III lygos pristatymas: čempionų jubiliejus, superžvaigždės ir kitokia Ukmergė Visos

 

Mėgėjiškas futbolas grįžo SFL divizionų ir SFL Taurės kovomis. O ateinantį šeštadienį FKS Ukmergės ir Granito mūšiu galų gale startuos 2020-ųjų VRFS III lygos sezonas.

Jis bus kitoks ir trumpesnis. Komandoms sužaidus vieną ratą, tuomet skils į du pogrupius ir toliau aiškinsis savo reikalus kovose dėl 1-6 ir 7-12 pozicijų. Bet geriau toks apkarpytas sezonas, nei jokio.

Futbolo pasiilgo visi. Karantino įtaka visų komandų pasirengimui turėjo neigiamos įtakos, tą pabrėžė ir vadovai, todėl šio fakto savo apžvalgose mėginsiu dažnai neakcentuoti. Patys vadovai kalba, kad po ilgos priverstinės pertraukos sunku numanyti ne tik oponentų, bet ir savo komandų sportinę formą. Todėl birželio viduryje mūsų laukia „pavasarinis futbolas“.

Su vienu III lygos senbuviu svarstėme, kaip atrodys mėgėjiškas futbolas sezoną pradėjus dviem mėnesiais vėliau. Numanoma, kad bent šiemet susirinkimo problemų komandos neturėtų jausti ir žaidėjų trūkumo nebus. Kolega išreiškė nuogąstavimų – komandoms gali kaip tik pritrūkti žaidėjų, nes visi bus taip išsiilgę futbolo ir pirmuose turuose į aikštę šoks su tokiu entuziazmu, kad tuoj pasipils čiurnų ir kelio raiščių traumos... Aš linkiu, kad taip nenutiktų ir kviečiu skaityti III lygos komandų pristatymą.

 

A KOMANDA-MARGIRIS

III lygos apžvalgą pradedame nuo komandos, kuri tarpsezonio metu lygos gyvenime sukėlė didžiausią šurmulį ir nuostabos bangą.

A komanda-Margiris iš karto buvo pakrikštytas aiškiu pirmenybių favoritu. Tai dalinai nauja komanda, savo gretose turinti daug Lietuvos futbolo žvaigždžių.

O viskas prasidėjo nuo praėjusio sezono pabaigos, kai buvusi Advoco-A komanda sunkiai vargo, kad išsaugotų vietą III lygoje. Išsaugoti ją pavyko tašku aplenkus Ozą, tačiau rudenį advokatų komandos vadovams didelį rūpestį kėlė žaidėjų stygius, kai per svarbias rungtynes jų trūkdavo stichiškai.

Kaip tik tuo metu Advoco atsirado perspektyva jungtis su Margiriu bei stiprėti ir šia galimybe buvo pasinaudota.

„Pernai išlaikėme tą 9 vietą, bet buvo labai daug problemų dėl traumų ir nesusirinkimo, tuo metu prasidėjo nesutarimai komandos viduje. Aiškiai trūko motyvacijos. Tapo akivaizdu, kad 40-mečiams atlaikyti dar vieną sezoną šioje lygoje bus per sunku, – pasakojo ilgametis Advoco narys Artūras Sukristovas. – Pradėjome ieškoti galimybių atsinaujinimui. Tuomet užsimezgė dialogas su Gediminu Paberžiu iš Margirio. Susitarėme greitai, apjungėme jėgas ir atnaujinome komandą.“

Gediminas Paberžis ėmėsi vadovaujančio asmens funkcijų naujoje A Komandos-Margirio ekipos veikloje.

Drauge su juo iš AFK ekipos į naują komandą perėjo ir Gražvydas Mikulėnas, kuriam patikėtos trenerio funkcijos.

A komandos-Margirio sudėtis ant popieriaus atrodo nerealiai. Čia galima rasti buvusių Lietuvos rinktinės narių pavardes: Darvydas Šernas, Vytautas Lukša, Tomas Mikuckis, Marius Stankevičius, tas pats G. Mikulėnas, aukšto lygio futbolo taip pat ragavę Eivinas Zagurskas, Gajus Kulbis.

