III lyga: Aiškūs visi medalininkai, autsaideriai - dar ne Visos

VRFS III lygos sezonas ateinantį savaitgalį baigsis intriguojančiomis kovomis dėl išlikimo. Jau seniai buvo žinoma, kad į IV lygą leisis Salininkai. Dar du jų kompanjonai nėra aiškūs. Kristi žemyn gali tekti ir VGTU-Vilkams, ir TEC, ir AFK, o taip pat ramiai jaustis dar negali ir Elektrėnų Versmė.

Tuo metu turnyro lentelės viršuje galime dėti brūkšnį po trečiąja vieta. Rudenį buksuojantis Ozas 21 ture galų gale užsitikrino bronzos medalius.

FKK Spartakas - Ozas 0:1 (0:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - S. Karka.
81' Gediminas Skrockas
Pašalintas - Igoris Krasinas (87' FKK Spartakas)

Paskutinį kartą Ozas Ukmergėje pergale džiaugėsi 2015-ųjų pavasarį. Ir šį kartą visi ženklai rodė, kad tos pergalės ten dar gali tekti palaukti. Ne tik dėl to, kad oranžiniai į Ukmergę vyko tempdamiesi 6 nelaimėtų rungtynių uodegą. Pesimizmą stiprino tai, kad jie neturėjo penkių pagrindinės sudėties žaidėjų, o dviejų atsarginių pozicijas užėmė dubleriai.

"Esant tokioms aplinkybėms kalbėjome, kad ir taškas būtų geras rezultatas. Todėl buvo nuspręsta kaip įmanoma daugiau palaikyti kamuolį ir numušti žaidimo tempą", - pasakojo Ozo lyderis Gediminas Skrockas.

Svečiams pavyko atlikti užduotis gynyboje, nors fokusus teko rodyti vartininkui. Ozas taip pat atakavo grėsmingai ir du sykius patikrino vartų konstrukciją.

Visos rungtynės buvo apylygės ir atrodė, kad baigsis dėsningomis lygiosiomis. Bet nors Ozą pilnai tenkino taškas, jie sukrapštė visus tris.

Už tai gali būti dėkingi G. Skrockui, 81 min. realizavusiam baudos smūgį.

"Gedas ne pirmą kartą įrodė, kad moka mušti baudos smūgius, - pažymėjo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas, po kelių minučių gavęs antrą geltoną kortelę ir taip pabaigęs savo sezoną. - Gaila dėl praleisto įvarčio. Lygiosios, manau, būtų logiškesnis rezultatas."

Per likusias minutes Ozas apsigynė, po septynių savaičių pertraukos šventė pergalę, oficialiai užsitikrino bronzos medalius ir taip įteikė dovaną tą savaitgalį gimtadienį šventusiam komandos vadovui Domantui Savičiui.

Šventės tęsėsi toliau - antradienį SFL Taurės pusfinalyje Ozas 5:1 sumindė Granitą ir iškopė į finalą. Ten kovos su Navigatoriais arba Granitu-3.

Granitas - Salininkai 2:1 (1:1)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.
21' Tomaš Gulbicki (iš 11 m) 1:0
31' Pavelas Šarynskis 1:1
51' Tomaš Gulbicki (iš 11 m) 2:1

Pirmiausiai reikėtų pagirti Salininkų komandą už kovingumą ir atkaklumą. Jie jau seniai prarado visas viltis išlikti III lygoje, tačiau rankų nenuleidžia.

Pusantro kėlinio atkakliai priešinosi Navigatoriams, praėjusią savaitę įspūdingai nukovė VGTU-Vilkus, o 21 ture tik per plauką neiškovojo taškų Granito tvirtovėje. Tačiau antro kėlinio viduryje rezultatui esant 2:1, Pavelas Šarynskis nerealizavo 11 m baudinio.

"Ne Pavelo diena. Labai jau nesisekė mums šiose rungtynėse", - atsiduso Salininkų treneris Pranas Janušauskas.

Pagiriamųjų žodžių nusipelnė ir jaunasis Granito komandos vartininkas, visas rungtynes sužaidęs solidžiai ir užtikrintai.

Pastaruoju metu savo žaidimą atrandantys granitiečiai po kelių sėkmingų turų lentelėje pakilo iki 5-osios vietos. O Salininkams šiemet tai buvo jau penktasis pralaimėjimas minimalia vieno įvarčio persvara.

"Vertinant žaidimą, pralaimėjimo nenusipelnėme. Bet juk futbole rungtynes laimi komanda, įmušusi daugiau įvarčių, - konstatavo Pranas, kurio atsidavimas komandai yra neišmatuojamas. - Pasakysiu taip: FK Salininkai yra geriausia komanda pasaulyje su puikiausiais žaidėjais. O statistika to niekada neparodys, nes tai tik skaičiai."

Elektrėnų Versmė - Kaišiadorių Baltai 0:3 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
13' Gabrielius Kupčiūnas 0:1
75' Lukas Tatarūnas 0:2
80' Gvidas Juška 0:3

Šis savotiškas regiono derbis vyko sostinės Fanų stadione ir baigėsi netikėtai stambiu rezultatu.

