III lyga: Kol kiti renka taškus, Rotalis raško pralaimėjimus Visos

VRFS III lygos sezonas startavo neįtikėtinai, įdomūs rezultatai tęsėsi ir antrame ture. Jau po jo neliko taškų nepraradusių komandų.

O vienintele ekipa, dar nepelniusia taškų, tapo... Rotalis. Tas pats, kuriam prieš sezoną buvo klijuojama favorito etiketė.

Įdomus antrasis III lygos turas tęsėsi net 11 dienų - jį perskėlė SFL taurės varžybos.

Rotalis - Granitas 0:2 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
25' Sergej Makrov 0:1
86' Sergej Makrov 0:2

Vilniaus futbolo bendruomenė tarpusavyje šurmuliuoja sau užduodama klausimą: kas gi nutiko Rotalio komandai, kuri "ant popieriaus" atrodo labai solidžiai.

Šis klausimas ramybės seniai nedavė ir apžvalgininkui.

"Palyginti su 2016 metų sezonu, mūsų sudėtis stipriai pasikeitė. Nors kai kurie žaidėjai sugrįžo - jie vistiek tarsi naujokai. Neturėjome draugiškų rungtynių, labai trūksta susižaidimo ir ypač - disciplinos. O kol nebus šių dviejų žaidimo komponentų, nebus ir pergalių", - konstatavo Rotalio treneris Viktoras Osetrovas.

Beje, šis specialistas šiemet nėra oficialus Rotalio vyriausiasis treneris. Šias funkcijas jis perleido Nerijui Kuzmickui, o savo amplua Rotalyje įvardino taip: "Tiesiog esu šalia komandos ir padedu jai."

Vis dėl to, reikia pasakyti, kad Rotalis nei pirmame mače su Medžiais, nei šį kartą neatrodė prastai ir progų turėjo. Tik 2 ture įmušti jiems nepavyko, o Sergejaus Makrovo dublis nulėmė Granito pergalę.

Rotalio futbolininkai šiame mače turėjo iniciatyvą ir kamuolio kontrolę, dažnais keitimais palaikė žaidimo tempą. Vis tik Granito arkliukas buvo kovingumas ir kontratakos, po kurių rezultatas galėjo būti dar didesnis, nei 0:2.

Taigi, po dviejų turų Rotalis lieka su nuliu tašku ir turnyro lentelėje rikiuojasi paskutinis, 12-as.

"Pamatysime, - paklaustas, kada komanda pradės rinkti taškus, šyptelėjo V.Osetrovas. - Kol kas ieškome savęs šiame III lygos gyvenime. Tikiu, kad greitai atrasime ir pradėsime skinti pergales."

Kad Rotalis nėra toks beviltiškas, patikino ir Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas: "Ne, jie tikrai neatrodo prastai. Tai yra tik laiko ar susižaidimo klausimas, kada pradės rinkti taškus."

Navigatoriai - Nerealas 2:1 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Radiušas.
17' Modestas Bajoriūnas 1:0
18' Vydmantas Kuzmickas 1:1
74' Daniel Padron de los Riscos 2:1

Navigatoriai atsitiesė po pralaimėjimo, kurį patyrė pirmame ture žaisdami su Pabradės komanda. Sutikdami kitus III lygos atėjūnus Nerealą, jie iškovojo sunkią, bet pelnytą pergalę 2:1.

Nerealas puikiai pateisino Tamsiojo arkliuko statusą ir įrodė, kad šiemet III lygoje gali pakovoti dėl aukštų pozicijų. Ne veltui ant jų marškinėlių nugarų puikuojasi užrašas "VGTU Vilkai", nes kovojo kaip tikri plėšrūnai.

"Rungtynės mums buvo labai sunkios. Tai visai ne ta Nerealo komanda, kuri pavaizduota SFL puslapyje. Tai - jauni, fiziškai stiprūs studentai iš VGTU. Ir jie galės įveikti bet kuriuos III lygos senbuvius bei paversti sezoną dar įdomesniu", - teigė senas Navigatorių vilkas Donatas Šumyla. Beje, šiame mače užsidirbęs įspėjimą.

Tiesa, ne tik jis vienas. Darbo teisėjui Donatui Šimėnui netrūko - šiame mače buvo parodytos net 9 geltonos kortelės (4 Navigatoriams ir 5 Nerealui).

Ant Senvagės kilimo rungtynės išėjo gana rimtos. Komandos žaidė aukšta sparta, nepaisant vėsaus oro futbolas gavosi gražus. Deja, abiem komandoms koją kišo prastoka realizacija. Vis tik pirmame kėlinyje krito du įvarčiai.

