III lyga-2018: Daugiau naujokų, platesnė turnyro geografija Visos

Sekmadienio futbolo lyga pradeda 14-ąjį savo sezoną. VRFS III lyga, kaip atskiras darinys, skaičiuos 7-ąsias savo pirmenybes.

Šiemet III lyga pasižymės stipriai pasikeitusia komandų sudėtimi. Po praėjusio sezono iš jos pasitraukė Naujieji Verkiai, Ave.Ko., Rotalis ir Pabradė. Vietoje jų turėsime du ambicingus naujokus Elektrėnų Versmę ir AFK, taip pat po pertraukos čia sugrįžta Kaišiadorių Baltai ir Salininkai. Dar viena iš esmės atsinaujinusi komanda - Nerealas, virtęs VGTU-Vilkais.

Verta pažymėti, kad Vilniaus komandų šiemet laukia daugiau turiningų išvykų į regionus. Be tradicinio "taško" Ukmergėje, šiemet dalyvių geografija prasiplėtė ir į Kaišiadoris bei Elektrėnus.

Taigi, tradiciškai apžvelkime kiekvieną 2018 metų VRFS III lygos dalyvį.

 

AFK

Pavadinimas. Alternatyvus futbolo klubas.

Istorija. Įkurtas 2007 m. SFL A diviziono trečios vietos laimėtojai - 2017 m.

Stadionas. Lietuvos futbolo federacijos.

Spalvos. Mėlyna/raudona.

Faktas. Pernai surengtame garsių futbolininkų marškinėlių aukcione AFK vaikų paramos fondui surinko 8 tūkst. eurų.

Trečioji praėjusio sezono SFL komanda neabejotinai įneš naujų spalvų ir naujos intrigos į III lygos gyvenimą. AFK - futbolo entuziastai, aktyvūs ne tik stadione, bet ir už jo ribų, išgarsėję kilniais socialiniais projektais. AFK labai aktyvūs ir komunikacijos srityje, jų facebook paskyra viena geriausia lygoje, su nenutrūkstamu informacijos srautu ir vizualine medžiaga.

Alternatyvus futbolo klubas iki aukščiausios Vilniaus mėgėjiško futbolo pakopos teoriškai žingsniavo dešimtmetį. Tiesa, anuomet tokių planų nebuvo, o ambicingus tikslus klubo vadovai sau ėmė kelti prieš ketverius metus. Nereikia pamiršti, kad AFK strategijoje numatytas siekis tapti pusiau profesionalais.

Persikėlus į III lygą, AFK gretose įvyko nemažai permainų. Klubą paliko ar savo veiklą jame sustabdė apie 10 žaidėjų. Panašiai tiek ir papildė. O kai kurios pavardės turėtų būti neblogai žinomos sostinės futbolo bendruomenei. Tai - Egidijus Osetrovas (pernykštė komanda - Rotalis), Tomas Tubutis (Nerealas), Augustas Trinkūnas (DFK Dainava), Saulius Gecevičius (Viltis) ir kiti.

SFL Taurės varžybose AFK be kovos pateko į antrą ratą, tad šį pavasarį didesnis dėmesys buvo skiriamas draugiškoms rungtynėms. Buvo įveiktas FKK Spartakas 2:1, Medžiams pralaimėta 2:3, Navigatorių Old Boys'ai nukauti 6:0, su Kazlų Rūdos FK sužaista 0:0. O paskutinėje repeticijoje su Advoco komanda taip pat lygiosios - 3:3.

"Manyčiau, jog šiuo metu esame pasiekę 70% savo galimybių. Sunku vertinti, kol draugiškas rungtynes žaidžiame dviem sudėtimis, bandome atrasti komandos branduolį. Sezono pradžia aiškiau parodys, ko esame verti", - svarstė AFK vadovas Edvardas Čyvas.

Jis pasidžiaugė, kad komanda per ketverius metus iš SFL D diviziono sugebėjo atsirasti VRFS III lygoje. Ir joje turi savų planų.

