III lyga: pergalingas įvartis paskutinėje atakoje ir išsigryninęs favoritų trejetas Visos

VRFS III lygoje po paskutinio turo kovų galutinai išryškėjo trys komandos, kurios paskutinėmis sezono savaitėmis išsiaiškins pirmų trijų vietų likimą. Dabartinė situacija rodo, kad kova dėl titulo vyks tarp AFK, Granito ir Baltijos futbolo akademijos dublerių.

Deja, tenka konstatuoti ir neigiamą varžybų pusę – į sezono pabaigą vis daugėja komandų nesusirinkimo ir techninių pralaimėjimų atvejų. Praėjusį penktadienį Elektrėnų Versmė nesusirinko į rungtynes Vilniuje prieš Granitą. Versmei gresia (galimai) techninis pralaimėjimas, bet šį klausimą dar turės nagrinėti VRFS drausmės komitetas.

B divizione sausą 0:3 sau įsirašė A komanda-Margiris, kurie nesurinko žaidėjų į rungtynes prieš Aktą. Praėjusių dviejų sezono čempionų komandoje netgi svarstytas klausimas apie galimą pasitraukimą iš pirmenybių, tačiau kol kas, panašu, toks dramatiškas sprendimas nebus priimtas. Tikimės, kad Margiris sugebės pabaigti šį komplikuotą sezoną.

FK Medžiai – BFA-B 1:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
7' Tadas Švaikevičius 0:1
55' Rimvydas Strazdas 1:1
67' Nikita Ambrusevič 1:2

Į VRFS filmuotojų akiratį papuolęs susitikimas buvo vertas to. Lygi ir atkakli kova, pasibaigusi sunkia BFA jaunuolių pergale. Medžiai žaidė patrauklų futbolą, surengė kelias gražias ilgų kombinacijų atakas, niekuo nenusileido varžovams, tačiau patys sau kasė duobę dėl apmaudžių klaidų. Pirmas įvartis krito dėl vartininko ir gynėjo nesusikalbėjimo, antras – po atsikirtimo aikštės viduryje ir ginamųjų neišsirinkimo BFA kontratakos metu.

„Blogai. Padarėme per daug klaidų. Tai nebuvo pagrindinė BFA-B sudėtis, daug jaunimo ir su tokia komanda turėjome sužaisti sėkmingiau. Mažiausiai tašką pasiimti, – apgailestavo Medžių treneris Paulius Glosas. – Mums trūko pagrindinių žaidėjų – Justino Baltrimavičiaus ir dar kelių. Su optimalia sudėtimi galėjome „imti“ varžovus. Todėl labai gaila.“

BFA-B trenerio Artūro Švaikevičiaus pozicijos ši sunki pergalė nepaveikė niekaip. Kaip ir nepaveikė prieš tai sunkiai pelnytas taškas prieš Elektrėnus (1:1).

„Galiu tik vėl pasikartoti: mes sprendžiame savo uždavinius ir nežiūrime tik į rezultatą. Mums svarbus taktikos išpildymas, iškeltų užduočių vykdymas. Jeigu tai atliekame ir dar pasiekiame teigiamą rezultatą – puiku“, – sakė A. Švaikevičius.

Šiuo pralaimėjimu nutrūko FK Medžių komandos sėkminga rudeniška atkarpa, kai jie per 5 mačų atkarpą buvo surinkę 13 taškų.

Kartu su šiuo pralaimėjimu P. Glosas atsisakė ir prizinių vietų ambicijų: „Per vėlai pagavome ritmą ir pradėjome rinkti taškus. Dabar jau nepavysime lyderių. Todėl koncentruosimės į kitą tikslą – bandysime laimėti SFL taurę.“

Artimiausiomis savaitėmis žaliai balti dar susitiks su abiem lyderiais – AFK ir Granitu. Todėl turės progą pakoreguoti turnyrinę lentelę.