„Su visais žaidėjais esame pažįstami, žaidėme kartu kituose turnyruose ar komandose. Nėra taip, kad juos samdytume, – patikino G. Paberžis. – Žiūrėsime, kaip jie rinksis. Jei nenorės – nepriversi. Bet kol kas juntamas didelis entuziazmas, ypač iš vadinamųjų veteranų pusės.“

Šios komandos komplektacija jau sulaukė ir įtartinų žvilgsnių ar pastabų, esą mėgėjų futbole apsiginkluoti tokiomis žvaigždėmis nemandagu.

„Dauguma mūsiškių dirba vaikų treneriais ir patys nori pažaisti. Nė vienas jau nesiekia futbolo aukštumų ir nesvajoja kur nors pereiti į aukštesnį lygį. Trumpalaikis projektas? Nemanau. Patys kalbėjome, kad komandą kuriame ne metams ar dvejiems, bet ilgam laikotarpiui, kad ji būtų kaip bendruomenė. Norime, kad tai taptų visų mūsų komanda, o ne kieno nors asmeniškai. Kritikams nežinau, ką atsakyti. Tikiuosi, kad atsakysime linksmu ir patraukliu žaidimu“, – pasakojo A komandos-Margirio vadovas.

Savo galią A komanda-Margiris jau pademonstravo draugiškuose mačuose 3:1 ir 3:0 nugalėdami Navigatorius bei 9:1 sutrupindami VJFK Trakus. SFL taurės varžybų kampaniją favoritai pradėjo lengvu pasivaikščiojimu 11:0 prieš Ozo tapyrus. D. Šernas ir A. Ruškys šiame mače pelnė po „hat-tricką“, T. Mikuckis nusinešė 5 rezultatyvius perdavimus.

Akivaizdu, kad komandoje turint tokius žaidėjus, nekelti tikslo laimėti lygą būtų amoralu.

„Taip, ir G. Mikulėnas yra iškėlęs užduotį laimėti viską. Tačiau visko gali būti, nes tai mėgėjiškas futbolas, neaišku, kaip rinksimės. Nors mes esame sutarę – arba žaidžiame visi, arba nieko nedarome. Jei ką, turime ir dublerių komandą, iš ten pasiskolintume žaidėjų esant reikalui. Ir varžovai bus motyvuoti. Visos komandos nori gerai pasirodyti prieš vadinamus favoritus, atimti taškų. Mes tikrai susirinkime pajudėti ir išprakaituoti. Jei dar bus ir geri rezultatai – tik geriau“, – pareiškė G. Paberžis.

 

ALTERNATYVUS FUTBOLO KLUBAS (AFK)

Šie futbolo metai AFK komandai prasidėjo praradimais. Į naujai buriamą A komandą-Margirį pasuko ne tik G. Paberžis su G. Mikulėnu, bet ir pernykščiai AFK puolimo bei gynybos lyderiai Augustas Trinkūnas su Roku Simanavičiumi. Šaltiniu teigimu, nukraujavusio AFK vadovybė vis dar laukia kompensacijos iš G. Paberžio gaiviųjų gėrimų pavidalu už skausmingus transferus.

„Taip pat dėl traumos bene visam sezonui iškrito kitas stabilus mūsų žaidėjas Dovydas Pačkauskas, todėl turime didelius praradimus visose pozicijose. Tuo metu optimizmu tikrai netryškome“, – prisiminė vienas AFK vadovų Donatas Navikas.

Bet situacija ir nuotaikos ėmė gerėti ištvėrus karantiną ir pradėjus treniruotes, įsitikinus, kad žaidimas nėra prastas.

AFK pasikvietė naujokų minėtiems praradimams kompensuoti. Prie alternatyvaus klubo prisijungė I lygoje BFA gretose žaidęs Erikas Motuzas, Ibrahimas Hasgencas iš Nemenčinės, Irmantas Vilkevčius iš A komandos. Tai dar ne viskas – AFK vis dar planuoja dviejų trijų žaidėjų papildymą.

