III lyga: LFF taurės atspindžiai, „buzzerbeateriai“, rami Tera ir kodėl sustojo Trakai Visos

Įpusėjo pirmasis ratas VRFS III lygos pirmenybėse: komandos sužaidė po 4-6 rungtynes iš numatytų 10 iki vasaros pertraukos.

Kol kas be nuostolių žaidžia vienintelis Granitas, laimėjęs visus 5 kartus. Paskui juos seka Širvintos ir Ataka, o čempionams pralaimėjęs Alternatyvus futbolo klubas nusirito į 8-ą poziciją. Tačiau dar nekelia baltos vėliavos.

FK Granitas – AFK 1:0 (0:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
63' Žygimantas Kirsis 1:0

Šį mėnesį Alternatyvaus futbolo klubo pavadinimas buvo plačiai linksniuojamas nacionalinėje žiniasklaidoje. AFK sužaidė gyvenimo rungtynes, apie kurias dalis jų žaidėjų pasakos vaikams ir gal net anūkams. Ir sakau tai be jokios ironijos – taurės varžybose susitikti su Lietuvos čempionais, UEFA Konferencijų lygos dalyviais yra kiekvieno aktyvaus mėgėjų klubo svajonė.

AFK susirėmimas su Žalgiriu sutraukė beveik pusę tūkstančio žiūrovų. Apie mėgėjų lygiavertį pasipriešinimą profams nereikia postringauti, tad ir rezultatas 0:6 šiame kontekste atrodo gana padoriai. Užtat antrame kėlinyje AFK'ai nepraleido nė vieno įvarčio.

„Sunkiai sutalpinčiau visas teigiamas emocijas, kurios mus užplūdo nuo burtų traukimo, ką vainikavo pačios rungtynės, o vėliau – ir trečias kėlinys mūsų rėmėjų bare, į kurį prisijungė ir Žalgirio futbolininkai, – pasakojo AFK vadovas Darius Navikas. – Puiki futbolo šventė, daug žiūrovų, Žalgirio administracija ir žaidėjai taip pat liko patenkinti. Kaip patys minėjo – retai būna, kad jų varžovai Vilniuje kurtų panašią atmosferą.“

Daugiau D. Naviko pastebėjimų ir žalgiriečių stratego Vladimiro Čeburino įžvalgų galima rasti čia.

D. Navikas pakvietė visus dažniau lankytis A lygos rungtynėse: „Dėkoju Žalgirio organizacijai, su kuria produktyviai ruošėmės šiai šventei, reguliariai bendravome. Visa mūsų komanda dar labiau gerbia ir dar labiau palaikys Žalgirį, nei tą darėme iki šiol, nes jie to tikrai verti. Tą patį daryti paraginčiau ir visą VRFS bendruomenę.“

Granitui LFF taurėje nuskilo mažiau – 1/16 etape jie susitiko su Vilties komanda ir pralaimėjo 1:2. Anksti praleidę du įvarčius (4 ir 13 min. pasižymėjo Tomas Chomičius), III lygos favoritai vėliau sumažino atsilikimą (Matas Tijušas 75 min.), bet žygį taurėje baigė.

„Pirmais dviem perėjimais per aikštės vidurį Viltis sugebėjo baigti atakas įvarčiais. Po to jau mes spaudėme, spaudėme, bet įmušėme tik vieną“, – nelinksmai konstatavo Granito vadovas Jevgenijus Rybakovas.

Granito ir AFK, dviejų numanomų III lygos favoritų akistata įvyko praėjusią savaitę Naujosios Vilnios stadione. Pavadinčiau tai centriniu maču net ne ture, o visame rate.

Lygių varžovų kovoje viską nulėmė vienintelis įvartis. Jį antro kėlinio viduryje pelnė Žygimantas Kirsis. Praleistas įvartis svečiams apmaudokas – AFK gynėjai po kampinio turėjo du šansus „išsivalyti“, to nepadarė ir Ž. Kirsis vienu lietimu nuo baudos aikštelės linijos sugrūdo kamuolį į vartus – 1:0.

