III lyga–2019: Futbolo traukai neatsispiria net buvę rinktinės žaidėjai Visos

 

Kiekvienais metais antroje balandžio pusėje sostinės gyvenime juntamas pagyvėjimas. Vieni skuba fotografuotis prie pražydusių sakurų, kiti išsitraukia paspirtukus, o visi futbolo fanatikai pasitinka dar vieną mėgėjų futbolo sezoną.

Apžvalgininkams tas metas būna nedaug lengvesnis, nei dideles dėmesio apkrovas patiriančioms sakuroms – tenka sukti galvas, kaip įmantriau parengti įžangą į naują sezoną.

Sezonas, tiesa, jau prasidėjo įtemptomis VRFS supertaurės rungtynėmis su VAR'o debiutu, puikia 11 m baudinių serija ir Navigatorių triumfu prieš Ozą. Link pabaigos artėja ir SFL taurės pirmas varžybų etapas, o savaitgalį startuoja III lygos sezonas. Jau 8–asis.

III lygoje niekada netrūko futbolo pasaulyje žinomų pavardžių. Na, o šiemet prie jų prisijungs dar keli solidūs vyrukai: nacionalinėje rinktinėje ilgiau ar trumpiau žaidę Gediminas Vičius, Raimondas Vilėniškis, Virmantas Lemežis. Stipru.

 

FK NAVIGATORIAI: Niekas nesupras, jei negins titulo.

Pernai Navigatoriai užtikrintai laimėjo III lygą, per visą sezoną patirdami tik vieną pralaimėjimą ir artimiausiems konkurentams „pakraudami“ 15 taškų persvara.

Sunku būtų surasti objektyvią priežastį, kuri leistų suabejoti šios komandos favoritų statusu ir šiemet. Navigatoriai kaip Miuncheno Bayern Vokietijoje – aiškūs favoritai, retkarčiais problemų neišvengiantys, tačiau savo tikslą vienokiu ar kitokiu būdu pasiekiantys.

Šią nuomonę dar labiau sustiprina faktas, kad Navigai išsaugojo visą pernykštės čempioniškos komandos branduolį. O prie jo dar pridėjo porą solidžių „pirkinių“ – pernai Akto gretose 13 įvarčių pelniusį Paulių Sakalį bei Vilniaus futbolo bendruomenėje puikiai žinomą Aivydą Ruškį.

Nors po baudinių serijos buvo iškovota VRFS Supertaurė, tačiau SFL taurės varžybos įrodė, kad Navigatoriai yra pažeidžiami – jau pirmame etape čempionai pasitraukė iš kovos, 1:3 pralaimėję Granitui.

Vis tik komandos vadovas Kestutis Maželis tiki, kad tai tebuvo laikini nesklandumai: „Rungtynės su Granitu lyg ir parodė, kad dar nesame pasiruošę, tačiau dabar nenorime kalbėti apie savo privalumus ir trūkumus. Apie tai mes visad kalbame puse lūpų.“

Nežinia, kaip su ta pasiruošimo kokybe, tačiau Navigatoriai turėjo solidžią draugiškų rungtynių seriją. Joje buvo įveiktos FKK Spartako, FK Medžių, FK Vilties, Akto ir AFK komandos.

„Po Granito antausio susitrumpinome savo sezoną ir susimažinome laukiančius krūvius. Vienas tikslas jau nuplaukė, liko dar keli. Pirmiausiai norime sulipdyti kuo geresnį kolektyvą ir atmosferą komandoje, kad visiems būtų malonu žaisti. Jei pasakyčiau, kad nesieksime apginti III lygos čempionų titulo – niekas manęs tiesiog nesuprastų. Ir, žinoma, norime turėti gerą laiką LFF taurės varžybose“, – pasakojo K. Maželis.

 

OZAS: Paklibinti čempionų pozicijas.

Prastas žaidėjų rinkimasis, banguojantis ir nestabilus žaidimas pernai sutrukdė Ozui parodyti tikrąsias savo galimybes. Nepaisant to, 2018–ųjų sezonas oranžiniams buvo pakankamai geras: užimta trečioji vieta III lygoje bei iškovotos SFL taurė ir supertaurė.

