III lygos startas: techninis pralaimėjimas, įvarčių pliūpsnis ir Margirio gėda Visos

VRFS III lygos 2022 metų sezonas prasidėjo audringai. Pirmųjų rungtynių rezultatas buvo anuliuotas ir vietoje to laimėjusiai komandai paskirtas techninis pralaimėjimas.

A komanda-Margiris sužaidė prasčiausias savo rungtynes per trijų sezonų istoriją ir šią gėdą norės kuo greičiau pamiršti. Pirmąsias pergales aikštėje iškovojo Granitas, AFK, VGTU-Vilkai, FC Vova, Versmė ir FKS Ukmergė.

Pirmosios sezono rungtynės tarp BFA-B ir FK Medžių kėlė nemenką susidomėjimą, bet nepaliko intrigos. BFA jaunimas dominavo prieš vyresnius varžovus ir sutriuškino juos rezultatu 6:1. Po užtikrintos pergalės nugalėtojų treneris kalbėjo, kad rezultatas neatspindi vaizdo aikštėje, o BFA jaunimas gavo daug vertingų pamokų ir patirties iš labiau prityrusių oponentų.

Tačiau netrukus šie komentarai neteko prasmės paaiškėjus, kad tris įvarčius įmušęs Samvelis Vardanyanas negalėjo žaisti, nes nebuvo laiku įregistruotas. FK Medžiai pateikė protestą. VRFS drausmės komitetas išnagrinėjo šį atvejį ir nustatęs pažeidimą, BFA-B komandai skyrė techninį pralaimėjimą rezultatu 0:3.

Neįvyko dar vienos 1 turo rungtynės. FK Tera ir FK Navigatoriai nerado abi puses tenkinančio rungtynių laiko, todėl savo dvikovą nukėlė mėnesio viduriui.

Pirmenybių startas pasižymėjo įvarčių gausa. Per šešis mačus komandos įmušė 28 įvarčius, arba vidutiniškai po 4,7 kiekviename.

Elektrėnų Versmė – FK Ozas 3:1 (1:1)
Kaišiadorių centrinis stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
17' Edvinas Mučinis 1:0
32' Marius Šoblinskas 1:1
68' Edvinas Mučinis (iš 11 m) 2:1
87' Nikita Juščenko 3:1

Sekmadienį vyravęs puikus oras ir puikios sąlygos atnaujintame Kaišiadorių miesto stadione nepadėjo komandoms surinkti optimalių sudėčių. Tiek vieniems, tiek kitiems trūko eilės žaidėjų, tačiau Versmei pavyko geriau mobilizuoti svarbiausius savo narius. Jie ir „darė“ rezultatą.

Edvinas Mučinis tapo pirmuoju Versmės žaidėju, atsidariusiu šiame III lygos sezone. Ozo žaidėjas Marius Šoblinskas po 15 minučių rezultatą išlygino, nors savo taikikliui sureguliuoti jam prireikė nemažai laiko.

„Jeigu būtume pasinaudoję visomis progomis, Šoblinskas jau pirmame kėlinyje hat-tricką būtų pelnęs, – pareiškė Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas. – Progų kūrėme užtektinai. Tik realizacija prasta.“

Pasak jo, 11 m baudinys antro kėlinio viduryje, kurį realizavo E. Mučinis, padėjo Versmei perlaužti rungtynes. Pabaigoje Ozas skubėjo lyginti rezultato, bet prasileido kontrataką, kurios kulminacijoje tašką padėjo Nikita Juščenko – 3:1.

Kaip pastebėjo Versmės vadovas Romas Ščiuka, pirmosioms rungtynėms iš abiejų komandų pusės aiškiai trūko žaidimo kokybės.

„Progų turėjome ir mes, ir Ozas, bet užtikrinčiau sužaidėme mes, todėl pelnytai nugalėjome. Ačiū varžovams ir ačiū savo komandai už rungtynes, – sakė jis. – Reikės laiko įsivažiuoti, todėl kelios artimiausios rungtynės bus kaip pasirengimas tolesnėms kovoms.“

Tuo metu Ozo vadovas Domantas Savičius savo komandoje pasigedo didesnės rotacijos: „Žaidimas buvo lygus. Tarpais mes geriau atrodėme, tarpais Elektrėnai paspausdavo. Prie didesnės sėkmės net nukraujavusia sudėtimi galėjome išvažiuoti su taškais. Trauma vienam pagrindinių saugų antro kėlinio pradžioje ir fizinis nusėdimas lėmė, kad savo progų nerealizavome, o varžovai tą padarė.

