III lyga: Kylančios AFK bei Granito apsukos ir pasiteisinęs Akto manevras Visos

 

VRFS III lygoje prasidėjo lemiama sezono dalis, truksianti septynias savaites.

A divizione lyderių padėtis nesikeičia – AFK su Granitu iškovojo eilines pergales, dar per sprindį atsiplėšdami nuo konkurentų. Lemiamą spurtą tęsia FK Medžiai, o B divizione ruduo prasidėjo užtikrintomis Akto ir VGTU-Vilkų pergalėmis.

 

Elektrėnų Versmė – BFA-B 1:1 (1:1)
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
17' Nikita Juščenko 1:0
45' Nojus Petkus 1:1

Šios rungtynės sutapo su LFF I lygos dvikova tarp BFA ir Panevėžio Ekrano, kurią vilniečiai užtikrintai laimėjo 4:1. Dėl šios priežasties antroji BFA komanda į Kaišiadoris vyko gerokai kuklesne sudėtimi ir su daug jaunimo. Versmei tai buvo dėkinga proga pasigauti varžovus ir nugriebti labai svarbius tris taškus, tačiau patys sau pakišo koją.

O buvo taip, kad Elektrėnų komanda pati nesurinko smogiamosios sudėties ir rungtynes pradėjo tik dešimtiese. Vėliau prisijungė dar pora žmonių, tačiau keitimų stoka neleido uždominuoti varžovų.

Mačo pradžia šeimininkams susiklostė palankiai – jau 17 min. juos į priekį išvedė Nikita Juščenko. Bet į pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui – paskutinę kėlinio minutę rezultatą išlygino dar 15-os neturintis BFA auklėtinis Nojus Petkus.

Antrame kėlinyje komandos keitėsi abipusėmis progomis ir rezultato svarstyklės galėjo pakrypti į abi puses. Nors BFA-B buvo be savo lyderių, juos pakeitęs jaunimėlis pasižymėjo aktyviu žaidimu ir energija. Galų gale finalinis arbitro Jurijaus Paškovskio švilpukas užfiksavo dėsningas lygiąsias 1:1.

„Jausmai po tokių rungtynių dviprasmiški. Varžovai buvo be savo lyderių, o mes nepasinaudojome galimybe ir proga pasiimti tris taškus“, – sakė Versmės komandos treneris Romas Ščiuka.

 

FKS Ukmergė – FK Medžiai 0:2 (0:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
Giedrius Lekandra 0:1
Danielius Vaitkus 0:2

Buvo tapę įprasta, kad tarpusavio akistatose šios komandos pasidalina po tašką: lygiosiomis pasibaigė penki pastarieji Ukmergės ir Medžių susitikimai III lygoje.

Bet pakilime esantys Medžiai praėjusiame ture pagaliau nutraukė šią užsitęsusią tendenciją.

Abiejų komandų treneriai – Paulius Baronas (FKS Ukmergė) ir Paulius Glosas (FK Medžiai) akcentavo, kad svarbiu momentu rungtynių eigai tapo šeimininkų likimas mažumoje pirmo kėlinio viduryje. Ukmergės kapitonas Dainius Tuškevičius jau 25 min. užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo priverstas palikti aikštę.

Mažumoje likę ukmergiškiai nenusileido Medžiams ir neatrodė už juos prastesni. Tačiau svečiai sugebėjo „nulaužti“ rungtynes antrame kėlinyje.

Pirmasis pasižymėjo Giedrius Lekandra, o jo įvartį šeimininkai pavadino kiek kuriozišku. Vėliau persvarą padvigubino Danielius Vaitkus.

Atsilikdama 0:2, Ukmergė rankų nenuleido ir sukūrė progų, tačiau Medžiai pranašumą išsaugojo.

„Pritrūko sėkmės. O kaip žinome, futbolas susideda iš mažų detalių ir klaidelių. Savų progų neišnaudojome. Gaila, bet suprantame, kad kiekvienas pralaimėjimas yra kaip pamoka, – samprotavo P. Baronas. – Toliau žiūrime į priekį. Dabar laukia rungtynės su AFK išvykoje.“

Šiuo pralaimėjimu prigeso Ukmergės viltys kovoti dėl medalių, tuo tarpu Medžių galimybės vis dar gyvos. FKM nepralaimi nuo liepos pradžios. Per pastarąsias 5 rungtynes jie sugebėjo iškovoti 13 taškų iš 15.