"Kai sulaukiu klausimo apie lūkesčius, atsakymo dažniausiai nesakau, nes po tokių pasiekimų per sunku atspėti. AFK tikslas - konkurencingas klubas, futbolo klubo tradicijų kūrimas, bendruomenės būrimas, socialinė veikla. AFK ne ta komanda, kurioje žmonės tik futbolą žaidžia ar rezultatų siekia. Mes visko po truputį norime. Šiais metais tikslas - įsitvirtinti III lygoje, pasitikrinti galimybes, pasilyginti raumenimis su lygos senbuviais. Kas žino, gal kitais metais pasimatysim A divizione, o gal net ir II lygoje?", - intrigavo E. Čyvas.

Jis žino, kad 2018-ųjų III lygos pirmenybės bus neeilinės: "Bus fantastiškas sezonas, jūs pamatysite. Iš visų Lietuvos lygų (įskaitant ir pro lygas) III lyga bus pati įdomiausia."

 

AKTAS

Pavadinimas. Futbolo ir gyvenimo būdo klubas Aktas.

Istorija. Įkurtas 1990 m. III lygos antros vietos laimėtojai - 2012 m. SFL Taurės laimėtojai - 2010, 2015, 2017 m.

Stadionas. Senvagės mokyklos.

Spalvos. Mėlyna/geltona.

Faktas. Seniausioje mėgėjų komandoje jau įsitvirtina ir žaidžia jos pradininkų vaikai.

Savotišku SFL simboliu tapusi komanda pernai sėkmingai sužaidė paskutinę sezono atkarpą ir užėmė 5 vietą, bet reikia pasakyti, kad medaliais jiems nekvepėjo.

Po pernykščio sezono Nerijus Budraitis patraukė į Vilniaus Vytį, Janas Januševskis išvyko į užsienį, taip pat buvo išregistruotos kelios statistinį vaidmenį atlikdavusios dušelės. Iš ryškesnių papildymų reikia pažymėti Paulių Sakalį, žaidusį Rotalyje, iš Panerio sugrįžusį Eimantą Budrecką. Iš Naujųjų Verkių perimtas Aleksandras Lebedevas, Akto aprangą vėl nešios Marijus Rimas.

Draugiškuose mačuose geniai nugalėjo Krušą, o su Navigatoriais ir Granitu atsisveikino sužaidę lygiosiomis.

Pirmoji rimtesnė repeticija ir oficialus šio sezono atidarymas - 2018-ųjų Supertaurės mačas su Ozu - baigėsi nesėkme 2:3.

"Sudėtinga ta mūsų sportinė forma dabar. Reikės laiko ją pagauti, - atviravo Akto treneris Nerijus Jakučionis. - Tačiau gerai tai, kad šį kartą po žiemos turnyro lauko futbolui pasiruošti turėjome tris savaites."

Medalių III lygoje Aktas nečiupinėjo nuo pat 2012-ųjų, kai inauguraciniame šios lygos sezone finišavo antri. Tad šiemet po 6 metų pertraukos bus siekiama įsiterpti tarp prizininkų.

"Keliamas tikslas būti trejetuke. Dabar dar nėra aišku, kaip kas atrodys. Bet pirmieji komandų pajėgumai turėtų išryškėti po penkių turų, - sakė N. Jakučionis. - Pernai III lyga buvo turbūt lygiausia pajėgumo prasme per visus sezonus. To paties laukiame ir šiemet."

 

ELEKTRĖNŲ VERSMĖ

Pavadinimas. Futbolo klubas Elektrėnų Versmė.

Istorija. Įkurtas 2014 m. SFL A diviziono nugalėtojai - 2017 m.

Stadionas. Elektrėnų sporto mokyklos.

Spalvos. Salotinė/juoda.

Faktas. Pastaruosius tris sezonus SFL hierarchijoje pradedant C divizionu Versmė aukštyn kopė užimdama tik 1-ąsias vietas.

VRFS bendruomenė palankiai sutiko naujieną apie Elektrėnų komandos atėjimą į III lygą. Ypač kai ta komanda pernai gana užtikrintai laimėjo SFL A divizioną.

"Mūsų ekipos tikslai visad aukščiausi, į kiekvienas rungtynes einame laimėti. Juk ne veltui laimėjome tris SFL turnyrus iš eilės, - intrigavo Versmės komandos vadovas ir treneris Romas Ščiuka. - Žinome, kaip bus sunku III lygoje. Tačiau vyrai tikrai bus pasiruošę."