Nuotaikos dvejopos. Atrodėme geriau, nei VRFS taurėje su Margiriu, bet nuvylė komandos susirinkimas, trūko bent kelių keitimų. Didesnės mūsų pajėgos ir šviežumas, manau, būtų lėmę mums taškus.“

A komanda-Margiris – FK Granitas 1:6 (0:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – G. Monkus.
20' Žygimantas Kirsis 0:1
48' Darius Kazubovičius 0:2
51' Darius Kazubovičius 0:3
63' Aivydas Ruškys 1:3
74' Žygimantas Kirsis 1:4
83' Žygimantas Kirsis 1:5
89' Žygimantas Kirsis 1:6

Prieš sezoną buvo vertinimų, kad Granitas šiuo metu atrodo geriausiai pasirengęs III lygai. Tokius spėjimus sutvirtino ir lengva jų pergalė LFF taurėje prieš Kauno Nadruvį net 10:0.

Vis tik Granito vadovas Jevgenijus Rybakovas su šypsena priėmė tokius vertinimus ir tvirtino, kad nieko ypatingo jų pasirengime nebuvo.

Tą patį pakartojo ir po stebėtinai lengvos pergalės prieš čempionus: „Juk mes neskridome į Turkiją prieš sezoną stovyklauti ir ruoštis. Nežinau, tiesiog buvome geriau pasiruošę ir labiau susižaidę už Margirį, visa galva pranašesni pagal visus komponentus.“

Pirmas kėlinys dar buvo apylygis, o antrame prasidėjo eismas viena kryptimi. Žiaurios ir nepaaiškinamos A komandos-Margirio klaidos suteikė šansą Žygimantui Kirsiui pasipuošti pirmuoju šio sezono „pokeriu“.

Perfrazuojant garsų posakį galima teigti, kad tai nebuvo tipinis Margiris – tokias aprangas galima nusipirkti bet kurioje sporto prekių parduotuvėje. Nes taip silpnai žaidžiančios šios komandos dar nebuvome regėję.

A komandos-Margirio vadovui Aivydui Ruškiui dar ir kitą dieną buvo sunku suprasti, kas sekmadienį nutiko Pilaitėje ir rasti tokio beviltiško pasirodymo paaiškinimų.

„Išėjome į rungtynes miegantys, be noro ir be energijos, o vėliau per visas rungtynes taip ir neprabudome. Galėjome gauti ir dar daugiau, – neabejojo jis. – Aikštėje visiškai niekas nesigavo. Granitas visur buvo stipresni, gudresni ir greitesni.“

Čempionai gali guostis, kad tai tik pirmosios rungtynės ir per likusius 14 turų pirmame rate viską galima pakreipti savo naudai. Bet išvadas reikia daryti jau dabar.

„Mūsų žaidimas buvo žemiau plintuso, todėl Granitas mus ir suvalgė. Gal ir į naudą bus šis šaltas dušas. Gal pagaliau suprasime, kad išėję į aikštę pastovėti, mes nieko kepurėmis nebeužmėtysime?“, – svarstė A. Ruškys.

FC Vova – VJFK Trakai 3:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
31' Ronald Obam 1:0
39' Nedas Zagurskas 1:1
65' Rokas Masenzovas 1:2
73' Ernest Usifo 2:2
77' Žilvinas Danilevičius 3:2

Pasikeitusi ir rimtų ambicijų šiemet pasikrovusi FC Vovos komanda sezoną pradėjo sunkia pergale, kuri pademonstravo ekipos tvirtą charakterį.

„FC Vova – tai komanda, kurios nesumaišysi su kitomis. Jie turi gerų žaidėjų, ilgą suolelį, gali daryti daug lygiaverčių keitimų, kurių dėka jiems ir pavyko iškovoti svarbią pergalę“, – teigė Trakų jaunimo treneris Vidmantas Zagurskas.

Antro kėlinio viduryje Rokas Masenzovas tolimu smūgiu išvedė svečius į priekį (2:1) ir atrodė, kad jie tapo padėties šeimininkais. Bet neilgam.

Ernestas Usifo rezultatą išlygino, o iš Medžių FC Vovą papildęs Žilvinas Danilevičius nulėmė mačo baigtį, efektingu smūgiu įsukęs kamuolį į vartus (3:2).

„Mes didesnę laiko dalį kontroliavome rungtynes. Ir kai išsiveržėme į priekį, FC Vova keitimų pagalba sugebėjo pagerinti savo žaidimą ir pelnyti įvarčius, – tvirtino V. Zagurskas. – Mes žaidėme neblogai ir taškelio tikrai nusipelnėme.“

Sezono išvakarėse FC Vovą treniruojantis Irvingas Gabrielis Lopezas pažadėjo, kad jo komanda žais „linksmą“ futbolą ir visus maloniai nustebins.

