III lyga: liūdnas VGTU-Vilkų ruduo ir įvartis iš aikštės vidurio Visos

VRFS III lygoje sezonas sulig rugsėju pasiekė stadiją, kai komandos skils į dvi grupes ir toliau pratęs kovą dėl 1-8 ir 9-15 vietų.

Pirmojo aštuoneto sudėtis jau beveik aiški. Netikėta, kad jame neturėsime Širvintų VGTU-Vilkų komandos ir, greičiausiai, praėjusių dviejų sezonų čempionų A komandos-Margirio.

Margiris dar gali įšokti į aštuonetą, tačiau tam reikia stebuklo – sekmadienį įveikti Vovą ir laimėti dvejas atidėtas ir neaišku kada įvyksiančias rungtynes su Versme ir BFA-B. Šansai, žinoma, tik teoriniai.

FK Granitas – FK Navigatoriai 3:2 (1:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
35' Tauras Stalilionis (į savo vartus) 1:0
66' Kęstutis Maželis (į savo vartus) 2:0
80' Paulius Sakalis 2:1
84' Marius Linkevičius 2:2
85' Žygimantas Kirsis 3:2

Džiugu, kad kartu su VRFS operatoriais nusprendėme įamžinti būtent šias rungtynes. Du įvarčiai į savuosius vartus ir lemiamas įvartis tiesiai iš aikštės centro – tiesiog kosmosas.

Kaip buvo skelbta praėjusios savaitės apžvalgoje, Navigatoriai pastaruosius tris sezonus labai sėkmingai tvarkėsi su Granitu: iš šešerių tarpusavio dvikovų laimėjo 4 ir dar 2 baigė lygiosiomis. Navigai buvo arti sėkmingos baigties ir šiame mače, tačiau jiems stichiškai nesisekė. Jie net po dviejų įvarčių į savuosius vartus sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą – po kampinio galva įmušus Mariui Linkevičiui pakvipo lygiosiomis (2:2).

O tada netikėtas Žygimanto Kirsio sprendimas mušti į vartus tiesioginiu pradiniu smūgiu iš aikštės centro (taisyklės to nedraudžia). Navigatorių vartininkas nesitikėjo to, ir įsileido apmaudų parašiutą.

Ką čia ir bepasakysi po tokių rungtynių, bet Navigatorių kapitonas Kęstutis Maželis pajuokavo, kad komanda prieš rungtynes nespėjo į šalia esančią bažnyčią užeiti, todėl taip ir nepasisekė.

„Bent jau kovą varžovams gerą davėme. Susirinkusiems žiūrovams turėjo patikti ir gal net nervukus kažkiek patampyti“, – pragmatiškai situaciją įvertino jis.

AFK – FK Tera 3:2 (1:2)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
16' Paulius Obolevičius 1:0
40' Oleksijus Mazurenko 1:1
45' Oleksijus Mazurenko 1:2
79' Osvaldas Čipkus 2:2
85' Paulius Obolevičius 3:2

Šį sezoną AFK iškovojo 12 pergalių, bet pastaroji buvo turbūt pati negražiausia, pareikalavusi daug pastangų ir nemažai sėkmės.

Po pralaimėjimo Elektrėnams (2:3) AFK'ai išvadų nepasidarė ir praėjusių rungtynių problemas perkėlė į šį turą. Nepaisant ankstyvo Pauliaus Obolevičiaus įvarčio, Tera sugebėjo perimti mačo kontrolę į savo rankas.

39 min. raudoną kortelę prieš save išvydo Mindaugas Ragauskas, o Tera netrukus atsakė dviem Oleksijaus Mazurenko įvarčiais – 1:2.

„Pirmas kėlinys priklausė mums – AFK negalėjo išeiti iš savo aikštės pusės. Dominavome prieš juos“, – tikino Teros atstovas Liudvikas Velička.

Antras kėlinys prasidėjo dar keliomis Teros progomis, o tada jau šeimininkai suprato, kad pergalė savaime neateis ir supykę patys ant savęs, ėmėsi darbo.

Osvaldas Čipkus 79 min. sugebėjo išlyginti rezultatą, bet netrukus antrą geltoną kortelę gavo Agnius Panka ir AFK liko devyniese. Ir vis tiek sugebėjo išplėšti pergalę!

