III lygos pirmo rato pabaigtuvės: Bobų vasara bus karšta Visos

Pirmasis ratas VRFS III lygos pirmenybėse praktiškai baigtas. Sužaistos 65 iš 66 pirmosios sezono dalies rungtynių.

Ką jos davė? Pirmiausiai - intrigą kiekviename ture, kokios seniai nebuvo. Po I rato trys komandos turi po 25 taškus - FKK Spartakas, Granitas ir Navigatoriai-LT Aqua. Tai garantuoja, jog rugsėjo ir spalio mėnesiai lygoje bus ypač įdomūs ir karšti. Dar nereikėtų nurašyti ir 20 taškų surinkusio Ozo.

Tuo metu praėjusio sezono nugalėtojai Fakyrai-AD MEN nepavežė lyderių tempo ir atsidūrė antroje lentelės dalyje. Pakilti iš ten jie pajėgūs, tačiau lyderių trejetas vargu ar pasiekiamas. Atstumas - jau 12 taškų.

11 ture visas lyderių trejetas skynė pergales, o po ilgesnės pertraukos laimėjimus įsirašė ir TEC bei Ave.Ko komandos.

Fakyrai-AD MEN - Navigatoriai-LT Aqua 2:4 (0:4).
LEU stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
7' Ernestas Bublevič 0:1
13' Ernestas Bublevič 0:2
23' Modestas Bajoriūnas 0:3
44' Marius Kazlauskas 0:4
87' Tadas Švaikevičius 1:4
89' Mindaugas Kuras 2:4 (į savo vartus)

Labiausiai intriguojamame turo mače intrigos nebuvo. Navigatoriai su polėkiu pervažiavo Fakyrus, į šį mačą pasiuntusius jaunesnės kartos sudėties variantą. Jau 4 min. Liutauras Mažeika galėjo išvesti saviškius į priekį, bet nerealizavo 11 m baudinio. Dar iki šio epizodo Fakyrai turėjo dvi palankias progas, bet jų taip pat neišnaudojo. Vis dėlto, netrukus prasidėjo totalus Navigatorių dominavimas.

Viskas - video santraukoje.

Navigatoriai prisipažino, kad pirmas kėlinys, kurį jie laimėjo net 4:0, buvo vienas geriausių pastarojo meto jų sužaistų kėlinių. Susikrovus tokį pranašumą pergalę iš rankų paleisti būtų nuodėmė, todėl antrą kėlinį jie žaidė lygiai taip pat susikaupę. Tik du įvarčiai rungtynių pabaigoje (vienas - įspūdingo grožio į savo vartus) šiek tiek apkartino pergalės džiaugsmą.

Patys Navigatoriai suskaičiavo, kad 25 taškų per 11 rungtynių III lygoje surinkti jiems dar nėra pavykę. Žemesniuose divizionuose yra pavykę, bet aukščiausiame - ne. Čia - grafinis to įrodymas.

Paklaustas, ką komanda veiks vasaros metu, Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis atsakė: "Pradžioje reikia pailsėti nuo futbolo šiek tiek. O kas galės, dirbs pas trenerį individualiai. Kiti gydysis traumas, kažkas juda kituose turnyruose. Skirsime laiko šeimoms ir, aišku, susibėgsime draugiškai vėl liepos pabaigoje, rugpjūčio pradžioje ir kibsime į darbus.

Žiūrėsime, kaip formuosis kolektyvas ir matysime, ką reikia keisti, ką reikia palikti. Darbų, jei tik nori, gali prisigalvoti daug, juk mėgėjus prižiūrėti yra sunkiau nei profesionalus."