Pirmosios rungtynės, atrodo, trenerio stipriai nesužavėjo.

„Geriausias dalykas šiose rungtynėse buvo pergalė ir vertingi trys taškai. Nieko daugiau. Komandos pasirodymas nebuvo geriausias. Reikėjo įdėti daug pastangų vystant žaidimą, neturėjome tinkamos kamuolio kontrolės, nebuvome pakankamai lankstūs, – minusus vardino I. G. Lopezas. – Tačiau to mums užteko pergalei pasiekti. Visi nuopelnai komandai. Žaidėjai atidavė save ir pademonstravo gerą požiūrį.“

FC Vova starte praslydo, o apie tokias rungtynes dažnai sakoma, kad žaidimas pasimiršta, bet rezultatas išlieka.

„Buvo svarbu sezoną pradėti pergale ir mes tai padarėme. Bet patys suprantame, kad turime daug ką patobulinti visose srityse. Toliau dirbsime ties tuo“, – pažymėjo I. G. Lopezas.

Geležinis Vilkas – AFK 1:3 (1:1)
Kariškių stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
10' Irmantas Vilkevičius 0:1
25' Herkus Biekša (iš 11 m) 1:1
47' Tomas Mikalauskas 1:2
71' Tomas Mikalauskas 1:3

Šio mačo favoritais buvo AFK, bet niekas jiems lengvos pergalės prieš ambicingus naujokus nepranašavo. Jau vien dėl to, kad patys AFK'ai vangiai rinkosi į pirmąsias III lygos rungtynes, turėjo tik du keitimus ir nė vieno vidurio saugo savo gretose.

„Tikriausiai praėjusį savaitgalį ne vienai komandai buvo galvos skausmo dėl susirinkimo problemų“, – svarstė AFK vadovas Darius Navikas.

Svečiai galėjo įsitikinti, kad kariškiai yra kovinga ir kibi komanda, kuri kovoja iki galo nepaisant rezultato.

Tomas Mikalauskas pernai turėjo prastesnį asmeninį sezoną III lygoje, o sekmadienį net dviem įvarčiais antrame kėlinyje padėjo AFK perlaužti rungtynių eigą.

„Mes ir pirmaudami 3:1 negalėjome atsipalaiduoti, nes Geležinis Vilkas nenuleido rankų, kovojo iki galo, – prisiminė D. Navikas. – Apart pirmo kėlinio antros pusės, likusį laiką žaidėme gana neblogai ir aikštėje buvome geresnė komanda, todėl mūsų pergalė tikrai pelnyta. Džiaugiamės pergalingu startu ir laukiame sugrįžtant traumuotų žaidėjų.“

Geležinio Vilko žaidimui diriguojantis Šarūnas Beivydas, nepaisant pralaimėjimo, liko patenkintas žaidėjų parodytomis pastangomis ir kovingumu.

„Gavome vertingų pamokų, pamatėme, kur atsiliekame, ką sezono metu gerinsime ir vėliau bus lengviau. Mums reikia priprasti prie III lygos žaidimo, jo lygio ir tempo, – komentavo Š. Beivydas. – Šiame mače buvome silpnesni, bet nežymiai. Galime žaisti ir laimėti prieš visas komandas, svarbu, kad žaidėjai nestokotų pasitikėjimo savimi ir komanda. Belieka įdėti daugiau darbo.“

Teigiamą įspūdį lygos naujokai paliko ir AFK komandos vadovui.

„Jiems reikia prisitaikyti prie III lygos, bet prisitaikę manau bus solidi komanda, duosianti kovą ir senbuviams. Labai smagu, kad šis, istorinį vardą turintis klubas, atstovaujantis vieną gerbiamiausių organizacijų, žaidžia mūsų lygoje. Palinkėčiau, kad Geležinis Vilkas čia ilgai neužsibūtų ir kiltų į aukštesnes lygas“, – teigė D. Navikas.

FKS Ukmergė – FK TEC 2:0 (0:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
63' Egidijus Grinis 1:0
80' Egidijus Grinis 2:0

Futbolo sezono atidarymo šventė Ukmergėje pavyko ir vietos publika išvydo saviškių pergalę.

Šiemet stipriai atsinaujinęs ir profesionalumo link žingsnelį dėjęs Ukmergės klubas III lygoje kovoja vadovaujamas naujo trenerio Pauliaus Barono, o jis pažymėjo, kad džiugina visos komandos nusiteikimas bei motyvacija.