Kaip pastebėjo D. Navikas, tai buvo rungtynės, kurias galėjo laimėti ir viena, ir kita komandos. Šį kartą labiau pasisekė šeimininkams. AFK į Naująją Vilnią atvyko su trimis keitimais. Jiems norėtųsi daugiau. Tiek pat keitimų turėjo ir Granitas, tačiau tai – įprasta jų praktika.

4 taškai per 4 turus – mažokai komandai, iš kurios mes tikėjomės aktyvios kovos dėl titulo. AFK šiuo metu tik 8-i, ir nors yra sužaidę rungtynėmis mažiau, 11 taškų atsilikimas nuo Granito signalizuoja, kad nuo šiol teks kopti į statų kalną bei taškų barstyti nebegalima.

„Mažokai. Bet nestresuojame dėl to, – apie komandos nuotaikas sakė D. Navikas. – Labiau apmaudu, kad nepavyksta gerai susirinkti į rungtynes. Turime ilgą sudėtį, bet norisi rungtynėse savo lyderius matyti dažniau. Ir toliau į visas rungtynes eisime imti 3 taškų. Žaidimas nėra prastas, todėl manau, kad taškus pradėsime rinkti.“

Visada dėl pergalės žaisti eina ir Granitas, o sekasi jiems labai gerai. 5 pergalingi turai ir dar nė vieno praleisto įvarčio. Šį sezoną pasiekti rezultatai 1:0, 2:0, 2:0, 2:0, 1:0 byloja apie čempionišką charakterį, kai pasiekiamas maksimumas net nebūnant idealios sportinės formos.

„O mes jau niekada ir nepasieksime puikios sportinės formos, – apžvalgininką pataisė J. Rybakovas iš Granito. – Praleidžiame mes tų įvarčių. Gerai, kad LFF ir SFL taurėse, o lygoje einasi geriau...“

FK Tera – FC Vova 2:1 (2:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
9' Valentyn Yanak 1:0
31' Artem Shevchenko 2:0
44' Ronald Obam 2:1

Gavę skaudų Medžių sprigtą (1:5), Teros futbolininkai per keturias dienas padarė reikiamas išvadas, atsistatymą ir 6 ture iškovojo antrąją pergalę.

Iki šiol Teros vyrai buvo pralaimėję visas 3 tarpusavio dvikovas FC Vovai. Ne tik pralaimėję, bet ir įvarčių jiems neįmušė.

Verta atkreipti dėmesį į Teros šio sezono startą. 6 taškai per 5 turus nėra kažkoks stebuklas, bet pažiūrėkime, ką jie turėjo ankstesniais sezonais. Pernai Tera pradėjo lygiosiomis su Geležiniu Vilku, o po to surinko 6 pralaimėjimus iš eilės. Užpernai jie startavo 4 taškais per 2 turus, bet vėliau sukaupė 12 pralaimėjimų seriją.

Tad iš kur atėjo ši Teros ramybė ir branda, ar „kaltas“ visagalis mėgėjų futbolo susirinkimas?

„Iš esmės, visų komandų sėkmė priklauso nuo to, kaip pavyks susirinkti. Mes nesame išskirtiniai, – mano vienas Teros lyderių Liudvikas Velička. – Tuomet, jei pavyksta susikalbėti, aptariame planą prieš rungtynes ir bandome jo laikytis. Tas nepavyko žaidžiant su Medžiais, šį kartą pavyko.“

Prieš sezoną Teros vadovas Sergejus Vasiljevas žadėjo, kad šią komandą pamatysime tokią, kokia buvo praėjusio pabaigoje – produktyvi ir reguliariai renkanti taškus. Panašu, šį kartą Sergejus neklydo.

O komandos nariai mano, kad galima žaisti dar geriau.

„Žaidėjų yra, keitimų turime. Kol kas pritrūksta didesnio atsidavimo ir pasitikėjimo, nes progų yra ir jų sukuriame, bet reikia tikslesnės realizacijos. Tad pozicija kol kas logiška“, – teigė L. Velička.

Širvintos/VGTU-Vilkai – VJFK Trakai 3:2 (1:0)
Širvintų stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
6' Erikas Milašauskas 1:0
57' Paulius Keliotis 2:0
60' Kevinas Lukaševič 2:1
80' Matas Siaurusevičius 2:2
90' Benas Lučiūnas (iš 11 m) 3:2

VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas atkreipė dėmesį, kad jų akistatos su VJFK Trakais istoriškai klostosi labai sudėtingai. Paprastai širvintiškiai gerai pradeda, dominuoja, o po pertraukos scenarijus verčiasi aukštyn kojomis. Bent pernai jie taip pralaimėjo abu susitikimus.

