III lyga: Ozas jau pirmas, į kovą grįžta vicečempionai Visos

Po penkių turų intriga VRFS III lygoje niekur nedingusi. Pirmąją ir penktąją vietas užimančias komandas skiria tik trys taškai.

Akto ir TEC dvivaldystė baigta trečiadienį, o į lentelės viršūnę po šio turo šovė Ozas. Kažkur žemiau yra, tačiau atkakliai į viršų kapstytis bando Navigatoriai.

FKK Spartakas - Granitas 4:2 (2:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - A.Dapkus.
11' Žydrūnas Keblas 1:0
41' Tomas Bielickas 2:0
55' Faustas Žemaitis 3:0
58' Martin Lisovskij 3:1
77' Tomas Bielickas 4:1
85' Andžej Falčik 4:2

Ukmergės stadiono lankytojams pastaruoju metu neliūdna. Prieš savaitę jie regėjo penkių įvarčių trilerį mače su Rotaliu, 5 ture išvydo šešis tikslius smūgius ir pirmą saviškių pergalę prieš Granitą 4:2.

"Puiki pergalė, jau buvome pasiilgę to jausmo", - džiaugėsi spartakiečiai. Nusiraminę po komplikuotos sezono pradžios jie nepanikavo ir sugebėjo suvaldyti siūbuojantį savo laivą.

"Ši pergalė buvo labai reikalinga, o dar kai laimi prieš Granitą, tai džiaugsmas dar didesnis, - aiškino FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas. - Bet per daug negalvojame apie tai kas buvo, nes jau penktadienį žaisime taurės rungtynes prieš Stickers, po to laukia išvyka pas Navigatorius."

Pirmasis kėlinys priklausė Spartakui, jie kontroliavo situaciją ir logiškai pelnė du įvarčius. Po kelių savaičių pertraukos pratrūko ir pernykštis šios komandos snaiperis Tomas Bielickas.

Pirmo kėlinio pabaigoje iš aikštės buvo pašalintas Granito žaidėjas Sergejus Makrovas ir atrodė, kad šeimininkams jau niekas nesutrukdys. Visgi lengva nebuvo.

"Teisėjavimo komentuoti nenoriu, nes tai visiems nusibodusi tema. Įkainiai keliami, o teisėjavimo lygis atvirkštinis", - piktinosi Granito žaidėjas Jevgenijus Rybakovas.

Tačiau jo teigimu, likusi mažumoje Granito komanda susitelkė ir antrame kėlinyje netgi atrodė geriau už šeimininkus.

Su šiuo teiginiu sutiko ir nugalėtojų kapitonas: "S.Makrovo raudona kortelė netgi pakišo mums koją. Granitas ėmė žaisti agresyviau, daugiau atakavo ir neketino pasiduoti. Mes turėjome ilgą suolą, norėjome jį išnaudoti ir leidome žaisti visus. Tai kažkiek išbalansavo žaidimą."

Nors Granitas stengėsi kaip galėjo, Spartakas solidaus pranašumo neiššvaistė ir nugalėjo 4:2. Pirmoji pergalė leido jiems atsiplėšti nuo turnyro lentelės dugno.

FK Medžiai - Navigatoriai 1:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
36' Vladislav Cacarenko 0:1
59' Renatas Giriūnas 1:1
88' Dmitrijus Kirjackis 1:2

Didžiausia VRFS III lygos žvaigždė Gražvydas Mikulėnas šiame mače dar nežaidė, tačiau ir be jo Navigatoriams pavyko išplėšti sunkią pergalę bei pradėti galvoti apie spurtą lentelės viršaus link ir pernykščių pozicijų atsikovojimą.

Geros rungtynės išėjo Senvagės stadione, galbūt geriausios visame 5 ture. Po abipusių klaidų ir jas lėmusių įvarčių, rungtynių likimas buvo nuspręstas pačioje susitikimo pabaigoje. 88 min. po gero Karolio Eidukonio skerso perdavimo baudos aikštelėje puikiai sužaidė Dmitrijus Kirjackis, vienu lietimu nusprendęs dvikovos baigtį.

Sunki antroji Navigatorių pergalė ir mėginimas kopti aukštyn.

