III lyga: Kuo toliau - tuo didesnė mėsmalė Visos

VRFS III lygos 6-asis turas priklausė rungtynių šeimininkams. Namie, arba formaliai namie žaidusios komandos nepralaimėjo nė vienų rungtynių, iškovojo 4 pergales ir pasiekė 2 lygiąsias.

Galima ir toliau pasidžiaugti dramatiška situacija, kuri susidarė turnyro lentelėje. Ozas net po pralaimėjimo išliko lygos lyderiu. 1 ir 4 vietas dabar skiria 2 taškai. 1 ir 8 vietas - 4 taškai. Todėl vos per du turus lygoje viskas gali verstis aukštyn kojomis.

SŽK Pabradė - Ave.Ko. 5:1 (3:0)
Pabradės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
30' Tomas Širvinskas 1:0
37' Igoris Karklelis 2:0
43' Tomas Širvinskas 3:0
60' Aleksandr Borovko 3:1
73' Vilius Zabarauskas 4:1
85' Matas Asinavičius 5:1

"Bus dar tų pergalių ir ne viena", - tikino žaidžiantysis Pabradės treneris Grigorijus Kisel po to, kai jo komanda III lygoje nelaimėjo penkis turus iš eilės.

Ir buvo visiškai teisus. 6 ture pabradiškiai pradžiugino gausiai susirinkusius savo žiūrovus efektingomis ir rezultatyviomis atakomis. Kaip pripažino nugalėtojai - tą dieną jiems "sukrito" praktiškai visi rimtesni smūgiai.

"Rungtynės išėjo geros. Abi komandos buvo po taurės rungtynių, tempas nebuvo aukštas, tačiau žiūrovams patiko", - sakė G.Kisel.

O Ave.Ko. komandą ištiko savotiška karma. Ankstesniame ture 5:1 sutriuškinę Naujuosius Verkius, dabar jie patys patyrė nesėkmę tokiu pačiu rezultatu.

"Labai gaila dėl tokio pralaimėjimo, tačiau patys esame kalti. Nesusirinkome ir žaisti teko net treneriui. Turėjome problemų rinkdami sudėtį, mūsų iš viso buvo tik 11. Tą žinojome iš anksto, o varžovai, deja, nepanoro perkelti rungtynių, - apgailestavo Viliamas Novickis iš Ave.Ko komandos. - Žaidėme tik pirmąsias 15 minučių, po to Pabradė įmušė du gražius įvarčius ir mums sunku buvo ką nors padaryti. Žaidžiant be keitimų ėmė tempti raumenis. Tikrai nemanau, kad esame silpnesni už juos, todėl atsakomosios rungtynės bus principo reikalas."

Šios rungtynės buvo įdomios ir dėl kito aspekto. Ave.Ko. atstovams pasirodė, kad jų varžovai sukčiavo pateikdami sudėtį. Esą, paraiškoje buvo tik 12 pavardžių, o "ant keitimų" sėdėjo gerokai daugiau.

Tačiau G.Kisel pateikė savo versiją ir patikino, jog sukčiaujama nebuvo: "Ave.Ko. puikiai žino, kad mes iš dublerių galime paimti iki 3 žaidėjų. Jie registruoti Pabradės-2 komandoje, todėl sistemoje nėra galimybės permesti į pagrindinės komandos rungtynių protokolą. Tai tikrai buvo mūsų dubleriai."

Granitas - Ozas 1:0 (1:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - Z.Markovskis.
8' Erik Sinkevič 1:0

Naujosios Vilnios Granitas išgyvena ne patį geriausią periodą - prieš tai skaudžiai pralaimėjo Ukmergėje, o po kelių dienų patyrė gėdingą nesėkmę Taurės varžybose. Bet čempionai sugebėjo susitelkti ir namie nugalėjo dabartinius III lygos lyderius.

Nors ir šį kartą pasiruošimas rungtynėms nieko gero nežadėjo - susirinko tik vienuolika žaidėjų, o situaciją šiek tiek pagyvino prisijungę du dubleriai.

Rungtynių eigai daug įtakos turėjo ankstyvas Eriko Sinkevičiaus pelnytas įvartis, išvedęs šeimininkus į priekį. Po jo Granitas tapo atsargesnis ir lėtesnis, bet neatsisakė kontratakų.