„Komandoje nebėra garsių pavardžių, už kurių buvo galima slėptis. Todėl jei vieni žaidėjai pakels savo lygį, kiti dažniau lankys treniruotes ir rungtynes, šiai komandai labai realu išlaikyti panašų lygį, koks buvo pernai“, – svarstė Donatas.

O pernai AFK pateko į tą kelių komandų sumuštinį, kovojusį dėl 3-iosios vietos. Tačiau liko be medalių tik dėl prastesnio įvarčių santykio ir užėmė 5 vietą.

D. Navikas mano, kad pagerinti pernykštį rezultatą bus sudėtinga: „Jei mūsų tikslas buvo bent jau išlaikyti pernykštį lygį, tai kiti nesnaudė ir stiprinosi. Navigatoriai ir Versmė akivaizdžiai sustiprėjo, o ką jau kalbėti apie A komandą-Margirį. Medžiai gerai organizuoti, nenorės užleisti pozicijų. Todėl nelaikome savęs realiais pretendentais į medalius.“

Draugiškose rungtynėse AFK 3:1 įveikė Navigatorių Old Boys'us ir 2:3 pralaimėjo Medžiams. Taurės varžybose 5:2 pranoko Futboliuką, nors pirmieji praleido įvartį ir beveik valandą žaidė mažumoje.

„Atsižvelgiant į viską, mūsų realus tikslas yra būti pirmoje lentelės pusėje, – konstatavo D. Navikas. – Apskritai, komandos viduje labiau kalbame apie artimiausias rungtynes, o ne bandome daryti toli siekiančias išvadas. Taip pat palinkėsiu visoms komandoms gero sezono ir reikia tikėtis, kad sugebėsime pabaigti jį laiku, kaip numatyta pagal dabartinį tvarkaraštį!“

 

FGBK AKTAS

VRFS III lygoje Aktas žaidžia nuo pat jos įkūrimo 2012-aisiais ir dar nė karto nebuvo iškritęs į SFL. Nors pernai atsidūrė per sprindį nuo tokio nuotykio.

Siekdami įlieti šviežio kraujo į komandos sudėtį, Akto vadovai pakvietė porą naujų jaunų žaidėjų. Tai – Pagirių komandai anksčiau atstovavęs Eimantas Kotovas ir praeityje Rotalyje žaidęs Dovydas Švita. Dar vienas panašus pastiprinimas planuojamas artimiausiu metu.

Kontrolinį tęstą Geniai turėjo tik vieną, bet gerą. Per jį 3:1 nugalėjo FK Medžius. Vieną įvartį pelnė komandos naujokas D. Švita.

Aktas dar planavo pasitikrinti jėgas su AFK Širvintose, bet mačas nuplaukė dėl šiame mieste uždraustų renginių, susijusių su pandemija.

Trečiadienį Aktas efektingai startavo SFL Taurės varžybose – 9:0 davė pamokų Euforijos-Tirolo komandai.

Jau daug metų Akto vadovai nekalba apie ilgalaikius planus, tos pačios nuostatos laikosi ir šiemet.

„Karantininis laikotarpis sujaukė visus pasiruošimo planus. Pradėsime pirmenybes taip, o tuomet jau bus matyti, kaip ten eisis“, – sakė šios komandos treneris Nerijus Jakučionis.

Labai panašiai buvo ir pernai. Aktas pradėjo „na ura“ ir po 12 rungtynių savo kraityje turėjo 1 pergalę ir lygiai 3 taškus. Tačiau rudenį Geniai susikaupė ir įrodė turintys savigarbos. Efektinga serija suteikė jiems progą toliau rašyti savo istoriją žaidžiant III lygoje, o ne SFL.

 

ELEKTRĖNŲ VERSMĖ

Vieni iš III lygos favoritų žiemos metu turėjo tam tikrų pasikeitimų savo gretose. Atėjo keli naujokai, o iš išėjusių galima išskirti Juliaus Dranginio sprendimą atstovauti Medžiams.