FKK Spartakas - Olimpija 2:1 (0:0).
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D.Petraška.
60' Giedrius Širvinskas 1:0
61' Pavelas Kirjenko 2:0
79' Giedrius Širvinskas 2:1

Nors III lygoje - trivaldystė, pirmoji vieta oficialiai priklauso Ukmergės Spartakui. Taip yra todėl, kad FKK Spartakas pirmame rate užtikrintai įveikė ir Navigatorius, ir Granitą. Apie ukmergiškių pasiekimus rašo ir spauda:

Spartakas laimėjo 11 turo rungtynes namie, bet komandos kapitonas Igoris Krasinas nebuvo patenkintas žaidimu teigdamas, kad šeimininkai perdegė. Bet laimėti sugebėjo.

"Labai sunkus mačas. Daug ką padarė atsipalaidavimas. Buvome nesusikaupę ir nepasiruošę rungtynėms, visi galvojo apie pirmojo rato uždarymą. Tuo pačiu pamiršome, koks kietas riešutas yra Olimpija. Gerai, kad pavyko laimėti", - sakė Igoris.

Olimpija tradiciškai nesurinko optimalios sudėties ir į Ukmergę nuvyko labiau eksperimentine komanda. Kuri sugebėjo duoti kovą šeimininkams. Šiems žaidimas ėjosi labai sunkiai, o svečiai kovėsi iš visų jėgų. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, o įdomybės prasidėjo antrajame.

Jame Ukmergės komanda demonstravo didesnį norą bei ryžtą laimėti. Įvarčio ilgai laukti neteko - 60 min. Tomas Bielickas paspruko nuo gynėjų ir prie vartų atliko rezultatyvų perdavimą Giedriui Širvinskui, kuris ir įmušė (1:0). Bet persvara Spartakas džiaugėsi tik minutę. Jau kitoje atakoje Pavelas Kirjenka išlygino rezultatą.

Tuomet šeimininkai ėmė aktyviau spausti Olimpiją, o pastarosios jėgos pradėjo sekti. Pergalingą įvartį FKK Spartakas pelnė 79 min. Jie įžaidė baudos smūgį, kamuolys po Kosto Fijalkausko smūgio nukrito Giedriui Širvinskui prie kojų ir Giedrius pelnė antrąjį savo įvartį - 2:1. Daugiau tų pačių klaidų Spartakas nekartojo ir išsaugojo pranašumą.

Taigi, FKK Spartakas pirmąjį ratą formaliai baigė pirmas. Ar neslėgs komandos lyderio našta antroje sezono dalyje?

"Ne, nes dar tik pusė sezono sužaista. Žinome, kad visus taškus iškovojome savo jėgomis ir sunkiu darbu. Jei tik atsipalaiduosime ir nesistengsime, iš karto krisime žemyn. Liko daug rungtynių ir svarbiausia, kad viskas mūsų pačių rankose, - kalbėjo I.Krasinas. - Gali būti, kad neužteks patirties išlaikyti stabilumą, gali pasitaikyti traumų, kažkas negalėti padėti rungtynių dieną, bet juk esame mėgėjai."

Tuo metu pralaimėjimas Ukmergėje paliko Olimpiją 6 vietoje. Kitaip sakant – per patį viduriuką. Kaip visada. Per 11 rungtynių surinkta 14 taškų, įmušti 22 ir praleisti 23 įvarčiai.

„Po pirmų trijų pergalių buvome labai užsivedę, netgi patikėjome, kad galime kovoti dėl medalių. Bet paskui paaiškėjo, kad neturime nei sugebėjimų, nei resursų tokiai kovai. Be abejo, kliudė ir traumos, ypač gynėjų bei vartininko. Kai iškrito vartininkas Aurimas, pamatėme, kad jo indėlis į sėkmingą komandos žaidimą buvo labai didelis, o pakeisti jo neturime kuo. Mažai treniravomės, sunkiai rinkomės į rungtynes, iš čia ir rezultatas. Vieta turnyro lentelės viduryje tikrai dar nėra pati prasčiausia“, - I ratą apibendrino Olimpijos vadovas Šarūnas Beivydas.

