III lyga: triumfo nuojauta Elektrėnuose ir apsunkęs AFK Visos

Elektrėnai gali ruoštis pirmajam VRFFS III lygos nugalėtojų titului – ESFA-Versmės komandai turi fatališkai nesisekti, kad jiems išsprūstų pirmoji vieta.

Versmei per likusias trejas rungtynes su Navigatoriais, VGTU-Vilkais ir AFK pakanka surinkti 2 taškus. Jei to kažkokiu būdu nepavyktų padaryti, pilnai pakaktų AFK komandos taškų praradimo mačuose su Vilties dubleriais ir Žalgirio jaunimu.

Tuo metu konkurencijoje dėl 2-3 vietų visi klausimai bus išspręsti spalio mėnesį. Ant prizininkų pakylos vis dar tvirtai jaučiasi AFK ir VGTU-Vilkai, bet turi dairytis per petį į Žalgirį U-19 ir – teoriškai – į Terą.

ESFA-Versmė – FK Granitas 4:2 (2:1)
|
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
7' Jevgenijus Rybakovas 0:1
9' Edvinas Mučinis 1:1
19' Edvinas Mučinis 2:1
51' Edvinas Mučinis 3:1
78' Arturas Juchno 4:1
90' Darius Kazubovičius 4:2

Elektrėnų komandos Facebook paskyra pranešė, kad idealiai išnaudojus visas progas šiame mače, rezultatas galėjo būti nepadorus.

Bet kokiu atveju, įmušti 4 įvarčius Granitui yra solidus pasiekimas. Ir dar turint omenyje tai, kad jie pirmieji mačo pradžioje išsiveržė į priekį po Jevgenijaus Rybakovo įvarčio.

O tada atėjo Versmės lyderių Edvino Mučinio ir Arturo Juchno eilė. Pirmasis pasižymėjo „hat-tricku“, antrasis persvarą įtvirtino įvarčiu.

„Svečiai rungtynes pradėjo energingai, bet kai mes persvėrėme rezultatą 2:1, turėjome dar tris šimtaprocentines progas ir galėjome pelnyti tris įvarčius, – tvirtino Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka. – Antrame kėlinyje tokių progų buvo daugiau. O prie rezultato 3:1 rungtynių tempas krito, futbolas tapo ramesnis. Tiek mes jautėme, kad nepaleisime rungtynių, tiek varžovai suprato, jog nieko nepakeis. Geros ir kovingos rungtynės.“

„Mėgėjų futbole taip jau yra: jei nesurinkai optimalios sudėties – norimo rezultato greičiausiai nepasieksi, – seną tiesą konstatavo Granito treneris Pavelas Svirskij. – O mums trūko 4 ar 5 svarbių žaidėjų. Versmės komanda pirmame sezono rate atrodė geriau. Antrame jie atrodo pažeidžiami ir įveikiami, bet mes nesusirinkome. Bet kokiu atveju, sveikinimai jiems, nes pilnai nusipelnė laimėti.“

Elektrėnų komanda dabar susikūrė sau tokią komfortišką situaciją, kad paleisti artėjantį titulą jau reikėtų ypatingų gabumų ir nepalankių aplinkybių.

Likus trims turams, jie turi 8 taškų pranašumą prieš AFK, todėl pirmasis III lygos laimėtojų titulas Elektrėnuose jau atrodo kaip neišvengiamybė.

Visgi labiau norėtųsi titulą iškovoti patiems aikštėje. Kitas rungtynes jie žais spalio 7-ąją su Navigatoriais ir jeigu diena anksčiau AFK neįveiktų Vilties B komandos, visi taškai būtų sudėti anksčiau laiko.

„Nemanau, kad AFK nelaimės tų rungtynių. Jie ir dėl 2 vietos negali būti užtikrinti. Vis tik mes dar nesame lygos nugalėtojai ir turime žiūrėti ne kitų rezultatų, o patys padaryti savo darbą iki galo ir tik tada bus ramu“, – teigė R. Ščiuka.

O ką Granitas? Pastarųjų dviejų sezonų čempionai šias pirmenybes palaidojo seniai. Jie neįprastai „žiūrisi“ 8 vietoje, o iki sezono pabaigos dar lieka net keturi susitikimai. Ar netaps jie kančia ir lažu?