„Visos permainos komandoje buvo natūralaus proceso padarinys. Vieni žaidėjai išėjo patys, kitų atsisakėme mes, – komentavo Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka. – Naujokai sustiprino komandą, todėl realiai praradimų neturime.“

Tarp Versmės naujokų – Vilniaus mėgėjų futbolo kovose jau užsigrūdinę Deivydas Piliukaitis, Nikita Juščenko, Elvinas Dalala, Justinas Janušonis, Ernestas Gerasimovas.

Elektrėnų ekipa turėjo tik vieną testą – lygiosiomis 0:0 pasibaigusias draugiškas rungtynes Ukmergėje. Tačiau visa komanda nuolat rengė intensyvias treniruotes Elektrėnuose.

„Manau, kad kamuolį pajautėme. Norėtųsi dar poros draugiškų rungtynių, bet gavosi kaip gavosi. Sekmadienį pirmose rungtynėse (su Navigatoriais) pamatysime, koks žaidėjų fizinis pasirengimas“, – teigė R. Ščiuka.

Praėjęs sezonas Versmei baigėsi apmaudžiai – po lygiųjų paskutiniame ture su Baltais jie 1-ą poziciją užleido Medžiams.

Šiemet norėtųsi atsigriebti. Tačiau lengva nebus, nes visos komandos atrodo sustiprėjusios. O dar A komanda-Margiris su savo žvaigždėmis.

„Kur bežaistume, mūsų tikslai visada aukščiausi, todėl šie metai nebus kažkuo išskirtiniai. Kalbant apie Margirį, tai paraiškoje matome tik pavardes, o aikštėje jie turės nugalėti ne tik mus, bet ir kitas geras komandas“, – samprotavo R. Ščiuka.

 

FK MEDŽIAI

Pernykščiai čempionai naują sezoną pasitinka pakiliai. Antradienį jie Supertaurės mače 2:0 pranoko Ukmergę ir jau užfiksavo pirmą sezono trofėjų bei stipriai pasigerino sau nuotaiką.

Švęsti laiko daug nebuvo, nes savo gyvavimo 10-metį žymintis klubas pirmenybes pradeda sekmadienį kova prieš Lentvarį.

FK Medžių pasiruošimas 2020-ųjų sezonui buvo detaliai ir kruopščiai suplanuotas iš anksto. Ruoštis jie pradėjo dar vasario mėnesio pirmoje pusėje. Tačiau tuomet atėjo Covidas ir planus teko keisti.

Treniruočių procesą čempionai atnaujino gegužės pabaigoje ir intensyviai žaidė draugiškas rungtynes. Per jas 5:1 nugalėti Gariūnai, 2:0 FC Vova ir 3:2 AFK, bet 1:3 pralaimėta Aktui.

Pastarosiose rungtynėse kelio raiščius nusitraukė Giedrius Lekandra. Jam sezonas baigėsi net neprasidėjęs ir tai Medžiams yra labai rimtas praradimas.

Kai kurie čempionų žaidėjai sugrįžo į Pabradės ir SFL debiutuojančių Anykščių komandas, vienas kitas perėjo į dublerius ir veteranų varžybas.

Medžių skautai pasikvietė Vilių Zabarauską (Tera), Danielių Šaputko (Katastrofa), Rimvydą Strazdą (Advoco) ir nustebino įregistruodami buvusį Versmės lyderį Julių Dranginį.

„Bendrai vertinant, komanda atjaunėjo ir sustiprėjo. Vėl turime ilgą ir lygiavertį suolelį, kuris ir yra vienas iš pagrindinių mūsų privalumų“, – teigė Medžių vadovas Paulius Glosas.

Tiesa, po Supertaurės rungtynių J. Dranginis stadioną paliko šlubčiodamas, tad jo fizinė forma sezono pradžioje irgi nėra aiški.

Medžiai santūriai pasidžiaugė iškovota Supertaure ir jau pradėjo galvoti apie III lygos sezono startą.

„Komanda dar tik įsivažiuoja. Kol kas žaidžiame banguotai, bet manau, kad sezono eigoje pagavę ritmą ir apsipratę vienas prie kito, privalome būti pirmame šešete, o po to jau konkuruoti ir dėl medalių“, – įsitikinęs P. Glosas.