Įvertinę praėjusio sezono selekcines klaidas, Ozo vadovai žiemą rimtai kibo į sudėties atnaujinimo darbus.

Buvo atsisveikinta su vienu geriausių lygos krašto gynėjų Antonu Zuj, taip pat laikinai emigravusiu Kristijonu Gedgaudu.

Į Ozą po metų pertraukos sugrįžo girgždančiomis kojomis, bet vis dar krutantis Artūras Žarnovskis, iš Krušos atėjo Darius Miečius, iš VGTU–Vilkų – Erikas Milašauskas ir Tadas Švaikevičius, gynybą sustiprino mažojo futbolo bendruomenėje puikiai žinomas Deividas Petravičius ir ukrainietis Andrijus Novikovas.

Draugiškose rungtynėse Ozas 5:4 nugalėjo Salininkus ir 5:2 TEC, VRFS supertaurės dvikovoje tik po 11 m baudinių serijos pralaimėjo Navigatoriams, o SFL taurės kampaniją pradėjo pergale 4:2 prieš Euforiją.

Žiemą įvykusios permainos pozityviai nuteikė rezultatyviausią praėjusio sezono lygos žaidėją (22 įvarčiai) Gediminą Skrocką: „Dabartinis komandos stovis geresnis, nei praėjusio sezono antroje dalyje. Gynyba susitvarkė, saugų grandis sustiprėjo, turime ir ilgesnį suolelį. Tikrai dar trūksta susižaidimo, bet įsibėgėsime. Gerai dirba skautai, kuo galėjome įsitikinti supertaurės mače, kai Navigatoriai mūsų nemindė.“

Stipriai pasistiebęs Ozas šiemet tikisi gerokai rimčiau mesti iššūkį čempionams ir favoritams Navigatoriams.

„Visada norisi aukso, sieksime ir vėl žaisti SFL taurės finale, bet tenkintų ir prizinė vieta. Manau, kad buvusiems lygos čempionams ir taurės laimėtojams kelti kuklesnius tikslus būtų neetiška“, – įsitikinęs G. Skrockas.

Šiemet Ozo nebematysime Panerio stadione – po ilgų šioje legendinėje vietoje praleistų sezonų komanda nutarė kraustytis ant lygesnio paviršiaus. Pernai Ozo komanda pagaliau suprato, kad žaidimas Panerio stadione nėra jų privalumas. Priešingai – nelygi jo aikštė tampa koziriu gynybinio stiliaus komandoms.

Šį sezoną Ozo namų rungtynių vieta taps Širvintų (antrame ture) ir Senvagės stadionai.

 

AKTAS: Varžovus ims patirtimi.

Praėjusį sezoną Akto komanda išgyveno antrąją jaunystę. Po šešerių metų pertraukos Geniai vėl pasipuošė III lygos medaliais. Ir ne bet kokiais, o sidabriniais. Tokį laimėjimą pasiekti padėjo sėkminga kartų kaita ir solidus jaunesnių žaidėjų įsiliejimas į šią gilias tradicijas turinčią komandą.

Kaip žinia, Akto gretose neužsibuvo Navigatorius pasirinkęs P. Sakalis.

O štai Genių papildymas šiemet atrodo labai solidžiai – prie komandos prisijungė buvę profesionalūs futbolininkai Raimondas Vilėniškis, Virmantas Lemežis ir Karolis Jasaitis. Klausimas tik, kaip jie lankys III lygos rungtynes. Jei reguliariai atvyks padėti komandai, Aktas ir vėl neabejotinai bus tarp pretendentų į medalius.

Akto pasiruošimas sezonui buvo tradiciškai skubotas. Po dar vienos žiemos Sportimos 7x7 turnyre iš karto buvo pereita prie lauko futbolo.

Pirmosiose kontrolinėse rungtynės su FK Medžiais patirtas pralaimėjimas 2:3. O štai su Navigatoriais komandos nusprendė žaisti formatu 10 prieš 10 veteraniškai brandžiomis sudėtimis. Po lygaus pirmo kėlinio vėliau Navigai užtikrintai įveikė savo varžovus rezultatu, kuris nutylimas.

