III lyga: prieš pertrauką – dar padidėjęs Elektrėnų atotrūkis Visos

Elektrėnų ESFA-Versmės komanda šiemet rimtai nusiteikusi šturmuoti VRFS III lygos aukštumas. Po šeštosios pergalės iš eilės jie padidino savo pranašumą prieš persekiotojus iki 4 taškų, o įveikę VGTU-Vilkus, paliko juos už 8 taškų atsilikimo.

AFK nepasinaudojo šansu išlaikyti spaudimą lyderiams, nes neišnaudotų progų rungtynėse neįveikė jaunųjų žalgiriečių.

ESFA Versmė – Širvintos/VGTU-Vilkai 3:2 (0:1)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
10' Žydrūnas Germanas 0:1
51' Arturas Juchno 1:1
64' Tomas Raštutis 2:1
72' Jurgis Stankevičius 2:2
89' Benas Spietinis 3:2

Iš visų šešių pasiektų pergalių Elektrėnų Versmei ši buvo sunkiausia ir pareikalavo daugiausiai jėgų.

„Širvintos kovinga ir smagi komanda, žaidžia su mintimi ir protingai. Jeigu niekas pasikeis, jie bus tarp pretendentų į medalius“, – neabejojo ESFA Versmės treneris Romas Ščiuka.

Elektrėnams negalėjo padėti susirgęs vartininkas Martynas Matijoška, o jį pakeitęs Eugenijus Larkinas nesužaidė idealių rungtynių, tačiau tuo ir nereikėtų stebėtis, nes pastaruoju metu neturėjo žaidimo praktikos. Be to, kelis pavojingus smūgius sugebėjo atremti.

Favoritų rungtynės prasidėjo pusiau kurioziniu Širvintų įvarčiu. Ignas Modėjis labai jau optimistiškai pabandė krašte pergudrauti du varžovus, bet patys varžovai tada pergudravo save patys, Ignas atsikovojo kamuolį ir asistavo Žydrūnui Germanui (0:1).

Po pertraukos Versmė Arturo Juchno bei Tomo Raštučio įvarčiais persvėrė rezultatą, bet Jurgis Stankevičius lygino (2:2).

Rungtynių pabaigoje prasidėjo patys įdomiausi jų įvykiai.

81 min. žaidžiančiojo VGTU-Vilkų trenerio Deivido Maciulevičiaus karštą diskusiją su Versmės žaidėju Vladimiru Derendiajevu nugirdęs teisėjas Artiomas Gutovskis širvintiškiui parodė antrą geltoną kortelę ir išvarė jį iš aikštės.

VGTU-Vilkų teigimu, jų treneris tokios bausmės sulaukė už pasiūlymą varžovui „išmokti kalbėti lietuviškai“.

„Raudona kortelė buvo parodyta už mano ir varžovo apsižodžiavimą, o man ištarta frazė nepatiko teisėjui. Jis paaiškino, kad reikia paisyti kažkokių jo įsivaizduojamų autoritetų, ko mes nesupratome“, – vėliau pasakojo D. Maciulevičius.

Mažumoje likusi VGTU-Vilkų komanda lygiųjų neišlaikė ir praleido lemiamą įvartį priešpaskutinę minutę. Versmės komandą neseniai papildęs Benas Spietinis puikiai pasinaudojo varžovų dėmesingumo praradimu, kai jį paliko be priežiūros. Gerai nuskaitė situaciją ir galva nukreipė kamuolį į vartus – 3:2.

„Taško mes nusipelnėme, bet rungtynės trunka 90 minučių, o ne mažiau. Neišlaikėme koncentracijos ir teko Elektrėnus pasveikinti su pergale. Pralaimėjau šias rungtynes ir kaip žaidėjas, ir kaip treneris. Emocijos paėmė viršų, nes panašiose situacijose mus baudė geltonomis kortelėmis, o varžovus tik žodiniu įspėjimu ar paprasta pražanga. Niekada nevertinau teisėjų darbo nes suprantu, kaip sunku vadovauti rungtynėms. Tačiau šį kartą mūsų komanda buvo nuskriausta“, – karštą antradienio vakarą apibendrino D. Maciulevičius.