"Sunkiai kol kas tas mūsų garvežiukas juda... Taurėje pralošėme Rotaliui, šiaip ne taip susitvarkėme su Medžiais. Neturėjome Mikulėno ir Bajoriūno, už juos teko dirbti kitiems puolėjams. Kaip juokaujame - šį kartą patirtis "patraukė" komandą", - lengviau atsikvėpė Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Jis taip pat pažymėjo reikšmingą Artūro Karasiovo indėlį komandai mušant abu įvarčius.

Sekmadienis Lietuvoje buvo labai karštas, dar karštesnis ant sintetinės dangos, tad lygiose rungtynėse tokios oro sąlygos sunkė žaidėjų jėgas.

"Tokiame karštyje kojos nejudėjo, nė viena komanda negalėjo bėgti. Todėl ir futbolas nebuvo labai gražus", - teigė Kęstutis.

Praleisti lemtingą įvartį 88 min. visada skaudu. Tą pripažino Medžių vadovas Paulius Glosas: "Labai apmaudus pralaimėjimas. Tikrai buvome verti lygiųjų. Navigatoriai labiau patyrusi komanda, jie išnaudojo savo progas, sužaidė iki galo ir mus nubaudė."

Pasak Pauliaus, Medžiams šį sykį pristigo koncentracijos iki paskutinių minučių ir III lygos rungtynių patirties.

Žinomo fotomenininko Sauliaus Čirbos užfiksuotos rungtynių akimirkos:

Aktas - Nerealas 1:3 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D.Šimėnas.
5' Ignas Vilkelis 0:1
22' Andžejus Romeiko 1:1
45' Vilius Petkevičius 1:2
72' Daniel Sadovski 1:3

Prieš mačą Nerealo atstovai atkreipė dėmesį, kad šiemet Aktas pergales susirinko su žemiau stovinčiomis komandomis ir priėjo išvados, kad kovoti prieš Genius galima. Ir sukovojo pergalingai.

Jau 5 min. Nerealo Ignas Vilkelis galva įsuko kamuolį į vartus, tačiau kėlinio viduryje tuo pačiu atsakė ir Akto legenda Andžejus Romeiko. Geniai pabandė spustelėti, bet dar pirmame kėlinyje Nerealo pranašumą po greitos atakos atstatė Vilius Petkevičius, o po pertraukos gražiu smūgiu iš toli pasižymėjo Danielis Sadovskis - 1:3.

Akto treneris Nerijus Jakučionis po rungtynių sakė, kad viskas tąkart galėjo pasibaigti kitaip: "Viskas ėjosi neblogai. Ir psichologiškai gerai jautėmės ir pats žaidimas rodė, kad galime pakreipti rungtynes sau naudinga linkme. Bet po greitos atakos gavome antrą įvartį. Tuomet pažiūrėjau į laikrodį - iki kėlinio pabaigos buvo likusios 10 sekundžių... Tai pakirto komandą."

Antrame kėlinyje Aktas bandė atsigriebti, tačiau gavo trečią įvartį, kuris įkrito nuo virpsto. Genių strategas pažymėjo, kad šį kartą jiems labai stigo žaisti negalėjusių vidurio saugų Mindaugo Mikulskio ir Mariaus Linkevičiaus.

"Pralošėme aikštės vidurį varžovams, kurie judėjo gerai. Įspūdį paliko jų žaidėjas I.Vilkelis", - pasakojo N.Jakučionis.

Nors dvikova vyko vakare, karšto sekmadienio pasekmės Senvagėje jautėsi ir tuomet. Atrodė, kad atlaikyti tvankumą sėkmingiau gali Nerealo jaunuoliai. Tačiau šios komandos atstovas Vilius Paulauskas tokią teoriją paneigė: "Žinojome, kad esant tokiai temperatūrai laimės tie, kurie daugiau žais su kamuoliu, nes netgi turint keitimų sunku lakstyti iš paskos ir gintis. Visgi žymios kamuolio kontrolės persvaros neturėjo nė viena komanda."

Tolimas D.Sadovskio įvartis tą vakarą buvo lemiamas. Jis įtvirtino Nerealo pranašumą ir palaipsniui palaužė Akto kovingumą.

"Varžovams turbūt trūko sėkmės ir fizinių jėgų", - svarstė V.Paulauskas.