 

FKS UKMERGĖ

III lygos senbuvius iš Ukmergės nuo šiol teks įprasti vadinti ne FKK Spartaku, o nauju vardu FKS Ukmergė. Pilnas komandos pavadinimas – Futbolo Klubas Spartakas Ukmergė.

Pavasarį šio miesto futbolo klubas pranešė apie struktūrinius pokyčius. Jie ne tik pakeitė pavadinimą: įkūrė dublerių komandą ir delegavo ją į SFL D diviziono pirmenybes. Tobulėjimui.

„Apie antros komandos atsiradimą kalbėjome jau bent pora metų, matėsi, kad yra jaunimo, kuris gali ir nori žaisti. Vis bandydavome integruoti juos į pirmą komandą, bet dažnu atveju kažkas nepavykdavo. Pamatėme, kad Ukmergės miesto pirmenybėse ėmė atsirasti visai rimta konkurencija ir apjungę kelias komandas, pasikvietę jaunimo iš sporto centro, subūrėme dublerių komandą“, – pasakojo vienas klubo vadovų Benas Terekas.

Jo kolega, ilgametis FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas išsamiai paaiškino apie pavadinimo virsmą.

„Spartako vardas išlieka pilname pavadinime. Įkūrę mėgėjų komandą, dėl pavadinimo per daug nesukome galvos. Bet bėgant metams, vis pasvarstydavome apie vardo keitimą, juolab mus neretai painiodavo su Vilniaus Spartaku. Pasvarstydavome ir pamiršdavome, bet laikas permainoms pribrendo šiemet. Labiau norėjome atspindėti miestą, kuriam atstovaujame, nes esame vienintelė Ukmergės futbolo komanda. Be to, Ukmergės savivaldybė yra didžiausias mūsų rėmėjas. Turime naują oficialų pavadinimą ir įvaizdį, kuris visiems labiau patinka“, – teigė I. Krasinas.

„Jokių legionierių „nepirkome“ ir remsimės savomis jėgomis“, – tradicinę Ukmergės komandos kryptį nubraižė kapitonas.

Vienintelis jų naujokas – gynėjas Paulius Baronas, kuris pernai LFF I lygoje atstovavo Kupiškiui, o studentų lygoje – LSU.

Pasirengimo laikotarpiu ukmergiškiai 1:3 pralaimėjo Terai, 0:0 sužaidė su Versme, o Taurėje sensacingai 1:2 pralaimėjo Olandams.

Priešsezoninės Supertaurės rungtynės su Medžiais baigėsi ne tik pralaimėjimu – nemalonią traumą patyrė pagrindinis vartininkas Nerijus Kačinskas. Jam skilo nosies kaulas, dėl to apie mėnesį negalės žaisti futbolo. Kitas Ukmergės vartininkas Gintas Malyj taip pat traumuotas, o Tomas Dudėnas dėl užimtumo ne visada gali atvykti padėti. Todėl pirmuose III lygos turuose ši ekipa susidurs su papildomais sunkumais.

Pernai Ukmergės komanda III lygoje užėmė 6 vietą, nors nuo prizininkų atsiliko tik 2 taškais. Ne žemesnė nei 6 vieta juos tenkintų ir šiais metais.

„Tokiu metu labai sunku ką nors prognozuoti. Pirmose draugiškose rungtynėse vaizdas buvo liūdnas. Bet po truputį įsibėgėjame, vyrai atkunta. Dabar mums svarbiausia įšokti į tą šešetą, kuris kovos dėl 1-6 vietų. Jei pavyks – jau bus gerai“, – atskleidė I. Krasinas.

 

NAUJOSIOS VILNIOS GRANITAS

Turbūt jokia III lygos komanda nėra taip priklausoma nuo gero susirinkimo į rungtynes, kaip Naujosios Vilnios Granitas.

Ilgainiui Granite nusistovėjęs savų žaidėjų branduolys. Jei jis renkasi į rungtynes – dažniausiai būna ir geras rezultatas. Bet būna ir liūdnesnių mačo baigčių.