Antra vertus, Medžių treneris mato ryškų favoritą kovoje dėl čempionų karūnos: „Manau, kad lygą laimės Granitas. Šiemet jie visa galva geresni už likusias varžovus, geriau pasiruošę, geriau susižaidę ir turi stabilesnę sudėtį.“

FC Vova – FK Navigatoriai 2:3 (2:0)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
22' Ronald Obam 1:0
37' Iwuajoku Chidiebere Michael 2:0
51' Kęstutis Maželis 2:1
54' Kęstutis Maželis 2:2
82' Dmitrijus Kirjackis 2:3

Apžvalgininko spėjimas turo anonse apie Vovos komandos pergalę atrodė avantiūriškai drąsūs šūvis, bet turėjęs logikos. Juk Navigatoriai III lygoje buvo patyrę tris pralaimėjimus iš eilės. Maža to, kelios dienos iki šių rungtynių SFL taurėje jie kelią užleido FKS Ukmergei.

Neatrodė, kad psichologinė būsena komandos viduje po tokios atkarpos yra ideali.

Visa tai atsispindėjo ir mačo protokole. Sunku prisiminti, kada Navigatoriai žaidė su vienu vieninteliu keitimu. O aikštėje Vova rezgė rezultatyvias atakas ir po pirmo kėlinio pirmavo 2:0.

Bet sunkiu momentu Navigatoriai parodė Velykų atributus. Pirmiausiai darbo ėmėsi pats komandos vadovas Kęstutis Maželis – jo dublis antro kėlinio pradžioje išlygino rezultatą ir užkūrė visą kolektyvą pergalingam šturmui.

82 min. dulkes nuo bucų nusivalė Dmitrijus Kirjackis – jo tikslus smūgis išplėšė Navigams morališkai svarbią pergalę 3:2.

„Po nesėkmingų rungtynių serijos buvo labai sunku. Tai parodė ir komandos susirinkimas, kai pradėjome rungtynes vos su 10 žmonių, o 2 vėlavo, – pasakojo K. Maželis. – Žaidėme su vienu keitimu ir dar atsilikome 0:2. Bet galiausiai ir mums korta „paėjo“. Smagu, kad parodėme charakterį ir atsitiesėme.“

AFK – FKS Ukmergė 2:1 (0:0)
57' Gytis Vaivada 0:1
69' Paulius Obolevičius (iš 11 m) 1:1
90' Arnoldas Kunigėlis 2:1

Panašiu būdu AFK pergalę išlupo prieš tris savaites mače su Tera, kai atsilikdami ir būdami mažumoje triumfavo 3:2.

Šį kartą varžovas buvo truputį aukštesnio lygio. Ir nors Ukmergė atvyko lygiai su 11 žmonių, be keitimų, tačiau buvo stipriai motyvuota ir davė rimtą bei atkaklią kovą.

AFK keitimų turėjo net septynis, surinko pajėgiausius žaidėjus, bet jiems aikštėje aiškiai trūko motyvacijos ir užsidegimo. Taip teigė klubo vadovas Darius Navikas.

Motyvacija staiga atsirado po Gyčio Vaivados įmušto įvarčio sužaidus beveik valandą (0:1). Neilgai trukus AFK uždirbo 11 m baudinį, kurį FKS Ukmergės atstovai pavadino abejotinu. Jį realizavo AFK vasaros pirkinys Paulius Obolevičius (1:1).

85 min. teisėjas antra geltona kortele „apdovanojo“ AFK žaidėją Paulių Baradinską ir atrodė, kad FKS lygiosios ranka pasiekiamos.

O tada dramatiška rungtynių pabaiga ir Arnoldo Kunigėlio emocingas „gamewinneris“ paskutinę minutę. Jį užfiksavo AFK komandos socialinių tinklų redaktoris:

Toks pralaimėjimas, kai nuo lygiųjų skyrė minutės ar net sekundės, svečiams labai apmaudus.