Ave.Ko. - Naujieji Verkiai 5:1 (1:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
4' Andžej Baranovskij (į savo vartus) 1:0
53' Viliam Novicki (iš 11 m) 2:0
57' Aleksandras Korvelis 3:0
65' Erikas Milašauskas 3:1
72' Aleksandr Borovko 4:1
88' Viliam Novicki 5:1

Emocingiausiose šio turo rungtynėse Naujųjų Verkių komanda rungtynes sugebėjo baigti vos aštuoniese. Taip, jie užsidirbo net tris raudonas korteles.

Rungtynės prasidėjo nesusipratimu - Ave.Ko. jau 4 min. įmušė įvartį, nors Naujieji Verkiai apeliavo į garbingo žaidimo principų pažeidimą. Esą kai šeimininkų žaidėjas gulėjo ant vejos ir visi laukė, kol bus išmuštas kamuolys, Ave.Ko. surengė rezultatyvią ataką. Tiesa, per pertrauką atsiprašė varžovų už tai.

O tikros "linksmybės" prasidėjo antro kėlinio pradžioje. Iš pradžių Naujųjų Verkių žaidėjas Jurijus Mežonis po kontakto su varžovu kliudė jo galvą (tyčia, ar ne - žino tik pats) ir buvo pašalintas iš aikštės. O 11 m baudinį realizavo Viliamas Novickis - 2:0.

Po šio epizodo Naujųjų Verkių nuotaika galutinai pašlijo ir žaidėjai prarado savitvardą. Aleksandras Korvelis pelnė trečiąjį šeimininkų įvartį, o netrukus vienas po kito raudonas korteles užsidirbo verkiečiai Edvaras Nuobara ir Valdemaras Voinič. Aikštėje kilo chaosas. Padiskutuoti su arbitru buvo nusprendęs pats Verkių komandos vadovas Ruslanas Sidorovič, tačiau susitvardė ir sugebėjo sutvardyti kitus karštakošius.

"Po šio epizodo dvikovos baigtis tapo aiški. Kai atsilieki 0:3 ir lieki aštuoniese - nėra jokių šansų. Aišku, patys kalti dėl tų įvarčių, kokie jie būtų. Buvo ne mūsų diena", - pripažino Ruslanas.

Na, o Ave.Ko. džiaugėsi. Pergalė yra pergalė, ypač kai ji leidžia pakilti į 4-ąją vietą. Prie Ave.Ko. sėkmės nemažai prisideda ekipos vadovas Viliamas Novickis. Išsigydęs traumą jis solidžiai grįžo į aikštę ir per 2 mačus pelnė 3 įvarčius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

"Visai neblogai", - savo pasirodymą vertino js pats.

Kalbėdamas apie emocijų katilą Nemenčinėje, V.Novickis teigė: "Naujieji Verkiai yra emocinga komanda, negalinti nusiraminti, kai to reikia. Pirmą pašalinimą jie gavo už šiurkštų žaidimą, kitus - už teisėjo įžeidinėjimą ir keiksmažodžius..."

Darbo šį kartą turėjo ir VRFS Drausmės komitetas. V.Voinič ir E.Nuobara sulaukė trejų, J.Mežonis - dvejų rungtynių diskvalifikacijos.

TEC - SŽK Pabradė 2:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
26' Deividas Alekna 1:0
34' Domantas Gegevičius 2:0
68' Laurynas Juknys (į savo vartus) 2:1

Atsigavę po skaudaus Naujųjų Verkių kirčio, TEC'ai greitai sugrįžo į pergalių kelią ir penktą kartą iš eilės SFL istorijoje nugalėjo Pabradės komandą.

"Rungtynės iš pradžių buvo gana ramios, bet maždaug nuo 10 minutės pradėjome jausti, kad atrodome geriau ir varžovai turi problemų gynyboje stabdydami mūsų atakas", - pažymėjo TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Kelių minučių sėkminga TEC atkarpa kėlinio viduryje vėliau pasirodė esanti lemtinga. 26 min. Deividas Alekna "uždarė" Alvino Dūdėno perdavimą iš krašto. 34 min. panašiu stiliumi pasižymėjo ir Domantas Gegevičius.

Šiuos praleistus įvarčius Pabradės treneris Grigorijus Kisel vadino "vaikiškais" ir "apmaudžiais" bei pripažino, kad po to buvo labai sunku atsitiesti.

