III lygos savaitė: „neįprastas“ lyderių trejetas, Navigatorių fiasko ir šventė Naujojoje Vilnioje Visos

AFK, FKS Ukmergė ir FC Vova. Taip atrodo dabartinis VRFS III lygos lyderių trejetukas po ketvirtosios varžybų savaitės. Tuo metu čempionai A komanda-Margiris yra 10-i, vicečempionai FK Medžiai – 8-i.

Praėjusiais metais toks jėgų išsidėstymas viršuje galėjo atrodyti siurealistiškai, tačiau tarpsezoniu įvykę pasikeitimai komandose lygina jų pajėgumo skirtumą.

Tarp lyderių laisvai būtų ir FK Granitas, bet jie šią savaitę turėjo kitų reikalų.

Nužengę iki LFF taurės aštuntfinalio. Granito futbolininkai antradienį gavo galimybę pasivaržyti su A lygos prizininku Kauno Žalgiriu. Nors granitiečiai pralaimėjo 0:4, Naujojoje Vilnioje tvyrojo gera atmosfera, o ją sukūrė net 550 į stadioną susirinkusių žiūrovų.

Ir Kauno Žalgirio treneris Rokas Garastas po rungtynių pareiškė, kad net A lygoje ne visada galima jausti tokią šventinę atmosferą stadione.

FK Tera – FC Vova 0:2 (0:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – G. Monkus.
31' Ronald Obam 0:1
61' Ronald Obam 0:2

„Esame patenkinti iškovota pergale, bet negalime būti patenkinti savo pasirodymu šiose rungtynėse ir vis dar turime daug ką gerinti savo žaidime.“

Tai – reiklaus FC Vovos trenerio Irvingo Gabrielio Lopezo citata po šio mačo.

Vis tik jis pats pripažino, kad komanda atrodė pranašesnė už varžovus ir dominavo prieš juos. Tačiau Ronaldo Obamo dublio jiems buvo maža – FC Vova neišnaudojo pernelyg gerų progų įmušti daugiau įvarčių į Teros vartus.

FK Teros futbolininko Liudviko Veličkos teigimu, neigiamai atsiliepė prastesnis susirinkimas. Nebuvo trijų pagrindinių žaidėjų, todėl tokiomis aplinkybėmis Tera pralaimėjo aikštės vidurį ir negalėjo rimčiau palaikyti kamuolio.

Jo manymu, FC Vova šiemet yra žengusi kokybinį žingsnį į priekį.

„Mes savo progų turėjome, bet jų nerealizavome. Itin gerai sužaidė paskutinis Vovos gynėjas: viską „valė“, žaidė pasiaukojamai. Matomai dabar pagavęs labai gerą formą. Taip pat ir jų vartininkas atrodė gerai. Ir visa Vovos komanda aikštėje juda atsipalaidavę“, – pasakojo Liudvikas.

FK TEC – FK Ozas 6:3 (3:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
25' Heracio U. Perezas 1:0
29' Martynas Saulėnas 2:0
35' Aurimas Andrulis 3:0
50' Valdemar Šaveiko 4:0
55' Vytautas Žičius 5:0
60' Viktor Bartosevič 5:1
68' Vytas Galeckas 5:2
80' Artūras Bubokas 6:2
87' Vytas Galeckas 6:3

Kai susitinka šios dvi komandos, puolimas dažniausiai nustelbia gynybą. Praėjusią vasarą jos sužaidė įspūdingomis lygiosiomis 4:4, dar anksčiau Ozas buvo laimėjęs 5:4.

O skaičiuojant nuo 2017-ųjų, septyneriose TEC ir Ozo tarpusavio akistatose įvarčių vidurkis siekia net 5,85. Senvagės stadione tas vidurkis buvo nesunkiai pakeltas.

„Bėgant metams, Ozas mums tapo vis parankesniais varžovais. Prieš rungtynes susidėliojome stipriąsias Ozo žaidimo puses, susitarėme, ką turime daryti, kad pagaliau išeitų tas žaidimas, kurį visi vadiname futbolu“, – komentavo TEC atstovas Darius Baltiejus.

