III lygos startas - pagal netikėtą scenarijų. Favoritai gavo į skudurus Visos

Kiekvieno sezono pradžioje, pirmuosiuose turuose neretai nutinka staigmenų ir užfiksuojama netikėtų rezultatų.

Tačiau šis III lygos sezono startas "perspjovė" bet kokių orakulų lūkesčius. Granitas, Navigatoriai, Rotalis, Ozas - visos šios prie favoritų priskiriamos komandos lyg susitarusios startavo pralaimėjimais ir po pirmo turo savo sąskaitose turi po apskritą nulį taškų.

Naujokų - Nerealo, Pabradės ir Medžių - puikų pasirodymą 1 ture veikiausiai reikėtų sieti su dideliu noru įrodyti, kad jie niekuo neprastesni už senbuvius.

Taip pat nelaimėjo ir praėjusio sezono medalininkai FKK Spartakas. Lyg to būtų maža, Aktas ir TEC tarpusavio rungtynėse kartu pelnė 8 įvarčius.

III lygos sezonas faktiškai startavo dar praėjusį penktadienį VRFS Supertaurės rungtynėmis. Atšiauriu oru LFF stadione vykusiame mače Navigatoriai 2:1 palaužė Granitą ir iškovojo pirmąjį sezono trofėjų. To mačo akimirkas užfiksavo fotografas Saulius Čirba.

Nerealas - Granitas 2:1 (1:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
39' Artiom Stepuro 0:1
39' Rytis Mušauskas 1:1
86' Ignas Vilkelis 2:1

Kaip Nerealo komanda laukė debiuto III lygoje patvirtina ir komandos paraiškoje pažymėta 21 žaidėjo pavardė tiek realiai ir susirinko stadione. Ilgesnis suolelis ir rusenusi kovotojų ugnelė padėjo išsaugoti daugiau šviežių jėgų lemiamoms rungtynių akimirkoms.

O kaip komandos laukė sezono starto, patvirtina ir devynios geriausio praėjusio sezono teisėjo Artiomo Gutovskio parodytos geltonos kortelės. Septynios buvo trauktos pirmame kėlinyje.

"Nuo pat pirmo iki paskutinio teisėjo švilpuko aikštėje vyko bekompromisė kova. Išeidamas žaisti prieš Granitą tu žinai, kad kojos niekas nepatrauks ir alkūnės tikrai nenuleis", - sakė vienas Nerealo vadovų Vilius Paulauskas.

1 turo rungtynes Granitas žaidė nepraėjus 48 valandoms po Supertaurės mačo su Navigatoriais. Todėl galima kelti versiją apie komandą "pjovusį" nuovargį.

"Tikrai buvo sunku žaisti po Supertaurės mačo, tačiau pralaimėjimo nenusipelnėme. Nežaidėme prasčiau. Varžovai beveik neturėjo momentų. Tiesa, ir patys puolime daug kažko nesukūrėme. Bet vartininkas padarė dvi grubias klaidas ir teko pralaimėti", - sakė Granito žaidėjas Jevgenijus Rybakovas.

Po abipusio apsidaužymo ir kortelių lietaus, komandoms atėjo metas mušti įvarčius. Artiomas Stepuro pelnė pirmą Granito įvartį III lygoje, bet labai greitai po sėkmingai įžaistos standartinės padėties Rytis Mušauskas išlygino rezultatą.

Po pertraukos šviežesnių jėgų išsaugojęs ir daugiau keitimų turėjęs Nerealas atakavo dažniau. Ir 86 min. debiutantai pasiekė pergalingą įvartį, kai Ignas Vilkelis tolimu technišku smūgiu iš 25 metrų nukreipė kamuolį į vartus - 2:1.

"Likusį rungtynių laiką vaizdas aikštėje labiau priminė ledo ritulį, nei futbolą. Bet atsilaikę tas minutes šventėme pergalę ir pirmuosius tris taškus", - sakė V.Paulauskas.

Vertindamas savo komandos debiutą III lygoje jis liko patenkintas: "Manau, kad įsibėgėjus sezonui demonstruosime dar geresnę formą bei akiai patrauklesnį futbolą. Džiugu, kad į III lygą iškopusios komandos motyvuotos ir nuo to sezonas bus tik įdomesnis."