Visgi atsilikdami 0:2 svečiai sukruto ir padidino savo spaudimą, dažniau atakavo. Tik sukurti "mirtinų" progų jiems nesisekė. Kol antro kėlinio viduryje Pabradei padėti nusprendė Laurynas Juknys, po kampinio netikėtai pasiuntęs kamuolį į savuosius vartus - 2:1.

Pajutę, kad gali išsigelbėti, svečiai atakavo dar ryžtingiau. TEC žaidime buvo šiek tiek įtampos, ką patvirtina ir neišnaudotos progos įtvirtinti persvarą. Pavyzdžiui, Vytautas Žičius nepataikė į tuščius vartus iš kelių metrų.

"Tuomet įtampa dar labiau pakilo, nes ėmė kilti įvairių minčių apie nerašytą futbolo taisyklę. Paskutinėmis minutėmis ir kortelių bereikalingų prisirinkome, bet toji taisyklė nepasitvirtino", - pasakojo D.Stakauskas.

Pabradė pralaimėjo trečią kartą iš eilės. Bet G.Kisel, kaip visuomet, išliko optimistiškas: "Džiugino žaidėjų atsidavimas ir noras, todėl svarbiausia žiūrėti į priekį. Bus dar tų tašų, tikrai bus."

Rotalis - Ozas 1:3 (0:2)
Panerio stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.

Paskutinėse turo rungtynėse užfiksuotas rezultatas, kurį vadinti netikėtu galbūt būtų nekorektiška. Juk lyderis nugalėjo priešpaskutinę vietą užimančią komandą, kuriai tai buvo trečiasis pralaimėjimas.

Reikia pasakyti, kad trečiadienį Rotalis turėjo bene visus pagrindinius savo žaidėjus ir verstis atsarginiais neteko.

Sekmadienį žaidusios komandos turėjo ištverti alinančią kaitrą, o trečiadienio mačo dalyviams teko apsiprasti prie stiprių vėjo gūsių. Vis dėl to, įtakos mačo baigčiai tai neturėjo.

Ozas sužaidė labai užtikrintai ir ramiai. Neturėję keturių pagrindinių sudėties žaidėjų, oranžiniai rungtyniavo paprastai, bet efektyviai - atsitraukė ir žaidė "antru numeriu", labiau susitelkę ir susikaupę.

Toks žaidimas suteikė daug progų kontratakuoti ir išėjimų vienas prieš vieną, tik tos idealios progos buvo švaistomos.

"Įmušėme porą nepaprastų įvarčių. O tų, kuriuos privalėjome įmušti - nesugebėjome realizuoti, - aiškino nugalėtojų vadovas Domantas Savičius. - Pirmavome 2:0, tada varžovai sušvelnino ir buvo nemažai nerimo, šiek tiek "degėme". Bet trečias mūsų įvartis rungtynių pabaigoje viską išsprendė."

Prieš sezoną vos dviejų komandų atstovai regėjo Ozą ant prizininkų pakylos. O įpusėjus pirmam ratui, jie turnyre yra pirmi.

Žinoma, išvadas daryti dar anksti. Juolab Ozas jau dabar susiduria su sudėties problemomis - dėl raktikaulio traumos iš rikiuotės ilgam iškrito pagrindinis saugas Kristijonas Gedgaudas, todėl kitiems tenka didesnis krūvis. Kaip sakoma, viščiukus skaičiuosime rudenį.

Futbolas kitaip:

VI turo anonsas

Šeštasis III lygos turas prasideda šeštadienį Pabradės miesto stadione. O baigsis jau tradiciškai trečiadienį Panerio stadione, kur savo rungtynes vėl sužais Rotalio komanda.

SŽK Pabradė - Ave.Ko.

Šeštadienis, 17.00. Pabradė.

"Taškų tikrai bus", - optimistiškai žada Pabradės treneris Grigorijus Kisel, nors jo ekipa pralaimi tris savaitgalius iš eilės. Tačiau ar bus taškų žaidžiant su puikią formą įgavusia Ave.Ko. - klausimas atviras. Viena, kas gali sutrukdyti svečiams pateisinti favoritų statusą - tai Pabradės stadiono nelygumai.