"Pirmiausiai mums padėjo geras ir patikimas žaidimas ginantis. Pirmame kėlinyje sužaidėme gerai, pavojingai kontratakavome ir prieš pertrauką galėjome pirmauti 3:0", - skaičiavo Granito žaidėjas Jevgenijus Rybakovas.

Po pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Išvarginti Granito žaidėjai atsitraukė atgal ir visą dėmesį skyrė savų vartų saugumui. Ozas atakavo daug ir dažnai, dažniausiai pavojų varžovams kėlė po standartinių padėčių, bet ypač rimtų progų išlyginti rezultatą neturėjo.

Naujosios Vilnios stadione Oranžiniai dar nėra laimėję. Nepavyko jiems ir šį kartą.

Todėl po nesėkmės Ozo vadovas Domantas Savičius diplomatiškai pagyrė varžovus: "Jie sužaidė protingai ir maksimaliai gerai pagal tai, kaip susirinko. Varžovai sukūrė tris neblogas progas po mūsų klaidų, iš kurių vieną realizavo. Mes valdėme kamuolį, antrame kėlinyje jau buvome prispaudę varžovus, bet paskutiniame aikštės trečdalyje kažko trūko. Šį kartą sveikinimai Granito komandai."

Nerealas - TEC 1:1 (1:0)
Fanų stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
23' Saimonas Vitkauskas 1:0
54' Laurynas Juknys (iš 11 m)

Šios rungtynės pasibaigė lygiosiomis, bet galėjo pakrypti ir į vieną, ir į kitą pusę. TEC džiaugėsi dar vienu nepralaimėtu maču, tačiau puse lūpų prasitarė apie šiokį tokį apmaudą nelaimėjus mačo.

Gi Nerealo atstovą Vilių Paulauską lygiosios tenkino: "Sakyčiau, mums netgi pasisekė, nes TEC turėjo galimybę nieko neveikdami iš aikštės išeiti su trimis taškais. Tereikėjo realizuoti 11 m baudinį."

Vilius taip pat liko nusivylęs saviškių žaidimu: "Nors žaidimas gynyboje susvyravo, progų realizacija atakoje buvo dar tragiškesnė. Tris kartus pataikėme į virpstą, nesugebėjome iš 3 metrų įmušti į tuščius vartus... Neįmuši - nelaimėsi. Dar gerai bent tai, kad šiemet lygoje bet kas gali įveikti bet ką, tai niekas per daug neatitrūksta į priekį."

Nerealo komanda sekmadienį turėjo iniciatyvą ir kamuolio kontrolę, bet su ja nieko doro nuveikti jiems nepavyko. O TEC buvo pasirengę tokiai žaidimo tėkmei, ir pasirinkę žaidimą antru numeriu, kantriai laukė savo šansų.

Visgi pirmieji įmušė Nerealas. Kėlinio viduryje po įžaisto baudos smūgio įvartį galva pelno Saimonas Vitkauskas, taip pažymėdamas savo patekimą į III lygos mėnesio rinktinę. Kėlinio gale TEC suaktyvėjo ir turėjo išėjimą 1 prieš 1, bet patikimai sužaidė šeimininkų vartininkas.

Antras kėlinys buvo nepalyginamai įdomesnis, kupinas įvykių. Pirmomis minutėmis TEC lyderis Vytautas Žičius uždirbo 11 m baudinį, kurį realizavo Laurynas Juknys (1:1).

Tačiau netrukus TEC žaidėjas Donatas Stakauskas užsidirbo antrą įspėjmą ir paliko komandą žaisti mažumoje. Po to sekė aktyvių Nerealo atakų bei smūgių lavina, bet TEC atsilaikė ir ištaikę momentą, patys pabandė ieškoti laimės puolime. Ir V.Žičius uždirbo dar vieną 11 m baudinį. Jis pats pabandė realizuoti baudinį, bet smūgį atrėmė vartininkas.

Paskutinės minutės buvo aktyvios, abi komandos ieškojo kelių prie varžovų vartų, vis tik galiausiai užfiksuotos kovingos lygiosios 1:1.

"Skaudu neįmušti pergalę galėjusio atnešti baudinio, tačiau 1:1 prieš vienus lygos favoritų yra puikus rezultatas", - konstatavo TEC komandos atstovai.