Prieš debiutą aukštesniame lygyje elektrėniškiai stiprinosi keliais naujokais, kurie turėjo užkamšyti atsiradusias spragas, subalansuoti sudėtį ir pažadinti vidinę konkurenciją.

Didžiausia Versmės tarpsezonio netektis - į Alytaus Dainavą išvykęs vartininkas Martynas Matijoška. Dar vienas perspektyvus jaunuolis bando įsitvirtini Kauno Hegelmann klube.

Repeticijas Versmė turėjo dvi. 2:3 pralaimėjo mėgėjiškiems Trakams, bet 5:3 įveikė Medžius.

"Draugiškuose mačuose vaizdas buvo neblogas. Daugiau pozityvo nei negatyvo. Tačiau sezonas dar tik prasideda ir žaidėjams reikia laiko susižaisti, išėjus iš salės priprasti prie lauko kamuolio. Kol kas lengviau persiorientuoti sekasi tiems, kurie žaidė 7x7 turnyre", - pasakojo R. Ščiuka.

O paklaustas apie tikslus ir lūkesčius III lygoje, atsakė: "Būti konkurencingiems ir su visais varžovais kautis dėl pergalės. Neiškristi iš lygos - tai mažiausias tiksas. Bet norėtume daugiau."

Taigi, Elektrėnai mums nuo šiol asocijuosis ne tik su ledo rituliu, bet ir su populiariausia sporto šaka. Belieka elektrėniškiams palinkėti sėkmės ir išvengti gamtos pokštų.

 

FK MEDŽIAI

Pavadinimas. Futbolo klubas Medžiai.

Istorija. Įkurtas 2011 m. SFL A diviziono trečioji vieta - 2016 m.

Stadionas. Senvagės mokyklos.

Spalvos. Žalia/balta.

Faktas. Kartu su Granitu vieninteliai iš III lygos, turintys dublerių komandą žemesniame SFL divizione.

Debiutas III lygoje pernai Medžiams buvo neprastas - užimta 7 vieta, o komanda pasižymėjo tuo, kad į rungtynes rinkdavosi turbūt geriausiai iš visų. Visgi stabilumo žaidime stoka lėmė, kad aukščiau pakilti nepavyko.

Prieš šių metų sezoną Medžų gretose netrūko pokyčių. Atsisveikinta su keliais komandos nariais, kurie emigravo, išėjo tarnauti, arba persikėlė į dublerius.

Naujokų taip pat nemažai. Iš pagrindinių vertėtų išskirti po metų pertraukos Medžių aprangą vėl vilkėsiantį Eduardą Grudinskį, jie taip pat pasistiprino iš lygos pasitraukusios Pabradės žaidėjais.

Draugiškų rungtynių serijoje buvo įveikta antroji klubo komanda, 3:1 nugalėtas AFK, 8:2 Kruša, bet 3:5 pralaimėta Elektrėnų Versmei ir 1:3 Navigatoriams.

"Komandoje įvyko nemažai pokyčių, todėl mūsų forma dabar tikrai nėra tobula. Būtent todėl stengėmės sužaisti kuo daugiau draugiškų rungtynių, kad priprastume vienas prie kito", - sakė Medžių vadovas ir treneris Paulius Glosas.

Šiemet žaliai-balti norėtų finišuoti bent viena pozicija aukščiau nei pernai. Ir demonstruoti stabilesnį žaidimą.

"Tikiu, kad šiemet būsime gerokai sunkesnis varžovas visiems, lyginant su praėjusiu sezonu", - išreiškė viltį Paulius.

 

FKK SPARTAKAS

Pavadinimas. Futbolo ir krepšinio klubas Spartakas.

Istorija. Įkurtas 2006 m. III lygos antros vietos laimėtojai - 2017 m.

Stadionas. Ukmergės centrinis.

Spalvos. Geltona/juoda.

Faktas. Po FKK Spartako priėmimo į SFL praėjusį dešimtmetį įvestas nuostatų apribojimas, kad lygoje galima žaisti ne didesniu nei 70 km spinduliu aplink Vilnių.