Granitas - Aktas 2:1 (2:1).
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
9' Vaidas Garšvinskas 0:1
37' Artiom Stepuro 1:1
39' Žygimantas Kirsis 2:1

Šios rungtynės turėjo vykti šeštadienį, kas yra visai įprastas namų rungtynių laikas Granito komandai. Tačiau Aktas sugebėjo juos įkalbėti nukelti dvikovą sekmadieniui, dėl ko buvo labai dėkingi. Tai padėjo geniams susirinkti, nors keitimais jie pasigirti negalėjo.

Visi dėkingumai baigėsi rungtynėms prasidėjus. 9 min. po standartinės situacijos Vaidas Garšvinskas išvedė Akto komandą į priekį.

Atrodė, kad pavykus atsilaikyti iki pertraukos, Akto laukia gana palankus scenarijus antrame kėlinyje. Tačiau Granitui dar pirmame kėlinyje pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. Tą Artiomas Stepuro ir Žygimantas Kirsis padarė panašiose situacijose, kai keliais trumpais perdavimais būdavo ištampoma varžovų gynyba.

Antrame kėlinyje dominavo Granitas, sukūręs nemažai progų padidinti rezultatą. Aktas kontratakavo ir greitų išpuolių metu taip pat turėjo galimybių. Bet tą dieną gerai pasirodė abiejų komandų vartininkai. Ne taip gerai - kamuolį valdę žaidėjai.

"Kovojome lietingą vakarą ir už kovingumą vyrams galima parašyti aukščiausią balą. Tačiau darėme labai daug klaidų įžaidžiant kamuolį, atsikirtinėjome, o Granito priekinė linija labai smagiai pereidavo į ataką ir kūrė progas. Tų progų sukūrė tiek, kad rezultatas galėjo būti panašus kaip prancūzų mače su islandais", - rungtynes apibendrino Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Aktas šiuo metu su 16 taškų yra penktas ir toks rezultats turbūt atspindi realų šios komandos pajėgumą bei galimybes III lygoje.

"Iki vertinimo "gerai" mūsų taupyklėje trūksta kokių 4 taškų, todėl vertinimas bus "vidutiniškas", - sakė Nerijus. - Jei kalbėtume apie medalius, tai reikia pasakyti, kad mėgėjų futbole viskas įmanoma. Ypač, jei antrą ratą sužaistum kaip iš natų. Bet įmanomas ir atvirkštinis scenarijus."

Granito komandos žaidimo kreivė sezono metu kilo tik į viršų. Sezoną jie pradėjo vangiai, per 5 turus surinko tik 7 taškus ir blaškėsi lentelės viduryje. Bet vasara pasitikta gražia 6 pergalių serija.

"Dabar sunku pasakyti, kokia mūsų forma bus rudenį. Žinoma, stengsimės ją išlaikyti ir gal net pagerinti", - teigė šios komandos žaidėjas Jevgenijus Rybakovas.

Ave.Ko. - Ozas 4:2 (1:1).
Senvagės stadionas. Teisėjas - V.Paulauskas.
18' Deivydas Venckus 0:1
19' Dmitrij Ovsejuk 1:1
51' Valdemar Šaveiko 2:1
64' Viliam Novicki 3:1
84' Rolandas Kamparskas 3:2
89' Valdemar Šaveiko 4:2
71' Deivydas Venckus (Ozas) pašalintas iš aikštės

Pirmasis čempionato ratas Ozui būtų visai neblogas, jei ne ši nesėkmė prieš išeinant atostogų.

"Atostogų metas padarė savo - keli žaidėjai negalėjo žaisti, trūko ir dviejų diskvalifikuotų. Nepaisant to, privalėjome laimėti, tik nesisekė nei prie varžovų vartų, nei prie savų, - pasakojo Ozo vadovas Domantas Savičius. - Be to, turbūt pirmą kartą per pastaruosius kelerius metus norėtųsi išpilti ant pagrindinio teisėjo. Buvo nesuprantamai traktuojamas epizodai, kurie iš dalies nulėmė mačo baigtį."