Pirmame kėlinyje kamuolio kontrolė buvo apylygė, tačiau TEC atakos kraštais vyko aštriau, o greitus jų jaunuolius Ozo žaidėjams nelabai sekėsi sugaudyti.

D. Baltiejaus teigimu, nebuvo nusistatymo vien atakuoti ir pelnyti įvarčius, bandyta stabilizuoti žaidimą ir žaisti futbolą tikrąja to žodžio prasme. Tačiau puolimo efektyvumas buvo puikus ir jau 35 min. TEC'ai buvo priekyje 3:0.

Įdomu, kad pernai tarpusavio mače Ozas sugebėjo panaikinti trijų įvarčių deficitą ir sužvejoti dramatiškas lygiąsias 4:4. Vis tik dabar tokie fokusai nenutiko ir po pertraukos komandos žaidė atsipūtusios.

„Antrame kėlinyje išėjome per daug atsipalaidavę ir nesusikaupę, o Ozas, kaip ir reikėjo tikėtis, perėjo į kontrpuolimą, – paaiškino D. Baltiejus. – Tai buvo kova dėl pirmųjų taškų abiem komandoms. Todėl džiaugiuosi, kad mums pavyko pasiimti visus tris.“

VJFK Trakai – FK Aktas 5:2 (1:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
16' Rokas Masenzovas 1:0
25' Darius Vinskevičius 1:1
62' Rokas Masenzovas 2:1
71' Rokas Masenzovas 3:1
78' Matas Siaurusevičius 4:1
79' Andžejus Romeiko 4:2
88' Mantas Leonavičius 5:2

III lygoje Aktas netapo autsaideriais, bet kol kas didžiausia jų problema yra skylėta gynyba: per trejas pralaimėtas rungtynes praleista 16 įvarčių.

Šį kartą Geniai apsilankė Trakų stadione, kur komandoms žaisti malonu dėl pasikeitusios aplinkos ir ypač – dėl natūralios dangos aikštės. Nors ji nėra idealios būklės, nulipti nuo sintetikos ir pabėgioti ant tikros žolės pas mus jau tapę prabanga.

Antra vertus, ant jos geriau sekėsi šeimininkams. Jie kontroliavo aikštės vidurį, o čia išsiskyrė Trakų komandos lyderiai Rokas Masenzovas ir Mantas Leonavičius. Ypač solidžiai atrodė R. Masenzovas: jis organizavo pavojingus prasiveržimus, pats dažnai prasmūgiuodavo iš už baudos aikštelės. Todėl pelnytai aikštę paliko su hat-tricku savo sąskaitoje.

Aktas vis vijosi varžovus, bet nepavijo. Tačiau Trakai savo pranašumą įtvirtino tik paskutinėmis minutėmis po kontratakų.

VJFK Trakai iškovojo antrą pergalę iš eilės, per šią miniseriją pelnė 9 įvarčius. Pernai Trakų komanda dažnai strigdavo puolime, bet šį sezoną, atrodo, persilaužė.

Antra vertus, VJFK Trakų treneriui Vidmantui Zagurskui galvos skausmo netrūksta: „Nors puolimas rezultatyvus, bet ir gynybos grandis yra patikima. Bet treniruotumo, koncentracijos stoka verčia daryti išvadas...“

O Aktas visada gerai atspindėjo mėgėjiško futbolo dvasią. Po rungtynių Geniai susirinko vienoje Trakų kibininėje, užkando, pasistiprino nealkoholiniu alumi ir suleido akis į išmaniuosius telefonus stebėti Anglijos Premier lygos sezono kulminacijos bei palaikyti savo favoritų.

A komanda-Margiris – FKS Ukmergė 1:2 (0:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – K. Sidorovas.
14' Robertas Ratkevičius 0:1
75' Robertas Ratkevičius (iš 11 m) 0:2
77' Aivydas Ruškys (iš 11 m) 1:2

Kiekvienai komandai nugalėti Margirį yra garbės ir prestižo reikalas. Margirio vadovai seniai kartoja, kad visi kovai prieš juos nusiteikia su didesne energija.