Praėjęs sezonas FKK Spartakui buvo geriausias istorijoje, nes jie III lygoje užėmė antrą vietą. Visgi žiemą įvykę pasikeitimai verčia manyti, kad ukmergiškiai šiek tiek susilpnėjo. Didžiausia netektis - komandą paliekantis Tomas Bielickas, vien pernai pelnęs 25 iš 50 visos komandos įvarčių. Tomas šiemet ketina rungtyniauti Panerio komandoje.

Į FKK Spartaką sugrįžta Karolis Džiovalas, Gytis Maleckas ir Vilius Povilavičius. Ukmergė pagaliau turės ir įvairesnį vartininkų pasirinkimą, nes prie ekipos prisijungė du šios pozicijos žaidėjas Gintas Malyj bei Deividas Kavaliūnas.

Ilgametis FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas teigė, kad prieš naujo sezono startą ramybės niekaip neduoda T. Bielicko išvykimas.

"Jis mums davė labai daug. Linkime didžiausios sėkmės ir visada lauksime sugrįžtančio. Taigi, dabar didesnė atsakomybė kris ant visų žaidėjų pečių. Turėsime labiau padėti vienas kitam. Įdomu, kaip susidorosime su šiuo iššūkiu", - vertino kapitonas.

Pirmosios repeticijos buvo "šiaip sau" - AFK pralaimėta 1:2, Navigatoriams nusileista 1:4. Taurės turnyre pavyko įveikti Mostiškes (2:0), tačiau akivaizdu, kad spartakiečiams tradiciškai reikės laiko įsivažiuoti.

Todėl apie pernykštį pasiekimą (antra vieta) kol kas kalbėti būtų pernelyg drąsu.

"Daug priklausys nuo to, kada pasieksime gerą sportinę formą. Bet jei ir toliau žaidėjai rinksis kas kada nori, tos formos ilgai nebus. Šiemet į medalius nesitaikysime. Stengsimės būti kietu riešutu visiems ir išvengti iškritimo", - atviravo I. Krasinas.

Beje, entuziastai Ukmergėje turi rimtų planų ir gali būti, kad futbolas šiame mieste greitu metu atgims iš naujo.

 

GRANITAS

Pavadinimas. Futbolo klubas Granitas.

Istorija. Įkurtas 2002 m. III lygos nugalėtojai - 2016 m.

Stadionas. Naujosios Vilnios.

Spalvos. Raudona/juoda.

Faktas. Klubas SFL struktūroje turi net tris komandas. Antroji žaidžia B divizione, trečioji - C divizione.

Pernai Granitas liko ištikimas gerajai tradicijai kiekvieną sezoną laimėti medalius. 2015-aisiais debiutuodamas III lygoje Granitas iškovojo "sidabrą", 2016-aisiais tapo "auksine" komanda, o pernai laimėjo "bronzą".

Žiemą sudėtis keitėsi nežymiai, nes klubo moto yra "nepažįstamų nekviesti". Iš pažįstamų prisijungė Danielis Sadovskis ir Rolandas Komparskas.

Draugiškose rungtynėse granitiečiai stambiu rezultatu sutriuškino Nemenčinę, su Aktu sužaidė lygiosiomis, o Vilties komandai pralaimėjo 2:4.

"Pasiruošę esame kaip ir prieš kiekvieną sezoną - nei labai gerai, tačiau ir ne prastai. Sužaidėme trejas draugiškas rungtynes - mums užteko. Dabar viską parodys sezonas", - sakė Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Naujosios Vilnios klube konkretus tikslas nėra iškeltas, tačiau yra natūralus noras pratęsi prizinių vietų seriją ir ketvirtame iš eilės sezone.

"Tai tradiciškai priklausys ir nuo to, kaip rinksimės. Pajėgiausia sudėtimi tikrai būtume verti medalių. O jei ateis 10-11 žmonių, kaip yra pasitaikę anksčiau, mūsų vieta bus per vidurį", - aiškino Jevgenijus.

Šiek tiek paradoksalu žinant, kad klubas turi tris komandas. Tačiau reikia pažymėti, kad antroje iš esmės žaidžia 35+ kategorijos veteranai, o trečioje - dar "žalias" jaunimėlis. Ir nei vieni, nei kiti nenori kamšyti atsirandančių spragų III lygos komandoje.