Praėjusiais metais Ave.Ko. Pabradės aikštės neišbandė. Tiesiog dėl tam tikrų aplinkybių neatvyko ir pasipuošė techniniu pralaimėjimu.

Prognozė. Optimalią sudėtį atsivežusi Ave.Ko. bus dvikovos favoritė. 1:3.

Granitas - Ozas

Sekmadienis, 13.00. Naujoji Vilnia.

Rimčiausias 6 turo reikalas bus sprendžiamas sekmadienį "Vileikoje", kur Ozas dar nėra laimėjęs. Tačiau dabar čia oranžiniai atvyksta būdami III lygos lyderiais. Ir ant tos bangos gali daug pasiekti. "Sunku pasakyti, kokia ta banga bus. Mėgėjų futbole viskas priklauso nuo to, kaip susirenkame. Tai ir bus svarbiausia", - atkreipė dėmesį Domantas Savičius iš Ozo.

Tos bangos baisiai trūks šeimininkams. Jei Granito pralaimėjimas Ukmergėje buvo kiek netikėtas, tai kapituliacija žaidžiant Taurės varžybose su Vova (0:4) privertė nustebti net visko mačiusius. Ar viskas tik dėl Makrovo diskvalifikacijos - parodys sekmadienis.

Prognozė. Granitas tikrai susitelks, kad išvengtų dar vienos gėdos. O Ozas Naująją Vilnią paliks ir vėl nelaimėjęs. 2:2.

Nerealas - TEC

Sekmadienis, 16.00. Fanų stadionas.

Nerealas sugrįžo į pergalių kelią, o dabar sugrįžta į Fanų stadioną, kur jaučiasi lyg žuvys po vandeniu. Šiai komandai jau padės diskvalifikaciją "atbuvęs" Vilius Paulauskas. Tuo metu TEC brangiai kainavo nervinga mačo su Pabrade pabaiga - Domantas Gegevičius sekmadienį bus naudingas nebent savo patarimais.

TEC metraštininai suskaičiavo, kad abi komandos yra susitikusios Taurėje prieš 2208 dienas (2011-ųjų pavasarį). Tada baudiniai lėmė TEC pergalę.

Prognozė. Jei nebus karšta, futbolas turėtų būti greitas, atviras ir rezultatyvus. O laimės Nerealas - 3:1.

FK Medžiai - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 16.45. Senvagės stadionas.

III lygos varžybų patirties stoka sezono pradžioje stipriai atsiliepia FK Medžiams: kol kas trys pralaimėjimai, įvarčius praleidžiant per paskutines rungtynių 10 minučių.

Vis tik šeštame ture Medžių padėtis geresnė nei varžovų. Naujųjų Verkių gretose rungtynes praleidžia praėjusiose rungtynėse aistrų nesuvaldęs trio (Mežonis, Voinič ir Nuobara), o tai yra labai rimta netektis, gal net grėsmė normaliam komandos susirinkimui.

Prognozė. Žaliai balti. 1:0.

Navigatoriai - FKK Spartakas

Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

Navigatorių vedlys K.Maželis sako, kad jų garvežiukas pradeda judėti pirmyn. Sunkiai, girgždėdamas, bet juda. Kiek toli gali nujudėti - atsakys pirmadienis. Varžovas šiam patikrinimui labai adekvatus - Spartakas iš Ukmergės.

Į priekį jau juda ir Spartakas, o po praėjusios pergalės prieš Granitą ukmergiškių gretose vėl juntamas pasitikėjimas savo jėgomis, kuris buvo pradingęs pirmosiomis gegužės savaitėmis.

Prognozė. Slidus reikalas, bet laukime Navigatorių renesanso. 3:0.

Rotalis - Aktas

Trečiadienis, 19.00. Panerio stadionas.

Sezono pradžioje nemažai taškų prisirinkęs Aktas pradeda rungtynių su galingais varžovais seriją. Dabar Rotalis, vėliau - Granitas, Navigatoriai, Spartakas, Ozas...

Sunku pasakyti, kokie vidiniai virusai kamuoja Rotalio komandą. Nes atrodo neįtikėtinai, kai tokia sudėtis per 5 turus surinko 4 taškus. Susižaidimas, kurio trūko pirmuose turuose, jau turėjo atsirasti.

Prognozė. Jei ir toliau linksmintis, tai tik iki galo. 1:2.