III lyga: alinantis karštis, pirmi kartai ir BFA-B etiketė Visos

Birželio mėnesio pabaigoje VRFS III lygos komandoms teko atlaikyti alinantį karštį, kuris žaidžiant dirbtinės dangos aikštėse atima dar daugiau jėgų.

Su tuo kol kas pavyksta susidoroti AFK, kurie laimėjo aštuonis kartus iš eilės. Proveržio savaitę turėjo FC Vova, susigrąžinusi seną-naują trenerį.

Praėjusią savaitę netrūko pirmų kartų: FC Vova pirmą kartą įveikė FK Medžius, AFK – Navigatorius, o pastarieji – A komandą-Margirį.

Šimtaprocentinis AFK rezultatas

Alternatyvus futbolo klubas tęsia įspūdingą savo žygį ir laimėjo jau 8 rungtynes iš tiek pat galimų. AFK'ai per šešias dienas iškovojo dvi pergales skirtingu stiliumi.

Iš pradžių jie LEU stadione 4:0 nukovė autsaiderį Ozą. Rungtynių kontrolės perėmimui labai pasitarnavo jau 2 minutę Augusto Trinkūno pelnytas įvartis. Vėliau du kartus pasižymėjo Edvinas Baniulis, kartą – Tomas Mikalauskas, sukrovę triuškinamą pranašumą. Tiesa, AFK žaidė atsipalaidavę ir nepersistengdami, todėl negalėjo pasidžiaugti savo žaidimo kokybe.

Jokio atsipalaidavimo nebuvo pirmadienio vakaro mūšyje Senvagės stadione prieš Navigatorius.

AFK šioje kovoje triumfavo 1:0. Tai buvo jų pirmoji pergalė prieš Navigatorius per 8 tarpusavio dvikovas ir dar kokia – Arnoldas Kunigėlis pergalingą įvartį įmušė efektingu smūgiu per save.

„Manau, kad lygiosios būtų teisingesnis rezultatas, bet tai futbolas. Varžovai pasiruošę gerai, tegul ir toliau išlaiko tokią motyvaciją ir nusiteikimą“, – linkėjo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

AFK vadovas Darius Navikas sutiko su mintimi, kad tai buvo sunkiausia šio sezono pergalė, o pačios rungtynės – atkaklios ir kibios.

„Nei vieni, nei kiti daug progų nesukūrė, galbūt tam įtakos turėjo ir karštis. Bet manau, kad abi komandos jautė, kad varžovai bet kada gali sukurti progą ar net įvartį, jei tik pamesi koncentraciją, – teigė jis. – Navigatoriai labai stipri komanda, tad labai džiaugiamės šia pergale.“

Komplikuota čempionų savaitė

AFK pirmą kartą įveikė Navigatorius, o pastarieji kiek anksčiau iškovojo pirmąją savo pergalę prieš A komandą-Margirį. Čempionams tai buvo labai įtempta savaitė.

Minėtose rungtynėse Senvagėje Navigai triumfavo 3:2. Antrame kėlinyje pirmaudami 3:1, jie galėjo įmušti dar kartą ir taip uždaryti rungtynes, tačiau netrukus praleido patys, taip garantuodami sau įtemptą mačo pabaigą.

„Kai tik nuaidėjo finalinis teisėjo švilpukas, apėmė palengvėjimas, kad kova baigta ir pergalė mūsų, – prisiminė K. Maželis. – Noriu pasidžiaugti, kad mūsų komanda rimtai nusiteikė kovai, nebuvo tokio pasivaikščiojimo ar nosies nukabinimo kaip mače su VGTU-Vilkais. Šįsyk pradžioje atsilikę 0:1, radome jėgų ir motyvacijos kovoti, nepasiduoti.“

A komandos-Margirio kapitonas Aivydas Ruškys pripažino, jog Navigatoriai žaidė efektyviai ir smagiai konstravo savo atakas bei realizavo progas. Kita Margirio ekipos problema – labai žemiška ir logiška. Komandos viduje atsirado daugiau tuoktuvių, fiksuojama daugiau šeimos pagausėjimo atvejų, o tai atsiliepia kokybiškam susirinkimui į rungtynes. Bet Aivydas pažadėjo, kad kaip apdaužytas Rockis Balboa, Margiris dar sugrįš.

Sugrįžo praeitą sekmadienį Trakuose, bet tikrai ne pačios geriausios sportinės formos ir tik titaniškų pastangų dėka 3:2 palaužė VJFK Trakų komandą.

Senojoje sostinėje Margiris žaidė be keitimų, turėjo vytis varžovus, bet sugebėjo triumfuoti 3:2, o pergalingą įvartį įmušė ne bet kas, o Tomas Mikuckis.