„Startas tikrai sėkmingas. Labai džiaugiuosi komandos atsidavimu rungtynėms. Visi labai motyvuoti, laukia kiekvienos treniruotės ir rungtynių. O būtent tas didelis noras šiemet ir turi būti mūsų pagrindiniu koziriu“, – akcentavo treneris.

Mače su TEC ukmergiškiai išsitraukė dar vieną koziriuką – nustebino puikus Egidijaus Grinio pasirodymas. Remiantis oficialiais vilniausfutbolas.lt duomenimis, Egidijus lauko futbole nežaidė nuo 2016 metų, kai turėjo gerą sezoną su Širvintų komanda.

Tauro Gūdmanto nuotrauka

E. Grinio debiutas III lygoje iškalbingas: antrame kėlinyje jis dviem įvarčiais nulėmė Ukmergės komandos pirmąją pergalę.

Sezono startas Ukmergėje įkvepiantis, bet užmigti ant laurų čia neketinama.

„Kiekviena pergalė mums reiškia labai daug, nesvarbu, prieš kokį varžovą. Į visas komandas mes žiūrime rimtai.

Lyginant su praėjusiu sezonu, komandos žaidimas dabar yra pagirtinas. Bet tai tikrai nėra mūsų maksimumas. Dirbsime toliau treniruotėse ir savo tikslus pasieksime“, – tikino P. Baronas.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Aktas 4:2 (0:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
38' Andžejus Romeiko 0:1
68' Ignas Modėjis 1:1
71' Paulius Keliotis 2:1
79' Erikas Milašauskas 3:1
84' Lukas Žukauskas 4:1
89' Paulius Obolevičius 4:2

Aktas pralaimėjo, bet nustebino gebėjimu priešintis komandai, kuri laikyta aiškia poros favorite.

Po pirmo kėlinio pirmadienio vakarą Geniai Širvintose pirmavo 1:0 ir dėl tokios įvykių eigos buvo nustebę net jų varžovai.

VRFS veteranas Andžejus Romeiko 38 min. išvedė vilniečius į priekį. Vėliau Andžejus turėjo dar vieną gerą progą ir jei būtų padvigubinęs persvarą – VGTU-Vilkams imtų padai kaisti.

„Mes buvome pasiruošę ir nusiteikę pergalei, bet pirmame kėlinyje niekaip nesisekė įmušti, trūko sėkmės, nes progų turėjome ne vieną. Reikia pasakyti, kad Aktas pirmame kėlinyje žaidė labai drausmingai, buvo pavojingi standartinėse situacijose, – prisiminė VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas. – Džiaugiuosi, kad pirmi praleidę, neišsimušėme iš vėžių.“

Ribotų resursų Aktas po pertraukos atsilaikė iki kėlinio vidurio. Igno Modėjo išlyginamasis įvartis 68 min. pralaužė ledus. Per 15 minučių atkarpą sukrito dar trys įvarčiai iš Širvintų komanda ėmė dominuoti 4:1.

Besibaigiant mačui, rezultatą po standarto sušvelnino Paulius Obolevičius (4:2).

„Po pertraukos įjungėme aukštesnę pavarą. Dažniau keitėme žaidėjus, varžovai pavargo prieš mūsų jaunimą ir įvarčiai pasipylė“, – konstatavo H. Kerušauskas.

Nuovargio faktorius nulėmė šių rungtynių rezultatą. Logiška, nes ant Širvintų atsarginių suolo sėdėjo 8 žaidėjai, ant Akto – 1.

„Pritrūko jėgų. Turėdamas vieną keitimą prieš tokią komandą ilgai nepakovosi, – pripažino Akto vadovas Tadas Diržininkas. – Visada geriau sukti galvą dėl to, ką įleisti į aikštę, nei neturėti kuo pakeisti žaidžiančius. Žaidėjas prašosi keitimo, o jo tiesiog nėra. Taip ir rotavome tuo vienu keitimu visas rungtynes. Sunku taip kovoti prieš tokio kalibro varžovus.“

Antra vertus, pirmosios rungtynės Akto vadovui suteikė optimizmo, kad šioje lygoje jie nebus pastumdėliais.

„Kol kas vertinu pozityviai, sukovojome neblogai. Kaip bus toliau – matysime. Svarbu pradėti rinkti taškus. Jei po penkių turų turėsime penkias barankas – nukris visų motyvacija. Tada teks kviestis ir kalbinti žaisti klubo veteranus, o tai jau nieko gero nežada, – įsitikinęs T. Diržininkas. – Pasikartosiu, kad mums svarbiausia nelikti lygos dugne. Jei kovosime ties dešimtuko riba – bus visai neblogai.“

2 turas (gegužės 7-9 d.)