„Ne, netaps. Pirmas ratas mums buvo kaip kančia. Antrame pagerinome žaidimą, laimėjome kelis kartus ir dabar žaidžiame savo malonumui. Granitas tikrai finišuos garbingai ir neišsibėgios nepabaigę sezono, – tikino P. Svirskij. – Šie metai mūsų komandai tapo poilsio sezonu. Palikime taip, kaip yra ir kitais metais jau bandysime atsikovoti pozicijas.“

Širvintos/VGTU-Vilkai – AFK 3:0 (1:0)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
20' Emilis Varnas 1:0
58' Vydmantas Kuzmickas 2:0
59' Vydmantas Kuzmickas 3:0

Panašiai prastas rungtynes AFK komanda sužaidė vasarą Elektrėnuose. Tada irgi anksti praleido įvartį, prarado situacijos kontrolę, o antrame kėlinyje varžovai pasižymėjo dar du kartus ir buvo patirtas skaudus pralaimėjimas 0:3.

Istorija susirimavo praėjusį sekmadienį Širvintose.

Pirmo kėlinio viduryje AFK nebe pirmą kartą neapsigynė nuo standarto. Pakėlus kampinį širvintiškius į priekį išvedė Emilis Varnas.

Antrame kėlinyje AFK'ai greitai buvo priversti kapituliuoti, kuomet vieną po kito du įvarčius sumušė Vydmantas Kuzmickas (3:0).

„Per tas porą minučių išsikasėme sau duobę dovanodami jiems du įvarčius. Prie rezultato 0:3 iškrito dar keli mūsų žmonės ir rimčiau pakovoti nepavyko, – konstatavo AFK kapitonas Agnius Panka. – VGTU-Vilkai buvo stipresni ir galime juos pasveikinti su pergale. Prie stipraus kolektyvo jie prijungė dar porą naujokų, kurie svariai prisidėjo prie pergalės.“

Nieko keisto, kad po tokios užtikrintai solidžios pergalės VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas pavadino tai vienomis geriausių sezono rungtynių.

„Nepabijojęs pasakysiu, kad tą dieną būtume įveikę bet kurią komandą. Puikiai susirinkome, su gera motyvacija. Pakeitėme kai kurias pozicijas ir pasiūlėme AFK gerą tempą, kurio jie turbūt nesitikėjo. Čia galėjo baigtis ir 5:0, ir 7:2. Pikta tik dėl prastos mūsų realizacijos. Varžovai turėjo porą gerų momentų, bet tai nebūtų nieko keitę“, – tvirtino Haroldas.

Jis svarstė, kad AFK į Širvintas atvyko nenusiteikę arba netgi nusiteikę lengvai pergalei. Todėl aikštės viduryje atrodė „sunkūs“, visiškai kitaip, nei laimėtose pirmose tarpusavio rungtynėse.

„Kai su komanda apibendrinome pirmą ratą, išskyrėme, kad AFK buvo sudėtingiausias varžovas, nors tas rungtynes mes privalėjome baigti lygiosiomis, – dėstė H. Kerušauskas. – Šį kartą nustebino, nes tikėjomės rimtesnės kovos.“

Būtent tinkamą nusiteikimą ir pavykusį rungtynių planą po šios pergalės akcentavo ir žaidžiantysis VGTU-Vilkų treneris Deividas Maciulevičius: „Žinojome, kad šios rungtynės turi didesnę reikšmę mums. Pakoregavome rungtynių planą ir tas pasiteisino. Vyrai nusiteikė, žaidė protingai, kokybiškai, neskubėjo ir vertė varžovus klysti. Džiaugiuosi dėl komandos ir tikiuosi, kad šią kartelę pavyks išlaikyti iki sezono pabaigos.“

Ateinantį savaitgalį keletas VGTU-Vilkų narių su VRFS rinktine kovos dėl regionų mėgėjų taurės, o sezono pabaiga nusimato intensyvi. Laukia Vilniaus taurės ketvirtfinalis su Vilties dubleriais ir trijų savaitgalių maratonas prieš Granitą, Versmę bei Top Kickers.