FKS Ukmergės treneris Paulius Baronas atskleidė, kad tai nulėmė kelios priežastys: „Apmaudi pabaiga. Savo dėmesį koncentravome ne ten kur reikia, buvo pykčių ir nesusikalbėjimo. Taigi, pritrūko susikaupimo lemiamu metu. Be to, žaidėme visiškai be keitimų. Todėl normalu, kad žaidėjams pabaigoje ėmė trūkti jėgų. Kova buvo gera. Gaila, kad jos pabaiga ne mūsų naudai.“

„Ukmergė verta pagyrimų. Žaidė be keitimų, gynėsi disciplinuotai, nes progų mes beveik neturėjome. O mus kelis kartus pagavo kontratakose, kurių viena pasibaigė įvarčiu, – teigė D. Navikas. – Taip jau išėjo, kad tiek pirmoji dvikova Ukmergėje, tiek ši gavosi labai emocingos. Bet aš ir mūsų komanda linkime Ukmergei sėkmės likusioje sezono dalyje, o taip pat – įgyvendinti didesnius ateities tikslus.“

AFK dėka užsispyrimo ištraukė pergalę, tačiau D. Navikas mano, kad visus reikalus buvo galime išspręsti ramesniu ir mažiau nervingu keliu.

„Emocijos liko dvejopos. Smagu ištraukti pergalę paskutinę minutę žaidžiant mažumoje, bet blogai, kad charakterį parodome tik trečdalį, ar daugiausiai pusę rungtynių laiko, – neslėpė AFK vadovas. – Kitą pusę aikštėje veikėme neaišku, ką. Potencialo turime žymiai daugiau, nei parodome paskutiniuose turuose. Tikiuosi, kad sugrįžus pagrindiniam komandos treneriui šie reikalai pajudės.“

Širvintos/VGTU-Vilkai – VJFK Trakai 1:2 (0:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
20' Rokas Masenzovas 0:1 (iš 11 m)
48' Benas Lučiūnas 1:1
71' Matas Siaurusevičius 1:2
81' Mantas Leonavičius 1:3

Sausi statistiniai skaičiai rodo, kad Širvintų komandai VJFK Trakai tampa neparankiu varžovu. Pavasarį VRFS taurės starte VGTU-Vilkai išvargo pergalę 2:1. Vasarą lygos mače Trakuose 2:1 laimėjo šeimininkai, tą patį jie padarė ir sekmadienį išvykos mače.

Širvintos – vienintelė komanda, kurią VJFK Trakai šiemet nugalėjo abu sykius ir taip sukaupė beveik trečdalį savo taškų kapitalo (6 iš 19).

Bet Trakų ekipos treneris Vidmantas Zagurskas į šias tendencijas nesigilina: „Mes neturime sau parankių varžovų. Visada žaidžiame dėl pergalės. Pavyksta ją iškovoti ar ne – lemia geras komandos susirinkimas ir teisingai išpildytas žaidimas.“

Pasak trenerio, pirmas kėlinys Širvintose buvo lygus, o antrame jo komanda sužaidė puikiai.

Kai širvintiškis Benas Lučiūnas antro kėlinio pradžioje išlygino rezultatą, Matas Siaurusevičius netrukus galėjo atstatyti svečių pranašumą, bet nerealizavo 11 m baudinio. Tačiau Matas atsigriebė prabėgus 20 minučių ir įmušė III lygoje po beveik keturių mėnesių pertraukos. O dvikovos pabaigoje Trakų ekipos persvarą įtvirtino komandos lyderis Mantas Leonavičius.

VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas sako, kad abu kartus lygoje prieš Trakus jie sužaidė ne pačia stipriausia sudėtimi. Nepaisant to, sekmadienį jie galėjo tikėtis laimėti.