FK Aktas – FK Ozas. Šeštadienis, 18.00, Senvagės stadionas.

„Čia bus derbis. Žaisime su legendiniu klubu“, – sako Akto vadovas T. Diržininkas. Ne mažesnis legendos statusas priklauso ir Akto klubui. Akto ir Ozo susidūrimai VRFS nuo seno tapę derbiais ir klasikomis, aukščiausioje turnyro pakopoje šie klubai susitinka nuo neatmenamų laikų ir tik pernai jų keliai buvo išsiskyrę.

„Neįmanoma nuspėti tokio mačo baigties. Tokiame gali laimėti 5:0, bet gali ir pralaimėti 0:5“, – mano T. Diržininkas. Apžvalgininkas primena, kad 2019 metais Aktas pirmą derbio mačą pralaimėjo 0:5, o antrame triumfavo 5:2.

Prognozė: VRFS derbio oponentai bus pasiilgę vieni kitų, atiduos viską ir įvarčių netrūks. 2:3, Ozo.

A komanda-Margiris – FK TEC. Sekmadienis, 17.15, Pilaitės maniežas.

Į naują sezoną čempionai įvažiavo laisvos pavaros režimu, todėl Granitas jiems smagiai išspardė užpakalius. Neabejotinai, išvados bus padarytos ir savigarba susigrąžinta. Juolab ir varžovas ne aukščiausio kalibro, tinkamas pergalių serijai pradėti.

Prognozė: kaip ir prieš savaitę, tik į kitą pusę: 6:1.

FC Vova – FK Granitas. Sekmadienis, 18.15, Senvagės stadionas.

Abi komandos sezoną pradėjo pergalingai, bet pergalės paliko dvejopus įspūdžius. Granitui triuškinamas laimėjimas prieš Margirį gali suteikti sparnus ir gerą emocinę bangą. FC Vova išvargo pergalę prieš Trakus, bet treneris pripažino: „Turime daug ką tobulinti“.

FC Vovos pusėje žaidžia faktas, kad penktadienį Granitas turės sunkias LFF taurės rungtynes su Kuršėnų Venta ir mažiau nei dvi paras atsistatymui.

Prognozė: 1:3.

FK Tera – FK Geležinis Vilkas. Pirmadienis, 19.00, Nemenčinė.

Prieš savaitę Geležinis Vilkas patikrino Teros pasiruošimą VRFS taurės aštuntfinalyje. Rezultatas – 5:0 kariškių naudai. Pirmadienį laukia antras veiksmas Teros namų aikštėje. Apie antrą tokį sutriuškinimą kalbos nėra, bet kariškiai „pačiupinėjo“ silpnąsias Teros vietas ir pasistengs jomis pasinaudoti net varžovams parankesnėje aikštėje.

FK Navigatoriai – FKS Ukmergė. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas.

Grįžta dar viena Vilniaus mėgėjiško futbolo tradicija – Navigatorių rungtynės pirmadienio vakarais Senvagės stadione. Navigatoriai sezoną pasitinka su menkesniu nei įprasta optimizmo užtaisu, o visai kitaip Ukmergėje, kur visų žaidėjų akys dega noru žaisti ir kovoti. Daug klausimų prieš šią akistatą atsakys trečiadienį vykstanti abiejų komandų dvikova VRFS taurės aštuntfinalyje Širvintose.

Širvintos/VGTU-Vilkai – AFK. Pirmadienis, 20.45, Širvintų stadionas.

Matant afišą su būsima šių komandų dvikova atmintyje pirmiausiai iškyla praėjusio sezono pabaigos įvykiai. AFK tada nekovojo dėl nieko, bet buvo užsirūstinę patys ant savęs po 8 nelaimėtų rungtynių serijos. Tad ėmė ir nugalėjo VGTU-Vilkus 2:1, bei užkirto pastariesiems kelią link medalių.

Ar Širvintų komanda bus pikta? Pykti reikėjo pernai, o ne dabar. Be to, dalis pernykštės ekipos narių juos paliko. Tačiau revanšo noras nuo to nedings. Tai gali būti įnirtingiausias turo mačas.

Prognozė: 2:1.

BFA-B – Elektrėnų Versmė: nukelta į birželio 29 d.

FK Medžiai – VJFK Trakai: nukelta į birželio 29 d.