„Dalis žaidėjų bus VRFS rinktinėje, dalis bus studentų lygoje, MFL ir Įmonių lygoje. Geras klausimas, ar jie viską patrauks ir kaip įsivertins prioritetus. Mes turime gerus šansus pakovoti dėl antros vietos, bet tuo pačiu ir likti be medalių. Bus įdomu“, – sakė H. Kerušauskas.

FC Top Kickers – Viltis B 4:1 (0:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
35' Timas Bosakas 0:1
49' Deividas Maciulis 1:1
60' Andžejus Romeiko 2:1
62' Deividas Maciulis (iš 11 m) 3:1
77' Simonas Stankevičius 4:1

Top Kickers toliau tęsia savo pašėlusį rokenrolą III lygos futbolo aikštėse. Ginasi tik silpni, geriausia gynyba yra puolimas ir tik totalinis futbolas gali teikti laimę bei džiaugsmą.

Rudens rate Kickersai per rungtynes vidutiniškai muša po 3 įvarčius. Kaip sako komandos vadovas Deividas Maciulis: varžovai įmuš kiek galės, o mes – kiek reikės. Ne visada tai pavyksta, bet stengtis reikia.

Savo filosofijai jie liko ištikimi ir praėjusiose rungtynėse su Vilties dubleriais, kai po pralaimėto pirmo kėlinio, antrame atsitiesė įmušdami keturis įvarčius be atsako.

Vilties atstovas Aleksas Stankevičius praėjusioje apžvalgoje apgailestavo, kad jo komandai nepavyksta nuosekliai gerai sužaisti visų 90 minučių, o pavienių gero žaidimo atkarpų rezultatui pasiekti nepakanka.

Ši problema puikiai atsispindėjo rungtynėse Pilaitėje. Pirmame kėlinyje Vilties dubleriai tvarkėsi gerai, ir nors varžovai šansų turėjo, sugebėjo sustabdyti jų puolimo lyderį Simoną Stankevičių. O patys išsiveržė į priekį ir į pertrauką išėjo pirmaujančiųjų pozicijose.

„Per pertrauką kalbėjome, kad nieko dar nelaimėjome ir rungtynės nebaigtos. Deja, vėliau praleidome „unlucky“ įvarčius“, – pasakojo Vilties B treneris Furkanas Yerlikaya.

Sėkmės pritrūko, kai D. Maciulis iš karto po pertraukos lygino rezultatą, vėliau po kampinio ūgio ir fiziniu pranašumu pasinaudojo A. Romeiko (2:1). Netrukus pralaimintieji metėsi į priekį, bet prasileido kontrataką, kurią nutraukė pražanga baudos aikštelėje. 11 m baudinį realizavęs D. Maciulis padėjo savo komandai perimti kontrolę (3:1).

„Po trečio praleisto įvarčio paleidome rungtynes. Tai buvo ne ta komanda, kuri gerai žaidė pirmame kėlinyje ir po jo pirmavo. Pirmame kėlinyje laimėjome daug dvikovų, antrame jose dominavo varžovai, – pripažino F. Yerlikaya. – Turėjome ir kitų problemų, nes rungtynių dieną susirgo du žaidėjai. Bet tokios bėdos lydi ir kitas komandas, todėl nereikia pasiteisinimų. Top Kickers labiau norėjo laimėti ir to nusipelnė.“

FK Medžiai – FK Navigatoriai 3:2 (1:1)
VFA-Hanner stadionas. Teisėjas – M. Bikauskas.
18' Daniel Gunevič 0:1
45' Justinas Baltrimavičius 1:1
56' Justinas Baltrimavičius 2:1
60' Audrius Bukovskis 3:1
83' Viktor Skrypničenko 3:2

Navigatoriai šį sezoną įrodinėja, kad prastas susirinkimas jiems nekliudo priešintis varžovams. Pirmame rate jie būdami be keitimų Medžius išskalbė 7:2, šį kartą su vienu keitimu laikė varžovus įtampoje iki pat pabaigos.