„Mums šiemet prieš bet kurį varžovą ir bet kurioje aikštėje sekasi sunkiai. Vėl buvo prastas susirinkimas, be to – žiauriai karšta. Bet parodėme charakterį, o T. Mikuckis parodė savo klasę. Išplėšėme tris taškus, išsimaudėme ežere, paskanavome kibinų. Išvyka sunki, bet užskaitome, – komentavo A. Ruškys. – Galbūt jau nusibodusi tema, bet T. Mikuckis eilinį kartą pademonstravo, kad eilinį kartą yra mūsų komandos MVP.“

O dabar – trumpas istorinis rakursas. 2020 metų rugsėjį Margiris irgi turėjo sunkią viešnagę Trakuose. Tąkart tenkinosi lygiosiomis 1:1, o tašką išplėšė tik pačioje susitikimo pabaigoje, kai A. Ruškio uždirbtą 11 m baudinį realizavo... T. Mikuckis.

„Mikuckis yra Trakų siaubas, todėl turbūt šią vasarą jam geriau nevažiuoti ten, nes gali prispjaudyti į sultinį“, – nerimavo Margirio kapitonas.

Sėkmingas FC Vovos virsmas

6 ture patirtas pralaimėjimas Versmės komandai (3:4) žymėjo trumpo FC Vovos trenerio Irvingo Gabrielio Lopezo etapo šiose pareigose pabaigą. Prieš sezoną Vovos vairą perėmęs legionierius žadėjo atraktyvų futbolą ir kovą dėl aukštų vietų, tačiau vovinių žaidimo mechanizmas neveikė taip, kaip jie tikėjosi.

Tuomet prie komandos vairo vėl stojo ilgametis šios komandos vadovas Ignas Rudzevičius. Ir rezultatai pagerėjo akimirksniu.

Iš pradžių teigiamo impulso apimti Vovos futbolininkai 5:2 nugalėjo TEC komandą, nors po pirmo kėlinio nuo varžovų atsiliko 1:2. Prie šios pergalės hat-tricku prisidėjo Ronaldas Obamas.

Pirmoje mačo dalyje TEC'ai buvo gerokai aktyvesni ir sėkmingai mėtė kamuolius varžovams už nugarų, į laisvą plotą. Bet kaip sakė TEC atstovas Darius Baltiejus, klaida po pirmo kėlinio buvo pagalvoti, kad rungtynės jau laimėtos. Antroje mačo dalyje Vova pasiūlė aktyvų presingą, iš kurio TEC'ai taip ir nesugebėjo išeiti. Ėmė trukti jėgų, todėl pasipylė klaidos ir voviniai perlaužė rungtynes.

„Tai buvo rungtynės iš dviejų skirtingų dalių. Pirmoje TEC atrodė solidžiai, buvo perėmę kontrolę, bet antroje jie buvo užspausti ir visiškai pelnytai nugalėti. Mūsų vidurio saugų rokiruotės pasiteisino šimtu procentų, – pažymėjo I. Rudzevičius. – Turiu keletą idėjų, kaip esamą kolektyvą užsukti į dar pozityvesnę pusę, tą ir mėginsiu padaryti.“

Kita FC Vovos pergalė buvo pasiekta prieš gerokai solidesnį varžovą – Medžiai įveikti 3:2. Drausmė buvo tas faktorius, kuris padėjo jiems pirmą kartą nugalėti Medžius.

„Grįždamas į komandą išsikėliau tikslą įvesti daugiau disciplinos ir įtikinti žaidėjus, kad jie nė velnio nėra prastesni už oponentus“, – tvirtino I. Rudzevičius.

Visi įvarčiai Senvagės stadione sukrito antrame kėlinyje. Likus žaisti 15 minučių Medžiai buvo priekyje 2:1, bet Ernesto Usifo ir Philipo Junioro Mosongo įvarčiai suteikė progą Vovai švęsti svarbią pergalę ir kilti į 8-ą poziciją.

„Džiugu, kad jau antrose rungtynėse iš eilės atsilikdami 1:2 sugebame sugrįžti ir laimėti mačą. Tikiuosi, žaidėjų užsivedimas ir noras laimėti nedings ir toliau žaisime tokį patį futbolą“, – sakė FC Vovos treneris.

Ilgai laukta TEC pergalė

TEC komanda devintame ture iškovojo antrą savo pergalę, o tą pasiekė po nesėkmingos 4 rungtynių atkarpos, per kurią surinko tik 1 tašką.

Sekmadieninėje kaitroje ant Pilaitės stadiono dangos TEC permainingoje kovoje 3:2 pranoko FK Teros ekipą.