Šį kartą rungtynių scenarijus buvo braižomas VGTU-Vilkų naudai, nors vos neprisižaista. Trakų komandos nepalaužė dviejų įvarčių atsilikimas ir jie sugebėjo išlyginti rezultatą.

Šeimininkai progų nulemti rungtynes turėjo daug, tačiau tris taškus išvargo tik paskutinę minutę po Beno Lučiūno realizuoto 11 m baudinio (3:2).

VGTU-Vilkų treneris Deividas Maciulevičius mestelėjo akmenuką į savo komandos daržą pastebėdamas, kad pritrūko motyvacijos ir noro pasiekti lengvesnę pergalę, todėl teko kautis iki pabaigos. Bet taip pat pagyrė varžovus už kovingumą.

Širvintų komanda užima 2 vietą, tokia pozicija atrodo netikėta, tačiau reikia pastebėti, kad keturias pergales jie susirinko prieš silpnesnius varžovus, trys iš jų dabar užima paskutines pozicijas lentelėje.

„Taškus skaičiuoti reikia sezono pabaigoje. O dabar reikia nesustoti ir pergalių siekti kiekvienose rungtynėse, – pastebėjo D. Maciulevičius. – Dabar prasideda sunkūs turai, prieš stiprias komandas. Čia ir pamatysime, koks mūsų pajėgumas šiuo metu yra.“

Nei pajėgumas, nei artima perspektyva negali džiuginti ilgamečio VJFK Trakų trenerio Vidmanto Zagursko.

Po pergalingo starto prieš Geležinį Vilką, trakiškiai stabtelėjo ir patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

Nemaloni serija gali tęstis toliau, nes komanda neturi, kur treniruotis.

„Stabtelėjome ir, matyt, dar stovyniuosime. Mieste turime du stadionus, bet nė viename dėl įvairių priežasčių negalime nei žaisti, nei treniruotis. Laukiame geresnių laikų“, – senosios sostinės infrastruktūros niuansus apibūdino V. Zagurskas.

FK Ataka – FK Navigatoriai 3:2 (2:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
35' Arnas Levonauskas 1:0
40' Modestas Bajoriūnas 1:1
42' Eimantas Budreckas 2:1
62' Povilas Malinauskas 2:2
90' Eimantas Budreckas 3:2

Dar vienas turo „buzzerbeateris“ buvo užfiksuotas Pilaitės stadione. Čia Atakos ir Navigatorių komandos žiūrovams sukūrė atkaklias ir atviras rungtynes su daug pavojingų epizodų. Abi ekipos šį kartą daugiau dėmesio skyrė puolamiesiems veiksmams.

Ataka išsiverždavo į priekį, bet Navigatoriai du kartus lygino rezultatą. Kai viskas krypo link rezultatyvių lygiųjų, treneriai paskutinės savo atakos metu sugebėjo išplėšti tris taškus, o pergalingo įvarčio autoriumi tapo Eimantas Budreckas.

Pirmą nesėkmę po trijų pergalių serijos patyrę Navigai nemano, kad tai paveiks jų nusiteikimą prieš būsimas kovas.

„Visų pirma, dėkojame Atakai už rungtynes, jie – šauni komanda. O rezultatas įtakos mums neturės. Laukia įdomi savaitė su keliomis svarbiomis rungtynėmis. Nėra ko pergyventi, nes turime mažai laiko“, – sakė Daniel Gunevič.

Navigatorių artimiausias kalendorius bus labai intensyvus. Penktadienį laukia FC Vova. „Ant dienų“ bus Vilniaus taurės šešioliktfinalis su Trivarčiu, o visų svarbiausia šioje atkarpoje – LFF taurės aštuntfinalis prieš Vilniaus rajono TransINVEST. Dvikova vyks ateinantį trečiadienį, gegužės 31 d.