Iki šiol galima prisiminti epinę istoriją, kaip pernai rudenį Granitas važiavo žaisti į Širvintas prieš Advoco. Kelionės pradžioje pajudėjusiame ekipaže buvo nei daug, nei mažai – penki futbolininkai. Pakeliui surankiojus ir mobilizavus visus galinčius žaisti, pavyko „išstatyti“ 11 žaidėjų, kurie kovojo garbingai ir pralaimėjo 2:3.

Šis ir dar keli atvejai tikriausiai lėmė, kad Granitui pritrūko vienintelio taškelio iki medalių ir jie sezoną baigė 4 pozicijoje.

„Turime turbūt trumpiausią sudėtį, todėl su mumis paprasta – jei pavyks rinkti pagrindinius žaidėjus, galime netgi pagerinti pernykštį rezultatą ir laimėti medalius. Bet jei žmonės nesirinks ir neišvengsime traumų – būsime gerokai žemiau“, – kategoriškai nusiteikęs Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Tarpsezoniu Granitas pasipildė Lentvaryje žaidusiu Albertu Bogdanu, taip pat Rotaliui praeityje atstovavusiu Gvidu Jarašiumi ir Aleksandru Baranovu.

Vienintelėse draugiškose rungtynėse granitiečiai 3:2 pranoko BFA antrąją komandą, o SFL Taurės pirmame etape nežaidė – ištraukė laimingą kamuoliuką.

Visgi prieš šeštadienio išvyką į Ukmergę J. Rybakovas tikina net neįsivaizduojantis, ko galima laukti iš savo komandos.

„Labai sunku dabar įvertinti savo galimybes, net nežinau, ko tikėtis. Sezono eigoje pamatysime. Bet į pirmąsias rungtynes vyksime visiškoje nežinomybėje“, – teigė jis.

 

FK LENTVARIS

Daug kartų Lentvario komanda žaidė SFL A divizione, tačiau lemtingą žingsnį žengė ir į VRFS III lygą prasimušė tik pernai rudenį, aukščiausiame SFL divizione užimdama 3 vietą.

Prieš istorinį debiutą Lentvario klubo stovykloje buvo darbuojamasi iš peties, nors pasiruošimo planus jaukė suprantamos priežastys.

Dėl to netgi teko atšaukti dublerių komandą iš SFL D diviziono varžybų. Geriausi dublerių ekipos nariai įsiliejo į pagrindinės komandos gretas.

Prieš sezoną Lentvarį paliko Albertas Bogan, bet prisijungė Nikita Verbickij, Žiuljenas Perjė, Samiras Mustafjevas, Arsenijus Buinickis bei Erikas Šagun.

„Lyginant su praėjusiu sezonu, komandos žaidėjų sąrašas išsiplėtė vos ne dvigubai. Bet žaidimą modeliuosime ant pernykštės sudėties, į ją įtraukiant A. Buinickį, S. Mustafjevą, N. Verbickį“, – planavo Lentvario komandos vadovas Nerijus Varnas.

Žaidybine prasme pasirengimą sezonui Lentvaris turėjo produktyvų ir sužaidė 3 draugiškas rungtynes. Jose 2:1 įveikė „Širvintas-VGTU-Vilkus“ ir du kartus – 2:0 ir 4:2 – pranoko VJFK Trakus.

Taurės varžybų Lentvaris nežaidė – tolyn žengė be kovos.

„Komanda jau išsiilgusi oficialių čempionato rungtynių, naujokai gerai įsiliejo į sudėtį tiek žaidybine, tiek mikroklimato prasme. Išsaugojome branduolį ir tai yra mūsų stiprybė“, – teigė N. Varnas.

Apie Lentvario tikslus jis kalbėjo atsargiai: „Kautis, duoti rimtą kovą visiems prelegentams kiekvienose rungtynėse. Medalių gal ir neužsikabinsime, bet iškristi jau pirmame savo sezone nesinori. Todėl galime tapti stipriais lygos vidutiniokais.“

 

FK NAVIGATORIAI

Praėjusio sezono pabaiga medalius gaudžiusiems Navigatoriams buvo intensyvi. Jie iškovojo 6 pergales iš eilės, sezoną baigė netikėtu pralaimėjimu Aktui, bet sugebėjo išlikti 3 pozicijoje, nors trys komandos sezoną baigė su vienodu taškų kraičiu.