Prieš pat rungtynes atkrito du svarbūs TEC komandos nariai, situaciją taip pat sunkino karštis, kėlęs nuovargį. Bet pradžia susitikimo šeimininkams buvo puiki – jau po pusvalandžio jie buvo priekyje 2:0 ir kontroliavo padėtį.

„Visa tai dėka mūsų jaunimo, kuris ir vėl bėgo lėkė nesustabdomas. Pavyko rengti atakas, bet nepavyko išvengti daug grubių klaidų, nors už jas Tera mūsų nenubaudė“, – sakė Darius Baltiejus iš TEC komandos.

O tada savotiškas ankstesnio mačo su FC Vova deja vu – pirmaudama po pirmo kėlinio, komanda nusprendė, kad darbas atliktas, rungtynės laimėtos, todėl galima mėgautis šaltais gėrimais ant suoliuko.  O čia dar Artūro Buboko įvartis, padidinęs persvarą iki 3:0, visai užliūliavo TEC'us.

„Praradome aikštės vidurio kontrolę, leidome Terai kraštais rengti vis daugiau ir daugiau atakų, su pavojingais skersais perdavimais į baudos aikštelę. Išnaudojome daug jėgų ir leidome Terai įmušti du kartus, – kritinį epizodą prisiminė D. Baltiejus. – Paskutinėmis minutėmis visgi pavyko atlaikyti Teros spaudimą ir taip laimėti rungtynes 3:2.“

BFA dublerių etiketė

Kad Trakuose yra ir bus visiems sunku, įsitikino ne tik A komanda-Margiris, bet ir BFA jaunimas. Jie 8 ture čia vietos VJFK ekipą įveikė tik po atkaklios kovos 2:1.

„Trakai – puikus varžovas. Tai darbšti komanda, kuri kovoja ir stengiasi iš visų jėgų. Po taurės rungtynių mums prilipdė etiketę, kad III lygoje turėtume visus triuškinti. Bet aš dar kartą pasikartosiu, kad mūsų tikslas yra žaidybinė praktika su vyrais ir tam tikrų užduočių išpildymas rungtynių metu“, – pabrėžė BFA-B treneris Artūras Švaikevičius.

Jis patikino, kad iš BFA dublerių dar sulauksime pačių įvairiausių rezultatų, nes rungtynėms jie ruošis ne žiūrėdami į būsimo varžovo profilį, o spręsdami savo klausimus.

Apžvalgininko hipotezę, neva sunkias rungtynes Trakuose galėjo nulemti nepažintas stadionas ir aikštės dangų skirtumas, treneris greitai paneigė.

„Nemanau, kad tai gali turėti įtakos. Žaisti ant natūralios žolės turi būti dar didesnis malonumas ir didesnė motyvacija“, – tvirtino A. Švaikevičius.

Dvi pergales savo stadione iškovojo Širvintos/VGTU-Vilkai. Pirmame mače jie 9:2 susitvarkė su FK Tera. Įdomu, kad svečiai pirmieji įmušė ir pirmavo. Bet labai greitai dvikovos svarstyklės pakrypo į priešingą pusę, nes, kaip sakė VGTU-Vilkų vartininkas Tomas Janovskis, tiesiog susitiko skirtingo pajėgumo komandos.

Kitame mače VGTU-Vilkai 4:3 įveikė Elektrėnų Versme. Šį sykį viskas vyko pagal scenarijų, kai šeimininkai įmuša įvartį, o svečiai lygina rezultatą ir taip – tris kartus. Bet Širvintoms pergalę išlupo Beno Lučiūno įvartis paskutinę minutę.

Kiek anksčiau Versmė Vilniuje 4:1 įrodė savo pranašumą prieš Aktą. Abiem komandoms sunkiai sekėsi su sudėties komplektacija, bet labiau konkurencingą komandą tąkart subūrė Elektrėnai. Tuo metu Akto gretose į startą ir vėl stojo ne vienas garbaus amžiaus žaidėjas, paprastai judantis tik veteranų turnyruose.

Nors lygoje puikiai atrodo AFK, būtina atkreipti dėmesį į Granitą, kurie taip pat laimėjo viską, tačiau kol kas dėl intensyvaus tvarkaraščio sezono pradžioje sužaidė tik 5 (pergalingas) rungtynes.

Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas akcentavo, kad šiuo metu pastovaus ir nuoseklaus rungtynių ritmo jiems ir trūksta, nes praleidus vieną savaitgalį, kitame iš karto pasijunta sunkesnis komandos judėjimas aikštėje. Tas buvo matyti pergalingose 8 turo rungtynėse su Medžiais (3:1).