Taip ir gyvena komanda iš Naujosios Vilnios.

 

KAIŠIADORIŲ BALTAI

Pavadinimas. Futbolo centras Baltai.

Istorija. Įkurtas 2007 m. SFL A diviziono antros vietos laimėtojai - 2017 m.

Stadionas. Žiežmarių.

Spalvos. Balta/raudona.

Faktas. Garsėja tvirtomis salės futbolo tradicijomis. Šiemet tapo I lygos nugalėtojais ir pasiekė LFF Futsal taurės finalą.

Į VRFS III lygos orbitą ir vėl sugrįžta Kaišiadorių komanda Baltai. Permainos ekipoje tradiciškai nedidelės. Šiemet Baltuose nežais Eligijus Lipskis, bet po kelerių metų bus kaišiadoriškiai Linas Naujanis, Gabrielius Kupčiūnas, Airidas Budrikas.

"Ir toliau kol galėsime, remsimės tik savo pajėgomis. Baltuose žaidžia išskirtinai vietiniai, taip pat patys auginame sau pamainą", - ryžtingą klubo poziciją dėstė treneris Romas Jankauskas.

Kadangi visas dėmesys žiemą buvo skirtas Futsal varžyboms, dėl to kentėjo didysis futbolas. Baltai nesužaidė nė vienų kontrolinių rungtynių, apsiribojo tik bendromis treniruotėmis. Tad treneris net neabejoja, kad sezono pradžia bus ypač sunki ir prireiks laiko susižaisti.

Pastaraisiais metais Baltai vis migravo tarp III lygos ir SFL A diviziono. Visgi šiemet apie siekius įsitvirtinti lygoje nekalbama - planai kur kas didesni.

"Mes laikomės tokio požiūrio, kad jei sieksi neįmanomo, gali iš komandos išspausti maksimumą. Geras pavyzdys - mūsų pasirodymas salės futbole, kai nukeliavome iki Lietuvos taurės finalo. Taip ir čia - III lygoje kaskart kausimės tik dėl pergalės", - žadėjo R. Jankauskas.

Deja, kaišiadoriškiai pamatyti savo komandą galės tik gretimame Žiežmarių miestelyje. Kaišiadoryse prasidėjo stadiono rekonstrukcija, kuri pagal lietuviškus mastelius bus greita - truks vos dvejus metus. O tuo tarpu Baltai trumpam persikraustys į Žiežmarius.

"Ten stadionas daugelį metų buvo apleistas, tikra ganykla ar pieva. Mes jau nuo pernai jį gaivinome, kiek galėjome. Rengėme talkas, patys lyginome veją, sėjome naują žolę, patręšėme, dabar voluojame. Žinau, kad varžovai bus nepatenkinti, bet mes darome, ką galime, kad aikštė būtų kuo geresnė", - tikino Baltų treneris.

 

NAVIGATORIAI

Pavadinimas. Futbolo klubas Navigatoriai.

Istorija. Įkurtas 2005 m. III lygos antros vietos laimėtojai - 2016 m. SFL Taurės laimėtojai - 2016 m.

Stadionas. Senvagės mokyklos.

Spalvos. Žalia/juoda.

Faktas. Po trumpos pertraukos komandoje vėl žais naujasis Lietuvos futbolo A lygos prezidentas Rytis Davidovičius.

Pernai Navigatoriai surinko tokią kapelą, kad mažai kas abejojo jų galimybėmis pasiimti III lygos auksą. Tačiau ta kapela taip ir nesusigrojo. Jie ne tik nepateisino prognozių, bet netgi apskritai liko be medalių, ketvirti.

Žiemą jie suprato, kad nieko keisti per daug nereikia, nes komanda yra pakankamai konkurencinga. Keli vyresni nukeliavo į klubo Old Boys sekciją, o į pagrindinę komandą sugrįžo Saulius Vaiginas, Ričardas Kulis, Rytis Davidovičius, žiemos turnyre už juos jau žaidė Edgaras Lukoševičius ir Dariušas Jankovskis. O gryni naujokai - Tomas Strimaitis ir Pavelas Sorokinas.