Navigatoriai žaidė paprastai - atlikdavo keletą perdavimų savo aikštės pusėje, gynybos grandyje, ir siųsdavo tolimą kamuolį link puolėjo Modesto Bajoriūno. 17 min. ši taktika pasiteisino, nes Modestui pavyko pabėgti nuo gynėjų ir nukreipti kamuolį į varžovų vartus - 1:0.

Bet visai netrukus Nerealas išlygino rezultatą, kai paspaudęs varžovus perėmė kamuolį ir pasižymėjo po Vydmanto Kuzmicko tikslaus smūgio.

Antrame kėlinyje Nerealo "Vilkai" drąsiai ėjo pirmyn, tačiau apakinti trijų taškų spindesio ir didelio noro nugalėti, liko be nieko. 74 min. Navigatoriai surengė lemtingą ataką, pasibaigusią tiksliu Danielio de los Riscos smūgiu - 2:1.

"Akis išdegę lėkdami į priekį pamiršome užnugarį ir gavome antrą įvartį. Tiesa, vėliau galėjome lyginti rezultatą, bet koją pakišo realizacija, o ga ir Navigatorių gynybinis darbas", - sakė Nerealo atstovas Vilius Paulauskas.

Ave.Ko. - Aktas 1:2 (0:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - G.Macevičius.
50' Aleksandr Borovko 1:0
66' Juozas Dūdėnas 1:1
76' Ignas Šapola (iš 11 m) 1:2

Šventinis sekmadienis, kiti reikalai pakoregavo abiejų komandų sudėtis. Abiejų atstovai teigė, kad tądien nesurinko optimaliausių sudėčių. Labiau ši problema tikriausiai sutrukdė Ave.Ko. komandai, kuri patyrė nesėkmę.

"Aišku, tai negali būti pasiteisinimas, juk yra mažiau žaisti gaunančių žaidėjų, kurie gavo daugiau žaidimo laiko ir galėjo pasireikšti dabar, - sakė Ave.Ko. narys Viliamas Novickis. - Pats dėl traumos nežaidžiu, todėl viską stebėjau iš šalies. Sekmadienį Aktas atrodė geriau, žaidė pirmu numeriu. Žinoma, buvo sunku rungtyniauti pirmą kartą ant natūralios vejos."

Atvykę į Nemenčinę ir apsipylę praeityje čia patirtais sentimentais, Akto žaidėjai susikaupė ir sėkmingiau pradėjo rungtynes. Jie turėjo ne vieną progą "uždegti švieslentę", bet taip ir liko nieko nepešę.

"Keturis turėjome įmušti. Varžovai pagrasino kelis kartus iš toliau, bet ypatingo aštrumo prie mūsų vartų nebuvo", - skaičiavo genių narys Tomašas Labulis.

Antrame kėlinyje Aktas spustelėjo dar labiau ir už riziką susimokėjo - kontratakos metu Ave.Ko. komandą į priekį išvedė Aleksandras Borovko.

Tuomet jau geltonai mėlyniems nebuvo kur trauktis ir jie buvo priversti atakuoti visomis pajėgomis. Sužaidę puikią atkarpą, jie pagaliau išlygino rezultatą - 66 min. smūgiu beveik nuo baudos aikštelės linijos pasižymėjo Juozas Dūdėnas - 1:1. Dar po dešimties minučių Aktas pasiekė savo. Ave.Ko žaidėjui savo baudos aikštelėje sužaidus ranka, buvo skirtas 11 m baudinys, kurį realizavo kitas Akto senbuvis Ignas Šapola (1:2).

Na, o tuomet spustelėjo Ave.Ko., tačiau jaunosios Akto kartos vartininkas Arijus Skaržauskas su savo užduotimis susitvarkė puikiai, padėjęs komandai iškovoti pirmąją pergalę.

"Aktas buvo geresnis tą dieną, nors pergalę pasiekė nelengvai. Ko mums trūko? Šešių pagrindo žaidėjų", - nusijuokė V.Novickis iš Ave.Ko.

T.Labulio apibendrinimas apie pergalingas rungtynes: "Norisi išskirti gynybos liniją, kuri sužaidė be didesnių klaidų, varžovams neleido kurti daug progų, o ir A.Skaržauskas užtikrintai žaisdamas aukštai, pasaugojo gynėjus. Saugai ir puolėjai sukūrė daug momentų, tik šį kartą realizacija nebuvo gera."