Vasaros lango metu AFK papildęs Paulius Obolevičius pelnė jau trečią įvartį naujoje komandoje, 85 min. puikiu smūgiu išvalydamas voratinklius – 3:2. Ilgai skendę šiame mače lygos lyderiai sugebėjo išlipti sausi su sveikais trimis taškais.

„Kai įmuša tokius įvarčius – vadinasi, nusipelno pergalės ir nieko čia nepadarysi. AFK tikrai verti kovoti dėl titulo, – sakė L. Velička. – Mes turėjome laimėti šias rungtynes, bet praleidome įvarčius iš fantastikos srities. Gaila. Nieko, kada nors vėl susirinksime ir įveiksime juos.“

„Kad nuo pirmų minučių nežaidėme gerai – sutinku. Bet kad Tera buvo verta pergalės – nenorėčiau sutikti, – replikavo AFK vadovas Darius Navikas. – Jie pralaimėjo ilgiau nei kėlinį turėdami vieno žaidėjo, o paskutines 10 minučių – dviejų žaidėjų kiekybinį pranašumą ir kaip tik tuomet prasileido įvartį.“

„Sakyčiau taip: mes neįrodėme, kad esame tiek stipresni, kiek rodo turnyro lentelė, bet nusipelnėme laimėti, nes susikūrėme nemažai progų netgi likę mažumoje“,– reziumavo AFK vadovas.

Geležinis Vilkas – VJFK Trakai 1:2 (0:0)
Kariškių stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
58' Rimvydas Peslekas 1:0
70' Nedas Zagurskas (iš 11 m) 1:1
71' Artur Tyševič 1:2

„Galime kaltinti tik patys save, nes pirmame kėlinyje neišnaudojome daug progų, o antrame sužaidėme labai prastą atkarpą. Tokio rezultato mes nenusipelnėme“, – konstatavo Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas.

Kariškiai po dviejų pergalių prieš VGTU-Vilkus ir A komandą-Margirį buvo rimtai užsivedę ir taikėsi į pirmą dešimtuką. Trakai priešingai – buvo patyrę dvi skaudžias nesėkmes ir tą 10-ą poziciją gynė nuo varžovų.

Mačo šeimininkai pirmame kėlinyje turėjo keletą galimybių atidaryti savo įvarčių sąskaitą, bet po pirmųjų 45 minučių rezultatas vis dar buvo 0:0. Rimvydas Pesliakas 58 min. pramušė Trakų gynybą, tačiau vėliau svečiai kirto atgal.

70 min. Nedas Zagurskas realizavo 11 m baudinį, o po minutės asistavo įvartį pelniusiam Arturui Tyševič ir Trakai persvėrė rezultatą bei išsaugojo pranašumą iki pabaigos.

„Pralaimėjome dėl prastos 3 minučių atkarpos, per kurią darėme tiek daug vaikiškų klaidų, kurias sunku suprasti. Bet toks tas futbolas – klaidų žaidimas, kurį laimi daugiau įmušusi komanda“, – samprotavo Geležinio Vilko treneris.

Reikia pažymėti, kad ir Trakai antrame kėlinyje ne iš dangaus kritusias dovanas rinkosi – jie padidino apsukas ir žaidimo tempą. Tą leido daryti pagaliau susirinkusi sudėtis (5 keitimai).

„Nors susirinkome neprastai, netgi ši sudėtis turėjo stipriai padirbėti su greita ir mobilia varžovų komanda, – teigė nugalėtojų treneris Vidmantas Zagurskas. – Tik didelių pastangų dėka antro kėlinio viduryje pavyko prispausti varžovus prie jų vartų ir realizuoti savas progas.“

Geležinis Vilkas atsilikdamas 1:2 susitikimo pabaigoje turėjo šansų išsigelbėti – vėl pavedė prastoka realizacija.

„Apmaudu, nes pagal rungtynių eigą nenusipelnėme pralaimėti. Bet teisintis jau nėra ko, tiesiog gavome dar vieną skaudžią pamoką, po kurios liūdėti neverta, o reikia gerinti daug dalykų savo žaidime ir ruoštis kitoms kovoms“, – savo komentarą užbaigė Š. Beivydas.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Medžiai 3:4 (0:2)
Širvintų stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
6' Ignas Kunickas 0:1
45' Renatas Giriūnas 0:2
48' Justinas Baltrimavičius 0:3
62' Erikas Milašauskas 1:3
75' Ignas Makarauskas 2:3
81' Simonas Vasiljevas 3:3
90' Ignas Kunickas 3:4

Viena pajėgiausių praėjusių sezonų III lygos komandų Širvintos/VGTU-Vilkai šiemet dėl medalių nekovos, nes liks už Top-8 ribos.

