III lyga: pirminės išvados ir strėlės teisėjams Visos

AFK nuotrauka

VRFS III lygos 2018-ųjų sezonas įsibėgėjo. Vasaros rate sužaista beveik pusė rungtynių. Po 5 turų galima mėginti daryti pirmąsias išvadas.

 

(Ne)stebinanti Akto lyderystė.

Po 5 turų lygoje pirmauja dvi komandos, surinkusios po 13 taškų - Aktas ir Navigatoriai. Dėl geresnio įvarčių santykio turnyre kol kas pirmi geltonai mėlyni geniai.

Istoriškai Aktas lauko sezoną dažniausiai pradėdavo sunkokai, nes prireikdavo laiko įsibėgėti po visų vargų salės ir 7x7 futbolo turnyruose. Bet šiemet geniai startavo su vėjeliu.

Ir prieš šį sezoną Akto treneris Nerijus Jakučionis pasakojo, kad ekipos sportinė forma nėra ideali ir vėl prireiks laiko ją pagauti. Vis tik faktas, kad geniai sezonui pasiruošti šiemet turėjo tris mėnesius, nuteikė optimistiškai. O pradžia pranoko lūkesčius, kuomet per 4 turus buvo surinkti maksimalūs 12 taškų.

Labai įspūdingai Aktas sužaidė 4 ture, kai kovoje su Medžiais atsilikdamas 0:3, sugebėjo triumfuoti 4:3. Kažkokį "kosmosėlį" pamenu tik 2006-aisiais metais aukščiausioje lygoje, kurį pats gyvai mačiau savo akimis:

Po tokio skaudaus pralaimėjimo Medžių treneris Paulius pyktelėjo ant teisėjų, kurie, jo manymu, nedirbo idealiai. Savo ruožtu Akto strategas Nerijus konstatavo, kad persilaužti padėjo geras psichologinis darbas su komanda per pertrauką.

Galima būtų kalbėti apie sėkmę ir užsispyrimą, bet atėjo 5 turas ir geniai vėl praleido tris įvarčius mače su nestebuklingą formą rodančiais TEC - 3:3. Rezultatui esant 3:2, Aktas turėjo ne vieną galimybę įtvirtinti savo persvarą. Bet pasikartojo klasikinis atvejis ir klasikinė nerašyta taisyklė.

"Ketvirtas įvartis būtų numalšinęs įtampą. Bet taip neįvyko ir varžovai išlygino rezultatą po 11 m baudinio, - sakė N. Jakučionis, šį kartą jau pats burbtelėjęs ant teisėjų. - Nepavyko rungtynių atmosfera ir teisėjo negebėjimas jų valdyti. Varžovai "ėdė", "ėdė" teisėją, kol jis pasidavė tam spaudimui ir eilinėje situacijoje parodė kortelę mūsų gynėjui. Neapeliuoju, kad teisėjas nulėmė rungtynes, tikrai ne. Bet buvo neskanu."

Savo ruožtu TEC atstovas Aurimas Baubkus pastebėjo, kad jo komandai tai buvo kol kas geriausios rungtynės šį sezoną. Ypač turint omenyje, kad prieš Aktą buvo žaista be keitimų.

Taigi, ką mes turime šiuo metu? Akto lyderystė kažkiek gal ir stebina, bet reikia pabrėžti, kad geniams dar prieš akis kovos su pagrindiniais III lygos banginiais Ozu (06.03), Navigatoriais (06.17), Granitu (07.01), o tos kovos pareikalaus tikrosios fizinės ir psichologinės tvirtybės.

 

Mėnesio mače pylėsi emocijos.

Balandį beveik visi kalbėjome, kad šis sezonas pagaliau gali būti Navigatorių. Bet pirmiausiai tam reikėjo nukarūnuoti Ozo komandą. Centrinis III lygos viso gegužės mėnesio mačas vyko sekmadienį Senvagės aikštėje. Į jį komandos atvyko vienodomis startinėmis pozicijomis - turėdamos po 10 taškų.

Pranašiau žaidę Navigatoriai šventė pergalę rezultatu 2:1. Rungtynėse buvo ir įvarčių, ir karštų susidūrimų. Visus juos galima išvysti filmuotoje apžvalgoje.

Ozo atstovai dar iki šio mačo informavo, kad negalės surinkti "optimalios kapelos", - ankstesnėse rungtynėse prieš Baltus dėl keblokos Žiežmarių stadiono "vejos" buvo patirta nemažai praradimų.

Taip ir nutiko. Ozas surinko ne tokią gausią sudėtį kaip Navigatoriai, o pastarieji pasiekė labai svarbią pergalę, kuria ir mėgavosi.