 

FC Vova – AFK 2:4 (1:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
28' Philip Junior Mosongo 1:0
43' Arnoldas Kunigėlis 1:1
48' Arnoldas Kunigėlis 1:2
55' Egidijus Janukonis 1:3
77' Osvaldas Čipkus 1:4
80' Ronald Obam 2:4

4:0, 5:1, 4:2. Taip šį sezoną AFK užtikrintai tvarkosi su FC Vova III lygos ir VRFS taurės varžybose.

Pastaroji pergalė prieš Vovą pasiekta bene sunkiausiai, tačiau tų sunkumų nebuvo tiek, kad lyderiams kiltų grėsmė prarasti taškus.

28 min. Vovos žaidėjas Philipas Junioras Mosongo iš aštraus kampo uždarė perdavimą ir išvedė saviškius į priekį.

Šis epizodas privertė AFK atsipeikėti ir jie greitai sureagavo į situaciją. Arnoldo Kunigėlio dublis pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje bei Osvaldo Čipkaus tikslus smūgis uždarė intrigą ir likusi mačo dalis tebuvo formalumas.

„Mes rungtynes pradėjome apsnūdę, nebranginome kamuolio ir per lengvai jį atiduodavome varžovams, – pasakojo AFK žaidėjas Tomas Tubutis. – Praleistas įvartis buvo tarsi šaltas dušas. O emocijas pirmame kėlinyje dar labiau kaitino varžovų vartininko tempiamas laikas. Turbūt ne tokiose situacijoje reikia tą daryti.“

Užgautos ambicijos sužadino sportinį pyktį. AFK „užsikūrė“ ir tiesiu keliu nurūko link 12-os pergalės.

„Įtampos atsiliekant nebuvo. Tiesiog žaidėme savo žaidimą, nes visi puikiai supratome, kad negalime suklupti prieš žemiau esančias komandas“, – teigė T. Tubutis.

 

FK Navigatoriai – FK Granitas 0:3 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
24' Tomaš Gulbicki 0:1
40' Darius Kazubovičius 0:2
83' Žygimantas Kirsis 0:3

Tai buvo vienas ramiausių ir nykiausių III lygos „klassikerių“ per visus tuos 6 metus, kai tarp komandų užsimezgė rimta konkurencinė kova. Nykiau buvo nebent 2019-ųjų pavasarį, kai Navigatoriai be gailesčio mušė savo varžovus 5:1. Dabar viskas buvo priešingai.

Galbūt taip Navigus paveikė dramatiškai skaudus pralaimėjimas Naujojoje Vilnioje rugpjūčio pabaigoje, galimai pasitikėjimo nepridėjo FK Teros antausis ir pirmadienį jie Granitui nesugebėjo nieko pasiūlyti.

„Grubios klaidos mus palaidojo. Granitas buvo geresnė komanda. Ir mums nesunku tą pripažinti“, – neslėpė Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Prieš daugiau nei dvi savaites svečiuose Navigatoriai atsilikdami 0:2 sugebėjo lyginti rezultatą, bet Senvagėje neatrodė, kad gali įvykti comebackas. Granitas užtikrintai kontroliavo rungtynes, o jų pabaigoje riebų tašką padėjo Žygimantas Kirsis – 0:3.

Tenka konstatuoti, kad šį kartą principinių varžovų dvikova praėjo be didesnės intrigos, su vienos komandos aiškiu pranašumu.

„Šį kartą mums pavyko gerai apsiginti. Navigatoriai, be kelių standartinių situacijų, prie mūsų vartų nieko pavojingo nesukūrė“, – pastebėjo Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

 

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Tera 4:1 (2:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
12' Paulius Širvys (į savo vartus) 1:0
26' Oleksijus Mazurenko 1:1
36' Simonas Vasiljevas 2:1
67' Vydmantas Kuzmickas 3:1
70' Simonas Vasiljevas 4:1

Gera Teros atkarpa nutrūko Širvintose, kur šį sezoną jiems velniškai nesiseka – per du mačus šiame stadione praleista 13 įvarčių.

Pralaimėjusieji pasakojo, kad žaidė konkurencingai – smūgių į vartus atliko daug, progų taip pat turėjo. Tačiau esmine problema tapo užsitęsusios pagrindinio vartininko atostogos. Jį pakeitęs žmogus nesužaidė tobulai ir prasileido kelis apmaudžius įvarčius.

„Aš nemanau, kad jie pralaimėjo dėl vartininko trūkumo, – oponavo VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas. – Ne tiek daug jis darbo turėjo. Nors akcentavome, kad reikia dažniau mušti iš toli, nepavyko to išnaudoti.“

Reikia pasakyti, kad šeimininkai pirmo kėlinio pabaigoje nerealizavo 11 m baudinio ir praleido progą atitrūkti dviem įvarčiais. O savo persvarą įtvirtino tik likus žaisti apie 20 minučių.