FK Medžiai - Naujieji Verkiai 2:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - G.Macevičius.
28' Viktor Kuraksa 1:0
50' Artur Serikov 1:1
54' Egidijus Taroza 2:1

FK Medžiai yra turbūt nestabiliausia III lygos komanda. Jie jau yra iškovoję tris pergales, bet debiutantams dar nėra pavykę laimėti du savaitgalius iš eilės. Nors Medžių sudėtis nėra pati jauniausia, komandos vadovai tikina, kad aukštesnio rango varžybų patirties labiausiai stinga siekiant stabilių rezultatų.

"Banguojame stipriai, o taip yra todėl, kad neišnaudojame gerų progų ir nesumušame savo įvarčių. Tas ir neramina labiausiai. Be to, kaip ir kiti, esame priklausomi nuo susirinkimo į rungtynes", - teigė žaliai baltų vadovas ir treneris Paulius Glosas.

Patirtis ir geresnė realizacija Medžiams būtų leidusi mače prieš Naujuosius Verkius visus reikalus sutvarkyti pirmame kėlinyje ir antrą mačo dalį paversti formalumu. Bet taip nenutiko ir šeimininkai iki pertraukos tenkinosi vieninteliu Viktoro Kuraksos įvarčiu.

Reikia pažymėti ir tai, kad Naujiesiems Verkiams stipriai atsiliepė net trijų žaidėjų diskvalifikacija. Nepaisant to, Verkiai buvo kovingi ir antro kėlinio pradžioje išlygino rezultatą.

Kaip greitai Medžiai prasileido, taip greitai ir susigrąžino pranašumą, kai baudos smūgį realizavo Egidijus Taroza.

Rungtynėms slenkant link pabaigos, Naujieji Verkiai ėjo va bank ir spaudė varžovus, o šie kontratakavo. Nesėkmingai.

Už pergalę ir tris taškus Medžiai turėjo būti dėkingi savo vartininkui Aurimui Dambrauskui, paskutinę minutę ištraukusiam "mirtiną" varžovų smūgį.

"Rungtynių pabaiga buvo karšta - varžovai atakavo, mes atsimušinėjome ir bandėme laimę kontratakose. Laimei, nepraleidome", - sakė P.Glosas.

Navigatoriai - FKK Spartakas 3:3 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
29' Žydrūnas Keblas 0:1
46' Tomas Bielickas 0:2
48' Tomas Bielickas 0:3
70' Daniel de los Riscos 1:3
80' Modestas Bajoriūnas 2:3
89' Dmitrijus Kirjackis 3:3

Įdomiausias 6-ojo turo mačas sužaistas pirmadienį Senvagėje ir vyko jis pagal įspūdingą scenarijų. Jame buvo tiek visko, kad galima tai suskaidyti į kelis punktus.

1. FKK Spartako "feilas". Ukmergės komanda puikiai sužaidė pirmą kėlinį ir antro pradžią, vilniečiai nieko negalėjo jiems priešpastatyti. Viskas ką jie įstengė pasiūlyti - vaikiškas klaidas prie savų vartų. Kai rodėsi, kad Spartakas namo išsiveš lengvą pergalę, viskas apvirto aukštyn kojomis. Dar kartą įsitikinome, kad persvara 3:0 trijų taškų dar negarantuoja.

"Regiu dvi priežastis, kodėl taip subyrėjo mūsų žaidimas ir iššvaistėme persvarą, praleisdami tris įvarčius. Pirmoji - traumas patyrė abu vidurio gynėjai, kurie iki tol puikiai tvarkėsi su savo užduotimis. Antroji - ilgas ir stiprus Navigų suolelis. Jie tuo naudojosi puikiai", - analizavo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

2. Gražvydo Mikulėno nesėkmė. Garsiausias VRFS žaidėjas pirmadienį pagaliau debiutavo Navigatorių gretose ir turėjo idealią progą atidaryti savo 2017 metų įvarčių sąskaitą. Pirmo kėlinio pabaigoje Navigai uždirbtą 11 m baudinį patikėjo mušti G.Mikulėnui. Užtikrintas įsibėgėjimas, neužtikrintas smūgis - ir vartininko triumfas. Įmušus baudinį, rezultatas būtų tapęs 1:1 ir nežinia kaip viskas toliau vyktų. O šeimininkams po to teko išlieti devynis kibirus prakaito. Jei kas nematęs, kaip G.Mikulėnas nerealizuoja 11 m baudinio - jums parodys Navigatorių operatorius.