FKS Ukmergės komandos treneris Paulius Baronas tai patvirtino – svečiai šiame mače buvo puikiai nusiteikę, o užsivedimas, anot jo, tapo pergalės priežastimi.

Ukmergei pranašumą suteikė ankstyvas Roberto Ratkevičiaus įvartis. Antrame kėlinyje šis futbolininkas rezultatą padvigubino realizuodamas 11 m baudinį. Netrukus tuo pačiu atsakė Margirio kapitonas Aivydas Ruškys, tačiau FKS savo pranašumą sugebėjo išsaugoti.

„Kovojome kiekvienoje dvikovoje, o daugelį dvikovų laimėjo būtent mūsų komandos žaidėjai. Jie buvo greitesni, tai ir atvedė komandą iki teigiamo rezultato“, – pažymėjo P. Baronas.

Priminsime, kad A komandai-Margiriui tai buvo antras pralaimėjimas per keturis turus. Ar jau reikia sunerimti?

„Nieko tragiško tame nėra. Kelios traumos, šiek tiek prasčiau susirinkome, šiek tiek ir sėkmės pritrūko, todėl toks ir rezultatas“, – ramino A. Ruškys.

Iš tiesų, pernai Margiris du pralaimėjimus susirinko per panašią atkarpą – šešis turus. O kaip finišavo – puikiai prisimename.

FK Navigatoriai – Širvintos/VGTU-Vilkai 0:5 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
15' Eimantas Ščerbakovas 0:1
28' Ignas Modėjis 0:2
70' Simonas Vasiljevas 0:3
76' Ernestas Bilotas 0:4
83' Paulius Keliotis 0:5

Juodasis pirmadienis trumpam grąžino Navigatorius į tolimus 2013-uosius. Pastaraisiais sezonais Navigai epizodiškai patirdavo pralaimėjimus 4 įvarčiais, bet 5 ar didesne persvara buvo sutriuškinti 2013 m., kai žaidė su Taip (0:8).

„VGTU-Vilkai labiau norėjo žaisti futbolą, o mes norėjome tiesiog praleisti laiką. Net nesudeginti kalorijų, o tiesiog pabūti lauke“, – konstatavo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Kaip jie pramogavo, galima pamatyti čia:

Pasvarstęs, kad Navigai neįvertino jų komandos, VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas sakė, kad geru postūmiu jiems tapo skaudžios antrojo turo rungtynės, kuomet jie namie 2:5 gavo į skudurus nuo AFK.

„Vėliau pasiektos lygiosios su Margiriu tik dar labiau motyvavo. Solidų pasirodymą šįkart pirmiausiai nulėmė drausminga gynyba – iki antro kėlinio vidurio varžovai neturėjo nė vienos realios progos. Puikiai tvarkėmės su individualiai gerais jų žaidėjais.

Ir antra – manau, kad rungtynes nulėmė pirmas kėlinys, kuriame dominavome pagal progas ir smūgius, tai leido susikrauti dviejų įvarčių pranašumą“, – analizavo pergalę H. Kerušauskas.

FK Medžiai – AFK 0:3 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
11' Edvinas Baniulis 0:1
45' Tomas Mikalauskas 0:2
72' Vilmantas Bingelis 0:3

AFK iškovojo ketvirtą sezono pergalę iš eilės. Jei prieš savaitę jie vos ne treniruočių pobūdžio mače 7:2 susitvarkė su Aktu, tai 4 ture užtikrintai nukalė vieną iš solidesnių varžovų.

Tai buvo nubyrėjusių, nutrupėjusių komandų sudėčių susitikimas, kuriame laimėjo tie, kurie turėjo daugiau rezervo.

Medžių vadovas ir treneris Paulius Glosas teigė, kad komanda jautė LFF taurės 1/16 etapo kovos prieš Gargždų Bangą padarinius. Po minėto mačo iš rikiuotės ilgam iškrito trys svarbūs Medžių žaidėjai, o savos priežastys į mačą su AFK neleido atvykti dar keliems starto sudėties nariams.