Lyginant su praėjusiu sezonu Vilkai „ant popieriaus“ atrodė susilpnėję, tačiau vis tiek laikyti tarp pretendentų į medalius. Deja, į gilią duobę širvintiškiai krito vasaros metu. Pirmą sezono dalį jie baigė 5 pralaimėjimais paeiliui, 4 iš jų susirinkti po pertraukos.

„Manau, kad vasaros atostogų metu mes padarėme per ilgą pauzę ir grįžome į aikštę be jokio pasiruošimo, be treniruočių. Tas pasijautė dar VRFS taurės ketvirtfinalyje su Geležiniu Vilku. Be to, jaunimui tapo sunku susiderinti savo veiklas ir darbus su mūsų tvarkaraščiu – komandos sudėtis skyrėsi nuo tos, kuri žaidė sezono pradžioje. Trūko ir sėkmės. Bet galime kaltinti tik patys save“, – pagrindines problemas nurodė VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas.

Nors ir kaip nesisekė, VGTU-Vilkai nesubyrėjo ir nepalūžo. Tą parodė pirmadienio rungtynės namie su FK Medžiais. Vilkams tada dar ruseno šansas kovoti dėl aštuntuko.

Tačiau pirmoji mačo dalis šeimininkams buvo košmariška. Puikiai jų klaidas išnaudoję vilniečiai jau 48 min. pirmavo 3:0. O tada atėjo metas comebackui. Trys įvarčiai per dvidešimties minučių atkarpą ir 81 min. rezultatas tapo 3:3. Lygiosios nebuvo svajonių rezultatas nė vienai komandai. Ir lemiamu metu VGTU-Vilkai dar kartą klydo, o Ignas Kunickas epizode sužaidė iki galo ir paskutinę minutę išplėšė Medžiams pergalę. Trečiąją iš eilės.

„Šios rungtynės parodė, kad komanda nesugriuvo, parodė kovingumą. Atsilošti nuo 0:3 iki 3:3 reikia tvirto charakterio. Buvome nusiteikę laimėti, bet prasileidome nevykusį įvartį. Manau, kad buvome verti vietos Top-8, bet patys pridarėme klaidų pasiruošimo procese, kartais trūko ir atsakingumo, be to, po techninio pralaimėjimo VRFS taurėje vienu metu šiek tiek krito motyvacija, bet tikrai nebuvome demotyvuoti“, – pasakojo H. Kerušauskas.

Rudenį VGTU-Vilkų laukia neįprasta patirtis: kova dėl 9-15 vietų III lygoje. Komandos vadovas sako, kad motyvacijos užbaigti sezoną žaidėjams tikrai pakaks, nors ir teks kovoti tik dėl 9 vietos. Kartu vyks ir laipsniškas pasirengimas artėjančiam salės futbolo sezonui – Širvintos šiemet ruošiasi debiutui Lietuvos futsal A lygoje.

FK Aktas – FKS Ukmergė 2:5 (0:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
25' Giedrius Vaivada 0:1
25' Žydrūnas Germanas 0:2
28' Giedrius Vaivada 0:3
53' Giedrius Vaivada 0:4
60' Joris Pikturna 1:4
80' Andžejus Romeiko 2:4
89' Egidijus Grinis 2:5

Šiose rungtynėse – viskas pagal planą. Netgi apžvalgininkas praėjusios savaitės apžvalgoje išbūrė būsimą Ukmergės komandos trijų įvarčių pranašumą.

Tai antroji iš eilės Ukmergės komandos pergalė, sustiprinusi šansus rezervuoti sau vietą pirmame aštuonete. Pergalė buvo užtikrinta, nes dar pirmame kėlinyje svečiai išsiveržė į priekį 3:0.

„Jie yra bėganti jauna komanda. Bėganti be proto. Mums, lėtesniems ir vyresniems, buvo sunku juos gaudyti“, – sakė Akto komandos atstovas Marijus Rimas.

Greitais išpuoliais pirmame kėlinyje ukmergiškiai ir sumušė savo tris įvarčius. Po pertraukos Aktas demonstravo gyvybės ženklus, tačiau Ukmergės greiti išpuoliai skersai išilgai raižė jų gynybą ir neleido užgimti intrigai.