„Jau po pirmo kėlinio galėjome turėti persvarą, bet pritrūko sėkmės ir meistriškumo užbaigiant atakas. O antrame kėlinyje aikštėje daugiau šnekėjome, nei žaidėme, – teigė jis. – Komanda išsimušė iš vėžių ir varžovai tuo pasinaudojo. Iš esmės patys pasidarėme tuos įvarčius. Šios rungtynės daug pasako apie visą sezoną – su tokia gynyba mes negalėjome kovoti dėl aukštų vietų. Gynybos rodiklis šiemet labai prastas. Prasileidžiame per daug įvarčių, o visi jie labai panašūs.“

FK TEC – FK Geležinis Vilkas 4:2 (2:2)
Kariškių stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
4' Vytautas Žičius 1:0
15' Edvinas Lašinskas 1:1
20' Lukas Kaziukevičius 1:2
34' Vytautas Žičius 2:2
77' Aurimas Baubkus 3:2
82' Rafal Stankevič 4:2

Geležinis Vilkas turėjo puikią vasaros pabaigą – laimėjo Širvintose, įveikė Margirį. Tačiau pastaruoju metu jiems, atrodo „nuleido padangas“. Ypač skausmingi buvo du pastarieji pralaimėjimai Aktui (1:5) ir šis prieš TEC.

Antra vertus, kariškių treneris Šarūnas Beivydas ne viską paišo niūriais kontūrais: „Prieš savaitę buvo tragiškas Vilkų žaidimas ir pralaimėjimas – be ugnelės, kažkoks pasivaikščiojimas aikštelėje. O rungtynės su TEC buvo kitas reikalas! Komanda žaidė, kovojo, nepaisant to, kad pusvalandį rungtyniavome be pašalinto žaidėjo. Deja, pritrūko tikslumo. Galėjome ir mažumoje išplėšti pergalę...“

Su pastaruoju teiginiu absoliučiai nesutiktų TEC komandos štabas.

Tai trečioji TEC pergalė šį sezoną, ir visos pasiektos įmušant po 3-4 įvarčius. Jei laimėti, tai su muzika?

„Muziką groti mums per anksti, juolab prieš kiekvienas rungtynes turime tas pačias pasikartojančias problemas dėl žaidėjų prasto susirinkimo“, – paprieštaravo TEC atstovas Darius Baltiejus.

Vartininko pirštines vėl užsimovė Valdemaras Šaveiko, ant suolo pavyko sugeneruoti du keitimus. Vėl prisijungęs jaunasis komandos flangas pagyvino kontratakas ir darė jas kokybiškesnėmis. TEC greitis tapo efektyvia atsvara Geležinio Vilko komandos naudotam aktyviam spaudimui.

Svarbiausi įvykiai dėjosi antro kėlinio viduryje. Prie rezultato 2:2 Geležinis Vilkas, jau žaisdamas mažumoje, uždirbo 11 m baudinį. Tačiau Edvino Lašinsko smūgį šaltakraujiškai ištraukė naujasis TEC vartų caras V. Šaveiko.

77 min. TEC klubo vadovas Aurimas Baubkus užkabino puikų smūgį iš 30 m atstumo, persvėrė rezultatą ir užkūrė visą komandą.

„Aurimo įvartis užvedė komandą siekti daugiau įvarčių, kurių mums norisi visą sezoną. Galėjome rungtynes pabaigti ir rezultatu 10:2, bet varžovų vartininkas vis būdavo arčiau kamuolio, – pasakojo D. Baltiejus. – Tikimės, kad likusius turus sužaisime panašia sudėtimi ir taip pat pasiūlysime įdomų futbolą.“

Artimiausios rungtynės (rugsėjo 23-26 d.).

FK Tera – FK Aktas. Ketvirtadienis, 20:00, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: Joris Pikturna tapo retos Akto pergalės architektu prieš mėnesį pirmoje dvikovoje. Jo dublis paskutinėmis minutėmis nulėmė Genių pergalę 3:2.

Prognozė: po geros bangos Tera buvo nuleista ant žemės Širvintose ir per praėjusį laisvą turą galėjo atvėsti bei nusiraminti. Bet ketvirtadienį vakare galės išlieti sportinį pyktį – 4:2.

FK Granitas – FC Vova. Penktadienis, 21:30, BFA maniežas.