Žalgiris U19 – AFK 2:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
20' Jokūbas Šamšonas 1:0
23' Tomas Mikalauskas 1:1
52' Benas Paulėkas 1:2
78' Jokūnas Šamšonas 2:2

Apie Žalgirio U19 komandos situaciją nesinori jau kažkelintą kartą kartotis tą patį per tą patį. Šiuo metu jų dėmesys sutelktas į jaunimo elitinių lygų čempionatus, o III lyga kol kas lieka antrame plane.

Ir kol taip yra, mačuose su Žalgirio jaunimu pergales susirinko Tera, Top Kickers ir ESFA-Versmė, o štai AFK slystelėjo.

Praėjęs turas nebuvo niekuo išskirtinis nuo ankstesnių žalgiriečių rungtynių – eksperimentinė sudėtis be keitimų, aikštėje akademijos treneriai ir t.t.

Tačiau vieni idealiai realizavo susikurtas progas, o kiti kamuoliu išbučiavo virpstus ir skersinius.

„Neįmuši tu – įmuša tau“, – savo paskyroje rašė AFK.

Banali frazė, bet ir skamba banaliai, kai rezultatas 2:2 ir leidi varžovui pasižymėti du kartus.

„Gynyba atidirbo tvarkingai. Turėjome porą atsikirtimų aikštės viduryje, žalgiriečiai nubėgo ir įmušė. Toks jau tas futbolas“, – pažymėjo AFK vadovas Darius Navikas.

AFK tai antrosios lygiosios iš eilės vienodu rezultatu 2:2. Bet jei prieš savaitę teko vytis Top Kickers atsiliekant dviem įvarčiais ir tas taškas tenkino, tai šį kartą – priešingai. Nes progų sukūrė, kaip patys sakė, kelioms rungtynėms.

„Nemanau, kad čia reikalingos kažkokios gilesnės analizės už paprastą progų realizavimą. Įmušk bent vieną iš tų kelių virpstų ar pasinaudok bent vienu išėjimu 1x1 – ir nuotaika, ir rezultatas būtų kitokie“, – nebejojo Darius.

O va tokie du vidutiniai sekmadieniai nulėmė, kad vienvaldžio lyderio pozicijoje atsidūrusi ESFA Versmė atsiplėšė 4 taškų skirtumu.

FK Viltis B – FK Medžiai 2:2 (2:1)
LFF stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
16' Ronaldas Dikinis 1:0
29' Ovidijus Požėla 2:0
38' Ilya Laurynovich 2:1
82' Danielius Šaputko 2:2

Turo anonse apžvalgininkas rungtynių favorito statusą paišė Medžiams. Tačiau tada dar nebuvo žinoma, kokie jie susirinks į rungtynes.

Medžiai susirinko tikrai ne stipriausiomis pajėgomis. Nebuvo jų vadovo ir trenerio bei eilės pagrindinių žaidėjų, o sudėtis, pačių teigimu, buvo antrinė ir sudaryta iš tų, kurie III lygoje rungtyniauja labai retai.

Tai iš esmės pakeitė situaciją ir rungtynių paveikslą. Viltis B nuo pirmų minučių perėmė kamuolio ir situacijos kontrolę, privertė varžovus bėgioti be kamuolio. Savo žaidybinį pranašumą Vilties dubleriai įtvirtino Ronaldo Dikinio bei Ovidijaus Požėlos įvarčiais ir po pusės valandos pirmavo 2:0.

„O tada pradėjome galvoti, kad bus pasiekta lengva pergalė ir už tai buvome nubausti“, – sakė Vilties treneris Furkanas Yerlikaya.

Po pertraukos, rezultatui esant 2:1, Viltis B nepasinaudojo dėkingais šansais įmušti ir uždaryti rungtynes. Medžius porą kartų gelbėjo virpstas, dar du įvarčiai nebuvo įskaityti dėl nuošalės. O rungtynių pabaigoje Medžiai ilgu perdavimu perskrodė varžovų gynybą ir Danielius Šaputko savo komandai ištraukė tašką – 2:2.

Nors Viltis B pergalės neiškovojo, jų treneris liko patenkintas komandos žaidimu, be to, tai buvo dar vienos rezultatyvios jų rungtynės su taškais.

„Mes pakeitėme žaidimo stilių. Nesakau, kad nustojome gintis, bet norime žaisti kontroliuodami kamuolį. Tokią žaidimo filosofiją Vilties komandos taiko jau daug metų, o ši atnaujinta B komanda diena po dienos tą daro vis geriau“, – sakė Furkanas.