Fanų stadione vykusi kova - pro Nerealo komandos fotoobjektyvą:

Navigatoriai - SŽK Pabradė 0:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Radiušas.
29' Eduardas Tučinskis 0:1

"Gavom malkų!", - po rungtynių su Pabradės komanda linksmai konstatavo III lygos vicečempionai.

Lygos rungtynėse pirmą kartą nuo 2014-ųjų spalio neįmušę Navigatoriai pripažino - namų darbų yra nemažai. Pirmiausiai reikės gerokai padirbėti su progų realizacija.

Nereikia ir pasakoti, kas buvo pirmadienio rungtynių Senvagėje favoritas. Tačiau viskas baigėsi sensacingai. Pabradės komandos naujoko, buvusio Fakyro Eduardo Tučinskio įvartis leido svečiams džiaugtis pirma pergale.

Puikus sugrįžimas į III lygą po trumpos "komandiruotės" IV lygoje.

"Smagu pradėti sezoną nuo pergalės prieš komandą, kuri kątik iškovojo Supertaurę. Įmušėme ir dar vieną įvartį, bet teisėjas nepagrįstai jo neįskaitė", - sakė Pabradės treneris Grigorijus Kisel.

Navigatorių gretose prieš sezoną buvo permainų ir viena esminė jų - komandos treniruotėms ir žaidimui dirigavusio Andriaus Sriubo išvykimas. Gal tai turėjo įtakos tokiam nesėkmingam 1 turo rezultatui?

Navigų vadovas Kęstutis Maželis tikina, kad priežastys slypi kitur: "Tose rungtynėse visiškai užsirišo varžovų vartai. Turėjome keturis ar penkis išėjimus 1 prieš 1, neįmušėme į tuščius vartus. Spaudėme visas rungtynes ir likome su nuliu. Sveikinimai Pabradės komandai. O mums teks mėginti atsitiesti."

Tuo metu Pabradė šia pergale pasidžiaugė santūriai ir toliau ėmė galvoti apie būsimus iššūkius.

"Euforijos nėra. Dar laukia daug sunkių rungtynių ir niekam nebus įdomu, prieš ką tu laimėjai pirmame ture", - įsitikinęs G.Kisel.

Rotalis - FK Medžiai 1:2 (0:2)
Fabijoniškės. Teisėjas - J.Paškovskis.
16' Dainius Jagminas 0:1
28' Justinas Baltrimavičius 0:2
70' Ričardas Kulis 1:2

Tik priminsiu, kad 2016 metais Rotalis kovėsi LFF II lygoje, o FK Medžiai grūmėsi IV lygoje ir tik paskutiniame ture išplėšė prizinę vietą bei kelialapį aukštyn.

Prieš komandoms susitinkant III lygoje mažai kas abejojo Rotalio pergale ir po tokios baigties mes konstatavome apie dar vieną sensaciją. Tačiau reikia pažymėti, kad įvarčius pelnę FK Medžių naujokai Dainius Jagminas ir Justinas Baltrimavičius nėra tik paprasti vardai didžiajame futbole. Bent jau VRFS lygyje. Ne paskutinį vaidmenį suvaidino ir Rotalio vartininko Pauliaus Grybausko klaidelė varžovams mušant pirmą įvartį.

Atsilikdamas Rotalis atakavo daug ir gausiai, tačiau viskas, ką pavyko pasiekti, buvo tik vienas Ričardo Kulio įvartis.

"Rotalis vienareikšmiškai yra viena stipriausių III lygos komandų, todėl rezultatas puikus. Labai džiaugiuosi už visą komandą dėl tokio sėkmingo starto", - prisipažino Medžių komandos vadovas Paulius Glosas.

Mėginimas žaisti atvirą futbolą su favoritais Medžiams galbūt būtų pražūtingas, tad jie stengėsi kompaktiškai gintis ir "laimės ieškoti" kontratakose.

Ypač antro kėlinio pabaigoje, rezultatui virtus 1:2, Rotalis galingai užspaudė debiutantus. Pastariesiems beliko stichiškai atsimušinėti, kad išsaugotų palankų rezultatą.