Komandos treneris Nerijus Jakučionis sako, kad pernykštė antroji vieta buvo geras pasiekimas, todėl šiemet norisi tos kartelės nenuleisti. Taip pat – geriau pasirodyti SFL taurės turnyre. Pernai Aktas iš jos iškrito jau šešioliktfinalyje, nors kaip taisyklė, nuolat buvo laikoma „taurių komanda“.

„Tokie mūsų lūkesčiai. O kaip bus – matysime. Matome daug jaunų ir ambicingų varžovų. Mes per žiemą neatjaunėjome ir mažiau atsinaujinome, todėl varžovus bandysime imti patirtimi“, – žadėjo N. Jakučionis.

 

FK MEDŽIAI: Ilgesnis atsarginių suolelis.

Praėjusio sezono rudens rate Medžiai nuraškė 23 taškus. Jei tokiu tempu būtų žaidę visą sezoną – neabejotinai būtų pasipuošę medaliais Ozo klupinėjimų sąskaita. Tačiau dabar tai tik prielaidos, nes silpnoka pirmenybių pradžia galiausiai lėmė, kad žaliai–balti liko prizininkų pakylos papėdėje.

Per tuos kelis mėnesius Medžiai išsaugojo tą pačią sudėtį ir nesusilpnėjo – prie sezono starto linijos stoja faktiškai ta pačia sudėtimi, kaip ir žaidė pernai. Be to, praėjusį sezoną traumas dažnai besigydę žaidėjai pagaliau pasveiko ir yra pasirengę kovai.

Pasiruošimui 2019–ųjų kovoms komanda skyrė daug dėmesio ir sportuoja jau du mėnesius. Per tą laiką sužaistos kelios kontrolinės rungtynės su rimtais varžovais – Navigatoriais (2:4), Aktu (3:2), AFK (2:2). Medžiai taip pat viešėjo Londone, kur susitiko su vietos mėgėjų ekipa „Westminster Wanderers“ – 2:2.

Medžių vadovas ir treneris Paulius Glosas sako, kad šiuo metu komandos sportinė forma nėra optimali ir ims kilti tik sezono eigoje. Vis tik šiuos žodžius tarsi paneigia įspūdingas startas SFL Taurėje ir pergalė 14:1 prieš Reaktyvo komandą.

Apie konkrečius tikslus Paulius sezono išvakarėse nekalbėjo. Bet įspėjo, kad visiems bus sunku: „Šiemet turime tikrai pajėgią sudėtį, ilgą ir lygiavertį atsarginių suolą. Todėl manau, kad būsime sunkiai įveikiami visiems varžovams.“

 

GRANITAS: Trumpesnis atsarginių suolelis.

Pernai Granitas išsiskyrė kaip savo potencialo neatskleidusi komanda ir, ypač rudens rate, turėjo labai didelių iššūkių renkant sudėtį kiekvieną savaitgalį. Dažniausiai spragos buvo kamšomos pasitelkiant jaunus dublerių komandos žaidėjus.

Optimalia sudėtimi Granitas galėjo kautis dėl medalių. Tačiau tos optimalios sudėties beveik nebuvo ir galiausiai užimta 5–oji vieta. Ji, anot žaidžiančiojo komandos trenerio Jevgenijaus Rybakovo, netgi per gera atsižvelgiant į tai, kaip Granitas rinkosi į rungtynes.

Dabar J. Rybakovas informavo, kad komandos paraiškoje praktiškai neliko tų, kurie 2018–aisiais į rungtynes neateidavo. To kaina – dar jaunesnė sudėtis su trumpesniu suoleliu.

Draugiškose repeticijose prieš sezoną Granitas 4:1 įveikė Geležinį Vilką, 7:4 VJFK Trakus ir 3:2 – saviškius dublerius trečiąją Granito komandą.

„Aš manau, kad sezonui pasirengėme taip pat, kaip ir kasmet: jaunimas dirba ir treniruojasi, vyresniųjų koziris yra patirtis, – svarstė J. Rybakovas. – Trūkumais laikyčiau tradiciškai trumpą suolelį, kuris šiemet dar labiau sutrumpėjo. Privalumas – ryžtingai nusiteikęs ir antrą mėnesį sezonui rimtai besiruošiantis S. Makrovas.“

Galima numanyti, kad šiemet Granitas galbūt dėl prizinių vietų ir vėl nekovos, tačiau savo rezultatais prizininkų ir favoritų išsidėstymui įtakos tikrai turės. Tuo galėjome įsitikinti ir prasidėjusiame SFL Taurės turnyre, kai granitečiai be ceremonijų 3:1 eliminavo Navigatorius.