Kaip ir visų, Navigų pasirengimas sezonui komplikuotas, bet klubo sporto direktorius atliko keletą gerų šaukimų. Transferai ne tokie skambūs, kaip A komandos-Margirio, tačiau ilgamečio Lietuvos rinktinės vidurio saugo Mindaugo Pankos pastiprinimas bus be galo vertingas. Prie 2018 metų VRFS čempionų taip pat prisijungė Arvydas Veikutis ir Darius Pinkevičius.

Draugiškuose mačuose Navigai gavo Margirio pamokų (1:3, 0:3), taip pat vieni pirmųjų įsitraukė į kovas SFL Taurėje ir ten 4:1 eliminavo Nemenčinę.

Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis komandai kelia žemišką tikslą – kiekvienose rungtynėse sužaisti taip, kaip jie tikrai gali. Atrodo paprasta, tačiau mėgėjų futbole nelengvai įgyvendinama.

Žaisdami kaip gali, Navigatoriai galėtų paklibinti ir Margirio pozicijas. O žaidžiant nesusikaupus, kartosis pernykščių vargų scenarijus.

„Mes neturime tikslo bausti Margirį ar ką nors kitą. Svarbu žaisti ir iš to gauti malonumą. O jei pavyksta iškovoti apdovanojimus – kažką darei geriau už kitus, arba tiesiog pasisekė, – filosofavo K. Maželis. – Visoms komandoms noriu palinkėti gero, atkaklaus ir įtempto čempionato be traumų. Žaiskime kietai, bet gerbkime varžovą.“

 

OZAS

Teoriškai Ozo šį sezoną III lygoje neturėjo būti. 2019-ųjų pirmenybės šiai komandai buvo vienos prasčiausių, traumos ir prastas susirinkimas lėmė, kad oranžiniai finišavo tik 10 vietoje ir turėjo leistis žemyn. Tačiau kuomet SFL A diviziono nugalėtojai Ave.Ko. atsisakė paaukštinimo, Ozas pasinaudojo galimybe likti III lygoje.

Į Ozo sudėtį šiemet įsiliejo Audrius Šiupienius, Justas Šerkšnas ir mažojo futbolo bendruomenei gerai žinomi Martynas Rašinskas bei Darius Pupliauskas, praeityje judėję Krušos komandoje.

Sezono pradžia Ozo komandai bus sudėtinga, nes normalaus pasiruošimo jie neturėjo – susirinko pasportuoti tik kelis kartus, o kai kurie žaidėjai rungtyniauja kituose turnyruose.

„Bet didžiajai daliai komandos ateinantį sekmadienį bus pirmas (maksimum antras) išbėgimas į aikštę po karantino. Manau, kad visoms komandos pirmi 3-4 turai bus kaip pasiruošimas sezonui“, – svarstė Ozo vadovas Domantas Savičius

Anot jo, šį sezoną aukštai bus Margiris ir tos komandos, kurios rinks po 15 ir daugiau žaidėjų. Kas turės po vieną ar du keitimus – smuks žemyn, nes po priverstinės pertraukos keitimų skaičius įgaus didesnę reikšmę.

Kokią vietą užims Ozas – taip pat lems susirinkimas.

„Mėgėjų futbole esmė susirinkimas, nuo jo priklauso rezultatai. Išskyrus Margirį, visos kitos komandos apylygės ir kai bus jų diena, gali įveikti vieni kitus. Komplektacijos gilumu išsiskiria Navigatoriai ir Elektrėnai, bet viskas labiau priklausys tik nuo susirinkimo ir nusiteikimo“, – įsitikinęs Ozo vadovas.

 

VJFK TRAKAI

Praėjęs sezonas III lygoje debiutavusiems VJFK Trakams ėjosi nelengvai. Nors užimta 7 vieta, tačiau iki paskutinio turo teko kautis dėl išlikimo. Jau sezono pradžioje tapo aišku, kad į medalius jie nepretenduos. Kurį laiką trakiškiai laikėsi lentelės viduryje, o 7 poziciją apgynė ir iškritimo išvengė tik po pergalių paskutiniuose turuose prieš Nemenčinės ir Ukmergės komandas.