3. Svaiginamas Navigų "comebackas". Nors Navigatoriai antrame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir palengva dusino varžovus, likus žaisti 20 minučių rezultatas vis tiek buvo 0:3. Ir net Danielo Riscos įvartis jiems situacijos labai nepagerino. Tačiau atkaklumas davė savo vaisių ir per paskutines 10 minučių pavyko rezultatą išlyginti.

"Jausmas dvejopas. Buvome stipresni ir privalėjome nugalėti. Gerai, kad parodėme charakterį ir kovingumą, kad atsitiesėme, o lygiosios atsiliekant trimis įvarčiais tik parodo, kokį potencialą turime", - vertino vieną įvartį pelnęs Modestas Bajoriūnas.

Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis apie lūžį (rungtynių) pasakojo: "Antrame kėlinyje nuotaikos jau buvo tapusios prastos, bet nuo 70 min. viskas ėmė taisytis. Pagaliau pradėjome įmušti, o Spartakas savo progelių neišnaudojo. Turiu pripažinti, kad šiemet futbolo fortūna mums šypsosi tik puse lūpų. Bet nieko, mes ją dar prisijaukinsime."

Rotalis - Aktas 4:2 (1:1)
Panerio stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
45' Daumantas Žukauskas 1:0
69' Edgar Čičin 2:0
75' Nerijus Budraitis 2:1
78' Paulius Sakalis 3:1
86' Paulius Sakalis 4:1
90' Andžej Romeiko 4:2

Dvi pergalės per tris pastaruosius turus reiškia, kad Rotalis grįžta ir pradės savo kilimą iš lentelės dugno?

"Kad jie yra gera ir "gramotna" komanda, buvo aišku seniai ir jie tą tik patvirtino, - teigė Akto treneris Nerijus Jakučionis. - O mums nepavyko žaidimo planas. Žinojome, kad jie daug žaidžia su kamuoliu, todėl norėjome išeidami į kontratakas priešpastatyti savo žaidimą. Tačiau gavosi priešingai."

Viskas susiklostė taip, kad trečiadienio vakarą Aktas pats rezgė ilgas ir pozicines, bet mažai pavojingas atakas. Tuo tarpu Rotalio žaidėjai mušė įvarčius po kontratakų.

Nepadėjo Aktui ir Artūro Mockaus gauta antroji geltona kortelė antro kėlinio viduryje. Likęs mažumoje Rotalis toliau sėkmingai naudojo kontratakų taktiką ir baudė Genius už paliktas erdves užnugaryje.

"Rotalio komanda labai neblogai palaikė kamuolį, gerai dengėsi, gerai įkirtinėjo jų žaidėjai. O mes nespėdavome sugaudyti ir išsirinkti jų žmonių", - sakė N.Jakučionis, pacitavęs komandos senbuvio T.Labulio žodžius: "Nieko neįvyko, važiuojame toliau."

VII turo anonsas

Septintasis turas III lygoje bus sužaistas žaibiškai, antroje sekmadienio dalyje. Tokį glaustą tvarkaraštį lemia dvi priežastys - šiokiadieniais įpratę žaisti Navigatoriai ir Rotalis šiame ture loš svečiuose, o šeštadienio varžybos blokuojamos dėl Nacionalinės rinktinės rungtynių su Slovakija.

Ave.Ko. - Nerealas

Sekmadienis, 15.00. Nemenčinė.

Po skausmingos išvykos į Pabradę (1:5) Ave.Ko keliasi į savo mėgstamą Nemenčinės stadioną, kuriame mėgins sustabdyti Nerealo Vilkus. Nerealas ant tikros žolės nežaidžia labai sėkmingai, bet Ave.Ko. šansų turės tik surinkę visą sudėtį.

Prieš trejus metus komandų dvikovas žemesniame divizione laimėjo tie, kurie mušdavo 5 įvarčius. 2014-ųjų vasarą Ave.Ko. nugalėjo 5:2, rudenį Nerealas atsirevanšavo rezultatu 5:3.