Šis laimėjimas Širvintose buvo ilgai lauktas – pagaliau pavyko nutraukti penkių nesėkmių seriją, trukusią nuo liepos mėnesio.

„Rezultatas akivaizdžiai parodo mūsų pranašumą, bet rungtynės nebuvo lengvos. Tera turi savo braižą, žaidžia labai kietai, todėl ne visi varžovai prisitaiko prie tokio jų žaidimo stiliaus. O mums pavyko“, – pažymėjo VGTU-Vilkų vadovas.

 

FK Geležinis Vilkas – FK Aktas 1:5 (0:2)
Kariškių stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
20' Leonid Barakov 0:1
42' Sergej Lukašionok 0:2
47' Leonid Barakov (iš 11 m) 0:3
51' Lukas Kaziukevičius 1:3
66' Tautvydas Švelna 1:4
69' Adžejus Romeiko 1:5

Šarūnas Beivydas po kietos kovos su BFA-B (1:2) akcentavo, kad kariškių komandai kartais pritrūksta ne tik pasitikėjimo, bet ir valios ar kovingumo sunkesniais rungtynių epizodais.

Bet jau kitose rungtynėse su Aktu vėl išryškėjo tos pačios problemos ir Geležinis Vilkas patyrė nelauktai gėdingą pralaimėjimą.

Aktas šiuo susitikimu galėjo prisiminti geriausius ar geresnius savo klubo laikus. Paskutinį kartą III lygoje penkis įvarčius jie mušė 2019 metų rugpjūtį, kai 5:2 atmatavo Ozui.

Tai nereiškia, kad Geniai atgimė. Tiesiog varžovai nesugebėjo reaguoti į jų pasiūlytus siurprizus.

Aktas susirinko vėl kukliai, su vienu keitimu. O į vartus pastatė aikštės žaidėją Marijų Rimą. Reikia pasakyti, kad toks manevras atliktas ne pirmą kartą ir tai turėjo teigiamą efektą.

„Pagal tai, kaip susirinkome – galvojau septynis prasileisime. Bet užtikrintai suvadovavau gynybai. Svarbiausia buvo neleisti varžovams smūgiuoti“, – aiškino M. Rimas.

Jis pats traukė kėlis pavojingus smūgius, o rezultatui esant 1:0, laimėjo epizodą 1 prieš 1 su į priekį pabėgusiu Geležinio Vilko puolėju.

Aktas žaidė kantriai ir pirmus du įvarčius sukūrė po standartinių situacijų. Trečią – realizavus 11 m baudinį.

Geležinis Vilkas tik antrame kėlinyje suprato, kad pakaitinis varžovų vartininkas nėra Thibaut Courtois ar Gianluigi Donnarummos ūgio ir rankų apimties, todėl nusprendė dažniau smūgiuoti iš toli. Bet buvo per vėlu, nes 3:0 atitrūkęs Aktas ne tik neleido varžovams sugrįžti į rungtynes, bet ir padidino savo pranašumą.

„Ne pirmą kartą stojau į vartus. Per kelis sezonus vartininku sužaidžiau pustrečių rungtynių, arba penkis kėlinius – ir tik dabar praleidau pirmą įvartį“, – pastebėjo M. Rimas.

 

Artimiausios rungtynės (rugsėjo 16-18 d.)

 

FK Granitas – Elektrėnų Versmė. Penktadienis, 21:30, BFA arena.

Pirmas ratas: dar ne ataušę komandų įspūdžiai iš pastarosios dvikovos Kaišiadoryse, kurią prieš 12 dienų Granitas užtikrintai laimėjo 5:1. Kol Versmės žaidėjai po minifutbolo kovų įsivažiavo ir išjudino raumenis, Granitas buvo susikrovęs trijų įvarčių pranašumą. Tik tai jiems padėjo pasiimti užtikrintą pergalę, nes antrame kėlinyje Versmė varžovams pasiūlė nuožmią kovą.

Prognozė: Granitas šiemet varžovus muša visose aikštėse nepriklausomai nuo oro ir dangos sąlygų. Vėjuotą penktadienį po BFA kupolu jie jausis dar ramiau – 4:1.

 

Širvintos/VGTU-Vilkai – VJFK Trakai. Sekmadienis, 14:00, Širvintų stadionas.