"Kova su Ozu gavosi labai smagi. Buvo ir įvarčių, ir emocijų. Geriau ir nereikia norėti. Svarbu, kad tai tęstųsi ir to linkime visiems", - trumpai reziumavo Navigų vadovas Kęstutis Maželis.

Bet po to varžybos persikėlė į rungtynių aptarimą. Ypač aktyvi ir karšta diskusija užvirė Navigų socialiniame tinkle.

"Navigai kaip visada geresni viešoje erdvėje, ir, kaip gerb. G. Paberžis pasakė - jie turėjo laimėti 7:1 pagal progas, tai ką čia ginčisies. Turbūt tokia tiesa", - bendraudamas su apžvalgininku ironiškai juokėsi Ozo vadovas Domantas Savičius.

Neliko pamirštas ir šių rungtynių teisėjas. Taip pat plačiai aptartas epizodas rungtynių pabaigoje parodyti raudoną kortelę vienam Ozo lyderių Deivydui Venckui. Už spyrį varžovui.

"Beveik niekada nekalbu apie teisėjus - paskutinį kartą gal prieš 4-5 metus. SFL sistema prašo įvertinti teisėjų darbą, tai dažniausi pažymiai būna 8-9. Bet po šio sekmadienio rungtynių liko kartėlis nemažas. Aš sutinku, kad D. Venckus pasielgė nesportiškai (nors pats judesys koja ir nebuvo taikomas ten, kur pataikė) ir už savo veiksmus teisingai gavo raudoną kortelę, - pasakojo D. Savičius. - Bet jeigu teisėjas yra toks teisus ir principingas, tai kodėl rungtynių metu jis savo principus buvo pamiršęs:

a) Mūsų žaidėjas pabėga nuo varžovo, gauna iš galo per kojas. Geltonos kortelės nėra

b) Navigų žaidėjai dviejuose epizoduose nugriuvę specialiai žaidžia rankomis ir taip griauna atakas. Geltonų kortelių nėra.

c) Navigų žaidėjas po teisėjo švilpuko jam į akis rėkia "eik tu na***, ką čia švilpi". Nėra net paprasto įspėjimo."

D. Savičius piktinosi, jog šiose rungtynėse buvo taikomi nevienodi principai.

"Suprantu, būna skirtingų teisėjų ir požiūrių, bet tose pačiose rungtynėse reiktų švilpti nuosekliai. Daugiau neturiu ką pasakyti", - pareiškė jis.

 

Elektrėnai čia nebus mušami.

Iš visų tikrų ir "hibridinių" III lygos naujokų kol kas geriausiai sekasi Elektrėnų Versmės komandai. 10 taškų po penkių turų ir užimama 4-oji vieta byloja apie solidų debiutantų startą.

Per pirmą mėnesį III lygoje Versmė jau patyrė visko. Buvo apmaudžios lygiosios su Salininkais, aštuoni Akto kamuoliai savuose vartuose, efektinga pergalė prieš VGTU-Vilkus sostinėje, namie palaužtas buvęs III lygos čempionas Granitas, o 5 ture pasiekta pergalė 2:0 Ukmergėje.

Įspūdžių ir potyrių naujokams tikrai nestinga.

"Penkto turo išvyka į Ukmergę mums pasisekė, nors buvo baimių dėl svarbių žaidėjų trūkumo. Bet po puikios pergalės prieš Granitą vyrai buvo puikiai nusiteikę ir atidavė visas jėgas", - pasidžiaugė Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka.

Kietas futbolas, pasak jo, yra esminis III lygos "levelio" bruožas.

"Mes irgi nenusileidome. Tik gaila dėl teisėjavimo, nes teisėjas nekontroliavo rungtynių, dėl ko kilo nereikalingų emocijų", - arbitrus plakė ir Versmės vadovas.

Trečia pergalė iš eilės III lygoje Versmę pakylėjo prieš artėjančias LFF Taurės šešioliktfinalio rungtynes su Vilniaus Teros komanda. Jos Elektrėnuose numatytos penktadienį 19 val.

Elektrėniškiai įrodė, kad VRFS pirmenybėse nebus spardomi ir būtų nieko prieš išsaugoti užimamas pozicijas.

"Kitame ture lauks Navigatoriai. Deja, jau dabar žinome, kad tą dieną neturėsime kelių svarbių žmonių komandoje. Bet atimti taškų iš favoritų tikrai pasistengsime", - patikino R. Ščiuka.

 

AFK gramzdina atsainumas.