Ave.Ko. pergale III lygoje džiaugėsi net po penkių savaičių pertraukos.

"Rungtynės, nežiūrint į raudoną jų kortelę, nebuvo grubios. Esu patenkintas rezultatu, nors galėjome viską išspręsti ir anksčiau, netempti iki paskutinių minučių, - sakė Ave.Ko. treneris Pavelas Pristavka. - Rungtynės su Ozu parodė, kad galime ir mokame žaisti. Jei visada susirinktume ir nusiteiktume, būtume mažiausiai lentelės viduryje..."

Bet norint tai padaryti, Kalvelių komandai per atostogas reikia gerai padirbėti, ieškoti pastiprinimo. Dabartinė komandos paraiška III lygos protokole tikrai neatspindi realios sudėties, nes nemažai žaidėjų tiesiog neatvyksta į rungtynes. O permainų vasaros metu Ave.Ko sudėtyje tikrai bus. Ne tik sudėtyje, bet ir trenerių štabe.

"Jei surasime dar porą gerų žaidėjų, jei traumų nepatirs esami, ir jei vyrai ras laiko futbolui, mūsų rezultatai gali kardinaliai pasikeisti į gerąją pusę. Svarbu, kad patys žaidėjai patikėtų, jog gali laimėti. Savo nuomonės ir sprendimo nekeisiu - paliksiu komandą kaip treneris, bet papildysiu kaip žaidėjas. Teko kęsti reabilitacija po kelio raiščių operacijos, todėl nežinau, kaip atrodysiu antrame rate. Bet stengsiuosi padėti viskuo, - tvirtino P.Pristavka. - Taigi, permainų komandoje bus. Tikiuosi tai į gerą, nes šis košmaras privalo baigtis."

Dabar Ave.Ko. išeina trumpų poros savaičių atostogų, pailsės nuo futbolo, kurio kai kuriems buvo per daug. Po to draugiškomis rungtynėmis bus pradėtas pasirengimas rudens ratui.

"Sieksime, kad antrąjį ratą pradėtume alkani pergalių ir maksimaliai susikaupę. Aišku, reikia pripažinti, kad visi turi savo gyvenimus, pinigų už žaidimą nemokame, todėl ir reikalauti iš jų galiu tik atsidavimo per rungtynes. Už aikštės ribų esu bejėgis", - pridūrė P.Pristavka.

TEC - Kruša-Basica 5:0 (1:0).
Senvagės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
7' Aurimas Baubkus 1:0
51' Vytautas Žičius 2:0
68' Aurimas Baubkus 3:0
75' Ugnius Juozaitis 4:0
84' Donatas Stakauskas 5:0

Prieš kelias savaites paskubėjau konstatuoti, kad Kruša bunda ir įgauna pagreitį. Pirmasis ratas baigėsi dviem skausmingais pralaimėjimais 0:5. Iš pradžių - prieš Spartaką, dabar - prieš TEC.

Šie pralaimėjimai išryškino pagrindinę Krušos bėdą - prastą žaidėjų rinkimasi į rungtynes. Todėl komandos treneris dar anksčiau prasitarė, kad vasaros metu bus ieškoma pastiprinimo, nes taip renkantis dėl aukštų vietų nepakovosi. Štai ir šiose rungtynėse Kruša turėjo tik du keitimus, ir tuos - veteraninės amžiaus grupės.

Nestebuklingai susirinko ir TEC, į aikštę teko eiti net traumos neišsigydžiusiam komandos vadovui Aurimui Baubkui. Tačiau tokį pasiaukojimą vainikavo du Aurimo įvarčiai.

Ankstyvas jo įvartis leido TEC išsiveržti į priekį, vis tik Kruša pirmame kėlinyje niekuo nenusileido varžovams. Buvo atkarpų, kai jie netgi dominavo ir varžovų gynyba braškėjo, o pirmame kėlinyje pagal smūgius į vartus pirmavo 6-3.