Navigatoriai – vieninteliai VRFS III lygos atstovai, likę LFF taurėje. Turininga burtų traukimo ceremonija jiems lėmė gerai žinomą ambicingą varžovą, šiuo metu I lygoje žengiantį 2-oje vietoje. Šansai laimėti? Sakykime taip: kamuolys apvalus.

Unikalieji III lygos atstovai, kada nors patekę į LFF taurės ketvirtfinalį, buvo legendiniai Prelegentai. Jie 2014 m. rudenį aštuntfinalyje Vingio parke sensacingai 1:0 patiesė Gargždų Bangą. O ketvirtfinalyje 0:2 ir 0:5 neatsilaikė prieš Kauno Spyrį.

Aštuntfinalis – kol kas geriausias Navigatorių pasiekimas Lietuvos taurėje. Čia jie atėjo 8:0 nuspyrę Trivartį (TransINVEST 5:1 eliminavo Nevėžį).

Paskutinis Navigatorių pasirodymas Lietuvos taurėje 2019 m. taip pat buvo įsimintinas. Pirmame etape 5:0 sutriuškinta Šilutė, o 1/16 etape Navigai davė rimtą kovą tuomet I lygoje žaidusiam Telšių Džiugui. Senvagės stadione vykusiame mače užfiksuotos lygiosios 1:1, o 11 m baudinių serijoje 5:4 triumfavo telšiškiai.

Galbūt gegužės 31-ąją Širvintose Navigatoriai sukurs sensaciją ir pakartos Prelegentų žygį?

„Būti sąžiningam, ar tik iš dalies? Jei jau sąžiningai – nemanau, kad mūsų pusėje daug šansų, galbūt laimėtume atsitiktinumo dėka, – pripažino Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. – TransINVEST rimtai žiūri į visas varžybas, investuoja nemažus pinigus, treniruojasi ir t.t. Bet mes visi žmonės. Juk prieš keletą metų žaisdami su Džiugu vos nepraslydome... Tad matysime.“

FK Medžiai – Geležinis Vilkas 9:2 (4:2)
Kariškių stadionas. Teisėjas – L. Aržuolaitis.
11' Justinas Baltrimavičius 1:0
22' Danielius Šaputko 2:0
24' Justinas Baltrimavičius 3:0
30' Ernest Usifo 3:1
34' Karolis Čižius 3:2
45' Rimvydas Strazdas 4:2
49' Rimvydas Strazdas 5:2
56' Vilius Zabarauskas 6:2
59' Rimvydas Strazdas 7:2
75' Emilis Gelažauskas 8:2
90' Danielius Šaputko 9:2

Medžių šio sezono pradžia buvo prasčiausia per visą žaidimo III lygoje istoriją. Jie niekada nepradėjo sezono trijų nelaimėtų rungtynių atkarpa, o pralaimėjimas Elektrėnuose 3:5 priminė, kad šitiek įvarčių per vieną mačą jie praleido pirmą kartą nuo 2018 metų.

Fiasko Elektrėnuose tapo atspirties tašku. Po to Medžiai 5:1 nugalėjo Terą, o praėjusiame ture po jų volu palindo Geležinis Vilkas.

Apmaudu kariškiams tai, kad hat-tricku komandą į Vilniaus taurės šešioliktfinalį išvedęs Herkus Biekša (Salininkai įveikti 3:0) šį mačą baigė pirmo kėlinio pabaigoje dėl raudonos kortelės.

Geležinis Vilkas sezoną pradėjo 6 pralaimėjimais, tapo ryškiu lygos autsaideriu ir sunku prognozuoti, kada sugebės laimėti pirmuosius taškus.

Antra vertus, kai kurių varžovų teigimu, jie nėra tokie beviltiški ir duoda kovos, tik jaunimui reikia laiko ir patyrimo.

„Mes ir nesame beviltiški ir ne blogesni už kai kurias komandas. Problema yra nusiteikimo stoka, nepasitikėjimas ir nesusirinkimas, – pažymėjo Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas. – O kai dar trūksta ir fizinio parengimo – išeina taip, kad antruose kėliniuose pralaimime viską. Būna klaidų, kvailai praleistų įvarčių ir tuomet įvyksta lūžis.“

Kapsint pralaimėjimams, tampa sunkiau išlaikyti komandos motyvaciją, bet prieš akis dar laukia 14 rungtynių.