Kiti III lygos naujokai Alternatyvus futbolo klubas (AFK) dar neišnaudoja viso potencialo, apie kurį buvo kalbama prieš pirmenybes.

Pralaimėjimas-pergalė-pralaimėjimas-pergalė-pralaimėjimas: tokiu ritmu ši komanda žingsniuoja nuo sezono pradžios.

Taigi, AFK atstovams tenka pripažinti, kad visos rungtynės aukštesnėje pakopoje yra daug sunkesnės nei IV lygoje, o tokių akimirkų pasitaiko kiek rečiau:

Praėjusiame ture Alternatyvus klubas LFF stadione 0:1 pralaimėjo Naujosios Vilnios Granitui.

"Labai keista, kad mūsų jaunai komandai pritrūksta kovingo nusiteikimo, kas yra nesuprantamas dalykas, - nusistebėjo AFK vedlys Edvardas Čyvas. - Taip buvo ir su Granitu, kai labai atsainiai pradėjome rungtynes".

AFK dar buvo primigę, kai 14 min. Granito žaidėjas Artiomas Stepuro įmušė įvartį. Vėliau paaiškėjo, kad pergalingą.

"Antrą kėlinį praleidome praktiškai vien varžovų aikštės pusėje. Bet, deja, pasiekti įvarčio nepavyko", - apgailestavo Edvardas.

Panašu, kad Alternatyvaus klubo III lygoje laukia itin permainingas sezonas, jei žaidėjai "nesusitvarkys su galvomis".

"Apmaudu. Reikia labiau stengtis ir kovoti nuo švilpuko iki švilpuko. Vien 45 minučių kovos III lygoje neužteks", - pažymėjo AFK vadovas.

 

Futbolo problemos Ukmergėje.

Nulis. Tiek taškų turi Ukmergės FKK Spartako komanda III lygoje. Tiksliau galėtų turėti vieną, bet ir tas buvo atimtas dėl tam tikrų nuostatų vingrybių.

O po lygiųjų su Navigatoriais ir šiokio tokio prašviesėjimo spartakiečiai praėjusiame ture namie 0:2 pralaimėjo jau minėtai Elektrėnų Versmės komandai.

"Tai buvo kietos rungtynės, per kurias teisėjas truputėlį paleido vadžias, vėliau bandė gelbėtis, bet nesėkmingai. Mes žaidėme vidutiniškai ir vėl puolime buvome tušti", - pripažino FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Pagrindinė FKK Spartako nuopolio priežastis žinoma ir aiški - tai pernykščio komandos lyderio Tomo Bielicko nutekėjimas į aukštesnio lygio čempionatą, į Panerio komandą.

Tačiau ar tik tai?

"Na trūksta mums gero puolėjo, labai trūksta. Jei per visas rungtynes sukuri tik dvi progas, tai yra tikrai prastai. O prasileidžiame patys po neleistinų klaidų. Ką gi, žvelgiame į priekį ir laukiame rungtynių su AFK. Labai norisi pirmosios pergalės", - teigė I. Krasinas.

 

Šeštas turas (gegužės 27-28 d.)

Kalendorinės vasaros pradžią žymės šeštas III lygos turas. Jame numanomai įdomiausia bus FK Medžių ir Granito akistata Senvagės stadione. Vieni užima 6 vietą, kiti 7-ą, tad įsivaizduokite, kokio atkaklumo mūšis čia vyks. Pralaimėjusi komanda savo medalines ambicijas turės nukelti geresniems laikams, o ir lygiosios nepradžiugintų nė vienų.

Pernai tarp abiejų komandų užsimezgė įdomi kova. Pirmame mače Fabijoniškėse Granitas pirmavo prieš Medžius, bet įsigudrino pralaimėti 1:2. Antrame Senvagėje viskas išsisprendė taikiai - 1:1. Ar tik taip nebus ir šį kartą sekmadienį? Atsakyti sudėtinga, nes viskas priklausys nuo Medžių gynybos. O ji, pasak ekipos trenerio, šiemet yra opiausia bėda.

FK Medžiai - Granitas. Sekmadienis, 14.45. Senvagės stadionas. 30/40/30.

AFK - FKK Spartakas. Sekmadienis, 16.00. LFF stadionas. 38/32/30.

TEC - VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 16.10. Fanų stadionas. 30/34/36.

Ozas - Salininkai. Sekmadienis, 16.30. Senvagės stadionas. 68/19/13.

Kaišiadorių Baltai - Aktas. Sekmadienis, 18.00. Žiežmarių stadionas. 22/38/40.

Navigatoriai - Elektrėnų Versmė. Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas. 47/32/21.