Artimiausios rungtynės (rugpjūčio 31 – rugsėjo 4 d.)

FK Medžiai – FKS Ukmergė. Trečiadienis, 20:15, Senvagės stadionas.

Didesnė nei 95 proc. tikimybė, kad abi komandos pratęs kovą dėl medalių Top-8 grupėje. Abi turi po 21 tašką ir sieks pasigerinti pozicijas prieš lemiamą sprintą. Tiek Medžiai, tiek Ukmergė pastaruoju metu turėjo geras atkarpas. Ir ta keista tendencija, kai keturi paskutiniai tarpusavio mačai baigdavosi lygiosiomis 1:1, turėtų baigtis.

Prognozė: rezultatyvi kova su dramatiška Medžių pergale 3:2.

FK Tera – FK Navigatoriai. Penktadienis, 18:30, Nemenčinės stadionas.

Šis mačas atsakys į du klausimus. Ar gali Tera sužaisti dvejas solidžias rungtynes iš eilės ir ar Navigatoriai atsities po keisto pralaimėjimo Naujojoje Vilnioje. Navigai nuo birželio negali laimėti dviejų mačų iš eilės ir pastaruoju metu kas antrame patiria pralaimėjimą. Kiekvienas toks kluptelėjimas vis labiau tolina juos nuo podiumo.

Prognozė: daug įvarčių ir mažai gynybos – 2:4.

Elektrėnų Versmė – FK Granitas. Sekmadienis, 15:00, Kaišiadorių stadionas.

Centriniame turo mače statymai dideli. Laimėjusi Versmė įsitraukti į kovą dėl antrosios vietos ir, galbūt, titulo lenktynes, bei AFK atstovų veidus papuoštų plačiomis šypsenomis. Granitas pergalės atveju toliau bėgtų paskui AFK, o Elektrėnus paliktų kovoti dėl bronzos. Lygiųjų atveju daugiausiai laimėtų tie patys AFK.

Pastaruosius du sezonus Granitas nė karto nepralaimėjo Versmės komandai, o pernai Kaišiadoryse dominavo prieš varžovus laimėdami 4:2.

Prognozė: Granitas pasiims vieną svarbiausių pergalių – 1:3.

VJFK Trakai – FK Tera. Sekmadienis, 17:00, Trakų naujas stadionas.

Futbolo nebus per daug – pasakė Tera, nusprendusi sužaisti dvejas rungtynes per tris dienas. O kodėl gi ne? Jei liks jėgų po kovos su Navigais, mačas žada būti atkaklus, nes pernai abi tarpusavio dvikovos buvo atraktyvios, abi Trakai laimėjo 4:3.

Prognozė: dar viena Trakų pergalė 4:3.

FK Aktas – FK TEC. Sekmadienis, 17:15, Pilaitės stadionas.

Po 4 taškus turinčios komandos tarpusavio ginče aiškinsis, kuri po pirmosios sezono dalies neliks paskutinė. Abi komandos koja kojon žengia ir kitoje kategorijoje – turi po 5 pralaimėjimus iš eilės. TEC per rungtynes praleidžia vidutiniškai vienu įvarčiu daugiau (5,41 prieš 4,50), tad šioje kategorijoje šansas atsiranda Aktui.

Prognozė: draugiškos ir rezultatyvios lygiosios 3:3.

FC Vova – A komanda-Margiris. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

Net geriausiais laikais Margiris turėdavo daug vargo su Vova. Dabar, prastesniais laikais, čempionus muša visi iš eilės. Privalo mušti ir Vova, taip galutinai užsitikrindama sau vietą aštuonete. Net nesureikšminant fakto, kad vovinių gynyba pastaruoju metu labai dosni varžovams (11 praleistų per 3 mačus).

Prognozė: Vova pasiims didelės vertės pergalę – 2:1.

Geležinis Vilkas – BFA-B. Sekmadienis, 18:30, Kariškių stadionas.

Kariškių treneris Šarūnas Beivydas mėgsta kartoti, kad jų komanda kiekvienose rungtynėse pasisemia naujos patirties ir pamokų. Galima neabejoti, kad BFA dubleriai sekmadienį jiems praves ne vieną vertingą pamoką ir išvažiuos su trimis taškais.

Prognozė: šeimininkai priešinsis valandą – 1:4.