FK Medžiai - TEC 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
82' Vytautas Žičius 0:1

Praėjusio sezono pabaigoje per paskutinius 6 turus 5 įvarčius pelnęs TEC narys Vytautas Žičius gerą formą demonstruoja ir šiemet. Tiksliau reikėtų sakyti puikią - 2 turai ir 2 įvarčiai. Pastarasis tikslus smūgis nulėmė sunkoką TEC pergalę 1:0 prieš FK Medžius.

Tik iki to teko nueiti ilgą kelią, nes rungtynės buvo, kaip tokiais atvejais sakoma, klampios.

"Mes nelaikėme aukšto tempo, nes suolelis buvo labai trumpas bei nenorėjome nuvarginti dviejų mūsų vyriausių žaidėjų Donato Stakausko bei Ernesto Karsten, kuriems pasitaikė abiem žaisti centro saugų grandyje", - atskleidė TEC komunikatoriai.

Taigi, TEC tokiomis pajėgomis rungtynes pradėjo atsargiai, nesistengė atakuoti, o su varžovų bandymais pulti jie susitvarkydavo be didesnių sunkumų.

Todėl rungtynės vyko be rimtesnių progų pasižymėti, atsargiai. Iki jų pabaigos. Tuomet kantrybė trūko FK Medžiams ir jie nusprendė pabandyti iškovoti antrą pergalę iš eilės bei tapti III lygos lyderiais.

Bandymas stiprinti puolimą nepasiteisino. Kontratakuodami TEC'ai labai greitai įžaidė užribį, perdavė kamuolį jau minėtam V.Žičiui, šis suklaidino porą gynėjų ir nukreipė kamuolį į vartus - 0:1. Klasiška. Per likusį laiką TEC pavyko išlaikyti trapią persvarą.

O ką į tai atsakė pirmame ture Rotalį nugalėję FK Medžiai? - tikriausiai paklausite.

"Turėjome vidinių problemų, kuriomis nesinori teisintis, - atsakė šios komandos vadovas Paulius Glosas ir tęsdamas papasakojo visą tiesą. - Sužaidėme prastas ir blankias rungtynes, beveik nieko nesukūrėme prie varžovų vartų. Buvo lygios, vieno įvarčio rungtynės. Jų pabaigoje surizikavome, bet tai nepasiteisino. Belieka pasveikinti varžovus."

FKK Spartakas - SŽK Pabradė 1:1 (1:1)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D.Petraška.
13' Tomas Bielickas (iš 11 m) 1:0
34' Denis Romanov 1:1

Dviejų geografiškai viena nuo kitos labiausiai nutolusių Vilniaus regiono komandų dvikova III lygoje baigėsi lygiosiomis 1:1.

Spartakui tau buvo antros lygiosios (po Naujųjų Verkių), o štai Pabradė po sensacingos pergalės prieš Navigatorius šįsyk turėjo tenkintis tašku. Ir tokia baigtimi neliko nusivylę.

"Sezonas prasidėjo neblogai, bet jį dažniausiai laimi komanda, kuri antrą ratą baigia geriau, nei pirmą. Tvarkaraštis kol kas mums linksmas, žaidžiame su komandomis, kurios sezoną tikriausiai baigs penkete", - mano Pabradės treneris Grigorijus Kisel.

Šias rungtynes aktyviau pradėję ukmergiškiai neužtruko, kol pelnė pirmą įvartį. 13 min. buvo uždirbtas 11 m baudinys, kurį realizavo etatinis Spartako įvarčių mušėjas Tomas Bielickas.

Bet po šio epizodo spartakiečiai nustojo aktyviai žaisti ir tai leido savo varžovams išlyginti rezultatą dar pirmame kėlinyje.

Po pertraukos Ukmergės komandos sirgaliai pasigedo aktyvesnių saviškių atakų, nes žaidimas jiems visiškai nesiklijavo. Todėl ir lygiosios, kaip pripažino patys Spartako žaidėjai, juos šį kartą tenkino.

Abi komandos jau 2 ture turėjo bėdų rinkdamos savo sudėtis. Šeimininkams trūko dviejų pagrindinių vidurio saugų, dviejų vidurio gynėjų ir net pagrindinio vartininko. Svečiai irgi atsivežė trumpą suolą su keliais jaunuoliais. Nepaisant to, pabradiškiai buvo netoli pergalės.

"Aš visada tikiuosi geresnio puolimo, bet žaidžiant prieš Spartaką pritrūko sėkmės realizuojant progas", - sakė G.Kisel.

Jis taip pat pažymėjo prastoką Ukmergės stadiono vejos kokybę. Tačiau nesikuklindamas pridūrė: "Objektyvumo dėlei reikia pasakyti, kad Pabradėje vejos kokybė prasčiausia tarp visų III lygos komandų."