Navigatorių vadovas Danielis Gunevič šiame mače išsiskyrė ne tik baltais šortais, bet ir techniškai gražiai užsuktu rezultatyviu smūgiu į varžovų vartus. Po to jau Justinui Baltrimavičiui teko prisiminti, kad ir jis kažkada mušdavo krūvas įvarčių. Du nuostabūs ir puikiai „išpildyti“ jo tolimi smūgiai persvėrė rezultatą, o Audrius Bukovskis padidino pranašumą iki 3:1. Atrodė, Medžiai artėja link ramios pergalės, tačiau klaida gynyboje (3:2) garantavo jiems neramias paskutines 7-8 minutes. Bet pergalė pasiekta.

„Pagaliau laimėjome ir vėl“, – tokią frazę po rungtynių ištarė Medžių vadovas ir treneris Paulius Glosas.

Suprask – pagaliau laimėjo du kartus iš eilės. Tokios laimės Medžiai nebuvo patyrę nuo praėjusio sezono pabaigos, o šiemet pavienes pergalingas rungtynes keisdavo pralaimėjimai lygoje arba taurėje.

Galbūt Medžiams ir kirbėjo vidinis pyktis atbaladoti Navigus po pažeminimo pirmame rate, bet rungtynių eigoje teko suprasti, kad ir bet kokia pergalė tą vakarą bus gerai.

„Visi žinome, kad Navigatoriai gera komanda, kovinga komanda ir priešinasi visiems. Tačiau aš net neabejoju, kad jeigu jie susirinktų bent kiek geriau, taškų dabar turėtų kelis kartus daugiau ir lentelėje stovėtų aukščiau“, – pažymėjo Medžių treneris.

„Ačiū už gražius žodžius. Sutinku su tuo. Jeigu taip, tikėtina, kad sekmadienį žaistume LFF taurės finale vietoje Hegelmann arba Bangos, – antakį kilstelėjo Navigatorių vadovas D. Gunevič. – Jeigu rimtai – tikėtina, kad būtume aukščiau. Gal ir dėl pirmos vietos pakovotume. Bet šį sezoną pas mus susidėjo labai daug visokių „jeigu“ ir taip toliau...“

Ir pabaigai – dar apie teisėjus. Dažnai III lygos komandų vadovai pliekia teisėjus ir kelia jiems aukštesnius kokybės standartus.

Bet ne šį kartą – reikia pasakyti ir gerą žodį, kai jie to nusipelno.

Jaunosios kartos teisėjui Mindaugui Bikauskui tai buvo pirmosios rungtynės III lygoje ir su užduotimi jis susitvarkė užtikrintai.

„Nors teisėjas jaunas, puikiai atliko savo darbą. Neturime jokių priekaištų ir reikia pagirti jį už tai“, – sakė P. Glosas.

Žalgiris U-19 – FK Tera 1:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
49' Karolis Chrustaliov 1:0
52' Martin Ustinovič 1:1

Nei patys paima, nei kitiems atiduoda – taip galima pasakyti apie Žalgirio dublerių pasirodymą šiame mače.

Abi komandos konkuruoja kovoje dėl prizinės vietos. Ir šios lygiosios abiem komandoms buvo visiškai nenaudingos.

Tera su šiomis rungtynėmis puoselėjo rimtas ambicijas, nes pirmame rate įveikė žalgiriečius 3:2, bet turėjo susimažinti apetitą susidūrus su sudėties problemomis.

„Neturėjome 5-6 pagrindinės sudėties žaidėjų, todėl net nėra ką kalbėti apie tokias rungtynes“, – replikavo Teros žaidėjas Liudvikas Velička.

Nuo VGTU-Vilkų juos skiria 5 taškų atsilikimas, o lieka tik 3 turai. Tai reiškia, kad likusiuose mačuose su Viltimi B, Top Kickers ir Navigatoriais reikia imti maksimumą bei tikėtis, kad Širvintos iš rungtynių su Granitu, Versme ir Top Kickers paims ne daugiau 3 taškų. Teoriškai įmanoma. Praktiškai – sunkiai įgyvendinama.

III lygoje – pauzelė prieš paskutinį sezono mėnesį.

Komandos 16 turo rungtynių žaisti rinksis pirmą spalio savaitgalį.

Šiuo metu pagrindinis dėmesys – „Carlsberg nealkoholinio regionų mėgėjų rinktinių taurės“ finalui. Jame sekmadienį Jonavoje VRFS rinktinė susikaus su Šiaulių-Panevėžio komanda.