Prognozė. Nerealas nugalės, bet penkių įvarčių neįmuš. 1:3.

FK Medžiai - FKK Spartakas

Sekmadienis, 16.45. Senvagės stadionas.

Jei laikytis tikimybių teorijos, pagal ligšiol sužaistų rungtynių baigtis, FK Medžiams atėjo metas pralaimėti. Tačiau kažkada turi ateiti ta šventė, kuri leis mėgautis dviem pergalėmis iš eilės. Tik klausimas - kada?

Šiemetiniai pasirodymai sostinės sintetinėse aikštėse FKK Spartakui gerų prisiminimų nekelia - Fanuose pralaimėta Nerealui, Fabuose lygiosios su Naujaisiais Verkiais, o Senvagėje kosminės lygiosios su Navigatoriais.

Prognozė. Ketvirtuoju bandymu Spartakas Vilniuje pagaliau išplėš sunkius tris taškus. 1:2.

Ozas - Navigatoriai

Sekmadienis, 18.00. Panerio stadionas.

Lygos senbuvių akistatos visada būna žavingos, o Ozas ir Navigatoriai ir yra mėgėjų varžybų senbuviai. Iki skausmo pažįstamų ir vieni kitiems nusibodusių varžovų dvikovos kaina didžiulė, bet paprasta. Laimėję Oranžiniai išliktų pirmi, Navigatorius atitolindami per 7 taškus. Pralaimėję prisileistų iki 1 taško. Lygiosios garantuotų dar didesnę painiavą turnyro lentelėje.

Įdomu, kad pernai abi tarpusavio dvikovas solidžiu rezultatu 4:1 laimėjo Navigatoriai. Panerio stadione, beje, taip pat.

Prognozė. Numatyti sekmadienio orą būtų paprasčiau. Vis tik ant Panerio nelygumų geriau jausis Ozas, nors nugalėtojo nepamatysime. 2:2.

Aktas - Granitas

Sekmadienis, 18.30. Senvagės stadionas.

Po dviejų pralaimėjimų iš eilės Aktui atėjo tiesos akimirka. Šis mačas parodys, ar Geniai pajėgūs toliau laikytis turnyro lentelės viršuje, ar palengva ims leistis į sau įprastas vidutiniokų gretas.

Žaisti prieš Granitą Aktas moka. Tą patvirtina du atkaklūs praėjusio sezono mūšiai (1:2 ir 1:2), o geriausiai iliustruoja iškovota SFL taurė 2015-ųjų pabaigoje (2:1).

Prognozė. Praėjusio sezono rezultatų tąsa. 1:2.

Naujieji Verkiai - SŽK Pabradė

Sekmadienis, 20.00. Fabijoniškių stadionas.

Vis dar be V.Voinič ir E.Nuobaros žaisiantys Naujieji Verkiai priima svečius iš Pabradės. Šiemet susidarė tokia tendencija, kad sėkmingus rezultatus šios komandos pasiekia tik demonstruodamos didelį kovingumą. Būtent kovingumas lems šios dvikovos baigtį.

Įdomiausia, kad Naujų Verkių ir Pabradės komandos yra susitikusios du kartus ir abu - tik SFL Taurės varžybose. Prieš dvejus metus viskas baigėsi Verkių pergale baudinių serijoje, pernai Verkiai šiaip taip nugalėjo 1:0.

Prognozė. Ir šioje kovoje daug įvarčių neturėtų būti. 1:1.

TEC - Rotalis

Sekmadienis, 20.15. Senvagės stadionas.

TEC šį sezoną verti pagarbos už įvairiapusį žaidimą - per septynerias rungtynes lygoje ir taurėje jie nė karto nepaliko aikštės neįmušę įvarčio. Į tai rimtai turėtų atkreipti dėmesį Rotalio žaidėjai, per tris pastaruosius turus praleidę 7 įvarčius. Šie faktai byloja, kad vėlyvosios sekmadienio rungtynės taip pat bus ir rezultatyvios. Ir atsakys, ar Rotalis tikrai grįžta ar šiemet žybčios tik laikinais pagyvėjimais.

Prognozė. Po lygiųjų su Nerealu TEC'ai pasidžiaugė dar vienu nepralaimėtu šio sezono maču. Bet šį sykį džiaugtis nebus kuo. 2:5.