Pirmas ratas: gegužės pradžioje Granitas LFF taurėje sunešiojo į vienus vartus Kuršėnų Ventą (8:0), vieną dieną pailsėjo ir susitvarkė su FC Vova. Nuovargis jautėsi, poilsio trūko, tačiau Vovos ekipą nesunkiai paėmė meistriškumu. Pirmame kėlinyje trys įvarčiai be atsako išsprendė viską, o galutinis rezultatas – 6:1.

Prognozė: lygių skirtumas tarp komandų išlieka per didelis, kad ir šįsyk galėtume laukti staigmenos. Dar viena nesunki Granito pergalė – 4:1.

FK Elektrėnų Versmė – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 14:00, Kaišiadorys.

Pirmas ratas: „Ukmergės komanda jauna, bėganti, smagiai judanti. Mes buvome be vartininko. Klydo jis, klydo gynėjai, todėl toks ir rezultatas“, – gegužės pabaigoje po antausio Ukmergėje rezultatu 0:4 konstatavo Versmės treneris Romas Ščiuka. Tai viskas, ką reikia žinoti apie pirmą tarpusavio akistatą.

Prognozė: teorinių šansų siekti medalių nepraradusi Versmė taškų barstyti nebegali. Ukmergės po šio mačo iš karto laukia SFL ketvirtfinalis su Medžiais, todėl klausimas, ar nebus pasitaupoma? 3:1.

A komanda-Margiris – VJFK Trakai. Sekmadienis, 17:15, Pilaitė.

Pirmas ratas: Tomas Mikuckis po šv. Joninių iš senosios sostinės išjojo ant balto žirgo. Margiris atsiliko nuo varžovų, vijosi juos, lygino, o po T. Mikuckio įvarčio išsivežė pergalę 3:2.

Prognozė: per kelis mėnesius Margiris pasikeitė neatpažįstamai. Komandos tikslas – oriai užbaigti sezoną, o ne prisirankioti taškų, kurie jiems šiuo metu mažiau svarbūs. 3:3.

AFK – FK Medžiai. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: Medžiai buvo išbyrėję – išlūžę po LFF taurės kovos su Gargždų Banga (1:2), todėl prieš AFK išėjo žaisti per kančias. AFK susirinkimas irgi nebuvo idealus, tačiau nukraujavusius varžovus jie sumušė 3:0. Bet jau tada AFK'ai kalbėjo apie nekokybišką savo žaidimą ir darbinį režimą, o šios problemos, žinia, aktualios ir dabar.

Prognozė: FK Medžiai irgi nusitaikė jau tik į SFL taurę, tačiau P. Glosas informavo, kad neatsisakys ambicijų pagadinti lyderių gyvenimą III lygoje. 1:1.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK TEC. Pirmadienis, 20:00, Širvintų stadionas.

Pirmas ratas: birželį įvykęs susitikimas Senvagės stadione pasibaigė kontraversiškai. Daug priekaištų teisėjų darbui turėję VGTU-Vilkai nesugebėjo išsaugoti anksti susikrauto trijų įvarčių pranašumo ir rungtynes pabaigė rezultatyviomis lygiosiomis 3:3.

Prognozė: abiejų komandų situacija ir žaidimo braižas sufleruoja apie gresiančią įvarčių liūtį Širvintose pirmadienio vakarą – 5:3.

FK Navigatoriai – BFA-B. Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: jaunystė, neišsemiama energija ir ilgesnis suolas paėmė viršų liepos pradžioje vykusiame susitikime. Navigai kovėsi su BFA jaunimu kantriai ir ilgai rezultatas laikėsi 1:1, bet patys nesugebėjo išnaudoti daugybės susikurtų progų puolime. O rungtynių laikui slenkant link pabaigos BFA jaunimas primušė krūvą įvarčių ir pribaigė vyresnius oponentus nepadoriu rezultatu 5:1.

Prognozė: protingumu ir kantrybe Navigai galėtų duoti pamokų jaunuoliams. Bėda ta, kad jie šiuo metu dėl nieko nekovoja ir nėra supermotyvuoti – 1:3.