Lygoje antrą vietą kol kas užima FKS Ukmergė, kuri praėjusį savaitgalį nežaidė, o prieš tai namie 2:0 pranoko kibujį Geležinį Vilką, o šį laimėjimą pavadino „darbine komandine pergale“.

Savo ruožtu Geležinis Vilkas po ilgos pertraukos vėl iškovojo tašką: kariškiai savo stadione 2:2 sužaidė su Aktu. Įdomu, kad abi komandos tokiu būdu nutraukė savąsias penkių pralaimėjimų serijas.

Beje, kariškiai buvo arti pirmosios pergalės, tačiau praleido išlyginamąjį įvartį paskutinę rungtynių minutę.

„Kariškių komanda pirmavo 2 kartus, bet kėlinių pabaigose praleidome apmaudžius įvarčius ir praradome 2 taškus. Sėkmė aiškiai mūsų nelydi, bet sėkmę reikia užsitarnauti. Kažkur nedadirbame, nedabėgame, patingime ar trūksta fizinio pasirengimo, tai toks ir rezultatas“, – konstatavo Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas.

10 turo rungtynės (liepos 3-4 d.)

BFA-B – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 14:00, BFA arena.

Tropinių kaitrų pabaiga žadama šeštadienį, tad sekmadienį komandoms nusimato šansas pažaisti gaivesniu oru ir gal net gauti lietučio. BFA dublerių treneris tikina, kad konkretiems varžovams specialaus pasiruošimo neplanuos ir toliau laikysis savo tikslo adaptuoti jaunimą į suaugusiųjų futbolą. O kovose su tokia komanda kaip Navigatoriai tas procesas turėtų vykti sparčiau.

Prognozė: kovingos lygiosios 2:2.

VJFK Trakai – FK Ozas. Sekmadienis, 17:00, Trakų naujas stadionas.

Trakai pastaruosiuose mačuose namie kando Margiriui ir BFA-B, o dabar juos tenkins tik pergalė. Ozo komandos laukia turininga ekskursija, bet sekmadienį tikėtis teigiamo rezultato jiems sunkiai realu.

Prognozė: šeimininkų pergalė 5:2.

A komanda-Margiris – AFK. Sekmadienis, 17:15, Pilaitės stadionas.

Per 9 turus – 3 pralaimėjimai ir vidutiniškai 2 praleidžiami įvarčiai rungtynėse. Tokia yra čempionų komandos statistika šiemet. Esminė jų problema kol kas – optimalaus susirinkimo stoka. Jei jos nepavyktų išspręsti sekmadienį, AFK gali susimedžioti 9 pergalę.

Prognozė: Mikuckis, tikėtina, mobilizuos komanda ir pamatysime čempionų sugrįžimą. 2:1.

Elektrėnų Versmė – FK Medžiai. Sekmadienis, 18:00, Kaišiadorių stadionas.

Medžiai yra laimėję tris paskutines tarpusavio akistatas III lygoje, bet sunku juos vadinti sekmadienio mačo favoritais. Mat jie pralaimėju du pastaruosius turus ir abiejuose mačuose praleido po 3 įvarčius. Toks atvejis gera gynyba pasižymintiems žaliai baltiems paskutinį kartą buvo nutikęs 2020 m. sezone.

Prognozė: lygiosios 2:2.

FC Vova – FK Aktas. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

Paskutiniame ture Aktas paskutinę minutę ištraukė tašką Kariškių stadione. Tui suteikė pozityvo, bet sekmadienį visi koziriai bus ant bangos esančios Vovos komandos rankose.

Prognozė: trečia FC Vovos pergalė iš eilės. 4:2.

Geležinis Vilkas – TEC. Sekmadienis, 18:30, Kariškių stadionas.

Minutės kariškiams pritrūko iki pergalės mače su Aktu, bet pirmą laimėjimą galima sumedžioti jau artimiausią sekmadienį. Juolab atvyksta komanda su prasčiausia gynyba – TEC per rungtynes vidutiniškai praleidžia po 4,66 įvarčio.

Prognozė: pirmoji kariškių pergalė – 3:1.

Granitas – Širvintos/VGTU-Vilkai. Pirmadienis, 19:30, Naujosios Vilnios stadionas.

Išpuolantys laisvi savaitgaliai išderina Granito žaidimo mechanizmą, o nuo paskutinių jų rungtynių III lygoje iki akistatos su Vilkais bus praėję net 15 dienų. Galima numanyti, kad Granitui pirmadienį prireiks laiko įsivažiuoti, o tai suteiks šansų Širvintų komandai.

Prognozė: darbinė Granito pergalė 3:2.