Per pertrauką TEC atliko kelis taktinius perstatymus gynybos grandyje ir tai padėjo neutralizuoti Krušos puolimą. Prasidėjus antram kėliniui, Vytautas Žičius padvigubino TEC persvarą, o vėliau įvarčiai krito kelių minučių intervalais. Kiekvienas toks tikslus smūgis slopino Krušos ambicijas priešintis. Užtenka paminėti, kad mačo šeimininkai antrame kėlinyje pagal smūgius pirmavo 13-2.

Beje, traumos nepaisęs A.Baubkus spėjo pelnyti ir trečiąjį savo įvartį, tačiau teisėjai užfiksavo nuošalę.

TEC komanda pirmame rate buvo viena iš tų, kuri nepasinaudojo visu savo potencialu. Todėl atostogas tenka pasitikti būnant 10 vietoje.

Komandos atstovas Donatas Stakauskas nurodė tris žingsnius, kuriuos žengus reikalai turėtų pasitaisyti į gerąją pusę: "Prieš antrą ratą komandoje bus galbūt tik "kosmetiniai" pokyčiai, pagrindinis tikslas antrame rate bus žaisti taktiškai brandžiau - stengsimės tai įskiepyti žaidėjams (net jeigu epizodais tai nebus labai gražus žaidimas). Antras tikslas bus išsigydyti traumas ir įgauti formą pasveikus. Trečia - gerai pailsėti ir sudalyvauti komandos vasaros šventėje. Tai leis antrame rate nebūti rizikingoje turnyro lentelės pozicijoje."

Divenda - Fakyrai-AD MEN 0:3 (0:0).
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
69' Aivydas Ruškys 0:1
77' Tadas Švaikevičius 0:2
90' Aivydas Ruškys 0:3

Pirmąjį ratą Fakyrai bagė bent kiek pakilia gaida - pergale Kaišiadoryse prieš III lygos autsaiderį. Jie - vis dar nugalėtojų titulą ginanti komanda.

Lengva Fakyrams išvykoje nebuvo. Atakavo abi komandos ir Fakyrai pasižymėti negalėjo ilgiau kaip valandą. Tik 69 min. įmušė Aivydas Ruškys, dar po kelių minučių rezultatą padvigubino Tadas Švaikevičius. Tuomet Kaišiadorių komanda pavargo ir besibaigiant mačui praleido ir trečią įvartį.

Ši pergalė 2015-ųjų nugalėtojams tik šiek tiek praskaidrino nuotaiką. O ji negali būti gera, kai čempionato favoritai per 11 turų pralaimi net 6 kartus.

"Šioje lyoje vien ant gerų emocijų toli nevažiuosi, praleidus patiems, reikia mušti bent 2-3 įvarčius. Tendencijos rodo, kad jei atkakliose rungtynėse nemušame daugiau 2 įvarčių, dažniausiai liekame be pergalės, - teigė Fakyrų prezidentas Kastytis Valantinas. - Dabar komandai reikia atostogų. Tuomet įvertinsime situacija ir judėsime toliau."

Atostogos dar neprasidėjo Divendos komandai - šeštadienį jie namie priims Naujuosius Verkius. Rungtynės svarbios abiem komandoms. Naujieji Verkiai pergalės atveju iš 9-osios vietos pakiltų į 6-ąją. Divenda, net ir nugalėjusi, liktų paskutinė, tačiau tai palengvintų užduotis kovoje dėl išlikimo rudenį.

"Antram pirmenybių ratui ruošimės rimčiau, ieškosime kelių naųjų žaidėjų. Dažniau rinksimės į treniruotes, nes stadionas tik dabar leidžia pilnavertiškai treniruotis. Galiu pažadėti, kad rudens rate surinksime daug daugiau taškų. Mūsų tikslas - vis dar neiškristi iš lygos. Bus sunku, bet įmanoma", - tikino Divendos atstovas Mindaugas Žigutis.

Antrasis III lygos pirmenybių ratas prasidės rugpjūčio 20-21 dienomis.