lyg pakniopstomis. Todėl toks ir rezultatas o žaidimas nė iš tolo nepriminė tos kovos, kai pirmame rate naujokai vos neatėmė taškų iš Fakyrų.

Pastarųjų gi nuotaikos buvo daug smagesnės. "Vasarą gerai pailsėjome, pasidarėme linksmų treniruočių, sužaidėme porą draugiškų rungtynių - tad pasiilgome futbolo", - pasakojo Fakyrų prezidentas Kastytis Valantinas.

Po įvartį nugalėtojams pelnė naujokai Gediminas Skrockas ir Raimondas Vilėniškis.

"Buvome greitesni, tikslesni ir labiau norėjome laimėti. Tai ir lėmė tokį rezultatą. Be to, sportinio pykčio pridėjo grubus varžovų žaidimas bei teisėjo neveiksnumas", - pridūrė Kastytis.

13 TURAS: Geniai vs Pandos

Įdomiausia 13 turo dvikova nutiks sekmadienį Nemenčinėje, kur 18 val. susitiks Aktas ir Prelegentai. Pirmame rate Aktas tarpusavio dvikovą laimėjo 2:1, bet nereikia pamiršti, kad pernai Nemenčinėje jie Prelegentams pralaimėjo 2:3, nors pirmavo 2:0. Sekmadienį lyg atsisveikindamas savo galią dar žada pademonstruoti vasaros kaitra ir žinant, kad abiejų komandų amžiaus vidurkis jau labiau tinka senjorų varžyboms, jiems tai taps papildomu iššūkiu. Prelegentams vis dar negalės padėti suspenduotas Mindaugas Ponomariovas.

Ukmergėje nukraujavęs Spartakas priims DK nuskausmintą ir sportinio pykčio nestokosiančią Ave. Ko. komandą. I rato tarpusavio rungtynės išėjo labai smagios - Spartakas tris kartus pirmavo, Ave. Ko. tris kartus lygino rezultatą. Viskas taip ir baigėsi lygiosiomis.

Kruša Naujojoje Vilnioje priims Pabradę, su kuria pirmame rate sužaidė 1:1. Nors 12 ture Kruša įvarčio nepelnė, komandos vadovai santūriai džiaugėsi padidėjusiu puolimo potencialu. Pažiūrėsime, ar šį kartą puolėjai iššaus.

LEU stadione Fakyrai priims Salininkus. Ir nors čia favoritas daugiau nei aiškus ir už Fakyrų pergalę būtų galima lažintis koeficientu 1,02; intriga slypi kitur. Įdomu, kaip į savo buvusios komandos vartus žiūrės G. Skrockas ir A. Žarnovskis.

TEC ir Ozas Fabijoniškėse spręs savas užduotis. TEC'ams reikia kabintis už pirmojo lentelės šešetuko, Ozui - už trejetuko. 202 minutes per tarpusavio dvikovas TEC negali pralaužti Ozo gynybos. Sausra gerokai užsitęsė.

Turą vainikuos Olimpijos ir Granito akistata estadio del Buivydiškės kitą trečiadienį. Trečiadienį, nes sekmadienį Olimpija kausis LFF Taurės III etapo mače su Gargždų "Pramogos SC-Taškas" komanda. I rate Granitas neturėjo rimtesnių problemų su olimpiečiais, įveikė juos 4:1, sau būdingu stiliumi pelnydamas tris įvarčius per pirmą pusvalandį.