Naujieji Verkiai - Ozas 1:3 (1:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
8' Erikas Milašauskas 1:0
44' Rolandas Komparskas 1:1
70' Giedrius Šablinskas 1:2
79' Deivydas Venckus 1:2

Paskutinės (arba pirmos) 2 turo rungtynės buvo sužaistos dar balandžio 30-ąją dieną ir jas jau baigia pamiršti visi.

Tąkart Naujieji Verkiai pirmieji pelnė įvartį, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje Rolandas Komparskas rezultatą išlygino, o per paskutinį rungtynių ketvirtį Ozo senbuviai nulėmė palankų savo komandai rezultatą.

Ir nugalėję, jie pagaliau liko patenkinti savo žaidimu.

"Šį kartą pavyko ne tik puolimas, bet ir visos rungtynės. Drausmingai laikėmės žaidimo plano, sužaidėme kaip komanda, buvo nusiteikimas ir kovingumas, - teigė Ozo vadovas Domantas Savičius. - Džiugino susirinkimas ir požiūris į rungtynes. Su tokiu būtume ir Ave.Ko. "apsilošę". Tik norėtume dar labiau pagerinti progų realizaciją."

3 turo rungtynės

III lyga grįžta į įprastą rungtynių ritmą. 3 ture jau nebus jokių rungtynių nukelinėjimų ir ilgesnių pertraukų. Penki mačai įvyks tradiciškai sekmadienį, tik Rotalis vėl sužais trečiadienį.

Granitas - FK Medžiai

Sekmadienis, 12.00. Fabijoniškės.

Naujosios Vilnios stadiono veją vis dar tausojantis Granito klubas Fabuose priims III lygos debiutantus. Ir būtinai pasistengs juos aplenkti turnyro lentelėje. Abi komandos šiemet įveikė Rotalį, tačiau aiškus favoritas šioje kovoje yra Granitas.

Prognozė. Medžiams ateina sunkios dienos. 4:1.

Nerealas - FKK Spartakas

Sekmadienis, 16.00. Fanų stadionas.

Praktiškai istorinė dvikova - abi komandos SFL susitinka po 9 metų pertraukos. 2008-aisiais Nerealas abu sykius pralaimėjo Spartakui 0:3 ir 0:2, bet šį sykį su VGTU jaunimo pagalba netgi bus laikomas mačo favoritu. Nes FKK Spartakui žaidimas šiemet aiškiai nesiklijuoja.

Prognozė. Energingi Nerealo vaikinai švęs pergalę. 3:1.

Ozas - SŽK Pabradė

Sekmadienis, 16.30. Panerio stadionas.

Žaidimas gerėja, susižaidimas stiprėja, kovingumas atsiranda - džiaugėsi Ozo vadovas po praėjusio turo. Prie viso to nuotaikos pakėlimui bus ir sugrįžimas namų rungtynėms į mėgiamą Panerio stadioną. Pabrade, laikykis.

Prognozė. Nebus, kaip 2015 metais (6:0), bet Ozas tris taškus pasiims. 2:0.

Aktas - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 18.30. Senvagės stadionas.

Kokios atkaklios kovos vyksta tarp Akto bei Naujųjų Verkių patvirtina toks faktas - nuo 2013 metų 7 tarpusavio dvikovos nesibaigė didesne nei 2 įvarčių vienos ar kitos komandos persvara. Abi komandos vis dar yra ieškojimų kelyje, bet nerealu tikėtis vienos ar kitos solidaus pranašumo.

Prognozė. Gali būti visus tenkinančios lygiosios. 1:1.

TEC - Ave.Ko.

Sekmadienis, 20.15. Senvagės stadionas.

Šis mačas bus sunkiausiai prognozuojamas visame 3 ture. Jo baigtį turėtų nulemti tai, kuriems pavyks suburti lygesnę sudėtį, turėti daugiau keitimų. Nes tai mačas komandų, kurios rungtynių pabaigoje neretai sugeba pasinaudoti smulkmenomis.

Prognozė. Įvarčių lietus. 3:3.

Rotalis - Navigatoriai

Trečiadienis, 19.00. Panerio stadionas.

III lygos "naujokai" prieš vicečempionus, arba favoritų kova. Dar ji įdomi tuo, kad abi komandas sieja nemažai futbolininkų, kurie žaidė abejose barikadų pusėse. Aistras dar labiau pakurstė SLF 1/16 burtai, abi komandas vėl suvedę į porą. Čia jums ne Medžiai prieš Medžius-2.

Prognozė. Lazdynų gyventojai, pasiruoškite lėtam, bet užtikrintam Rotalio prisikėlimui. 3:2.