Navigatorių atstovai nelinkę atskleisti draugiškų susitikimų detalių ir aiškina, kad svarbiausia buvo siekti susižaidimo ir išsijudinti. Vis tik, kiek žinoma, buvo sužaista lygiosiomis su Aktu, nugalėti Medžiai (4:1) ir Spartakas (3:1).

Taigi, prieš sezoną Navigai nesnaudė. Solidžiai pasistiprino, sužaidė kelias draugiškas, ir dar lengvosios atletikos manieže nuolat baterijas krovė. Nuotaikingai.

Todėl dažnas mano, kad šiemet Navigai jau tikrai tikrai ims III lygos viršų.

"Jeigu kolektyvui garsiai ir užtikrintai pasakysi, kad tikslas pirma vieta - nepaliksi teisės klysti. O mes juk žmonės ir dar mėgėjai, - nuo spaudimo bandė išsisukti Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. - Per rungtynes visuomet siekiame dviejų tikslų: laimėti ir pasirūpinti, kad po to būtų ką atidaryti. Na, o šiemet jau pasistengsime taškus rinkti, o ne juos dalinti."

 

OZAS

Pavadinimas. Futbolo klubas Ozas.

Istorija. Įkurtas 2000 m. III lygos nugalėtojai - 2017 m. SFL Taurės laimėtojai - 2012 m.

Stadionas. Senvagės mokyklos ir Panerio.

Spalvos. Oranžinė/juoda.

Faktas. Stipriausios III lygos komandos facebook paskyroje praėjusio sezono metu pasirodė tik 4 (keturi) post'ai.

Praėjusiais metais Ozas pagaliau po ilgų bandymų iškovojo pirmą savo titulą III lygoje. Titulas pirmas, bet jokiu būdu ne atsitiktinis. Čia komandų pajėgumai suvienodėjo, turime kelis pretendentus į titulą, o tokioje kovoje sėkmę lemia detalės. Ozas geriausiai pasinaudojo aplinkybėmis ir privalumais, išvengė didesnių duobių ir pagaliau pasiekė senai svajotą tikslą.

Po čempioniško sezono iš Ozo laikinai pasitraukė Artūras Žarnovskis, nusprendęs pailsinti traumų pjaunamą organizmą. Tokių pačių bėdų kankinamas Vidmantas Veikalas prie komandos prisijungs nebent antrame rate. Naujausias Ozo "pirkinys" - Vilniaus futbolo bendruomenei gerai pažįstamas Pavelas Smolkovas.

Žiemą Ozas buvo susiskaldęs į dvi stovyklėles. Pagrindinės pajėgos žaidė ir treniravosi Sportimos manieže. VDA chebra judėjo salės futbolo kovose.

Repeticijų oranžiniai turėjo nedaug. 7:1 įveikė Sitckers, o Taurėje startavo pergale 6:3 prieš Ave.Ko. Tos rungtynės buvo naudingos ir dėl galimybės pasitreniruoti pramušant tankią varžovų gynybą mažame plote.

Taip pat Negalima pamiršti ir kovoje prieš Aktą laimėtos Supertaurės (3:2).

Į III lygos frontą Ozas išeis dvikova prieš turnyro debiutantus AFK.

"Mes visada pasiruošę. Tik kol kas reikia iki galo išspręsti žaidėjų rinkimosi į rungtynes klausimą. Treniruotės vyksta, viskas pagal planą. Gal forma nėra optimali, bet vėžliais nebūsime", - tikino Gediminas Skrockas, pernai prie sėkmės prisidėjęs 12 įvarčių.

Komandos vadovas Domantas Savičius pridūrė, kad draugiškose rungtynėse norėjo didesnės rotacijos ir platesnio žaidėjų rato dalyvavimo, nes dalis jų liko be žaidybinės praktikos.

"Iš pradžių visiems lygos dalyviams bus sunku priprasti prie didelių aikščių. Ir kadangi visi bus išsiilgę normalaus futbolo, tai gerai rinksis į rungtynes ir gali pasitaikyti netikėtų rezultatų, - mano D. Savičius. - Mes dar turime taisytinų vietų, bet tikiuosi, spėsime viską nušlifuoti."