„Vertinant objektyviai – išteklių kovoti dėl prizinių vietų mes neturime. Todėl konkrečių tikslų nekelsime. Renkamės kryptį, kad pirma Granito komanda turi tapti ta vieta, kur mūsų jaunimas įsilietų į suaugusiųjų futbolą. Todėl remsimės savais auklėtiniais, kurie jau ir pernai gaudavo žaisti daug“, – teigė J. Rybakovas.

 

KAIŠIADORIŲ BALTAI: Sezono pradžioje prireiks kantrybės ir nervų.

Balandžio 11 dieną Kaišiadorių Baltų komanda užsitikrino antrą iš eilės Select I futsal lygos nugalėtojų titulą, paskutinę žiemos sezono dieną įveikę VGTU–Inžinerijos komandą. Ir tik tuomet jie galėjo pradėti galvoti apie lauko sezoną.

Tačiau 2019 metų didžiojo futbolo sezoną Baltai pradeda nuo konkurentų atsilikdami šviesmečiais – ne tik be draugiškų rungtynių praktikos, bet ir be normalių treniruočių.

Neįtikėtina, bet ketvirtadienį vyksianti LFF Taurės I etapo dvikova Kuršėnuose su vietos Ventos komanda Baltams taps pirmuoju išbandymu didelėje aikštėje šiais metais.

„Nors sunku prognozuoti, ko galima tikėtis, optimizmo mums niekada nestinga, – tvirtino Baltų treneris Romas Jankauskas. – Aišku, kad sezono pradžia mums bus sudėtinga. Po salės futbolo sezono neturėjome normalaus poilsio, teks priprasti prie lauko futbolo, todėl prireiks laiko.“

Tam tikru Kaišiadorių komandos privalumu galima laikyti daugelį metų beveik nekintančią sudėtį. Todėl gerai vienas kitą pažįstantiems žaidėjams bus lengviau susigrąžinti prarastus tarpusavio ryšius aikštėje. Vienintelis pasikeitimas ekipoje – pernai Vilties B komandai atstovavęs Eligijus Lipskis šiemet vėl sugrįžo į Kaišiadoris.

„Esminė mūsų problema ta, kad lauko futbole mes „neištempiame“ visų rungtynių. Nors dažnai keičiamės, tačiau antrame kėlinyje, kaip taisyklė, judame sunkiau, „pasėdame“. Turime jaunų vaikinų, bet pagrindinių žaidėjų amžiaus vidurkis jau per 30 metų“, – atskleidė treneris.

2018 metų sezoną Baltai III lygoje finišavo 6–oje vietoje. Kartelę norisi kelti aukščiau, tačiau tokiais pažadais iš anksto nesižarstoma.

„Apie viso sezono tikslus nekalbėjome, reikia stengtis siekti rezultatų kiekvienose rungtynėse. Svarbiausia – neiškristi. Aišku, nekeliame tikslo kovoti dėl 9–osios vietos, tačiau išsaugoti vietą III lygoje būtų malonu. O toliau jau žiūrėsime“, – atsargiai komandos galimybes vertino R. Jankauskas.

 

ELEKTRĖNŲ VERSMĖ: Tarp Vilniaus ir Kauno.

Debiutuodami VRFS III lygoje, Elektrėnų futbolininkai pernai užėmė 7 vietą. Ir savo debiutą įvertino teigiamai.

Pernai apsišlifavę, galėjo įvertinti savo trūkumus bei antrą sezoną III lygoje pasitinka labiau patobulėję. Versmės strategai išsaugojo tą pačią komandos sudėtį, kai kurias pozicijas dar ir sustiprino.

Naujokų Versmės stovykloje netrūko, bet turbūt solidžiausias komandos pastiprinimas – Aivaras Meškinis, kuris praeityje yra atstovavęs Panevėžio Ekranui, ne vieną sezoną praleido LFF I lygos pirmenybėse.