„Sukūrėme mažai tikrų progų, nesigynėme gerai, darėme per daug klaidų. AFK visiškai pelnytai nugalėjo“, – tvirtino P. Glosas.

AFK nugalėjo pelnytai ir išlaikydami sausus vartus, tačiau šio klubo vadovas Darius Navikas laimingas nebuvo: „Manau tikrai buvome verti pergalės, bet dėl turimų traumų ta pergalė buvo labiau darbinė. Turiu omenyje, kad žaidime mažiau kokybės, o nugalėjome daugiau įdėto darbo ir individualaus meistriškumo dėka.“

Nors laimėtos visos 4 lygos rungtynės ir dar VRFS taurės aštuntfinalis, apie AFK sportinės formos piką svarstyti nėra prasmės.

„Kai turime 10 traumuotų žaidėjų, apie esamą formą negalime kalbėti, – įsitikinęs D. Navikas. – Dėl šios priežasties nukėlėme būsimas rungtynes su BFA-B ir tikimės, kad pertrauka padės bent keliems žaidėjams apsigydyti gautas traumas. Dabar mums tai yra didžiausias galvos skausmas.“

5 turas (gegužės 27-30 d.)

FK Granitas – FK TEC. Penktadienis, 19:15, Naujoji Vilnia.

Po visų nuotykių LFF taurės varžybose, Granitas grįžta į III lygos batalijas. Čia jie laimėjo pirmąsias dvejas sezono rungtynes vienodais rezultatais 6:1. Grįžta į savo namų stadioną ir žais prieš prasčiausios lygos gynybos komandą. Apie kokią intrigą mes galime kalbėti?

Prognozė: lengva šeimininkų pergalė 6:1.

VJFK Trakai – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 17:00, Trakų naujas.

Dirbtinėse aikštėse žaidžiančioms komandoms išvykos į natūralius stadionus visada yra rizikingos dėl aklimatizacijos vingrybių. Trakai dar nėra nugalėję Navigatorių mūsų lygoje (0-2-2), bet visada jiems duodavo kovą ir susikūrė neparankaus varžovo statusą. O dabartinė Navigų forma neleidžia laikyti jų šio mačo favoritais.

Prognozė: mažytis netikėtumas, 2:1.

A komanda-Margiris – FK Ozas. Sekmadienis, 17:15, Pilaitės stadionas.

Praktika rodo, kad po prastų rungtynių Margiris išsilieja ant varžovų sekančiame ture. Netikite? Paklauskite TEC vyrukų. O pastarieji Ozą nukalė 6:3.

Prognozė: viena kryptimi, 7:1.

FK Geležinis Vilkas – FK Medžiai. Sekmadienis, 18:30, Kariškių stadionas.

Debiuto III lygoje sezone kariai pergalių dar neturi, tačiau davė rimtą kovą visiems trims varžovams. Neabejotinai duos kovą ir Medžiams, net jeigu į jų sudėtį grįš traumuoti komandos nariai.

Prognozė: kariškiai be pergalės, bet su pozityviu rezultatu, 1:1.

FKS Ukmergė – Elektrėnų Versmė. Pirmadienis, 19:30, Ukmergės stadionas.

Šių komandų akistatos visada būna atkaklios ir dažniausiai rezultatyvios. Per 9 tarpusavio rungtynes III lygoje nė vieniems nėra pavykę nugalėti didesne nei 2 įvarčių persvara. Mačo favorite bus FKS Ukmergė – geras emocinis užtaisas po praėjusio turo pergalės ir namų sienos. Be to, Versmei gali atsiliepti tai, kad jie paskutines rungtynes žaidė gegužės 17-ąją.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FC Vova. Pirmadienis, 20:00, Širvintų stadionas.

Pirmadienį FC Vova galės patikrinti, ar teisus Haroldas Kerušauskas, kalbėdamas apie patobulėjusį VGTU-Vilkų žaidimą ir požiūrį po pastarosios namų nesėkmės. Pernai patikrinimas nenusisekė – Širvintose voviniai pralaimėjo 1:8.

Prognozė: tokio rezultato nebus, bet VGTU-Vilkai pergalę pasiims, 3:0.