Jūs aišku to nežinote, bet titulą visuomet sunkiau apginti, nei jį pirmą kartą iškovoti. Antra vertus, kai esi pirmas, kelti tikslą užimti antrą ar trečią vietą nebūtų racionalu.

Galime pasižiūrėti, kaip III lygoje sekdavosi titulą gindavusioms komandoms...

2012 m. dramatiškai triumfavę Fakyrai kitą sezoną surinko 16 taškų mažiau ir liko treti. Titulą iš jų perėmę TAIP su Algimantu Liubinsku lygoje karaliavo 2 metus, kol patraukė į aukštesnę pakopą. 2015 m. karūną susigrąžino solidų sezoną sužaidę Fakyrai. Bet po metų jie finišavo vos šešti. 2016 m. eilė triumfuoti atėjo Granitui, kuris pernai vos ne vos išsilaikė trečioje vietoje.

O ką šiemet parodys pozicijas ginsiantis Ozas?

 

SALININKAI

Pavadinimas. Futbolo klubas Salininkai.

Istorija. Atkurtas 2009 m. III lygoje ketvirtoji vieta - 2013 m.

Stadionas. Dilgynės.

Spalvos. Purpurinė/juoda.

Faktas. Klubo simboliu tapęs Jurijus Račko Salininkuose žaidžia nuo pat komandos debiuto SFL 2009-aisiais. Per aštuonis sezonus lauko futbole įvairiuose divizionuose J. Račko pelnė 87 įvarčius.

Pora metų pralėkė nuo to laiko, kai Salininkai vargo III lygoje. 2015-aisiais užėmė paskutinę vietą, be didesnių perspektyvų išsikapstyti iš dugno.

Šiemet jie į III lygą sugrįžta su avansu - pasinaudoję galimybe užimti Pabradės klubo atlaisvintą vietą.

"Puikiai suprantame, kur einame, žinome, kad nebūsime favoritai. Patys pasirinkome sudėtingesnį kelią, tad teks įdėti daugiau nei įprasta pastangų. Rezultato galima tikėtis tik tuomet, jei kiekvienas bus pasiruošęs ir dės visas pastangas. Kovosime", - ryžtingai kalbėjo Salininkų vadovas ir treneris Pranas Janušauskas.

Komandą papildė Valdemaras Juchnevič, taip pat prisijungė vietiniai asmenys - Andrejus Šarynskis, Tomašas Korkut, Vilius Juozėnas ir Vilius Stakutis. Buvo atsisveikinta su Radeku Ruseckiu, persikėlusiu į Panerį.

Jėgų patikrinimo periodu buvo pasidalinta po pergalę su Skaidiškėmis, Kalvelių aikštelėje pralaimėta Ave. Ko., Tera kartą buvo įveikta, o kartą sužaista taikiai.

"Tobulėti teks sezono eigoje, nes turime naujų žaidėjų ir jiems dar reikia laiko apsiprasti. Kokia gali būti forma, jei kartu komanda aikštėje praleido tik 10 valandų?", - retoriškai klausė P. Janušauskas.

Beje, šiemet pavyks išvengti diskusijų dėl Salininkų stadiono matmenų. Jame bus atnaujinama veja, tad salininkiečiai varžovus priims Dilgynės aikštėje.

 

TEC

Pavadinimas. Futbolo klubas TEC.

Istorija. Įkurtas 2003 m. III lygoje ketvirtoji vieta - 2016 m.

Stadionas. Fanų dirbtinės dangos.

Spalvos. Balta/juoda.

Faktas. Sezoną pradės keturiomis "namų" dvikovomis.

Išskirtinis TEC komandos bruožas yra tas, kad kasmet jie surenka gana įdomią ir konkurencingą komandą. Tačiau lygiai taip pat stabiliai kasmet lieka be apdovanojimų. Praėjęs sezonas nebuvo išimtis - vos 8 vieta.

Šeši sezonai aukščiausiame mėgėjų futbolo divizione be medalių, tad TEC vadovai prieš naują kampaniją komandai nusprendė pridėti solidumo.