Draugiškose rungtynėse Versmė 7:0 nukovė Futbolo brolius ir 3:1 – Stickers, o žygį SFL taurėje pradėjo užtikrinta pergale 4:1 prieš Ozo tapyrus.

Dar smagesnis išbandymas Versmės laukia ateinantį savaitgalį – akistata LFF taurėje su legendine Gargždų Bangos komanda (Mačas šeštadienį Fanų stadione prasidės 16 val.).

Romas Ščiuka, Elektrėnų ekipos vadovas ir treneris, prieš naujo sezono iššūkius kalbėjo taip: „Sunku vertinti pasiruošimą, nes dauguma žaidėjų tik sugrįžo iš žiemos turnyrų. Įsižaisti didelėje aikštėje prireiks laiko. Lygiai taip pat ir privalumai bei trūkumai išryškės tik sezono eigoje. Tikslas yra kovoti ir įkąsti geriausioms komandoms. O ko esame verti, parodys užimama vieta.“

Beje, tarpsezonio metu Versmės pavadinimas buvo dažnai linksniuojamas socialiniuose tinkluose dėl planuojamos namų rungtynių lokacijos. Elektrėnų stadione vykdomi rekonstrukcijos darbai, o komandos vadovai buvo nusprendę žaisti Kaune. Ne visiems varžovams tokia idėja patiko, todėl teko ieškoti kompromisinių variantų.

„Mums arčiausiai yra Žiežmarių aikštė. Tačiau joje prasta vejos kokybė, todėl siūlėme alternatyvą žaisti Kaune. Bet kelios komandos pakėlė „kipišą“ ir nesutiko važiuoti ten. Todėl su jomis žaisime Žiežmariuose, su tomis, kurios sutiko, pasimatysime Kaune“, – pasakojo R. Ščiuka.

 

FKK SPARTAKAS: Ir jis sugrįžo!

2017 metais iškovotus III lygos sidabro medalius FKK Spartako komanda pernai buvo priversta iškeisti į pilką ir nykią 8–ą vietą. Pagrindinė tokio nuopuolio priežastimi tapo Tomo Bielicko praradimas. Užpernai 25 įvarčius įmušęs snaiperis pernai persikėlė į II lygą ir Spartako puolime paliko didžiulę spragą.

Tačiau prieš 2019 metų sezoną FKK Spartakas savo gerbėjams turi džiugių žinių – T. Bielickas sugrįžta ir šiemet vėl vilkės Ukmergės komandos aprangą.

Kartu su juo prie vienos seniausių lygos komandų prisijungė dar du naujokai – širvintiškis Žydrūnas Germanas bei Ukmergės sporto centro auklėtinis Augustas Kuzma.

Praradimų nebuvo užfiksuota, todėl galima drąsiai konstatuoti, kad FKK Spartakas šiuo tarpsezoniu sustiprėjo. Bent jau „ant popieriaus“. O aikštėje tą dar teks įrodyti.

Šiemet ukmergiškiai sezono pasirengimui skyrė didesnį dėmesį ir sužaidė keturis kontrolinius mačus. 3:5 pralaimėjo Navigatoriams, tačiau įveikė Pagirius (4:2), VGTU–Vilkus (3:0) bei Katastrofą (5:1).

FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas pasidžiaugė produktyviu pasiruošimo etapu, tik nerimavo dėl vieno dalyko – SFL taurėje komanda be kovos pateko į antrą etapą, todėl neplanuotai gavo ilgesnę pertrauką be rungtynių.

„Tikiuosi, kad dėl to sportinė forma nenukentės. Atrodo, kad vieno kito mačo dar trūksta, nors sezono pradžios laukiame su nekantrumu. Tikiuosi, kad tradiciškai stiprūs būsime gynyboje, bet jau ir puolime turėsime greičio bei aštrumo. Net pačiam įdomu, kaip ten bus“, – nenustygo I. Krasinas.

Natūralu, kad po praėjusio sezono nusivylimų komandai keliamas tikslas finišuoti aukščiau, nei 8–a vieta.

„Dar aukštesnių tikslų nekeliame, nes mėgėjų futbole rastume visą puokštę priežasčių, kodėl nesužaidi rungtynių taip, kaip turėtum“, – priminė I. Krasinas.

 

AFK: Jau laimėjo transferų turguje.