Trakus treniruojantis Vidmantas Zagurskas ne kartą minėjo, kad sėkmingiau pasirodyti trukdė aukštesnio lygio varžybų patirties stoka ir elementaraus pasitikėjimo savimi stygius.

VJFK Trakai – viena iš tų komandų, kurios sudėtis beveik nesikeitė, o treneris su labiau subrendusiais ir paaugusiais žaidėjais tikisi solidesnių rezultatų.

Dar iki karantino trakiškiai žaidė su Margiriu (1:9), o vėliau sezonui rengėsi padrikai, kaip ir daugelis kitų komandų.

„Tikslai mūsų išlieka paprasti. Kiekvienose rungtynėse privalome žaisti tik dėl pergalės ir komandos jaunimą po truputį pratinti prie suaugusiųjų futbolo“, – tvirtino V. Zagurskas.

 

FC VOVA

III lygoje debiutuojanti FC Vova pretenduoja tapti spalvingiausia pirmenybių komanda. Nuo pat SFL įkūrimo 2005 metais čia žaidžianti ekipa pagaliau iškopė į aukščiausią regiono divizioną.

Daug spalvų Vovos rungtynėms prideda ir organizuotas bei triukšmingas ištikimiausių klubo gerbėjų palaikymas, tad šiemet kai kurie III lygos mačai bus dar įdomesni.

FC Vovos gretose dalį komandos visuomet sudarė užsieniečiai.

2019 metais prie A diviziono vicečempionų titulo 10 įvarčių prisidėjo Vitoras Salmaso. Tačiau varžovams ir žinovams didesnį įspūdį paliko solidus Abdulo Gafaru Issahaku žaidimas. Šis saugas iš Ganos prieš porą metų bandė įsitvirtinti Vilniaus Vyčio klube, tad neturėtų prapulti ir III lygos vandenyse.

Prieš sezoną FC Vova stiprinosi Mariumi Žilioniu, Linu Vilkociu, Valdu Vitkausku ir Donatu Jokubausku.

Pernai SFL A divizione įspūdingą 17-os nepralaimėtų rungtynių seriją užfiksavusios FC Vovos šiemet laukia daug sunkesnė užduotis. Komandos vadovai paprastai toli siekiančių tikslų sau nekelia, bet faktas, kad naujokams pirmiausia svarbu įsitvirtinti aukštesnėje pakopoje.

 

PROGNOZĖ

Linksmoji apžvalgos dalis – apžvalgininko stenėjimas bandant išprognozuoti galutinę pirmenybių baigtį. Šiemet šiek tiek paprasčiau, nes yra aiškus favoritas A komanda-Margiris. Jeigu jie rinksis į rungtynes, III lyga gali priminti olimpinį krepšinio turnyrą, kai varžosi JAV „Dream Team“ ir 11 kitų.

Tuo metu į likusias prizines vietas pretenduos bent keturi kolektyvai: tai visi pernykščiai prizininkai (Medžiai, Versmė ir Navigai), o taip pat Granitas; iššauti gali bet kuris iš lygos senbuvių...

1. A komanda-Margiris;
2. Navigatoriai;
3. Versmė;
4. Medžiai;
5. Granitas;
6. Ozas;
7. AFK;
8. Aktas;
9. FKS Ukmergė;
10. FC Vova;
11. VJFK Trakai;
12. Lentvaris;

 

1 turo rungtynės (birželio 20-21 d.)

FKS Ukmergė – Granitas. Šeštadienis, 18.00, Ukmergės centrinis stadionas.

FC Vova – A komanda-Margiris. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas.

AFK – VJFK Trakai. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas.

Versmė – Navigatoriai. Sekmadienis, 18.00, Elektrėnų SM stadionas.

Aktas – Ozas. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas.

FK Medžiai – Lentvaris. Sekmadienis, 20.10, Senvagės stadionas.