"Kamuolio kontrolė žiauria persvara priklausė Rotaliui. Tačiau mums visų rungtynių metu pavyko laikytis savo žaidimo plano ir tai suveikė", - pažymėjo P.Glosas.

Ozas - Ave.Ko. 1:2 (1:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - G.Macevičius.
24' Aleksandras Korvelis 0:1
39' Artūras Žarnovskis 1:1
89' Dmitrij Ovsejuk 1:2

Dar vienas nelauktas rezultatas užfiksuotas Ozo ir Ave.Ko. rungtynėse. Nelauktas ne tik atsižvelgiant į pernykštes komandų pozicijas. Ozo pasistiprinimas žiemos metu vertė manyti, kad ši komanda šiemet gali pretenduoti į prizines vietas. Tačiau tikriausiai teisūs buvo komandos vadovai, savo šansus atsargiai vertinę dėl susižaidimo stokos.

Apie tai jie kalbėjo po pralaimėjimo - žaidimas visiškai nesiklijavo, nepavyko suorganizuoti kelių tikslių perdavimų serijos.

Ave.Ko. atstovas Viliamas Novickis mano, kad jo komanda nugalėjo pelnytai: "Man atrodo, kad žaidėme geriau. Daugiau atakavome, dažniau ėjome į priekį, daugiau progų sukūrėme. Todėl rezultatas dėsningas."

Įdomu, kad mačo pabaigoje lygiosios netenkino nė vienos komandos, abi stengėsi eiti į priekį ir išplėšti pergalę. Labiau pasisekė Ave.Ko. Priešpaskutinę minutę jie paspruko į kontrataką dviese prieš vieną ir šį išpuolį tiksliu smūgiu baigė Dmitrijus Ovsejukas - 1:2.

Tai ne pirmas atvejis, kai Ave.Ko. pelno įvarčius paskutinėmis rungtynių minutėmis. Tokios tendencijos vyravo ne tik pernai, bet ir 2015-ųjų sezone.

"Buvome nutarę, kad mus tenkins tik pergalė. Ir žaidėme iki galo. Šiam sezonui neblogai pasiruošėme, todėl tai leidžia galvoti apie pergales ir jas planuoti. Vien pirmose rungtynėse turėjome 7 keitimus - tai daug ką pasako. Pernai pralaimėjome kelis mačus ir visiems ėmė trūkti motyvacijos. Tikiuosi, kad šiemet bus kitaip", - vylėsi V.Novickis.

TEC - Aktas 4:4 (3:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
6' Ignas Šapola (iš 11 m) 0:1
9' Kiril Abaškin (iš 11 m) 1:1
36' Vytautas Žičius 2:1
44' Domantas Gegevičius (iš 11 m) 3:1
65' Eimantas Budreckas 3:2
68' Andžej Romeiko 3:3
77' Lukas Blažys 3:4
88' Kiril Abaškin 4:4

8 iš 20 pirmo turo įvarčių užfiksuota šių komandų mače. TEC ir Aktas paprastai žaidžia nenuobodžiai, drąsiai eina į atakas.

Abi komandos neleido nuobodžiauti žiūrovams ir šiame "pavasarinio futbolo" mače Senvagės aikštėje, kartu sulipdė tris vienuolikos metrų baudinius ir nenuspėjamą rungtynių scenarijų. Nenuspėjami rezultato svyravimai vyravo vis patvirtinant seną taisyklę "neįmuši tu, įmuš tau".

Akto atstovai tvirtino, kad tokius rezultato šuolius lėmė optimalios sudėties ir susižaidimo paieškos. Užtat abi komandos stačia galva nėrė į atviro futbolo teikiamus malonumus.

Antrame kėlinyje TEC pirmaudami 3:1 turėjo progą išspręsti visus klausimus. Bet Genius gelbėjo vartininkas, po to virpstas, o dar vėliau prasidėjo pačių TEC žaidėjų nesusikalbėjimas ir keisti sprendimai gynyboje, per kelių minučių atkarpą leidę varžovams išlyginti rezultatą 3:3

"Tokie dalykai "kerta" per smegenis, tad Aktas dar kartą mus pričiupo ir įmušė ketvirtą įvartį. Bet turbūt patys suklydo nusiramindami ir patikėdami pergale. Atsigavome, įsijungėme į žaidimą, padidinome spaudimą ir vienoje atakų išlyginome rezultatą", - pasakojo TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Tašką TEC'ams išgelbėjo Kirilo Abaškino įvartis galva 88 min. Kaip po tokios atomazgos reagavo abiejų komandų atstovai?