„Minusų mūsų komanda neturi“, – gerai nusiteikęs, pareiškė Edvardas Čyvas iš AFK komandos.

Galima ir nesutikti. Pernai, debiuto III lygoje sezoną, AFK kolektyvas turėjo gražių ir ambicingų tikslų. Tačiau ne visuomet realiai įvertindavo savo galimybes, ne visuomet į rungtynes susirinkdavo su tinkamu požiūriu ir už tai tekdavo brangiai mokėti.

Išbarstyti taškai lėmė, kad dėl išlikimo teko kautis iki paskutinio turo ir tik paskutinėse rungtynėse buvo išsaugota saugi 9–a vieta.

Paskutiniuose septyniuose turuose pernai AFK taip ir nelaimėjo, o E. Čyvui teko konstatuoti patirties stokos faktą ir užtrukusią adaptaciją prie III lygos varžybų.

Na, o su E. Čyvu susijusi bene svarbiausia AFK tarpsezonio naujiena. Edvardas pradėjo dirbti Lietuvos čempionų Marijampolės Sūduvos klubo administracijoje, todėl AFK vadovų pareigas perleido Gediminui Sinkevičiui bei Dariui Navikui, o pats šio mėgėjiško klubo gyvenime užims kuklesnį, nei iki šiol, vaidmenį.

Sudėtyje permainų būta dar daugiau. Klubą paliko gal 10 žaidėjų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežaščių nebuvo labai aktyvūs nariai, tad su jais atsisveikinta.

Vietoje jų atsirado trys naujokai: jaunasis Agnius Panka iš Alytaus SRC bei du labai patyrę žaidėjai – Gediminas Vičius ir Gajus Kulbis. Jei bent kiek domitės futbolu, šių dviejų piliečių pristatinėti nereikia.

AFK pasirengimą sezonui tradiciškai pradėjo pirmą kovo mėnesio savaitę, vadovaujami žaidžiančiojo trenerio Aurimo Tamaliūno. Draugiškuose mačuose pasitikrintos jėgos su FK Medžiais (2:2), FC Vova (3:2), Navigatoriais (2:5), SFL taurėje eliminuoti Top Kickers–Koloro (3:0).

„Prieš savaitę dar būčiau sakęs, jog mūsų privalumas, bet tuo pačiu ir minusas yra jaunas amžius, bet prisijungus dviems patyrusiems žaidėjams galiu drąsiai teigti, jog surinkome pakankamai brandžią komandą šiam sezonui. Pasinaudodamas proga palinkėsiu visiems lankyti treniruotes ir aktyviai dalyvauti rungtynėse“, – kalbėjo E. Čyvas.

AFK tikslai taip pat klasikiniai – sudaryti kovingos ir sunkiai įveikiamos komandos įvaizdį, o sezoną jie norėtų baigti pirmoje turnyro lentelės dalyje. Išskirtinai geru atveju – pasipuošti medaliais.

„Taip pat būsime aktyvūs ir už aikštės ribų bei toliau organizuosime įvairaus pobūdžio akcijas, stengsimės dalyvauti socialinėse veiklose“, – žadėjo Edvardas iš socialiai aktyviausios lygos komandos.

 

ADVOCO–A KOMANDA: Kaip bus – taip...

Ilgi metai, praleisti SFL A divizione, Advoco komandai pabodo pernai. Jie pagaliau laimėjo tą turnyrą, dar kitaip vadinamą IV lyga, ir iškovojo teisę pirmą kartą klubo istorijoje debiutuoti VRFS III lygoje.

Nors tai yra naujas puslapis komandos gyvenime, negali sakyti, kad dėl to advokatai jaustųsi kažkaip išskirtinai, ar nekantraudami lauktų naujo sezono kovų.

Kad nėra ažiotažo, patikino Advoco atstovas Artūras Sukristovas: „Mes tai priimame kažkaip ramiai, netgi esame atsipalaidavę. III lyga nėra kažkas išskirtinio, dėl ko apimtų jaudulys. Pernai išsikėlėme tikslą laimėti IV lygą. Tą padarėme, tad kylame aukštyn. O čia kaip jau bus – taip...“

Vis tik prieš debiutą aukštesniame divizione Advoco stiprinosi. Atvyko buvęs Krušos saugas Nikita Juščenko, Ave.Ko. atstovavęs puolėjas Nikita Tichonovas, planuojamas papildymas vartininkų grandyje.