Versmė susirinko be kelių esminių žaidėjų ir pagrindinio vartininko, o jau 13 min. Gabrielius Kupčiūnas išvedė Baltus į priekį. Elektrėniškiai neabejojo, kad įvartis buvo pelnytas iš nuošalės. Tačiau teisėjų brigada savo sprendimo nekeitė.

Po ankstyvo įvarčio Baltai iš esmės pakeitė savo taktiką. Jie atsitraukė atgal ir pasirinko žaidimą antru numeriu, varžovams atiduodami kamuolį ir iniciatyvą. Tačiau su ta iniciatyva elektrėniškiai nelabai ką galėjo padaryti. O pavojingesnius smūgius "sugerdavo" vartininkas Egidijus Žagaras.

Kaišiadorių komanda tuo metu apsigynusi siųsdavo kamuolį į priekį, ten "ieškodama" savo puolėjų.

O kai rungtynių pabaigoje Versmė nusprendė rizikuoti ir visas pajėgas metė puolimui, Baltai sugebėjo juos "pagauti" kontratakomis ir per kelias minutes rezultatas tapo 0:3.

"Tas greitas įvartis iš nuošalės nulėmė rungtynių eigą, nes varžovai užsidarė gynyboje ir spardė kamuolį į priekį, tvarkingai gindamiesi. O įvarčiai pabaigoje krito dėl mūsų pačių kaltės, kai bandydami išlyginti rezultatą, palikome erdves", - pasakojo Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Baltų atstovas Andrius Jankauskas išskyrė itin patikimą gynėjų ir vartininko žaidimą.

"Puolime irgi susikūrėme nemažai progų. Pavyko realizuoti tris. Šį kartą pasirinkta taktika pasiteisino", - reziumavo jis.

FK Medžiai - Navigatoriai 1:4 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
16' Modestas Bajoriūnas 0:1
22' Ernestas Bublevič 0:2
75' Ernestas Bublevič 0:3
79' Eduard Grudinskij 1:3
80' Artūras Karasiovas 1:4

FK Medžiai žaidžia puikų rudens ratą, tačiau šiomis 21 turo rungtynėmis išblėso paskutinės jų viltys pagriebti medalius. Tiesa, jos ir taip buvo labiau teorinės.

Sekmadienį Medžiams teko Navigatorių išbandymas. Čempionai prieš tai buvo pralaimėję Aktui, tad sužaisti dvejų prastų rungtynių iš eilės jie neturėjo noro.

Nors patys Navigai pasakojo, kad po Akto nesėkmės jokio sportinio pykčio nebuvo ir nusiteikimas vyravo įprastas, puiki rungtynių pradžia jau pirmo kėlinio viduryje leido jiems pirmauti 2:0.

Kai leidi Navigatoriams taip atitrūkti, po to jau gaudyk vėją laukuose. Tai yra - aikštėje.

"Norint pratęsti kovą dėl bronzos, mes privalėjome įveikti Navigatorius. Gaila, bet nesužaidėme idealių rungtynių, o būtent taip žaidžiant galima tikėtis įveikti Navigatorius. Šiemet jie mums, kaip ir kitiems, buvo per stiprūs", - pripažino Medžių vadovas Paulius Glosas.

Tuo metu Rytis Davidovičius iš Navigatorių apskaičiavo, kad jo atstovaujama komanda šiemet taškus barsto itin retai: "Per šiuos kalendorinius metus esame po du taškus praradę FKK Spartakui. O Aktas mus yra nugalėję kol kas vieninteliai, ir tai padarė du kartus. Pirmas buvo dar sausio mėnesį, žaidžiant 7x7 turnyre, kitas - praėjusią savaitę."

Skaičiai skaičiais, o Navigatoriai sako, kad dabar jų mintys sukasi tik apie laukiantį SFL Taurės pusfinalio mūšį su Granitu-3 penktadienį.

Aktas - VGTU-Vilkai 0:3 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
41' Erikas Milašauskas 0:1
75' Erikas Milašauskas 0:2
85' Erikas Milašauskas 0:3

Mėgėjų futbolas neprognozuojamas. Vieną savaitgalį Aktas sužaidžia solidžias rungtynes ir nukala Navigatorius, kitą - beviltiškai pralaimi vieniems turnyro autsaiderių.

Tokio netikėto rezultato priežastis iš esmės slypi rungtynių protokolo grafoje "Akto sudėtis".

Užsitikrinę sidabrą, Geniai atsipalaidavo ir pasileido plunksnas. Vieni išmynė į rudeninį pramoginį dviračių žygį, kiti turėjo kitokių reikalų. Todėl sekmadienį Aktas sudėtį rinko sunkiai, teko mobilizuoti visus veteranus.

"Bet ir su tokia sudėtimi mes privalėjome sužaisti geriau, - įsitikinęs Akto treneris Nerijus Jakučionis. - Kiekvienam į galvą neįlysi. Vis tik manau, kad tai lėmė prastas nusiteikimas, juk žaidėme su autsaideriais. Bet tie autsaideriai jauni ir fiziškai stiprūs, viena koją jų neaploši."