"Įvarčių lietus parodo, kad tai yra sezono pradžia, komandų žaidėjai turi dar per mažai žaidybinės praktikos, tarpusavio susikalbėjimo, todėl gynyboje vyko daug nesusipratimų, kurie pasibaigdavo įvarčiais", - mano D.Stakauskas.

"Nei labai liūdėti dėl tokio rezultato norisi, nei labai džiaugtis. Tiek šios varžybos, tiek draugiškos parodė, kad šiemet pas mus klijuojasi gana nebūdingas mums žaidimo stilius, kur mušame daug įvarčių, bet kartu ir labai nemažai praleidžiame. Jei pavyktų eliminuoti pastarąjį aspektą iš mūsų žaidimo, bus visai neblogas vaizdas", - optimistiškai vertino Akto atstovas Tomašas Labul.

Naujieji Verkiai - FKK Spartakas 1:1 (0:1)
Fabijoniškės. Teisėjas - D.Šimėnas
59' Deividas Varžgalys 0:1
75' Vadim Ivaško 1:1

2016-ųjų balandžio 24-oji, Fabijoniškės: Naujieji Verkiai - FKK Spartakas 1:1. 2017-ųjų balandžio 23-ioji, Fabijoniškės: Naujieji Verkiai - FKK Spartakas 1:1.

Abi komandos naują sezoną nusprendė pradėti identiškai, kaip ir pernykštį. Tai buvo lygios rungtynės, abiejų komandų vartininkai neturėjo itin daug darbo, nors abipusio kovingumo ir noro laimėti tikrai netrūko

"Rezultatas teisingas. Pirmosios oficialios rungtynės su nedideliu kiekiu progų, o lygiąsias mes vertiname teigiamai", - tvirtino Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovičius.

"Vertinimas dvejopas. kadangi gaila dėl nelaimėtų rungtynių, tačiau gerai, kad nepralaimėjome. O galėjo būti visaip", - mano FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Apsnigtoje Fabijoniškių stadiono aikštėje žaisti aktyviau pradėjo Naujieji Verkiai, o svečiams prireikė laiko įsibėgėti. Po kovingo pirmo kėlinio antrame pirmieji įmušė ukmergiškiai - 59 min. pasižymėjo 20-metis Deividas Varžgalys.

Verkiečiams prireikė 16 minučių, kad išlygintų rezultatą - kontratakos metu įvartį pelnė Vadimas Ivaško.

"Pelnę įvartį per stipriai "nusileidome" prie savų vartų, o šeimininkai padidino spaudimą ir turėjome daug problemų. Naujieji Verkiai gera komanda, kovinga ir žaidžianti kietą futbolą. Sunku su jais pradėti sezoną", - teigė I.Krasinas.

Jo teigimu, rungtynių pabaiga apnuogino FKK Spartako bėdas: "Tada ir pasijautė silpnas pasirengimas sezonui ir ištvermės stygius. Pavargome. Turėjome ilgą suolą, bet taip ir nesugebėjome įjungti aukštesnės pavaros. Sukūrėme dvi "mirtinas" progas, tačiau kamuolys į vartus neįriedėjo. Mums dar reikia laiko pasiekti optimalią formą."

Taip atrodo žiema balandžio pabaigoje:

2 turo anonsas

Ateinantį savaitgalį vyks tik 1 iš 6 mačų, kadangi tomis dienomis turi būti žaidžiami SFL Taurės susitikimai. Esminiai III lygos II turo mačai vyks pirmąjį gegužės savaitgalį ir po Motinos dienos.

Naujieji Verkiai - Ozas

Sekmadienis, 20.00. Fabijoniškės.

Rungtynėse su Ave.Ko. nesiklijavusį žaidimą Ozas turėjo laiko sulipdyti tik per kelias dienas ir per kelias treniruotes. Naujieji Verkiai savo žaidimu pirmosiose rungtynėse neliko nusivylę.