FK Navigatoriai – FK Tera 1:2 (0:1)
33' Viačeslav Trušakov 0:1
58' Dariuš Zachaževskij 1:1
83' Viačeslav Trušakov 1:2

Viačeslavas Trušakovas šiemet apsivilko Teros lyderio marškinėlius ir tempia komandą. Jaunuolis įmušė 5 iš 12 komandos įvarčių. Pasižymėjo keturis turus iš eilės, o šie tikslūs smūgiai svariai prisidėjo prie komandos surinktų 7 taškų per šį mėnesį..

Navigatoriai į namų rungtynes susirinko su 2 keitimais – žinant jų šio sezono problemas, tokia sudėtis atrodė netgi labai solidžiai.

FK Tera turėjo daugiau keitimų, bet su savimi atsivežė nuovargio faktorių po Palangoje vykusio žalgiriados turnyro, kur jie užėmė antrąją vietą.

Jų noro žaisti tai niekaip nenumalšino, bet nuovargio faktorius atsiliepė progų realizavime.

Neišnaudojant progų Terai, Navigatoriams atsirado proga išlikti rungtynėse ir antro kėlinio pradžioje Dariušas Zachaževskis išlygino rezultatą (1:1).

Tokia rungtynių eiga kažkurį laiką išmušė Terą iš vėžių. Vis tik jų įsitikinimas buvo, kad trys taškai geriau nei vienas ir iš šių rungtynių nusprendė pasiimti viską. Ėjo iki galo ir po V. Trušakovo įvarčio 83 min. išplėšė pergalę 2:1.

Dar vienos solidžios Teros rungtynės patvirtino komandos vadovo Sergejaus Vasiljevo išsakytas mintis, kad žaidimas ne tik džiugina, bet ir nuosekliai gerėja.

„Vidinis balsas dar ragina patylėti ir kantriai luktelti, nes apmaudu dėl rezultatų su Versme, AFK ir Granitu. Bet negalime nieko kaltinti. Nes kaip minėjo Sergejus, pagrindiniai komandos žaidėjai nesitreniruoja“, – santūriai pasidžiaugė Teros žaidėjas Liudvikas Velička.

VRFS III lygoje ateinantį savaitgalį pertrauka. Sekmadienį įvyks tik vienos rungtynės: Pilaitės stadione 18 val. numatyta dvikova tarp Top Kickers ir ESFA Versmės komandų. Šios rungtynės buvo atkeltos iš 2 turo.

O dėl trumpos pertraukos „kaltas“ neeilinis įvykis: prasideda „Carlsberg nealkoholinio regionų mėgėjų rinktinių taurės“ turnyras.

Sekmadienį Kauno NFA stadione 19 val. VRFS rinktinė pradės pusfinalio kovą su jungtine Kauno-Marijampolės komanda. Kitame pusfinalyje tą dieną Klaipėda priims Šiaulių-Panevėžio rinktinę.

Apie VRFS rinktinės varžovus kol kas sunku rasti daug informacijos. Manoma, kad jiems atstovaus keletas Versmės žaidėjų, taip pat Justinas Zagurskas, pagrindą sudarys ir Kazlų Rūdos komandos žaidėjai.

Kauniečius treniruojantis Vitalijus Stankevičius favoritų etiketę iš anksto klijavo VRFS komandai: „Favoritais aš laikau Vilnių. Jūs turite stiprias miesto pirmenybes, visi žaidėjai ten rungtyniauja ir reguliariai dalyvauja didžiojo futbolo procese. Pas mus akcentas į 7x7 turnyrus, todėl susižaidimas irgi bus geresnis pas jus. Be to, VRFS rinktinė jau sužaidė draugiškas rungtynes žiemą su „TransINVEST“ ir turi šiokios tokios bendro žaidimo praktikos. Nereikia sureikšminti penkių praleistų įvarčių. Reikia suprasti, prieš ką buvo žaista. Manau, mėgėjams tai buvo labai vertinga patirtis.“

Tačiau VRFS rinktinės treneriai Paulius Glosas ir Pavelas Svirskij įsitikinę, kad tai tik dūmų užsklanda ir trenerio bandymas užliūliuoti varžovus. O sekmadienį aikštėje mes pamatysime atkaklią ir įnirtingą kovą.

VRFS rinktinės sudėtį paskelbsime artimiausiu metu, kai tik bus išspręsti paskutiniai klaustukai dėl kelių žaidėjų.