Komandoje suburta maždaug 25 žmonių grupė, kuri reguliariai turėtų lankyti rungtynes.

Advokatai turėjo dvi produktyvias draugiškas repeticijas – 1:0 įveikė Viesulą ir 4:2 TEC'us. Taip pat norėjo pasivaržyti ir su III lygos senbuviais, tačiau susitarti nepavyko.

Debiutantai sezoną pasitinka ramybės būsenoje, jų smegenų nespaudžia nerimas dėl neįgyvendinamų tikslų.

„Neapsikrovėme savęs keldami tikslus. Netgi esame atsipalaidavę. Tikiu, kad tai išeis į naudą. Žinau, kad visoms komandoms norisi prizinės vietos, bet jos nepasiekus, labai nepergyvensime. O preliminariai įvertinus komandų galimybes manau, kad finišuoti per vidurį šansų mums yra“, – svarstė A. Sukristovas.

 

VJFK TRAKAI: Atsargus optimizmas.

VJFK Trakai yra viena tų komandų, kuri VRFS ir SFL hierarchijoje aukštyn kopė laiptelis po laiptelio nuo žemiausios pakopos. Savo kelią pradėjo 2015–aisiais D divizione, palaipsniui kilo aukštyn ir šiemet jau debiutuoja III lygoje.

Debiutuoja nusiteikę ambicingai, tačiau komandos vadovas ir treneris Vidmantas Zagurskas sako, kad tas optimizmas yra pamatuotas bei atsargus.

„Mėginsime nenusileisti nė vienam varžovui, tačiau ankstesnius sezonus pasitikdavome geresnėmis nuotaikomis, – atviravo Vidmantas. – Žiema buvo sudėtinga tiek sportine, tiek finansine prasme. Šį kartą nežaidėme net salės pirmenybėse, žaidėjai buvo be jokio futbolo. Taigi, dabar mūsų komanda, vadinkime, „skystame pavidale“. Sezono eigoje stengsimės sukietėti.“

Pasirengimo pirmenybėms metu trakiškiai pralaimėjo nuolatiniams varžovams FK Lentvariui ir Granitui.

Trakų miesto stadione po rekonstrukcijos ir prastos dangos priežiūros iškilo tam tikrų keblumų. Todėl daugumą namų rungtynių VJFK Trakai ketina žaisti FK Riteriams priklausančiame stadione.

VJFK Trakai savo sudėtimi ir identitetu labai primena Kaišiadorių Baltus. Komandai išskirtinai atstovauja tik vietiniai žaidėjai, dirbę pas trenerį V. Zagurską. Tų žaidėjų ratas labai platus, tik ne visų lygis vienodas.

„Mūsų nuostata tokia, kad formuojame komandą vien iš mano auklėtinių, remiamės šiais resursais ir neieškome kito pastiprinimo. Tos nuostatos laikysimės ir debiutuodami III lygoje. Žinau, kad jei pagrindiniai 15 futbolininkų rinksis į kiekvienas rungtynes – būsime konkurencingi. Jei teks labiau remtis atsarginiais – bus liūdniau. Mūsų paraiškoje trisdešimt žaidėjų, tikriausiai bus ir daugiau. Tačiau visa tai dėl apsidraudimo, kad prasidėjus kepsnių kepimo sezonui turėtume kuo užkamšyti spragas“, – atskleidė V. Zagurskas.

Ko tikėtis iš VJFK Trakų III lygoje – nuspėti sunku. Prognozuoti nesiryžo ir pats treneris.

„Lygoje matau 5–6 labai stiprias komandas, su kuriomis kovoti bus sunku. Mes kabinsimės – noriu, kad žaidėjai įgautų praktikos, sutvirtėtų ir subręstų, o VJFK Trakai įsitvirtintų III lygoje. Tokie tad mūsų tikslai“, – sakė V. Zagurskas.

 

SK NEMENČINĖ–HEGVITA:  Po dvejonių tarė „taip“.