Pernai tarp komandų vyravo atkakli kova. Vasarą Ozas nugalėjo 3:2, rudenį Naujieji Verkiai revanšavosi 2:1.

Prognozė. Ozo žaidimo paieškos dar užtruks, ir pirmosios pergalės teks palaukti. 2:2.

FKK Spartakas - SŽK Pabradė

Penktadienis (05.05), 19.15. Ukmergė.

Keliomis pastraipomis aukščiau Spartako kapitonas I.Krasinas išdėstė, ko komandai dar trūksta. Trūksta ištvermės ir solidesnio puolimo, tą tikimasi atrasti namie. Pabradė, nors ir nugalėjo Navigatorius, nereikėtų pamiršti juos lydėjusios sėkmės.

Tai bus antroji Pabradės komandos išvyka į Ukmergę. 2015-ųjų birželį čia 3:1 triumfavo šeimininkai, bet du įvarčius jie pelnė tik paskutinėmis minutėmis.

Prognozė. Realu, kad namie Spartakas sužais solidžiau, o Pabradės gynyba šį kartą neatlaikys - 3:1.

FK Medžiai - TEC

Sekmadienis (05.07), 16.45. Senvagės stadionas.

Manykime, kad šiose rungtynėse bus linksma ir įvarčiai liesis per kraštus. Drausmingai prieš Rotalį sužaidę FK Medžiai turėtų neatsispirti pagundai "užatakuoti" potencialiai silpnesnių varžovų vartus. O pastarieji to tik ir lauks. Tad futbolas nusimato atviras.

Tai bus pirmoji komandų dvikova VRFS varžybų istorijoje.

Prognozė. Rezultatyvios lygiosios 3:3.

Ave.Ko. - Aktas

Sekmadienis (05.07), 17.00. Nemenčinė.

Aktas šiemet žada žaisti labiau atakuojantį ir labiau atvirą futbolą, o mums nuo to bus dar įdomiau. Ave.Ko. irgi nusiteikę kovingai, sezono pradžioje komandos nariai gausiai renkasi į rungtynes. Ir kai nereikia galvoti iš kur gauti bent 1-2 atsarginius, galima visą dėmesį sutelkti kovai dėl pergalės.

Visas ligšiolines tarpusavio dvikovas laimėjo Aktas, o pernai geltonai mėlyni Kalvelių komandą įveikė 3:2 ir 4:0.

Prognozė. Ave.Ko. labai rezultatyviame mače nutrauks pralaimėjimų prieš Aktą seriją. 5:3.

Navigatoriai - Nerealas

Pirmadienis (05.08), 20.20. Senvagės stadionas.

Kas buvo negerai su Navigais, tai progų realizacija. Gal ir šaltakraujiškumo stoka. Antrasis turas ir sugrįžimas į Senvagę - galimybę pataisyti reikalus. Nieko tragiško nenutiko, nes kiti konkurentai 1 ture taip pat liko su nuliu tašku.

Tris taškus nusinešęs Nerealas šiemet bus pasirengęs solidžiau, nei 2015-aisiais, kai IV lygoje Navigatorius pagerbė 1:8 ir 0:2.

Prognozė. Navigatoriai turėtų pramušti. 3:1.

Rotalis - Granitas

Trečiadienis (05.10), 19.00. Panerio stadionas.

Pagrindinis ir centrinis II turo mačas mus pasitiks dar kitos savaitės viduryje Panerio stadione - Rotalio namų aikštėje. Reikia tikėtis, kad vejos kokybė ir oro sąlygos komandoms leis pademonstruoti geriausią futbolą (Islandiškas pavasaris visiems nusibodo).

Tiesa, labai sunku nuspėti, kokią įtaką Rotaliui padarys net 18 dienų pertrauka tarp rungtynių. Tikriausiai dar niekam tokia pauzė neišėjo į gerą, tad matomai šiuo periodu bus ieškoma varžovų draugiškam mačui. Granitas per šį langą turės Taurės mačą su Arpu, kuriame galės pastyguoti puolamuosius veiksmus.

Prognozė. Rotalio sudėtis ne ta, kuri sezoną III lygoje pradėtų dviem pralaimėjimais. Sunkiai, bet pirmoji pergalė bus. 2:1.