„Jei aktyviau susirinksime, pasirodys daugiau mūsų pagrindinių žaidėjų, atsiras pasitikėjimas – tuomet ir rezultatai bus visiškai kitokie, nei iki šiol“, – neabejoja Šarūnas.

Septintas turas (gegužės 26-29 d.)

FK Navigatoriai – FC Vova

Penktadienis, 20:00, Senvagės stadionas.

h2h. Nuo 2020 metų keturiose tarpusavio dvikovose viena pergalė priklausė Vovai, Navigatoriai laimėjo trejas pastarąsias dvikovas. Pernai rugsėjį „comebackino“ iš dviejų įvarčių deficito ir nugalėjo 3:2.

Tema. Visas penkerias šio sezono rungtynes III lygoje, LFF ir Vilniaus taurėse Navigatoriai laimėjo, kai pirmieji pelnė įvartį. Su Ataka prasileido pirmieji ir tada pralaimėjo. Jei tikėtume šia tendencija, penktadienį laimės tie, kurie įmuš pirmi.

Prognozė. Po Atakos suduoto sprigto Navigai bus užsikūrė ir užtikrintai laimės 3:0.

AFK – Širvintos/VGTU-Vilkai

Sekmadienis, 18:00, Pilaitės stadionas.

h2h. Per penkmečio tarpusavio dvikovų istoriją aiškus AFK pranašumas: 4 pergalės ir 1 pralaimėjimas. Pernai vieninteliame mače Širvintose jie nugalėjo 5:2.

Tema. AFK vidutiniškai kol kas renka po 1 tašką. Apie spaudimą komandoms mėgėjų futbole kalbėti būtų naivu ir pompastiška, bet visi žinome, kad tokios sudėties AFK'ai šiemet ne dėl lentelės vidurio pozicijų turi kovoti. Žinoma, būtina sąlyga, kad ta sudėtis susirinktų.

Prognozė. Nuo šios dvikovos prasidės palaipsnis AFK kilimas į viršų – 4:2.

Elektrėnų ESFA-Versmė – VJFK Trakai

Sekmadienis, 18:00, Elektrėnų SM stadionas.

h2h. Versmė III lygoje kasmet užima aukštesnes pozicijas nei Trakai, bet niekada jų neįveikė didesne nei 2 įvarčių persvara. O prieš metus Kaišiadoryse išvargo pergalę 2:1.

Tema. Šių rungtynių teisėju numatytas buvęs FIFA kategorijos arbitras Gediminas Mažeika. Jokios geresnės afišos tokiam mačui nesugalvosite.

Prognozė. Kadangi Trakų komandai trūksta bendrų treniruočių, ESFA-Versmė turėtų ramiai pasiimti tris taškus – 5:2.

FK Ataka – Geležinis Vilkas

Sekmadienis, 20:00, Pilaitės stadionas.

h2h. Pirmasis abiejų komandų tarpusavio susitikimas didžiajame futbole.

Tema. Geležinis Vilkas pastaruosius du III lygos susitikimus pralaimėjo 3:9 ir 2:9, tad vienintelė intriga – kiek prasileis šį kartą. Ataka neseniai LFF taurėje pati praleido 9 įvarčius ir galbūt sekmadienį norės pasijusti priešingame vaidmenyje?

Prognozė. Mažiausiai intrigos keliančios turo rungtynės. Atakos dominavimas ir 6:0.

FK Granitas – FK Medžiai

Pirmadienis, 19:30, Naujosios Vilnios stadionas.

h2h. 2017, 2018 ir 2019 m. sezonuose Medžiai po kartą sugebėdavo patiesti Granitą. O nuo tada vienpusis eismas: 7 tarpusavio dvikovos ir 7 Granito pergalės.

Tema. Šie skaičiai tikrai nereiškia, kad Granitas pirmadienį ramiai pratęs sėkmingą tarpusavio seriją. Anaiptol – Granitas turėtų pagaliau prasileisti įvartį prieš komandą, kuri pati visais laikais garsėdavo patikima gynyba, bet šiemet žiba antru pagal rezultatyvumą puolimu (vid. 3,8).

Prognozė: Čempionų pergalių serija bus prislopinta – 1:1.