Pirmas ratas: šeštame ture Trakai namie paruošė VGTU-Vilkams nemalonią staigmeną. Svečiai pirmavo, bet VJFK antrame kėlinyje perėmė iniciatyvą, įmušė du kartus ir nugalėjo 2:1. VGTU-Vilkams tai buvo vienas prasčiausių sezono pasirodymų, o po jo komandos vadovas H. Kerušauskas pyktelėjo pareiškęs, kad kai kurie žaidėjai į Trakus atvažiavo pastovėti ir atbūti rungtynes.

Prognozė: šis faktas bus pakankamas argumentas VGTU-Vilkams siekti revanšo ir, tikėtina, solidaus – 4:1.

 

FK Medžiai – BFA-B. Sekmadienis, 16:15, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: sezono atidarymo rungtynes lydėjo skandalas. BFA dubleriai nupūtė Medžius 6:1. Bet tada paaiškėjo, kad BFA-B žaidė laiku neužregistruotas žaidėjas. Ne tik žaidė, bet ir hat-tricką įmušė. Medžių protestas buvo logiškas, o techninė pergalė rezultatu 3:0 – pagrįsta.

Prognozė: balandį BFA-B atrodė kaip didelis baubas, neturėsiantis ką veikti III lygoje. Bet Ukmergė, AFK, Versmė, netgi Geležinis Vilkas parodė, kad su jais įmanoma kovoti. Parodys ir Medžiai, nes BFA dublerių tvarkaraštis vėl kertasi su pagrindine akademijos komanda – 1:1.

 

FC Vova – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 17:15, Pilaitės stadionas.

Pirmas ratas: Pauliaus Sakalio hat-trickas, Dariušo Jankovskij dublis ir Senvagės stadione Navigai įtvirtino užtikrintą pergalę 5:1. Vova bandė žaisti aktyviai ir kurti, tačiau Navigai oponentų gynyboje atrado daug pkyšelių ir jais meistriškai pasinaudojo. Tiesa, po šio šou Navigatoriai nėrė žemyn ir susirinko tris pralaimėjimus. Vovos nesėkmių serija irgi pasiekė skaičiaus 3 ribą.

Prognozė: kurie greičiau išbris iš žaidybinės krizės ir susitvarkys emociškai – tie ir laimės. Apžvalgininkas prognozuoja nestandartinę baigtį – 1:0.

 

FK TEC – FK Geležinis Vilkas. Sekmadienis, 18:00, Kariškių stadionas.

Pirmas ratas: tame pačiame Kariškių stadione liepos pradžioje Geležinis Vilkas jau po 20 minučių pirmavo 3:0. Tą vakarą jie surinko net 21 žaidėją, kas mėgėjų futbole tampa unikaliu reiškiniu. Todėl intensyvi rotacija išderino žaidimą, Geležinis Vilkas primažino apsukas ir leido varžovams pelnyti savo įvartį, bet pasiekė įtikinamą pergalę 3:1.

Prognozė: po Akto sutriuškinimo Geležinis Vilkas kitų variantų neturi – sekmadienį reikia siekti tik pergalės. 1:3.

 

AFK – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 18:15, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: puikūs ir šilti abiejų klubų santykiai truputį buvo aprūdiję birželio pradžioje. Tos rungtynės Ukmergėje turėjo vykti šeštadienį. AFK apskaičiavo, kad dėl traumų iš sveikų žaidėjų net vienuoliktuko nesurenka ir paprašė dvikovą nukelti, tačiau FKS nesutiko. Kažkokiu būdu AFK sudėtį surinko, įtraukė net traumuotus ir pilnai nepasveikusius, o sukilęs sportinis pyktis išsiliejo centriniame Ukmergės stadione iškovojant pergalę 3:1.

Prognozė: minėto mačo emocijos jau „negros“. Labiau „gros“ AFK užsivedimas ir nusiteikimas siekiant savojo tikslo – čempionato atomazga vis arčiau, o slystelėjimai su beveik perpus taškų turinčiomis komandomis gali būti pražūtingi – 3:1.

 

A komanda-Margiris – FK Aktas. Sekmadienis, 19:15, BFA arena.

Pirmas ratas: birželį Aktas parodė, kaip galima paleisti kontroliuojamas rungtynes. Antro kėlinio viduryje jie prieš čempionus pirmavo 3:1. O tada legendinis Tomas Mikuckis ir mažiau legendinis Aivydas Ruškys per kelioliką minučių sumušė po du įvarčius ir ištraukė Margiriui pergalę 5:3. T. Mikuckiui tai buvo sezono mačas – hat-trickas ir geltona kortelė.

Prognozė: situacija, kai Margiriui tenka žaisti dėl 9-15 vietų, prognozes verčia niekinėmis. Bent jau įvarčių turėtų nestigti – vėl 5:3.