Atsisveikinta tik su karjerą baigusiais ar statistų vaidmenį atlikusiais. O pasipildyta rimtomis pavardėmis - Almantas Tamulionis, broliai Valdemaras ir Albertas Šaveiko, Irmantas Škurenka, atėjo ir vartininkas Evaldas Rukas.

Kontroliniuose testuose įveikti Viesulas bei Stickers'ai. Taurės starte TEC nusprendė, kad jie yra ne taurių komanda ir į priekį užleido Katastrofą (1:2). Prieš sezoną dar laukė pasitikrinimas su Tera.

"Draugiškose šlubavo progų užbaigimas. Taip pat dar pamiegame gynyboje, galvodami, kad komandos draugas už mane apsigins. Trūksta darbinės nuotaikos. Ir taurės mačas tik patvirtino, kad mūsų forma dar vidutiniška. Pragulėjome žiemą ant pečiaus", - neslėpė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Tai kada gi TEC pasiims tuos išsvajotus medalius?

"Lyga sustiprėjo, todėl pirmiausia mūsų tikslas bus išlikti čia, negalvojant apie konkrečias vietas. Dabar absoliučiai neaiškus mūsų pajėgumas. Laikas parodys, ko esame verti", - atsargus buvo D. Stakauskas.

 

VGTU-VILKAI

Pavadinimas. Vilniaus Gedimino technikos universitetas - Vilkai.

Istorija. Įkurtas 2014 m., šiemet perėmė Nerealo teises.

Stadionas. Fanų dirbtinės dangos.

Spalvos. Balta/mėlyna.

Faktas. Nerealas yra dalyvavęs ar dalyvauja 24-iuose SFL rengiamuose turnyruose.

Nerealo komandos virsmas į VGTU-Vilkus atrodo logiška ir gal netgi dėsninga pastarųjų metų įvykių sekos atomazga. Prieš porą metų buvę ar esami VGTU studentai užplūdo Nerealą. Žiemos ir futsal sezone VGTU studentai atstovavo savo universiteto vardą, o šiemet nutarta perkrikštyti lauko futbolo komandą, žaidusią SFL struktūroje nuo pat jos įkūrimo.

"Net nežinau, ar pasikeitęs pavadinimas turi labai didelės reikšmės. Svarbiausia, kad išliko tas pats kolektyvas. O su Nerealu ir toliau išlaikysime glaudžius santykius, nes paplūdimio futbole komandai irgi atstovauja tie patys studentai", - pažymėjo ekipos vadovas Haroldas Kerušauskas.

Komandos sudėtis taip pat keitėsi nedaug. Iš jos pasitraukė Danielis Sadovskis ir Aringas Streckis, jų netekį mėgins kompensuoti Erikas Milašauskas ir keli nauji studentai.

Draugiškų rungtynių Vilkai turėjo tik vienas - įveikė Geležinį Vilką. Užtat Taurėje net 13:1 nušlavė Futboliuką.

"Apskritai, sezonui pernelyg nesiruošėme. Dauguma mūsiškių žaidžia studentų lygoje, MFL pirmenybėse, o ir žiemą neatostogavo. Futbolo ir taip jiems per akis", - sakė Haroldas.

Pernai III lygoje Nerealas užėmė padorią 6 vietą, bet Vilkų apetitas didesnis.

"Medaliai būtų smagu, bet kol kas neišsikėlėme tokio tikslo. Manau, viskas bus aptarta artimiausiu metu. Pagrindinis lūkestis būtų toliau išlaikyti draugišką kolektyvą bei žaisti patrauklų akiai futbolą", - teigė H. Kerušauskas.

 

1 TURO RUNGTYNĖS

Kaišiadorių Baltai - FK Medžiai

Šeštadienis, 16.20. Fanų stadionas. 26/33/41.

VGTU-Vilkai - Granitas

Šeštadienis, 18.00. Fanų stadionas. 30/33/37.

TEC - Navigatoriai

Sekmadienis, 16.10. Fanų stadionas. 19/26/55.

Ozas - AFK

Sekmadienis, 16.30. Senvagės stadionas. 41/34/25.

Salininkai - FK Versmė

Sekmadienis, 17.00. Dilgynės stadionas. 30/32/38.

Aktas - FKK Spartakas

Sekmadienis, 18.15. Senvagės stadionas. 29/42/29.