Nemenčinės komandos istorija panaši į Advoco: keleri metai tarp IV lygos vidutiniokų ir pagaliau pelnytas bilietas į VRFS III lygą. Tiesa, jei Advokatai IV lygoje pernai tapo nugalėtojais, tai Nemenčinė užėmė trečiąją vietą, tik dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio aplenkusi Mostiškes.

„Mes iki pat paskutinių dienų svarstėme, verta ar neverta mums eiti į III lygą. Galiausiai apsisprendėme. Ir maža to, kad nuėjome į III lygą, dar ir dublerius SFL C divizione išstatėme“, – apie naujus iššūkius kalbėjo SK Nemenčinės atstovas Gediminas Janavičius, kuris tikisi į futbolą įtraukti kuo daugiau vietinio jaunimo.

Siekti naujų tikslų Nemenčinės komandai padės ją sustiprinę iš Vilties atėjęs Valdas Kondratovič, iš Granito – Jaroslavas Vasiutinas, iš užsienio sugrįžęs Edgaras Kulvinskis, taip pat komandą papildė Evaldas Pliavga, Marius Žilionis, Vismantas Atas, Giedrius Pavilionis.  O atsisveikino su ilgamečiu savo vartininku Eugenijumi Larkinu.

Pasirengimo sezonui metu abi Nemenčinės komandos išbandė jėgas tarpusavio mače, taip pat 5:1 įveikė Salininkus, o SFL taurės turnyre po baudinių serijos pralaimėjo Viesulo dubleriams (pagrindinis laikas – 2:2).

Šiose taurės rungtynėse SK Nemenčinė surinko tik 12 žaidėjų, o tai nėra labai geras ženklas prieš pat lygos startą.

„Nesame pasiruošę pilnai, nes nesužaidėme tiek draugiškų rungtynių, kiek norėjome. Taigi, susižaidimo stoka gali tapti pagrindiniu mūsų trūkumu. Todėl ir tikslai nebus labai ambicingi – norime tiesiog išlikti III lygoje“, – atskleidė G. Janavičius.

 

KO galime TIKĖTIS?

Favoritai. Prognozės visuomet sudaromos įsivaizduojant ir modeliuojant situacijas, kai komandos žais pilna sudėtimi ir visa jėga. Kaip ten bebūtų, sunku būtų įsivaizduoti situaciją, kad Navigatoriai šiemet neapgins titulo. Klausimas keliamas nebent toks: tą padarys lengviau ar sunkiau nei pernai, kai pirmą vietą užsitikrino dar po 18 turo? Aktas, jei sulauks visų komandos naujokų paspirties, vėl bus tarp realiausių pretendentų į medalius. Tas pats pasakytina ir apie Ozą. Šios komandos turėtų aiškintis 2–3 vietų likimą.

Pretendentai. FK Medžiai su Granitu medalių galbūt ir neiškovos, tačiau lyderiams kraują pagadins ne kartą. Lygiai taip pat ir FKK Spartakas, kuris su sugrįžusiu T. Bielicku gali vėl pretenduoti į prizininkų pakylą. Bent jau tikslas būti Top–5 šiai komandai tikrai pasiekiamas.

Vidutiniokai. Kalbant apie iššauti galinčius vidutiniokus, pretenduojančius užimti „Tamsiojo arkliuko“ vaidmenį, pirmiausiai į galvą ateina AFK pavadinimas. Solidus darbas transferų rinkoje turėtų duoti apčiuopiamų rezultatų ir aikštėje. Žiemą gerai padirbėjo ir Elektrėnų Versmė, vis tik šie du kolektyvai tikriausiai vėl liks III lygos rikiuotės viduryje.

Autsaideriai. Kalbame apie komandas, išsidalinsiančias 9–12 vietas. Paskutinės trys iš jų yra degančios ir lems iškritimą į IV lygą. Autsaiderių vaidmenį pirmiausiai suteikčiau visoms trims lygos naujokėms. Tiek ambicingiesiems VJFK Trakams, tiek atsipūtusiems Advoco, tiek ilgai dvejojusiai Nemenčinei. Panašu, kad šiemet dėl išlikimo teks kovoti ir Kaišiadorių Baltams. Bent jau pirmoji sezono dalis jiems bus žiauriai sunki. Antra vertus, prognozės sutvertos tam, kad jas būtų galima paneigti.

 

1 turo mačai