Akivaizdu, kad tai buvo pačių Genių problemos, o Vilkai galų gale šventė pirmąją pergalę rudens rate.

"Pagaliau ir mums sėkmė nusišypsojo. Rezultatas geras, bet rungtynės galėjo pasisukti ir kitu kampu, jei tik varžovai būtų išnaudoję progas", - teigė VGTU-Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas.

Rungtynės savo siužetu šiek tiek priminė Versmės ir Baltų susitikimą. Aktas turėjo nemažai progų įmušti, bet praleido pirmieji. O kai pabandė išplėšti bent tašką, prasileido du greitus ir rezultatyvius varžovų išpuolius. Erikas Milašauskas šiame mače atliko "hat-tricką".

"Tikslas nebuvo žūtbūt laimėti. Norėjome pažaisti kokybiškai ir garbingai pabaigi nevykusį sezoną, - pasakojo H. Kerušauskas. - Bet smagu laimėti. Pergalę lėmė daug veiksnių. Esminiai - pavyko surinkti gerą sudėtį, pagaliau prisijungė iš užsienio grįžęs pagrindinis gynėjas Rytis Kazlauskas."

AFK - TEC 1:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A. Pipiras.
2' Tomas Mikalauskas 1:0
85' Aurimas Baubkus 1:1

Šiomis tarpusavio lygiosiomis abi komandos visus klausimus kovoje dėl išlikimo spręsti atidėjo paskutiniam turui. Tarpusavio mačuose pranašumą turi AFK, bet vargu, ar tai juos labai tenkina, kai pergalė buvo paleista 85 min.

Tai buvo visiškai lygios rungtynės, kuriose abi komandos lydint sėkmei, galėjo išplėšti pergalę.

Sėkmingiau pradėjo AFK, kurie jau vienos pirmųjų savo atakų metų išsiveržė į priekį.

"Labai sunku žaisti, kai rungtynes pradedi atsilikdamas ir varžovai gali kontroliuoti žaidimo tempą, gali rungtyniauti ramiau, atsargiau. Bet smagu, kad AFK nepastatė autobuso, todėl rungtynės buvo labai geros", - sakė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

TEC'ai turėjo rimtų kadrinių problemų puolime, bet anksti praleidę, buvo priversti ieškoti kelių link varžovų vartų. Sekėsi neprastai, buvo ir išėjimų vienas prieš vieną, ir skersinis, tik realizacija strigo. Galų gale jiems pavyko išlyginti rezultatą likus žaisti 5 minutes.

AFK galėjo nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją, bet to nepadarė.

"Pritrūko šalto proto ir patirties. Nesugebėjome išlaikyti teigiamo rezultato, kas būtų leidę lengviau atsikvėpti prieš paskutinį turą. Dabar reikės žaisti iki galo", - konstatavo AFK vadovas Edvardas Čyvas.

Po lygiųjų iš laimės nešokinėjo ir TEC žaidėjai. Bet, kaip sakė Donatas, taškas vis tiek geriau nei nieko.

22 turas (spalio 27-29 d.)

Po paskutinio turo paaiškės, kurios dvi komandos kartu su Salininkais bus priverstos palikti III lygą. Kol kas geriausiai atrodo Elektrėnų Versmės (25 tšk.) situacija. Taškas mače su Ozu jiems garantuotų išlikimą lygoje. Net ir pralaimėjimas nevirstų tragedija, nors susiklosčius tam tikrai situacijai, gali tekti užsiimti matematika.

Visgi realiausia, kad kova dėl saugios 9-osios vietos vyks tarp trijų komandų, turinčių po 22 taškus - AFK, TEC ir VGTU-Vilkų. Pastariesiems sezoną baigti teks kova prieš Navigatorius, tad Vilkų perspektyvos čia atrodo prasčiausios. Tuo metu AFK kausis prieš Baltus, TEC - prieš FK Medžiai. Ir vieni ir kiti varžovai autsaideriams yra įkandami.

O kas būtų, jei AFK ir TEC finišuotų surinkusios po vienodą taškų kiekį? Tarpusavio mačuose pranašumą turi AFK - 1:0 ir 1:1. Akivaizdu, jog mūsų laukia įdomi sezono atomazga.

Salininkai - FKK Spartakas. Šeštadienis, 14.00. Ukmergės stadionas. 28/33/39 (1:2).

Granitas - Aktas. Sekmadienis, 12.00. Naujosios Vilnios stadionas. 30/40/30 (1:1).

Kaišiadorių Baltai - AFK. Sekmadienis, 13.00. Senvagės stadionas. 30/40/30 (1:1).

Ozas - Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 14.00. Panerio stadionas. 39/32/29 (1:0).

TEC - FK Medžiai. Sekmadienis, 16.30. Senvagės stadionas. 30/33/37 (1:2).

Navigatoriai - VGTU-Vilkai. Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas. 59/24/17 (4:0).